Přejít na obsah


Fotka

Naslepo - hodnocení fotografie jiných


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
249 odpovědí na toto téma

#201 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2010 - 23:27:44

ryunine, obě fotografie ruské dívenky (zkroucená na pohovce, a ta tvoje poslední barevná) pocitově považuju za prvoplánové fotografie "page 3 girl" bulvárního deníku The Sun.

ta hypnogenova verze téže ženy mě pojetím snímku oslovuje víc (není prvoplánovej, a tahaj to tam její oči)
  • 0

#202 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2010 - 23:37:44

Romane, potíž bude spíš v tom, že obecně škatulka akty či objektivní (tzn. řemeslný) portrét mě prakticky vůbec nebere, proto ty chladné reakce. Z čistě estetické stránky v porovnání posledních dvou fotografií bych volil tu schoulenou rusku. Ale jak řekl Lukáš, na zeď bych si ji nepověsil. S módní či komerční tvorbou to vůbec nesouvisí, pro mě to jsou jenom pěkný holky a s těma raději dělám jiný věci, než že bych na ně jen koukal :lol:

Když už se mnou má fotka, kde je nahatá holka, něco dělat, musí tam být něco víc, např. tady:

Vložený obrázek

určitě všichni znají...

To není jen nahatá baba, ale póza, postoj. Ta fotka prostě mluví...


Já to začínám chápat, jak to máš.

Kdoco, nemohl bys ten hnus barevnej, navíc je to možná i digitál, smazat? Já mám pocit, že jsem strašně ušpinil temnou a to bych nerad.
Kdyby to aspoň nebylo tak velký...
  • 0

#203 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 listopad 2010 - 00:18:36

ale co tohle, další příklad fotografie, kterou by bylo možno diskvalifikovat, protože smrdí módou:
Vložený obrázek


mhují, to se mi zamlouvá. myslím, že by mohla přibýt mezi další z ukázek určitých možností realizace fotograficeké "čistoty", jak jsme o tom debatovali před zhruba 14 dny s Pavlem P v jiném vlákně. móda nemóda, tohle je dobře vyfocený a vizuálně to funguje.

nicméně....

Vložený obrázek

tohle sem prosím netahejte bez uvedení názvu a doby pořízení, páč je to v tomhle případě dost podstatná informace.
  • 0

#204 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2010 - 01:32:32

ale co tohle, další příklad fotografie, kterou by bylo možno diskvalifikovat, protože smrdí módou:
Vložený obrázek


mhují, to se mi zamlouvá. myslím, že by mohla přibýt mezi další z ukázek určitých možností realizace fotograficeké "čistoty", jak jsme o tom debatovali před zhruba 14 dny s Pavlem P v jiném vlákně. móda nemóda, tohle je dobře vyfocený a vizuálně to funguje.

nicméně....

Vložený obrázek

tohle sem prosím netahejte bez uvedení názvu a doby pořízení, páč je to v tomhle případě dost podstatná informace.


To teda náhodou vím, kdo to fotil a v 19. století to fakt nebylo. Víc neprozradím... Mě osobně neoslovuje. Mě připadá řže ten průhled k pohlaví je takovej moc zajímavej... je to jako AHA, takže to je celý. Ale proč se na to mám dívat podruhý?
  • 0

#205 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 listopad 2010 - 09:19:05

je na čase přiznat si, že některý fotky se holt nedaj kritizovat bez znalosti zbytku prací danýho autora... .)
mimochodem představte si tu krabici dole na fotce černou. blbý, co?
  • 0

#206 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 listopad 2010 - 13:27:22

[quote]To teda náhodou vím, kdo to fotil a v 19. století to fakt nebylo. Víc neprozradím... Mě osobně neoslovuje. Mě připadá řže ten průhled k pohlaví je takovej moc zajímavej... je to jako AHA, takže to je celý. Ale proč se na to mám dívat podruhý?[/quote]no já jsem si toho pohalví všiml až když bylo zmíněno... holt portréťák - zajímá mne hlava...[/quote]

jinak za čistou a pro mne úžasnou fotografii považuju toto:
Vložený obrázek
je to doslova naslepo protože autor je neznámý. mě fascinuje ta až skoro puristická jednoduchost a strohost, která ale ukazuje v plné kráse niternost osoby na fotografii a neodvádí pozornost. navíc celou fotku umocňuje řemeslné zpracování kterému ta historická "jetost" přidává další body (ano, zde se ta historičnost stává sama sebou nástrojem)
  • 0

#207 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 listopad 2010 - 18:16:40

tak najít akt od fotografa módy z doby před druhou válkou je sice snadný, ale člověk skončí u formálně vybroušených nádherných aktů Steichena, a s tím nelze akt z přelomu 20. a 21. století zřejmě vůbec srovnávat, takže beru zpět

ale co tohle, další příklad fotografie, kterou by bylo možno diskvalifikovat, protože smrdí módou:


Vložený obrázek


Proč vznikají módní fotografie? Je to jedna z nejtěžších disciplín, ale vlastně většinou jen byznys a snaha oslovit co nejvíce zákazníků. Ano najdu fotografy, kteří v módní fotografii udělali malé revoluce, ale jaksi těch moc není a většinou jde o velice slušný průměr. Laťka je dnes nasazeno hodně vysoko a tak bez udání roku bohužel pro nás neznalé padají do průměru i velice na svou dobu podařená dílka

P.S. Co tohle nelíbí? Možná na mě padají spíš nostalgicky léta vzniku nebo předstíraná dřívější. O ruce nacpané v rohu a trochu svítícím kolínku vím, ale snímek na mě působí tak příjemně, že mě to až tak nedráždí. Možná je to i ta malinká chyba, která ze snímku neudělá nudu, netuším. Autor měl nedávno výstavu v Praze a byli tam zajímavější módní snímky. Ale není tak zpopularizovaný, i když fotografoval např pro Vogue. Holt máme na internetu při hledání smůlu.


Vložený obrázek
  • 0

#208 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 listopad 2010 - 19:17:17

P.S. Jak se nám ty holky hezky doplňují. Černé na bílém a bílé na černém.
  • 0

#209 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 10 listopad 2010 - 15:56:27

Ja jen dodavam, ze tu fotku tech indianskych divaku vyfotografoval Edward Sheriff Curtis cca roku 1906. Sklenenou deskou 35x42cm.
  • 0

#210 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 listopad 2010 - 10:33:44

Pryč od módy. Rok 1951. Magnum přiznám, retušovat nebudu. Autora asi sami poznáte. Sám bych rád sehnal knihu a viděl celou sérii.

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#211 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 15 listopad 2010 - 18:57:25

po několikátém shlédnutí mi funguje první záběr. poměrně dost. je to dobrej oddech a vyvolává to asociace.

zato ta druhá fotka ne mě působí jaksi nepatřičně, a kompozičně je imho taky dost nahovno...
  • 0

#212 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 listopad 2010 - 23:14:10

po několikátém shlédnutí mi funguje první záběr. poměrně dost. je to dobrej oddech a vyvolává to asociace.

zato ta druhá fotka ne mě působí jaksi nepatřičně, a kompozičně je imho taky dost nahovno...


On je problém, že je těch snímků určitě víc a pasují k sobě. Zakryté obličeje taky nemám rád, ale při delší sérii pak dokážu pochopit celý čajový obřad i s tím, že si dává ruku k ústům a zakrývá tím pádem zmíněný obličej.
  • 0

#213 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 listopad 2010 - 13:14:29

Mě se nějak nezdá to světlo. Není to umělý? Jako světlo? Jestli to není denní, tak to fakt nemůžu - k čajovýmu obřadu se nemůže přidávat elektrika, to zkazí celej smysl a atmosféru. Ale jestli to světlo je denní, tak jsem mimo. Denní bych bral.
  • 0

#214 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 16 listopad 2010 - 22:09:19

Mě se nějak nezdá to světlo. Není to umělý? Jako světlo? Jestli to není denní, tak to fakt nemůžu - k čajovýmu obřadu se nemůže přidávat elektrika, to zkazí celej smysl a atmosféru. Ale jestli to světlo je denní, tak jsem mimo. Denní bych bral.


Když ti řeknu, že je světlo přirozené tak jako jo a když napíši, že ne tak jako ne? Tomu nějak nerozumím, bavíme se o jednom a tom samém snímku. Neřeš elektriku nebo sluníčko, ale jak na tebe snímek působí.
  • 0

#215 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 16 listopad 2010 - 22:11:59

Druhý snímek mě taky nedostával, ale když se dívám déle tak na obou hrají ruce. Začíná se mi líbit i ten druhý se zakrytým obličejem.
  • 0

#216 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 16 listopad 2010 - 22:22:14

Tak ja vam nejak nevim, co na tech snimcich vidim ja, je exoticnost samotneho nametu, jinak vlastne nic. Trochu mi to pripada (vlastne dost) jako fotky do prirucky "kterak sobe pripraviti cajovy obrad dle umeni orientalskeho". magnum nemagnum, sorry.
  • 0

#217 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 listopad 2010 - 13:44:11

Mě se nějak nezdá to světlo. Není to umělý? Jako světlo? Jestli to není denní, tak to fakt nemůžu - k čajovýmu obřadu se nemůže přidávat elektrika, to zkazí celej smysl a atmosféru. Ale jestli to světlo je denní, tak jsem mimo. Denní bych bral.


Když ti řeknu, že je světlo přirozené tak jako jo a když napíši, že ne tak jako ne? Tomu nějak nerozumím, bavíme se o jednom a tom samém snímku. Neřeš elektriku nebo sluníčko, ale jak na tebe snímek působí.


OK, tak když se koukám pořádně, to světlo není přirozený a jestli přirozený je, tak je nepřirozeně přirozený, prostě to světlo tam nefunguje, z mýho hlediska.
  • 0

#218 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 listopad 2010 - 14:09:56

Světlo podle mě přirozené je, ale to je celkem nepodstatná věc. Hodnotíte fotografii z roku 1951 jak jsem již psal. Tedy 59 let starou.

Autora prozradím v pondělí + ještě autora předchozího snímku. Holka na stole s bílou čepičku na černém pozadí.
  • 0

#219 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 17 listopad 2010 - 14:45:28

Světlo podle mě přirozené je, ale to je celkem nepodstatná věc. Hodnotíte fotografii z roku 1951 jak jsem již psal. Tedy 59 let starou.


prosím, co mi ta informace má říci? s mým náhledem to nijak nepohnulo, ale rád bych věděl, co bych mohl vzít v úvahu.
  • 0

#220 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 18 listopad 2010 - 12:30:20

sem teda osobně tušil něco trochu modernějšího .)
aspoň dle toho prvního snímku.

ale ta druhá mi ani na několikátej pokus nesedí. světlo ok, zákryt obličeje ok, .. ale kompozičně z toho mám pořád pocit, že autor nějak nevěděl, co chce fotit. jestli místnost, nebo člověka, nebo konef, víšco. všechno je to tam rozblitý po ploše tak homogenně, až to ztratilo informaci o "názoru" autora (lze-li to tak říct, ačkoli to neni doslovně přesný vysvětlení).
  • 0

#221 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:01:53

Vložený obrázek

Nikdo se sice moc nevyjádřil, ale pro pořádek autor je HERBERT TOBIAS
  • 0

#222 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:10:08

Vložený obrázek

Vložený obrázek


Autor je WERNER BISCHOF. Cca 3 roky byl v Japonsku, takže žádný turista na výletě, ale zaznamenávání kultury, mentality..atd.

P.S. Rok 1951 je pro mě důležitý. I po tolika letech je fotografie stále obecně platná a naopak mohu hodnotit jako tehdejší humanistickou fotografii. Ta se bohužel už dnes moc nenosí. Ono i jinak budu hodnotit snímek z roku 1890 a jinak z 2010. Proč? 1890 chápu jako průkopníky a experimentátory a v roce 2010 už bohužel spoustu věcí neprojde. Milionkrát jsme již viděli a tak nám už nic neříká.
  • 0

#223 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:22:07

Další nadhoz. Pro mě nezapomenutelný snímek a pro Vás?

Vložený obrázek

Jackson in The Harlem Gang Leader, 1948

Přiznávám malý podraz, že z názvy a vysvětlením o co jde se hodnotí trochu jinak.
  • 0

#224 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 listopad 2010 - 22:33:47

Ta fotografie s pohledem muže "v pozadí" přes rozbité sklo, které svojí strukturou připomíná křídlo a tedy i jednu z možností "překonat bariéry" je skutečně pozoruhodná.
  • 0

#225 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:36:10

bez kontextu je to myslim dost nefunkční.
  • 0

#226 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:56:22

bez kontextu je to myslim dost nefunkční.


Jackson, The Harlem Gang Leader, 1948


Že se jmenuje Jacskon a je vůdce gangu je málo?
  • 0

#227 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:43:52

Vložený obrázek

Nikdo se sice moc nevyjádřil, ale pro pořádek autor je HERBERT TOBIAS


tady si uvědomuju, že když se dozvím, že autorem je můj oblíbenej fotograf, fotka mě najednou víc osloví, protože se mi sepne takový to předivo, co mám s tím autorem spojený

ten efekt je výraznej na výstavě jednoho fotgorafa, kdy i slabší fotky vás oslověj, protože už vám to zapadá do toho kontextu a pokud vás ten autor osloví celkově, víc chápete i věci, který by vás jinak neoslovily
  • 0

#228 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 listopad 2010 - 19:33:25

Vložený obrázek

Nikdo se sice moc nevyjádřil, ale pro pořádek autor je HERBERT TOBIAS


tady si uvědomuju, že když se dozvím, že autorem je můj oblíbenej fotograf, fotka mě najednou víc osloví, protože se mi sepne takový to předivo, co mám s tím autorem spojený

ten efekt je výraznej na výstavě jednoho fotgorafa, kdy i slabší fotky vás oslověj, protože už vám to zapadá do toho kontextu a pokud vás ten autor osloví celkově, víc chápete i věci, který by vás jinak neoslovily


Jak slabší, co je na ní slabé? Vždyť je to fotka jak z praku. Vedlejší divná fotografie mimo tvorbu? Určitě ne, fotil mimo jiné pro Vogue.

P.S. Zrovna tahle fotka mě oslovuje a je mi jedno kdo jí fotil. Nepotřebuji, jí spojovat se jménem a až potom sedat na zadek. Mimochodem do výstavy v Rudolfinu jsem vůbec netušil, že nějaký Tobias existoval. Nakonec než nahaté kluky jsem si kupil jiné knížky, i když třeba jednou i na tohle dojde 8-) 8-O :)
  • 0

#229 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:30:50

Fotka je to hezka ,ale mam-li noupat, pak je tam toho kolene bud malo nebo moc.
  • 0

#230 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:41:05

Jak slabší, co je na ní slabé? Vždyť je to fotka jak z praku. Vedlejší divná fotografie mimo tvorbu? Určitě ne, fotil mimo jiné pro Vogue.

P.S. Zrovna tahle fotka mě oslovuje a je mi jedno kdo jí fotil. Nepotřebuji, jí spojovat se jménem a až potom sedat na zadek. Mimochodem do výstavy v Rudolfinu jsem vůbec netušil, že nějaký Tobias existoval. Nakonec než nahaté kluky jsem si kupil jiné knížky, i když třeba jednou i na tohle dojde 8-) 8-O :)



šššš

???
  • 0

#231 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:58:03

bez kontextu je to myslim dost nefunkční.

Jackson, The Harlem Gang Leader, 1948
Že se jmenuje Jacskon a je vůdce gangu je málo?


blbě sem se vyjádřil. myslym zbytek fotek Harlemskýho gangu. obecně mi dokumentární fotky jako singlový snímky zabíraj jenom tehdy, když je na nich nějakej hodně signifikantní okamžik a nebo sou výtvarně výrazný.
  • 0

#232 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:13:57



Jak slabší, co je na ní slabé? Vždyť je to fotka jak z praku. Vedlejší divná fotografie mimo tvorbu? Určitě ne, fotil mimo jiné pro Vogue.

P.S. Zrovna tahle fotka mě oslovuje a je mi jedno kdo jí fotil. Nepotřebuji, jí spojovat se jménem a až potom sedat na zadek. Mimochodem do výstavy v Rudolfinu jsem vůbec netušil, že nějaký Tobias existoval. Nakonec než nahaté kluky jsem si kupil jiné knížky, i když třeba jednou i na tohle dojde :wink: :) :lol:



šššš

???


Názor může mít každý jiný, dál se hádat o snímku nehodlám. Jen bych rád, aby se pojmenovalo to proč se snímek nelíbí.
  • 0

#233 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:17:02

bez kontextu je to myslim dost nefunkční.

Jackson, The Harlem Gang Leader, 1948
Že se jmenuje Jacskon a je vůdce gangu je málo?


blbě sem se vyjádřil. myslym zbytek fotek Harlemskýho gangu. obecně mi dokumentární fotky jako singlový snímky zabíraj jenom tehdy, když je na nich nějakej hodně signifikantní okamžik a nebo sou výtvarně výrazný.


Zbytek bude určitě fajn a dál vysvětlovat. Rád bych pokračování též viděl. Tohle je fotka na titulní stranu a jako zajímavý portrét v autentickém prostředí mi stačí, abych snímek ocenil.

Jinak díky za komentář.
  • 0

#234 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:58:10



Jak slabší, co je na ní slabé? Vždyť je to fotka jak z praku. Vedlejší divná fotografie mimo tvorbu? Určitě ne, fotil mimo jiné pro Vogue.

P.S. Zrovna tahle fotka mě oslovuje a je mi jedno kdo jí fotil. Nepotřebuji, jí spojovat se jménem a až potom sedat na zadek. Mimochodem do výstavy v Rudolfinu jsem vůbec netušil, že nějaký Tobias existoval. Nakonec než nahaté kluky jsem si kupil jiné knížky, i když třeba jednou i na tohle dojde :lol: :lol: :lol:



šššš

???


Názor může mít každý jiný, dál se hádat o snímku nehodlám. Jen bych rád, aby se pojmenovalo to proč se snímek nelíbí.


já to nemyslel tak, že ta fotka je slabší, ale že když jdu na výstavu a celkově mě výstava osloví, pak i slabší fotky z té výstavy mi aspoň něco řeknou, ačkoli samostatně bych je asi naprosto přešel

takhle jsem kdysi dávno viděl v jednom bytě jakýsi abstraktní obraz... další nesmyslná mazanice, řekl jsem si

pak jsem po letech zjistil, že šlo o obraz jednoho malíře, kterého jsem si nakonec velmi oblíbil, včetně jeho abstraktních obrazů - ale ty už jsem viděl v kontextu celýho malířova odkazu, jeho životní filozofie atd.
  • 0

#235 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 listopad 2010 - 14:03:32

já to nemyslel tak, že ta fotka je slabší, ale že když jdu na výstavu a celkově mě výstava osloví, pak i slabší fotky z té výstavy mi aspoň něco řeknou, ačkoli samostatně bych je asi naprosto přešel

takhle jsem kdysi dávno viděl v jednom bytě jakýsi abstraktní obraz... další nesmyslná mazanice, řekl jsem si

pak jsem po letech zjistil, že šlo o obraz jednoho malíře, kterého jsem si nakonec velmi oblíbil, včetně jeho abstraktních obrazů - ale ty už jsem viděl v kontextu celýho malířova odkazu, jeho životní filozofie atd.


ano, tak se to myslím dalo snadno pochopit.

je důležité reflektovat v sobě úlohu vztahu k autorovi. já osobně mám za to, že to není nic škodlivého, či projev slabosti. ale znám i mnoho opačných postojů, kdy je pro daného člověka důležité potlačit v sobě při hodnocení autora. myslím, že je třeba smířit se s tím, že obojí jsou relevantní cesty.
  • 0

#236 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 listopad 2010 - 12:17:53

ryunin:

Výstava ať už jakákoliv je vždy o fotografiích hlavních, které zaujmou a těch dalších, které celé dovysvětlují. A to nemluvím o snímcích, které se nepoužily, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Reflektování autora nevím, spíš si to vysvětluji, že postupem času člověk získává trochu jiný pohled na dané věci. Možná je to i stárnutím a měněním vkusu. Třeba jsem neměl moc v oblibě klasickou hudbu a dnes si ji rád poslechnu. Malířství pro mě končilo Chittussim a dnes se rád podívám i na nové věci a náměty. Těch příkladů by mohlo být mnoho.

Ale raději se vraťme k fotografiím a hodnocení. Prahnu po nepoznaných autorech a zatím to tu nějak usíná.
  • 0

#237 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 listopad 2010 - 23:53:27

Vložený obrázek
tahle fotka mi docela poslední dobou šrotuje hlavou...
co si o tom mylsíte?
jestli je to film nebo digi nevím a ani to neřeším
  • 0

#238 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 28 listopad 2010 - 00:43:47

Nu myslím,
že je toto je poněkud brutální portrét- zde tu věřím v kombinaci portrétem zjevené duše i formy, která je téhož kalibru.
Působí samostatě, ale kdyby člověk věděl, že jde o konkrétní postavu, s její historií, věděl by více a do hloubky. Tak to zůstává jako reflexe, lidská, bezejmenná - ale účinná.
Ani se nedivím Ypresi, že tě může poněkud pronásledovat - je to trochu jako z hororu - a co chce ona dívka říct?
Jinak díky za vlákno, myslím, že to, jak se nakonec díváme na výslednou fotografii, je důležité - je to konec celého "procesu," zveřejnění : tedy to, proč to děláme :-
Co vlastně tou fotografií chceme sdělit??? :roll:
  • 0

#239 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 28 listopad 2010 - 02:54:01

mě to přijde špatný, hodně
  • 0

#240 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 28 listopad 2010 - 03:37:55

To neni dobry, vubec. Pusobi to na me jako dilo cloveka, co poprve delal s grafickym editorem a zdalo se mu, ze prevod do CB a posunuti soupatka kontrastu takrikajic uplne doprava vytvori umeni...sorry.
  • 0

#241 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 listopad 2010 - 23:04:06

začínám mít čím dál víc společných bodů s lukášem, co se týká hodnocení fotografií

to už je asi třetí fotka, kde se shodneme
  • 0

#242 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 prosinec 2010 - 17:37:58

Vložený obrázek


autor: Gordon Parks
  • 0

#243 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 prosinec 2010 - 18:23:52

Asi tak, jak píše Lukáš. Ne neberu. Nějak z toho nic nepůsobí, spíš mě to přijde jako blbý použití filtru, nebo prasox ve fotokrámu.
  • 0

#244 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 prosinec 2010 - 18:24:59

Jo to bylo na Ypressovu.
Nojgi, ta se mě líbí, čímdál tím víc.
  • 0

#245 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 15 prosinec 2010 - 18:42:06

ryunin:

Výstava ať už jakákoliv je vždy o fotografiích hlavních, které zaujmou a těch dalších, které celé dovysvětlují. A to nemluvím o snímcích, které se nepoužily, ať už z jakéhokoliv důvodu.


Máš pravdu. On je to obecn problém, že si dost debatujících na fotoserverech neuvědomuje, že výstava (či obecně série) a jednotlivá fotka jsou úplně jiné disciplíny. Jsou fotky, které prostě mluví samy o sobě a nejlépe jim je na titulní straně nebo obecně stranou od ostatních. Naopak ale jiné dávají smysl jen ve spojení s dalšími. Dokonce bych ani neřekl, že vždy musí nutně platit to, co píšeš o fotkách hlavních a dovysvětlujících (i když je to velmi časté). Někdy ale jde spíš o určitou synergii, kdy více na první pohled průměrných fotek se v dobře sladěném celku posune někam úplně jinam...
  • 0

#246 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 prosinec 2010 - 06:53:28

Máš pravdu. On je to obecn problém, že si dost debatujících na fotoserverech neuvědomuje, že výstava (či obecně série) a jednotlivá fotka jsou úplně jiné disciplíny. Jsou fotky, které prostě mluví samy o sobě a nejlépe jim je na titulní straně nebo obecně stranou od ostatních. Naopak ale jiné dávají smysl jen ve spojení s dalšími. Dokonce bych ani neřekl, že vždy musí nutně platit to, co píšeš o fotkách hlavních a dovysvětlujících (i když je to velmi časté). Někdy ale jde spíš o určitou synergii, kdy více na první pohled průměrných fotek se v dobře sladěném celku posune někam úplně jinam...


já bych ty debatující zas až tolik nepodceňoval co se týče uvědomění si tohoto rozdílu. může se ale stát že:

a) tento rodíl neuznávají a přiklánějí se pouze k seriím či pouze ke každé jedné fotografii (tedy že dobrá serie nepřipouští průrměrné jednotlivé snímky)

;) nepřesně definují, o čem se v té které chvíli vyjadřují. a než se to stačí vysvětlit, jsou v sobě :-)
  • 0

#247 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 16 prosinec 2010 - 07:31:47

Kdoco - tady na TK ještě nedopadají diskutující až tak zle. Sice i tady mi tu a tam některé názory na fotky přišly trochu ujeté právě v tomto směru, ale celkove to ujde (a navíc asi sedí tvůj bod 2, tedy že to třeba i chápou, ale blbě se vyjádří a než to upřesní, je tu flame). Ale když se podíváš na fotoservery obecně, tak je to nepochopení rozdílu série a jednotlivé fotky hodně časté :-)
  • 0

#248 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 prosinec 2010 - 07:48:07

Někdy ale jde spíš o určitou synergii, kdy více na první pohled průměrných fotek se v dobře sladěném celku posune někam úplně jinam...


Z výstav letošního Mesiaca fotografie v Bratislavě mám další zajímavý postřeh a to je spousta vítězné fotografie vystavené v rámci World Press photo obsahově snímajících většinou bídu tohoto světa v kontrastu s vedlejší výstavou Martina Parra obsahově ukazujíc jen okázalé bohatství světa těch velmi bohatých.
  • 0

#249 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 prosinec 2010 - 08:22:45

výbornej postřeh.
popravdě už ani nevím, který z těch dvou témat se mi zajídá víc.
  • 0

#250 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 13 říjen 2011 - 21:03:20

Je to trochu z iného súdka, ale mne je sympatickejší takýto druh fotografie:

Vložený obrázek

V podstate je to klasická fotografia, autor fotí na veľkoformát, film potom skenuje a digitálne upravuje, nakoniec sa z toho spraví veľký print zaliaty v plexiskle.

http://www.upnito.sk...dbp6mm6x6j8.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních