Přejít na obsah


Dobrý den, jmenuji se...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 listopad 2010 - 10:35:51

Dobrý den,
jmenuji se Pavel Pohl a chtěl bych tímto způsobem poděkovat serveru temnakomora.cz

Jsem tu již přes tři roky a napsal jsem téměř tři tisíce příspěvků. Zpočátku to byly otázky, později je snad alespoň trochu vyvážily odpovědi. Ať tak či tak, je to velmi mnoho času, je to velmi mnoho slov. Až absurdně mnoho. Je nutno vyvážit tento čas, tyto slova činy. Již mám veškeré znalosti, veškeré prostředky k tomu, abych mohl vytvářet kvalitní fotografie. Jak prázdně vyznívají všechny rady, když je nemohu podepřít kvalitní a ucelenou tvorbou. Proto jsem se rozhodl, že právo vrátit se a znovu cokoliv psát si dám až poté, co uskutečním svou první výstavu. Nevím jak dlouho to bude trvat, ale mám již velmi dlouho silný pocit, že by to tak mělo být. Ani ten nejlepší příspěvek už mě nemůže postrčit dál, vše je již jen na mně. Na tvorbu musí být člověk sám. Nechci se vymanit z kontaktu s vámi, ze setkání, telefonátů, emailů. Jen je již potřeba pustit se máminy sukně. A jejím symbolem je pro mě temná. Ještě mi pár příspěvků do té magické třítisícovky zbývá. Film však již považuji za dofocený. Opravdu a velmi upřímně děkuji vám všem, kteří jste mi na této krásné cestě pomohli. Pokusím se, abych vám vaše úsilí vrátil v co nejlepší formě. Nechci aby tento příspěvek vyzněl jako nějaký manifest, je to jen vysvětlení. Každý má svou cestu, kterou k cíli musí projít. Děkuji a nashledanou...
  • 0

#52 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:25:35

Pavlíku, ogaro náš temný, dle mojého názora sa ve tvojí osobě trošku vzdaluje další výrazná tvář naší temnej rodiny.

Věřím ale, že tvá výstava, ale i nové virtuální či osobní shledání opět přijde, třeba s novými myšlenkami, postřehy a názory, které dle mého názoru, šly vždy od srdce. Díky moc a těším se brzkou shledanou.

Dobré světlo za celou temnou rodinu ti upřímně přeje Kraken.
  • 0

#53 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 listopad 2010 - 11:29:46

Pavlíku myslím že ti umažu pár set příspěvků, jo?
taková omlazovací kůra...
  • 0

#54 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 15 listopad 2010 - 20:02:47

Ehmm...
Dobry den. Volam sa Šimon Lupták a fotím asi rok. Mama je fotografka tak som si zacal poziciavat jej čudlíky ako tomu tunak hovorite a dokoncasom podedil aj nejake filmy a vlastne komplet vybavu. Na niektore stroje sa este len chystam... (pentax 6x7, linhof technika....).
Pred nedavnom som si konecne zriadil komoru a zacal aj cosi zvatsovat... Rozhodne to tam nefunguje idealne ale celkom sa to da. Inak zvatsujem na fomacke pevno gradacne papiere a hlavne na stare neobromy. Prakticky len format 18x24 ale nebojte sa... Polepsim sa!
Este som si nenasiel sovoj styl ale uz sa cosi rysuje... Rad fotim cosi ako street, nejake portretiky a blbiny... V poslednom case som si zacal vyrabat pinhole krabicky. Rad fotim s dialkomernymi fotoaparatmi ale vzhladom k tomu ze nemam vlastne ziaden s ktorym by som bol spokojny sa vatsinou uchylujem k foteniu momentiek s Oly XA2 alebo Ricohom R1 alebo fotim Nikonom FE2.Velmi velmi sporadicky sa otukavam s velkym formatom prostrednictvom obrieho drevaka na 9x12 a cinskych planfilmov...
Teraz sa chcem tomu venovat trosku viac lebo ma DuroT laka na kyanotypiu.
V beznom zivote som student na konzervatoriu, saxofonista... Hram v nejakych kapelach. Jedna s nich je jazzova, standardova kseftova ostatne su skor alternativne. A este sa raz za cas chodievam hrat do ceskych lesov na indiana. Moje konicky ma raz zabiju.
Dakujem vsetkym s temnej ze tu ste. A Jirinolovi specialne za prisun super lacnych filmov!
Dakujem za pozornost. Prepinam.
S.
  • 0

#55 prakticant

prakticant

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:34:35

ahoj,

jmenuju se Štěpán a je mi osmnáct. ač studuju posledním rokem na umprum v Hodoníně keramiku, fušuju už třetím rokem do fotografyje. Začalo to velmi romantickými, až kalendářovými krajinkami na dikitál.
Poté jsem zatoužil po lepším aparátu a spadla mi do náruče moje Praktica LLC "Sophie". Tak už to jelo první dvě Superie200, pak přišly Ilfordí PANy 400. PUSH proces a jsme u Ilfordu P4, kde jsem teď.

narodil jsem se v Opavě, žiju na jižní moravě u Kyjova. GASem jsem se nakazil už coby menší dítě krze elektrické a jiné kytary a aparáty. jsem taky občasný horo/lezec.

a občas su aj tam, kde bývá Kraken!
  • 0

#56 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:20:49

Ahoj a já jsem Lukáš a začal jsem s kinofilmem, což se pozdeji vyvinulo ve slušný zuikoholismus. Pak jsem pracoval jako digitální kolorista u filmu, což vedlo k Fimfaru II, který se fotilo na digitalni Fuji S3 a tak jsem se digitalizoval. A stal se jaderným výzkumníkem. No a teď ten úpadek léčím od roku 2005 ruskym horizontem a zamiloval jsem si ten format natolik až jsem přestal jíst a koukam po shiftovacim Horsemanovi SW.
Miluju Prahu to už mi asi zůstane. Jinak jsem pořád takový fotografický embryo, ted se pustím do zonálního systému, aby se ten případný horseman moc nestyděl. Jinak kromě Sudka, Rosslera a Koudelky mi sedí třeba Vojta Sláma, Michael Kenna a Josef Hoflehner, který pokořili ten zatracenej čtverec, pozornosti neušel ani Jiří Strach a vůbec je mi nejblíž avantgarda se surrealismem. Barvu vubec moc nemusim ale Edward Burtynsky mě zaujal. Tak a ted jsem přestěhovaný a přestanu bivakovat v panelákové koupelne na pračce 8-) Prisera zvana magnolar již čeka...
  • 0

#57 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:29:24

Prisera zvana magnolar již čeka...


to jako místní pan mistr magnolář?
  • 0

#58 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:55:53

No to nevim normalne zvetsuju opemusem, ale mam jakousi zvetsovaci obludu se sotva citelnym nazvem Magnolar a 210kou Belarem. Schovavam si ji na tech 6x12. Ten belar ale pujde pyc pokud to mam pouzivat. A ramecky se budou muset vyrobit..
  • 0

#59 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:07:13

No to nevim normalne zvetsuju opemusem, ale mam jakousi zvetsovaci obludu se sotva citelnym nazvem Magnolar a 210kou Belarem. Schovavam si ji na tech 6x12. Ten belar ale pujde pyc pokud to mam pouzivat. A ramecky se budou muset vyrobit..



no... já bych nebyl tak hrrr. je to o kusu a nejdřív bych ho vyzkoušel, může se stát, že bude dobrej.

jinak tady mají nějaký 180tky a 210tky - stačit by měla 180tka, i případně 150, alew chce to zjistit, jak by šly uchytit.

http://www.fotoinfo....hop.php?sekce=3
  • 0

#60 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:26:50

Zdravím, jmenuji se Pepa Dvořáček, je mi 16 let a jsem z Prahy. K focení jsem se dostal skrze digitál, na kterej fotím dodnes a nestydím se za to :D. Nejdříve sem cvakal tak nějak jako každý všechno kolem sebe 8-), dříve hodně přírodu a tak, což mě dnes celkem už docela pustilo a specializuju se hlavně na dokument, reportáž a lidi všeobecně. Focení se postupem času stalo fakt neskutečně velkým koněm 8-O. K filmu jsem se dostal skrze zdědený foťák po dědovi yashica electro 35mc. A chytlo mě to :). Dále pak přišel zenit EM, flexaret II, a canon eos 50, se kterým pracuju asi nejvíc. Film kombinuju asi tak 50 na 50 s digitálem, protože prostě s filmem vše neobsáhnu a digitál se přece jen tam, kde je potřeba okamžitý výsledek, nebo hodně fotek, se digitál hodí. A nestydim se za to :)). Na rovinu také říkám, že nejsem čudlíkář, jsem spokojen se svojí nynejší sestavou a fotím a fotím a fotím. :). Ikdyž samozřejmě že mám taky své vysněné strojky :) ale mám takové "předsevzetí" že pokud si fotkama nevydělám, nebudu strkat prachy zbytečně do techniky, přece jen sem chudý student. :)To je asi tak vše o mě :).
  • 0

#61 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:29:37

a ještě dodatek kdyby chtěl někdo vidět třeba moji z posledních prací (bohužel na digi) tak třeba tady http://www.pepadvoracek.cz/?p=563
  • 1

#62 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:36:46

...Na rovinu také říkám, že nejsem čudlíkář, jsem spokojen se svojí nynejší sestavou a fotím a fotím a fotím. 8-)

to ti závidím
  • 0

#63 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:49:10

No to nevim normalne zvetsuju opemusem, ale mam jakousi zvetsovaci obludu se sotva citelnym nazvem Magnolar a 210kou Belarem. Schovavam si ji na tech 6x12. Ten belar ale pujde pyc pokud to mam pouzivat. A ramecky se budou muset vyrobit..



no... já bych nebyl tak hrrr. je to o kusu a nejdřív bych ho vyzkoušel, může se stát, že bude dobrej.

jinak tady mají nějaký 180tky a 210tky - stačit by měla 180tka, i případně 150, alew chce to zjistit, jak by šly uchytit.

http://www.fotoinfo....hop.php?sekce=3


On je ten belar poskrabany a zakaleny, mozna az budu potrebovat neco hoodne mekkyho a high-key, tak treba by to slo. Nebo pro retro ucely, kamarad ma nejaky nefunkcniho zrcadlo mentor na 6x9. Tak na by to slo..

takhle to vypada:
http://www.flickr.co...57625410315872/
  • 0

#64 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 listopad 2010 - 00:15:25

On je ten belar poskrabany a zakaleny, mozna az budu potrebovat neco hoodne mekkyho a high-key, tak treba by to slo. Nebo pro retro ucely, kamarad ma nejaky nefunkcniho zrcadlo mentor na 6x9. Tak na by to slo..

takhle to vypada:
http://www.flickr.co...57625410315872/


tak to jo, jestli je nějakej dobitej, tak neni o čem. jiank krasná mašinka, mám takové dvě 8-) tak přeju mnoho zdaru!!!
  • 0

#65 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:10:10

Ahoj, jmenuji se Tomáš Dolanský a jsem z Jihlavy.
Fotografovat jsem začal asi ve dvanácti letech, když mi otec věnoval svůj Ljubitěl 2. To jsem udělal i své první temnokomornické krůčky. Nadšení bylo, ale výsledky nikolivěk, a Ljubitěl byl odložen do skříně. Asi v devatenácti letech jsem začal jezdit na středověké bitvy, a pořídil si Zenita (E a 12 FS). Fotografoval jsem ale na barvu a využíval služeb minilabu. Na vysoké jsem si pořídil první Flexaret (Va) a vrátil se k ČB. Po škole u mě propukla nemoc zvaná G.A.S. a ta způsobila celkem nesmyslné rozšíření Flexaret na počet celkem 18 kusů, zhlédnutí se v dálkoměrech, akvizici Kieva 80 (v dezolátním stavu, ale už je po rekonvalescenci) a k vánocům jsem dostal sklopku 6x9. Poté jsem si slepil Dirkon z ABC.
Negativy mám vyvolané, ale pozitivní proces zahálí. Úkolem pro nejbližší období je vybudování temné.
Takže jsem vlastně takový věčný začátečník postižený historií (mám vystudovanou) což se projevuje i lpěním na ost technice.
Jestli budu mět k něčemu co konstruktivního říct, tak to řeknu, ale prozatím tento web využívám jako zdroj informací, za což se stydím :wink:
  • 0

#66 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:21:47

Ha kolega krajan :wink: Vítej na Temné, Tomáši. Než jsem se přes Prahu, Milovice, Josefův Důl odstěhoval do anglického hrabství Kent, ... pocházím z Havl. Brodu :)
Mimochodem, úctyhodná sbírka... 18 flexaretů :lol: :) :D
  • 0

#67 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 23:27:49

vítej tome! nás ostalgiků i historiků kdečeho je tu povícero, seš mezi svejma. píšu si tě na temnej seznam temnýho expresu pro další výpravu do minulosti :)
  • 0

#68 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:09:35

vítej tome! nás ostalgiků i historiků kdečeho je tu povícero, seš mezi svejma. píšu si tě na temnej seznam temnýho expresu pro další výpravu do minulosti :lol:

Jmenuji se Standa a jsem obojí...
  • 0

#69 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:23:25

vítej tome! nás ostalgiků i historiků kdečeho je tu povícero, seš mezi svejma. píšu si tě na temnej seznam temnýho expresu pro další výpravu do minulosti :lol:

Jmenuji se Standa a jsem obojí...


Tak podobojí, jo? Mamiaku, stojí před námi řada obtížních úkolů. Je třeba pro záchranu duší posílit naši reanalogisci :lol:
  • 0

#70 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 listopad 2010 - 17:57:13

Zdar jak sviňa Tome a vitaj na temnej!!!!

Ten kdo má 18 flexaret doma nemože byť špatný ogara, vo tym žádná. Jak již řekl kolega Mamiak, mysím si, že pokud máš rád gořalku, tož si budeme rozumněét aji na tych temnosletoch.
  • 0

#71 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 listopad 2010 - 19:57:41

vítej tome! nás ostalgiků i historiků kdečeho je tu povícero, seš mezi svejma. píšu si tě na temnej seznam temnýho expresu pro další výpravu do minulosti :evil:

Jmenuji se Standa a jsem obojí...


Tak podobojí, jo? Mamiaku, stojí před námi řada obtížních úkolů. Je třeba pro záchranu duší posílit naši reanalogisci :twisted:


nesnadno se mi o tom mluví, zvlášť v této pohnuté době plné všelijakých krisí... ale krisi morálky je třeba čelit s pevným nasazením, neochvějně a... je-li třeba, i s patřičnou tvrdostí!

tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :-o
  • 0

#72 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:03:53

jedině snad fotokroužky s temnou komorou v pionýrských domech, to byla jediná užitečná instituce.
  • 0

#73 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:06:20

jedině snad fotokroužky s temnou komorou v pionýrských domech, to byla jediná užitečná instituce.


Kolega tmář měl spíš na mysli svatou inkvizici a všemocnou tajnou policii, nemýlím li se :twisted: Ale ty kroužky by taky neuškodily.
  • 0

#74 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:16:12

na vojnu s váma, a na východ a futrovat krupoto, za to, že máte roupy, pacholci! :twisted:
  • 0

#75 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 listopad 2010 - 20:58:45

na vojnu s váma, a na východ a futrovat krupoto, za to, že máte roupy, pacholci! :D


no soudruh komisař hašek by moh vyprávět, ták? :)
  • 0

#76 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 listopad 2010 - 21:42:40

tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :D

máčení heretika v Rodinalu by jako tortura 1. stupně mohla stačit :)
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 21:50:22


tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :lol:

máčení heretika v Rodinalu by jako tortura 1. stupně mohla stačit :)

Však to už tu bylo psáno hned po založení TK.cz a od té doby několikráte. :D
  • 0

#78 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:08:56


tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :lol:

máčení heretika v Rodinalu by jako tortura 1. stupně mohla stačit :)


A jéje, tady někdo neví, že podle svatého oficia je omývání Rodinalem součástí schválených procedur očistného obřadu po styku s digitální technikou :lol: :)
Mno ale takový svícení kondenzorovým zvětšovákem při výslechu do obličeje, navíc kdyby ho musel malefikant držet vlastníma rukama, to už by byla metóda. A podle závažnosti přestupku by se volil formát. Držet takovej rozsvícenej Magnitar, to už by si digitálisti rozmysleli... :D :lol:
  • 0

#79 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:18:15

Ogaři, kamarádi, ono je pravda, že sa tu čas od času objevujú náznaky, kerévá mrčijú o nejakých tajných sdruženích, tajných bezpečnostních složkách, neřkuli o špiónech a jiných shovadilostech.

A proto už jednou chcu skutečně řéct ve vší svojej vážnosti:

"Kdo neco takého poťápaného slyšel, ať temu v žádném případě nevěří, protože je to PRAVDA!!!"
  • 0

#80 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:21:05


tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :lol:

máčení heretika v Rodinalu by jako tortura 1. stupně mohla stačit :)


A jéje, tady někdo neví, že podle svatého oficia je omývání Rodinalem součástí schválených procedur očistného obřadu po styku s digitální technikou :) :D
Mno ale takový svícení kondenzorovým zvětšovákem při výslechu do obličeje, navíc kdyby ho musel malefikant držet vlastníma rukama, to už by byla metóda. A podle závažnosti přestupku by se volil formát. Držet takovej rozsvícenej Magnitar, to už by si digitálisti rozmysleli... :D :lol:

temní bratři, odpusťte prosím novicovi jeho neznalosti, jsem tu s vámi jen krátce a nechal jsem se unést představou, jak se Ypres ověšený DSLR pomalu v koši spouští do veliké kádě s Rodinalem :lol:
  • 0

#81 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 listopad 2010 - 22:52:15

mně to samotnýmu kolikrát přijde taky nespravedlivý, jak nějakýho toho chudáčka, co se v podstatě jen přeřek, táhnou na mučidla nebo aspoň na pranýř, zatímco po ulicích se proháněj davy zaprodanců vověšený všema těma déčkama, ale co naplat, takovej je svět... a může někdo z vás říct: dones mi von lahvinku rodinalu všimnýho, poptal se jestli nepotřebuju ňáký nový filmy do mrazáku, závěrku k dagoru... no a co holenku teď vodpovíš? šmelil sem, kupčil sem, vyměňoval, nakupoval nesmysly a na svý temný bratry ani nepomyslel - po právu ti rodinalu... :)
:D :lol: :lol: :lol:
  • 0

#82 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2010 - 23:55:43

to v takovém Kuvajtu jsou docela pokrokoví

Dle (ne)seriózního zdroje iDnes se zákaz týká digitálních zrcadlovek. Takže filmová je OK, ale pro jistotu si vezměte raději filmovou dvouočku :)
  • 0

#83 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2010 - 05:52:28

to v takovém Kuvajtu jsou docela pokrokoví

Dle (ne)seriózního zdroje iDnes se zákaz týká digitálních zrcadlovek. Takže filmová je OK, ale pro jistotu si vezměte raději filmovou dvouočku :)


máš ověřeno, že za použití aparátu se dvěma objektivy nebudou vyměřovány dvojnásobné tresty? jako třeba sekání hlavy nadvakrát? Dyť dvouočkou bys mohl vyfotit dvě osoby naráz, třeba... co ty víš, co se jim honí v té svaté kebuli....
  • 0

#84 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 25 listopad 2010 - 07:48:28

no jak řikam, něco na tym islamovi je :)
  • 0

#85 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 listopad 2010 - 11:32:12

vítej tome! nás ostalgiků i historiků kdečeho je tu povícero, seš mezi svejma. píšu si tě na temnej seznam temnýho expresu pro další výpravu do minulosti ;)

Jmenuji se Standa a jsem obojí...


Tak podobojí, jo? Mamiaku, stojí před námi řada obtížních úkolů. Je třeba pro záchranu duší posílit naši reanalogisci :lol:


nesnadno se mi o tom mluví, zvlášť v této pohnuté době plné všelijakých krisí... ale krisi morálky je třeba čelit s pevným nasazením, neochvějně a... je-li třeba, i s patřičnou tvrdostí!

tuším, že některé staré, dobré, téměř pozapomenuté instituce, zdánlivě v historii zapomenuté, by bylo více než záhodno znovu uvésti v život. co vy na to bratři? :)

Já jsem ostalgik a historik, nic jiného
  • 0

#86 vkrejci

vkrejci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2010 - 13:53:08

Ahojte,
jsem Víťa z Brna, ročník '72. Foťák jsem vzal do ruky poprvé někdy ve 13 letech, nejprve půjčenou Smenu od rodičů, pak od Ježíška svitkový Etjud, později jsem vystřídal nějaké ty filmové kompakty a pár let před digitální érou jsem fotil Zenitem. Nyní přijímám pod obojí (Nikon D90, Flexaret VI, Olympus Om-1n) a pronikám i do tajů osmičky (Quarz DS8-M a DS8-3). Mám rád tramping, hory a kytaru. Budu se těšit na setkání s Vámi na nějakém srazu :lol:
  • 0

#87 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2010 - 13:55:36

... a pronikám i do tajů osmičky (Quarz DS8-M a DS8-3). Mám rád tramping, hory a kytaru. Budu se těšit na setkání s Vámi na nějakém srazu ;)


:lol: :D :D

nic člověka nepotěší víc, než zmínka o osmičce :) vítej...
  • 0

#88 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2010 - 14:31:57

Vítej, Vítku, tebe si dobře pamatuju odsud
to má šťávu podle mého gusta.
  • 0

#89 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 29 listopad 2010 - 09:19:21

Chlapci, děkuji za milé uvítání na temné:wink:
  • 0

#90 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 11 prosinec 2010 - 21:21:26

Dobrý den,
jmenuji se Jiří Kozubík. Na TK jsem od jejího zrodu. Pokud to jen trochu šlo, snažil jsem se předávat zkušenosti začínajícím temnokomorníkům. TK jsem věnoval kus svého volného času a financí (mj. podpora dnes již zaniklého projektu výstavní síně). Za to jsem byl bohatě odměněn. Získal jsem spoustu skvělých přátel. Reálných, hmatatelných, právě díky tomuto virtuálnímu světu. Počáteční období bylo velmi plodné v příjemné přátelské atmosféře. Bohužel v posledních měsících si zde připadám jako ve zcela jiném prostoru. Urputná snaha o ideologickou čistotu, "přesahové" verbální útoky na teoretiky, trapně dětské kopání do cizích báboviček(ČSF), apod. Vnitřně se s tímto stavem nedokážu srovnat a řešením je pro mě v této situaci opustit TK. Tajně doufám, že si věci sednou a že se tu třeba někdy v budoucnu zase objevím. Budu se těšit na případná osobní setkání s Vámi, nejlépe nad Vaší tvorbou.

S úctou a přáním Dobrého světla
jkcz
  • 0

#91 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 prosinec 2010 - 21:27:46

Ahoj, poslední dobou sem čumím skoro furt a přitom bych podle svého předsevzetí neměl. Asi nemá cenu bojovat, já vás prostě mám rád. Jak říkám i o své ženě, je hrozné být s ní, ale ještě horší je to bez ní. Takže ahoj, jsem Pavel_P a už zase u vás budu bydlet...
  • 0

#92 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 prosinec 2010 - 21:52:36

Ahoj, poslední dobou sem čumím skoro furt a přitom bych podle svého předsevzetí neměl. Asi nemá cenu bojovat, já vás prostě mám rád. Jak říkám i o své ženě, je hrozné být s ní, ale ještě horší je to bez ní. Takže ahoj, jsem Pavel_P a už zase u vás budu bydlet...


Dobrý den paninko, neměla byste sklenici vody prosím já mám takovej hlad, že bych u vás přespal :-)
  • 0

#93 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 prosinec 2010 - 07:45:39

Pavlíku, vítej !!! Su tak rád, že není šmitec :-) Děkuju.
  • 0

#94 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 15 prosinec 2010 - 09:08:24

Ahoj, poslední dobou sem čumím skoro furt a přitom bych podle svého předsevzetí neměl. Asi nemá cenu bojovat, já vás prostě mám rád. Jak říkám i o své ženě, je hrozné být s ní, ale ještě horší je to bez ní. Takže ahoj, jsem Pavel_P a už zase u vás budu bydlet...


díky
  • 0

#95 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 15 prosinec 2010 - 09:37:23

Ahoj, poslední dobou sem čumím skoro furt a přitom bych podle svého předsevzetí neměl. Asi nemá cenu bojovat, já vás prostě mám rád. Jak říkám i o své ženě, je hrozné být s ní, ale ještě horší je to bez ní. Takže ahoj, jsem Pavel_P a už zase u vás budu bydlet...


ahoj Pavlíku,
jsem rád, že po té mele odchodů je tu jeden "starý" dobrý temnokomorník, co se naopak vrací...
Ono to sem nepatří, ale moderátor odpustí a dá si se mnou tu práci a přesune můj příspěvek do patřičných míst (třeba i za pomocí tlačítka DELETE)
ALE chtěl bych říci pár svých myšlenek k těm odchodům...
Rozumím určité frustraci nad vývojem TK, mnohým harcovníkům vlastně nemá již co přinést, ano to je pravda, ale vzpoměňme na začátky TK - nebyla to náhodou doba, kdy poradit začátečníkovi s triviálním dotazem byla skoro dá se říci povinost? Přátelé, uvědome si, že je tu celá škála lidí od úplných začátečníků až po nebojím se říci ESA v oboru. Je to tak správné - noví přichází a staří radí. Tak to bylo je a bude.
Rozumím tomu, že když ony ESA jdou na TK, tak vlastně nemají co čerpat, je to tak - protože jsou na špici a odtud můžeš jen spadnout. Staří japonští mistři říkají "Mistrem se stanu, až se začnu učit od svého žáka.." Třeba z těch XXX hloupích dotazů vyleze pár, které člověka pošoupnou jiným směrem.. kdo ví že?!
Víte, je mi tak trochu líto, že hromada lidí, které znám osobně ze srazů najednou někam zmizí a já si s nimi nepokecám, nedám pivko a neposlechnu si jejich pohled na mé fotografie. Vím že jsem teď vynechal 2 srazy, holt stavba domu je pro mě přednější, ale přesto dál fotím a chodím na TK pro rady, abych se posunul dál.
Přátelé zvažte, jestli úplný odchod z TK je rozumný. Vím je to tu občas těžké, ale může být i hůř - jednou třeba nemusí být TK ta co byla, protože nebude mít co dát vůbec nikomu. Vy co TK pro mě představujete máte co dát nám začátečníkům.. A já jako začátečník s vděkem a radostí tyto rady, postřehy a zkušenosti příjmám..
Ovšem není to jen o těch radách - je to o nás - lidech kolem klasické fotky To je pro mě ta pravá Temnákomora.cz
  • 0

#96 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 15 prosinec 2010 - 10:17:30

Ahoj, poslední dobou sem čumím skoro furt a přitom bych podle svého předsevzetí neměl. Asi nemá cenu bojovat, já vás prostě mám rád. Jak říkám i o své ženě, je hrozné být s ní, ale ještě horší je to bez ní. Takže ahoj, jsem Pavel_P a už zase u vás budu bydlet...

to je dnešek hned lepší s tímto vědomím ;)
  • 0

#97 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 prosinec 2010 - 10:31:04

Děkuji, nečekal jsem to.
  • 0

#98 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 leden 2011 - 10:55:55

Ahoj ja som Marek som zo Slovenska a mám 15 rokov, fotografia ma baví a priviedol ma k tomu asi dedko, stačilo 10 minut v jeho temnej komore a vedel som že to bude láska na celi život :-P. Mám rád prírodu , kvalitnú hudbu a svoju rodinu. Chodím na strednú filmovú školu a rad by som sa pridal k tejto komunite. Som vo fáze keď sa ešte len učím takže trpezlivosť prosím :D
  • 0

#99 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 leden 2011 - 13:05:27

tož vítej...
  • 0

#100 latty

latty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2011 - 13:19:06

Myslím že by nebolo odveci aby som sa predstavil keďže som tu v podstate nový. Volám sa Lukáš mám 22 rokov a pochádzam z krásneho a malého mestečka na východe slovenska. Tým mestom je Snina ktorá sa nachádza v krásnom prostredí v blízkosti Ukrajinskej hranice. Momentálne ale bývam a pracujem v Bratislave. V mojej rodine nebol nikto kto by ma priviedol k fotografii. Keď som mal asi 12 rokov vybojoval som si svoj prvý fotoaparát od olympusu. Ten mám dodnes odložený a vlastne kto by ho aj kúpil :lol: Nakoľko fotografia nie je zrovna najlacnejši koníček tak som toho veľa nefotieval. Až som istý čas prestal úplne fotiť. O niekoľko rokov neskôr keď som nastúpil na umeleckú školu som sa dostal do kontaktu s učiteľom ktorý bol veľký fanatik pre analógovy proces. Zapožičial mi svoj Zenit E s ktorým som si zažil veľmi pekné chvíle. Nadošiel čas keď som musel fotaparát vrátiť a tak som si zakúpil svoj prvý "lepší" aparát a tým bol Canon 300V so setovým objektívom. Fotka ma fascinovala ale ako študent som musel šetriť na čom sa dalo. A znova som od fotky jemne upustil. Neskôr ma zasiahla digitálna doba a tak som si zaobstaral prvý digitál od Kodaku (mám ho doma ale myslím že lepšie nafotím telefónom). Následovalo niekoľko dalších digitálov od kompaktov až po profi aparáty. To mi vydržalo do roku 2008 kedy som spoznal svoju "už bývalu" priateľku. Študentku VŠVU a ITF ktorá fotievala viac menej len analóg. Keď som chodieval fotiť so svojim digitálom tak vždy som si pribalil neaky jej analogovy strojček. Mojím obľúbeným bol dvojoký stredoformát Minolta autocord a tak som sa rozhodol že si zadovážim niečo podobné. Zakúpil som Flexaret VI s ktorým fotievam dodnes no málo. O niečo neskôr som predal všetky digitály a začal som sa venovať iba analogovej technike. Rozhodol som sa kúpiť niečo lepšie ako je Flexaret tak som si zaobstaral Yashicu 124G. O niečo neskôr pribudol Pentacon SIX TL, KIEV 80 a 88, Asahi Pentax 6x7 (ten som však predal z dôvodu že to bola príliš veľká krava) a posledné čo som zadovážil je Mamiya 645 super s ktorou sa v podstate len oboznamujem. Čo sa týka mojej praxe tak som sa doposiaľ stretol len s vyvolávaním ale nikdy som ešte nezväčšoval čo ma neustále láka. Dá sa povedať že som takmer úplny začiatokčník a čo mi neustále chýba že sa nemám s kým poradiť. Preto som sa registroval na temnej kde snáď nájdem všetky odpovede na moje otázky. V semtembri 2011 nastupujem na "školu" photogenia do Brna kde dúfam že sa niečomu priučím a neskôr budem ja ten kto bude vedieť poradiť tak ako to robíte Vy všetci na tomto fóre. Neskôr by som sa rád dostal na ITF do Opavy ale to vidím ešte na dlhú cestu. Dúfam že v blízkej dobe budem aj prínosom pre toto vynikajúce fórum. A zatiaľ len ďakujem a ostávam s pozdravom...

Lukáš
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních