Přejít na obsah


Fotka

Pomoc s výberom fotáku+problém s BCA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
146 odpovědí na toto téma

#101 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 únor 2011 - 14:08:41

Za nějakých 3900!!!
  • 0

#102 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 únor 2011 - 14:12:08

P.P.S Jirko, napis mi prosim treba mailem, co ze to je za system, na ktery tyhle stare FD objektivy jdou, myho tatu (davno zdigitalisovaneho) by to mohlo zajimat - porad vymysli kdeco a pritom kdyby mohl pouzivat tyhle cocky, nemusel by asi resit nic.dekuju moc

Jen si dovoluji upozornit, že v mnoha případech ty skla na digitál sice fungují ale jen v manuálním reřimu......Osobně vyzkoušeno na Canonech.
  • 0

#103 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 únor 2011 - 14:17:44

to, ze su teraz vdaka mode pouzivania starych objektivov na digitaloch ceny tam kde su, je smutne... ale smutnejsie mi pride, ked ludia tie objektivy nezvratitelne 'konvertuju'.. a rokkory su zial najcastejsie ciele...
  • 0

#104 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 únor 2011 - 15:27:29

Corvus,
fúúúú, aj keď nie som Minolťák, normálne som tú stránku musel zavrieť - to je dosť zverstvo :(
Nepozviem ešte upraviť nejaké sklo vykuchané z rentgenu alebo kopírky na bajonet, ale rezať do živého Rokkoru?

Ja mám tiež Nikkory bez prenosu clony (non-Ai) a nefrézujem - radšej som si kúpil F3, ktorá s nimi nemá problém.
  • 0

#105 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 únor 2011 - 15:38:31

:lol: Aby jim pixely vyskákaly :(
  • 0

#106 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 16:01:36

všimněte si, pánové, že těchto prasáren jsou schopni v naprosté většině pouze majitelé a propagátoři jedné značky :(
  • 0

#107 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 únor 2011 - 17:05:25

No, viděl jsem majitele jedné jiné značky, kteří takto nevratně konvertovaly nejen Rokkory ale i luxusní Canony FD.
Já si raději pořídil redukci, abych mohl Rokkory použít jak na film, tak na polovodičové čtverečky. Mě by těch majstrštyk objektivů bylo tůůůůze líto.
  • 0

#108 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2011 - 17:13:14

jj, ale pentaxisti, kteří tohle taky dovedou, jsou naštěstí dost vzácní :()
v druhé větě to mám podobně. :lol:
  • 0

#109 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 9 únor 2011 - 20:53:43

Treba jednou nekdo dostane nasledujici napad: vyrobit tenkej full-frame digitalni snimac, ktery by se jen vlozil tam, kde patri film. V tom miste, kam se normalne vklada kazeta je spousta prostoru pro nejakou pamet nebo cojavimcojepotrebahovnotomurozumim. Tim by se ze starych fotaku staly fotaky nove a znovu pouzitelne. Technicky to preci zadna velka utopie neni, nebo se pletu?
  • 0

#110 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 9 únor 2011 - 21:08:22

Treba jednou nekdo dostane nasledujici napad: vyrobit tenkej full-frame digitalni snimac, ktery by se jen vlozil tam, kde patri film. V tom miste, kam se normalne vklada kazeta je spousta prostoru pro nejakou pamet nebo cojavimcojepotrebahovnotomurozumim. Tim by se ze starych fotaku staly fotaky nove a znovu pouzitelne. Technicky to preci zadna velka utopie neni, nebo se pletu?

Takový nápad už tu byl, nějaká emericka firma chtěla dělat něco co vypadalo jako kazeta od filmu s jako vytaženým filmem, ovšem místo něj byl čip.. ale ňák to nedopadlo.
  • 0

#111 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 9 únor 2011 - 21:13:29

No... ale vrátime se k výběru foťáku ... / ToFF / uděluji si důtku a běda jestli někdo bude pokračovat ve směru posledních dvou příspěvků
  • 0

#112 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 únor 2011 - 00:14:54

Tak já sekunduju Yashicu/Contax. S ničím se mi neostří tak dobře jako s Contaxem. Yashicy se dají sehnat za pusu a celkový poměr cena/výkon těl i objektivů obou značek mi přijde velmi přijatelný.
  • 0

#113 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 00:53:18

to, ze su teraz vdaka mode pouzivania starych objektivov na digitaloch ceny tam kde su, je smutne... ale smutnejsie mi pride, ked ludia tie objektivy nezvratitelne 'konvertuju'.. a rokkory su zial najcastejsie ciele...


zastřelit.
  • 0

#114 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 únor 2011 - 09:21:28

Tak já sekunduju Yashicu/Contax. S ničím se mi neostří tak dobře jako s Contaxem. Yashicy se dají sehnat za pusu a celkový poměr cena/výkon těl i objektivů obou značek mi přijde velmi přijatelný.


S ostřením u Contaxe naprosto souhlasím, u Yashicy (alespoň FX 3) ne. Když jsem měl Contaxe v servisu a musel používat Yashicu, bylo to strašné. Už jsem to tu někde psal. Hledáček je prostě mnohem horší a ostření (alespoň s mým okem) proti Contaxu nepřesné. Tudy podle mě cesta nevede, ledaže by některé typy Yashic měly lepší hledáček než FX 3.
  • 0

#115 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 únor 2011 - 09:56:50

Souhlasím. Yashica FX-3 nemá moc dobrý hledáček. Je totiž zrcadlový, zatímco ekvivalentní Contax S2 má hranol. Podobně FX-D vs 139Q a FX-103 vs 159mm. Yashica s dobrým hledáčkem se kterou se dobře ostří je podle mě FR a FR-I. FX-1 a FX-2 taky, myslím, nejsou vůbec špatné.
  • 0

#116 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 10:06:13

Souhlasím. Yashica FX-3 nemá moc dobrý hledáček. Je totiž zrcadlový, zatímco ekvivalentní Contax S2 má hranol. Podobně FX-D vs 139Q a FX-103 vs 159mm. Yashica s dobrým hledáčkem se kterou se dobře ostří je podle mě FR a FR-I. FX-1 a FX-2 taky, myslím, nejsou vůbec špatné.

Přesně tak. FR1 je v podstě contax. Hledáček, ostření ,vše supet. Výborný stroj.
  • 0

#117 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 únor 2011 - 10:10:28

Souhlasím. Yashica FX-3 nemá moc dobrý hledáček. Je totiž zrcadlový, zatímco ekvivalentní Contax S2 má hranol. Podobně FX-D vs 139Q a FX-103 vs 159mm. Yashica s dobrým hledáčkem se kterou se dobře ostří je podle mě FR a FR-I. FX-1 a FX-2 taky, myslím, nejsou vůbec špatné.

Přesně tak. FR1 je v podstě contax. Hledáček, ostření ,vše supet. Výborný stroj.


Díky, to je i pro mě cenná informace, jaké koupit záložní tělo.
  • 0

#118 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 10:29:44

OT:
ač sám příznivec Contax zrcadlovek (pro jejich unikátní technické řešení a ergonomii), tak v současné době v pozici začátečníka bych na C/Y svůj amatérský systém (založený na poměru kvalita/cena) nestavěl.
A to zejména proto, že výběr opravdu kvalitních objektivů pro něj je velmi omezený, Zeiss optika je velmi drahá a dostupnost kvalitních Yashica objektivů dost špatná, co je po bazarech, je vesměs druhá garnitura.
ale toť je jen můj osobní názor, který přidávám ke spoustě osobních názorů, které zde zazněly. :-)
  • 0

#119 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 únor 2011 - 10:43:40

To je sice pravda, ale neberu to jako důvod nejít do C/Y. Kolik těch objektivů člověk potřebuje? Max tři, čtyři? Myslím, že pro začátečníka je paradoxně lepší, když má nějakou dobu jen jeden objektiv (ideálně padesátku) než když jich hned z kraje nahromadí deset (což u mnoha jiných systémů není problém). Méně je někdy (ve skutečnosti docela často) více. Toto není nesouhlas, pouze pohled na stejnou věc z trochu jiného úhlu.

Pochopitelně, úspěšné rychlé sestavení systému Contax/Yashica vyžaduje nakupování na e-bay, kde je objektivů dost a ceny nejsou nikterak vysoké (vyjma "Kup teď") a často nižší než u konkurence (kvůli kompatibilitě s DSLR - degenerate single lens reflex). A ta radost když člověk sežene 28čku Distagon je neporovnatelně větší než když koupí Nikkor, které jsou na každém rohu (mimochodem, stejně dobrý širokáč u jiných systémů také není lehké pohledat). Takový Planar 1.4/50 stojí zpravidla o dost míň než ekvivalent Pentax.
  • 0

#120 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 10:50:52

Souhlasím. Yashica FX-3 nemá moc dobrý hledáček. Je totiž zrcadlový, zatímco ekvivalentní Contax S2 má hranol. Podobně FX-D vs 139Q a FX-103 vs 159mm. Yashica s dobrým hledáčkem se kterou se dobře ostří je podle mě FR a FR-I. FX-1 a FX-2 taky, myslím, nejsou vůbec špatné.

Přesně tak. FR1 je v podstě contax. Hledáček, ostření ,vše supet. Výborný stroj.


Díky, to je i pro mě cenná informace, jaké koupit záložní tělo.

Tím se nedá nic zkazit. Naopak. A navíc taková FR1 nemá ty loupací koženkové polepy ale tvrdé co vydrží na věky.
  • 0

#121 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 15:27:25

Myslím, že to je trochu jiné téma. Dotyčnému nešlo o problém s objektivy ale o tělo. Problematiku objektivu bude muset řešit, bez ohledu, jakou značku si koupí. Nicméně trvám na tom, že na bajonet Y/C pořídí za skvělé peníze cajze nebo yashica. A proti jiným jsou skoro, nebo úplně nové. Na ebay jsem kupoval nový zeiss 50/1,7- 70usd, Yashica 50/1,4 80usd a zeiss 135/2,8-150usd. Všechny nové. Za málo peněz koncert.
  • 0

#122 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 15:50:38

....Na ebay jsem kupoval nový zeiss 50/1,7- 70usd, Yashica 50/1,4 80usd a zeiss 135/2,8-150usd. Všechny nové. Za málo peněz koncert.


... pardon: ve kterém roce to bylo?
  • 0

#123 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 10 únor 2011 - 15:54:22

To mas samozrejme pravdu, jsou to skvele objektivy, ale to dulezite napsal Jirka. Jsou jiste skvele, ale blbe se shaneji a je jich maly vyber. Canonu, Nikonu nebo Pentaxe je vyber nepreberny a kdyz uz jednou clovek zacne kupovat objektivy a budovat system, je logicke delat to s delsim vyhledem do budoucna - jednoduche telo muze casem vymenit za lepe vybavene, ale objektivy na nej pujdou tytez. Jasne, ze nejcasteji clovek dela s nekolika malo skly, ale zase ne kazdej. Kdovi, co bude jednou fotit a jaky skla na to bude potrebovat. krom toho je znamym faktem, ze clovek ke sve kamere- jakoukoli to nakonec zvoli - prilne opravdu srdcem a k pozdejsi zmene ma malokdy vuli, vzdor jakemukoli racionalnimu duvodu. Je rozumne hned na zacatku vybirat dobre.
  • 0

#124 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 15:55:37

....Na ebay jsem kupoval nový zeiss 50/1,7- 70usd, Yashica 50/1,4 80usd a zeiss 135/2,8-150usd. Všechny nové. Za málo peněz koncert.


... pardon: ve kterém roce to bylo?

Ten cajz v prosinci 2009 a ty dva únor a březen 2010. Jeden z B ritánie dva z Usa. Dva dražba a stopětatřicítka kup teď.
  • 0

#125 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 16:19:30

To mas samozrejme pravdu, jsou to skvele objektivy, ale to dulezite napsal Jirka. Jsou jiste skvele, ale blbe se shaneji a je jich maly vyber. Canonu, Nikonu nebo Pentaxe je vyber nepreberny a kdyz uz jednou clovek zacne kupovat objektivy a budovat system, je logicke delat to s delsim vyhledem do budoucna - jednoduche telo muze casem vymenit za lepe vybavene, ale objektivy na nej pujdou tytez. Jasne, ze nejcasteji clovek dela s nekolika malo skly, ale zase ne kazdej. Kdovi, co bude jednou fotit a jaky skla na to bude potrebovat. krom toho je znamym faktem, ze clovek ke sve kamere- jakoukoli to nakonec zvoli - prilne opravdu srdcem a k pozdejsi zmene ma malokdy vuli, vzdor jakemukoli racionalnimu duvodu. Je rozumne hned na zacatku vybirat dobre.

To je pravda. Ale když je trpělivost, tak se na ebay koupit dá. No a myslím, že takový contax mu k srdci může přirůst :D
  • 0

#126 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 10 únor 2011 - 17:22:12

To mas samozrejme pravdu - Contax je krasna kamerka a k srdci priroste snadno. I ty objektivy pri trose stesti na ebay sezenes. Ovsem porad je to znacny rozdil v dostupnosti: pro canona, nikona nebo pentaxe muzes zajit do kazdyho bazaru, pekne si to na vlastni oci prohlednout a ozkouset, jak chodi a nemusis po nocich vysedavat u monitoru a preplacet nejakyho blbce ze Severni Dakoty, kterej chce ausgerechnet ve ctyri rano tvyho casu prihazovat.
  • 0

#127 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 17:34:35

To mas samozrejme pravdu - Contax je krasna kamerka a k srdci priroste snadno. I ty objektivy pri trose stesti na ebay sezenes. Ovsem porad je to znacny rozdil v dostupnosti: pro canona, nikona nebo pentaxe muzes zajit do kazdyho bazaru, pekne si to na vlastni oci prohlednout a ozkouset, jak chodi a nemusis po nocich vysedavat u monitoru a preplacet nejakyho blbce ze Severni Dakoty, kterej chce ausgerechnet ve ctyri rano tvyho casu prihazovat.

Já vím. To všechno jso pravdivé věty. Jenže já mám asi špatnou zkušenost a prostě ty věci u nás v CR když už jsou v bazaru, tak je to takovej drek, že to je tak po někom hodit. /můžou být výjímky/ Tedy myslím ty fajnovější kusy jako 1,2 1,4 atd. A když je to voňavka, tak za ty peníze seženu venku dva. Já jsem kupoval i cajze ze singapuru a to přišlo to co bylo na fotce a nová věc. Exkluzivně zabaleno a stoprocentní spolehnutí. Ale chce to hledat. Ne vždy je to v té správné kolonce. Koupil jsem z GB Yashicu FR 1, na které byl Planar 1,4. Bylo to v nějaké podivné rubrice a fotka také mizerná. Cena 180 USD. Bylo to rozprodávání dědictví a dotyčná něvěděla vocogo. Tak jsem to odklepl a ten planar byl použit tak na deset filmů. Nová věc. Ale našel jsem to náhodou. Kdo hledá objektiv a najede si na rubriku, tak je bez šance. Takový kup se podaří samozř. maximálně jednou za deset let. :D . A mě se líbí i ten adrenalin při nakupování na ebay...
  • 0

#128 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 17:48:37

blahopřeju. :D
  • 0

#129 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 10 únor 2011 - 17:55:54

Oukej, je-li to pro tebe veci lovecke cti a bavi-li te to tedy (pro coz mam pochopeni), tak to je jina. Ja zas tohle neumim a radsi koukam po vitrinach. Fakt je, ze ve vitrinach jsem nasel krasny kousky, ale treba FD 28mm 1:2 mam taky z Ebay, v prepoctu asi za dva tisice a je jako nova. Inu, kdo hleda(tam nebo onde), zpravidla i najde.
  • 0

#130 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 10 únor 2011 - 18:55:56

jj, ale pentaxisti, kteří tohle taky dovedou, jsou naštěstí dost vzácní :D)
v druhé větě to mám podobně. :?:

Pentaxisté nemají taková zvěrstva zapotřebí. Všechno se vším funguje, od 70. let až dodnes. A s primitivní redukcí se dají i na nejnovější to-slovo-na-D zrcadlovce používat M42 objektivy. Včetně měření, včetně stabilizace.
  • 0

#131 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 19:47:14

jj, ale pentaxisti, kteří tohle taky dovedou, jsou naštěstí dost vzácní :D)
v druhé větě to mám podobně. :?:

Pentaxisté nemají taková zvěrstva zapotřebí.

Ano, souhlasím, ti správní a pravověrní nikoli.
Ovšem nejvíce popsaných konverzí objektivů Rokkor MC 58/1,2, 50/1,4 a 85/1,7 bylo už před pár lety (a dodnes to tak je) je právě hlavně pro EOS, ale i P a Sony/M AF bajonety.
Ono totiž těch levných 50-55mm/1,2 jak u c, tak p, moc nikdy nebylo, o M42 nemluvě. Je to smutné, ale je to tak. Proto je těch objektivů k mání už tak málo a tak podražily. Bohužel.
  • 0

#132 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 19:53:49

jj, ale pentaxisti, kteří tohle taky dovedou, jsou naštěstí dost vzácní :D)
v druhé větě to mám podobně. :?:

Pentaxisté nemají taková zvěrstva zapotřebí.

Ano, souhlasím, ti správní a pravověrní nikoli.
Ovšem nejvíce popsaných konverzí objektivů Rokkor MC 58/1,2, 50/1,4 a 85/1,7 bylo už před pár lety (a dodnes to tak je) je právě hlavně pro EOS, ale i P a Sony/M AF bajonety.
Ono totiž těch levných 50-55mm/1,2 jak u c, tak p, moc nikdy nebylo, o M42 nemluvě. Je to smutné, ale je to tak. Proto je těch objektivů k mání už tak málo a tak podražily. Bohužel.

Tak já tomu na jednu stranu rozumím. I když digitálista, tak je to také jen malý český člověk, který nemá na to, aby koupil třeba objektiv canon za 40tisíc a tak vezme vysoce kvalitní sklo, které není žádný plasťák ale je to poctivý kus železa a skla a prostě ho upraví za pár chvil práce a kaček a má kýžený výsledek za zlomek ceny. Vždyť není přece dogmaticky dáno, že to sklo nesmí na nic jiného použít. Jsou z toho pak pěkné fotky a nejsou holt černobílé ale určitě to uživateli udělá spoustu radosti z výsledné práce i když barevné.....Někdo má rád holky, jiný zase vdolky.....
  • 0

#133 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 20:53:57

tohle prohlášení vidím jako vzorovou sabotáž temné komory :D
  • 0

#134 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 únor 2011 - 20:56:09

tohle prohlášení vidím jako vzorovou sabotáž temné komory :D

Kuwa, to vyznělo až tak moc?? :?: :?:
  • 0

#135 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 23:29:19

tohle prohlášení vidím jako vzorovou sabotáž temné komory :twisted:

Kuwa, to vyznělo až tak moc?? 8-O :D


jak jsem poznamenal znechuceně včera výše ve vlákně. zastřelit.

asi si jako malý český člověk nemůžeš dovolit koupit za dva až tři tisíce z ebaye třeba tělo Olympusu E-1, E-500 nebo třeba E-330, k tomu koupit jednoduchou redukci, a nemuset tak prznit špičkovou optiku, kterou už dneska na světě nikdo nevyrobí?

http://www.rokkorfiles.com/olympus.htm

pamatuj chlapče, že foťák je jen tělo, jenom blbej držák filmu. Těla se kupujou k objektivům, ne že se objektivy przní a bastlí na tělo foťáku.

8-O
  • 0

#136 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 únor 2011 - 07:14:26

tohle prohlášení vidím jako vzorovou sabotáž temné komory :twisted:

Kuwa, to vyznělo až tak moc?? 8-O :D

No pokud funguje dál k plné spokojenosti, tak není zprzněná. Asi tak-kdo umí ten umí a kdo neumí ten čumí a vostatní jsou jenom kecy. Někdo nemá problém cokoliv udělat a opravit a druhej stojí a koza mu chčije do sandálů. Tak to prostě chodí. Většina je bohužel těch co čumí na všechno jako vůl do vařící vody. Já s tím problém nemám a klidně si také upravím co potřebuji. Mám soustruh, frézku atd. Když jsem potřeboval, tak jsem napasoval skvělou Tomioku 1,2 na jiné tělo. Výsledek špička. No a pokud pisatel o kusek výš jak píše něco "bastlí", tak se do toho nemá pouštět, když to neumí. Jednoduché.Také tu každý hned neposílá těla co se tu neopravují hned do německa ale nechávají si to bastlit různě od českých všeumětelů. Spousta lidí zde debatuje na téma jak vyrobit doma měch na velkoformát z toho a toho. Někomu to také může připadat bastlení a prznění starého krásného velkoformátu. Stačí poslat do německa nebo do ameriky a za tisíc eur si nechat udělat nový. .... A to už najednou je jinak........


em poznamenal znechuceně včera výše ve vlákně. zastřelit.

asi si jako malý český člověk nemůžeš dovolit koupit za dva až tři tisíce z ebaye třeba tělo Olympusu E-1, E-500 nebo třeba E-330, k tomu koupit jednoduchou redukci, a nemuset tak prznit špičkovou optiku, kterou už dneska na světě nikdo nevyrobí?

http://www.rokkorfiles.com/olympus.htm

pamatuj chlapče, že foťák je jen tělo, jenom blbej držák filmu. Těla se kupujou k objektivům, ne že se objektivy przní a bastlí na tělo foťáku.

8-O

:D
  • 0

#137 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 únor 2011 - 07:24:41

no a ještě, pokud je tělo jen blbej držák k filmu, dám Ti radu. Kup si Corinu a dej si na to přes redukci Cajze. Vyjde Tě to levněji..... :twisted:

*** chci věřit že jsi to myslel obecně a né osobně na Šneka / ToFF / zde jsou pravidla k diskuzi ***
  • 0

#138 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 únor 2011 - 08:11:53

Všichni víme, že fotit se dá na krabici od bot s dírou. Stejně tak na krabici od bot s objektivem. Stejně tak na foťák s dírou z krabice od bot. Co z toho má větší vliv na fotku bych se nehádal.
  • 0

#139 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 11 únor 2011 - 10:22:09

Pánove snažte se dikutovat k tématu a to korektně. Nepleťte si diskuzi s chatem. K problematickému příspěvku jsem přidal komentář a odkaz na pravidla. Před odesláním příspěvku se zamyslete nad tím, co jste napsali.

Poznámky k moderátorům jsem smazal. Nedokážu každých pět minut kontrolovat všechny příspěvky. Pokud má někdo pocit, že by moderoval lépe, přihlašte se Tazovi.

Diskuzi o padesátkach jsem přestěhoval do vlákna "Je 50mm objektiv opravdu ideální záklaďák?"

  • 0

#140 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 únor 2011 - 10:57:52

no a ještě, pokud je tělo jen blbej držák k filmu, dám Ti radu. Kup si Corinu a dej si na to přes redukci Cajze. Vyjde Tě to levněji..... :twisted:

*** chci věřit že jsi to myslel obecně a né osobně na Šneka / ToFF / zde jsou pravidla k diskuzi ***

Řekněme, že to platí tam, kde je to na úrodné půdě. Tedy klidně všeobecně. Já si nemyslím, že by se měl někdo hned urážet ale také si nemyslím, že by se mělo všechno jen mazat a být diskuze ve stylu pionýru, nebo timurovců.
Strohé věty, otázky a odpovědi ano-ne-nevím.
Myslím, že vše je o toleranci a dialogu. Ne o monologu. A občas to tak vypadá. Zkrátka někdy přijmout i názor někoho jiného. Protože každý názor je subjektivní a fakta jsou fakta.Není všechno černobílé. To je vše, co k tomu ještě říkám a dál se tím nebudu pitvat...........
  • 0

#141 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 únor 2011 - 12:12:43

OT (nechť je případně přesunuto do příslušného vlákna): Osobně pokládám tento styl moderace a snahu mít všechno řádně zaškatulkováno a co nikam nepasuje mazat za škodlivý. Zcela to brání rozvinutí zajímavé debaty a dělá to z fora suché nezáživné místo, které nikoho nebaví. Temná by se měla inspirovat APUGem a jinými dobře fungujícími fory, povolit otěže a nechat lidi ať se baví dokud to opravdu nezačne být v rozporu se smysluplnými pravidly.

Například otázka vhodnosti toho či jiného ohniska je, myslím, natolik spjatá s výběrem foťáku, že nevidím absolutně žádný důvod s tím hýbat. Že se diskuze pustila tímto směrem vedlo k velmi podnětnéhmu připomenutí systému Konica. Když se debata uměle rozseká, nastane IMHO víc škody než užitku.
  • 1

#142 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2011 - 23:39:06

chtěl bych tady poděkovat těm "moudřejším" ohledně mýho výběru systému a hlavně bych chtěl poděkovat JiriNolovi, který mě ochotně zasvětil do systémů minolty a olympusu, dnes mi přišla minolta x-700, kterou jsem si pěkně vybojoval na ebay s pevnou padesátkou za krásnejch 1070,- s originálním pouzdrem a filmem uvnitř.


Vložený obrázek
  • 0

#143 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 01:09:16

gratuluju !!! tak ať se daří !
  • 0

#144 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 22 březen 2011 - 10:21:46

Ondrej91:
Přeju hodně šťastných let s touhle krasavicí a hodně kilometrů nafoceného materiálu :lol:
  • 0

#145 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 17:27:12

chtěl bych tady poděkovat těm "moudřejším" ohledně mýho výběru systému a hlavně bych chtěl poděkovat JiriNolovi, který mě ochotně zasvětil do systémů minolty a olympusu, dnes mi přišla minolta x-700, kterou jsem si pěkně vybojoval na ebay s pevnou padesátkou za krásnejch 1070,- s originálním pouzdrem a filmem uvnitř.


Vložený obrázek


toho strojku za tuto cenu si važ. tohle se ti povede málokdy.
  • 0

#146 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 22 březen 2011 - 17:31:06

Ondřeji a co zvětšovák, šlape jak má?
Také přeji hodně pěkných fotografií s touhle krasavicí. T
  • 0

#147 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2011 - 17:59:25

nlc: zvětšovák funguje krásně! Minulej tejden jsem poprvý nadržoval a zvětšoval na baryt 18x24 :) díky ti za něj!

Snek: vážim, vážim, avšak momentálně je v rukou JiriNola, jeho bystré oko odhalilo, že nemám nárazník na zrcátko, ale snad bude vše brzy v pořádku a vyvolám z ní první film :!:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních