Přejít na obsah


Dobrý den, jmenuji se...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#101 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 leden 2011 - 13:55:05

Zdravím páni. Som na TK len asi mesiac a práve dnes som objavil toto vlákno a preto sa chcem hneď predstaviť.
Moje meno je Ján Sokol a bývam v Prešove, ak by niekto nevedel, je to na východe Slovenska.
S fotografiou som začal koketovať niekedy okolo roku 1965, keď môj otec kúpil vtedy novinku Flexaret Standard, odvtedy to boli len také záblesky záujmu, ktoré prerástli v trvalý záujem roku 1980, keď sa narodil môj prvý syn. Na vianoce 80 som si kúpil svoj prvý fotoaparát Smenu8M a kazetu Fomu N21 (za 308,50 Kčs) a začal sa učiť. Asi o dva mesiace neskôr som si kúpil aj prvú 8mm kameru LOMO a začal aj filmovať. A tak sa to začalo, začal som vyvolávať filmy, robiť fotky, vyvolávať 8 aj 16 mm. Kúpil som si Opemu5, s ktorým som urobil všetky svoje fotky, ako som sa učil, ta Smena už nedostačovala a preto som kúpil Prakticu MTL5, čo už bolo lepšie, ale mojím snom bol Pentax ME Super, ktorý som kúpil až neskôr cca 93, v súčastnosti používam Pentax MZ50, okrem toho mám sedem Flexariet a na stredný formát ešte Pentagon SIX, celkom 2x. Ešte k optike, mám objektívy od rybieho oka 16mm až po 300, vrátane niekoľkých transfokátorov.
Čo sa týka 8 a 16 mm, zhruba v rokoch 80 až 95 som sa tomuto venoval v maximálnej miere aj vo Filmovom štúdiu pri DK ROH (mladší ak nevedia, čo to je, vysvetlím na požiadanie) potom som prešiel na video a toto robím dodnes, síce už skôr tiež ako koníčka, ale desať rokov som sa tým aj živil (98-08), ale filmu som dodnes verný, a takmer stále zo sebou nosím kinofilm a kameru Single8 v brašne. Z kamier mám takmer všetky Admiry, chýba len A8EL a A8L2, QURTZ 8M, M8-3zoom, na S8 Nizo S560, a Integrál6, Canon 512 elektronic a Braun MZ864 a ešte by sa niečo našlo.
V súčastnej dobe už klasiku foto nerobím, alebo len veľmi málo, aj keď fotim dosť 30-40filmov ročne. Filmy hneď po vyvolaní skenujem a robím fotky len vtedy, keď už musím, radšej ich tlačím na tlačiarni. Priznám sa, že som zlenivel a po tých hodinách a hodinách strávených v komore sa mi to už nechce. Ináč keď robím pre niekoho, tak fotím digi Pentaxom iST, alebo na farbu a tú dávam robiť do labu, aj keď aj to som niekedy robil.
A tak v súčastnosti mám asi 5 000 negatívov 24x36, niečo cez tisíc negatívov 6x6, asi 12-15 hodín záznamu na 8 a 16mm, digi a video ani nepočítam (digi foto asi 50 000, to hlavne môj syn kôli ktorému som začal fotiť a ktorý to prevzal po mne)
  • 0

#102 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2011 - 14:24:03

Latty, až jsem se zasnil, když čtu, odkud pocházíš. Miluju Vihorlat i Poloniny ....
  • 0

#103 latty

latty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2011 - 14:56:18

Latty, až jsem se zasnil, když čtu, odkud pocházíš. Miluju Vihorlat i Poloniny ....


No to som teda veľmi rád. Pretože mnohoí už len na zapadnom slovensku nevedia kde sa mesto Snina nachádza. A zrazu niekto z českej republiky ten kraj pozná. To ma nesmierne teší že sa ľudom u nás páči. Je to naozaj krásny kraj a rád sa tam vraciam akurát že čoraz je to menej. Nuž ale človek nemôže byť všade...
  • 0

#104 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2011 - 15:20:37

Ahoj ja som Marek som zo Slovenska a mám 15 rokov, fotografia ma baví a priviedol ma k tomu asi dedko, stačilo 10 minut v jeho temnej komore a vedel som že to bude láska na celi život :lol:. Mám rád prírodu , kvalitnú hudbu a svoju rodinu. Chodím na strednú filmovú školu a rad by som sa pridal k tejto komunite. Som vo fáze keď sa ešte len učím takže trpezlivosť prosím :(


Marku, poněkud opožděně z mé strany, vítej na temné. Jako filmaře bych tě rád upozornil i na zdejší sekci filmařů osmičkářů, myslím, že by se tě to mohlo též chytit... :lol:
  • 0

#105 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 leden 2011 - 19:03:28

:lol: Zdravím lattyho,jo slovensko je slovensko,já byl 2 roky na vojně na "divotvorném Spiši ve Spišskej Nové Vsi-neopakovatelný zážitek! Vojna na ho...,ale krajina-pohádková! :lol: :( :lol: Jo,jo měl bych se tam po 27 letech vypravit....
  • 0

#106 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 10 leden 2011 - 08:01:31

Toš kluci vítejte.Velkou radost mi dělá příliv mladé krve. :wink:
  • 0

#107 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 leden 2011 - 13:24:18

:!: Tak ta moje krev už není nejmladší,pravda ale zase na druhou stranu to "ještě" nebude tak špatné když jsem r.1965,že? :-) :lol: :lol: Takže doufám,že toho ještě dost nafotím s tím středoformátem.....
  • 0

#108 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 11 leden 2011 - 05:55:41

Tou mladou krví jsem myslel Marecka. :(
  • 0

#109 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 leden 2011 - 06:40:01

:( Tak to se mi ulevilo! :-) Fakt....
  • 0

#110 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2011 - 00:48:50

Tady Robert, ani nevím, odkdy fotím, protože od doby, kdy jsem vzal poprvé do ruky zenita do teď jsem prošel dlouhým vývojem a v současné době mi zrcadlovka pomáhá nakrmit děcka.
Ale svatosvatě prohlašuji, že se po pošpinění výdělečnou těchnikou chodím koupat do rodinalu sám :D:D:D:D
Tedy dnes ne, dnes jsem se ráchal v LQNku :)
  • 0

#111 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 leden 2011 - 10:35:48

Jsem tu uš rok a ještě jsem se nepředstavyl. :D taky se čas od času jdu vykoupat.Dříve obyč nebo domácí míchaná později LQN a v současnosti Rodinal.Sem tam únavou při červeném intimču vlezu do misek........ :) Ale ani nevím kdy jsem prvně vzal foták do ruky.Nejspíš kdysi o prázdninách s dědou na procházce.Jako dítě sotva jsem chodil do školy mě děda vzal do komory a ty kouzla co tam byly.Když jsem byl v učení tak začly první pokusy a uš mi to zůstalo 8-)V aktuální současnosti používám Lubitel 2.Kdo ví co v budoucnu zase skusím :D
  • 0

#112 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 30 leden 2011 - 10:51:14

Dobrý deň! Volám sa Slavo a už ej Vám jasné že som zo Slovenska :) Takže nedávno som dofotil prvý film v mojom živote cez Yashicu D ktorú som našiel vo veľmi dobrom stave u strej mamy po starom otcovy. Čo ešte no mám 18 a film už vysí v miestnom fotoklube vyvolaný a čaká na zvačšovanie :D S pozdravom Slavo
  • 0

#113 witek

witek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 12:59:06

Jmenuji se Vítek a jsem celoživotní začátečník :D
Můj děd dlouhá léta sbíral foťáky, dnes jeho sbírka číta něco málo přes 400 ks. Od něj se u nás v rodině rozšiřuje úchylka na staré stroje.
Táta fotí od pradávna s Minoltou x-300, se kterou jsem také začínal,
než jsem dostal svůj první vlastní foťák - Praktica L.
Pak přišli experimenty s nejrůznějšími Olympusy OM, až jsem přičichnul k pohodlnosti EOS od kanónu. Vlastním (pro mne ikonicky spolehlivý)
EOS 50e a používám několik M42 skel (2,8/135, 1,8/50 a 2,8/200 zeiss - který jsem teda prodal kamarádovi, když jsem byl ve fin. tísni, ale on mi ho vždy "rád" půjčí). A protože miluju formát 6x6, nemůže chybět P-six TL s Biometarem (jako expozimetr používám kanón :D).
Pár fotek jsem si sám vyvolal, ale doma na to neni vhodný prostor a nemám na to moc času (jsem línej), ale mám na to své lidi, kteří vědí, jak to má vypadat :D
A digitál mam taky, ale ten už jen na věci, na který je škoda filmu.

Nyní se chci pořádně pustit (zpět) do světa klasického a konečně dokázat něco sám sobě, a když všechno půjde podle mých představ, i tu komoru postavím :D

S přáním dobrého světla Vítek R.
  • 0

#114 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 31 leden 2011 - 13:08:23

No vitaj na temné - a odkudpak sou ? :)
  • 0

#115 witek

witek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 13:53:48

Na to jsem zapomněl.. Jsem z Plzně :)
  • 0

#116 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 31 leden 2011 - 13:59:03

Na to jsem zapomněl.. Jsem z Plzně :)


Tak to vítej witku dvojnásobně.
  • 0

#117 xMilda

xMilda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 272 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 93

Publikováno 31 leden 2011 - 14:01:55

Tuhle středu sraz od 18h v Klubu malých pivovarů viz: http://www.temnakomo...=1521&start=400
  • 0

#118 witek

witek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 14:35:53

Tuhle středu sraz od 18h v Klubu malých pivovarů viz: http://www.temnakomo...=1521&start=400


Dorazim!! :)
  • 0

#119 xMilda

xMilda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 272 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 93

Publikováno 31 leden 2011 - 14:38:09

OK. Snad se tam nějak všichni naskládáme :)
  • 0

#120 JLB

JLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 6 únor 2011 - 00:19:07

Pic, Jmenuji se Josef Ludvík Böhm a doma jsem v údolí mezi Doupovskými a Krušnými horami. Často jsem viděn v Plzni. (studium)
S focením jsem se začal seznamovat něco před rokem, na digitálních udělátkách, nicméně seznámení se s velkoformátem (tímto děkuji majiteli za zapůjčení a technickou pomoc) mi nasadilo brouka do hlavy. S digi jsem nepraštil, ale teď daleko radši chodím po kraji s dědovo flexaretou.
Focení je u mne spojeno s touláním se po lesích a lukách a s touhou předávat skrze fotografii ten naplňující pocit, který dokáží vyvolat jen tiché kopce. Tedy hlavně tam, u nás. 8-))

Jsem vděčný za tuhle vaši společnost. Čerpám a čerpám cenné informace, snad to budu umět časem vrátit.
  • 0

#121 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 6 únor 2011 - 08:29:54

8-) Tak tady tedy vítej hochu ať Ti to vydrží a Dobré Světlo!!! :D
  • 0

#122 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2011 - 08:59:47

Nápodobně taky tak 8-)
  • 0

#123 pan kumrd

pan kumrd

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2011 - 23:57:32

Buďte zdrávi,

jméno mé je Michael Ruml, je mi dvacet a původem jsem z Teplic, ale většinu času jsem v Brně kvůli škole. Studuju informatiku na Masaryčce a upřímně doufám, že ještě nějakou chvíli budu :D. Fotím cca šest let, většinu času na digitál. Sem tam nafotím nějakou svatbu, tablo ples (poslední dobou víc než jen sem tam) a tak. Digitál pro mě ale, možná díky "pracovnímu nasazení", přestává být zábava. Abych to řekl naplno - je to šeď, šeď, sterilní fotky, to mě neba. :?: .

Půl roku jsem pokukoval po analogu, až jsem se konečně (o zkouškovém samozřejmě) rozhoupal a koupil Flexaret. Musím říct, je to úplně něco jiného. padesát let starý stroj, všechno mechanické, a ono to fotí, to je prostě paráda. :) Vážně mě to baví, Kanóna s sebou tahám už jen na měření expozice.

Velká neznámá pro mě je ale temná komora. Široko daleko nikdo žádné zkušenosti nemá, tak vás tady na fóru nějakou dobu z povzdálí sleduju :D a sbírám teorii. Na svoje první volání se už nějakou dobu chystám, ale ta Plastimatka z Aukra pořád ne a ne přijít. Starší Opemus 3 a pár věcí jsem sehnal od známého výměnou za postavení domácí sítě, zbytek jsem tak nějak různě posbíral, hlavně u Škody.

Aby toho nebylo málo, měl bych maličkou prosbu na nějakou dobrou duši tady na fóru. Nenašel by se někdo s Brna, co by mě vzal do jeho svatyně a ukázal co a jak, případně předvedl nějaké to zvětšování, klidně mých paskvilů? Matroš vezmu klidně vlastní, včetně nějaké té náplně do kalíšků :).

Nakonec bych vám všem chtěl moc poděkovat za to množství informací, co tu skoro kazdý den čerpám.
  • 0

#124 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 8 únor 2011 - 07:21:17

:lol: Tak tedy vítej! Je pro mě vždy potěšením a zároveň zajímavým důkazem,že "mladí" schánějí Opemusy,Magnifaxy,Dursty :-) chemii,misky atd,jen aby udělali černobílou fotografii která-bude jiná než ta z čipu! To je třeba podpořit...Máme tady zkrátka dvě cesty,jak udělat černobilku-tu sterilní,kde i stopadesátá fotka bude podobná /technicky/ a tu,kde se rozhoduje podle emocí,námětu atd. zda na to vzít Fomu+Rodinal a nebo Acrose :D Ať žije-Temnokněžnictví!
  • 0

#125 romanlv1

romanlv1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 15:26:44

Dobry den, volam sa Roman Pap, mam 19, studujem TIS na strojarskej strednej v Leviciach. Fotenie ma zaujimalo uz dlhsie no mal som len digi kompakt a strasne ma lakali zrkadlovky. Pre nedostatok financii a isty typ nostalgickeho nutkania som siahol po praktike superTL od znameho a odvtedy uz na film nedopustim :(.
Nedavno som sa vrhol do CB cesty a teda som si zadovazil Opemus 5 - k tomuto kroku ma doviedlo z velkej casti toto forum ktore som dlhu dobu pasivne pozoroval a cerpal informacie (fotky komor v kupelniach ma len utvrdili ze to pojde :lol:).

Takisto som u mna spozoroval zlvastnu chut mat aj ine pristroje ako spominanu praktiku, cize aktualne Zorki 6, Praktika MTL50, Flexaret S, Ljubitel 166B, Olympus OM10. Dost velkym problemom bolo nepochopenie hlavnej mojej mamy(preco je polovica kupelni na chodbe?) a mizive mnozstvo ludi v mojom okoli ktory sa tomuto venuju.
Mojim aktualnym cielom/snom? je (okrem vysokej skoly) dostat sa na nejaky zraz/stretnutie (ked som videl Temny Expres 2010 tak som pozeral s uzasom, mam totiz rad mimo fotenia aj vlaky). Tak hadam niekedy.

Dufam ze sem zapadnem ako mensina s mojim vekom.

S pozdravom Roman a teda dobre svetlo! :lol:
  • 0

#126 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 9 únor 2011 - 15:29:56

Zdarec Roman!
Vitaj medzi "kúpeľkármi" :(
Sám k tejto obsiahlej skupine tiež patrím.
Ak by si nemal problém niekedy docestovať do Bratislavy (príp. okolia), myslím, že srazík (aspoň malý, lokálny) ťa neminie.
Odporúčam sledovať toto vlákno:

Stretnutie v Bratislave
  • 0

#127 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 únor 2011 - 17:11:53

:( Aj ja vítám Romana... :lol: Kúpelkári-sorry byl jsem sice na vojně na Spiši,ale už tu slovenčinu tak moc neovládám... :lol: No já používám koupelnu jako fotokomoru již 28 let a jde to,mě to tak vyhovuje,i když je pravda že manželka do koupelny už "nevhod" nechodí,protože už definitivně odešla... :lol: V každém případě se nenech odradit,i když tuto činnost ve tvém okolí nikdo neprovozuje! Vydržet! Půjde to.... :lol:


Když ptáčka lapají... :lol: :lol: :lol:
  • 0

#128 romanlv1

romanlv1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 20:43:14

He, vdaka teda..konecne dakto hovoriaci v rovnakom "jazyku" :(. duro to vlakno som prebehol par krat, silno som vtedy uvazoval no prekrylo sa mi to s turistikou, dokonca tam bol PanPriatel ktoreho poznam z lomography.sk - o to viac lakalo prist. Snad v najblizsej dobe a nie cez matury.

Zdar :)
  • 0

#129 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 23:03:21

Ahoj, jmenuji se... Ondřej.

Je mi 19, "vyrostl" jsem na digitálu. Děda měl doma flexaret(nefunkční), to byl první styk s filmem.. vlastně druhý.. prví byl tuším rok zpátky.. to jsem potkal Jakuba Jíru na jedný vernisáží, kde jsem fotil s digi a on analogem, ale v tý době to pro mě moc nezanamenalo, podle mě jsem si na něj ukazoval prstem :).

K filmu mě "dokopala" až přítelkyně, protože si koupila lomo (ufuf) a tak jsem si řekl, že když to dokáže ona, tak já musim taky. Ještě ten den jsem si v Nekázance koupil za tisícovku prakticu s padesátkou a během tří dnů sem nafotil první film, tehdy tušim Ilford Pan 400 (krabička se mi líbila). V tý době jsem o tom nic nevěděl. Největší strach jsem měl z zakládání filmu, což se u třetího filmu potvrdilo a film byl po vyvolání prázdnej. Pak jsem fotil převážně na filmy z DM, protože sem se bál, abych to zas nepokazil, teď už si jedu BW filmy a mám z nich větší radost.

Před měsícem sem si po dlouhosáhlym insktruktážnim rozhovoru od Jakuba vyvolal první HP5 doma sám(takhle jsem se snad nikdy nezapotil), naštěstí to vyšlo a už se těšim na další.

S výběrem foťáku je to v mym případě o něco horší, protože jsem puntičkář, tak se nespokojim jen tak s něčim, což se taky moc neslučuje s studenskym "platem". Momentálně dálkoměřim canonetem.

A to je asi tak všechno, chvíli vás tu budu otravovat, než se dozvim to, co potřebuju a pak přestanu prudit.
  • 0

#130 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 07:39:05

:) Teda! Koukám že toho tady přibývá těch lidí jako houby po dešti! :( Díky za to a vítej! :lol:
  • 0

#131 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 10 únor 2011 - 10:20:44

Sice už tu nějakou dobu jsem, ale ještě jsem se nepředstavil...
Mé jméno je Martin Filip, jsem z Brna a toho času studuju chemoinformatiku na masaryčce.
Ke klasice jsem se dostal nálezem Minolty Hi-Matic F u nás doma, na kterou jsem balil jedno děvče :-) z filmu nakonec nic nebylo protože byl podělanej expozimetr, ale mě to nadchlo a tak jsem si zapsal předmět "základy fotografické tvorby" a pošilhával po temné komoře. Pak už to mělo rychlý spád...

Canon Al-1 se třemi skly, Axomat 5 a zuřivé temnokomorničení, kdy je víc odpadu než fotek. Pak jsem si pořídil Flexaret VI a axomat šel z domu a nahradil ho Opemus 6. Fotky kazím pořád, ale na některé se už dá i koukat.

tož tak 8-)
  • 0

#132 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 11:02:11

:-) A co je to ta-chemoinformatika?
  • 0

#133 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 10 únor 2011 - 12:01:12

To bych tu moc nerozváděl, je to totiž strašně digitální :-)
  • 0

#134 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 12:03:27

:-) Ale to je dnes skoro vše,Digitáááltruth,digitální vztahy,televize je digitální,klidně to napiš!
  • 0

#135 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 10 únor 2011 - 12:09:29

To bych tu moc nerozváděl, je to totiž strašně digitální :-)


Mě se šici kolem ptaj proč proboha fotim na film, ale když od rána do večera skicuju na tabletu nebo modeluju v 3D tak si od toho člověk musí někde oddychnout 8-)
  • 0

#136 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 12:19:27

Tak to je přesné! S tímto jsem se setkal u hodně lidí,většinou mladých co se narodili s myší v ruce...já to mám tak,a už jsem to tady někde zmiňoval,vedu sklad za městem,je to kousek do krajiny a jednatel naší společnosti na tento web nechodí a já se občas ztrácím za humna i s Pentaxem když je počasí...no vysvětlujte vedení,že nejlepší světlo v krajině je po ránu,to ti kravaťáci od nás nepochopí! Ale naštěstí sedí 4km od nás...Takže-Dobré světlo! :-)
  • 0

#137 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 10 únor 2011 - 12:25:54

Přesně tak!
Sice programuju, modeluju a počítám na superpočítačích, ale nejlepší hudba je z gramofonové desky, nejmilejší dopis je napsaný ručně perem a inkoustem a nejkrásnější fotka je ručně zvětšovaná na barytu :-)
  • 0

#138 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2011 - 12:52:53

:D A nejlepší přítelkyně je ta z masa a kostí....takže vesele do toho Flexaretu! :?: A vydržet!
  • 0

#139 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 12 únor 2011 - 00:21:56

Hoj,
jmenuju se Martin a moc se mi tu líbí :lol: A jsem grafoman, kterej má skoro ke všemu co říct.

Objevil sem tohle doupě, když jsem před pár dny gůglil něco o stařičkým FEDu po babice.

Co se mojí fotohisterie týče: od malička jsem byl zvyklej na nějaký foťáky v okolí. Mamina používala toho FEDa, aby jako měla obrázky dětiček, fotr taky občas ukázal starýho Ljubitěla. Pak jsem někdy asi tak k 7 narozeninám dostal vlastní kompakt. Kočky, to vám byla paráda:-) Jak já se těšil, až si půjdem do fotolabu pro obrázky. Mno, pak mám takový trošku okno, ještě si pamatuju jak, jak jsem po primě byl se spolužákem a jeho máti v Itálii a tahal jsem se tam právě s tím FEDem - mamina mě řekla, že tam bude dost svítit, tak ať cloním nějak (dost) a časy krátký. Fotky z tohohle vejletu jsem dodnes neviděl, jelikož bratřík si ponávratu s aparátem pohrál a zničil úplně všecky hejblátka. Podařilo se mu i vytrhnout film z kazety, takže po "převinutí" a otevření zad, hle, celej film napravo :roll:

S érou pixelů jsme začli doma laborovat, že jako by se nám to líbilo. Sme všici (teda kromě bratříka, kterej to vždycky zniční a sestry která tomu nerozumí, takže vlastně jen já a mamina...) na všemožný technický vopičky hrozně zvědaví. No tak byl první digitál (nebijte mně!), pak si mamina pořídila druhej, protože prej jí ten první vůbec nepučim a vůbec kolik to má těch pixel vevnitř...
Pak jsem si zarobil nějaký peníz přes léto a že si koupim DSLR. Tak první. Něco jsem nafotil, pocit žůžo. Jenže kamarád do mě furt hučel, že jako bych využil i lepší aparát, tak jsem to po dvou letech vyměnil za o třídu lepčí a skutečně to využíval. Jenže.
Čím dál tím častej se přistihuju, jak přepínám na plnej manuál - rád fotím takovou tu skoro tmu, kde i světelnost 2,8 je málo - a tam se automatika časo dost nechytá, jak bych si představoval. Tak jsem prolez barák a že hurá na vopravdický focení.

Vyhráb sem Ljubitěla (2), rozebral, vyčistil, starý prošlý ORWO založil a už sou na něm dva cvaky. Souběžně jsem si vzpomněl na FEDa, tak jsem v koupelně po tmě vyndal ten vytrženej film, navinul do starý rozebíratelný kazety a přeci jen to asi zkusim zanést někam vyvolat. No uvidíme. Herr Pazdera mi ovšem řek, že opravovat tu krabici nemá cenu a že mi za 350 kaček prodá "novej". Jenže 4 nebo 5 a ty se mi tuze nelíběj, tak jsem si sám sehnal přiměřeně funkční 3 jinde, přehodil skla, abych jako měl stejný fotky jako babička a zas založil prošlej Kodak, co se tu válel. Na tom zatim nic nemam teda :lol:
V mezičase jsem prolez věci po dědovi (mam po něm v takovým hnusným sklepě schovanej celej kufr fotověcí) a vytáhnul nějakej expozimetr, abych jako nemusel tahat kvůli číslům sebou furt digitoš. I když podle porovnání čísel z D a měřáku docela proměřuje... Ho budu muset nechat poštelovat. Snad to pude.

A kam mířím. Po dědovi mi zbyla parádní Exakta se vším všudy. Tak jak si trochu zvyknu, chtěl bych vytáhnout i tu. Ale zas třeba na hory, do klendry i na šutry, by to chtělo něco bytelnějšího, tak už začínám uvažovat o nějakým držáku typu FM2 nebo OM-1:-) A mezitím vyklízim regál, abych si moh ty poklady po dědovi nastěhovat do baráku... Je tam i nějakej zvětšovák, tak třeba i na tyhle pohádky jednou dojde.

Tak jsem to tady pěkně zasvinil, zdá se, ale obávám se, že se mě jentak nezbavíte :?:

No co, je zkouškový!

Jinak mam na focení asi talent, jelikož komposici vymyslet sice kloudnou neumim, ale s tím Werraluxem jsem si rozuměl hned i bez návodu :-)

A taky jsem i přes svůj nepokročilý věk konservativec až staromilec.

Tak mě tu teda máte...
  • 0

#140 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 12 únor 2011 - 06:30:08

:roll: Tak tady tedy vítej! Tohle se mě osobně vždycky velmi líbí-co vede ty mladé lidičky k tomu,aby se plahočili touto cestou trnitou a nesnadnou a někdy hoooodně klikatou! Proč se nevydají po osvědčené autostrádě z nul a jedniček? Tak pokud mají to štěstí,že našli něco v hlubinách po praprapra tak je to většinou trefa! Narazili na starou žílu,stříbrem posetou,kde čas utíká zcela jinak a jiným tempem,kde se rozhodnutí-kudy dál kopat a jak nedělá za deset sekund...Pokud si to ještě po zkouškovýýýým nerozmyslíš,tak jsi tady asi správně-vítej Dole v Dole!
  • 0

#141 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 12 únor 2011 - 06:34:44

:roll: Aháááá no jo zkouškovýýýý,tak už je mi to jasné proč je dcera najednou tady vylepená celé hodiny na gauči a zabodnutá do literatury mě nelahodící! :lol: Tak to budu muset jít něco ven dělat,aby měla klíííííííd! :lol:
  • 0

#142 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 únor 2011 - 16:44:22

Ahoj,

jmenuji se Cezary, jsem z Polska, bydlim v Bielsko-Biała, 35 km od hranice Česka. Promiňte moji češtinu :lol: Fotit začínal jsem v prehistorických dobách; dnes fotim velkým formátem (Sinar, Shen Hao, rollkazeta na svitek 6x17) a středním (Mamiya RB67), někdy pinholem 4x5 a 6x12. Často fotím krajinu v východních Čechách :lol:
  • 0

#143 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 únor 2011 - 17:23:57

Ahoj,

jmenuji se Cezary, jsem z Polska, bydlim v Bielsko-Biała, 35 km od hranice Česka. Promiňte moji češtinu :lol: Fotit začínal jsem v prehistorických dobách; dnes fotim velkým formátem (Sinar, Shen Hao, rollkazeta na svitek 6x17) a středním (Mamiya RB67), někdy pinholem 4x5 a 6x12. Často fotím krajinu v východních Čechách :)


:lol: Tak to zdravím do Bialsko-Bialej,tam se vyráběly ty "Maluchy",že?
  • 0

#144 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 20 únor 2011 - 19:46:14

Ahoj,

jmenuji se Cezary, jsem z Polska, bydlim v Bielsko-Biała, 35 km od hranice Česka. Promiňte moji češtinu :) Fotit začínal jsem v prehistorických dobách; dnes fotim velkým formátem (Sinar, Shen Hao, rollkazeta na svitek 6x17) a středním (Mamiya RB67), někdy pinholem 4x5 a 6x12. Často fotím krajinu v východních Čechách :lol:

witam cie, więc jeśli będzie najgorszego, więc pomogę w tłumaczeniu...
  • 0

#145 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 únor 2011 - 20:43:47

Tak to zdravím do Bialsko-Bialej,tam se vyráběly ty "Maluchy",že?

Ano. Maluch nebo kašlak :)

witam cie, więc jeśli będzie najgorszego, więc pomogę w tłumaczeniu...

Witaj, děkuji!
  • 0

#146 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 únor 2011 - 21:21:32


Tak to zdravím do Bialsko-Bialej,tam se vyráběly ty "Maluchy",že?

Ano. Maluch nebo kašlak :-)

a na Bolka a Lolka jste zapoměli :)
  • 0

#147 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 22 únor 2011 - 07:21:45

:) No jasně Bolek a Lolek,jo jo to byly časy,figurky se netřískali lopatkama po hlavách,dnes se rovnou střílejí...
  • 0

#148 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 14 březen 2011 - 14:32:36

Ahoj, jsem Tom a fotím na vše co je sovětské , hezké a má to co největší kouzlo, ale to ze vracim k tomu co je původem ze Sovětského svazu...No ikdyž v mé sbírce narazím i na něco více kapitalistického jako je Coronet či Polaroid, ale co, řikal jsem, že to musí mít kouzlo.
Analog, no to slovo jsem měl od malička rád, vždycky mě fascinovali fotoapáraty, jakmile někdo vytáh digitál ( v té době byly digi kompakty v plenkách ) nikdy jsem to neměl rád a pustil jsem se snim do debaty co to má za křáp.

Moje vášeň do analogů nastala po návštěvě LomoStoru ve Vídni někdy kolem roku 2003-2004, můj první analog byla Chema Smena Symbol předělaná českým kutilem na Smenu 8M po mém dědečkovi.
Každopádně, jsem se zatím nenaučil vyvolávat sám, ale brzy to napravím, zatím to nechávám na někom kdo v tom má přecijenom praxi, jako například jeden zastrčený malinký fotolábek na Zahradním městě....
  • 0

#149 VirusSvobody

VirusSvobody

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 14 březen 2011 - 14:39:57

Vítej Tom! :?
  • 0

#150 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 březen 2011 - 14:44:19

Ty vole, ogaři, máme tu dalšího Lomíka!!! Moc jich tu není, takže příjemná změna.

Ogaro esli sa nenasereš budu ti říkat "Lomíku" ono je to lepší než ten tvůj nick, ze chterého sa mi krůtí huba a popírá mi to cos napsal o tych ruskch mašinkách!!!

Takže ogaro, vítej na temnej.

PS: S tým filmem máš recht, bez teho to nepůjde :?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních