Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6608 odpovědí na toto téma

#3801 sepulnation

sepulnation

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2016 - 00:45:36

Že byl o Vánocích čas na zvětšování! Nyní jsem jenom půl roku zpožděn za focením:)

Přiložený soubor (y)


  • 2

#3802 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 14 leden 2016 - 08:11:02

Teší ma práve došlý starší spotmeter Pentax... Ešte naštudovať, ako na to :-) :-)


  • 0

#3803 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 14 leden 2016 - 09:40:25

Teší ma práve došlý starší spotmeter Pentax... Ešte naštudovať, ako na to :smile: :smile:

Tak to máme oba nejspíše stejný. Také mi dorazil Pentax V :).

PS. zde je vidět, jak je pro peněženku nevhodné chodit na nějaké kurzy nebo společná setkání temnokomorníků :D


  • 2

#3804 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 14 leden 2016 - 09:57:00

Že byl o Vánocích čas na zvětšování! Nyní jsem jenom půl roku zpožděn za focením:)

to je vono, malej snímek taky snímek, hlavně, že je na světě!


  • 0

#3805 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 14 leden 2016 - 10:14:29

 

Teší ma práve došlý starší spotmeter Pentax... Ešte naštudovať, ako na to :smile: :smile:

Tak to máme oba nejspíše stejný. Také mi dorazil Pentax V :).

PS. zde je vidět, jak je pro peněženku nevhodné chodit na nějaké kurzy nebo společná setkání temnokomorníků :D

 

Ano, človek tam často dostane záchvat GAS... :-) :-)


  • 0

#3806 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 14 leden 2016 - 15:35:19

japonec

.

perar24.jpg


  • 0

#3807 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 leden 2016 - 15:46:10

Vážený kolego, jde o krytku těla s vestavěným objektivem, nebo se jedná o kvalitní samostatný objektiv? :shock: S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3808 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 14 leden 2016 - 15:50:22

http://www.japancame...m-f4-super-wide
  • 0

#3809 Shras

Shras

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha 11
Reputace: 4

Publikováno 14 leden 2016 - 19:44:39

Mam barevnou hlavu mam barevnou hlavu mam barevnou hlavu , ehm .. No dobre jen Meochron ale mam infantilni radost!!! :) uz se tesim na zitra vecer az prubnu ty multigraaady :) 


  • 0

#3810 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 819 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 14 leden 2016 - 19:56:02

Tesi ma dnesny nakup v antikvariate:
Přiložený soubor  image.jpeg   145,7K   5 Počet stažení

A aj zajtrajsi nakup noveho pristroja:-)
  • 1

#3811 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 15 leden 2016 - 08:11:47

100 knih a spoustu časopisů o fotografii. A 100 fotoaparátů. Musím se stěhovat a tak nabízím ze svých sbírek artefakty, které by možná ještě někoho zajímaly.

Přijeďte si vybrat nebo si napište o nabídku s cenami. V bazaru již bylo úspěšně uveřejněno, ale přesto je stále z čeho vybírat.

Udělejte si výlet do Velvar u Prahy.

 

Info: p.cernik.foto@centrum.cz


  • 0

#3812 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 leden 2016 - 11:13:17

Veľmi ma teší Fomapan 17 Super8, teda čb inverzný film Foma 17 v kazete Super 8. Vedel som, že sa tieto filmy kedysi pokusne robili, ale potom sa prestali, lebo "neboli" peniaze na dovoz kaziet od Kodaku a vo vtedajšej ČSSR sa nenašiel výrobca, ktorý by bol schopný vyrobiť kazety v potrebnej kvalite, teda presnosti. Ani som nedúfal, že by sa mi niekedy dostal do ruky. Je v originalnom balení zo všetkým, čo k tomu patrilo. Zároveň som kúpil 8 krabičiek 16 mm ORWO UP 32 (21DIN/100ASA),  čb inverzný film upravený pre televízny reťazec, a predávajúci mi k tomu priložil ešte Fomu 21 2x8 z roku 1964 a ORWOCOLOR UT13 16mm z roku 1969.


  • 0

#3813 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 17 leden 2016 - 22:15:41

Tesi ma prva ambrotypia (fotografia vytvorena pomocou mokreho kolodioveho procesu na sklo) formatu 24x30 cm, ktoru som urobil dnes s mojim vlastnym fotoaparatom Middland Camera Company W&W 24x30 cm. Rekonstrukciu fotoaparatu, vratane vyroby filmovej kazety som robil vlastnorucne.

 

Přiložený soubor  ambr24x30_01.jpg   55,84K   15 Počet stažení       Přiložený soubor  5844690120_1111.jpg   45,48K   16 Počet stažení


  • 10

#3814 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 18 leden 2016 - 04:51:20

pěkné pěkné :-)


  • 0

#3815 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 18 leden 2016 - 10:25:04

Tesi ma prva ambrotypia (fotografia vytvorena pomocou mokreho kolodioveho procesu na sklo) formatu 24x30 cm, ktoru som urobil dnes s mojim vlastnym fotoaparatom Middland Camera Company W&W 24x30 cm. Rekonstrukciu fotoaparatu, vratane vyroby filmovej kazety som robil vlastnorucne.

 

attachicon.gifambr24x30_01.jpg       attachicon.gif5844690120_1111.jpg

ten roztek v pravo hore, to je z drzania plechu v kazete ? Robim si kazetu a premyslam ci mi moze kusok drotiku co mi bude drzat plech odlupnut emulziou z povrchu plechu.


  • 0

#3816 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 18 leden 2016 - 10:54:34

Nimrod - dakujem :)

 

Samusko - nie, to je moj palec, z drazania sklenenej dosky pri manipulacii / nalievanie kolodia, vyvojky, atd.


  • 1

#3817 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 18 leden 2016 - 13:48:53

Těší mně, že jsem sehnal sehnal sadu retušovacích fixů Tetenal Spot pen, protože po včerejší retuši anilinkami na 30x40 nejsem vůbec spokojen. Prosím jak se zbavujete fleků kolem retušovaného místa? Ať jsem dělal, co jsem dělal, přebytečnou tekutinu ihned vsakoval, tak při pohledu z boku je to prostě na tom povrchu vidět:(


  • 0

#3818 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 819 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 20 leden 2016 - 21:22:01

Tesim sa z noveho fotaku Bronica SQ-A. Dostal som k nemu jednu nefunkcnu kazetu s ktorou sa prekryvali snimky a slo spravit len 8 policok. Tak som ju otvoril, vytriasol k@#$tka

 

Přiložený soubor  IMG_1204.JPG   41,03K   5 Počet stažení

 

Zaujmave je ze nikde v kazete srobiky nechybali. Tak som kazetu zas zlozil a funguje :) takze kazeta zadarmo ma tesi tiez


  • 0

#3819 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 20 leden 2016 - 23:57:19

To bola akcia. Dva srobicky naviac.

Mozno chybaju v aparate? :shock:


  • 0

#3820 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 leden 2016 - 11:08:33

Dobře si je schovej. Až za nějaký čas přestane kazeta fungovat úplně, protože upadne to, co drží už teď na posledním ze tří šroubků, budou se ti (nebo opraváři) hodit. 


  • 1

#3821 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 819 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 leden 2016 - 11:56:12

no praveze v kazete nechybaju ziadne srobiky. Vacsinu mechaniky som mal vonku a zlozil to spat ako bolo. a nikde nic.. neviem :) som rad ze ide a nikdy nevyhadzujem srobiky :) obrazky podla ktorych som siel http://www.instructa...Q-A-F/?ALLSTEPS


  • 0

#3822 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 21 leden 2016 - 12:11:09

srobikom ale nemusis spajat dve veci...  moze to by t ako zarazka. aj ked to nepredpokladam. skus rozobrat s kamosom, 4 oci viac vidia.


  • 0

#3823 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 819 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 leden 2016 - 18:09:14

srobikom ale nemusis spajat dve veci...  moze to by t ako zarazka. aj ked to nepredpokladam. skus rozobrat s kamosom, 4 oci viac vidia.

ano dva krat meraj.. ale aj tak som si isty ze nikde nechybaju :)


  • 0

#3824 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 21 leden 2016 - 19:49:34

 

 

... ale aj tak som si isty ze nikde nechybaju :)

 

... To znie ako posledna veta pred smrtou. 

(Nieco ako : Co sa mi moze stat na prechode pre chodcov, alebo: V takom tenkom kabli nemoze byt vysoke napatie ...)

 

:)


  • 0

#3825 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 819 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 leden 2016 - 20:55:31

To sice hej ale fotky troch roznych rozobratych kaziet na porovnanie mi stacia:-) ale ked sa pokazi verejne to priznam ze som sa zmylil.
  • 0

#3826 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 21 leden 2016 - 20:59:24

Normalne ma provokujes!

:)

Ked sa myli vacsina, tak sa pridas?

(Srobicky pekne schovaj)


  • 0

#3827 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 21 leden 2016 - 21:46:32

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

 

IMG_8063.JPG

 

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

 

IMG_8072.JPG

 

 

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

 

IMG_8330.JPG
 
Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
 
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

  • 5

#3828 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 21 leden 2016 - 22:45:39

gratulujem a prajem vela uspechov


  • 0

#3829 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 21 leden 2016 - 22:57:03

Krásný  přístroj s  historií! tak ať se to povede!

Pak už jen tn důležitý výběr motivů , zaostřit, vyvolat... :neutral:


  • 0

#3830 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 leden 2016 - 05:29:22

girmy, založ vlákno o svém projektu a uveřejňuj postup. jistě nejsem sám, kdo to chce, že jo? :-)


  • 3

#3831 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 leden 2016 - 08:56:54

girmy, založ vlákno o svém projektu a uveřejňuj postup. jistě nejsem sám, kdo to chce, že jo? :smile:

Přesně tak! Dobrý nápad! :)


  • 0

#3832 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 leden 2016 - 08:58:31

 

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

 

 

 

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

 

 

 

 

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

 

 
 
Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
 
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

 

Čím jsi to leštil? Nejde to nechat v nějaké lázni trochu načnout, aby to pak nebyla taková makačka? Případně si pomoct mechanizací?

Ptám se jako laik, sám s tím nemám zkušenost.


  • 0

#3833 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 22 leden 2016 - 10:46:10

 

 

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

 

 

 

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

 

 

 

 

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

 

 
 
Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
 
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

 

Čím jsi to leštil? Nejde to nechat v nějaké lázni trochu načnout, aby to pak nebyla taková makačka? Případně si pomoct mechanizací?

Ptám se jako laik, sám s tím nemám zkušenost.

 

Třeba takto? 

https://youtu.be/DGT20ghWMZA


  • 0

#3834 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 22 leden 2016 - 15:56:39

 

 

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

 

 

 

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

 

 

 

 

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

 

 
 
Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
 
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

 

Čím jsi to leštil? Nejde to nechat v nějaké lázni trochu načnout, aby to pak nebyla taková makačka? Případně si pomoct mechanizací?

Ptám se jako laik, sám s tím nemám zkušenost.

 

 

 

Jen co se mi Taz pokusí zprovoznit možnost vložení nového tématu, tak sepíšu zatím co jsem dělal. Ale jinak leštím leštěnkou Silichrom EX. Žádnou mechanizaci nepoužívám. Roztrhal jsem staré tričko na hadříky a leštím růčo :)


  • 0

#3835 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 22 leden 2016 - 17:34:05

Opat Debian :)

Windows10 je omyl.

Raspberry pi stiha prehravat video naozaj dobre.


  • 0

#3836 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 leden 2016 - 17:39:03

24458596901_a133c74f6a_b.jpg

 

jos. schneider & co kreuznach versus carl zeiss

xenar versus planar

4/3 versus 5/4

10,5cm versus 100mm

f:2,9 versus 1:2,8

1930 versus 1966

223 gramů versus 439 gramů

 

ještě před dvouma týdnama jsem nevěděl, že vůbec existuje xenar f/2,9 v této ohniskové vzdálenosti (také se dělal asi jen "pár" let) a zatím to vypadá, že by to mohla být použitelná alternativa k planaru (ale dokud nebudu mít zas v provozu zvětšovák, tak to jistě vědět nebudu). není teda úplně v ultra super stavu (na sklech jsou tečky, které nechtějí pustit a podobné detaily), ale rozhodně je použitelný a pár teček stejně nemá na nic reálně vliv. moc nerozumím tomu, proč přední člen vrhá tak barevné odrazy, neví někdo? tady to vypadá dost hrozně ještě díky odleskům, ty netřeba řešit


  • 0

#3837 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 23 leden 2016 - 00:54:34

Girmy namoc to pres noc do octu a pak to jde lepe,,delam to tak v muzeu a lestim to velice jemnou dratenkou,ted ti nereknu jak se to jmenuje,pouzivam na to ruzne figle,na zaver  uzivam pastu na lesteni stribra.


  • 0

#3838 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 23 leden 2016 - 08:33:12

 

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

Vźdycky, když jsem šel kolem výlohy foto Pazdera a viděl tam ty vylešténé nádherně svítící mosazné artefakty, tak se mne zmocňovala silná deprese. Protože jakmile majitel předmět zrenovuje takovýmto drastickým způsobem, zcela tím vymizí nejen sběratelská hodnota věci, ale hlavně její půvab a patina...je mi líto...

Ten krásný původní červený měch (snad je i kožený, pravda?) by se dal zrestaurovat, vypadá, že je sice přetržený, ale celý,

Otázka zní - bude mít smysl s tím fotit? Neřešitelné problémy se světlotěsností bych předpokládal (a zdaleka nejen kvůli měchu) asi tak na 95 procent

Omlouvám se za příkrost...


  • 1

#3839 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 leden 2016 - 08:49:47

nemám to z první ruky, ale pokud vím, mnohé staré dřeváky jsou i dnes bez problémů použitelné. pokud ne, renovace je jedna z možností, jak dosáhnout plné provozuschopnosti i s dnešními materiály. ohledně patiny je to otázkou vkusu


  • 1

#3840 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 23 leden 2016 - 09:15:26

Těší mě  darem obdržené dost staré papíry  orwo universal.   V upravené Burki&Jenny  vývojce  a vyladěné expozici  kreslí náramně pěkně  a  nádherně se leští.   Dárcovi  skrytému v anonymitě vyslovuji pochvalu před nastoupenou jednotkou a  vřelý dík,   ve smyslu hesla "ke 30-40 let starému negativu patří aspoň 25-30 let starý papír". 


  • 0

#3841 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 leden 2016 - 11:23:08

 

 

Těší mě, že jsem se směle pustil do projektu renovace dřeváku 18x24 cm.

Nemá bohužel měch a dřevo i mosaz je ve špatném stavu. Dřevo místy prasklé, dost často bez laku a ochrany, sem tam ďolík od neopatrného používání, prostě trochu zbědovaný stav.

Už jsem ho celý rozebral (pravda, celý ne, protože dva šroubky měly stržený závit, takže je budu muset asi odvrtat (přiznám se, dost se tohohle počinu vzhledem k jejich malé velikosti děsím) a jeden je utržený a jeho část zůstala uvnitř, to jsem moc nepochopil, jak se mi povedlo. Teď jsem začal leštit mosazné díly a je to pěkná fuška. Ukazováček mám od leštění celý bolavý, ale musím říct, že mě to stále baví  :). Je krásně "hned" vidět výsledek.

Tento čudl aretace pohybů mi trval cca 3/4 hodiny.
Plátna na měch jsou objednaná, pro lepidlo jedu zítra a dřevo obrousím a nalakuji, až se změní trochu počasí a nebude venku takové mínus. 
Teoreticky, když všechno dobře půjde, tak by koncem ledna mohlo být hotovo  :)

Vźdycky, když jsem šel kolem výlohy foto Pazdera a viděl tam ty vylešténé nádherně svítící mosazné artefakty, tak se mne zmocňovala silná deprese. Protože jakmile majitel předmět zrenovuje takovýmto drastickým způsobem, zcela tím vymizí nejen sběratelská hodnota věci, ale hlavně její půvab a patina...je mi líto...

Ten krásný původní červený měch (snad je i kožený, pravda?) by se dal zrestaurovat, vypadá, že je sice přetržený, ale celý,

Otázka zní - bude mít smysl s tím fotit? Neřešitelné problémy se světlotěsností bych předpokládal (a zdaleka nejen kvůli měchu) asi tak na 95 procent

Omlouvám se za příkrost...

 

 

Pane Vaite, vůbec se neomlouvejte. 

Přiznám se, že jsem Váš podobný příspěvek již četl jako reakci na uživatele "026200" ve vlákně historické VF přístroje. Zde někdo posílal fotky renovovaného dřeváku 13x18 cm, který se leskl až za roh. To bylo ještě před tím než jsem začal fotoaparát rozebírat a uvažoval jsem, zda se na to nemám vykašlat a nenechat fotoaparát být. 

Rozhodl jsem se, že to zkusím i za cenu toho, že utrpí jeho sběratelská hodnota, ale stoupne ta pro kterou byl fotoaparát určen, tedy pro dělání snímků.

 

Trochu doufám v to, že se mi podaří sehnat někoho, kdo by mi elox udělal. Ještě jsem to nezjišťoval, ale kamarád dělá do kol, takže by mohl mít nějakého známého nebo sám umět.

 

Bohužel měch není celý. I když se spojí, tak je ho cca 20 cm a kožený také není. Nevím co je to za látku, ale možná to bude něco podobného jako to knihařské plátno Mondial - až mi dorazí (pondělí, či úterý), tak mohu porovnat. 


  • 0

#3842 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 24 leden 2016 - 16:37:11

Zajímavost: http://www.totalfilm...slednich-u-nas/


  • 2

#3843 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 leden 2016 - 20:25:15

Zaujímavé, keby to robili aj pre amatérov, teda myslím 16mm, tak to by bola paráda. Hlavne, keby robili prepis negatív-pozitív.


  • 0

#3844 sepulnation

sepulnation

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 24

Publikováno 31 leden 2016 - 18:53:51

Sice jednostranné, nicméně povedené včerejší zvětšování :)

Přiložený soubor (y)


  • 6

#3845 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 31 leden 2016 - 20:57:54

Těší mně, že jsem naplnil rozhodnutí vyvolat nahromaděné filmy. Ztemnil jsem WC srovnal teploty lázní, naředil Foma R 09 a

pokračování v rubrice  co mě zlobí...


  • 0

#3846 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 2 únor 2016 - 18:38:31

Z dalších dvou filmů už mám radost. Jeden jsem zkusil i stand 1:100. (Foma R09).  Vypadá to dost dobře.


  • 1

#3847 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 2 únor 2016 - 19:00:56

Tesi ma, ze vcera u nas bola skoro jar, tak som vyskusal ake moze byt fotografovat krajinu na 24x30 cm mokrym kolodiovym procesom. Vysledok mojej celodenneho snazenia je jedna hotova ambrotypia, a poznatok, ze tento format je uz dost velky na Octaviu Combi, asi budem potrebovat auto s vacsim miestom na pojazdnu tmavu komoru.

 

 

Přiložený soubor  1.jpg   114,84K   31 Počet stažení  Přiložený soubor  12.JPG   64,32K   26 Počet stažení 


  • 5

#3848 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 2 únor 2016 - 19:12:20

klobouk dole, na to bych neměl nervy


  • 0

#3849 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 2 únor 2016 - 22:19:08

Girmy - gratuluji k trpělivosti při ručním leštění. Také stojím před téměř stejným problémem (dřevák 13x18) ale můj příbuzný archeolog a numismatik mi to rozhodně zakázal, že patina muší být ... ale mě láká také ta lesklá bronz, tak možná lehounce a jedině ručně .... No a taky řeším už delší dobu (ale zatím spíš akademicky) jak vyrobit vkládací clonky do objektivu (můj dřevák má krásný mosazný Extra Rapid Lynkeiskop, Serie C, No.4 , F=24 cm). Vkládací plechové clony nemám a ptám se - jseš na tom stejně a budeš je konstruovat a dodělávat, když koukám na Tvůj objektiv (viz foto)? Zdařec trpělivým šikulům Luigi :shock:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3850 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 3 únor 2016 - 04:26:17

udělat vkládací clony by neměl být takový problém, ne? pokud to tedy má být pouze jednoduchý plech bez jakéhokoli prolisu. jen je třeba najít někoho s laserem...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních