Přejít na obsah


Fotka

Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
267 odpovědí na toto téma

#201 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:43:32

...se nejvíc děsím toho, aby se to celé nezvrhlo v štěbetání sluníčkových lidiček. To fakt ne.

P.P.S - komentování cizích komentářů je zlo


dodám pouze, že největší zlo je hodnocení hodnotitelů.
co člověk, to názor, a pokud se reaguje nikoli na fotku, ale na to, co si o ní myslí druhý, bez základní dávky tolerance a úcty, tak to spěje nenávratně víte kam vždycky. :lol:
  • 0

#202 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:50:13

nu a co tedy stanovit pravidlo:
mluvte o konkrétním snímku a nekomentujte názor někoho jiného
  • 0

#203 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:10:01

..., tak to spěje nenávratně víte kam vždycky. :lol:


víme, a měl jsem nutkání to slovo zde napsat. Učil jsem se na něm v dětství vyslovovat písmeno R :lol:))

mluvte o konkrétním snímku a nekomentujte názor někoho jiného


to je dobrý nápad. ještě bych k tomu dodal jedno pravidlo, a sice pravidlo základní slušnosti, tj. aby dotyčný komentující si příspěvek po sobě přečetl, a pokud si je jist, že by svůj komentář v dané formě byl schopen říct protistraně do očí, je to v pořádku.

Tím snad eliminujeme nenapravitelné burany
8-)
  • 0

#204 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:12:58

Na co je to fotografovane a v čem a jak si to kúpal?


Corina, Fuji PRO 400H, Tetenal C41 vyždimana jak cyp - tz. 7.+8. svitek v 0,5l s tím, že namichane to tu leželo skoro rok!! (z toho polovina svitků byl cross... a ještě plánuju 9. a 10. :lol:) ta chemie má prostě výdrž... teda pro lomaře určitě :lol:


Ukazoval ti RED, co nám loni vylezlo za krásu z vyčerpané CD v E-6 procesu? (jedenáctý film to tuším byl)
  • 0

#205 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:27:45

živě si pamatuju na velkou diskuzi z počátků temný, jestli sem dávat tyhle vlákna nebo ne - výsledek byl tenkrát jednoznačnej - ne. zdůvodněním bylo, že vzniknou naprosto nezvladatelný vášně a spory a povede to akorát k roze.rání dobrejch vztahů...
  • 0

#206 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 22 červenec 2010 - 13:50:14

Syncy ( a dževucho), ja bych vam k temu iživaňu dijalekta na syči pravěu enem to. Když v kysni muvi kery po pražskemu, ja, je to dněskaj take normalni, nikeho to něštěnkruje.Ale jak by kery začau dřyzdač tak jak včilej ja, tak by byu v prdelovicach. Ja napřykuad čuju rozdiu mezy tym, jak je patřyčne dryzdač v putyce, rachoče alebo kdě indě ze synkoma ,kere znam a mezi tym, co je třa poslať na veřejnošč. Može to sycej vypadač miuo ,jako jakasyk ruznorodošč, ale možu povědač, že dybych tu do teho přyspěvka napisau po takemu,jak normalně muvi ceua familija ze strany mojej roby , tak budu v řiči všichni, to še možeče byč išči. A včilej se přectavče, že by tu much tež přijišč kery taky, co něni přymo s tej našej kotliny a kery by se chčeu tež co dozvědžeč. Kaj budě, to se možeče domyšleč.... .


Je to mimo téma..prosím smazat. Ale nemůžu nepřispět.
Premo, jsem pro používání dialektů. Přispějeme tím k různorodosti tohoto webu. Je to krásný....Dokonce to někdy nutí člověka číst 2x a pozorněji :lol:
Kvůli jednomu... dvěma "nekotliňákům" se přeci nebudeme ochuzovat :lol:
Slováci tu píší taky po jejich a nikdo je netlačí kvůli cizincům ovládajícím jen češtinu psát česky.
  • 0

#207 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 22 červenec 2010 - 14:07:01

dovolim si ukazat velmi cerstvy portret. Na mna napriek zjavnym chybam funguje, tak by ma zaujimalo ci to nie je len preto ze je to moja slecna a teda ci funguje aj na niekoho ineho :lol:

Funguje...

Vložený obrázek

Jestli si vzpomeneš, jak jsi mi předával filmy a zašli jsme pak k Jelínkům na pivo. Tohle je důkaz, že Plzeň zpevňuje ruce - Nikon FM, Ais Nikkor 1:1,8/50mm @ 1,8, 1s, prošlý film Globus 100. Sken negativu z labu, malinko poštelovaný.

Pro ostatní: Je to reportáž z hospody, jeslti chcete tak klidně dumejte nad mým uměleckým záměrem :lol:
  • 0

#208 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 22 červenec 2010 - 15:33:15

Pro ostatní: Je to reportáž z hospody, jeslti chcete tak klidně dumejte nad mým uměleckým záměrem :roll:

to je hezký, fandím dlouhým časům v hospodě, sám jsem šel i na dvanáct vteřin u statickýho obrázku typu "nějakej ten samocvak a tak"
protože nebýt dlouhých časů a stlačeného vzduchu, tak některé snímky vůbec nemají šanci vzniknout
  • 0

#209 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 červenec 2010 - 15:44:20

dovolim si ukazat velmi cerstvy portret. Na mna napriek zjavnym chybam funguje, tak by ma zaujimalo ci to nie je len preto ze je to moja slecna a teda ci funguje aj na niekoho ineho :!:

Funguje...

Vložený obrázek

Jestli si vzpomeneš, jak jsi mi předával filmy a zašli jsme pak k Jelínkům na pivo. Tohle je důkaz, že Plzeň zpevňuje ruce - Nikon FM, Ais Nikkor 1:1,8/50mm @ 1,8, 1s, prošlý film Globus 100. Sken negativu z labu, malinko poštelovaný.

Pro ostatní: Je to reportáž z hospody, jeslti chcete tak klidně dumejte nad mým uměleckým záměrem :-P


Drevorubec:
nechci být protivný, ale on si ten dovětek o pár písmenek skoro i říká :)
Dumám a nic jiného než cvak z hospody nevidím :roll: Jinak to chtělo ještě pár plzní, aby zpevnění ruky na 1s opravdu fungovalo.
  • 0

#210 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 22 červenec 2010 - 17:20:49

Pro Davida : Teď už je to opravdu mimo téma, psal jsem to jako reakci na několik článků výše, které byly před tím, než jsem to stačil odeslat, smazány. Takže prosím o výmaz rovněž :roll: . Ale stejně jako ty si neodpustím ještě před tím poznámku k těm Slovákům. Když tu někdo přispívá slovensky, nevidím v tom absolutně problém. Slyšel jsi ale někdy ,jak se mluví slovensky řekněme poblíž jejich východní hranice ? Byl jsem na vojně v Popradu a i když jsem slovenštinu vždy bral prakticky jako druhý rodný jazyk, byl pro mě první měsíc tam naprostý šok, kdy jsem rozuměl východňárům každé 3 slovo( přitom šlo také o dialekt, ne implantaci maďarských slov). Ale jinak už prosím opravdu vymazat a omlouvám se .
Jinak k tomu, co napsal Mamiak. Ono je to těžké. Na jednu stranu dobré vztahy mohou být velmi snadno udržovatelné, než dojde na lámání chleba, neboli, v tomto případě, než se někdo, kdo zde vystupuje třeba roky a vytvoří si dojem ostříleného kozáka odhalí ukázkami svých děl, které by mnoho jiných okamžitě hodilo do koše ( mnohdy oprávněně). Druhá strana mince je ale ovšem ta, že velmi málo lidí zde umí alespoň trochu připravit obrázek pro web ( já to třeba neumím vůbec a za to málo, co jsem tu prezentoval se vyloženě stydím) , takže je otázkou, nakolik to, co tu hodnotíme odpovídá skutečnosti. Faktem ale je, že to , co tady na TK je k vidění je ať již z jakéhokoliv důvodu až na naprosté vyjímky dost katastrofa. Technicky ( důvod může být v digitalizaci), ale i obsahově. Rozhodně to (podle ukázek) nepůsobí jako web někoho , kdo přesně ví, co dělá, ale spíše mnohdy jako web obrazně řečeno milovníků starých rezavých wartburgů, kteří to dělají více z principu než kvůli výsledku.
  • 0

#211 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:02:10

Kolega Prema se dotkl jedné důležité věci - a to je problém technického zvládnutí např. naskenování klas. fotky a to aby to vypadalo nějak slušně. Já jsem nemohl sem umístnit věci,které považuju za své nejlepší,protože byly na můj skener už moc velký,a ať jsem dělal,co jsem dělal,nepodařilo se mi to smrsknout ani do těch 80 kb. A navíc,dal jsem si kolikrát práci s tím,aby na zvětšenině byl určitý specifický barevný odstín a to už je pro skener úplná katastrofa...
Kolego Premo,dále jste psal o tom,že úroveň zde vystavených prací jest nevalná. Je to klidně možné,ale povím vám pro výstrahu,jak jsem dopadl v tomhle směru já - nejraději vzpomínám na dobu,kdy jsem jako malý kluk chodil se starým ljubitělem po městě a fotil pouliční kočky,počmáraný zdi a další podobné kraviny,cítil jsem se při tom pozoruhodně šťastnej a uvolněnej,nechtěl jsem ničeho dosáhnout,jen jsem se takříkajíc banálně radoval z každého okamžiku žití. Tohle vše skončilo v okamžik,kdy se mi dostávaly pod ruku různé fotočasopisy a příručky,které mi sice na jednu stranu pomohly,ale také mi nasadily spousty brouků a mindráků do hlavy a v konečném důsledku to došlo u mne tak daleko,že dneska,než udělám nějaký snímek,žeru se ve vnitř kravinama o kompozici,obsahu,formě,mám strach,abych snímek technicky nezmrvil a tak podobně. A i když držím hotovou fotku před sebou,neumím se z ní radovat a jenom na ní hledám mouchy.
Nějak se mi ta prvotní radost z focení někam vytratila...
Snad to vysvětli to,když zde prohlásím : že všechny snímky,které sem kolegové umístnili se mi líbí,jsem rád,že vůbec vznikly a já si je mohl prohlédnout,nechci už s nikým a ničím soutěžit nebo se porovnávat,chci se zase naučit radovat...
  • 0

#212 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:04:27

nakonec jsem se taky dokopal k vložení fotky.
zajímalo by mě, jestli z ní je cítit atmosféra, pro mě osobně je ta fotka jedna z mých nejoblíbenějších, už jen proto, že miluju město kde jsem to fotil. nedělám si ambice, že je nějak dokonalá, spíš chci slyšet připomínky, co jsem udělal špatně :roll:

Vložený obrázek
  • 0

#213 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:12:55

jakub.jira: kurňa tož u mně moc dobré, mě se to líbí, na mně to přímo dýchá, už jsem jednú nohů někde v Casablance :roll:
  • 0

#214 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:25:55

Faktem ale je, že to , co tady na TK je k vidění je ať již z jakéhokoliv důvodu až na naprosté vyjímky dost katastrofa. Technicky ( důvod může být v digitalizaci), ale i obsahově. Rozhodně to (podle ukázek) nepůsobí jako web někoho , kdo přesně ví, co dělá, ale spíše mnohdy jako web obrazně řečeno milovníků starých rezavých wartburgů, kteří to dělají více z principu než kvůli výsledku.

Hmm, může být. Sám si myslím, že konstruktivní kritika nemusí nikoho mrzet a naopak může mnoho lidí posunout někam dále. Takže nebojme se psát kriticky (ale slušně, což se tu dle mého většinou daří).

Ta digitalizace je sice proklínaná (a u nás mnoha nezvládnutá), ale na druhou stranu je to možnost jak přes tento web sdílet s ostatními i něco jiného, než jen pindy o čudlíkách.
  • 0

#215 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:29:13

jakub.jira: atmosféru to má, to zcela určitě. Ale přijde mi to trochu prázdné - ale sám nevím, jak tomu pomoci. Kdyby tam třeba přeběhl toulavý pes nebo tak něco...
  • 0

#216 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:36:29

Mimochodem, mě přecenění atmosféry potkalo loni tady:

Vložený obrázek

Tak dlouho jsem koukal na tu atmosféru, až mi v tom začaly chybět lidi nebo něco podobného na oživení. A něco podobného o kousek vedle:

Vložený obrázek

(další připomínky uvítám)
  • 0

#217 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 18:53:11

Jakube, kouzelné místo. Ale atmosféru města, byť i jen zákoutí, tvoří člověk (nemyslím doslovně). Kdybych tu možnost měl, vracel bych se na něj a čekal na to pravé.
Armas: přesně tak to je, je to jen kulisa děje, který tam chybí.
technická poznámka:
tyto dvě fotky doplňují předchozí příspěvek o umění přípravy fotky pro web. Za sebe můžu říct, že komprimaci i čb fotky pod 80km je sakra těžký oříšek. Pro mě zcela jistě, protože jakž takž umím zmenšit do snad i koukatelné formy na cca 600x800 nebo 900 bodů obrázek v RGB na cca 400-500 kilo, ovšem na cca 400x600 a do 80kb mi z toho vyleze vždycky prasox.
a jak z těch dvou fotek vidím, nejsem sám, kdo se s tím pere.
  • 0

#218 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:01:46

děkuju za reakce:)

no s těma lidma máte pravdu, jak píše Jirka, kdyby tam byl nějakej pes, tak by to bylo fajn:) ale zase člověk by to podle mě už dost narušil. třeba se tam ještě někdy vrátim(minulost ukázala, že se tam asi budu vracet i v budoucnu:) ) a najdu tohle zákoutí trošku obydlený.

jinak tahle fotka je pro mě právě vyjímečná tím, že tam nejsou lidi, protože takovejch fotek moc nemám, až se dostanu domů, třeba najdu nějakej baryt se streetem a oskenuju ho sem:)
  • 0

#219 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:04:32

Idální je použít nějaký svůj vlastní prostor. Je jich kupa free. Třeba ic.cz Ovládání onoho účtu není nikterak těžké. Pak již není člověk omezen nijak.
  • 0

#220 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:04:49

zacatek offtopicu// Chlapi, souhlasim ze vejit se do tech 80 kilo je tezke, ale proc nepouzijete jine obrazkove hostingy? Za sebe muzu doporucit imageshack.us, fotky uz tam mam pet let a porad tam jsou, nahrajete tam fotky pres jednoduchy dialog (BROWSE+vybrat soubor, pak kliknout tlacitko UPLOAD NOW)a pak zkopirujete "direct link" a ten sem vlozite skrz a hotovo :roll: //konec offtopicu
  • 0

#221 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:05:10

jakub.jira - moc hezké, dýchá to, dýchá :roll:

armas - to je ten typ fotky, který bych asi fotil barevně, protože bych se bál, že se v bw ta atmosféra místa nepřenese. ale tys to imho dokázal :!: přemýšlím, že tomu asi hodně pomáhá ta obloha.
  • 0

#222 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:07:54

Postup který uvedl mickael nedoporučuji. Pokud sem totiž budete vkládat obrázky z imageshacku bez reklamy, dostane se temná na černou listinu a místo všech obrázků uvidíme jen žluté žáby :) Doporučoval bych opravdu vlastní hosting, nic to nestojí a má to hromadu výhod...
  • 0

#223 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:30:22

ovšem na cca 400x600 a do 80kb mi z toho vyleze vždycky prasox. a jak z těch dvou fotek vidím, nejsem sám, kdo se s tím pere.


No jo, je to boj :roll:

Ale zpět k obsahu - fotky s lidma jsou také. Toto je Stary Browar v Poznani:

Vložený obrázek
  • 0

#224 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:31:20

a co rajce.idnes.cz nebo flickr.com ?
flickr ma sice limit pro free users - 200 fotek, ale je to vytecny fotoserver, protoze ma paradne reseny system "groups", kdy sve uploadovane fotky muzete zarazovat do techto skupin (napr. Yashica MAT group, HP5+ group, ID11 group, foma papers group, medium format portrait group atd atd). osobne me velice bavi si fotky z techto skupin projizdet. clovek pak kouka na digi-free soubory fotek. nebo napriklad kdyz jsem si chtl kupovat mjucko, tak jsem si projel MjuII group a hned jsem +- vedel, jak to cvakatko foti. nebo tamten ci onen film apod.
jo a lidi tam pomerne dobre ty fotky tagujou (tech. udaje), nekdy uvadeji i vyvojku, redeni, cas..
  • 0

#225 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červenec 2010 - 19:33:52

Jakub.jira:
Jo, líbí, má to atmosféru, podobně jako ty dvě ukázky od Armas-e, ale taky souhlasím s tím, že tomu chybí něco navíc, přesně jak napsal Jirinol - kulisa pro děj výborná, ale ten děj tam bohužel není. To samý řešim u svých fotografií taky, technicky si myslím že to mám už více-méně zvládnutý, obsahově taky, ale stále tam chybí to "něco". Obdivuju lidi, kteří dokáží dělat reportáž, s lidma. To já neumím a na mejch fotkách to je asi vidět - jsou hezký, ale sterilní, bez duše. Vyfotit ale krajinu s duší není jednoduchý :roll:.

Pomalu se smiřuju s tím, že jsem dokumentaristou a ne umělcem. Snažím se od svých fotografií neočekávat nemožné, ale naděje umírá poslední, žejo.
  • 0

#226 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 22 červenec 2010 - 20:06:19

našel jsem jeden ucházející sken negativu. leží mi v hlavě, že bych rád udělal sérii spáčů, po praze se jich válí dost, snad bude někdy čas:)

Vložený obrázek
  • 0

#227 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červenec 2010 - 20:37:20

našel jsem jeden ucházející sken negativu. leží mi v hlavě, že bych rád udělal sérii spáčů, po praze se jich válí dost, snad bude někdy čas:)

Vložený obrázek


jo, líbí, pohrát si s tím pod zvětšovákem, tak to bude pěkná momentka :!:. Uvítal bych třeba ještě nějakého kolemjdoucího na cestě pro silnější dojem, ale nemůžu mít všechno :roll:.
  • 0

#228 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:02:17

[quote name="jakub.jira"]našel jsem jeden ucházející sken negativu. leží mi v hlavě, že bych rád udělal sérii spáčů,:!:

:roll: tak tento je fakt už zaleželej... i když mám vrozenou drzost dost výraznou, tak jak stárnu, jsem asi k lidem čím dál laskavější a poslední dobou se nějak rozmýšlím, kdy cvaknout... miluju pábitele, je to kumšt je zvěčnit tak, aby to z fotky sálalo, nerad jsem, pokud můj pohled vyzní tak nějak s despektem či pohrdáním.... ale to jen tak mimo, konkrétně se to tvé fotky netýká až tak....
  • 0

#229 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:28:19

Začni se chovat trochu slušně a popřemýšlej jestli bys mi řekl přes stůl do očí, že kecám a blábolím.


jo a nebyl bys první, co tohle slyšel, pokud se mluvilo o estetice (v pravém původním významu slova).
  • 0

#230 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:49:40

Začni se chovat trochu slušně a popřemýšlej jestli bys mi řekl přes stůl do očí, že kecám a blábolím.


jo a nebyl bys první, co tohle slyšel, pokud se mluvilo o estetice (v pravém původním významu slova).


hochu, sry... ale už to nezvládám. to co tys tu předved - o tom si troufáš psát "kritika" - to slovo jsi několikrát použil - v pravém původním smyslu slova? a mohl bys mě, když už tě to těší, v nějakém vlákně v rámci teorie fotografie potěšit tvojí definicí toho, co je "estetika" v pravém původním slova smyslu? doufám, že to nebude tak uboze stručné, jako tvé "kritiky" - myslím že nějaká hlubší stať o tom by tu jistě sekci článků obohatila.

sám máš asi za to, že tvojí "kritikou" by se měl autor zabývat. několik lidí tu kritizovalo tvojí formu kritiky a ty ses asi nezamyslel ani ne na vteřinku.

omluva omluva omluva všem zde, už mlčim.
  • 0

#231 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 červenec 2010 - 22:03:15

nic z toho, co jsem do zdejšího vlákna kdykoli v minulosti napsal, si netroufám označit za kritiku a ani nebylo záměrem jakoukoli kritiku tady psát. na to nemam čas.

nicméně - kdosi mě tu osočil, že při osobním kontaktu bych si netroufnul použít výrazu, že někdo "kecá" a nebo "blábolí" v reakci na ten bulšit kolem "porušování pravidel" a ... to je samozřejmě věc, která se mě osobně dotýká, jelikož jsem v minulosti zrovna ten první jmenovanej termín použitl právě v osobním diskursu nejednou. kupodivu to většina lidí překousla, páč jim došlo, že možná mám tak trochu pravdu.

joa - tím, co sem tu napsal (myslim to úplně první), by se měl zabývat především jen a pouze autor(ka) snímku. bylo to adresováno jemu. a až s podivem pro mě je sledovat, že to jako jedna z mála lidí tady vzala úplně normálně jako věcnou výtku k nevhodnýmu řezu.

tak si tu buď hrajte na komentáře bez komentářům ke komentářům, a nebo si přiznejte, jak pokrytecky se chováte.

s úctou,
váš buran.
  • 0

#232 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 22 červenec 2010 - 23:06:55

Chlape, ty sis někde nastudoval pravidla kompozice a teď z toho máš obsedantní poruchu, či co? :)

Tak hodně štěstí v boji za kompozičně čistou fotografii.
  • 0

#233 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 červenec 2010 - 23:54:58

Hmmmm, pánové, zajímavě tu debatu vedete!!! 8-O :D 8-) :D :) :lol:
  • 0

#234 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 23 červenec 2010 - 00:12:03

postupně pracuju na studiu, takže - díky, kide.
  • 0

#235 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 červenec 2010 - 06:36:48

Hmmmm, pánové, zajímavě tu debatu vedete!!! 8-O :D 8-) :D :) :lol:

Ono bylo asi rozumné původní rozhodnutí nezařazovat do TK galerii fotek a vyjadřování k nim. Tohle vlákno je na nejlepší cestě k pěkné flame war.
  • 0

#236 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 červenec 2010 - 07:39:59

děkuju za reakce:)

no s těma lidma máte pravdu, jak píše Jirka, kdyby tam byl nějakej pes, tak by to bylo fajn:) ale zase člověk by to podle mě už dost narušil. třeba se tam ještě někdy vrátim(minulost ukázala, že se tam asi budu vracet i v budoucnu:) ) a najdu tohle zákoutí trošku obydlený.

jinak tahle fotka je pro mě právě vyjímečná tím, že tam nejsou lidi, protože takovejch fotek moc nemám, až se dostanu domů, třeba najdu nějakej baryt se streetem a oskenuju ho sem:)


Jakube, ta fotka je naprosto fajn. Stafáž v podobě pejska nebo pobíhající člověka by pro mě klidnou atmosféru místa narušila. O děj tady nejde. Pro mě už je to spíše nalezené zátiší než fragment města. Jan Reich má fotky města taky jako po morové epidemiii a osobně mi lidičky neschází.

P.S. Tím neodsuzuji reportáž, mám jí moc rád, ale tam se ty človíčky a děje snažím dávat do souvislostí. Asi je to ovlivněno tím, že jsem osobně poznal Frantu Dostála.
  • 0

#237 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:00:36

...nejraději vzpomínám na dobu,kdy jsem jako malý kluk chodil se starým ljubitělem po městě a fotil pouliční kočky,počmáraný zdi a další podobné kraviny,cítil jsem se při tom pozoruhodně šťastnej a uvolněnej,nechtěl jsem ničeho dosáhnout,jen jsem se takříkajíc banálně radoval z každého okamžiku žití. Tohle vše skončilo v okamžik,kdy se mi dostávaly pod ruku různé fotočasopisy a příručky,které mi sice na jednu stranu pomohly,ale také mi nasadily spousty brouků a mindráků do hlavy a v konečném důsledku to došlo u mne tak daleko,že dneska,než udělám nějaký snímek,žeru se ve vnitř kravinama o kompozici,obsahu,formě,mám strach,abych snímek technicky nezmrvil a tak podobně. A i když držím hotovou fotku před sebou,neumím se z ní radovat a jenom na ní hledám mouchy.
Nějak se mi ta prvotní radost z focení někam vytratila...
Snad to vysvětli to,když zde prohlásím : že všechny snímky,které sem kolegové umístnili se mi líbí,jsem rád,že vůbec vznikly a já si je mohl prohlédnout,nechci už s nikým a ničím soutěžit nebo se porovnávat,chci se zase naučit radovat...

Pod to se podepíšu.
Největší radost pro mě je, když moje dílo udělá radost někomu jinému. Nejen ve fotografii.
  • 0

#238 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:46:53

Já bych k tomu, co napsal Sokolík uvedl asi toto. Vím přesně, o čem je řeč, také jsem jako kluk celá léta fungoval s měchovou Weltaxou, řešil maximálně expozici stylem zataženo, mráčky, jasno, clona max. v rozsahu 8-16, ostření samozřejmě odhadem, kompo tak nějak jak to šlo. O spoustě věcí jsem neměl ani páru. V té době jsem si sice nedělal iluze o tom, že je to, co dělám, nějak super, ale měl jsem pocit, že to je vzhledem k tehdejšímu standardu mas vcelku dobré. Problém ovšem nastal ve chvíli, kdy se mi začaly postupně odhalovat jiné obzory, postupy, kdy člověk konečně dostal možnost vidět také něco jiného, než kvalitu amatérské fotografie z režimních dob a já zjistil, že jsem celé roky uměl velké lejno, o které bych si dnes ani kolo neopřel. Nese to všechno sice více starostí, uvažování, nejistoty, ale ten kvalitativní posun je tedy u mne díky tomu všemu natolik výrazný ( tedy z mého pohledu), že mi to za to rozhodně stojí. Naštěstí jsem o pocit radosti z fotografování i přes tyto věci zatím nepřišel . Naopak. Člověk si jen musí opravdu vyfiltrovat ty informace, které k něčemu vedou a zbytek vidět s notným nadhledem. Nedovedl bych se radovat z pouhého bezstarostného fotografování a při tom vědět, že výsledky jsou nemastné neslané.
  • 0

#239 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 červenec 2010 - 11:38:25

Vložený obrázek

co vy na to? :). Sken papíru.
  • 0

#240 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 červenec 2010 - 12:33:57

U mě nic :) Nic z toho necítím a ani technicky se mi to nelíbí.
  • 0

#241 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 červenec 2010 - 12:55:37

Hmmmm, pánové, zajímavě tu debatu vedete!!! 8-O :D 8-) :D :) :lol:

Ono bylo asi rozumné původní rozhodnutí nezařazovat do TK galerii fotek a vyjadřování k nim. Tohle vlákno je na nejlepší cestě k pěkné flame war.


stále si to myslím!
  • 0

#242 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:09:53

Však původně to vyjadřování k nim tady vůbec nemělo bejt. Jen fotky a nějaký kecy okolo.... Nicméně, shádalo se to tu už v tolika tématech, že tohle nějak necítím jako kdovíjakou výjimku :) Každopádně za sebe bych ve vkládání fotek pokračoval a ten kdo si tedy za každou cenu chce vyžádat kritiku, nechť ji dostane přes poštu atp...
  • 0

#243 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:12:25

U mě nic 8-) Nic z toho necítím a ani technicky se mi to nelíbí.


:lol: :)
  • 0

#244 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:15:52

Hlavně mi tam chybí nějaký zajímavý moment, či výraz ve tváři, pro který jsi to fotil tak zblízka. Tím sis přichystal několik problémů, které se ti nepodařilo vyřešit – stín ve tvářích, které tu hrají hlavní roli, nezvládnutá DOF, obtížná kompozice dvou dominantních prvků v obrazu, STEHNO!

Myslím, že by pro ten moment bylo mnohem příhodnější, a pro fotografa i snažší, vyfotit ho cca ze dvou až tří metrů. Obsáhl bys v záběru i prostředí, které tě možná motivovalo snímek pořídit – sluníčko, léto, louka, pohoda, open-air, festiválek, chlastáme :) :lol: 8-)
  • 0

#245 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:15:58

Jenda se zeptal, já odpověděl. Kažodpádně si stojím za tím, že mě tady ta "kritika" spíš štve.
  • 0

#246 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:22:59

Že já jsem se vůbec s něčím psal :lol: 8-) :)
  • 0

#247 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:25:28

Hlavně mi tam chybí nějaký zajímavý moment, ...


no, něco takovýho jsem chtěl slyšet! Obsáhl jsi v několika větách takřka všechno, co mě zajímalo. A hlavně díky za to, že ses neomezil na "to je ale hnusně vyfocený" :) :lol:.
  • 0

#248 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:41:15

pavle, jako vláknotvůrce bys to měl nějak specifikovat, co tedy máš na mysli, petr nárožný v jednom filmu používal větičku: "formuluj přesně"
no tak pavle formuluj, když tohle je teda už doopravdy první pořádný fotografický vlákno, jakou má mít strukturu co třeba znamená Jen fotky a nějaký kecy okolo....
jestli to tedy znamená kritizovat ve vlákně konkrétní snímek, nebo jen interně a v tom vlákně jen obecně rozebírat příští fotografický záměr atd.
mě by to zajímalo, jakej máš na to pohled současně

Místo pro vkládání vašich fotografií, otevírání reálných fotografických témat a to prosím bez zbytečného plácání. Pište sem prosím bez zábran, ale jen pokud máte co říci. Děkuji.



Však původně to vyjadřování k nim tady vůbec nemělo bejt. Jen fotky a nějaký kecy okolo.... Nicméně, shádalo se to tu už v tolika tématech, že tohle nějak necítím jako kdovíjakou výjimku :) Každopádně za sebe bych ve vkládání fotek pokračoval a ten kdo si tedy za každou cenu chce vyžádat kritiku, nechť ji dostane přes poštu atp...



Jenda se zeptal, já odpověděl. Kažodpádně si stojím za tím, že mě tady ta "kritika" spíš štve.


  • 0

#249 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 červenec 2010 - 13:50:28

Radime, já si tohle vlákno nikdy nijak nenárokoval. Nevím, proč by se měl kdokoliv řídit podle mýho doporučení, jsem obyčejnej uživatel a vlákno si tu může založit kdokoliv. Ale abych ti odpověděl. Nejdříve jsem jen toužil po vlákně, kde se budeme bavit o focení bez toho, aby se to muselo pokaždé někam sklouznout. Poté z toho nějak vyplynulo i vkládání fotografií. U těch mi bylo inspirací vlákno na largeformatphotography.info , kam lidé vkládají své fotografie prostě jen tak. Nechtějí kritiku, chtějí se prostě jen podělit s ostatními. Pokud k tomu někdo napíše - to se mi líbí, je to tak maximum, co se tam objeví. A jak víš, chtěl jsem vlákno, kde nebudeme vše dokola řešit jak právě činíme + nebude to stále odbíhat úplně mimo... Tak asi tak jak jsem to zamýšlel já. Ale záleží spíš na tom, jak to vidí moderátoři, žeano.
  • 0

#250 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 23 červenec 2010 - 18:03:01

Vážení kolegové, neopovažuji se otáčet vítr vlastním kloboukem, ale sleduji
zdejší vlákno od jeho zrodu velmi pečlivě. Souhlasím s Pavlovým názorem,
a cele se přimlouvám za výrazné zkrácení poněkud všeobjímajícího názvu:
Navrhuji ponechat pouze první a dle mého názoru nejvýstižnější titul zvaný
"Autorská fotografie". Nechť se každý z autorů s odstupem zamyslí, jaký je
smysl a požadavek na fotografický snímek, nesoucí toto označení. Mnoho z
obrazového obsahu zde dosud prezentovaného je z hlediska naplnění těchto
základních kritérií, které si téma vyžaduje, zcela neadekvátních. :-) Erik
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních