Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6608 odpovědí na toto téma

#3751 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 leden 2016 - 14:32:33

Mně se nelíbí (nebo málo) - jiným se líbí.

Mně se líbí - jiným se nelíbí.

 

Vždycky mě napadne: proč tvoří básník básně? Pro někoho? Aby je "udal"? Aby se někomu líbily? Aby někoho "převychovával"? (Připouštím, že existují autoři, kteří tvoří, produkují, právě z uvedených důvodů.) Nebo "nestandardními prostředky" vypovídá o "stavu své duše"...?

Téměř všichni toužíme po uznání, po ocenění (někdo více, někdo méně).

Na druhé straně - strach z kritiky často vede (i velmi dobré!) autory k "alibistickému": "já si to tvořím pro sebe".

Co tedy autora vede k tvorbě (pomineme-li zištné důvody)? Nedokážu to asi formulovat úplně přesně, ale u mě je tomu proto, že to, co fotografuji, ve mě vyvolává nějaké emoce. Já se je snažím zachytit tak, aby "stejné" emoce u mě vyvolala i fotografie. A pokud se na fotografii dívá  někdo jiný, aby měl "stejné pocity - libé, nelibé - to je fuk" jako já, když jsem fotografoval. Aby "na tom byl divák stejně jako já", když jsem fotografoval. Fotografie je podle mě jakási "archivace emocí", protože nikdo nemůže být všude, vidět a prožít všechno.

Proto tvrdím, že objektivní kriteria pro hodnocení díla ("uměleckého") neexistují.


  • 2

#3752 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 1 leden 2016 - 18:30:06

Pěkně  pojmenované -  - archivace emocí - - a souhlasím!  Toj ten důvod! Ta  radost, když to vyvolá u mě - ale i u dost pro mě zajímavých lidí -  "totéž" - zreprodukuje se to... To mám  potom  skutečnou radost, že se něco povedlo!

Publikace, prodej - to je už jiná  kategorie a  nefiguruje - tedy u mě -  určitě jako hlavní - pokud jsme  amatéři :-)

I když takové neplánované uznání potěší...  Jako když si zcela překvapivě  z výstavy vybralo město mou "noční" fotografii kovářských soch jako součást ocenění pro osobnosti udělované městem - pěkně  zarámované... :-)

Bonus a  pro mě - to souznění "reprodukce". 


  • 0

#3753 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 leden 2016 - 23:46:21

každej den mě těší to nízký slunce, často zatáhnutý nějakým oparem, jak mám léto rád a nejsem krajinář, tak v zimě ty holý stromy a nízký slunce, to se kochám 

tak ať to dlouho vydrží, mě to slunce a vlekařům teploty pod nulou


  • 1

#3754 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 3 leden 2016 - 16:55:19

... péče, kterou Fabius věnuje mým Nikkorům,

děkuji


  • 1

#3755 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 3 leden 2016 - 17:14:08

Prva hotova objektivova doska na fotoaparat W&W 24x30 cm -  pre Industar 37 4.5/ 300 

Este bude druha pre Carl Zeiss Jena 4.5/ 360 a tretia pre  Spencer Cooke Triplet 8/ 460 ... 

 

 

Přiložený soubor  04.JPG   77,19K   11 Počet stažení  Přiložený soubor  05.JPG   78,79K   8 Počet stažení  Přiložený soubor  06.JPG   57K   9 Počet stažení


  • 6

#3756 Bonham

Bonham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPetřvald u Karviné
Reputace: 7

Publikováno 3 leden 2016 - 18:28:06

Těší mě včerejší zvětšování v nové temné komoře,kterou jsme mezi svátky s manželkou umístili do komory - kumbálu. Čímž se smetly dvě mouchy jednou ranou, uklidil se kumbál a vyřešila stabilní temná komora, tedy komora v komoře :-P  Spokojenost je na obou stranách já mám kde nerušeně pracovat se zvětšovákem a manželka má uklizeno v komoře :-) Hned se lépe pracuje, než v koupelně na zemi :cool:


  • 0

#3757 Buba

Buba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Ruprechtov
Reputace: 72

Publikováno 3 leden 2016 - 19:45:09

Mám radost z "manuálu" Jak fotografovati dceru z roku 1947... teď ještě tu dceru.-) (koncem ledna) :cool:  


  • 1

#3758 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 3 leden 2016 - 20:18:17

No... v septembri moze byt :)


  • 1

#3759 Buba

Buba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Ruprechtov
Reputace: 72

Publikováno 3 leden 2016 - 20:28:31

Keko: kdepak, bude koncem ledna... do kolonky co mě zlobí by patřilo povzdechnutí - kovářova kobyla bosa a bez fotek, už jsou alespoň na svitku, vyvolání musí počkat... ale jsou teď důležitější věci...


  • 0

#3760 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 4 leden 2016 - 22:50:29

chybejici clen gangu pc-e

.

 

nikkor45mmPC-E.jpg


  • 1

#3761 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 5 leden 2016 - 07:53:06

Těší mě dědova stará Praktika LTL s objektivem CZJ Flektogon MC 35/2,4 , kterou mi věnoval k vánocům. Ještě k tomu pak přibude dodatečně CZJ Tessar 50/2,8.

S podivem, ale fotí se mi s tím pomalu líp jak s Nikonem a ty fotky ... ale to bude asi tím sklem no.


  • 1

#3762 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 5 leden 2016 - 14:44:34

Keko: kdepak, bude koncem ledna... do kolonky co mě zlobí by patřilo povzdechnutí - kovářova kobyla bosa a bez fotek, už jsou alespoň na svitku, vyvolání musí počkat... ale jsou teď důležitější věci...

Aha, tak som to pochopil. Budeme ti gratulovat :) Konecne das fotografovaniu zmysel.


  • 0

#3763 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 6 leden 2016 - 23:08:14

A je zas co číst ve volné chvilce :smile:
24191817616_f6d3ee3948_n.jpg
  • 1

#3764 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 14:14:01

Som šťastný a nesmierne rád, že existuje toto úctyhodné remeslo klasickej fotografie, a som ešte šťastnejší, ak urobíte niekomu radosť, vráti sa vám to dvojnásobne a hlavne keď vám niekto pošle pozitívnu spätnú väzbu.

Dnes na moje birthday mi poslala jedna moja zákazníčka recenziu z fotenia fotoaparátom, ktorý si odomňa kúpila cca pred 2 mesiacmi.

Do emailu mi zanechala to hlavné  gro okrem poďakovania aj jej BLOG. Tu si prečítajte :  http://tonkapuskasova.blogspot.sk/

Čaro minulosti v prítomnosti. Môj prvý vyvolaný kinofilm

Toto je svedectvo človeka, ktorý "privoňal filmu" a hneď sa filmu aj poddal, to je dôkazom toho, že fotenie na film a fotenie starou bezkonkurenčnou fototechnikou nemá obdobu. Samozrejme som slečnu pozval aj do Temnej ako nového člena.


  • 1

#3765 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 leden 2016 - 14:44:31

Som šťastný a nesmierne rád, že existuje toto úctyhodné remeslo klasickej fotografie, a som ešte šťastnejší, ak urobíte niekomu radosť, vráti sa vám to dvojnásobne a hlavne keď vám niekto pošle pozitívnu spätnú väzbu.

Dnes na moje birthday mi poslala jedna moja zákazníčka recenziu z fotenia fotoaparátom, ktorý si odomňa kúpila cca pred 2 mesiacmi.

Do emailu mi zanechala to hlavné  gro okrem poďakovania aj jej BLOG. Tu si prečítajte :  http://tonkapuskasova.blogspot.sk/

Čaro minulosti v prítomnosti. Môj prvý vyvolaný kinofilm

Toto je svedectvo človeka, ktorý "privoňal filmu" a hneď sa filmu aj poddal, to je dôkazom toho, že fotenie na film a fotenie starou bezkonkurenčnou fototechnikou nemá obdobu. Samozrejme som slečnu pozval aj do Temnej ako nového člena.

Jestli tomu dobře rozumím, tak na tvoje birthday (asi nemáte na Slovensku ekvivalent v rodné řeči) ti poděkovala holčina, co si od tebe koupila aparát. Ta si následně nechala vyvolat barevný negativ v labu.

Co to má společného s temnou komorou a s úctyhodým řemeslem klasickej fotografie, jak píšeš? :-D


  • 0

#3766 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 14:57:00

 

Som šťastný a nesmierne rád, že existuje toto úctyhodné remeslo klasickej fotografie, a som ešte šťastnejší, ak urobíte niekomu radosť, vráti sa vám to dvojnásobne a hlavne keď vám niekto pošle pozitívnu spätnú väzbu.

Dnes na moje birthday mi poslala jedna moja zákazníčka recenziu z fotenia fotoaparátom, ktorý si odomňa kúpila cca pred 2 mesiacmi.

Do emailu mi zanechala to hlavné  gro okrem poďakovania aj jej BLOG. Tu si prečítajte :  http://tonkapuskasova.blogspot.sk/

Čaro minulosti v prítomnosti. Môj prvý vyvolaný kinofilm

Toto je svedectvo človeka, ktorý "privoňal filmu" a hneď sa filmu aj poddal, to je dôkazom toho, že fotenie na film a fotenie starou bezkonkurenčnou fototechnikou nemá obdobu. Samozrejme som slečnu pozval aj do Temnej ako nového člena.

Jestli tomu dobře rozumím, tak na tvoje birthday (asi nemáte na Slovensku ekvivalent v rodné řeči) ti poděkovala holčina, co si od tebe koupila aparát. Ta si následně nechala vyvolat barevný negativ v labu.

Co to má společného s temnou komorou a s úctyhodým řemeslem klasickej fotografie, jak píšeš? :grin:

 

Nie, ja tú slečnu ani nepoznám,ani nevie, že som mal narodky. To je len zhoda okolností,že mi dnes poslala review.Bol to pre mňa ako príjemný darček k narodkám.

A to že som vzniesol temnú komoru a klasicku fotografiu do výšin, súvisí s tým článkom,čo tam holčina popísala ako prvú skúsenosť s filmom a jej nadšenia s fotením na film.


  • 0

#3767 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 leden 2016 - 15:06:35

 

 

Som šťastný a nesmierne rád, že existuje toto úctyhodné remeslo klasickej fotografie, a som ešte šťastnejší, ak urobíte niekomu radosť, vráti sa vám to dvojnásobne a hlavne keď vám niekto pošle pozitívnu spätnú väzbu.

Dnes na moje birthday mi poslala jedna moja zákazníčka recenziu z fotenia fotoaparátom, ktorý si odomňa kúpila cca pred 2 mesiacmi.

Do emailu mi zanechala to hlavné  gro okrem poďakovania aj jej BLOG. Tu si prečítajte :  http://tonkapuskasova.blogspot.sk/

Čaro minulosti v prítomnosti. Môj prvý vyvolaný kinofilm

Toto je svedectvo človeka, ktorý "privoňal filmu" a hneď sa filmu aj poddal, to je dôkazom toho, že fotenie na film a fotenie starou bezkonkurenčnou fototechnikou nemá obdobu. Samozrejme som slečnu pozval aj do Temnej ako nového člena.

Jestli tomu dobře rozumím, tak na tvoje birthday (asi nemáte na Slovensku ekvivalent v rodné řeči) ti poděkovala holčina, co si od tebe koupila aparát. Ta si následně nechala vyvolat barevný negativ v labu.

Co to má společného s temnou komorou a s úctyhodým řemeslem klasickej fotografie, jak píšeš? :grin:

 

Nie, ja tú slečnu ani nepoznám,ani nevie, že som mal narodky. To je len zhoda okolností,že mi dnes poslala review.Bol to pre mňa ako príjemný darček k narodkám.

A to že som vzniesol temnú komoru a klasicku fotografiu do výšin, súvisí s tým článkom,čo tam holčina popísala ako prvú skúsenosť s filmom a jej nadšenia s fotením na film.

 

Asi to pořád nechápu, ale mám radost, že tě potěšila review k birthday. :)


  • 1

#3768 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 15:18:37

 

 

 

Som šťastný a nesmierne rád, že existuje toto úctyhodné remeslo klasickej fotografie, a som ešte šťastnejší, ak urobíte niekomu radosť, vráti sa vám to dvojnásobne a hlavne keď vám niekto pošle pozitívnu spätnú väzbu.

Dnes na moje birthday mi poslala jedna moja zákazníčka recenziu z fotenia fotoaparátom, ktorý si odomňa kúpila cca pred 2 mesiacmi.

Do emailu mi zanechala to hlavné  gro okrem poďakovania aj jej BLOG. Tu si prečítajte :  http://tonkapuskasova.blogspot.sk/

Čaro minulosti v prítomnosti. Môj prvý vyvolaný kinofilm

Toto je svedectvo človeka, ktorý "privoňal filmu" a hneď sa filmu aj poddal, to je dôkazom toho, že fotenie na film a fotenie starou bezkonkurenčnou fototechnikou nemá obdobu. Samozrejme som slečnu pozval aj do Temnej ako nového člena.

Jestli tomu dobře rozumím, tak na tvoje birthday (asi nemáte na Slovensku ekvivalent v rodné řeči) ti poděkovala holčina, co si od tebe koupila aparát. Ta si následně nechala vyvolat barevný negativ v labu.

Co to má společného s temnou komorou a s úctyhodým řemeslem klasickej fotografie, jak píšeš? :grin:

 

Nie, ja tú slečnu ani nepoznám,ani nevie, že som mal narodky. To je len zhoda okolností,že mi dnes poslala review.Bol to pre mňa ako príjemný darček k narodkám.

A to že som vzniesol temnú komoru a klasicku fotografiu do výšin, súvisí s tým článkom,čo tam holčina popísala ako prvú skúsenosť s filmom a jej nadšenia s fotením na film.

 

Asi to pořád nechápu, ale mám radost, že tě potěšila review k birthday. :)

 

Tak si to BIRTHDAY vyhodte z toho textu, tak to mozno pochopíte :)

 

Ja som len poukazal na to, že FILM dokaže očariť aj súčasnú mládež, a na to, ako to autorka v tom BLOGu krásne a stručne popísala, že akú má radosť z fotenia na film. Teť tomu chápete kolego :)


  • 0

#3769 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2016 - 15:23:10

notorie

.

a ted s lopatou v ruce


  • 0

#3770 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 leden 2016 - 15:33:18

notorie

.

a ted s lopatou v ruce

Tady už roztálo...


  • 0

#3771 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 15:40:55

Kdo tomu ešte nerozumie, nech sa prihlási :)


  • 0

#3772 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 7 leden 2016 - 15:50:26

Drpetko1: Hlavně jestli jsi jí písnul dík za fídbek. :)


  • 0

#3773 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 7 leden 2016 - 15:51:12

feed back :D


  • 0

#3774 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 086 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 717

Publikováno 7 leden 2016 - 15:55:10

Třeba to děvče zanedlouho také pochopí, že ty barvy jsou jen takovým klamavý jev, co se nám blyští před slzavým okem. Že ta pravá barva vede od černé k bílé a naopak  ;-)

Nakročeno k tomu má docela dobře.


  • 2

#3775 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 16:07:30

Třeba to děvče zanedlouho také pochopí, že ty barvy jsou jen takovým klamavý jev, co se nám blyští před slzavým okem. Že ta pravá barva vede od černé k bílé a naopak  ;-)

Nakročeno k tomu má docela dobře.

Tak, tak ... BLACK & WHITE (krajšie farby ani nie sú hádam) :cool:

Ale predsa len ,farba na filme je na inom leveli ... ako má digoš, však ...


  • 0

#3776 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 leden 2016 - 00:24:38

Notorius,pacemu ty nepanimajes? :-P /nemam hacky a carky a azbuckou klavesnici :oops: ?

Nekaz druhemu radost z radosti.Ja taky ujizdim obcas tady z anglictiny do cestiny a to jsem tu uz moooooc dlouho,ale povede se obcas a lidi to chapou,obcas mi rikaji ze jsem francouz podle akcentu,tak jim odpovim francouzky,prolozim rustinou ,nemcinou a skoncim cesky,obcas v dobrem rozmaru i italsky.Tady je smes narodu a nikdo na tebe nekouka jako na nejakeho exota co neumi mluvit.Jen tak pro ilustraci-stara Finka nemluvila tady nikdy anglicky-neumela-a lide se ji nesmali ale vzdy a radi pomohli.Tolerance a pochopeni jeden druheho je nadherna vec.

Dost moralizovani!

 

Ja mam radost,ze jsem si dnes donesl z muzea original vyvojku Kodak ektaflo a zatim tri baliky Kodak Polycontrast  RC III/8x10 100listu/a jeste tam mam 4baliky,nadhera,akorat mne mrzi,ze vloni vyhodily chemii /praskovou/bylo toho moc,plakal jsem :cry:

Vypada to na vetsi lednicku,je nejaka moc plna

 

tak se opatrujte kolegove a dobre svetlo vsem

 

borek


  • 0

#3777 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 leden 2016 - 09:45:09

Vážený příteli, Borku, tzv.Standard Print rozměru 8x10inch (20.3 x 25.4cm) s poměrem stran formátu 1.25 : 1 (10/8 = 1.25) je jakýmsi pomyslným etalonem, umožňujícím posoudit kopírovaný, či zvětšovaný obraz pro jeho případné násobné zvětšení. Blahopřeji k velmi kvalitnímu fotomateriálu, který byl na trhu jen v omezeném množství pouze na objednávku. Zmíněného formátu 8x10inch, který je v tzv."Zatuchlé Kotlině" spíše vyjímkou se neprodalo velké množství. Je to formát ideální na kontakty, či zvětšeniny komornějšího výrazu, kupříkladu zátiší. Při vhodně volené velikosti pasparty se jedná o ideální formát pro bytový interier. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#3778 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 leden 2016 - 10:08:43

Notorius,pacemu ty nepanimajes? :-P /nemam hacky a carky a azbuckou klavesnici :oops: ?

Nekaz druhemu radost z radosti.Ja taky ujizdim obcas tady z anglictiny do cestiny a to jsem tu uz moooooc dlouho,ale povede se obcas a lidi to chapou,obcas mi rikaji ze jsem francouz podle akcentu,tak jim odpovim francouzky,prolozim rustinou ,nemcinou a skoncim cesky,obcas v dobrem rozmaru i italsky.Tady je smes narodu a nikdo na tebe nekouka jako na nejakeho exota co neumi mluvit.Jen tak pro ilustraci-stara Finka nemluvila tady nikdy anglicky-neumela-a lide se ji nesmali ale vzdy a radi pomohli.Tolerance a pochopeni jeden druheho je nadherna vec.

Dost moralizovani!

 

Ja mam radost,ze jsem si dnes donesl z muzea original vyvojku Kodak ektaflo a zatim tri baliky Kodak Polycontrast  RC III/8x10 100listu/a jeste tam mam 4baliky,nadhera,akorat mne mrzi,ze vloni vyhodily chemii /praskovou/bylo toho moc,plakal jsem :cry:

Vypada to na vetsi lednicku,je nejaka moc plna

 

tak se opatrujte kolegove a dobre svetlo vsem

 

borek

Borku, to bylo jen takové rýpnutí. Možná jsem neměl číst F.L.Věka.

Tebe bych si naopak dovolil dát zapříklad, že se lze vyjadřovat hezky česky i přes dlouhodobý pobyt v cizině. :-)


  • 0

#3779 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 leden 2016 - 10:32:46

Vážení kolegové, před několika dny jsem po ostré slovní výměně s místním "vofčanem" pokročilého věku, jemuž se natolik znelíbil můj fotoaparát, zavěšený na řemeni, že jsem jej zcela spontánně bystře proškolil v aktuálním paragrafovém znění platných CZ předpisů, upravujících fotografování na veřejnosti. Díky této, poněkud adrenalinové zkušenosti jsem dospěl k překvapivému závěru: Počet těchto doposud volně a nekontrolovatelně pobíhajících zavilých starců, v tomto případě dokonce bývalého, ale duchem stále neustále aktivního člena bývalé Pomocné stráže VB, by měl být striktně limitován dle tohoto indexu EU:

Stáří obce (721let), v níž tato na vše a permanentně toto individuum nadává a kritizuje : věkem jmenovaného (80let) = 9,0125 = tzv. index I. P. S. obce, limitující počet jedinců na teritoriu obce působících. Počet občanů obce (15184 k 1.1.2016) vydělíme indexem I. P.S. ( 15184 : 9.0125 = 1684 ks ).

Výsledná suma 1684 ks spoluobčanů je každodenně ohrožena jediným tzv. Šedým morem, z celkově 9ks v obci se vyskytujících.  Fotografovat!  (Ale veřejně nepublikovat!) S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik :-P


  • 3

#3780 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 8 leden 2016 - 17:55:33

...aktuálním paragrafovém znění platných CZ předpisů, upravujících fotografování na veřejnosti.

 

To by mě tedy zajímalo, jak hovor  probíhal!

Já když se  střetnu s nevlídností na ulici - ne každému veřejně se producírujícímu se po veřejném prostoru,  se zamlouvá být i focen (sic ho na mnoha nárožích a místech soukromý bratr bezplatně sleduje od rána  do večera), tak  použiji argument o nekomerčním zájmu, že smyslem fotografie  je "jen" "umělecké"  ztvárnění reality :-).


  • 0

#3781 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 8 leden 2016 - 19:42:54

... by mě tedy zajímalo, jak hovor  probíhal...

 

... ja nie. Ja sa skor obavam nezdrzatelne bliziaceho stavu bdeleho a vsadepritomneho, vsevidiaceho a vsevediaceho obcana odvisleho uz niekolko desatroci na penzijnom systeme. Chcel by som byt milym a usmiatym starcekom, to by som naozaj chcel, ale bojim sa, ze to bude inak.


  • 1

#3782 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 8 leden 2016 - 20:08:36

Teší ma Fomapan 100 ktorý sa suší v kúpelke. Volal som s R09 1:100, 1 min. preklápanie a hodina stand. Snáď ešte dnes stihnem aj druhý. :cool:


  • 0

#3783 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 8 leden 2016 - 20:44:48

Mám radost z "manuálu" Jak fotografovati dceru z roku 1947... teď ještě tu dceru.-) (koncem ledna) :cool:  

 

Jaj, tak koukám, že nám Ježíšek nadělil stejnou knížku. :D


  • 0

#3784 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 8 leden 2016 - 21:10:08

Plácl jsem se po náročném týdnu přes kapsu a zakoupil v Neoluxoru více jak 500 str.knihu "Magnum Contact Sheets".Publikace zahrnuje kontakty a zvětšeniny od fotografů agentury Magnum od roku 1930 a...myslím,že to byly dobře utracené peníze:-)
  • 1

#3785 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 8 leden 2016 - 22:16:10

 

Mám radost z "manuálu" Jak fotografovati dceru z roku 1947... teď ještě tu dceru.-) (koncem ledna) :cool:  

 

Jaj, tak koukám, že nám Ježíšek nadělil stejnou knížku. :D

 

těším se na okamžik, kdy ti Ježíšek nadělí dceru.


  • 0

#3786 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 9 leden 2016 - 01:26:32

Tesi me kazdy den co jsem.

 

Notorius-ja to vedel ale odvest pozornost a nejak to zaretusovat....je dobre ,a to mne tesi,ze debata se nedostala na scesti.

 

Erik-dnes jsem donesl zbytek a jeste na vic Ilford warmtone multigrade pearl...11x14inch

 

Jo "PSVB" taci lide se najdou za kazdeho rezimu,on rezim, jakykoliv, si je musi zakonite vytvorit,jinak by padnul,jeste chybi ulicni vybor,ktery te pozve na svoje zasedani a da ti verejnou dutku s napomenutim a za trest musis odpracovat brigadnicke hodiny na zvelebeni mistni obce ,za dozoru dotycneho tvora :P

Tady je neco podobnyho- nieghborhood watch-/sousedska hlidka/ a crime stoppers,ono je to vlastne o necem jinem,ale to az priste ;)

 

 

tak se opatrujte  

a nikdy ven bez camery!

 

borek


  • 0

#3787 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 9 leden 2016 - 19:38:06

Teší ma Fomapan 100 ktorý sa suší v kúpelke. Volal som s R09 1:100, 1 min. preklápanie a hodina stand. Snáď ešte dnes stihnem aj druhý. :cool:

Tak včera ešte jeden Fomapan 100, dnes Fomapan 400@250, obidva s R09 1:100

a ešte Tri-x 400 s R09 1:50. Spokojnosť jak hovězí. :)


  • 0

#3788 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 leden 2016 - 20:12:49

Po ČR pobíhají i daleko prapodivnější osoby, než bývalý šedý mor. S těma je aspoň sranda! Oni se okamžitě prozradí. Maximálně deset slov a je jasné, kdo na vás mluví. Kolega Rudolf se na prapodiva usměje, sepne ruce, ukloní se a "korejsky" pronese: Kaó thang paratlogi haó mastromat. Nevěřili byste, jak to funguje. Já jsem si v pětadvaceti okopíroval kousek návodu k použití zubařského materiálu v nějaké azijské řeči (takové ty nitěnky), přidal fotografii, co mi zbyla z focení na pas (který jsem nedostal), razítko "PRESS", vystřižený "lesklý 'holografický' kroužek" a celé mi to v kanclu zalaminovali. Ač jsem prošedivělý špinavý blonďák, fungovalo to také (tím lépe, čím blbější byl agresor).

Poučka (vždy platná): PSA A DÍTĚ (a také blba) NEJVÍCE POTRESTÁTE (rozhodíte), KDYŽ SI HO NEVŠÍMÁTE.


  • 4

#3789 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 9 leden 2016 - 22:11:23

 

Mám radost z "manuálu" Jak fotografovati dceru z roku 1947... teď ještě tu dceru.-) (koncem ledna) :cool:  

 

Jaj, tak koukám, že nám Ježíšek nadělil stejnou knížku. :D

 

tohle je velice vtipná kniha. na svoji dobu bych řekl přímo VELICE VTIPNÁ. textu málo, o to ale zábavnější. moje žena se tuhle při čtení smála jako blázen ... neb máme "trochu živější" 5měsíční dcerku ;-)...


  • 0

#3790 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 9 leden 2016 - 22:22:23

Živější? A to ona este nevie, co je to ajfon, diskoteka do neskora vecera, piercing a stvorka z matematiky :)

Ale ked ju milujes ...

Mam dvoch chalanov (uz dospelych chvalabohu), po tej to stranke mi osud uprel to, o com pisem. Ale uzili sme si maminou kadeco.


  • 0

#3791 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 9 leden 2016 - 22:35:18

Ale stejně je nehezčí, když se ráno probudí a první slova jsou "táta, táta,..." A nejlepší je, když to začne zpívat :grin:
(1 rok a měsíc)
  • 0

#3792 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 10 leden 2016 - 02:47:53

to mate hosi pravdu,kdyz to vykuli ocicka,usmev ,skoda mluvit,marne cekam na vnoucata,snad se jich doziju....to by jsem byl stastnej,ucil bych maleho sproste cesky nadavat  ;)  :P


  • 0

#3793 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 10 leden 2016 - 02:48:29

zkosel jsem prinesene papiry,je to hezke 

 

borek


  • 0

#3794 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 10 leden 2016 - 09:35:17

Nový teploměr :-)

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3795 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 10 leden 2016 - 11:57:15

no něco pro opravdové temperaturisty

není nad přehled o teplotě a tendenci v každém koutě každé lázně!

já je v zimním období ohřívám jednotně a přehled získávám pomocí podobného tomuto

http://www.metra-su.cz/index.php?ID=28


  • 0

#3796 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 10 leden 2016 - 13:35:31

On je to jen zacatek vetsiho projektu, v budoucnu by to melo umet ohrivat lazne na nastavenou teplotu + spinaci hodiny + mozna michani misek


  • 0

#3797 Buba

Buba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Ruprechtov
Reputace: 72

Publikováno 10 leden 2016 - 20:50:11

 

 

Mám radost z "manuálu" Jak fotografovati dceru z roku 1947... teď ještě tu dceru.-) (koncem ledna) :cool:  

 

Jaj, tak koukám, že nám Ježíšek nadělil stejnou knížku. :D

 

tohle je velice vtipná kniha. na svoji dobu bych řekl přímo VELICE VTIPNÁ. textu málo, o to ale zábavnější. moje žena se tuhle při čtení smála jako blázen ... neb máme "trochu živější" 5měsíční dcerku ;-)...

 

..ano, smějeme se doma oba, ještě víc jsem se ale dnes smál, když mi na hlavě přistála taška.. těžká, se slovy: ten bordel si ukliď, nebo to letí do popelnice... byl v ní starý zenit e, vynořil se z komory... probíhá nám tu debordelizace, s nadcházejícím poločasem rozpadu polovičky se také blíží stěhování a tím pádem úklid. Jenže pánové, dámo, já vubec nevim, čí éčko to je! Vlastnil jsem pouze jedenáctku... -))) jinak má ale maminka pro fotografickou zálibu pochopení.... zatím... opravdu....


  • 0

#3798 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 11 leden 2016 - 00:16:06

On je to jen zacatek vetsiho projektu, v budoucnu by to melo umet ohrivat lazne na nastavenou teplotu + spinaci hodiny + mozna michani misek

to je jasný, že to nemáš jen tak pro legraci, jeden z prvních úlovků před lety na aukru byla československá ohřevná deska termokon s přesností na dvě desetiny stupně, to je výrobek, nastavím a iibovolně dlouhou dobu drží teplota, kterou jsem si přál, používal jsem kdysi na pokusy s dvouhodinovými standy při 24˚c, nyní ji používám málo, třeba když máš v komoře 10˚c a vyvoláváš běžný film, tak se hodí, dám na ní misku s vodou a do ní všechny nádoby vytemperovat, jinak já velmi fandím každé vychytávce byť by byla s číslicovým zobrazením dosažené hodnoty


  • 1

#3799 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 11 leden 2016 - 10:16:36

priatelia, ja viem ze to je mozno odomna sebecke... ale bolo by mozne navrhy, projekty a podobne, zverejnovat vratane podrobnej dokumentacie. Mozno to je mojou tendenciou zdielania vedomosti, a neschovavania myslienok v supliku, ale sme tu jedna komunita a verim ze ostatni  kolegovia by tiez uvitali moznost si takyto teplomer urobit doma.

 

Tiez rozumiem ze to moze byt vela prace, a po zverejeneni sa najde vela rypalov, ale len takymto sposobom sa mozme ako komunita posuvat dalej. Velmi sa mi pacil postup na vyrobu  velkych misiek, receptar co tu je, posledny fotopostup robenia VF, atd..  Ved to su uzasne projekty sikovnych ludi a je naozaj skoda ak to skonci  bud v supliku, alebo len ako jeden prispevok na fore.


  • 0

#3800 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 11 leden 2016 - 12:44:46

to je těžké, podobné přání tu bylo mockrát, ale třeba tady je to čistá elektronika, to se dá, podle mě, snadno vyhledat

-

jinak nezbývá, než být ve střehu a když se něco zajímavého objeví, ptát se -případně- autora přímo

klasik kdysi řekl: "furt ve střehu!"

víc se s tím dělat nedá


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních