Přejít na obsah


Fotka

Zpracování - Kodak Plus-X - Eastman Kodak 5231


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
182 odpovědí na toto téma

#151 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 červenec 2011 - 12:18:32

mjučko exponovalo na 100ASA, v nikonu vyzkoušim pak 80ASA:)
  • 0

#152 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 4 listopad 2011 - 09:07:21

tak rád bych ještě doplnil něco k tý beutlerce, volal jsem v tom filmy z dovolený, vyšlo to hrozně nekontrastní, ono světlo bylo plochý, ale na negativech je všechno, jen pro takový světlo by to chtělo exponovat na trošku vyšší citlivost, aby to nabralo nějakej kontrast. v darkroom cookbook jsem se dočetl zajímavou věc, že beutler zvyšuje citlivost filmů, budu zkoušet a nějak dám vědět...
  • 0

#153 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2011 - 09:31:50

... budu zkoušet a nějak dám vědět...

Jakube, zdravím tě, už jsem se obával, že se po tobě slehla zem....
:oops:
  • 0

#154 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 4 listopad 2011 - 10:01:06

... budu zkoušet a nějak dám vědět...

Jakube, zdravím tě, už jsem se obával, že se po tobě slehla zem....
:oops:


měl jsem strašně moc práce a školy, takže ani na focení moc času nezbejvalo.
jo ale výborný výsledky u plus-x mám s tou FX-37 a 200ASA (myslím, že v tabulce se dubraro seknul a napsal tam 125ASA) nádherně ostrý.
  • 0

#155 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2011 - 11:22:09

... budu zkoušet a nějak dám vědět...

Jakube, zdravím tě, už jsem se obával, že se po tobě slehla zem....
:)


měl jsem strašně moc práce a školy, takže ani na focení moc času nezbejvalo.
jo ale výborný výsledky u plus-x mám s tou FX-37 a 200ASA (myslím, že v tabulce se dubraro seknul a napsal tam 125ASA) nádherně ostrý.


na tu jsem taky zvědavej, je v pořadí :oops:
  • 0

#156 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 30 prosinec 2011 - 20:13:30

tak další čas pro FX-37, tentokrát 1+5

plus-x, EI 200, FX-37 1+5, 20 stupňů, 6-6,5 minuty
negativy velmi pěkně krytý.
  • 0

#157 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 29 únor 2012 - 09:38:34

dávám kousek tohoto filmu k dispozici na rozebrání do bazárku
  • 0

#158 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 únor 2012 - 17:53:28

Pridam sa aj ja, vyvolaný Kodak PlusX Metolal s bromidom 1:40 22st 15 min. pekne krytý dobre vyrovnaný negatív, fotené s bleskom
to iste, len riedenie 1:20 pri čase 9 min. krytý v pohode, trochu vyšší kontrast
  • 0

#159 Xixao

Xixao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 13 březen 2012 - 14:26:59

Ahoj všichni,
mám takový dotaz a hodí se do tohohle tématu. Fotím teď Plus-X na 800ASA, a nejsem si jist, jak dlouho to vyvolávat, když používám R09 od fomy. Neměl byste někdo tip, co zkusit ? :???:
  • 0

#160 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 13 březen 2012 - 14:59:00

Ahoj všichni,
mám takový dotaz a hodí se do tohohle tématu. Fotím teď Plus-X na 800ASA, a nejsem si jist, jak dlouho to vyvolávat, když používám R09 od fomy. Neměl byste někdo tip, co zkusit ? :???:


R09, plus-x a push o 3EV? to jsem zvědav. odkud jsi?
  • 0

#161 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 březen 2012 - 16:36:04

Ahoj všichni,
mám takový dotaz a hodí se do tohohle tématu. Fotím teď Plus-X na 800ASA, a nejsem si jist, jak dlouho to vyvolávat, když používám R09 od fomy. Neměl byste někdo tip, co zkusit ? :???:


ahoj, už jsem ho taky zkoušel pushovat, nejde o to, že by to ten film nezvládnul, ale je to strašná škoda, je to nádhernej materiál a tím, že ho takhe pushneš, tak ztratí svojí charakteristiku, aspoň je to můj názor.
jinak pokud jsi ho fotil ve velký tmě na 800ASA, bude to problém (na světle je ještě šance, že trochu přeexponuješ a on je na normální denní světlo i citlivější), s rodinalem bych volil velký ředění (1+100) a dlouhý volání, aby se aspoň trochu srovnal kontrast (pokud nebyl velkej kontrast tvým záměrem)

jinak tady je dubrarova tabulka s časama od temnokomorníků, pokud jsi jí ještě nenašel:)
  • 0

#162 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 březen 2012 - 07:54:13

Push bude vždy len push. P3 to už je dosť silná káva,ale výsledky budú asi lepšie ako T-max P3200 na P3,to je na 6400iso,tam je dosť hrubé zrno-závoj aj na 800ISO čo je vidieť hlavne na čiernej.Vyvolávací čas by som dal maximálne dvojnásobný,aj ked Fuji uvadza na P3 až štvornásobne časi vyvolávania oproti menovitej citlivosti filmu.Raz som vyfotil niekolko zvytkov Acros na 400iso,vyvolal som normálne a výsledky boli uspokojivé,aj ked som to mohol trochu prevolať,lebo pri zvetšovaní som sa rozhodoval medzi nie úplne čiernou a tmavšimi tvárami,bolo to na pol skody.Osobne si myslím že s Plus-X sa dá skôr ísť na P3 ako citlivé alebo vysoko citlivé filmi.Aj keď vždy hovorím,že Push je na P...
  • 0

#163 Xixao

Xixao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 14 březen 2012 - 08:40:47


Ahoj všichni,
mám takový dotaz a hodí se do tohohle tématu. Fotím teď Plus-X na 800ASA, a nejsem si jist, jak dlouho to vyvolávat, když používám R09 od fomy. Neměl byste někdo tip, co zkusit ? :)


R09, plus-x a push o 3EV? to jsem zvědav. odkud jsi?

Já jsem taky zvědav.. :) Jsem z Liberce/Prahy.Btw: fotím na filmy od Tebe. Překvapive.. :)


Ahoj všichni,
mám takový dotaz a hodí se do tohohle tématu. Fotím teď Plus-X na 800ASA, a nejsem si jist, jak dlouho to vyvolávat, když používám R09 od fomy. Neměl byste někdo tip, co zkusit ? ;)


ahoj, už jsem ho taky zkoušel pushovat, nejde o to, že by to ten film nezvládnul, ale je to strašná škoda, je to nádhernej materiál a tím, že ho takhe pushneš, tak ztratí svojí charakteristiku, aspoň je to můj názor.
jinak pokud jsi ho fotil ve velký tmě na 800ASA, bude to problém (na světle je ještě šance, že trochu přeexponuješ a on je na normální denní světlo i citlivější), s rodinalem bych volil velký ředění (1+100) a dlouhý volání, aby se aspoň trochu srovnal kontrast (pokud nebyl velkej kontrast tvým záměrem)

jinak tady je dubrarova tabulka s časama od temnokomorníků, pokud jsi jí ještě nenašel:)

Díky, zkusím to. Mě to jen tak napadlo vyzkoušet, chci vědět, co všechno ten film snese a jak to bude vypadat. Co se týče fotografování, jsem stále ve fázi hledám sám sebe :)
A za tu tabulku taky díky.

Push bude vždy len push. P3 to už je dosť silná káva,ale výsledky budú asi lepšie ako T-max P3200 na P3,to je na 6400iso,tam je dosť hrubé zrno-závoj aj na 800ISO čo je vidieť hlavne na čiernej.Vyvolávací čas by som dal maximálne dvojnásobný,aj ked Fuji uvadza na P3 až štvornásobne časi vyvolávania oproti menovitej citlivosti filmu.Raz som vyfotil niekolko zvytkov Acros na 400iso,vyvolal som normálne a výsledky boli uspokojivé,aj ked som to mohol trochu prevolať,lebo pri zvetšovaní som sa rozhodoval medzi nie úplne čiernou a tmavšimi tvárami,bolo to na pol skody.Osobne si myslím že s Plus-X sa dá skôr ísť na P3 ako citlivé alebo vysoko citlivé filmi.Aj keď vždy hovorím,že Push je na P...


Díky všem za názory a rady, ještě se zamyslím co s tím udělám. Každopádně pak dám vědět, jak to dopadlo..
  • 0

#164 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 březen 2012 - 09:39:08

ja som na pushovanie zanevrel, nepaci sa mi ako to vyzera. miesto pushu pouzivam Diafine.
  • 0

#165 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 14 březen 2012 - 09:44:37

xixao, plus-x (resp. Eastman 5231 je hodně pružný film, s velmi tolerantními rezervami)
už mnohokrát tu i jinde bylo uvedeno (a pravdivě), že nízkocitlivé filmy při převolávání (push) vylezou hodně do kontrastu, pokud vysloveně nejsou pro push-process určeny (jako např. surveillance filmy Ilford, které jsou méně kontrastní samy o sobě a převoláním teprve dosáhnou kontrastu normálního). A Kodak do kontrastu takto leze velmi rád, a Rodinal taky. Proto jsem napsal svůj otazník, neb při této kombinaci filmu a běžně ředěné R09 se pravděpodobnost příliš vysokého kontrastu při pokusu o push o 3EV znásobuje (snad cesta hodně vysokého ředění a polostandu či standu tu může vést - ale tohle jsem nikdy nezkoušel, naopak rodinal v ředění 1+100 až 1+300 je účinný pro vyrovnání extrémně kontrastních scén na extrémně kontrastních filmech, při využití citlivosti jak plném, tak nižším (tj. přeexpozici). Jak může vyjít pokus o převolání podexponovaného filmu tímto způsobem, nemám vůbec tušení, proto jsem zvědav.
jestli chceš vývojku pro vyvolání tohoto filmu na vyšší citlivost než nominální, ozvi se mi na mail, domluvíme se, zastav se, možná ti budu schopen něco poskytnout.
  • 1

#166 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 14 březen 2012 - 09:45:40

Push bude vždy len push. P3 to už je dosť silná káva,ale výsledky budú asi lepšie ako T-max P3200 na P3,to je na 6400iso,tam je dosť hrubé zrno-závoj aj na 800ISO čo je vidieť hlavne na čiernej.Vyvolávací čas by som dal maximálne dvojnásobný,aj ked Fuji uvadza na P3 až štvornásobne časi vyvolávania oproti menovitej citlivosti filmu.Raz som vyfotil niekolko zvytkov Acros na 400iso,vyvolal som normálne a výsledky boli uspokojivé,aj ked som to mohol trochu prevolať,lebo pri zvetšovaní som sa rozhodoval medzi nie úplne čiernou a tmavšimi tvárami,bolo to na pol skody.Osobne si myslím že s Plus-X sa dá skôr ísť na P3 ako citlivé alebo vysoko citlivé filmi.Aj keď vždy hovorím,že Push je na P...


tomuto příspěvku moc dobře nerozumím.
  • 0

#167 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 29 říjen 2012 - 22:30:58

Můžete mi prosím poradit? Plus-Xy mi zůstávají lehce nafialovělé, je to v pořádku? Obávám se, zda nejde o nedoustálení/nevyprání, ale poslední kusy jsem nechal v (litru) Fomafixu po 2-4 předchozích filmech 10-12 minut, dokonce jsem půllitr lázně vprostřed vyměnil za ten čerstvější půlitr se silnou agitací přibližně co minutu až dvě, prát potom Jobo kaskádou čtvrt hodiny pěkně proudem. Takže buď dělám nějakou princiální botu, nebo je to u tohoto filmu normální.

Voláno ID11 ve stocku. Ustalovač jsem naředil myslím správně.
  • 0

#168 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 říjen 2012 - 23:47:38

agitace co minuta až dvě je u ustalovače ne "silnější", ale "nedostatečná". ustalování vyžaduje kontinuální míchání (čili alespoň jednou za 5 sec).
druhá věc je, že ta antihalačka je růžová, vypírá se dobře v ustalvoači a kyselém prostředí obecně. mně se daří ji nejlépe odstranit tak, že po ustálení naleju do tanku vodu, nechám 5 minut za občasného překlopení stát, vyleju, naleju další a tu nechám takhle 10 minut, atd. většinou teprve 3. vypírací voda neobsahuje fialové barvivo z antihalační vrstvy. když jsem pokusně místo toho používal kaskádu, bylo fuk, jak dlouho jsem pral, vždycky mi zbyl trochu fialovej film. jakoby se antihalačka nechtěla v prostředí s neutrálním pH rozpouštět.
ale je to jen doměnka, nemám to nijak chemicky ověřené.
  • 0

#169 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 říjen 2012 - 08:07:12

Používam klasický kyslý ustaľovač a nemám problém s antihalačkou.
  • 0

#170 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 říjen 2012 - 08:26:42

Můžete mi prosím poradit? Plus-Xy mi zůstávají lehce nafialovělé, je to v pořádku? ....

V neděli jsem vyvolal asi 18 těchto pljonek amerikanskych, něco v 777, něco v A49, po vývojce asi minutu řádného přerušení/praní, pak 8-10 minut v klasickém kyselém ustalovači (240g thiosíranu+pyro), praní (rychlopraní) ilford metodou, nakonec 2min v hodně ředěném smáčedle ORWO F905 - ani známka po antihalačce či zbarvení).
pravda je, že ustalovač mám v 5l kanystru a nevyjíždím ho úplně na doraz, takže jeho ustalovací a odbarvovací schopnost se nemění tak markantně jako mezi např. 1. a 10. filmem při 1 litru. Po cca 40 filmech do něj přidám trošku pyrosiřičitanu a používám jej jako 1. ustalovač u papírů a na filmy si namíchám čerstvý.
  • 0

#171 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 říjen 2012 - 08:42:33

Tak, tak, Jirko, ustaľovač na filmy používam len do polovice jeho kapacity, a potom ho presúvam na použitie ako prerušovača v pozitívnom procese.
  • 0

#172 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 30 říjen 2012 - 09:12:12

S tou antihalačkou majú problém aj staršie ORWO NP 15. Všeobecne je tam kyslý ustaľovač výhodou. Ja som naposledy volal v Pyrocat HD, takže aby som nepokazil pyrofarbu, prerušoval som destilkou, ustaľoval v TF-2 a prvé pranie (aj posledné) som urobil tiež s destilkou. Medzitým asi 6 pracích cyklov s vodovodnou vodou /periem v procesore/ a po antihalačke ani stopy.
  • 0

#173 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 30 říjen 2012 - 09:19:29

Ja jen k tomu silenymu pushovani Plus-x na 800 asa. Podle mne je to proste magoriada beze smyslu. Pushovani obecne u stredne cilivych filmu moc nechapu, prinejmensim od doby, kdy existuji filmy citlivejsi, o specialitach jako P3 a P4 /navic mnohem dostupnejsich nez PX/ ani nemluve.
Krom toho je dobre si uvedomit, ze:
1. Plus-x je jeden z nejlepsich filmu historie a tech, kteri uz za ta leta ozkouseli "co snese", uz tu bylo a temer vsichni prisli na to, ze PX je nejlepsi tak jak je.
2. Plus-x uz se nevyrabi, cimz se kazdym zbytecnym testem jeho dobre znamych schopnosti ubira z mnozstvi pouzitelneho pro rozumnou praci. Tedy z mnozstvi uz definitivniho.
  • 0

#174 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 30 říjen 2012 - 10:53:41

mam na plus-x vyzkoušeno exponování od 50 do 200ISO víc to dle mýho ani nemá smysl - je to sám o sobě dost kontrastní film a za slunečnýho počasí už mi vychází pérovky na ISO125 (záleží samo taky podle vývojky - vyzkoušeno mám A49, rodinal, pyro510, beutlerku, D23, D76 - vše funguje super) - moje nej kombinace pro tenhle film je měkké světlo, fotit na ISO125, rodinal 1+25 5min 30s (21 stupňů) kinetika první 3 minuty každou půlminutu 5x a pak po minutě 5x - včera sem zvětšoval reportáž z výlovu a gradace na nula, má to šťávu a ta tonalitka - škoda že ho je tak málo je to můj nej film v kinu...
  • 0

#175 Rimmer

Rimmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 30 říjen 2012 - 14:32:26

agitace co minuta až dvě je u ustalovače ne "silnější", ale "nedostatečná". ustalování vyžaduje kontinuální míchání (čili alespoň jednou za 5 sec). druhá věc je, že ta antihalačka je růžová, vypírá se dobře v ustalvoači a kyselém prostředí obecně...


Používam klasický kyslý ustaľovač a nemám problém s antihalačkou.


V neděli jsem vyvolal asi 18 těchto pljonek amerikanskych, něco v 777, něco v A49, po vývojce asi minutu řádného přerušení/praní, pak 8-10 minut v klasickém kyselém ustalovači (240g thiosíranu+pyro)...


Ok, to mne nenapadlo, přejdu na kyselý.

Co teď s těmi nedoustálenými/nedopranými filmy? Můžu je ještě hodit do kyselého ustalovače bez rizika zeslabení? Co zkusit je vyprat v okyselené vodě?

Ještě jedna technická, jak dlouho můžu nechat film ve vodě bez rizika poškození želatiny, potažmo obrazu (i následného při manipulaci vinou změknutí)? Vím, že je to dotaz stupidní, ale nenašel jsem zatím nikde respektovatelný konsenzus, tak se to snažím dělat v mezích možností rychle.
  • 0

#176 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 říjen 2012 - 16:26:04

Co teď s těmi nedoustálenými/nedopranými filmy? Můžu je ještě hodit do kyselého ustalovače bez rizika zeslabení? Co zkusit je vyprat v okyselené vodě?

Ještě jedna technická, jak dlouho můžu nechat film ve vodě bez rizika poškození želatiny, potažmo obrazu (i následného při manipulaci vinou změknutí)? Vím, že je to dotaz stupidní, ale nenašel jsem zatím nikde respektovatelný konsenzus, tak se to snažím dělat v mezích možností rychle.


ad 1. jestli filmy jsou málo ustálené, poznáš až po letech. Jestli je máš již suché a nenastříhané na kousky, tak je nech aspoň ve tmě do doby, než je znovu proženeš čerstvým kyselým ustalovačem.
slabé a stejnoměrné zabarvení po nedostatečně vyprané antihalačce filmu při zvětšování nevadí - z některých filmů to ani nejde, třeba růžové u svitku trix, nebo namodralé u kina Surveillance P3 nebo P4 (občas jo, občas ne, a nebolí mě to)

ad 2. není kyselá jako kyselá. např kyselina citronová, mnohdy doporučovaná pro okyselení ustalovače místo pyrosiřičitanu sodného či draselného , "aby tolik nesmrděl", tu nepomůže. S kyselostí nepřehánět. Nezapomínat: nakonec je vždy potřeba film dokonale vyprat !

jak dlouho nechat film ve vodě? Když ti odplave želatina z pozitivu - fotky, nebolí to, zvětšíš to znovu. Ale negativ? originál? s poškozenou emulzí mechanicky či retikulací? Tudíž použij vlastní rozum a nedráždi hada holou nohou. Čím teplejší voda, tím větší riziko rychlé smrti.... s tímhle bych si fakt moc nezahrával.
Sice se snad používají v moderních filmech emulze obsahující i utvrzovací přísadu, ale přesto jsem nikde v návodu k použití či zpracování filmu od žádného výrobce neviděl napsáno "v prací vodě můžeme ponechat několik hodin".
Jedinou kdysi používanou metodou proti poškození filmové emulze při drastickém zacházení bylo utvrzení (ať už kamencem, nebo formalínem), ale v každém případě s kamencem se sem tam povedlo, že se emulze jakoby zatáhla mlíkem, dneska bych formaldehyd nerad čuchal, dnes už víme, jak škodlivé zdravotní následky to přináší...
V našich zeměpisných šířkách a obvyklých teplotách kuchyní, koupelen a domácích temných komor snad nehrozí potřeba míchat si tropické ustalovače apod....
  • 0

#177 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 říjen 2012 - 16:34:28

1. Plus-x je jeden z nejlepsich filmu historie a tech, kteri uz za ta leta ozkouseli "co snese", uz tu bylo a temer vsichni prisli na to, ze PX je nejlepsi tak jak je.

má pravdu ten chlapec.

nebylo by k tomu co dodat, jen se slovíčkem vrátím k pushování plus-x: jestli byl film nafocen na EI omylem, tak nepushovat, ale hledat variantu vyvolání vývojkou maximálně využívající citlivost filmu bez enormního nárůstu kontrastu při převolání. Osobně jsem díky Bzenčákovi a jeho krátkému článku na TK a vlastnímu laborování poznal jen jednu vývojku, která v nouzi nejvyšší tohle umí, a to RAF pyro-metol s fenidonem, vyšším obsahem benzotriazolu a díky lázni C s trochou siřičitanu vlastně v ředění 2+1 a prodlouženou vyvolávací dobou. I tak se s touhle "zázračnou" šťávou ovšem tak vynikající tonality, jak to ten film umí při dostatečném nakrmení (Ei 80-max.200) i s těmi nejběžnějšími konfekčními vývojkami, dosáhnout nedá.
  • 0

#178 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 16 listopad 2014 - 09:35:46

z  prozaického osobního důvodu (potřebuji našetřit na operaci očí)  jsem rozmrazil, rozmotal a naplnil  do kazet nedotknutelnou zásobu zlatého grálu  čb  kinofilmového materiálu:

Eastman 5231 =  Kodak Plus-X,   kinofilm 35mm,  

je to  inzerováno tady na TK v bazaru,

K dispozici omezené množství,  kdo  se ozve dřív, má šanci.

zájemci, pište mi  do  zpráv nebo  na e-mail  uváděný pod  čarou v mých příspěvcích.


  • 0

#179 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 18 listopad 2014 - 08:11:19

jde to rychle, zbývá volných 50 ks kazet ...


  • 0

#180 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 18 listopad 2014 - 10:11:48

konec.


  • 1

#181 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 prosinec 2015 - 00:46:54

Dobrý den, nová várka nebude ??


  • 0

#182 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 19 prosinec 2015 - 01:18:39

seženeš  ji?


  • 0

#183 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 červenec 2016 - 17:48:34

pár špulek se budu muset zbavit. více viz bazar/SZ.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních