Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#3651 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 21 listopad 2015 - 17:56:17

Velmi mě těší první zvětšování v mé nové fotokomoře, ke kterému jsem se dostal po sérii nemocí a různých jiných zaneprázdnění. Šlo to překvapivě hladce, ale odhalil jsem pár much, které musím vychytat.

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:


  • 0

#3652 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 23 listopad 2015 - 19:35:40

Takže se tu objeví tvoje KUFA v inzerátech?:)


  • 0

#3653 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 23 listopad 2015 - 20:07:31

ne
.
v ohrozeni je pouze pidiformat

.
1,417322834645669 x 0,944881889763780
  • 1

#3654 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 23 listopad 2015 - 21:14:26

Keby bol v ohrozeni Chaminix, som prvy zaujemca.


  • 0

#3655 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 23 listopad 2015 - 22:13:53

a máš už na ten čertův nástroj i  rybí oko? 

 

ne
.
v ohrozeni je pouze pidiformat

.
1,417322834645669 x 0,944881889763780

hmmm.   a máš na  ten ďáblův nástroj rybí oko? 


  • 0

#3656 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 25 listopad 2015 - 09:46:28

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)


  • 0

#3657 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 25 listopad 2015 - 10:21:59

1406544923-kipon-nig-leim.jpg

 

a máš už na ten čertův nástroj i  rybí oko? 

 

ne
.
v ohrozeni je pouze pidiformat

.
1,417322834645669 x 0,944881889763780

hmmm.   a máš na  ten ďáblův nástroj rybí oko? 


  • 0

#3658 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 25 listopad 2015 - 10:38:57

 

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)

 

Doporučuju nerezové kleště. Kupoval jsem u Pazdery za 30,- až 60,-/ks jako nové, případně použité v dobrém stavu. Neobsahují žádné plastové části, takže se mi s nimi pracuje dobře.

Předchozí zkušenost s kleštěmi made in ČSSR - jak výše uvedeno, tzn. pérko rezne a drobí rezavý bordel do lázní. Navíc větší baryty to neudrží. Další zkušenost s plastovými kleštěmi Hama, gumové konce. Větší baryty to udrží za cenu zvýšení tlaku na kleště, což vede časem k prasknutí. Od té doby, co mám nerezové, jsem spokojen. Jen dát pozor a koupit solidní. Kupoval jsem jedny u Škody a není to nerez vhodná pro chemii, nějaký polský výrobek.


  • 0

#3659 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 25 listopad 2015 - 11:17:09

ano,  polské nerezové, dlouhé, kleště s gumovými konci  používám  rád , jsou spolehlivé (1974-1992,2009-dosud). Na rozdíl od Krokusů se tohle  soudruhům z PLR  povedlo.


  • 0

#3660 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 listopad 2015 - 11:37:27

škoda těch zvětšovacích rámů, mám tři... zlatá meopta, zajímavé, na železe-litině poláci přidali, na založení papíru ubrali a papír tam dát rovně = zázrak=založení papíru musíš řešit doma

na polskou obranu musím ještě říci, že další rám, tentokrát 18x24 kaiser to založení papíru řeší ještě hůř, ale tady je omluvou, že stál 40,- kč a na úpravu ještě čeká


  • 0

#3661 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 listopad 2015 - 14:17:55

 

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)

 

Díky za tip, ale u plastových pinzet je ještě nevýhoda, že při použití RC papíru značně kloužou. Raději koupím pořádné nerezové s gumovým koncem...


  • 0

#3662 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 listopad 2015 - 14:22:04

 

 

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)

 

Doporučuju nerezové kleště. Kupoval jsem u Pazdery za 30,- až 60,-/ks jako nové, případně použité v dobrém stavu. Neobsahují žádné plastové části, takže se mi s nimi pracuje dobře.

Předchozí zkušenost s kleštěmi made in ČSSR - jak výše uvedeno, tzn. pérko rezne a drobí rezavý bordel do lázní. Navíc větší baryty to neudrží. Další zkušenost s plastovými kleštěmi Hama, gumové konce. Větší baryty to udrží za cenu zvýšení tlaku na kleště, což vede časem k prasknutí. Od té doby, co mám nerezové, jsem spokojen. Jen dát pozor a koupit solidní. Kupoval jsem jedny u Škody a není to nerez vhodná pro chemii, nějaký polský výrobek.

 

30,- až 60,-/ks? To bych mohl najít kde? V Béfoto je mají za 290,- Kč za 2 kusy...

Kromě toho sháním ještě 3 - 4 ks misek 30x40 cm a kolíky na zavěšení filmů. Kdybyste někdo věděl, kde tohle sehnat nejvýhodněji, budu rád, když se o informace podělíte.


  • 0

#3663 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 25 listopad 2015 - 14:30:47

jo pane, chce to  spoustu času  a  kroků,  obcházet  bazary.  


  • 0

#3664 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 25 listopad 2015 - 15:04:53

heleď na Paladixu lítaj nerez kolíky na negativy a sem tam nějaká miska, prostě starší temno vybavení, tak číhej číhej, já tam visel každej den, 3-4x a to jak Paladix, tak Bazoš. Z kamenných pak Pazdera v Praze. Tak zdar a držím palec. Misky jsem taky sháněl stejný formát, klasické staré oranž novodurky. Koupil jsem jednu za 100ku, jinak co jsem koukal, prodávají se v průměru jedna i za 2 stovky, jenže to už se pak dle mne vyplatí si pade přidat a koupit Kaiser nebo něco podobného..


  • 0

#3665 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 listopad 2015 - 17:17:02

Nejsem v nákupech vybavení žádný nováček a inzertní servery samozřejmě sledovat umím, pouze teď sháním ty věci poměrně urgentně a zrovna tak nějak nejsou, resp. s poštovným už se mi to nevyplatí brát z bazaru... I tak díky za reakce :smile:


  • 0

#3666 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 listopad 2015 - 17:24:01

Já ten polský rámek mám a jsem s ním spokojenej. Vyměnil jsem ho za meopťácký. Zdvihnu rámeček, tím se odklopí ty plíšky na papíry, dorovnám podle okrajových měřítek a juchů.


  • 0

#3667 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 listopad 2015 - 17:59:32

jasně že juchů, ale musí se tam vlepit úhelník s přesahem, tak juchů


  • 0

#3668 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 listopad 2015 - 08:31:06

 

 

 

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)

 

Doporučuju nerezové kleště. Kupoval jsem u Pazdery za 30,- až 60,-/ks jako nové, případně použité v dobrém stavu. Neobsahují žádné plastové části, takže se mi s nimi pracuje dobře.

Předchozí zkušenost s kleštěmi made in ČSSR - jak výše uvedeno, tzn. pérko rezne a drobí rezavý bordel do lázní. Navíc větší baryty to neudrží. Další zkušenost s plastovými kleštěmi Hama, gumové konce. Větší baryty to udrží za cenu zvýšení tlaku na kleště, což vede časem k prasknutí. Od té doby, co mám nerezové, jsem spokojen. Jen dát pozor a koupit solidní. Kupoval jsem jedny u Škody a není to nerez vhodná pro chemii, nějaký polský výrobek.

 

30,- až 60,-/ks? To bych mohl najít kde? V Béfoto je mají za 290,- Kč za 2 kusy...

Kromě toho sháním ještě 3 - 4 ks misek 30x40 cm a kolíky na zavěšení filmů. Kdybyste někdo věděl, kde tohle sehnat nejvýhodněji, budu rád, když se o informace podělíte.

 

No však píšu, že to bylo u Pazdery. V té chvíli bylo na výběr z více kusů. Nevím, jaká je tam aktuálně situace.

Urgentně se velice často míjí s výhodně (ve smyslu levně) :-)


  • 0

#3669 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 27 listopad 2015 - 14:07:03

 

 

 

 

...

Například potřebuji nové kleště, staré plastové mají zrezivělá pera a rez se dostává do misek s chemií, následně i na papíry :???:

 

Doporučuji kleště od tescomy původně určené na otáčení řízků. Nemají žádné kovové části a mě se s nimi pracuje dobře ;)

 

Doporučuju nerezové kleště. Kupoval jsem u Pazdery za 30,- až 60,-/ks jako nové, případně použité v dobrém stavu. Neobsahují žádné plastové části, takže se mi s nimi pracuje dobře.

Předchozí zkušenost s kleštěmi made in ČSSR - jak výše uvedeno, tzn. pérko rezne a drobí rezavý bordel do lázní. Navíc větší baryty to neudrží. Další zkušenost s plastovými kleštěmi Hama, gumové konce. Větší baryty to udrží za cenu zvýšení tlaku na kleště, což vede časem k prasknutí. Od té doby, co mám nerezové, jsem spokojen. Jen dát pozor a koupit solidní. Kupoval jsem jedny u Škody a není to nerez vhodná pro chemii, nějaký polský výrobek.

 

30,- až 60,-/ks? To bych mohl najít kde? V Béfoto je mají za 290,- Kč za 2 kusy...

Kromě toho sháním ještě 3 - 4 ks misek 30x40 cm a kolíky na zavěšení filmů. Kdybyste někdo věděl, kde tohle sehnat nejvýhodněji, budu rád, když se o informace podělíte.

 

No však píšu, že to bylo u Pazdery. V té chvíli bylo na výběr z více kusů. Nevím, jaká je tam aktuálně situace.

Urgentně se velice často míjí s výhodně (ve smyslu levně) :smile:

 

Poslední věta obecně platí. Ale mě se poštěstilo nakonec sehnat kromě kleští i věci, u kterých jsem ani nedoufal, že je seženu řádově v měsících, spíše jsem tomu dával roky... Takže díky za pošťouchnutí směrem k inzerci, zadařilo se vrchovatě :-)


  • 0

#3670 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 28 listopad 2015 - 21:08:24

Dokud to nebude hotové a šroub vyšroubovaný, tak budu mít trochu obavu či dokonce strach. Ověřovací pokus dopadl úplně super, ale toto je na ostro a pokud se to nepovede, bude problém. Ale pásky jsem dala okolo toho šroubu docela dost, tak snad se nikde neprotrhla a tím pádem by to mělo být v pořádku. Epoxid na tu pásku vůbec nechytá a to je dobře. Jak chytne na ten plast se uvidí. Třeba jsou moje obavy zbytečné a epoxid se při prvním otočení šroubem utrhne od plastu a bude vymalováno.

 

Ještě že je dneska pátek třináctého :)

Kdyby normální Epoxy nechytl, zkus "Alteco Metal Epoxy". Pracuji s tím již léta a na plastu drží jako čert. Třeba i z něj vytvarovaná a natupo přilepená patka blesku. Nebo háčky/západky co drží zadní stěnu foťáku k tělu.


  • 0

#3671 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 listopad 2015 - 21:23:56

byl jsem v pátek u nás v hk v laboratorních potřebách a chodím tam rád, normálně to připomíná temnou komoru

samý lahve a lahvičky, hadičky a teploměry

a když se na něco ptáš, tak se listuje v tlustým katalogu za papíru

a taky už vím, čemu laboranti říkají žaneta! pardon janette

ta moje bude pomáhat s jímáním roztoků z láhve

pořád jsem řešil, že si ji pocintám, když leju 50 ml na jeden lístek a tak budu nasávat, hrdlo zůstane čisté


  • 1

#3672 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 30 listopad 2015 - 05:57:03

Drží dobře, vývojnice už vyvolala dva filmy :) Ačkoli jeden se moc nepodařil, ale to není vina tanku ale okolností. Čili Epoxy mohu s klidem doporučit. Drží dobře a velmi dobře se dá opracovat, skoro není vidět, že je tam něco opravovaného.

 

 

Kdyby normální Epoxy nechytl, zkus "Alteco Metal Epoxy". Pracuji s tím již léta a na plastu drží jako čert. Třeba i z něj vytvarovaná a natupo přilepená patka blesku. Nebo háčky/západky co drží zadní stěnu foťáku k tělu.

 


  • 1

#3673 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 2 prosinec 2015 - 10:49:03

Nová várka vyvolaných diáků za celou sezónu.. ty barvy - radost pohledět..


  • 1

#3674 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 3 prosinec 2015 - 13:30:20

tak kdo z vás to byl? :-) http://pardubice.idn...bice-zpravy_jah


  • 0

#3675 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 3 prosinec 2015 - 14:50:23

Lupič, nebo sběratel? :)


  • 0

#3676 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 4 prosinec 2015 - 05:24:31

Jeseníky...celý víkend.


  • 0

#3677 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 4 prosinec 2015 - 13:43:40

Jeseníky...celý víkend.

Onehdy jsem tam strávil dva týdny.

Aparáty prohnal 7 svitků a včera jsem z nich něco zvetšoval. No, s odstupem doby to není nic než jen průměrné cvaky. Hold nemám v poslední době to správné oko :D


  • 0

#3678 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 5 prosinec 2015 - 20:47:16

Dnešní zvětšování na Fomatone MG s barevnou hlavou Color 3, paráda, konečně to má správnej kontrast a hloubku, to jsem chtěl Fomatone zavrhnout.


  • 1

#3679 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 7 prosinec 2015 - 09:25:36

Velikou radost mi dělá nový Jupiter-21M 4/200 (ЮПИТЕР-21М) a FLEKTOGON electric 2,4/35 MC. Obojí darem od kamaráda. Sice oba budou chtít do opravny, ale to by neměl být problém.

 

Mimochodem, k čemu slouží přepínač "A-M"? Předpokládám, že má sloužit k přepínání režimu clony, v jedné poloze budu ostřit s otevřenou clonou, které se při expozici sama zavře, a ve druhé ostřím přímo s clonou. Ale ani na jednom objektivu nedělá nic. Jupiter zavírá clonu v libovolné poloze a Flektogon naopak nikdy. Proto usuzuji na nutnost je nechat opravit :)


  • 0

#3680 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 prosinec 2015 - 10:20:32

Ano.


  • 0

#3681 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 8 prosinec 2015 - 20:41:04

A která poloha je která? Já jen tak ze zvědavosti, až se mi vrátí z opravny, tak to není problém zkusit :) Tak nějak tuším, že "A" bude od slova "automat" znamenající ostření s otevřenou clonou.

 

Ještě ale vybrat tu správnou opravnu a poslat je tam. Spolu s původním objektivem, co mám k Praktice, jsou to moje nejlepší objektivy a věřím, že mi budou ještě dlouhou dobu dobře sloužit a stačit.


  • 0

#3682 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 prosinec 2015 - 20:49:10

Nové Kopisty p.Vítek


  • 1

#3683 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 9 prosinec 2015 - 09:25:59

tesi ma ze sa mi vratila Yashica 35 GTN od pana Matunaka, opravena, vycistena aj cerveny dzindzik mi opravil a hladacik od plesne  vycistil. Uz len kupit baterky a fici sa dalej. Super.


  • 0

#3684 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 9 prosinec 2015 - 10:10:04

Zirafko, je to presne tak. M jako Manual znaci, ze nastaveni clony se projevuje i pri nahledu pri ostreni - tmavsi onraz v hledacku, kontrola hloubky ostrosti teoreticky mozna (prakticky spis ne, aspon pro me oko). Ja se pri urcovan ihloubky ostrosti spis ridim indikatorem vzdalenosti na objimce objektivu, a zrovna u meho Flektogonu (byt jiny model nez zmineny) se to velice rozchazelo s tim, co ukazoval ostrici hranol na matnici. Doporucuju porovnat, jeste nez pujde to te opravy, aby to kdyztak vzali pri jednom.


  • 0

#3685 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 10 prosinec 2015 - 05:36:44

Príma, nejsem takové pako :) Teďka ještě počkám, až mi přijde výplata a pak se rozhodnu, jestli půjdou do opravny hnedka a nebo až někdy příští rok. Snad ještě letost :)


  • 0

#3686 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 10 prosinec 2015 - 21:06:54

Príma, nejsem takové pako :) Teďka ještě počkám, až mi přijde výplata a pak se rozhodnu, jestli půjdou do opravny hnedka a nebo až někdy příští rok. Snad ještě letost :)

 

Pojď do důchodu. My dostaneme v únoru 1200Kč. To by na to mohlo stačit :-P


  • 1

#3687 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 prosinec 2015 - 09:00:33

vím, že  objevuji Ameriku... 

jen mě  těší, že jsem si  v komoře uvolnil  ruce  a  myšlenky,   pořídil jsem  jednoduchou, malou a  levnou pomůcku na  válení  tanku, odborníci by řekli  "rotačku" (akorát na  tank pro 5 kinofilmových cívek)  a  nemusím už  tank koupat na ležato v lavóru  a rukama neustále  jím otáčet. 

Pohodlíčko,   nalít do tanku vývojku,   položit na mašinku,  spustit ji i stopky  s  budíkem  a  jen jednou za  2 minuty  tank  zvednout,  obrátit,  aby se  lák řádně promíchal,  a zase položit.   

P3 vyvolávaný v  ředěném  JAKK2  (odpovídá 1+1 A49)  při 22 stupňů,   10 minut  rotace,  pak 4x během dalších 8 minut  otočení tanku,   vypadá  velice dobře.

A než si rotačka při ustalování splní svoji povinnost,   mám nasoukáno dalších 5 filmů  v cívkách do dalšího tanku  a  uvařeno kafe.


  • 0

#3688 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 15 prosinec 2015 - 09:18:34

A kolipa to stojí a japa se to menuje? A pude na to i menší tank a jak je to s víkem, když je většího průměru. Nešvejdrá to moc anebo se to zarazí o boky. Používám jen tanky Jobo na 2 kinofilmy (a 120) a potom ještě budu zkoušet Jobo Expert 6 - ale to už je kráva, kterou by asi tahle mešinka neutáhla - nebo jo? Zdařec Luigi :shock:


  • 1

#3689 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 prosinec 2015 - 09:21:55


  • 0

#3690 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 prosinec 2015 - 09:29:30

udělal jsem si  z  PU pěny  jednoduše prstenec,  který  navléknu na spodek tanku, tím se  vyrovná průměr  vršku a spodku a hladina je na  všech cívkách ve stejné výši,  funguje to.  První zkouška proběhla s malým  tankem (a jednou cívkou uvnitř) položeným jen tak,   odvalování v pohodě.  Samozřejmě,   neřešil jsem  "minimální" náplň vývojky,  nakonec  vždy nalévám tank  téměř  plný.  Konfekci nekupuji,  tak šetřím  už  dost. 


  • 0

#3691 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 15 prosinec 2015 - 12:03:12

Takže se tam vleze Paterson tank na 5 svitků / 8kinofilmů?


  • 0

#3692 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 15 prosinec 2015 - 12:48:03

Ne.  Do toho,  který mám,   vleze nejvýš Paterson tank na  5 kinofilmů/3cívky120  (je pro pro cibachrome drum 8x10").

Vím o tom,  že  se  tento bazmek dělal i  s  delšími  nosníky a hřídelkami,  tam by  Paterson na 8 kinofilmů asi vlezl.  Přesnou délku neznám,  viděl jsem ho jen na obrázku. Byl určen pro Cibachrom drum na 30x40 cm.  

Je to  tak  konstrukčně  jednoduchá věcička,  že  šikulové s  řemeslnou zručností  a  trochou dílů ze stavebnice Merkur  to postavit zvládnou levou zadní.  Já to nejsem,  já si  vyčkal,  až se  někde objeví,  abych si pořídil hotový bazmek.


  • 0

#3693 Shras

Shras

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha 11
Reputace: 4

Publikováno 16 prosinec 2015 - 04:28:07

Prodava se to nekde ofic? nebo si to sehnal pres ebay?


  • 0

#3694 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 16 prosinec 2015 - 07:38:52

hledat v  inzercích a bazarech,  asi tak. 


  • 0

#3695 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 16 prosinec 2015 - 19:47:39

Dnes se mě do rukou dostal jeden starší strojek. Snad se ve sbírce mezi Pentaxi nebude cítit opuštěn.

Trochu jsem zapátral a s největší pravdědobností to je: Rolleiflex Automat 6x6 - Model RF rok výroby 1937 - 1939???? 

Tím bych rád poprosil o radu kde ho nechat vyčistit/seřídit. Díky

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ro.jpg   501,33K   10 Počet stažení

  • 0

#3696 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 16 prosinec 2015 - 20:41:57

pan doležal - camera1@seznam.cz


  • 0

#3697 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 prosinec 2015 - 07:24:25

Nevidím pořádně na sériové číslo, podle toho, že to nemá horní bajonet, by to měl být rok 1938.

Někde mám na pana Doležala i telefon


  • 0

#3698 hyde

hyde

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationKostelec u Kyjova
Reputace: 64

Publikováno 17 prosinec 2015 - 10:52:01

Pan Doležal už moc neopravuje,mluvil jsem s ním a už to spíš nedělá
  • 0

#3699 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 17 prosinec 2015 - 11:51:09

před rokem mi dělal ještě dvě závěrky, ale je fakt, že jeho služeb jsem využil již i dříve


  • 0

#3700 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 17 prosinec 2015 - 12:03:41

Ctvrtek: v lokaci máte psané Brno, pak bych tedy oslovil paní Konečnou, kamarádce Rolleiflex dělala.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních