Přejít na obsah

Fotka

Magnifax 3

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#101 salo

salo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 032 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 173

Publikováno 1 březen 2020 - 01:22:29

Navod na M3a je uz zde v Souborech: http://www.temnakomo...42-magnifax-3a/
Na stredni format opravdu potrebujete kondenzor c. 1. S tim se pak da zvetsovat i z kinofilmu.
U te osky nevim, nevim. Nechce se mi kvuli tomu znova rozdelavat ty prevody, abych se kouknul, jak to ma vypadat. Treba poradi nekdo jiny.
  • 1

#102 danz

danz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 85

Publikováno 1 březen 2020 - 14:41:11

Navod na M3a je uz zde v Souborech: http://www.temnakomo...42-magnifax-3a/
Na stredni format opravdu potrebujete kondenzor c. 1. S tim se pak da zvetsovat i z kinofilmu.
U te osky nevim, nevim. Nechce se mi kvuli tomu znova rozdelavat ty prevody, abych se kouknul, jak to ma vypadat. Treba poradi nekdo jiny.

Ooooo, díky!

• 0

#103 Nimrod

Nimrod

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 288 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 242

Publikováno 1 březen 2020 - 15:05:25

jojo, má tam být kolík. jestli je zlomený, nezbyde než vylisovat/vyvrtat pozůstatky a dát nový

• 1

#104 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 458 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 195

Publikováno 1 březen 2020 - 19:28:13

akože Magnifax nemám, takže veľmi nepoznám tento problém, len keď to takto čítam, stále dookola o problémoch s tými plastovými kolieskami ma napadlo, či sa to nedá vyrobiť z kovu, či už železa, medi, duralu a podobne. Je tu predsa dosť šikovných ľudí, ktorý by to zvládli a mohli to za určitý poplatok vyrobiť. Predsa len to nemôže byť až tak zložité. A bolo by po problémoch raz navždy.

• 0

#105 Tob

Tob

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 30

Publikováno 1 březen 2020 - 20:15:01

2. Kondenzor - mám pouze č. 3 - ten je pouze na kinofilm a já potřebuji střední formát (to je č. 1)?

Ty kondenzory lze vcelku snadno koupit, na ebayi se válí celkem často a myslím i na bazoši nebo tak jsem je teď někdy viděl.

• 1

#106 danz

danz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 10:41:25

Zrecykluji ještě jednou ten dotaz na opravu posuvu na Magnifaxu 3A, přikládám ještě jednou obrázek a třeba si toho všimne někdo, kdo to už dělal / ví, jak na to.

Zlomený kolík, který spojuje ten ozubený váleček s osou na kolečku posuvu - vylisovat a nahradit novým - doporučíte, čím to nahradit?

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  02.jpg   175,05K   3 Počet stažení

• 0

#107 salo

salo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 032 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo

Publikováno 18 únor 2021 - 10:46:38

Mě zatím teda Magnifax s novými kolečky (těmi velkými) funguje dobře, ale taky se bojím toho, kdy praskně nebo se uvolní ten váleček...

Nešlo by to jednoduše provrtat a dát tam nějakou závlačku místo toho plastového kolíku? Alespoň prozatím, než se vymyslí lepší řešení.

• 0

#108 salo

salo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 032 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo

Publikováno 18 únor 2021 - 10:47:12

Nebo to přilepit na osičku napevno nějakým ultrapevným lepidlem.

• 0

#109 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 458 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 195

Publikováno 18 únor 2021 - 15:30:45

Len taký nápad, a nedali by sa tie kolieska vyrobiť z kovu, napr. meď mosadz hliník a bol by po probléme s ich praskanim.

• 0

#110 KIM

KIM

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 219

Publikováno 18 únor 2021 - 15:39:44

Taky mi přijde nejjednodušší a účinné - odvrtat a nahradit vlepenou kovovou závlačkou/kolíkem.

• 0

#111 danz

danz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2021 - 18:29:17

Díky pánové. Odvrtání zkusím pořešit s kolegou, který má trochu lépe vybavenou dílnu. A vidím to tak, že najdeme kovový "váleček" (prostě ne drát) rozumného průměru, provrtáme a vlepíme.

Doufal jsem, že mi někdo řekne, že to jde jednodušeji.

• 0

#112 Frankiess

Frankiess

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 3

Publikováno 19 únor 2021 - 11:15:58

Díky pánové. Odvrtání zkusím pořešit s kolegou, který má trochu lépe vybavenou dílnu. A vidím to tak, že najdeme kovový "váleček" (prostě ne drát) rozumného průměru, provrtáme a vlepíme.
Doufal jsem, že mi někdo řekne, že to jde jednodušeji.

Odvrtej to a zrovna tam strč kousek vrtáku (válcovou část pochopitelně). Zajistit jej můžeš třením nebo lepidlem..

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 2

#113 danz

danz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2021 - 13:13:32

Odvrtej to a zrovna tam strč kousek vrtáku (válcovou část pochopitelně). Zajistit jej můžeš třením nebo lepidlem..

Ano, to mě mohlo rovnou napadnout! Vzít stejný vrták ....

• 0

#114 oteccasu

oteccasu

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 724 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 912

Publikováno 20 únor 2021 - 17:02:45

Dovolím si připomenout studený svár. Perfektní pomůcka v domácnosti. Nakapete  vteřinové lepidlo a na něj nasypete přiložený prášek. Prášek se obalí lepidlem a zatvrdne. Vteříňák má i velikou vzlínavost, takže zaleze všude. JO A HLAVNĚ ODMASTIT.

https://www.universu...-sada-10-g.html

Pokud přeci jen máte doma lepidlo a nechcete utrácet za sadu, tak lze použít jako plnidlo pepř. Pevnost sice mnohonásobně klesne, ale v mnoha případech stačí. Pepř je jedno jaký, ale vteřiňák od Větnamců opravdu nedoporučuji. Modeláři a domácí kutilové mě v tom  jistě podpoří.

• 1

#115 marbrz

marbrz

Nováček

• Předplatitel
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationOdkud vyjíždí vlaky co čtvrt hodinu...
Reputace: 14

Publikováno 21 únor 2021 - 00:20:44

Jako plnidlo se dá použít i jedlá soda - bikarbona. Kytaristé vědí - vyplňují se tak příliš hluboké drážky pro strunu v nultém pražci. 

• 0

#116 dodoxbb

dodoxbb

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 408 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 213

Publikováno 21 únor 2021 - 18:45:35

V jednej starej knihe o technike kníhtlače (učebnica pre stredné odborné školy z nejakých 60 rokov) som našiel návod, ako opraviť jamky v drevených titulkových štočkoch písma. Veľmi dobre vraj fungoval tuším v benzíne rozpustený dvojchroman draselný, vzniknutou kašičkou sa poškodenia dali krásne opraviť a dobre prijímali tlačovú farbu   :-) :-) :-) 

• 0

#117 iuliuzz

iuliuzz

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 91

Publikováno 21 únor 2021 - 21:54:51

Tuhle jsem četl, že hraboš se dá vyhnat ze zahrady nasypeme-li do díry zbytky ryb, neboť zápach rybiny hraboši přímo nesnáší..

• 0

#118 suky57

suky57

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 46

Publikováno 3 březen 2021 - 13:47:19

Ahoj,

zvetsuju z 6x7 na MG3 (puvodni verze ne MG3a). Do formatu cca 30x40 to lze normalne na desce, nicmene rad bych par fotek nazvetsovall i na vetsi formaty, v cemuz brani "noha" zvetsovaku. Zatim jsem to vyresi ltim, ze promitam na stenu, kde mam papir uchyceny zvykackou, nicmene llepsi by bylo promitat na podlahu, kde bych mel papir v ramecku ...

Nasel jsem tady na foru navod na MG3a, kde se pise, ze propromitani na podlahu se musi povytahnout stredova tyc zvetsovaku a pote lze tyc i s nasazenou zvetsovaci hlavou otocit o 180 stupnu. Je k tomu i obrazek, alle jak bllbe vidim, nejak mi to z nej neni zrejme ... A nechce se mi veret, ze by tato funkcionallita byla vysadou jen 3a ... 

Jo a vim, ze se to tady uz resilo, ale nematate nekdo volne anti-newton sklicko (pripadne nevite, kde by se dalo sehnat) vhodne pro MG3? Vcera mi pri zvetsovani spadl ramecek na negativy se skly -- spodni neni probllem, ale kdyz jsem se znameeho skllenare ptal na anti-newton  upravu, netvaril se, ze by vedel, oc se jedna ... 

• 0

#119 salo

salo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 032 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo

Publikováno 3 březen 2021 - 14:00:32

U MG3a se dá vodící tyč normálně volně vysunout (přizvednout) z té užší krátké tyče, na které je nasazená a otočit na základní desce o 180 stupňů, tam se opět zaaretuje nasunutím až dokonce na užší tyč (takže pozice je vždy na 0 a 180 stupních poměrně dobře zaaretovaná). Vím, že MG3 má jinou vodicí tyč, ale přesto se zeptám: tam to takhle nefunguje? Zkoušel jsi to?

• 0

#120 suky57

suky57

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationValassko

Publikováno 3 březen 2021 - 14:16:06

yep, tohle jsem zkousel, aleu mmeho zvetsovaku nejde vodici tyc prizvednout ani o milimetr, jedine co me napadlo je uvolnit dva velke srouby, kterymi je prichycena k zalladni desce a otocit ji takto celou, ale to neni uplne reseni, ktere bych chtel delat casto ... 

• 0

#121 KIM

KIM

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 219

Publikováno 3 březen 2021 - 18:15:28

... divné divné. Ta tyč je tam jen nasazená. Šrouby po boku trnu zajišťují její správnou orientaci.
Tedy bude zarezlá, nebo si předchzí majitel - kutil, vypomohl "céóčkem" by se mu to nevrklalo, či co...
  • 0

#122 suky57

suky57

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationValassko

Publikováno 3 březen 2021 - 18:18:14

no, rekl bych, ze spis si necim vypomohl, za tyc jsem zvetsovak prenasel asi tak 100x do predchozi komory v koupelne - kdyby mela vuli, zakladna by se nekdy musela pohnout.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních