Přejít na obsah


Fotka

Zpracování - Kodak Plus-X - Eastman Kodak 5231


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
182 odpovědí na toto téma

#51 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 březen 2011 - 11:34:15

... Ako je to so stieranim vody pred susenim? Je to dobry napad alebo nie? Ci kazdy roby inak?

každý jinak
já třeba filmy nestírám a suším vodorovně - resp. mírně našikmo
film není pochopitelně "naplacato" ale na výšku
  • 0

#52 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 březen 2011 - 11:45:54

principielně takto:

Vložený obrázek

pokud bych rád šel hned zvětšovat, tak po stečení vody se smáčedlem ve chvíli kde je film ještě lepivý pod filmem rozsvítím žárovku a ta sušení urychlí
  • 0

#53 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2011 - 17:42:44

no len pozor, aby žiarovka, respektíve jej teplota, nezdeformovala podložku
  • 0

#54 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 březen 2011 - 17:48:56

ešte k tomu stieraniu, ja to robím tak, že film po vybrati zo zmáčadla zavesím a pretriem ho dobre vyžmýkanou jelenicou, ktorú som dal močiť, keď som začal film prať, robím to takto už tri desaťročia a nikdy som nemal problém, či už s kinofilmom, zvitkom či 8/16 mm filmom. samozrejme jelenicu nepoužívam na nič iné
  • 0

#55 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 březen 2011 - 17:58:09

no len pozor, aby žiarovka, respektíve jej teplota, nezdeformovala podložku

no jistě
dám ruku a měřím jak to hřejé :) a rezerva tam je vždycky
  • 0

#56 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 10 březen 2011 - 07:49:53

Tak, tady je nejaky dalsi test Plus-X @ 200 v GSD-10. Puvodni recept, 1:10, 20 stupnu, 14min., kinetika 30s a pak 1x co 3min. Priste zkusim mene kvedlat, trebas co 5min. a uvidime, jestli se nebudou konat bromidovy cary.
Ten film je hlavne uzasnej v tom, ze kdyz jsem minule uplne posral expozici a nasledne i vyvolani (viz. vyse ve vlakne), tak to slo bez velkych skopicin zvetsit.
No a protoze se rika zvyknete si na jeden film, at vite co se da od nej cekat, tak jsem se predzasobil dohromady 150ks, tohoto nadherneho materialu. Protoze jak tohle dojde, bude se tezko hledat nahrada. Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#57 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 09:05:31

co na tom chceš ještě vylepšovat???
  • 0

#58 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 09:07:23

co na tom chceš ještě vylepšovat???


napadlo mě to samý :?

jinak dneska budu vyvolávat P-X na 1600ASA v tý fenidonový D-76, tak jsem zvědav
  • 0

#59 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 09:44:32

pak se pochlub :?
  • 0

#60 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 10 březen 2011 - 09:50:05

Ano, na tuhle kombinaci jsem taky velice zvědavý.
Jestli to dobře chápu (podle toho co mi naznačil Jiří), tak by se mělo jednat o klasickou D76 s přídavkem Fenidonu. Celé by to pak mělo dávat vynikající výsledky při pushy (porovnatelné s Diafine). Pokud takto namíchaný stock vydrží alespoň půl roku (pushuji tak dvakrát za rok), tak by to pro mě byla ideální kombinace.
  • 0

#61 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 10:00:09

Ano, na tuhle kombinaci jsem taky velice zvědavý.
Jestli to dobře chápu (podle toho co mi naznačil Jiří), tak by se mělo jednat o klasickou D76 s přídavkem Fenidonu. Celé by to pak mělo dávat vynikající výsledky při pushy (porovnatelné s Diafine). Pokud takto namíchaný stock vydrží alespoň půl roku (pushuji tak dvakrát za rok), tak by to pro mě byla ideální kombinace.


je to D-76, jen má místo 2g metolu 0,2g fenidonu.
no zatím to jede, mám to namíchaný asi měsíc, podle zkušebního filmu mi to přidá zhruba(namám jak to změřit, jen vím, že to vyšlo o hodně víc krytý) 1,5EV.
tonalitu to snad zachová podobně pěknou jako D-76, výsledek sem nahraju
  • 0

#62 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 10:01:23

až tak úplně přesné to není.
náhradou metolu v D76 fenidonem vlastně kdysi byl dán základ microphenu :? . a zjištění potenciálu fenidonu akcelerovaného vitamínem C zase vedlo ke vzniku Xtolu :twisted: Diafine vytáhne při vyrovnávací schopnosti z filmu hodně, ale je to zase něco jiného.
  • 0

#63 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 10:02:13

pardon, to bylo v reakci na Tomáše TNT
  • 0

#64 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 březen 2011 - 10:22:35

No a protoze se rika zvyknete si na jeden film, at vite co se da od nej cekat, tak jsem se predzasobil dohromady 150ks, tohoto nadherneho materialu. Protoze jak tohle dojde, bude se tezko hledat nahrada

je tady ještě jedna možnost
jakés filmařské prozření
něco jako že si filmovej potentát nejvyššího stupně nechá doma v kině pustit něco dvacetiletýho, hlubokýho natočenýho na filmovej pás a docvakne mu to
že vzhledem k honoráři pro nějakou takovouhle krásku
Vložený obrázek už cena za filmovej materiál v celkovým rozpočtu filmu tolik nehraje
že by se to jako udělalo na film a pro digitálisty do multiplexu se to pak sčíslicovatělo a tam se jim to dávalo z těch hárdisků
no a výroba filmů by jela dál a my, můžové a ženy navíjející páčkou vpravo, nebo kolečkem vlevo bysme měli co ládovat
navěky
  • 0

#65 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 14:26:28

ale ono se dělá pro filmaře furt, akorát ne dva filmy, jen jeden, který má má vyšší citlivost (na foto vychází téměř jako trix), ovšem má jemnější zrnko. Bohužel filmařů točí čb negativ čím dál míň.
já se k tomu před rokem dostal vlastně náhodou - jakýsi zahraniční filmový štáb si to tu objednal, že budou na to točit nějaké retro vzpomínkové vložky do bar. filmu, točeného na 250D a 500T, a až to tu bylo, tak se rozmyslel rejža s producentem, že to prděj, že zdigitalizují a v PP odbarví barevný záznam.
co na tom, že v US a záp. Evropě filmaři plakali a psali petice a demonstrovali proti ukončení výroby plusu-x, nejvíc ti, kteří ve starších kamerách s krásně světelnou starou optikou tu vysokou citlivost double-x nemůžou zvládnout..... Kodak je neslyšel, vot progress.
  • 0

#66 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 10 březen 2011 - 15:04:49

Tak som konecne capol daco s toho plus-x od jiriho na papier. Volal som v d-76 stocku 5 minut. Takze ziadna exoticka kombinacia. Ale podelim sa.
Zvatsovane kondenzorovym zvatsovakom na fomabrom n111.
Vložený obrázek
Co hovorite? Potreboval som si nacvicit portretiky lebo asi budem nasej triede robyt tablo mokrym procesom... (polovicu spoluziakov som uz nevidel dobreho pol roka :-) )
  • 0

#67 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 15:38:06

jo. a na tohle přesně ten film je. Neznám jiný film, který takhle vybarví obličeje, než plus-x, double-x a tri-x. Agfa APX je v tonalitě trošičku podobná, ale o kus drsnější, zdá se mi. Zrno má jiné, pod drobnohledem :-)
  • 0

#68 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 18:26:06

to Panpriatel
...mám dve otázočky:
1. Na akú citlivosť si exponoval?
2. Aký formát má zvačšenina, čo je hore?
...a ak môžeš tak prezraď aj mašinku, čím si fotil.
Ďakujem a chválim. Páči sa mi fotočka a aj myšlienka mokrého tabla. :-)
  • 0

#69 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 21:49:58

tak jsem se vrátil z komory a jsem poněkud rozčarovanej, ten film asi neni úplně gumovej co se týče světla.
fotil jsem různý náměty, fotky, kde bylo aspoň trochu denního světla vyšly pěkně, ale tam, kde byly žárovky, tak tam je to skoro průhledný...
asi jsem se zmlsal ilfordem P3 a nechal jsem měření jen na foťáku...
takže použitelný výsledky zatím nemám, bohužel, ale nevzdávám to :-)
  • 0

#70 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 22:29:25

tak jsem se vrátil z komory a jsem poněkud rozčarovanej, ten film asi neni úplně gumovej co se týče světla.
fotil jsem různý náměty, fotky, kde bylo aspoň trochu denního světla vyšly pěkně, ale tam, kde byly žárovky, tak tam je to skoro průhledný...
asi jsem se zmlsal ilfordem P3 a nechal jsem měření jen na foťáku...
takže použitelný výsledky zatím nemám, bohužel, ale nevzdávám to :)


zapomněl jsi se asi podívat do datasheetu na křivku spektrální citlivosti, bohužel. do tmy a pro umělé osvětlení je dobrý surveillance film. 8-)
  • 0

#71 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 22:33:56

tak jsem se vrátil z komory a jsem poněkud rozčarovanej, ten film asi neni úplně gumovej co se týče světla.
fotil jsem různý náměty, fotky, kde bylo aspoň trochu denního světla vyšly pěkně, ale tam, kde byly žárovky, tak tam je to skoro průhledný...
asi jsem se zmlsal ilfordem P3 a nechal jsem měření jen na foťáku...
takže použitelný výsledky zatím nemám, bohužel, ale nevzdávám to :)


zapomněl jsi se asi podívat do datasheetu na křivku spektrální citlivosti, bohužel. do tmy a pro umělé osvětlení je dobrý surveillance film. 8-)


jojo, ono tam něco je, ale je to hodně slabý, jinak včera jsem fotil sraz v leica gallery a zrovna tyhle políčka jsou v pohodě.

no ale když už jsi zmínil surveillance film, teď jsem v tom samym vyvolal P3 na 1600 a je to lahůdka. pak připíšu do příslušnýho vlákna.
  • 0

#72 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 22:34:58

trapný dotaz: kterej ISO 100-125 film je natolik gumovej, aby zvládl vykreslení při podexpozici o 4EV a zvládl přitom ještě normální rozsah?
  • 0

#73 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 22:36:45

já vim, ale bylo by to fajn, ne? :)
  • 0

#74 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 22:41:15

no ale když už jsi zmínil surveillance film, teď jsem v tom samym vyvolal P3 na 1600 a je to lahůdka. pak připíšu do příslušnýho vlákna.


Ten jsi vlastně podexponoval o 1EV, což je v pohodě, jeho ověřený a výrobcem doporučený rozsah je ISO 400-3200 a to s plně vykresleným detailem ve stínech, stačí troška červeného (a kousek dál) světla. p.s. a víme, že jeho pravdivá citlivost pro D76 a normální kontrast je ISO 640-800. Kdežto u toho cine Plus-x je to na stejnou lázeň a kontrast někde kolem 125-200. je to srovnávání nesrovnatelného.
  • 0

#75 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2011 - 22:49:40

myslím, že na těch ISO 1600 budeš moci podojit double-x s pravděpodobně větší šancí.
  • 0

#76 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 březen 2011 - 23:06:12

tak tady je malej sken ze včera z LGP. jako nouzovka by se to i dalo použít...

Vložený obrázek

jinak je to teda D-76, kde místo metolu je 0,2g fenidonu.
volal jsem 1+1, 16 minut, 1600ASA
  • 0

#77 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 březen 2011 - 02:25:24

Jiri: Tiez sa mi to velmo zapacilo ako tie portretiky s toho lezu.
Svitek: Zabudol som napisat. Exponoval som na iso 200.
Zvatsenina je formatu 18x24. Som rad ze sa paci. Len aby sa aj spoluziakom pacilo. Moze sa stat ze sa daky s nich na mna oduje a zmysli si ze by to chcel farebne a studiovo... Mam pocit ze lezem do jamy levovej.
  • 0

#78 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 březen 2011 - 02:34:13

Prepacte ze na 3 krat pisem....
fotene Nikonom FE2 50mm 1.4
  • 0

#79 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 březen 2011 - 02:34:59

panpriatel: Nejvetsi problem budes mit s devcaty, uz si trenuj jak jim vysvetlis ze se nebude konat zadne retusovani a zkraslovani :)
  • 0

#80 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 březen 2011 - 06:24:33

panpriatel: Nejvetsi problem budes mit s devcaty, uz si trenuj jak jim vysvetlis ze se nebude konat zadne retusovani a zkraslovani :)


soft filtr pomůže, přinejhořsím dýchnout na UV filtr a palcem uprostřed udělat čirý průhled 8-)
  • 0

#81 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 11 březen 2011 - 07:08:33

Ale palcem vod nohy. :)
  • 0

#82 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 12 březen 2011 - 17:28:00

mickael: Tohoto sa dost bojim. Dievcence v nasej triede su ten najhorsi typ na fotenie... Ukricane, so zanedbanou pletou a vecne urazenym vyrazom v tvari. Tiez mam pocit ze silny zlty filter a najnizzsia clona nebude stacit.
ale to uz predbieham a automaticky ratam s moznostou ze sa mi ich vsetkych podari odfotit. Ledva ich poznam po menach, cisla na nich nemam (to snad ani triedna) do skoly moc nechodia... Sme to ale kolektiv co? Ani stuzkovu sme pred 2 rokmi nemali... :0)
jiri: Tie najhorsie pripady sportretujem s pinholkou. I tak še da!
  • 0

#83 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 337 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 13 březen 2011 - 09:34:33

Ochutnal jsem TEN kodak 5231/reklama je reklama/.Co takhle vzít na jarní sraz ukázky:negativ-voláno v ......
:fotečka-30x40/ nebo výřez..../
Ten film si to zaslouží! Vzal bych ukázku z volání v PYRO 510.
  • 0

#84 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 11:07:12

tak jsem se vrátil z komory a jsem poněkud rozčarovanej, ten film asi neni úplně gumovej co se týče světla.
fotil jsem různý náměty, fotky, kde bylo aspoň trochu denního světla vyšly pěkně, ale tam, kde byly žárovky, tak tam je to skoro průhledný...
asi jsem se zmlsal ilfordem P3 a nechal jsem měření jen na foťáku...
takže použitelný výsledky zatím nemám, bohužel, ale nevzdávám to 8-O


Jakube, tento příspěvek je možná trošičku zavádějící, prosím o upřesnění:
Na kolik jsi ho exponoval tam, kde byly žárovky a vyšlo ti to skoro průhledný?
Díky
  • 0

#85 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 březen 2011 - 11:46:51

tak jsem se vrátil z komory a jsem poněkud rozčarovanej, ten film asi neni úplně gumovej co se týče světla.
fotil jsem různý náměty, fotky, kde bylo aspoň trochu denního světla vyšly pěkně, ale tam, kde byly žárovky, tak tam je to skoro průhledný...
asi jsem se zmlsal ilfordem P3 a nechal jsem měření jen na foťáku...
takže použitelný výsledky zatím nemám, bohužel, ale nevzdávám to 8-O


Jakube, tento příspěvek je možná trošičku zavádějící, prosím o upřesnění:
Na kolik jsi ho exponoval tam, kde byly žárovky a vyšlo ti to skoro průhledný?
Díky


na 1600, podle expozimetru, s P3 to nikdy nebyl problém, ale ten je citlivej k úplně jinýmu světlu...
no jinak proti světlu tam náznak kresby je, ale na papír jsem to nezkoušel a do skeneru to ani nemá smysl, ten z toho nedostane nic.
jinak ta ukázka o pár příspěvků vejš je z LGP, kde je to taky na 1600 a vyšlo to o poznání líp, ale ta je to světlo mnohem lepší.
  • 0

#86 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 12:05:25

na 1600, podle expozimetru, s P3 to nikdy nebyl problém, ale ten je citlivej k úplně jinýmu světlu...
no jinak proti světlu tam náznak kresby je, ale na papír jsem to nezkoušel a do skeneru to ani nemá smysl, ten z toho nedostane nic.
jinak ta ukázka o pár příspěvků vejš je z LGP, kde je to taky na 1600 a vyšlo to o poznání líp, ale ta je to světlo mnohem lepší.


Díky... já se už lekl.... takže vlastně podexpozice o 4EV. Zkus to stejné s jiným stovkovým filmem, třeba fomou nebo tak :?: 8-O
  • 0

#87 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 březen 2011 - 12:08:15


na 1600, podle expozimetru, s P3 to nikdy nebyl problém, ale ten je citlivej k úplně jinýmu světlu...
no jinak proti světlu tam náznak kresby je, ale na papír jsem to nezkoušel a do skeneru to ani nemá smysl, ten z toho nedostane nic.
jinak ta ukázka o pár příspěvků vejš je z LGP, kde je to taky na 1600 a vyšlo to o poznání líp, ale ta je to světlo mnohem lepší.


Díky... já se už lekl.... takže vlastně podexpozice o 4EV. Zkus to stejné s jiným stovkovým filmem, třeba fomou nebo tak :?: 8-O


nojo, je div, že z toho něco vůbec vylezlo...
  • 0

#88 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2011 - 12:08:39

Ochutnal jsem TEN kodak 5231/reklama je reklama/.Co takhle vzít na jarní sraz ukázky:negativ-voláno v ......
:fotečka-30x40/ nebo výřez..../
Ten film si to zaslouží! Vzal bych ukázku z volání v PYRO 510.


Michale, jestli budeš mít cestu do Prahy, vzal bys sebou 18x24 zvětšeninu z té pyrovody a Kodaku plus-x? rád bych to naskenoval a dal veřejnosti k nahlédnutí. Dík. (jo a svých dalších 20 kazet máš připraveno)
  • 0

#89 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 březen 2011 - 13:46:00

vážení páni, predkladam svoj prvý kúsok filmu Kodak Plus-X, ktorý som vyvolával, film exp. ako 200ASA, vývojka Ilford ID-62 1:7 9 minút/22 st.
Pentax ME Super.
Film je mierne prevolaný, vývojku totiž testujem, a nechcelo sa mi robiť niečo iné alebo použiť R 09, a časy som nemal žiadné, takže nástrel
Vložený obrázek
Zenitar 2,8/16 blesk s odrazkou-rozptilkou
Vložený obrázek
Pentax M 1,7/50 alebo Pentax A 4/35-70, neviem, toto si neznačím, zatiahnuté, pod mrakom, pohľad na Prešovský futbalový štadión
  • 1

#90 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 březen 2011 - 13:48:51

ešte som zabudol, skan negatívu, Canoscan 8600 pri 2400 dpi, zmenšené v počítači, bez úpravy, len trošku zosvetlené, cca 5%
  • 0

#91 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 březen 2011 - 09:58:51

Eastman 5321 v Foma Excel stock 6:00 24°C (přetopeno v komoře 8-)) )

Vložený obrázek


jak dosáhnu takhle kontrastní zvětšeniny? Nebo je to jen sken? Budu teď fotit jednu blondýnu a takovejhle výsledek by se mi líbil, samozřejmně na tenhle film
  • 0

#92 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 březen 2011 - 10:25:13

... rád bych to naskenoval a dal veřejnosti k nahlédnutí. Dík. (jo a svých dalších 20 kazet máš připraveno)


Jiří, ja som robil cez víkend 30x40 (no trošičku menšie bez okrajov) z Plus-X v Pyro 510. Je to pekné, aspoň mne na pohľad (nemám veľa porovania s inými kinom v tomto formáte). Rád by som sem dal ukážku, ale skenerom formátu A3 nevládnem 8-)

Urobím snáď ešte dnes-zajtra večer jednu zväčšeninku (tiež 30x40) a nejako to prefotím a zavesím.
  • 0

#93 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 březen 2011 - 10:28:10

No ale každopádne, takých 50 kazetiek by som si ešte vyškemral 8-)
(detailnejšie dohodneme po mailoch, dík)
  • 0

#94 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 březen 2011 - 10:31:56

No ale každopádne, takých 50 kazetiek by som si ešte vyškemral :D
(detailnejšie dohodneme po mailoch, dík)


1) a3 scanner bývá v každé lepší kanceláři
2) není problém. čekám mail
8-)
  • 0

#95 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 březen 2011 - 11:21:02

V souvislosti s Tvou zásilkou Plus X - díky za kazety!!!
Od zdejšího labu jsem nevydyndal za několik měsíců ani jednu těchto DX - nejsou!
Tak moc dík za péči a nadstandart 8-)
  • 0

#96 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 březen 2011 - 13:57:43

Tož jsem se vrátil z komory a mohu jen potvrdit závěry popsané výše.Na ISO 320 v ID 11 1+1 to vychází na 13 minut ,ale už se jedná o mrný push pač negativ je dosti kontrastní.Tedy samozřejmě okometricky zvětšovat budu asi až večer tak se potom možžná opravím.Pravdou je ,že když se na negativ dívám jeto jako koukat na svitek z pyrocatu.Na ploše je vidět každá čárka a záhyb je to v něm opravdu krásně nakresleno.Ted jdu fotit něco na pozadí u okna ,skusím na 200 a čas zase použiji ,ten co tu najdu.:wink:) snad nebudu muset nikomu nadávat
  • 0

#97 martins

martins

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 405 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2011 - 20:34:27

Mno je to opravdu trochu kontrastnější ,ale jde to zvětšovat uplně v klidu příště uneru minutku a bude to akorát,pač ono je to docala i nakryté.Ale co se mi nestalo,fotil jsem tento film na ISO 200,sestavou eos 33 a přes redukci pentacon auto 135/2,8 měřil jsem dopadající světlo gosenem lunasix který nikdy nesklamal.Volal jsem v id 11 1+1 8 minut kinetika prvních 30 s a potom každou minutu trošku a je to šíleně kryté.přitom když jsem fotil na ISO320 a volal stejně tak mi čas 13 minut vyšel celkem v pohodě jak píšu výše.Je to na prd pač je to podrbanej domácí ukol,a ted se stím musím otravovat znovu .
  • 0

#98 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2011 - 01:39:55

potřeboval bych vědět, jak dlouho to volat v D-76tce 1+1, nebo 1+3, exponoval sem na 800ASA. Máte to někdo ozkoušený a víte, jak dlouho to volat?

Díky
  • 0

#99 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 20 březen 2011 - 10:42:17

pro 1+1 bych to volal aspoň 18 minut, ale fakt hodně záleží na světle.
  • 0

#100 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2011 - 12:20:05

D-76 1+3 je už velmi ředěná, nevím, jak by to mohlo vůbec vyjít. pPo push +2 až +3 bych asi sáhl po jiné vývojce. Dej nám vědět, jak se ti to podaří, jestli se podaří. Znovu, jako už mnohokrát i jinde, můžu říct jen svůj názor: při nestandartním vyvolávání "ostrého" filmu bych nespoléhal na to, co kdo poví, ale nafotil bych si kousek filmu zkušebního ve stejných světelných podmínkách stejným způsobem a udělal bych si nejprve vyvolávací zkoušky...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních