Přejít na obsah


Fotka

Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
267 odpovědí na toto téma

#151 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 13 červenec 2010 - 22:12:13

abych taky přispěl, tak přidávám jednu svoji starší:
Vložený obrázek

Souhlasím s výše uvedenými názory, že dobrá kritika je sakra těžká věc, mimojiné i proto, že nepovedená fotka se dá okecat, ale nepovedená kritika ne... Dobrý kritik musí mít patřičné znalosti, přehled a stylistiku na úrovni. Dobrý kritik své "oběti" věnuje hodně času, aby pokud možno co nejlépe poznal a vystihl podstatu věci. Bohužel, dobrých kritiků je v naší malé zemi jako šafránu :-)
  • 0

#152 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 červenec 2010 - 08:15:18

S podobným problém jsme se teď prali. Zkuste si rozdělit hodnocení a poznámky k fotkám na TECHNIKA, OBSAH, FORMA (Technické zpracování, obsah je snad také jasný a nápad (originalita). Je to pak určitě zajímavější a hlavně objektivnější než pouhé líbí/nelíbí.
  • 0

#153 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:18:55

Vložený obrázek
jeden kus z "mých" židovských hřbitovů
  • 0

#154 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 14 červenec 2010 - 20:33:03

Moc se mi to líbí. Z toho snímku se mi zdá,že ač se někomu možná zdáš jadrný,ve vnitř si velmi citlivý člověk. Ale - jestli se mýlím,omlouvám se.
Jinak tobě i všem ostatním,co sem měli odvahu umístnit své práce,za sebe moc děkuju.
  • 0

#155 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červenec 2010 - 21:28:14

Vanurku, ja te poprosim, at k tomu neco napises. Treba jestli jsou ty dvere otevrene kvuli kompizici, jestli to tak bylo, jestli to ma jiny duvod. Ten snimek se mi proste libi, to samo staci, ale chtel bych nahlednout za oponu.
  • 0

#156 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 červenec 2010 - 13:31:43

Lidi, tohle vlákno mě překvapilo a potěšilo.

Jsem rád, že si tu dokážete kritizovat věci pořád ještě v rovině přátelské a ne arogantní. To je super.

I nejostřejší kritika může být podaná slušně. Je rozdíl napsat "tvoje fotografie má spoustu chyb a jsi vůl, takže neotravuj a nefoť". A "tvoje fotografie má spoustu chyb, ale jsem si jist, že budeš dělat pokroky a dosáhneš mnohem lepších fotografií". Z příspěvků tady cítím tu druhou verzi.

Co se týká Lukáše Kožešníka a jeho upozornění, že skutečná kritika je záležitost obsažná a komplikovaná a nestačí napsat pár vět - ano, ale lidem tady může pomoct, když jim druzí řeknou, kde udělali na fotografii zbytečnou chybu - třeba - ta ruka ruší, to okno mělo být rozostřené, ten výraz je trochu strojený atd. Myslím že aspoň prvních pět let focení člověk dělá pořád zbytečný chyby. Samozřejmě, občas se mu podaří udělat fotografii formálně bez chyb a když má talent, tak i obsahově zajímavou. Někdy si prohlížím fotografie, které jsou naprosto obyčejné, ze všedního života, není na nich nic zvláštního a nepřestávám kroutit hlavou - prostě nemají chybu. A přitom to nejsou bezchybný vypočítaný studený věci, ale věci ze života. To je pak pro mě určitý fotografický ideál. A my všichni tady ty chybičky můžeme odstraňovat, aby zůstal jen ten úžas nad krásou světa, kterou fotografie má schopnost zachytit.

Ještě přidám maličký citát o kompozici z úst Pabla Picassa, který se fotografům určitě může hodit:

"Kompozice by neměla být naprosto dokonalá, aby tam zůstalo tročišku napětí."

Teď ještě to s tím napětím nepřehnat...
  • 0

#157 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 červenec 2010 - 15:02:19

Při prohlížení tohoto vlákna mě také napadá - jaký podíl má na fotografii její název či popis jejího vzniku... ?
Název vystaveného obrázku může alespoň naznačit záměr autora a trochu vymezit mantinely pro žádanou kritiku.
A určitě v některých případech může být dílko bez názvu poloviční ...
A nebo to vidíte jinak ?

Např. tohle je místo kam už se dlouho chystám vrátit a nafotit to nějak s představou "to jsou vyhlídky". Je to hloupost, ale jen jako příklad ... Vložený obrázek
  • 0

#158 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 červenec 2010 - 17:53:49

Je to ještě zátiší?
Vložený obrázek
  • 0

#159 Maty

Maty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 červenec 2010 - 09:47:17

Vložený obrázek


Můj první film a z něj první fotka :roll:)
  • 0

#160 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 20 červenec 2010 - 21:26:11

sbriza: mám rád ty tvoje štrýtové čtverce :roll:

vanourek: moc hezké (osobne mi vadi jen ten souběh latě plotu a stromu)

LuzJi: znam particku lidi, kteri se vyzivaji v takovych fotkach. ja tomu teda moc nerozumim... myslim, ze by nemusela byt spatna cela serie nalezenych pismen v krajine, cela abeceda

hidejoshi: 8-)

maty: tak to je ovšem moje krevní skupina. akorát mě štve, že já se celou svou tříletou kariéru snažím fotit takhle a tys to cvakl napoprvé. je to prostě krásné, 70s, super bordel, fajn záběr, indie tonalita, luxus styling. poklona. máš talent neboco. těším se na další!
  • 0

#161 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 20 červenec 2010 - 21:56:33

Maty: ale kohopak to tu nevidim, vitej! 8-) Fotka fajn, ma to atmosferu a takovou, nevim jak to rict, uveritelnost... :roll:
  • 0

#162 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:23:11

nějak tu nejsem schopnej nic sesmolit, tak snad jenom že... Maty, takhle blbě porušit ty úplně základní formální pravidla kompozice (tak blbě useknutá ruka), to nejde nekomentovat.
  • 0

#163 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 červenec 2010 - 22:53:24

Maty, zkusím to jinak než Lukáš 87.

Předem, vítej mezi námi na temné!!! Píšeš, že je to první fotka, první film. Jistěže jsou tam nedostatky (o kterých psal i Lukáš), ale jde o první film, první fotku, sakra!!!! Ne???
Když si vzpomenu na svůj první elaborát pod zvětšovákem a dívám se na ten tvůj, tak se mi chce plakat a říkám si, že jsem začal nejak blbo.

Proto říkám, je to super, pokračuj směle dál, pracuj na sobě, příliš neexperimentuj a výsledek se za nějakých dvacet- třicet let dostaví sám :roll:

Každopádně hodně sil a Dobré světlo přeje

Kraken
  • 0

#164 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 červenec 2010 - 23:25:45

:roll: 8-)
  • 0

#165 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 červenec 2010 - 01:07:08

to Maty:

Jak bych to napsal? Ruka neruka, moc se mi to líbí. A jestli je to první fotka, tak jen přeji houšť a větší kapky. Pravidla kompozice bych bral jako doporučení a ne dogma. Koneckonců, někteří fotografové si na jejich porušování vytvořili svou "registrovanou značku". :!:
  • 0

#166 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 červenec 2010 - 09:30:04

na seklé ruce se už dneska nehraje. to možná někde na pohotopostu ještě... :!:
  • 0

#167 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 červenec 2010 - 09:52:59

Maty: ja mam len otazku ze akym ohniskom to bolo fotene.
  • 0

#168 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 21 červenec 2010 - 10:26:22

Maty: ja mam len otazku ze akym ohniskom to bolo fotene.


chech, to bylo taky prvni, co me napadlo :!:
  • 0

#169 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 červenec 2010 - 10:30:29

Ja to tipuju na 45mm :!:
  • 0

#170 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 10:36:45

Ja to tipuju na 45mm :!:

Zhruba takovouhle?
  • 0

#171 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 červenec 2010 - 10:41:59

Rekl bych ze zhruba presne :!:
  • 0

#172 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 11:50:28

první film a první fotka:
provokativní, syrová, šťavnatá, mňam. :!:
  • 0

#173 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:00:36

kurňa chlapi, ona ta fotka je vážně v naprostý většině věcí dobrá, nicméně, když už je tohle vlákno o autorský tvorbě a má se to tu brát vážně... první film nefilm - to se tu můžeme na jakoukoli kritiku (?) rovnou vybodnout, když je blbý připomenutí (poměrně zásadní) formální chyby braný jako hrdelní zločin.

"Pravidla kompozice bych bral jako doporučení a ne dogma. Koneckonců, někteří fotografové si na jejich porušování vytvořili svou "registrovanou značku"."
"na seklé ruce se už dneska nehraje. to možná někde na pohotopostu ještě..."

nezlobte se na mě, ale .. tohle jsou fakt kecy. přesně ty bláboly, co si vyprávěj digitálisti u piva za účelem obrany před oprávněnou kritikou. to se prostě nedá brát vážně. sorry.
  • 0

#174 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:17:42

Lukas_87: ono anitak nejde o fakt, že jsi upozornil na nedostatek (za to díky) ale spíš o formu jakou jsi to udělal.

I kritický komentář může být decentní a slušný.
  • 0

#175 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:18:46

- to se tu můžeme na jakoukoli kritiku (?) rovnou vybodnout, když je blbý připomenutí (poměrně zásadní) formální chyby braný jako hrdelní zločin.
nezlobte se na mě, ale .. tohle jsou fakt kecy. přesně ty bláboly, co si vyprávěj digitálisti u piva za účelem obrany před oprávněnou kritikou. to se prostě nedá brát vážně. sorry.


nedá se to brát vážně, sorry, to máš naprostou pravdu, pokud se to bere s nadhledem a úsměvem, bere se to líp, jestli blábolí u piva ....tálisti nebo .....gisti, je úplně fuk, jsou to bláboly pořád, ...
jestli je toho či onoho hohoho kritika oprávněná nebo ne, ukáže jen čas a hlavně to, jestli si tu kritizovanou fotku někdo vyprosí nebo koupí a pověsí doma do pokoje nad gauč.
Můžeš mít fotku formálně dokonalou, pokud nezaujme, je bezpohlavní jako to bezchybné pivo nadnárodního evropského typu, a když se u ní nikdo nezastaví a nepobaví, na co pak je dokonalost je?
Nejlepší kritika je mlčet a koukat, dobrá fotka mluví sama za sebe, u té se nemusí říct ani slovo.
  • 0

#176 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:29:16

od doby, kdy jsem na altphotos (dnes bohužel idle :) ) zaznamenal v TOP rated fotkach takove, ktere mely nejak usekle koncetiny (nebo nebyly komponovany uplne idealne), tak zacinam na obraz pohlizet i jinak nez jen formalne.. nekdy to proste funguje. tamty fotky tak moc strahvaly divaka svym celkovym kouzlem, ze nejake pravidla by resil fakt asi jen nekdo fotograficky znudeny.
btw. vkus uzivatelu altphotos se mi vzdy jevil jako opravdu vybrouseny.

samozrejme formalne je to tedy chyba a do budoucna je dobre se takovym vyhnout, (Maty). pokud ti to i priste nevyjde (nevejde se), tak bys mel zacit uvazovat o ctverci :!:

ps: ta pani vubec nevypada jako Ladova zena.. prisahal bych, ze jeho je blondata.
  • 0

#177 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:51:07

:!:
_________________
amatéři
  • 0

#178 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 21 červenec 2010 - 12:58:00

Lukas_87: ono anitak nejde o fakt, že jsi upozornil na nedostatek (za to díky) ale spíš o formu jakou jsi to udělal.

I kritický komentář může být decentní a slušný.


nebyl jsem, zcela výjimečně, vulgární. kde je problém?
  • 0

#179 Maty

Maty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 13:45:04

Tyyyyjo...to je poprask :lol:)

Lukas_87: Jj,, ruka je uřízlá,toho jsem si vědoma,ae v dnešní době se řeže všechno ...ruce, nohy i hlavu už jsem někde viděla:o))
Každopádně děkuji za kritiku, já se z ní nehroutím, ba naopak si z ní vemu příklad :lol:)

Je to focené Yashicou Electro, f=45mm .... clona byla asi 2 , už nevím .))

A slečna na fotce není Vaňúrkova žena :lol:) Ale topmodelka Zdeňka Nováková. Vaňůrkova žena je jen můj podpis, ať víte, kam mě zařadit :roll:)))
  • 0

#180 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:09:53

:lol: jasně že vím, kam tě zařadit, ke kytaře přeci :roll:
  • 0

#181 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:14:10

A slečna na fotce není Vaňúrkova žena :roll:) Ale topmodelka

anebo šťopmodelka? (od slova šťóplinka)
  • 0

#182 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:24:19

Lukas_87: ono anitak nejde o fakt, že jsi upozornil na nedostatek (za to díky) ale spíš o formu jakou jsi to udělal.

I kritický komentář může být decentní a slušný.


nebyl jsem, zcela výjimečně, vulgární. kde je problém?


jsi buran, v tom je problém
  • 0

#183 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:57:09

ad fotka maty
ta ruka není tak špatně uříznutá, spíše bych to řezání různých objektů na fotce ale provedl ještě razantněji - pokud již chceš řezat. pokud ne, vyhýbal bych se tomu. fakt je ten, že tohle uříznutí na této konkrétní fotce je nedobré.

větší problém vidim v té hromadě ďobek a bordelu - to mne ruší daleko více

ad kritika
hele a co takhle vést tu _kritiku_ správně po hospodsku, s urážkami od srdce ve stylu záporožských kozáků? viz vikipedyja
  • 0

#184 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 červenec 2010 - 15:38:10

Tyyyyjo...to je poprask :lol:)

Lukas_87: Jj,, ruka je uřízlá,toho jsem si vědoma,ae v dnešní době se řeže všechno ...ruce, nohy i hlavu už jsem někde viděla:o))
Každopádně děkuji za kritiku, já se z ní nehroutím, ba naopak si z ní vemu příklad :lol:)

Je to focené Yashicou Electro, f=45mm .... clona byla asi 2 , už nevím .))

A slečna na fotce není Vaňúrkova žena 8-)) Ale topmodelka Zdeňka Nováková. Vaňůrkova žena je jen můj podpis, ať víte, kam mě zařadit :roll:)))


Zdravím, poprask je taky dobý. Je vidět, že zaujalo. Čas jak píše Jinirol ukáže zda je snímek dobrý nebo ne. I sám autor po čase zjistí, proč se mu snímek už nelíbí nebo naopak co udělal tenkrát dobře.
Zda někdo něco řeže je jedna věc, ale hlavě vědět proč to řežu a co tím chci dosáhnout. Nejhorší je takový ten mezičlánek, kde není poznat zda se snímek autorovi nevešel do políčka nebo to tak opravdu chtěl. Jinak je fajn vědět o ostatních jak danou věc dělají, ale není dobré to udělat stejně jen z důvodu, že jsem to viděl. Opět vědět proč to tak dělám.
Kompozičně a technicky by se toho dalo najít více (nejvíce mi vadí obrovská ruka opřená o pas a roztříštěné pozadí), ale zlepšení, radost z pokroku a nadšení do další práce určitě přijde.

Přeji dobré světlo.

P.S. Můj první snímek k něčemu byl rozkvetlý koniklec v botanické zahradě na Slupy vyfotografovaný v protisvětle. Technika Zenith 3M, Helios 2/58. Dnes jsem na popisné fotografie kytiček alergický :lol: Takže bych si z toho nic nedělal a pokračoval směle dále.
  • 0

#185 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 červenec 2010 - 16:43:38

a smějí se vůbec světové modelky takhle ukázat? aby jejich manažér neměl nějakou výhradu, třeba že to není podle něho nebo tak něco :roll: :lol:
(co sem se tak díval na její stránky modelkové)
  • 0

#186 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 červenec 2010 - 17:21:57

Vložený obrázek


Můj první film a z něj první fotka :roll:)


Ta fotka je dobra. Dost tu dela technika(krasny bookech - co to je za objektiv), ale hlavne, modelka se nebala nechat se vyfotit - dobry vyber modelky, dobra prace s ni. Portrety nedelam, anzto neumim delat s lidmi a lidi me obecne tolik nezajimaji, ale tady je vydet propojeni mezi autorkou a objektem. Jak napsal kraken, je videt, ze dlouhodoby pobyt s vanurkem cosik znamena.
  • 0

#187 Maty

Maty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2010 - 22:08:18

Ploci: Díky moc :roll: Já právěže fotím ženské a zase neumím krajiny a zátiší .o) Nemysím si, že ta fotka je dobrá, má samozřejmě spoustu vad a teď už bych to i vyfotila jinak.. :lol:
  • 0

#188 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červenec 2010 - 22:33:46

tož jak je to s tím řezáním ruk a hlav a nohou?

já to vidím tak

tři stupně rizikovosti kompozice

kompozice na jistotu - neřežu nic a když, tak mezi klouby

kompozice s mírným rizikem - řežu všelicos a všelikde, ale musí to mí funkčnost a skloubit se to s celkovým záměrem a smyslem fotografie - doporučuje se jen zkušeným fotografům, kteří už mají pro věc nějaký cit a vědí co chcou

kompozice bez pravidel - nemá žádná pravidla, nejdůležitější je být spontánní - tu se ale těžko rozlišuje mezi krásou a prázdným gestem

osobně se držím dvou pravidel - na fotografii nemá být naprosto zbytečné prázdné místo, pryč s ním , typicky velké nic nad hlavou

a druhé pravidlo kompozice - jestli mi něco už půl roku na kompozici leze na nervy, asi to nesplnilo svůj účel, pravidlo nepravidlo
  • 0

#189 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 červenec 2010 - 23:15:41

kurva ja nevim, jestly je fer, že tu všichni mluvi posvojimu, bo jak bych měl psat tak, jaxe mluvi u nas, tak se z toho zjebete až za ušami :roll:
jo, chtěl jsem jenom řyct, že každy obdivuje portrety, ale tež každemu cuka u řiti, jak ma ňaky zrobit. ....tz. foťte vic portrety, bo stromy a pičoviny tu budou i za 100 let, ale ti lidi tu nebudou (třeba ani za rok, bo co ty viš?). a od teho je fotka kurva ni?
tež vam tady mrdnu cosyk, co jsem fotil nedavno..
je to Corinou a je to pičovina. a i když to je barva, tak jsem to doma machal sam.


Vložený obrázek


_________________
!!!
  • 0

#190 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 00:26:34

Nemysím si, že ta fotka je dobrá, má samozřejmě spoustu vad a teď už bych to i vyfotila jinak.. :roll:


Ta fotka je dobrá. Má gule. Nic víc, nic méně. Přemýšlel jsem, co mě na ní vadí a řeknu to takhle. Světlo je tam na pyču. Malíř maluje štětcem a barvami, fotograf maluje světlem.

Možná byste ten obrázek s vaňůrkem vyladili v komoře na papíře, až to bude hotové, prožeňte to znovua skenerem a hoďte sem ... třeba to bude lepší...

Useknuté ruce mi nevadí. To mi víc vadí nevomalenci a hulváti (Lukasi_87, nic osobního :lol: :lol: :lol: )
  • 0

#191 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 00:43:09

kurva ja nevim, jestly je fer, že tu všichni mluvi posvojimu, bo jak bych měl psat tak, jaxe mluvi u nas, tak se z toho zjebete až za ušami :roll:
jo, chtěl jsem jenom řyct, že každy obdivuje portrety, ale tež každemu cuka u řiti, jak ma ňaky zrobit. ....tz. foťte vic portrety, bo stromy a pičoviny tu budou i za 100 let, ale ti lidi tu nebudou (třeba ani za rok, bo co ty viš?). a od teho je fotka kurva ni?
tež vam tady mrdnu cosyk, co jsem fotil nedavno..
je to Corinou a je to pičovina. a i když to je barva, tak jsem to doma machal sam.


Vložený obrázek

hypnogene, kura, maš to ty pičo pěkné. nádherné barvičky, krasně uřezané nohy, a vytečně dodrbane rohy (okraje). Na co je to fotografovane a v čem a jak si to kúpal?


_________________
!!!
  • 0

#192 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 červenec 2010 - 09:24:19

Děcka, tak sem se to tu snažil promazat. No nevím, eslivá se mi to úplně zdařilo tak jak sem chtěl, aby to nevypadlo z kontextu a vlákno na sebe navazovalo.

Snažte se prosím psát k tématu, snažte se být lidé, mějme se rádi.

Kraken
  • 0

#193 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 22 červenec 2010 - 09:28:27

Syncy ( a dževucho), ja bych vam k temu iživaňu dijalekta na syči pravěu enem to. Když v kysni muvi kery po pražskemu, ja, je to dněskaj take normalni, nikeho to něštěnkruje.Ale jak by kery začau dřyzdač tak jak včilej ja, tak by byu v prdelovicach. Ja napřykuad čuju rozdiu mezy tym, jak je patřyčne dryzdač v putyce, rachoče alebo kdě indě ze synkoma ,kere znam a mezi tym, co je třa poslať na veřejnošč. Može to sycej vypadač miuo ,jako jakasyk ruznorodošč, ale možu povědač, že dybych tu do teho přyspěvka napisau po takemu,jak normalně muvi ceua familija ze strany mojej roby , tak budu v řiči všichni, to še možeče byč išči. A včilej se přectavče, že by tu much tež přijišč kery taky, co něni přymo s tej našej kotliny a kery by se chčeu tež co dozvědžeč. Kaj budě, to se možeče domyšleč.... .
  • 0

#194 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:26:46

kurňa chlapi, ona ta fotka je vážně v naprostý většině věcí dobrá, nicméně, když už je tohle vlákno o autorský tvorbě a má se to tu brát vážně... první film nefilm - to se tu můžeme na jakoukoli kritiku (?) rovnou vybodnout, když je blbý připomenutí (poměrně zásadní) formální chyby braný jako hrdelní zločin.

"Pravidla kompozice bych bral jako doporučení a ne dogma. Koneckonců, někteří fotografové si na jejich porušování vytvořili svou "registrovanou značku"."
"na seklé ruce se už dneska nehraje. to možná někde na pohotopostu ještě..."

nezlobte se na mě, ale .. tohle jsou fakt kecy. přesně ty bláboly, co si vyprávěj digitálisti u piva za účelem obrany před oprávněnou kritikou. to se prostě nedá brát vážně. sorry.


Kolego ty bys měl trochu zvolnit tempo. Začni se chovat trochu slušně a popřemýšlej jestli bys mi řekl přes stůl do očí, že kecám a blábolím.

Ty by ses hodil do starého režimu nebo k těm, co upalovali čarodějnice. To by byl job pro tebe... Nemám rád puristy a ty to opravdu trochu přeháníš.
  • 0

#195 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:08:43

Ale od toho se téma jmenuje "Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata", ni? Aby se to bralo z kritické, puristické stránky, ni? Kdyby se to jmenovalo "první cvaky" či "poplácávání se po ramenou", tak neřeknu, ale takto?

Abych nebyl mimotéma.. zde další kus:

Vložený obrázek
  • 0

#196 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:36:27

Původní záměr autora vlákna byl mít tady prostě fotky, či témata věnující se fotografii jako takové. Bohužel, u nás je to spojeno s potřebovou vynášet kritiky na cokoliv. U piva začínaje, fotkami konče. Ač je to vcelku zajímavý oblastní fenomén, už mě pěkně krká. Fotografie patří mezi umělecké činnosti. Autor může použít cokoliv k tomu aby se vyjádřil, je jen na jeho divácích, aby se rozhodli, zda to oni osobně přijímají či nikoliv. Jsme amatéři, chyby děláme a také o nich víme. To, že si jich všimne i Franta Omáčka nikomu nic nepřináší. Autora by možná spíš zajímalo, zda fotka i přes ony chyby na Frantu funguje, zda ho osloví. Takže jestli můžu, neshazujte se tím, že první zakřičíte "máš tam přepal".

P.S. - s Lukášem a jeho názory možná také často nesouhlasím, ale v lecčems měl pravdu. Už jen proto, že já osobně se nejvíc děsím toho, aby se to celé nezvrhlo v štěbetání sluníčkových lidiček. To fakt ne.

P.P.S - komentování cizích komentářů je zlo

P.P.P.S. - budu rád, když ten můj výjimkovej příspěvek moderátor smaže

P.P.P.P.S. - Maty - tvé fotky na srazu pro mě patřily k těm nejlepším, nemusíš se tlačit do filmu jen proto, že máš švihlýho manžela .)
  • 0

#197 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:38:55

Na co je to fotografovane a v čem a jak si to kúpal?


Corina, Fuji PRO 400H, Tetenal C41 vyždimana jak cyp - tz. 7.+8. svitek v 0,5l s tím, že namichane to tu leželo skoro rok!! (z toho polovina svitků byl cross... a ještě plánuju 9. a 10. :lol:) ta chemie má prostě výdrž... teda pro lomaře určitě :lol:
  • 0

#198 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:46:37

dovolim si ukazat velmi cerstvy portret. Na mna napriek zjavnym chybam funguje, tak by ma zaujimalo ci to nie je len preto ze je to moja slecna a teda ci funguje aj na niekoho ineho :lol:


Vložený obrázek
  • 0

#199 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:11:54

tož jak je to s tím řezáním ruk a hlav a nohou? ... osobně se držím dvou pravidel - ....dlo

osobne bych se ryunine drzel jedinyho pravidla : vorezat to tak, aby se ti to libilo. Fertig.
  • 0

#200 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:17:46

Ale od toho se téma jmenuje "Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata", ni? Aby se to bralo z kritické, puristické stránky, ni? Kdyby se to jmenovalo "první cvaky" či "poplácávání se po ramenou", tak neřeknu, ale takto?


Ale jistě pane kolego, nejde o kritiku - ale Ten tón!!! :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních