Přejít na obsah


Dobrý den, jmenuji se...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#251 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 10 únor 2014 - 14:37:23

Vítej Nám.


  • 0

#252 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 únor 2014 - 18:41:25

Vítej! Tak vesele do druhého Fomapanu a vytrvat! Za deset let to bude brnkačka...


  • 0

#253 Babke

Babke

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 18

Publikováno 10 únor 2014 - 21:35:19

Už mám koupený a založený! Jen překonat chřipku a pak hurá do skoro letního počasí.


  • 0

#254 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 10 únor 2014 - 21:36:25

Dotoho! Zdarec.


  • 0

#255 Barry

Barry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 únor 2014 - 12:26:21

Ahoj vespolek,

po několika dnech poměrně intenzívního (a zároveň zcela nedostatečnýho) rozkoukávání  a prolézání tohohle a jiných webů  bysem rád přistoupil ku svému analogistickému comingoutu.

Nemiluji pravda samoúčelná cvičení slohová, budu se tedy snažit být co možná stručnej.

 

Jmenuju se David a slyšim na to, přezdíván jsem tu a tam Barry a slyšim na to taky.

 

Lokace: Nymburk (bydlím), Mladá Boleslav (pracuju), Čelákovice (dost často se vyskytuju).

Podle mapky vidím, že také zde i tam se temní komorníci vyskytují. Fajn!

Věk – kolem 47, tělesná zchátralost přiměřená stáří, letora převážně veselá, leč s melancholickými podtóny (hned se rozpláču :-)).

 

Fotografická zdatnost:

Na stupnici od 0 (ten kdo neví, co je fotoaparát) a 100 (mezinárodně uznávaná megafotohvězda) bych si dal tak 3 – 4 body. Nacvakáno mám asi 150 fotek cca před 20 lety, filmů vyvoláno 0, zvětšenin uděláno taky 0.

 

Důvody a pohnutky:

Kdysivá jsem od mýho dědy dost vyžebral jeho Flexaret (dnes vím, že to byla dvojka) s tím, že bysem strašně chtěl fotit a že určitě mě to bude bavit a blablabla, dopadlo to tak,

že jsem s ním neudělal ani prd, foťák ležel léta ve skříni a nakonec jsem ho střelil nebo vyměnil za nějakou hovadinu. Dodnes toho přiměřeně lituju.

Mě se ta věc totiž vizuálně i zvukově i olfaktoricky (voněl po babiččině prádelníku, kde asi 25 let předtím bydlel) moc líbila a asi to ve mně zůstalo víc, neź jsem si myslel.

 

Časem jsem si koupil Minoltu Dynax 505 si, fikaně v době, kdy všichni masově zahazovali filmy a rozjeli se digitálně, ale taky to žádnej megavýkon nebyl, bavilo mě to sice, leč neuspořádané poměry životní nedovolily mi jak časově tak prachama se tomu hezky věnovat.

 

No a teď na prahu stáří, když stříbřitý vous již mému ksichtu zdání důstojenství dodává, se virus  objevil znova a nemoc propukla silou dosud nepoznanou.

Snad se to snoubí s mým celkovým staromilstvím, snad specielně s vozítkem citroen 2cv, jehož jsem spokojeným vlastníkem, snad jest to jen reakce na mé zaměstnání (3D grafika, auta a virtuální realita vůbec, všude samý kompjůtry), snad mimoděčná reakce na světaběh, jemuž zvolna přestávám rozumět a hledám tak alespoň něco z dob, které v mé paměti uloženy jsou co o poznání více idylické (ó mládí / ó staří časové :-))

 

Výbava a cíle:

Výše zmíněná Minolta  Dynax 505 si - pohotově k použití a bez vady, ale nevímproč mě moc nebaví, asi že to má ty baterky

 

Dále mám od nedávna i Flexaret VII, (nyní na celkové ozdravné kúře u p. Blažka), krásný to strojek, už se na něj těším a kvůli němu to vlastně celý dělám.

 

Jo a také odkudsi se vyloupnuvší Smena 1 po otci, spíš taková asi kuriozita, než foťák (ortodoxní smenaři /lomolidé odpustí), ale časem vyzkouším, co to umí, resp. co s tím umím já (což nutně nemusí být totožno)

Toť teda můj hadrwáre.

 

Můj cíl:

Během tohoto roku chci mít svou komoru, být schopen nafotit na 6x6, vyvolat a nazvětšovat čb fotky na formát A5 (jestli teda se to tady taky tak značí), prostě zvládnout v základní kvalitě a pomocí nejběžnějšího materiálu a postupů kompletní proces. Potom, vytrvám-li a budu-li tím dále jat, chci hledat a bádat, objevovat, lepšit se a tak dál, jako asi všichni tady, třeba si i barvu zkusit.

Fotit chci drobný detaily + lidi okolního světa, o nichž vím, ale o který, aparátem neobtěžkán, se dosud s jinými podělit neumím.

Z toho všeho vytvářet poctivá papírová alba, která si chci s blízkými či sám prohlížet během zimních večerů u boostovaného čaje a krbu prohlížet.

 

 

Jo, chtěl by ještě říct,

že temnokomornické stránky jsou, jistě nejen pro fotoembryo mého ražení, báječným zdrojem poznání, rovněž celkový přátelský duch se mi zamlouvá. Něco podobnýho jsem svého času zažil na  fajfkařským webu dýmka.net. (taky dobrý blázni :-)).

 

Jasný, že já budu alespoň zpočátku informace spíš ssát než poskytovat, ale třeba se najdou témata, kde budu moci být v debatě partnerem rovnostranným, teda vlastně rovnocenným.

 

Taky bych poprosil o  info, zda je třeba učinit cosi k tomu, abych tady byl formálně správně zaveden a mohl vést s ostatníma debaty.

Dále prosím admina/přednostu/prezidenta/čikdotománastarost o smazání (jestli je to nutné) profilu účastníka Barysola, neboť se jedná o můj duplicitní profil, který jsem v prvotním záchvěvu vytvořil před časem a pak na to samozřejmě zapomněl. Fakt, nekecám.

 

Tak, já myslím, že na stručný úvod to stačí.

Jsem tady, mám vás rád ať se vám to líbí nebo ne a  Dobrý den vespolek ještě jednou!

Barry.


  • 4

#256 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 11 únor 2014 - 12:33:05

velmi pěkné slohové cvičení.

Vítej !


  • 0

#257 Barry

Barry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 únor 2014 - 12:33:47

Díkes...


  • 0

#258 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 11 únor 2014 - 12:41:44

Ano... hezky napsané. Ať se daří.

Zdarec.


  • 0

#259 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 únor 2014 - 22:29:14

vitejte hosi-Babke+Barry, my dedkove kazdemu rikame -hosi :-P


  • 0

#260 Babke

Babke

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 18

Publikováno 11 únor 2014 - 22:43:45

Pokud tak neříkáte slečnám, tak v tom vážně nevidím žádnou vadu :D. A díky za uvítání.


  • 1

#261 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 12 únor 2014 - 21:22:50

..slecnam v nasem veku rikame  baby :-P

mas smysl pro humor a to je fajn :-P


  • 0

#262 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 12 únor 2014 - 22:20:32

Vítej mezi podobně postiženými :-)
  • 0

#263 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 13 únor 2014 - 11:57:46

Tý jo, jsem já to LAMA, jsem tu čtu, blbě se ptám, sosám z vás rozumy a tím, že čtu v záhlaví rubriky digitálistí, tak jsem sem ani nevkročil a tudíž se nepředstavil, tak mi prosím vodpusťte.

Tak já jsem Richard, ale od mých 12 let mi nikdo neřekne jinak než Medvěd (byl jsem dlouhá léta vandrák a vodák aktivní s dětským oddílem), od 14 let překonvertováno na Me2d (Me(dvě)d)) a tak jsem úplně všude, vlastním flexaretu VI a nově Nikon F3HP (moc pěkná mašinka), chtěl bych se naučit alespoň sám vyvolat film kino i svitek, zatím je to pro mě jak vysoká škola, což vám asi přijde triviální, ale nemám prostory na komoru, třeba se někdy dočkám, nějakého kamaráda, který ji mít bude a budeme třeba dělat spolu, ve dvou je víc srandy. Jsem z čelákovic což vidím, že kolega začátečník Barry tu často bývá a tak ho vítám také a zvu na kafe a pokec (porovnání si nádobíčka :-)).Prosím vás guruové o trpělivost a zároveň děkuji Dubrarovi a jirin-olovi za již projevenou zdatnost :-)


  • 0

#264 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 únor 2014 - 12:22:06

Medvěde,  kdyby  ti říkali  Komáre nebo Nitko, ,  tak  klidně  tě  do  komory  na  seanci  vyvolávání i zvětšování vezmu,  ale  viděl jsi  sám,  že  k tomu je potřeba  komora jaksi poněkud větší,  než  mám já :-)


  • 0

#265 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 13 únor 2014 - 15:11:10

No nejak to zivot zaridil trochu prostorove narocneji, no.....tudiz spravne nejsem zadny drobek. :-)
  • 0

#266 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 13 únor 2014 - 17:58:26

Vitej na Temny,

ja bych te klidne vzal ale je to trochu z ruky,do komory se vejde klidne i sest lidi ;-)


  • 1

#267 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 14 únor 2014 - 08:11:01

Medvede ... na zachode muzes vyvolavat ... a v rozbalenym acku muzes i zvetsovat (odzkouseno) ... takze nevymlouvat se a konat :-) ...


  • 0

#268 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 únor 2014 - 08:25:36

Svoje první filmy jsem do cívek motal večer pod peřinou. Takže bez TK si minimálně negativy vyvolat můžeš. Kup si plastimatku, R09, Fomafix, destilku, stopky, teploměr, odměrku a injekční stříkačku a šup šup do toho.


  • 0

#269 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 únor 2014 - 08:28:09

Hlavně se do toho pusť...stejně až začneš si budeš říkat.....sakra to je tajednoduché...proč jsem stím nezačal už dávno. :mrgreen:


  • 0

#270 Barry

Barry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 únor 2014 - 09:32:44

Ahoj Me2de,

pozvání na kafe do Čelákovic s radostí přijímám, někdy od příštího týdne by to šlo. Jsme zvědavej - při tom, jak svět je malej - kolik máme společných známých.

Pokud jde o vzájemný chlubení nádobíčkem, zatím toho věru k chlubení moc není, i když si zítra jedu do KH pro kompletní výbavičku fotokomůrky, za flašku se toho zbavuje nějakej postarší pán, tak už se těším. Ještě na půdě zbuduju trucovnu a chutě do toho. Tak zatím zdarec ať se daří.


  • 0

#271 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 18 únor 2014 - 07:36:35

tak cinkni, nebo prozvoň já zavolám číslo máš v sz.


  • 0

#272 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 22 únor 2014 - 10:03:50

Ty vole, ogaři, máme tu dalšího Lomíka!!! Moc jich tu není, takže příjemná změna.

Ogaro esli sa nenasereš budu ti říkat "Lomíku" ono je to lepší než ten tvůj nick, ze chterého sa mi krůtí huba a popírá mi to cos napsal o tych ruskch mašinkách!!!

Takže ogaro, vítej na temnej.

PS: S tým filmem máš recht, bez teho to nepůjde :smile:

Jsem zpět po více než roční internetové pauze ( to si někdy btw. zkuste - opravdu to prospěje! ). Lomař už nejsem, na sovětské aparáty jsem po všech těch neúspěších zanevřel. Momentálně fotím na kino na Mamiyi NC1000S, na svitek na Mamiyi 6451000S a na Polaroid Land 250. Filmy si už sám vyvolávám s přehledem, stejně jako fotky. ;) Další level co mě čeká je C-41 a E-6. 

Takže se těšte, vracím úder! :D


  • 3

#273 OndrejTrhon

OndrejTrhon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 březen 2014 - 23:53:02

Dobrý den! Jmenuju se Ondřej Trhoň a až teď jsem se po měsících pozorování zdejších diskuzí rozhodl představit. Fotografuju celkem krátce, vlastně od srpna. Na kino mám obyčejnej Canon 500N (s nesetovým objektivem 35-105), co jsem zdělil po otci (vlastně fotím stejným fotoaparátem, na který bylo nafocený moje dětství...) a na střední formát Mamiyu 645 1000S se základním sklem 80mm/2.8. A moje nejmilejší emulze je teda HP5 od Ilfordu, kterou zatím volám v Rodinalu (díky zdejším za tip, když se podívám zpátky do časů Fomadonu LQN...). 

Tak trochu nesměle zvětšuju ve školní fotokomoře, zatím to za moc nestojí ale zrovna včera jsem tam vyrobil docela slušnou pohlednicovou zvětšeninu, ale učit se je dost co! Jo a ta školní fotokomora je na Fakultě sociálních věd UK, kde prvním rokem studuju žurnalistiku.

Nejčastěji fotím pouliční momentky, sem tam portréty a přírodu. Kdyby byl zájem tak Flickr plný skenů z CanoScanu 8400F je tady: http://www.flickr.co...os/ondrejtrhon/. Ale pozor, je tam i pár digitálních fotografií, to já upozorňuju pro jistotu :)


  • 1

#274 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 15 březen 2014 - 06:20:54

Zdarec. :-P

Parádní:

http://www.flickr.co...on/11289705716/

http://www.flickr.co...hon/9837424375/

http://www.flickr.co...on/10748364886/


  • 0

#275 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 březen 2014 - 07:23:27

Člověče, Ondřeji, mě se líbí snad všechny tvoje fotky dělané na filmový materiál, co jsem našel na Flickru. Zřejmě máš talent, na rozdíl ode mě :-)


  • 1

#276 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 15 březen 2014 - 20:29:08

je to dobry,ten kluk se neztrati,ma cit....
  • 0

#277 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 15 březen 2014 - 20:29:22

je to dobry,ten kluk se neztrati,ma cit....
  • 0

#278 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 16 březen 2014 - 17:25:11

Dobrý den! Jmenuju se Ondřej Trhoň a až teď jsem se po měsících pozorování zdejších diskuzí rozhodl představit. Fotografuju celkem krátce, vlastně od srpna. Na kino mám obyčejnej Canon 500N (s nesetovým objektivem 35-105), co jsem zdělil po otci (vlastně fotím stejným fotoaparátem, na který bylo nafocený moje dětství...) a na střední formát Mamiyu 645 1000S se základním sklem 80mm/2.8. A moje nejmilejší emulze je teda HP5 od Ilfordu, kterou zatím volám v Rodinalu (díky zdejším za tip, když se podívám zpátky do časů Fomadonu LQN...). 

Tak trochu nesměle zvětšuju ve školní fotokomoře, zatím to za moc nestojí ale zrovna včera jsem tam vyrobil docela slušnou pohlednicovou zvětšeninu, ale učit se je dost co! Jo a ta školní fotokomora je na Fakultě sociálních věd UK, kde prvním rokem studuju žurnalistiku.

Nejčastěji fotím pouliční momentky, sem tam portréty a přírodu. Kdyby byl zájem tak Flickr plný skenů z CanoScanu 8400F je tady: http://www.flickr.co...os/ondrejtrhon/. Ale pozor, je tam i pár digitálních fotografií, to já upozorňuju pro jistotu :)

Zdravím a vítám, 

 

máš pěkné BW fotky, nejvíce se mi líbí serie fotek Prague by Night ... .

 

Hodně štěstí a dobré světlo přeji.


  • 0

#279 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 9 duben 2014 - 18:29:14

Dobrý večer vespolek.  Jméno Petr Hořeňovský nosím už padesát let, nejvyšší čas udělat pořádnou fotkou. Pokouším se o to někdy od loňska, kdy se pode mnou podlomila kolena při debatě s panem J. C. Schlegelem nad jeho domorodci. Zjistil jsem, že ještě existujou ty foťáky s měchama, a protože jsem si tady přečet, že Magnola, tak jsem si ji k padinám hned dal. Ale ještě než jsem se naučil kloudně vyvolat planfilm, tak jsem si zase přečet, že kolodium, pročež teď chodím s černýma prstama (na rukou). To není v práci bohviečo, jsem učitel a my dětičky vedeme k tomu, aby si myly pracky. Temnou komoru ve škole mám sice už 15 let, ale za posledních 10 jsem tam dělal s dětma nejvýš nějaké fotogramy. Teď fotíme pinholema a někdy i tou magnolou a děláme i mokré desky na starou sklopku. To komoru byste mi asi někteří záviděli, ale za dva roky dostaneme novou školní budovu a tam na ni místo nebude. Nemám nápad, kam to všechno nastěhovat. Barvu fotím na diasvitek, ale nic z toho ještě nemám pod kůží a ani se to neblíží těm horším věcem tady v galerii, natož těm lepším jinde na webu, pardón. Nesedám před fotkou na zadek jen podle toho, na čem je udělaná, ale od chvíle, co jsem poprvé roztáhl měch a podíval se na matnici, už digi, na který jsem v životě napráskal 99 % svých snímků, považuju za vhodné nejvýš na reportáž, reklamu a podobné chlebařiny. Vím, že se mi po pohodlí fotošopů už nikdy nebude stýskat, taková Magnola, která do sebe 60 let natahovala pachy ve fotolaboratořích Tesly Rožnov, to je něco jinčího. Já jsem kluk z vesnice.


  • 3

#280 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 9 duben 2014 - 20:58:43

:)    

 

 

Dufam, ze coskoro budeme mat moznost vidiet Vase dalsie kolodiove desky.  Vela radosti Vam prajem.


  • 0

#281 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 duben 2014 - 08:04:47

To komoru byste mi asi někteří záviděli, ale za dva roky dostaneme novou školní budovu a tam na ni místo nebude. Nemám nápad, kam to všechno nastěhovat. 

tady vidím  místo, kde má ten příběh chybu!

nová budova

takový kuchař svatopluk kuřátko to taky neměl snadné a nakonec tu kuchyň měl podle svých představ

bojuj, jako sváťa, vysvětluj odpovědným pracovníkům důležitost odmyšování některých činností studentů, že některé věci neudělá 3d tiskárna, ale pouze ruce


  • 0

#282 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 10 duben 2014 - 19:28:14

To je další věc, proč jsem tady rád. Neznámému příchozímu se tu dostane nejen odborné pomoci, ale i laskavého povzbuzení. Vy všichni tady jste moje jediní známí se stejným koníčkem. Snad někdy některé poznám osobně.

 

Dobré světlo všem, tmu nevyjímaje.


  • 1

#283 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 duben 2014 - 11:52:27

Také přeji jen a jen dobré světlo! Jo,jo Tesla Rožnov,kde ty časy jsou a tamni celozávodní klub s dobře vybavenou fotokomorou! Tu Magnolu jsem ale nikdy nikde ani koutkem nezahlídl...Asi jsem byl zaměstnán na špatném oddělení,ale je fakt že my mladí puboši jsme byli diví do kinofilmů a zoomů,takže by mě nechala zcela bezpečně chladnou,dnes by to bylo určitě přesně naopak! Inu vývoj...Tak ať se daří!


  • 0

#284 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 duben 2014 - 15:06:26

Děkuju za přivítání. Tu kameru mám od pána, který po rozpadu firmy zprivatizoval fotoprovoz, kde byl předtím zaměstnán, a pokud se nepletu, magnola sloužila spíš k výrobě plošných spojů fotografickou cestou než pro potřeby fotoamatérů. Loni ale skončil i s tím privátním podnikáním. Mám od něj i magnitarus, viděl jsem tam ještě další stroje, třeba reprokameru velkou jako slůně, no věci.  Ale to sem už asi nepatří. Zdravím do Vašeho krásného kraje.


  • 0

#285 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 12 prosinec 2014 - 21:09:23

Přátelé,

 

jmenuji se Petr Karafiát, jsem z malebného Slovácka, z Ostrožské Nové Vsi. Fotografování mě chytlo asi před třemi lety. Jakože fotil jsem i před tím, ale nevěnoval jsem se tomu nějak více, prostě cvakání na kompakt, jak dříve kinofilmový, tak později digitální. V roce 2011 jsme měli svatbu a měli jsme profi fotografy, manžele Mlýnkovi z Babic. Jejich fotografie mě tak nadchly, že jsem si řekl, že se do toho více ponořím a že vyměním foto "hárdvér". Takže počátkem roku 2012 jsem pořídil Nikon D3100 s pevnou 50kou a zoomem 18-105mm (pro Vás kinofilmové je to APS-C čip, tedy 1,5x menší než kinofilm, tedy ohnisko objektivu se násobí 1,5). Volba nejlevnější zrcadlovky byla z důvodu ceny. Tu 50ku jsem bral kvůli portrétům/lidem, protože ty fotím nejčastěji a opět kvůli ceně. Pak jsem koupil-prodal mnoho objektivů, většinou starší, ale špičková skla. Ale po dvou letech mě začala D3100 omezovat, tak jsem ji vyměnil za ještě starší D90, to bylo letos v zimě. Taky jsem 50ku vyměnil za 35ku a 85ku, které mám dodnes a jsem spokojený.

No a protože už mě ten stereotyp začal lést krkem, řekl jsem si, že zkusím změnu, změnu v podobě kinofilmu. Hledal jsem, četl jsem a nakonec jsem zvolil opět kvůli penězům kompromis v zrcadlovce Olympus OM20 s 50kou. Vypadá moc pěkně i funkčně, ale zda je to opravdu pravda se uvidí až na kinofilmu. Do ní nakoupil Fomu 400 + Fomu chemii. Samozřejmě chci si filmy vyvolávat a určitě zkusit i fotky, ale to časem. Bohužel zjišťuji, že se mi hrozně blbě ostří, většinou ani nevím, zda mám dobře zaostřeno či ne. Proto jsem nyní zakoupil ještě s ohledem na cenu na zkoušku dálkoměr Yashica 35 Electro, zda se mi bude lépe ostřit či ne. AF nechci, to mi ztrácí krásu, to už můžu fotit rovnou na digitál, který má dalších 1000 technických výhod. Tak uvidíme.

Jinak já jsem takový fotograf příležitostný, když mám chuť fotím, když nemám nefotím. Nemám rád, když musím jít něco fotit, ale když mě přátelé požádají nafotit svatbu či křtiny, rád to udělám (ale nadšený nejsem :-). Fotím nejraději lidi/portréty, no a pak i vše ostatní, nejvíce nyní rodinné fotky, máme od dubna Viktorku. Pokud je možnost si někde něco nového vyzkoušet nafotit, tak to rád využívám.

A protože jsem takový druživý typ člověka a rád se o vše zajímám a dělím, tak mě napadlo založit foto klub. No a jak mě to napadlo, tak jsem ho založil. Začali jsme před dvěma roky, bylo nás sedm, od nás i z okolí. Nyní je nás asi 11 stálých členů. Je to fajn, pokecáme, občas jdeme fotit, už jsme měli i dvě výstavy a odezva byla kladná. Nijak to nehrotíme, spíš je to takový kecací klub. Jsme tam samí amatéři/amatérky a do umění se taky moc nepouštíme. Čímž kdo by měl chuť, je vítán.

Proto nyní hledám spoustu věcí ohledně kinofilmu a pokládám zde spoustu otázek a budu velmi rád, když mi do začátku poradíte, všichni víme, že začátky nejsou lehké.

Ještě bych měl dotaz. Chtěl bych udělal takovou kuchařku pro zelenáče, aby jsme se my začínající nemuseli ptát furt dokola a našli základy pěkně sepsané. Ale proto potřebuji určitou korekturu od praktiků, já jsem nyní čistý teoretik. Samozřejmě bych kuchařku upravoval dle mých praktických zkušeností, ale udělat tomu i nějakou korekturu. Založil bych na to vlákno, kde by se to řešilo. Co vy na to? Je to reálné či blbost?

Díky.

 

Dobré světlo, Petr

 

Když tak má fotogalerie (zatím vše z digitálu):

http://karafiat.zone...ile/40523/92669

A více o KPF:

http://karafiatovi.net/kpf/index.htm


  • 3

#286 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 12 prosinec 2014 - 21:36:23

Přátelé,

 

jmenuji se Petr Karafiát, jsem z malebného Slovácka, z Ostrožské Nové Vsi. Fotografování mě chytlo asi před třemi lety. Jakože fotil jsem i před tím, ale nevěnoval jsem se tomu nějak více, prostě cvakání na kompakt, jak dříve kinofilmový, tak později digitální. V roce 2011 jsme měli svatbu a měli jsme profi fotografy, manžele Mlýnkovi z Babic. Jejich fotografie mě tak nadchly, že jsem si řekl, že se do toho více ponořím a že vyměním foto "hárdvér". Takže počátkem roku 2012 jsem pořídil Nikon D3100 s pevnou 50kou a zoomem 18-105mm (pro Vás kinofilmové je to APS-C čip, tedy 1,5x menší než kinofilm, tedy ohnisko objektivu se násobí 1,5). Volba nejlevnější zrcadlovky byla z důvodu ceny. Tu 50ku jsem bral kvůli portrétům/lidem, protože ty fotím nejčastěji a opět kvůli ceně. Pak jsem koupil-prodal mnoho objektivů, většinou starší, ale špičková skla. Ale po dvou letech mě začala D3100 omezovat, tak jsem ji vyměnil za ještě starší D90, to bylo letos v zimě. Taky jsem 50ku vyměnil za 35ku a 85ku, které mám dodnes a jsem spokojený.

No a protože už mě ten stereotyp začal lést krkem, řekl jsem si, že zkusím změnu, změnu v podobě kinofilmu. Hledal jsem, četl jsem a nakonec jsem zvolil opět kvůli penězům kompromis v zrcadlovce Olympus OM20 s 50kou. Vypadá moc pěkně i funkčně, ale zda je to opravdu pravda se uvidí až na kinofilmu. Do ní nakoupil Fomu 400 + Fomu chemii. Samozřejmě chci si filmy vyvolávat a určitě zkusit i fotky, ale to časem. Bohužel zjišťuji, že se mi hrozně blbě ostří, většinou ani nevím, zda mám dobře zaostřeno či ne. Proto jsem nyní zakoupil ještě s ohledem na cenu na zkoušku dálkoměr Yashica 35 Electro, zda se mi bude lépe ostřit či ne. AF nechci, to mi ztrácí krásu, to už můžu fotit rovnou na digitál, který má dalších 1000 technických výhod. Tak uvidíme.

Jinak já jsem takový fotograf příležitostný, když mám chuť fotím, když nemám nefotím. Nemám rád, když musím jít něco fotit, ale když mě přátelé požádají nafotit svatbu či křtiny, rád to udělám (ale nadšený nejsem :smile:. Fotím nejraději lidi/portréty, no a pak i vše ostatní, nejvíce nyní rodinné fotky, máme od dubna Viktorku. Pokud je možnost si někde něco nového vyzkoušet nafotit, tak to rád využívám.

A protože jsem takový druživý typ člověka a rád se o vše zajímám a dělím, tak mě napadlo založit foto klub. No a jak mě to napadlo, tak jsem ho založil. Začali jsme před dvěma roky, bylo nás sedm, od nás i z okolí. Nyní je nás asi 11 stálých členů. Je to fajn, pokecáme, občas jdeme fotit, už jsme měli i dvě výstavy a odezva byla kladná. Nijak to nehrotíme, spíš je to takový kecací klub. Jsme tam samí amatéři/amatérky a do umění se taky moc nepouštíme. Čímž kdo by měl chuť, je vítán.

Proto nyní hledám spoustu věcí ohledně kinofilmu a pokládám zde spoustu otázek a budu velmi rád, když mi do začátku poradíte, všichni víme, že začátky nejsou lehké.

Ještě bych měl dotaz. Chtěl bych udělal takovou kuchařku pro zelenáče, aby jsme se my začínající nemuseli ptát furt dokola a našli základy pěkně sepsané. Ale proto potřebuji určitou korekturu od praktiků, já jsem nyní čistý teoretik. Samozřejmě bych kuchařku upravoval dle mých praktických zkušeností, ale udělat tomu i nějakou korekturu. Založil bych na to vlákno, kde by se to řešilo. Co vy na to? Je to reálné či blbost?

Díky.

 

Dobré světlo, Petr

 

Když tak má fotogalerie (zatím vše z digitálu):

http://karafiat.zone...ile/40523/92669

A více o KPF:

http://karafiatovi.net/kpf/index.htm

http://www.temnakomo...va-skolka-i-r10

Na zbytek se ptej v relevantních existujících vláknech, nejlíp po uplatnění vlastní snahy hledáním.


  • 2

#287 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 12 prosinec 2014 - 22:53:57

....Ještě bych měl dotaz. Chtěl bych udělal takovou kuchařku pro zelenáče, aby jsme se my začínající nemuseli ptát furt dokola a našli základy pěkně sepsané.....


Dobrý nápad. Ale jen ty základy, protože jen trochu hlouběji zavrtáš, mnoho názorů a postupů nalezneš.
  • 0

#288 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 prosinec 2014 - 03:17:20

Základním čtivem pro úplné začátečníky jsou články nesmrtelného a nepořekonatelného Mamiaka http://www.temnakomo...h&fromMainBar=1. Jinak hledat, hledat, hledat...


  • 1

#289 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 13 prosinec 2014 - 10:05:11

K sekci články jsem ještě nedošel, zatím jsem se zasekl na první záložce Fórum :-). Vidím, že to budu muset proklikat i dál. Jo to hledání už jsem objevil pod tím ozubeným kolem. Teď si ještě najít čas a víc se do toho ponořit. Díky.


  • 0

#290 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 prosinec 2014 - 16:55:30

jestliže  kuchařky  pro začátečníky  píší  začátečníci,   výsledný pokrm bude zralý na průjem.

 

Neber si to osobně.  

 

Existuje  spousta  velmi  výživných a srozumitelně i pravdivě psaných  knížek,  vydávaných pro začátečníky i pokročilé v letech minulých.  Doporučuji  ve volných chvílich  navštěvovat  obecní, měststké, okresní či univerzitní knihovny,  antikvariáty,  hledat,  a hlavně:  fotit, vyvolávat, zvětšovat.

Držím palce. 

J.


  • 1

#291 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 prosinec 2014 - 20:36:18

Ajeje, karfik, pohroma internetových diskuzí je tady. 

Také nas budete tak zásobovat, jako v diskuzích o highendu?


  • 0

#292 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 13 prosinec 2014 - 21:59:32

Nemusíte se bát, nebudu, bo nemám tolik času co dříve. Jdu studovat letáček k Fomadonu R09 :-). A shánět Plastimatku, ať už si konečně můžu vyvolat svůj první film.


  • 0

#293 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 13 prosinec 2014 - 22:26:17

pohromy jsou dobre k tomu ze jsou pohromy

.


  • 0

#294 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 13 prosinec 2014 - 23:14:46

pohromy jsou dobre k tomu ze jsou pohromy

.

Pogromy?


  • 0

#295 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 13 prosinec 2014 - 23:53:03

Nemusíte se bát, nebudu, bo nemám tolik času co dříve. Jdu studovat letáček k Fomadonu R09 :smile:. A shánět Plastimatku, ať už si konečně můžu vyvolat svůj první film.

A co děvče, máš?


  • 0

#296 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 14 prosinec 2014 - 00:27:48

pogromy zde?

leda tak digitalisticke

.

diky "bohu"

 

 

 

pohromy jsou dobre k tomu ze jsou pohromy

.

Pogromy?

 


  • 1

#297 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 14 prosinec 2014 - 00:31:39

 

Nemusíte se bát, nebudu, bo nemám tolik času co dříve. Jdu studovat letáček k Fomadonu R09 :smile:. A shánět Plastimatku, ať už si konečně můžu vyvolat svůj první film.

A co děvče, máš?

 

Uz sa tesim na steklive temy :)


  • 0

#298 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 14 prosinec 2014 - 00:38:39

 

 

Nemusíte se bát, nebudu, bo nemám tolik času co dříve. Jdu studovat letáček k Fomadonu R09 :smile:. A shánět Plastimatku, ať už si konečně můžu vyvolat svůj první film.

A co děvče, máš?

 

Uz sa tesim na steklive temy :)

 

 

tu su predsa nachadzaju len jedince pozadujuce idealny negativ

.

pripadne pozitiv

 

 

.

nic steklive, odvadzajuce od .... :D


  • 1

#299 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 14 prosinec 2014 - 00:50:34

jiri to vyjadril nezvykle jemne

.

ser na fakta ktere chces interpretovat a radsi popis cestu amatera k obrazu svemu

 

 

.

co asi proziva zajicek v kleci :)

toz tak

 

jestliže  kuchařky  pro začátečníky  píší  začátečníci,   výsledný pokrm bude zralý na průjem.

 

Neber si to osobně.  

 

Existuje  spousta  velmi  výživných a srozumitelně i pravdivě psaných  knížek,  vydávaných pro začátečníky i pokročilé v letech minulých.  Doporučuji  ve volných chvílich  navštěvovat  obecní, měststké, okresní či univerzitní knihovny,  antikvariáty,  hledat,  a hlavně:  fotit, vyvolávat, zvětšovat.

Držím palce. 

J.


  • 1

#300 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 14 prosinec 2014 - 16:16:23

Co prožívá zajíček v kleci? Těší se na mrkvičku.

106514-image0--mm800x600.jpg


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních