Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#1 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 09:23:54

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli nevíte kde schánět žárovky do magnifaxu 3, Hodila by se mi žárovká vhodná pro dvouhodinové a delší osvětlení. Protože ta co mám momentálně se hodně rozehřívá. Nebo jakýkoliv obchod kde prodávají žárovky do zvětšováků.

Díky za odpovědi
  • 0

#2 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 09:37:00

Po přečtění tohodle článku se trochu obávám že žádné nové žárovky k prodeji prostě nebudou...

http://www.businessi.../1001794/53386/
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:13:41

já bych asi přidal nějaký chlazení
snad pomůžou vlákna:
opálová žárovka
magnifax 3
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 říjen 2010 - 10:52:01

a) Ze zákazu jsou vyjmuty speciální žárovky, což zcela jistě žárovky pro fotografické účely jsou.
:-) Zákaz nezákaz, klasické žárovky se stále vesele prodávají.
  • 0

#5 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 11:16:18

:-) Zákaz nezákaz, klasické žárovky se stále vesele prodávají


A můžeš mi dát odkaz kde bych mohl sehnat dobrý obchod?
  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 14 říjen 2010 - 12:53:56

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.
  • 0

#7 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:30:29

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.


To, ale bohužel není dobrý nápad protože potom nebudete mít rovnoměrně osvětlenou celou plochu osvitu pozitivu...
  • 0

#8 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:32:56

ked sa to dobre spravi nevidim problem ...

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.


To, ale bohužel není dobrý nápad protože potom nebudete mít rovnoměrně osvětlenou celou plochu osvitu pozitivu...


  • 0

#9 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:35:34

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.


To, ale bohužel není dobrý nápad protože potom nebudete mít rovnoměrně osvětlenou celou plochu osvitu pozitivu...


což znamená že třeba roh fotografie bude méně osvětlen než střed a to není úplně dobré
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 13:53:47

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.


To, ale bohužel není dobrý nápad protože potom nebudete mít rovnoměrně osvětlenou celou plochu osvitu pozitivu...

řekl bych, že na netu se dá najít vícero případů, kde to funguje...ono stačí zapátrat tady ve starších vláknech..
  • 0

#11 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 14 říjen 2010 - 14:24:20

Já by jsem nejraději tomuto tématu věnoval celé vlákno. Protože by tato problematika zajímala jistě více lidí. Rád by jsem slyšel zkušenosti lidí, co se pokusili nějakým způsobem nadradit žárovku a jaký měli výsledky.
  • 0

#12 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 říjen 2010 - 14:42:57

ked sme pri tom, roh fotografie nemam dobre osvetleny ani so ziarovkou ... :-)
a prd mi to vadi ... :-)

Já by jsem pomalu uvažoval o možnosti náhrady žárovek jiným zdrojem. Vím, že někteří nahrazovali žárovky led diodami.


To, ale bohužel není dobrý nápad protože potom nebudete mít rovnoměrně osvětlenou celou plochu osvitu pozitivu...


což znamená že třeba roh fotografie bude méně osvětlen než střed a to není úplně dobré


  • 1

#13 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:00:04

Našel jsem poslední kusy do zvětšováku u foto ŠKODA akorád teď nastává problém že do zvětšováku mají, ale do zeleného světla v komoře už bohužel ne.. Dá se to nahradit jiným světlem když tam je ještě ochraná folie?
  • 0

#14 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 říjen 2010 - 15:50:30

Před pár měsíci jsem vyřešil žárovky 100w přez OEHLING.Jsou drahý,mne vyšly kolem 230kč a mohu 2-3 pustit.Je to židovina,ale klidně je vezmu v pátek na sraz.
  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 14 říjen 2010 - 16:04:14

Ale né. Když dáš diody vedle sebe, tak dostaneš rozptýlené světlo s intenzitou jaderné fúze. Jen nemá cenu se pouštět do vod, kde již jiní pádlovali.
  • 0

#16 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:08:31

http://eshop.fomei.c.../-75w-paterson/
  • 0

#17 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 14 říjen 2010 - 17:21:45

Ale né. Když dáš diody vedle sebe, tak dostaneš rozptýlené světlo s intenzitou jaderné fúze. Jen nemá cenu se pouštět do vod, kde již jiní pádlovali.

Tohle přesně teď řeším - přestavuji Magnifax IV na 9x12 :( a jako zdroj světla chci použít matici 7x9 led. Nejprve jsem koupil s rozptýleným světlem, ale nějak se mi to nelíbilo, tak jsem si objednal diody s šířkou paprsku 25 °. Ještě nepřišly, ale doufám, že při správně zvolené vzdálenosti od negativu a 1-2 matných sklech mezi ty led a negativ, to bude šlapat.
Můžeš prosím nějak naznačit, kudy ne a proč?
Díky moc
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2010 - 19:25:08

Já bejt váma, projdu si (vyhledám) v téhle sekci "temnice - vybavení" LED diody. Dojdete např. k tomu, že Bohoušek už má funkční prototyp a že se na něj lze obrátit mailem. Tímhle bych začal.
  • 0

#19 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 14 říjen 2010 - 22:04:24

To my víme, že Bohoušek již svítí s ledkami, ale rád by jsem " vyprovokoval "další. Určitě Bohoušek nebyl sám, kdo se do tohoto laborování pouštěl.
  • 0

#20 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:48:23

Pedros: Všechny tvé otázky tu byly už nejednou zodpovězeny.

namátkou:

odkaz 1
odkaz 2
odkaz 3
odkaz 4
odkaz 5

a mnoho dalších. Pokus se své dotazy směřovat do příslušných vláken, pokud nenajdeš odpověď...
  • 0

#21 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 říjen 2010 - 06:14:40

Našel jsem poslední kusy do zvětšováku u foto ŠKODA akorád teď nastává problém že do zvětšováku mají, ale do zeleného světla v komoře už bohužel ne.. Dá se to nahradit jiným světlem když tam je ještě ochraná folie?

Nevím, co nazýváš "ochranná fólie". Jestli je to obvyklá lampa s výměnnými barevnými filtry, tak tam se dává úplně obyčejná žárovka, asi 15 nebo 25W.
  • 0

#22 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2010 - 08:14:38

Aha ještě jsem asi nezkusil vyhledávač. No asi místo led diod zůstanu u těch světel co mají u Foto Škoda které jsou skoro úplně stejné jako mám ve zvětšováku možná se méně rozehřívají. S diodou jako bodovým světlem si nejsem moc jist, ale jestli máte zkušenosti stím že fotografie z toho vypadají dobře. Nemáte nějakou ukázku pozitivů vyvolaných přes tu diodu?
  • 0

#23 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 říjen 2010 - 10:46:26

Aha ještě jsem asi nezkusil vyhledávač. No asi místo led diod zůstanu u těch světel co mají u Foto Škoda které jsou skoro úplně stejné jako mám ve zvětšováku možná se méně rozehřívají. S diodou jako bodovým světlem si nejsem moc jist, ale jestli máte zkušenosti stím že fotografie z toho vypadají dobře. Nemáte nějakou ukázku pozitivů vyvolaných přes tu diodu?


Dioda je bodový zdroj, ale do zvětšováku se jich používá samozřejmě větší množství umístěné pravidelně do bodového pole, jak již bylo řečeno trochu prolítni všechny související odkazy z témat budou tam pravděpodobně i nějaké foto ukázky. Je to tady taková studnice informací a pokud se jen trochu naučíš s vyhledáváním tady ve fóru budeš mít spousty informací jako na talíři.
  • 0

#24 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 říjen 2010 - 10:53:25

Padros, zvědavost mnou cloumá, tak promiň vtíravou otázku.

Na co potřebuješ svítit zvětšovákem dvě a více hodin?
  • 0

#25 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2010 - 16:12:28

Padros, zvědavost mnou cloumá, tak promiň vtíravou otázku.

Na co potřebuješ svítit zvětšovákem dvě a více hodin?


Nejsi první kdo se mne na to ptá... Nemusíš zvětšovat z negativu jen fotografii... :-)
  • 0

#26 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 říjen 2010 - 16:13:57

Padros, zvědavost mnou cloumá, tak promiň vtíravou otázku.

Na co potřebuješ svítit zvětšovákem dvě a více hodin?


Nejsi první kdo se mne na to ptá... Nemusíš zvětšovat z negativu jen fotografii... :-)

"Pane Smrtko, nemohl byste alespoň naznačit?" :-)
  • 0

#27 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2010 - 16:50:51

kucí, vy jste nedělali nikdy omalovánky? :-)
  • 0

#28 Pedros

Pedros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 říjen 2010 - 15:02:46

Padros, zvědavost mnou cloumá, tak promiň vtíravou otázku.

Na co potřebuješ svítit zvětšovákem dvě a více hodin?


Nejsi první kdo se mne na to ptá... Nemusíš zvětšovat z negativu jen fotografii... :-)

"Pane Smrtko, nemohl byste alespoň naznačit?" :-)


Dobře osvicuji negativ na čtvtku a potom fotografii maluji tužkou vodofkami atd...
  • 0

#29 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 říjen 2010 - 15:29:48

Padros, zvědavost mnou cloumá, tak promiň vtíravou otázku.

Na co potřebuješ svítit zvětšovákem dvě a více hodin?


Nejsi první kdo se mne na to ptá... Nemusíš zvětšovat z negativu jen fotografii... :D

"Pane Smrtko, nemohl byste alespoň naznačit?" :-)


Dobře osvicuji negativ na čtvtku a potom fotografii maluji tužkou vodofkami atd...

:lol: :lol: 8-O :-)
  • 0

#30 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 17 říjen 2010 - 09:03:10

No tak tam dej vykonnejsi usporku a je vymalovane, ne? Pri expozici dvou hodin je petiminutovy start nedulez.ity
  • 0

#31 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 říjen 2010 - 09:27:27

Dobře osvicuji negativ na čtvtku a potom fotografii maluji tužkou vodofkami atd..

Nebo dodatečné chlazení ventošem... :-)
  • 0

#32 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 27 květen 2011 - 14:49:40

Ahoj všem.

Mohl bytch nějakého majitele Magnifaxu3 (příp. 3a) poprosit aby změřil sílu skla - difuzoru v šuplíku?

Bohužel toto opálové/matované sklíčko mi ve vybavení chybí. V Meoptě již bohužel nemají, tak se budu muset pokusit vyrobit svépomocí.

V případě, že by někomu doma přebývalo, určitě bych měl zájem.

Díky
  • 0

#33 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 27 květen 2011 - 19:14:50

... sílu skla - difuzoru v šuplíku?


Nevím zda je síla skla důležitá, ale já to mám tak do 2 mm, měřeno pravítkem ... šupleru nemaje.
  • 0

#34 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 28 květen 2011 - 15:42:34

... sílu skla - difuzoru v šuplíku?


Nevím zda je síla skla důležitá, ale já to mám tak do 2 mm, měřeno pravítkem ... šupleru nemaje.


Díky za informaci.
Síla skla bohužel důležitá je. Nechal jsem si říznout difuzor z jednostranně matovaného skla, cca 5 mm a bohužel je to nepoužitelné . . .
Zkusím 1.5mm . . .
  • 0

#35 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 4 červen 2011 - 13:25:23

... sílu skla - difuzoru v šuplíku?


Nevím zda je síla skla důležitá, ale já to mám tak do 2 mm, měřeno pravítkem ... šupleru nemaje.


Díky za informaci.
Síla skla bohužel důležitá je. Nechal jsem si říznout difuzor z jednostranně matovaného skla, cca 5 mm a bohužel je to nepoužitelné . . .
Zkusím 1.5mm . . .


Je to 1.6mm, meřeno šuplerou . . .
  • 0

#36 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 4 červen 2011 - 14:26:24

Tak jste mě ukecali, že jsem pracně vyhrabal taky šupleru a naměřil jsem 2,1 mm.
Že by to tedy bylo tím, proč mi na ten papír nic kloudného neleze ? :lol:
  • 0

#37 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 4 červen 2011 - 14:42:09

To nevím, jestli to bude tím :lol:

Každopádně sklo, které jsem si původně nechal říznout (5mm) v skoro vykreslovalo vlákno žárovky, o nějakém rovnoměrném prosvícení plochy nemohla být ani řeč . . .
  • 0

#38 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 červen 2011 - 15:41:27

Tak jste mě ukecali, že jsem pracně vyhrabal taky šupleru a naměřil jsem 2,1 mm.
Že by to tedy bylo tím, proč mi na ten papír nic kloudného neleze ? 8-)


mimochodem, nevystavuješ tak náhodou na Chebských dvorcích? :lol: nebo jen shoda jmen?
  • 0

#39 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 4 červen 2011 - 16:40:43

mimochodem, nevystavuješ tak náhodou na Chebských dvorcích? 8-) nebo jen shoda jmen?


Nee, nevystavuji a ani to není shoda jmen, jen je to dost podobné...
Onen pán se tím živí, já se tím občas bavím.
  • 0

#40 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 září 2015 - 10:33:04

Nechci zakládat nové vlákno, tak přidám svoje dotazy zde.

Mám Magnifax 3a s kondenzorem č. 1, objektivy Anaret f=105 a f=50 a vložkou pro zvětšování kinofilmových negativů.

 

Dotazy:

1. Je tato kombinace vhodná pro zvětšování z kinofilmu? Dle návodu a i některých příspěvků zde se domnívám, že bych měl s objektivem f=50 použít kondenzor č. 3, který ale nemám. Lze použít i č. 1 za cenu prodloužení doby osvitu nebo je v tom ještě jiný háček?

2. Chybí mi vložka pro 6x9/6x6. Neměl by někdo z vás jednu k dispozici? Lze případně zvětšovat SF i bez té vložky (např. pouze vložit negativ mezi dvě sklíčka - bez plechové vložky)?

Hledal jsem k výše uvedenému informace zde na webu, ale vzhledem k množství odpovědí, které nejsou vždy jednoznačné, jsem z toho tak trochu jelen.

Předem díky za odpovědi.


  • 0

#41 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 11 září 2015 - 10:51:12

Nechci zakládat nové vlákno, tak přidám svoje dotazy zde.

Mám Magnifax 3a s kondenzorem č. 1, objektivy Anaret f=105 a f=50 a vložkou pro zvětšování kinofilmových negativů.

 

Dotazy:

1. Je tato kombinace vhodná pro zvětšování z kinofilmu? Dle návodu a i některých příspěvků zde se domnívám, že bych měl s objektivem f=50 použít kondenzor č. 3, který ale nemám. Lze použít i č. 1 za cenu prodloužení doby osvitu nebo je v tom ještě jiný háček?

2. Chybí mi vložka pro 6x9/6x6. Neměl by někdo z vás jednu k dispozici? Lze případně zvětšovat SF i bez té vložky (např. pouze vložit negativ mezi dvě sklíčka - bez plechové vložky)?

Hledal jsem k výše uvedenému informace zde na webu, ale vzhledem k množství odpovědí, které nejsou vždy jednoznačné, jsem z toho tak trochu jelen.

Předem díky za odpovědi.

1. Lze. Sám to tak používám na MG4. Nechce se mi s formátem přehazovat kondenzor. :-)

2. dtto. Pro mě je zvětšování se skly lepší. Sice je větší riziko prachu, ale rovinnost negativu je dokonalá. Pozor na obyčejná skla, vrchní by mělo být antinewton pro eliminaci Newtonových kroužků.


  • 0

#42 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 září 2015 - 11:02:37

 

Nechci zakládat nové vlákno, tak přidám svoje dotazy zde.

Mám Magnifax 3a s kondenzorem č. 1, objektivy Anaret f=105 a f=50 a vložkou pro zvětšování kinofilmových negativů.

 

Dotazy:

1. Je tato kombinace vhodná pro zvětšování z kinofilmu? Dle návodu a i některých příspěvků zde se domnívám, že bych měl s objektivem f=50 použít kondenzor č. 3, který ale nemám. Lze použít i č. 1 za cenu prodloužení doby osvitu nebo je v tom ještě jiný háček?

2. Chybí mi vložka pro 6x9/6x6. Neměl by někdo z vás jednu k dispozici? Lze případně zvětšovat SF i bez té vložky (např. pouze vložit negativ mezi dvě sklíčka - bez plechové vložky)?

Hledal jsem k výše uvedenému informace zde na webu, ale vzhledem k množství odpovědí, které nejsou vždy jednoznačné, jsem z toho tak trochu jelen.

Předem díky za odpovědi.

1. Lze. Sám to tak používám na MG4. Nechce se mi s formátem přehazovat kondenzor. :smile:

2. dtto. Pro mě je zvětšování se skly lepší. Sice je větší riziko prachu, ale rovinnost negativu je dokonalá. Pozor na obyčejná skla, vrchní by mělo být antinewton pro eliminaci Newtonových kroužků.

 

Díky. Takže zvětšovat SF bez plechové vložky lze. Mám k zvětšováku i nějaká sklíčka, evidentně pro 6x6, teď ještě zjistit, které (zda vůbec) je antinewton :-)


  • 0

#43 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 11 září 2015 - 14:24:28

já mam na magnifaxu 2 ty sklíčka normální ne-antinewton a zatim jsem si nevšimnul, že bych měl nějaký kroužky, nebo jiný obrazce na zvětšeninách. Ale občas se to povede při skenování diáků a to i s použitim antinewton skla...


  • 0

#44 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 11 září 2015 - 16:59:33

Magnifax 3 mám v práci, čeká na příležitost. Oproti Opemusu 6 a Axomatu 5 teda pořádná těžká, nehýbající se mašina. Anti skla tam nemám. Co beru jako velký plus je ostření pravou rukou, levá taky jde ,ale napravo je líp. Objektiv mám 105 a 55 Anaret. Ještě jsem s ním nedělal mám ho už cca 4 měsíce :-)


  • 0

#45 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 září 2015 - 22:40:00

No ten muj 3a lezel ladem vic jak dva roky. Ano, je to poradny kus zeleza, proto jsem do nej sel. Mam jeste Axomat 4, ale ten asi zustane kvuli Magnifaxu nevyuzity.
  • 0

#46 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 14 září 2015 - 21:01:17

Brýden vespolek, nevíte prosím vás někdo, jestli barevná hlava Meopta Color 3, která údajně jde nasadit na Magnifax 4, který nemám, půjde i na M3 (Který mám)?


  • 0

#47 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2015 - 07:48:33

Color 3 je urcena pouze pro tu posledni radu zvetsovaku (magnifax 4, opemus 6, axomat 5 - a pasuje na vsechny tri - vyzkouseno)
V historii tu lze ale dohledat, ze to nekdo resil vyrobou nejakeho adaptacniho mezikusu.
  • 0

#48 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 15 září 2015 - 20:10:12

Diky. O něčem, co by pasovalo bez mezikusu na Mag 3, byste nevěděli?


  • 0

#49 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2015 - 20:19:02

Snas meochrom? Na opemus 5 (dobovy souputnik magnifaxe3) pasuje, ale nejsem si jist, zda na twn magnifax nemusi byt nejaka vlozka taky.
A neni tak vymakana, jak color 3
  • 0

#50 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2015 - 20:21:41

Hlavne ma nizsi maximalni stupen density barevnych filtru. 180 va 200.
Coz muze byt teorericky problem pri dosazeni maxomalniho kontrastu u nekterych papiru. Proste clovek nedosahne na stupen 5.
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních