Přejít na obsah

Fotka

Co mě zlobí dvě

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2974 odpovědí na toto téma

#2951 JirkaM

JirkaM

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 232 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 051

Publikováno 8 březen 2019 - 16:44:42

Cyklista kouká dopředu, vždy. A vidí, kdo/co je před ním.... (neboť... má přizpůsobit jízdu tomu, aby mohl reagovat, že?) - v tom má výhodu (aniž bych se chtěl zastávat nevhodného chování chodců, nemají jen práva...).

Chodec musí koukat dozadu -  vždy... protože nikdy neví, jaký cyklista je za ním. A nevhodně se chovajících cyklistů není pár .... a objevují se i tam, kde ani nesmí... a to taky nikdy nevím předem, že?

Jedná-li se tedy o terén byť jen teoreticky sjízdný, nebezpečí hrozí a může nastat kdykoli....

A vezmu-li v úvahu, kolik cyklistů jsem kdy ohrozil já (jednoho - neboť jsme ho neviděli včas a naše dvoukilové štěně nás neposlechlo a chtělo si s cyklistou hrát a on nezastavil, abychom štěne mohli dohnat a chytit - možná se jím cítil ohrožen, nevím, může být...a tak ho "vyučil" osprchováním z lahve... trauma psovi zůstalo... a začalo na cyklisty útočit, byť ne ubližovat, ale chápu, že to už je nepříjemné samo o sobě - převychovávali jsme dlouho) a kolik cyklistů ohrozilo mne... Mnoho.

Ano - preventivně to zevšeobecňuji na všechny - vychovali jste si nás tak.

Děkuji ti, že se chováš slušně (jak tě poznám?)  a vychovávej své spolujezdce...i ty neznámé.

• 1

#2952 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 249 příspěvků(y)
Reputace: 51

Publikováno 8 březen 2019 - 17:27:33

Však to neřešte:)) Mně už dávno není možné nikde zahlédnout, takže nikoho neokřiknu, ani se nevraživě nepodívám:)) Asfaltky přebíhám nejkratší možnou cestou do nejbližších  strání na pohled neschůdných, ještě mezi vysokánské stromy, skrze křoviska,  a  když ještě potkám starý, mechem obrostlý strom téměř na sklonku života v místech, kde jak píše Jirka M  nelze nahánět žádné maximálky, hluboce se mu pokloním a setrvám v pokoře v jeho přítomnosti. No netušíte, co takový pamětník může sdělit.. A má tichá emulze ve fotoaparátu je mým nejlepším společníkem:)) 

• 2

#2953 Erik Kurach

Erik Kurach

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 579 příspěvků(y)
  • LocationSlanej vrch - 326 m n.m.
Reputace: 404

Publikováno 8 březen 2019 - 17:42:43

Vážení kolegové, jedu si v poklidu na svém Favoritu Super Reynolds 531 s výbavou Campagnolo Super Record 85/CN na galuskách Vittoria a dle zažitého zvyku též zdravím míjejícího cyklistu pozdravem "ahoj" ........ani nezabučí...... a čumí fascinován do svého computeru, zda-li drží otáčky v požadovaném statusu zátěže. Jdu blít tiše do blízkého pangejtu a podléhám depresi... Jde to s fotografováním pro radost a veškerou volnočasovou aktivitou tak, jak si ji užívala naše generace v silně doma záplatovaných manžestrákách, ale s duchem bystrým a otevřeným, totálně do řiti. Uchovejme tradici, je to naše morální povinnost vůči těm, co jezdili po práci na ten chleba se sádlem a cibulí a sportovali ! Totéž platí o zdegenerované formě tzv číslicové fotografie v rukou totálních diletantů, vydávajících se za "těžké profesionály" ! 

Nevzývám pravěk, to opravdu ne, ale je nanejvýš žádoucí se vážně zamyslet ! S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

• 2

#2954 kapros1

kapros1

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 525 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 352

Publikováno 10 březen 2019 - 11:14:03

Jo byla doba... fotografa na kopci jsem v životě potkal jen jednou a byl to Pan fotograf Jiří Bartoš z Hejnic. Cca před 40ti lety.  Dnes je na mnoha kopcích v Českém Středohoří při ranním rozbřesku vidět několik kusů digitálních lovců výjimečných záběrů, které nebude mít v širokém okolí deseti metrů nikdo jiný. V lepším případě může být i dvacet účastníků Workshopu :-)

Abychom si také postěžovali na příslušníky vlastního druhu :-)

• 1

#2955 Clouds

Clouds

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 249 příspěvků(y)
Reputace: 51

Publikováno 10 březen 2019 - 11:38:32

Jo byla doba... fotografa na kopci jsem v životě potkal jen jednou a byl to Pan fotograf Jiří Bartoš z Hejnic. Cca před 40ti lety.  Dnes je na mnoha kopcích v Českém Středohoří při ranním rozbřesku vidět několik kusů digitálních lovců výjimečných záběrů, které nebude mít v širokém okolí deseti metrů nikdo jiný. V lepším případě může být i dvacet účastníků Workshopu :smile:

Abychom si také postěžovali na příslušníky vlastního druhu :smile:

:)))) Onehdá jsem stál taky na jednom kopci a zkoušel zrovna s Prakticou L takový dlouhý 400mm sklo, takový levný noname, ale byl jsem prostě šťastnej.) Najednou přihvízdalo takový leštěný fáro, ještě ani pořádně nezastavilo a už z něho vyskákaly tři lidské kobylky, každý na krku nějaké to dělo Canon a začali kolem sebe střílet na všechny strany, jako smyslů zbavení. Stál jsem u stativu opodál a když už měli dojem, že shotů bylo dostatek, naskákali do fára nazpět a rychle odstartovali na další kopec. Ale ještě než zmizeli, viděl jsem jak si na mě ukazují a huby se jim rozjely od ucha k uchu. Zřejmě jsem byl nějaká ta atrakce mouly od fotoaparátu s filmem:)) Byl jsem z té celé scény opravdu výtečně pobaven, že neskáču s nimi a že jsem v hlubokém klidu:)))

• 0

#2956 HCST

HCST

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 054 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 543

Publikováno 10 březen 2019 - 15:17:52

Dneska je ale krásně. Aspoň u nás. Dopoledne jsem byl v lese na houby přitom jsem vyvětral Horizont, našel dva motivy pro 8x10. Jako vždy jsem zjistil (a to mě taky zlobí), že bych nakopal do pr.... toho kdo do Horizontu dal širokoúhlý objektiv :mad: . Ale nikde ani jeden lufťák a ani elasťák. Nádhera. Nechť každý víkend až do mlžného šedivého listopadu proprší :-P

Houby rostou pěkně. Na polévku bylo hned. :-P

• 0

#2957 ďuroT

ďuroT

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 530 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 250

Publikováno 10 březen 2019 - 15:51:37

Hcst
Máš šťastie, že si sa posťažoval.
😈
  • 0

#2958 HCST

HCST

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 054 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 543

Publikováno 11 březen 2019 - 05:00:16

?
  • 0

#2959 ploci

ploci

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 890 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 134

Publikováno 11 březen 2019 - 06:02:14

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .

• 0

#2960 Tomlib

Tomlib

Nováček

• Předplatitel
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 42

Publikováno 11 březen 2019 - 08:30:49

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik

Fotogenický a černý mi nejde dohromady, fotogeničtí bobři bývají spíš blonďatí  :cool: .

"To záleží na vkusu každého soudruha"

• 0

#2961 Nakadah

Nakadah

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 680 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 109

Publikováno 11 březen 2019 - 09:05:07

Hlavně pozor na prašivého bobra...

• 0

#2962 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 868 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 913

Publikováno 12 březen 2019 - 00:52:43

Hlavně pozor na prašivého bobra...

Ha ha. K takemu bobrovi jedine vtaka ohnivaka.
  • 0

#2963 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 868 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 913

Publikováno 12 březen 2019 - 18:37:54

Zaciatok roka, sneh, obcas hmla, inokedy slnecno, no najma volno a potulky blizkym okolim s kamerou na krku. Za 2 mesiace 4 uzasne filmy. Nachystam fotokomoru, pripravim papiere a tesim sa na zvacsovanie. Papierov celkom 8 ks a som v prdeli, lebo zrazu z tych 4 uzasnych filmov horko-tazko vyberiem 4 policka, o ktorych si napokon myslim, ze ich nazvascujem. Kym sa k tomu realne dostanem, ostane 1.
  • 0

#2964 kapros1

kapros1

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 525 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 352

Publikováno 12 březen 2019 - 21:16:56

Agfa R09 už má také zabudovaná "kurvítka"?  Dnes jsem zjistil, že po roce užívání se odebrala k zhaslým Foma R09. Naštěstí jí nezbývalo víc než 30ml. 

I když tuto vlastnost mají asi všechny od různých výrobců. Orwácká někdy držela přes to, že na dně se válely krystaly "diamantů" . Naproti tomu, vzpomínám, že mě také odešla i když nebyla ještě ani neprůhledně hnědá. 

• 0

#2965 tomashr

tomashr

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 479 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 březen 2019 - 07:27:56

Abych taky přidal něco k naprdnutí, tak mne docela točí, jak extrémně kecají výrobci scannerů s možností skenování filmu... Že se parametry nadsazují u skoro všeho jsme si tak nějak zvykli, ale zrovna tady je to prostě trochu moc.

Celkem běžně má scanner udané rozlišení 6400 či dokonce 9600dpi a skutečnost je někde mezi 1200-1600dpi, děs... A zrovna v této oblasti je absurdit ještě víc, třeba Epson V850 se tváří jako top model, posunující se nad V800, ale skutečnost je taková, že za skoro dvojnásobnou cenu je hardware úplně stejný (ale fakt úplně!) a liší se jen lepším softwarem, který se ale dá k levnějšímu modelu sehnat (legálně) za znatelně menší cenu, než je rozdíl ceny - to už ze strany výrobce fakt dělaní blbců ze zákazníků :-(

Radši se nezozčilovat...

• 0

#2966 JirkaM

JirkaM

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 1 232 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 051

Publikováno 13 březen 2019 - 07:48:06

Jaro na krku a silničáři ještě kolem silnic nahonem vyrábějí čerstvé pařezy.

Výrazná většina na řezu se zdravým dřevem.

• 0

#2967 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 063 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 948

Publikováno 13 březen 2019 - 09:22:25

Sejří mě,  že  Horizon 202 má  vedení filmu na  bubnové dráze  bez  jakéhokoli přítlaku ze zadní strany.  Na pár fotkách při zvětšení  jsem si všimnul  neostrosti.   A tak  jsem vzal  kus  filmu již neupotřebitelného,  založil,  navíjel a cvakal bez zavření zadní stěny.   Film  se  na několika snímcích  jemně odchýlil v jednom místě od vodítek filmové dráhy.    Zlatej  FT-2,  který má  zezadu velmi  citlivý, ale  účinný,  přítlak filmu   jemně napnutým orig. závěrkovým plátýnkem,  kopírujícím  filmovou dráhu,  tam  film k takovým žertům  moc  volnosti jaksi nemá.   Inu,  FT-2  vymyslel a konstruoval  zbrojíř, přítel Stalinův,  tam na nějakou  volnost  a svobodu  pohybu myšlenky nebyly.    Horizon 202  vznikal asi v touze vymanit se  z mantinelů za gorbačevovy perestrojky,  a  takhle to  dopadlo.

• 0

#2968 Qulck

Qulck

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 73 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 březen 2019 - 10:05:04

Abych taky přidal něco k naprdnutí, tak mne docela točí, jak extrémně kecají výrobci scannerů s možností skenování filmu... Že se parametry nadsazují u skoro všeho jsme si tak nějak zvykli, ale zrovna tady je to prostě trochu moc.

Celkem běžně má scanner udané rozlišení 6400 či dokonce 9600dpi a skutečnost je někde mezi 1200-1600dpi, děs... A zrovna v této oblasti je absurdit ještě víc, třeba Epson V850 se tváří jako top model, posunující se nad V800, ale skutečnost je taková, že za skoro dvojnásobnou cenu je hardware úplně stejný (ale fakt úplně!) a liší se jen lepším softwarem, který se ale dá k levnějšímu modelu sehnat (legálně) za znatelně menší cenu, než je rozdíl ceny - to už ze strany výrobce fakt dělaní blbců ze zákazníků :sad:

Radši se nezozčilovat...

Flatbedy na tom takhle prostě jsou, jsou toho plné internety. Je lepší si koupit skener na filmy přímo určený.

• 0

#2969 Acer

Acer

Nováček

• Předplatitel
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 185

Publikováno 13 březen 2019 - 10:10:27

Na barvě nezáleží, hlavně když je kam hlavu složiti a unaveným křídlům odpočinku dáti.

Přiložený soubor (y)

• 2

#2970 Lubajs

Lubajs

Nováček

• Předplatitel
  • 221 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 13 březen 2019 - 10:13:19

Na barvě nezáleží, hlavně když je kam hlavu složiti a unaveným křídlům odpočinku dáti.

Na tomto místě, či jemu podobném, skládám hlavu často, ale že bych si zrovna dvakrát odpočinul, hm hm... :???: :-P

• 0

#2971 tomashr

tomashr

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 479 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 březen 2019 - 10:51:11

Flatbedy na tom takhle prostě jsou, jsou toho plné internety. Je lepší si koupit skener na filmy přímo určený.

Tak zaprvé jsem si spíš chtěl v tomto vlákně trochu postesknout spíš nad tou mírou nadsazení - je docela smutné, že jsem kdysi měl Canon 9950F, který když měl udané rozlišení 3200dpi a reálně taky něco  málo pod 2000dpi, tak šlo dejme tomu o "běžné kecy", ovšem jestliže je dnes reálné rozlišení úplně stejné, ale udá se 6400 či dokonce 9600dpi, tak nám "míra keců" logicky několikanásobně narostla :-(

Jinak ale problém je v tom, že jak píšu v seriózním vlákně o skenerech, tak aktuálně už vlastně žádná alternativa pro středoformát na trhu není. Pro kinofilm to ještě jde, ale u svitku v podstatě buď musíme vystačit s flatbed anebo hledat po bazarech...

• 0

#2972 RED

RED

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 233 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 30

Publikováno 15 březen 2019 - 09:51:52

Skenovat pro nahledy a fotky treba zvetsovat :) taky sem si jen postestknul ....

• 0

#2973 dodoxbb

dodoxbb

Nováček

• Předplatitel
  • 351 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 172

Publikováno 16 březen 2019 - 09:07:04

Pravdou asi zostáva, že najlepší skener je stále poriadny zväčšovák :-) :-) A ešte navyše nahradí aj tlačiareň a Photoshop :-) :-)

• 0

#2974 Skorec

Skorec

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 3

Publikováno 16 březen 2019 - 09:40:45

dodoxbb tvoje slova vytesat do kamene...
  • 0

#2975 berraneck

berraneck

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 013 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 159

Publikováno 16 březen 2019 - 11:21:36

Co to sleduju, tak středoformátové skenery jsou v bazarech stále dostupné. Rozumím, že pro zájemce o nový přístroj se zárukou to není ideální řešení, ale kolik z vás má středoformátový fotoaparát kupován jako nový?

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních