Přejít na obsah

Dobrý den, jmenuji se...

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
354 odpovědí na toto téma

#351 Nimrod

Nimrod

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 216

Publikováno 25 říjen 2017 - 14:33:37

velmi pěkné, jen tak dál :-)

• 0

#352 Kankrla

Kankrla

Nováček

• Předplatitel
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 19 prosinec 2017 - 18:57:59

Jmenuji se Míra Kratochvíl.

Začal jsem fotit na digi, shodou okolností se dostal k Praktice BC1 s padesátkou, stále na digi. :)

Okolo roku 2015 mě digi začlo unavovat, potřeboval jsem zpomalit a úplně jsem roztál nad dřeváčkama měcháčkama. Na Vánoce mi přistála pod stromečkem Nagaoka Seisakusho 4x5" s 3 kazetami a 150/f9. Nááádhera!

A začlo to. Od sestry jsem podědil Magnifax4, bohužel znalosti už mi předat nestačila. Postupně jsem zakoupil vybavení pro komoru, sehnal asi 3 exposimetry, nakonec koupil sekonic. 

Největší nedostatek byl ve znalostech, v tom mi velmi hodně pomohl Nimrod (díky moc!), ve svém okolí mám i jednoho bývalého spolupracovníka, který též pomohl se znalostmi.

Vybaven už vším jsem týden nenacházel odvahu zkusit vyvolat pár planů. :) Na papíře jsem měl napsaný celý postup, časy, pohyby, ředění, teplota, ale odvaha chyběla. Nakonec jsem to celý napjatý dal, vypral a chvějící se rukou otevřel tank. Bylo tam něco! Připadal jsem si jako študent na prvním randeti, celý týden jsem měl nádhernou náladu. :)

Teď mám i Magnitarus 13x18 pro zvětšování, Magnifax si nechávám na kino a kontaktění. Magnifax je v koupelně, Magnitarus v bývalé ložnici. Mám skvělou ženu.

Dřeváček je srdeční záležitost, odpustí hrubé zacházení a krásně se zvětšuje. Používám Fomu, filmy i papíry, teď jsem od kamaráda dostal tak 10 kilo prošlého orwa (papíry) a cca 15 kilo technických filmů, taky orwo, tak zkouším blbosti. :)

Díky TK jsem si začal vývojky míchat, papíry používám MG, vyvolávám je v tvrdé i měkké vývojce. Pořád jsem na začátku, výsledky asi průměrné, ale stále mě to hodně baví.

Míra

P.S.: Asi jsem vám všem zde dostatečně nepoděkoval - tak tedy Díky.

• 7

#353 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 34

Publikováno 19 prosinec 2017 - 21:58:58

Gratulujem, držím palce, ticho závidím...

• 0

#354 petrkohout

petrkohout

Nováček

• Předplatitel
  • 54 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 21

Publikováno 7 březen 2019 - 15:44:41

Zdravím všechny na temné komoře!

TK bylo pro mne zdrojem informací a hodně vám všem dlužím. Po mnoha letech se mi dostalo příležitost postavit sobě a synovi opravdickou komoru a tady na TK jsem našel hodně námětů a rad. Dík moc! Fotografie je pro mne celoživotní koníček, poslední dva nebo tři roky ale je to i docela zábavné téma pro mne a syna Kryštofa, který se ke mně ve svých deseti letech přidal a nadšeně pálí film za filmem. Profesí jsem konzultant, práci mám celou na notebooku a děsím se toho, až lidstvo bude mít na notebooku úplně všechno. Tak mně dělá radost, že můžeme aspoň jako koníček dělat ty naše nedokonalé zvětšeniny a žít aspoň kousek našeho života ve světě chemie, optiky, mechaniky a že když někdy něco ze zvědavosti rozšroubujeme, tak poznáme co je vevnitř, protože to ještě poznat jde. Máme asi dvacet foťáků, ještě víc objektivů, čtyři zvětšováky, asi třetina z toho je na experimenty, ostatní nám docela funguje. 

Budu moc rád, když budu moci přispět, když ne znalou odpovědí, tak aspoň třeba dobrou otázkou :-)

Váš Petr

• 3

#355 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 923 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 146

Publikováno 7 březen 2019 - 15:52:08

Zdravím tě. Mám to velmi podobně (s prací - taky IT konzultant) a naprosto tě s tím naším společným koníčkem chápu. Těším se, až budu moct syna taky zapojit do temnokomornické činnosti. Je sice o něco mladší než tvůj, ale už by to mohl začít do sebe nasávat :-)

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních