Přejít na obsah


Fotka

Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
267 odpovědí na toto téma

#251 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:11:37

Pavel_P
"U těch mi bylo inspirací vlákno na largeformatphotography.info"

Je možné tady též rozdělit do kategorií Krajina, portrét, reportáž,....atd. Bylo by vše přehlednější. Připadá mi to tu spíše jako nepřehledné skladiště. Opravdu fajn věci zapadají v balastu.
  • 0

#252 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:30:53

Vážení kolegové, osvědčená kategorizace jednotlivých témat, včetně varia se
jeví jako praktické a použitelné. Pokud nese snímek navíc i název, doplnit ho
jako ilustrující podtitul. Hodnocení smajlíky anonymně: :-) :lol: :lol: :lol: Erik
  • 0

#253 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:50:33

jj, sekce galerie s tématy portrét, krajina, zítiší by bylo cool a přidal bych k tomu ještě neco jako "dvorek", "flame vokec" nebo tak.. prostě když se třeba chci prát, tak to taky neřeším v hospodě, ale de se ven :-)
není problém tam vždy nalinkovat horlivěji debatovanou záležitost (fotku) a lynčovat tam nějakého jednotlivce, který jaksi vyčnívá, mimo "galerii".

ještě bych někam připsal pravidlo/doporučení vkládat (+ zarovnávat) fotografie do určité max. šířky (700pix? nebo kolik tak běžné monitory (vč. menu TK.cz) zobrazí) tak, aby nebyl kus textu ujetý kdesi mimo. dvě první stránky tohoto vlákna se někomu takto povedlo rozhodit :lol:

jinak mám tenhle thread rád a baví mě na zdejší výtvory koukat (i když ty fotky nemusí být zrovna můj šálek vína... stejně rád mrknu).

na LF foru to funguje, na nyxu to funguje.. proč by to tady nešlo?
  • 0

#254 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:53:55

Mám vážení přátelé a kolegové temnokomorníci několik návrhů a připomínek.

1. Přestaňme to tu brát tak seriózně a vážně, a zejména nemějmě pocit, že musíme pořád něco za každou cenu kritizovat a hodnotit. Jsou tu fotografie hezké, a jsou tu i takové které nestojí za jakýkoliv komentář. Tak to je a bude vždy, naučte se s tím žít.

2. Jestli jsem Pavlům záměr pochopil správně, chtěl mít toto jako vlákno, kam zájemci budou zveřejňovat fotografie pro potěchu ostatním, s tím, že je možné, že se u některých fotografií rozvine možná i diskuze.

3. Cenzorům (moderátorům) navrhuji, aby výkřiky typu "sorry, ale tohle je sračka, máš tam základní kompoziční chyby" a podobné rovnou bez varování mazali. Ne proto, že dotyčný, kdo takový příspěvek vyplodí nemá pravdu. Ale protože je hulvát, a to tu nechceme. Kritiku ano, ale slušně. Nejsme spolek hovad, jsme slušně vychovaný lid temnokomornický.

4. Dále si myslím, že pokud půjdete do kategorizace, tak to tu pohřbíte. Vedle v menu je odkaz s názvem fotogalerie ... tam můžete kategorizovat do aleluja.

5. Těm, kdož zveřejňují fotografii doporučuji poskytnout k obrázku základní informace o "Proč? fotografováno", a proč zveřejňuji, dále "Co? fotografováno", a "Jak? fotografováno". Moc doporučuji být ke své tvorbě kritický, u některých snímků zde zveřejněných si říkám, že bych se s nimi sám ani neskenoval ... a nemyslím tím technickou kvalitu, myslím tím obsah.

Zcela nakonec, prosím zodpovědného admina vše v tomto vlákně promazat a nechat pouze fotografie zde zveřejněné a komentáře k nim. Vše ostatní přesunout do nového vlákna "názory a diskuze nad tím, jak má vypadat vlákno o autorské fotografii".

Tož tak. Odjíždím do hor. Do neděle tu udělejte pořádek. Pěknou vizitku nám toto vlákno fakt nedělá.
  • 0

#255 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 23 červenec 2010 - 19:18:58

Šnek, tak ja to skúsim.

Vložený obrázek


Jedna z mojich obľúbených (a prvých) fotografií na čb film - zo zimného lesa na Záhorí, vznikla po 4 hodinách brodenia sa snehom. Najprv som ju dosť prehliadal, ale po tom, čo som porozdával "pééfká" práve s týmto motívom, som zistil že sa na ňu môžem pozerať asi stále.

Je to síce podľa mňa trochu klišé (stará hra vertikála - horizontála), no páči sa mi aj biely pás v strede - snehom zapadaná piesková duna, a svetlo pod stromami.

K technike - sken z negatívu, Ilford PanF 50, Mamiya 7 + 65mm sklo, statív.

Drobná faktická - napchať "pozerateľný" obrázok do 80kB je celkom kumšt :-)

Príjemný víkend prajem!

Ďuro
  • 0

#256 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 červenec 2010 - 23:22:06

Juraju, mňa sa ta Tvoja fotka moc líbí, však to sme kdysi vychvalovali i na jiném diskuzním fóru, vlastně som ju viděl i na tvém webu. A moc rád bych si ju prohlédl aj na papíře, spolu i s Tvými dalšími, poněvadž se mi Tvoje tvorba líbí.
Tož tak!
  • 0

#257 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 24 červenec 2010 - 09:59:54

nakonec jsem se taky dokopal k vložení fotky.
zajímalo by mě, jestli z ní je cítit atmosféra, pro mě osobně je ta fotka jedna z mých nejoblíbenějších, už jen proto, že miluju město kde jsem to fotil. nedělám si ambice, že je nějak dokonalá, spíš chci slyšet připomínky, co jsem udělal špatně :-)

Vložený obrázek


tak tohle je přesně to, co se mi líbí - lidi a vůbec pohyb mi na fotkách vadí - tohle je krásné, opuštěné místo, co úplně voní tajemnýma zákoutíma... za mě super!!
  • 0

#258 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 červenec 2010 - 19:50:00

Na Bohemia Jazz Festu jsem si zase hrál se svým dovrtaným Pancolarem a výsledek se mi líbí natolik, že se musím pochlubit.

Vložený obrázek

Pro zvědavce, je to Fomapan 400 máchaný v PMK.
  • 0

#259 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 červenec 2010 - 23:49:35

Žjova to má ty .. koule
  • 0

#260 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 25 červenec 2010 - 00:30:27

Enthropy:Stalo sa mi to uz druhy krat ako som otvoril toto vlakno ze ked som sa na tvoju fotku pozrel tak sa mi zatocila hlava.
Velmi sa mi paci i ked si niekedy hovorim ze tie reklamy na koncertoch priamo za hudobnikmi tam niekto umiestnuje snad naschval!
btw. ktoze to hra na basklarinete?
  • 0

#261 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 25 červenec 2010 - 07:14:10

Enthropy:Stalo sa mi to uz druhy krat ako som otvoril toto vlakno ze ked som sa na tvoju fotku pozrel tak sa mi zatocila hlava.
Velmi sa mi paci i ked si niekedy hovorim ze tie reklamy na koncertoch priamo za hudobnikmi tam niekto umiestnuje snad naschval!
btw. ktoze to hra na basklarinete?


Tady to zatočení hlavy bude způsobené tím převrtaným objektivem - rovina ostrosti je kulová a všechno mimo ni řádně deformuje :-) U minulých fotek mě ale žádný důvod nenapadá.

Na basklarinet hraje Joel Wästberg, ktery tam byl jako součást Samuel Hällkvist Center. Doporučuju k poslechu.
  • 0

#262 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2010 - 20:50:06

Enthropy:Ty čuně co jsi tomu sklu proved, že delá takový efekty.Oppet důkaz ze fotokrám je zdytečnost. Jinak fotka se mi líbý noc.
  • 0

#263 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 25 červenec 2010 - 21:57:27

Enthropy:Ty čuně co jsi tomu sklu proved, že delá takový efekty.Oppet důkaz ze fotokrám je zdytečnost. Jinak fotka se mi líbý noc.


To jsem tady v bazárku koupil Pancolar, který skládal nějaký imbecil, který si nepoznačil polohu členů - fotilo to hrozně. Tak jsem to pojal jako příležitost a začal experimentovat s jejich natočením, dokud to nevneslo ty správné vady do krajů a nezachovalo ostrý střed. Ale je s ním špatně asi víc věcí, protože mimo jiné ostří nejdál na 10 metrů :lol:
  • 0

#264 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2010 - 07:45:43

a máš z toho CFLB :lol:
  • 0

#265 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 26 červenec 2010 - 09:02:13

a máš z toho CFLB :lol:


Skoro se bojím zeptat, co ta zkratka znamená :lol:
  • 0

#266 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2010 - 10:17:24

Close Focusing Lensbaby :lol: :lol:
  • 0

#267 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2010 - 10:20:22

dodatek: mnozí investují těžké háky do středoformátů s pohybyma, aby mohli vypíchnout část obrazu a ostatní rozhodit, tobě stačí přeházet pancolar. výsledek = fotka, a skvělá :lol: jedna z mála, ke kterým lze se vracet.
  • 0

#268 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 červenec 2010 - 11:22:09

Podobne se mi choval Nettar na Ikonte kdyz mel otoceny posledni clen, to pak taky bylo jen v male plose uprostred a to jeste tak zvlastne mekce :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních