Přejít na obsah


Fotka

Základní kamera 9x12cm


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#51 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 16:42:43

No já to jakože fakt nechci nijak extra promakanou kameru :D. Teda chtěl ych, ale nemůžu si dovolit moc utrácet, potřebuju si koupit ještě stan, lehkej spacák, novej vařič :(...

Koukal jsem na nějakou archivní aukci a tak bych ten centrotrop na 6,5x9 a byl asi za 1000Kč, to neni moc :).

Zejtra se možná mrknu k Pazderovi :). Stále jsem se nikam nedostal, finišuje mi škola...
  • 0

#52 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 16 červen 2010 - 16:53:38

Hele, 6,5x9 je pěknej formát, ale pro běžnou práci to chce rollku na svitek, protože plany 6,5x9 se zase tak moc běžně neprodávají (vynechám li ty FP4+ u Škody za ukrutný peníze). Sice jsem sám blázen do těch 6,5x9, ale už mám dvě Rollex-Patentky a plany od Pavla_P (a nějaký zbytky z balíčku všehochuti od nevímkoho, ale mě to posílal Ypress :) ). Jak to tak čtu, viděl bych to u tebe na tu 9x12. Zrovna mají u škody dvě Icy Ideal 225, ale cenu ani co k tomu je si nepamatuju (jak jsem už psal, formát 9x12 pro vlastní práci zatím taktně vypouštím... :) ).
  • 0

#53 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 16:58:36

No maj (podle netu) ale to jsou necelý 3 tisíce :).
Na tom aukru vypadá krásně, ale kdo ví jak chodí nebo nechodí :D. Ani mi nenapsal s tim měchem.

Nechci riskovat, ale zase 3k za to dát taky nechci :(. Jinak mě se 9x12 zamlouvá i kvůli dotupnosti planů fomy 100 :)
  • 0

#54 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 17:08:25

Co by asi tak u Škody připadlo v úvahu:

http://www.fotoskoda...oigtlander-avus - Ale to je asi 6,5x9

http://www.fotoskoda...-ikon-ideal-225 - tady je ten ideal 225 za necelý 3 litry

a pak tady jedna nádherná mašina http://www.fotoskoda...-objheliar15045 - ale to už je cenově mimo :)
  • 0

#55 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 16 červen 2010 - 18:03:17

Ja osobne bych do 6,5x9 nesel. Oproti svitku moc vyhod nevidim. Koupil bych si mozna nejaky 10x15. Jsou uz z toho hezky kontaktiky a navic ve fotografii praha koupis levne prosly Orwa na nauceni. Je nutne si uvedomit, ze jen prvotni nakup materialu te prijde pomalu draz nez samotny fotak. Takze bych to optimalizoval i timto smerem. Pokud nemas zvlastni pozadavky na fotak samotny, tak bych koupil cokoli prvniho v tomto formatu, u ceho by byl dobry funkcni stav a neresil bych to dal.

Stejne to budes mit jen na prvni osahani a za pul roku budes resit, co dal :) Ale to uz budes moudrejsi.
  • 0

#56 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 18:15:40

No to je asi pravda, ale v tom případě to nechci :), ptž to bude zase moc výdajů :D...

Jinak 10x15 už je kontakt krásnej :), ale nejsem si jistej, jestli dát 4 tisíce za foťák se mi teď chce (mám ty prachy, ale výdajů je na prázky moc a moc :( )
  • 0

#57 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 červen 2010 - 18:27:28

No to je asi pravda, ale v tom případě to nechci :D, ptž to bude zase moc výdajů :(...

Jinak 10x15 už je kontakt krásnej :), ale nejsem si jistej, jestli dát 4 tisíce za foťák se mi teď chce (mám ty prachy, ale výdajů je na prázky moc a moc :D )

onehda mi pomohly ceníky nových strojů - když jsem zjistil že za stroj který chci a stojí 4000KČ chtějí v katalogu 4000EUR, tak jsem měl hned jiný pohled :)
  • 0

#58 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 16 červen 2010 - 19:40:14

Hele a nechces radsi neco pujcit, nez koketovat s nakupem techto krasek? Ono oko to potesi, ale Toyo 45A si nakonec stejne koupis :)
Muzu ti pujcit Graflexe Speeda 23 vcetne rollky ci kazet, pripadne Magnolku...
Na vyzkouseni a osahani formatu a stylu prace.

Bohousek
  • 0

#59 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 19:46:55

Ypressi - já to nechápu :(, takže si ušetřil??? :D

Bohoušek - no to by bylo fajn, ale asi by pro začátek stačilo, kdyby jsem se s tebou mohl třebas sejít a jenom si to ozkoušet (nějak stále nevím, jak to vše funguje nefunguje :D, ale podle toho co píšeš, tak jsem zase v obrovskym finančnim manku :D)

Měl by jsi čas třeba o prázdninách? Teď momentálně finišuju se známkama, nějaký třídní vejlety na vodu a tak, ale po 28.6. jsem tu (pak odjiždim zas až někdy v půlce července :).


PS: teď jsem se bavil se sousedem a prej něco takovýho měl, prej jestli to najde, tak mi to věnuje :D (občas mu fotim nějaký jeho obrazy :) ). To by bylo velmi příjemné :D.
Jo a mimochodem, přinesl mi nádhernou závěrku na pinholy :D, až jí cvaknu tikiťákem, tak se s ní pochlubim :D:D
  • 0

#60 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 červen 2010 - 20:03:32

Teď budu za šílenýho hajzla, kacíře a tak, ale mít studentský rozpočet, tak se do focení s filmem až tak rychle nepouštím. Zrovna dneska jsem dal pět tisíc za pár papírů, dva tisíce za plany. Zachvíli to bude sdělaný... Když přemejšlíš, jestli máš na foťák za čtyřku, tak to prostě musím dodat. Jasně, s takovouto mašinkou můžeš hodně omezit náklady, když to bude záměrně nerozšiřitelný, ale znáš to... A nějaký toyo? Uiiii i když je člověk superskromnej a chce s tím doopravdy fotit, bude ho to furt stát majlant... Optej se Ypresse .)
  • 0

#61 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 červen 2010 - 20:19:15

A nějaký toyo? Uiiii i když je člověk superskromnej a chce s tím doopravdy fotit, bude ho to furt stát majlant... Optej se Ypresse .)

Já Toyo mám, ale k němu:
jeden objektiv půjčený, druhý na splátky, třetí velice složitě dostávaný ze zahraničí
kazety pohaluzi z ebaye
jeptišku používám "kradenou" deku
filmy prošlé

permanentně si připadám jak blbec protože se furt trapně snažím ušetřit a furt někde něco somruju
permanentně si připadám jak blbec protože fotím jenom naprázdno bo chci šetřit plany.
permanentně si připadám jak blbec a mám sto chutí s tím seknout.

Ono krmit VF vyjde jako malé auto...

Jdeš do toho?
  • 0

#62 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 červen 2010 - 20:26:25

permanentně si připadám jak blbec


ypresu, myslím, že by to mohl být tvůj profilový podpis, alespoň na půl roku, když jej furt tak měníš :)
  • 0

#63 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 20:27:17

No je fakt, že jsem to zatim naplno neokusil, papíry jsem dostal hodně od kámošky, jedu teď ještě od ní na prošlý filmy (ale už je mám vyzkoušený a vim, že jdou). A je fakt, že kinofilm je celkově něco jinýho :(.

Když to tu tak poslouchám, tak si řikám, jestli se vydávám tou správnou cestou...
Ale zase druhá otázka je, jestliže si koupit nějakou tu kameru za tu ticku nebo o něco málo víc, tak to nebude takovej problém jako má ipress. Já zase vim, že na běžnou práci bude kinofilm a tohle bude prostě jenom když bude nějakej pořádnej fotovejlet nebo když budu vědět, že bude dost času...
Myslim, že 50 planů můžu zdělat tak za rok (možná za půl) a když se to tedy sečte kolem a kolem, tak ono by to nemuselo bejt tak drahý... Teda když nebudu chtít nějaký to TOYO :D.

Fakt myslíte, že se to nevyplatí? Vim o sobě, že zrovna geniálně nefotim, ale o to víc si to užívám a tohle by mě mohlo ještě někam popostrčit :).
Ale nesmí mě chytnout to VF natolik, abych kupoval kvalitní VF výbavu :).
  • 0

#64 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 16 červen 2010 - 20:28:20

Ypressi - vypadáš jako odstrašující příklad, ale myslim, že pro začátek bych do toho šel (ale né tak ve velkym jako ty s TOYEM) :-).
  • 0

#65 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 červen 2010 - 20:35:33

blbost, kup si někde za dvanáct, patnáct stovek nějakej ten starej, malej velkej sklopkoformát, k tomu nějaký ty filmy ať už orwa nebo fomy, fomácký plynový papíry vo číslo až dvě větší a rozjeď to. je to krásný a nejni to drahý, tvrdim já. kde je vůle, tam je cesta a tahle sranda za to stojí. navíc dělat s vosumdesát roků starou kamerou má kromě různejch vomezení i jednu totální výhodu a to ten krásnej pocit, jako když přijdeš na zámek a najednou tam nejseš turista, ale pan domácí
  • 0

#66 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 16 červen 2010 - 20:44:37

Snažím se o krajinu (asi argtradismus :)) a od doby, co jsem se naučil s 9x12 a vybavil se potřebnýma objektivama, tak Pentax 645 leží doma. A když se rozhoduju, co vezmu s sebou, tak beru to, z čeho mám lepší pocit z práce, potažmo výsledku. Zkus hádat co to je. Od doby, co zvětšuju z planů, tak mě nebaví pracovat v komoře se svitkem a stejným žánrem, jsem ochoten akceptovat menší formáty pro akčnější fotografie, ale na černobílou krajinu beru VF nebo nic - fotit na svitek a už v terénu být nesvůj z toho, že to není to nejlepší, co mám vzhledem k tématu. se mi prostě nechce... Tolik asi co jsem chtěl říct ohledně rozhodování kdy vzít něco malýho a kdy pořádnej foťák :).

A to všechno i s ohledem na to, že používám padesát let starý objektivy, který maj svoje mouchy proti moderním Pentax 645 sklům (někdy neuhlídám ostrost ve všech rozích nebo místech, která jsou pro mě důležitá). Ale ta radost, zadostiučinění, za to mi to stojí i když v některých případech by bylo snazší použít středoformát i s ohledem na kvalitu výstupu. Nebo při focení neskutečně nadávám a kleju (zvlášť za slunečných letních dnů), už to ale k tomu patří a je to součást relaxace :lol: 8-O.

Takže varuju před tím být oslněn a pohlcen velkoformátem, je to nakažlivý :-).
  • 0

#67 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 červen 2010 - 21:10:19

Já jsem to Girmy záměrně trochu přehnal, aby jsi se rozhodoval s rozumem :) Zprůměruj si můj, Ypressův, Mamiákův a Jendův příspěvek a bude z toho velmi rozumná rada. Dle mého tedy.
  • 0

#68 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 červen 2010 - 21:23:17

Jo a v stituaci v jaký seš, tedy že jsi nestihl poznat ani střední formát a na malém jsi si zakoketoval na prošlých filmech a papírech, bych zase možná přes prázdniny šáhl nejdřív po obyčejný flexe a balení svitků.... I když, komoru už jsi rozprodal, ne? Budeš ji obnovovat, nebo už zvětšovat nechceš?
  • 0

#69 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 17 červen 2010 - 14:27:50

No já jsem na sf pracoval jenom málo to je pravda, ale zase už jsem si zvětšoval i to (starý dědovi negativy)... 4
Mě flexa vadí tim čtvercem (tohle hraničí s výmazem z temný.cz :)), hold nejsem čtverečkovej typ :(.
Jinak ten kinofilm sjem nezakotvil jenom na prošlym matroši :wink:. Na to dělám jenom ty svoje blbinky :lol:. Zkoušim si různý metody, techniky (filtry z obalů na sešity)... Na to na čem mi záleží, tak cpu novej matroš.



PS:komoru jsem nerozprodal!!! TOHO BOHDÁ NEBUDE, ABY JSEM Z KOUPELNY UTÍKAL!!! :? Naopak nestále shánim věci :(
  • 0

#70 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 19 červen 2010 - 11:32:19

Snažím se o krajinu (asi argtradismus 8-O


Bratře! :-)
  • 0

#71 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 červen 2010 - 13:04:01

Snažím se o krajinu (asi argtradismus :-)


Bratře! :D

já se snažím si dozatemnit komoru abych měl kde ty plany nabit
a taky se snažím se s tim domluvit 8-O

a taky jsem zjistil že nejlepší sklo co mám je to nejlevnější - Voightlander Skopar 13,5/4.8 od plociho
  • 0

#72 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 20 červen 2010 - 20:47:14

Vrátil jsem se z víkendovýho vejletu v přírodě a koukám na uakro a najdu: http://aukro.cz/item..._s_brasnou.html

Nevíte někdo, na jakej je formát?? Přijde mi v hodně slušném stavu a s hodně moc kazetkama :)
  • 0

#73 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 červen 2010 - 20:55:27

Vrátil jsem se z víkendovýho vejletu v přírodě a koukám na uakro a najdu: http://aukro.cz/item..._s_brasnou.html

Nevíte někdo, na jakej je formát?? Přijde mi v hodně slušném stavu a s hodně moc kazetkama :)


přijde mi to dost maličký na 9x12, ale je to jenom pocit.
  • 0

#74 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 20 červen 2010 - 21:16:58

Vrátil jsem se z víkendovýho vejletu v přírodě a koukám na uakro a najdu: http://aukro.cz/item..._s_brasnou.html

Nevíte někdo, na jakej je formát?? Přijde mi v hodně slušném stavu a s hodně moc kazetkama :)


přijde mi to dost maličký na 9x12, ale je to jenom pocit.


to bude 6x9 a je to dost zdevastovaný.
  • 0

#75 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 20 červen 2010 - 21:19:03

Pánové, tohle je Bergheil 4x6. Krásná věc, jen je s ní trochu problém - zaprvé, desky ani plany v tomhle formátu se pokud vím jinak než na zakázku nedají sehnat :) , zadruhé - sice lze použít svitek 127 (člověk nemusí řešit co nabije - buď stovku ADOX, nebo efke, podle toho, která krabička se mu víc líbí :) ), ale to znamená sehnat si rollku, nejspíš Rollex Patent na tenhle film (mimochodem je u jednoho foťáku na Aukru), což je v podstatě sběratelská záležitost stejně jako tenhle brouček.(I když takový Ole Tjugen z APUGu ho používá :D, spolu s Bergheilem 6,5x9 a 9x12 :)) Docela mě osobně zajímá, kam vyleze cena.(Né že bych chtěl přihazovat.Vyhlásil jsem až na čestné dlohodobé výjimky stop-stav)
Jo a Girmy, tak před hodinkou šel na Aukru jeden Zeiss Ideal 225 za vyvolávací cenu pod 900Kč. Samozřejmě netuším, jaký měl přihazující strop, ale to jen tak, že lze sehnat i za ceny jiné než u Škody (jo a byly k tomu i 3 kazety, jen netuším, jestli správný)
  • 0

#76 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 červen 2010 - 21:35:58

Girmi, pokud máš zájem a čas, tak si dojeď pro graflexe, ti ho třeba na měsíc půjčím...
  • 0

#77 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 21 červen 2010 - 15:44:44

Jo o tom idealu vim, lae ten chlap se neozval s tim měchem a když se takhle neozve, tak to považuju tak, že to zkusil a jsou tam díry... nechci zase vyhodit prachy :(...

Jinak jestli je to taková vzácnost, tak to to nechci :D, chci něco standartního :wink:... Něco co mi bude fungovat, daj se na to jakš takš sehnat dyčtak kazety a ještě to bude na dobrej film (dobře sehnatelnej)

ypressi - to nechci, ptž bych si pak nekoupil už horší :):D
  • 0

#78 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2010 - 16:45:03

graflexe má dneska kdekdo, že jo staňo? :wink: :D
  • 0

#79 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 21 červen 2010 - 16:47:29

No právě :wink:, ale já chci něco levnýho, a jak se znám, když bych přičuchnul k větší kvalitě, tak by to nedělalo dobrotu :D
  • 0

#80 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2010 - 16:52:55

tak, tak pro dobrou fotografii se musí trpět, aspoň trochu... :wink:
a navíc, na čípkaře má dokonalá fotka z nějakýho zoufalýho klumpru nejvíc demoralizující efekt :D
  • 0

#81 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 červen 2010 - 22:13:18

graflexe má dneska kdekdo, že jo staňo? :roll: :)

jo
  • 0

#82 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 červen 2010 - 13:31:28

kurňa chlapi neserte mi!!! 8-) :)
Už teď sebou tahám buď jen Broňu, ale čím dál víc Ikontu 6x9 a vy se tu vytasíte s vláknem jaký VF do začátku!!!!
Už zase nedělám nic jinýho, než voblizuju monitor, kde mám nahozený íbej s Grossbildformaten :D :lol:
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 17:56:05

kurňa chlapi neserte mi!!! :) :)
Už teď sebou tahám buď jen Broňu, ale čím dál víc Ikontu 6x9 a vy se tu vytasíte s vláknem jaký VF do začátku!!!!
Už zase nedělám nic jinýho, než voblizuju monitor, kde mám nahozený íbej s Grossbildformaten :? :D

Už tady dlouho neproběhla žádná vlna, co? RZ, TLR...a až teď sklopky. :-)
  • 0

#84 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 22 červen 2010 - 19:07:37

Jo, jo, Notorie, já si teď jen nadávám, že jsem už nekoupil něco na 10x15. Protože jak tak na to koukám, poletí teď ceny nahoru :? :D :) . No nic, prostě to bude zase chtít najít nějakej dobře zašitej zdroj, jako když jsem kupoval Bergheila 6,5x9 :).
  • 0

#85 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 červen 2010 - 20:33:53

Z tohohle vlakna na me cisi cire zoufalstvi - libi se mi hlavne geneze toho vlakna, puvodni dotazovatel z toho musi byt uplne hotovej, presne jak pise Notorius, dalsi vlna.

hele Girmy, pokud mas zajem, stav se zitra v LGP na sraze, vezmu ti sklopku 9x12 s jednou kazetou na zapujceni, at vis do ceho jdes...., ale dej mi vedet jeste dneska. Filmy uz ale nemam.

Snad te neurazi kopie Dagoru se clonou 6.8 a ohniskem 135..
  • 0

#86 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 21:55:23

Z tohohle vlakna na me cisi cire zoufalstvi - libi se mi hlavne geneze toho vlakna, puvodni dotazovatel z toho musi byt uplne hotovej, presne jak pise Notorius, dalsi vlna.

hele Girmy, pokud mas zajem, stav se zitra v LGP na sraze, vezmu ti sklopku 9x12 s jednou kazetou na zapujceni, at vis do ceho jdes...., ale dej mi vedet jeste dneska. Filmy uz ale nemam.

Snad te neurazi kopie Dagoru se clonou 6.8 a ohniskem 135..

Bych to neviděl tak zle, hele. :o Sám jsem si dneska koupil krabičku 9x12 planů. :D
  • 0

#87 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 červen 2010 - 06:33:04

Od kolika je dneska ta LGP? A jak vás všechny poznám :o? A kolik by jsi chtěl zálohu za tu sklopku 9x12? :D
  • 0

#88 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 červen 2010 - 08:59:56

Od kolika je dneska ta LGP? A jak vás všechny poznám :o? A kolik by jsi chtěl zálohu za tu sklopku 9x12? :D


no jo, jenze jsi se neozval vcera, tak ji nemam, ale neni problem aby sis treba pro ni nekam dojel po Praze, zalohu neblazni...
  • 0

#89 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 23 červen 2010 - 14:22:20

Aha, no já to stejně dneska nestíhám (teda jestli platí těch 6,7,8 hodin) :-). Pošlu ti mejla
  • 0

#90 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 24 červen 2010 - 08:43:42

http://www.nekazanka...10mm-f4-5/2431/ - jen tak si brouzdám netem a narazim na tohle :(, proč vždycky musim narazit na nějakou podobnou krasavici? :D:D
  • 0

#91 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 červen 2010 - 09:20:17

krásná je, ale objektivu někdo pěkně naložil a kazety nutno přetěsnit - a z 5ti mají jen dvě 13*18 (ostatní tuším 10*15)
  • 0

#92 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 červen 2010 - 09:21:41

http://paladix.cz/ba...php?adid=126490

to se nechce nikdo vybavit? já už to fakt nemam kam dát :)

co nabízejí mam v mailu.
  • 0

#93 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 červen 2010 - 09:24:17

http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=126490

to se nechce nikdo vybavit? já už to fakt nemam kam dát :)

co nabízejí mam v mailu.

bohužel ji taky nemám kam dat, ale uvažoval jsem o tom(až do doby kontroly stavu účtu :wink: )
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 červen 2010 - 09:24:57

krásná je, ale objektivu někdo pěkně naložil a kazety nutno přetěsnit - a z 5ti mají jen dvě 13*18 (ostatní tuším 10*15)

Což je při té ceně neprodejné. Svou první Magnolu jsem koupil v lepším stavu za menší obnos a kazet bylo víc, všechny 13x18.
Girmy: Trošku varuju. 13x18 plany jsou zase o kus dražší než 9x12(vynechávám možnost vložek do kazet na menší rozměry) . Taky na Magnolu už potřebuješ pořádnej stativ=další investice. Na druhou stranu 13x18 už je aspoň nějakej kontakt. :)
  • 0

#95 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 24 červen 2010 - 09:29:50

kdoco - přepošli mi to pls na mail :), ať je nemusim otravovat :wink:

ta magnola, to pak teda jo :D, ale je hezká (to musíte uznat :D:D). PS: za kolik se tak asi dá koupit (vím, že o ceně rozhoduje prodejce a kupci 8-) )
  • 0

#96 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 červen 2010 - 09:30:03

nicméně, vložek na menší formáty se všude válí :) a fomácké plany z reichu se dají finančně unést. nicméně naprostý souhlas s notoriem.

a co se týče globiky... - není to prostorově největší část setu :wink:
  • 0

#97 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 24 červen 2010 - 09:32:47

Konečně mám konec školy, takže když jse se teď krásně prospal, půjdu si koupit nějakej pořádnej nůž do přírody (ty multifunkční mě už pěkně pijou krev) a při tý cestě se stavim u pazdery, třebas objevim poklad :)
  • 0

#98 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 červen 2010 - 09:33:20

kdoco - přepošli mi to pls na mail :), ať je nemusim otravovat :wink:

ta magnola, to pak teda jo :D, ale je hezká (to musíte uznat :D:D). PS: za kolik se tak asi dá koupit (vím, že o ceně rozhoduje prodejce a kupci 8-) )


tělo je fakt krásný, ale ten belar někdo mordoval zevnitř. je to škoda.

ceny jsou hodně individuální. 5 - 10 kkč - dle výbavy, stavu.
  • 0

#99 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 24 červen 2010 - 09:36:19

Jejda, pardón, neuvedl jsem mail :). stastnej.paja@gmail.com

Hmm, kdyby byla za 5k a v perfekt stavu, s kazetama a funční, tak bych jí bral (stan by šel stranou :wink:) vyspim se přeci i pod širákem, ne? 8-)
  • 0

#100 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 červen 2010 - 09:38:59

Jejda, pardón, neuvedl jsem mail :wink:. stastnej.paja@gmail.com

Hmm, kdyby byla za 5k a v perfekt stavu, s kazetama a funční, tak bych jí bral (stan by šel stranou 8-)) vyspim se přeci i pod širákem, ne? :D


ta magnola? kdyby byla taková, mám jí doma. stála původně 7500,- pokud vím.

neni třeba kvaltu, člověk když vyčká a je na to připraven, ono to samo přijde. to mám vyzkoušený :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních