Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2901 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 25 prosinec 2018 - 12:10:30

Pokud má někdo mašličku ,nahrávání neomezený,maximum jednoho souboru je 20 MG.Bez mašličky je celková kapacita 10 .MG.


  • 0

#2902 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 únor 2019 - 10:46:35

Musím říct, že zde poněkud nechápu některými přídělovaná negativní hodnocení. Nemluvím nyní o sobě aby bylo jasno. Narazil jsem zde na pár zajímavých snímků kolegů, kteří jen zmínili, že fotí i na digitál a hle...hned mínusová reputace.

To jsme zde opravdu taková izolovaná tlupa puritánů, kteří okamžitě jakoukoliv zmínku o digitálů "trestají" ?

Protože né každý má tu možnost zabývat se nejčistšími a těmi jedinými nejsprávnějšímy klasickými postupy...samozřejmě ideálně ještě pouze na velký formát.

Myslím, že mnohem důležitější je pocit jistého vnitřního uspokojení a chut občas se se svými výtvory podělit než si zde jen honit ego a všem dokazovat..jen já jsem ten nejvíc analogový znalý všech prastarých postupů.

 

Omlouvám se za tento výlev, ale již delší dobu to ve mně sedí a prostě to muselo ven  ;-)


  • 0

#2903 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 únor 2019 - 11:33:20

Tak ono to totiž je "fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace (rozumněj je lepší tenhle digitál nebo tamten) a chtěji se místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3"

 

;)


  • 3

#2904 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 únor 2019 - 12:14:20

Digi servrů na netu je haldy tak proč to tahat sem.Spousty znás má i digitál teda kromě mě :) .Nikdo jim nezakazuje aby sním fotili aby to tady někdo nenápadně nahlodával tak to ne!červotoč je taky malej a co umí.


  • 0

#2905 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 únor 2019 - 14:03:33

pánové to já zcela chápu a nepopírám..a hlavně je to jeden z důvodů proč tady vůbec jsem a proč přispívám...jak finančně tak občasným "textovým projevem"

Ti zmiňovaní tady (chraň bože) netahají a neprezentují digitální svět. Jen se bláhově dopustili toho, že u svého příspěvku zmínili, že vlastní a používají i jedničky a nuly. 

Nemám jen rád když se slepě a zarytě hájí pouze jeden pohled na věc.


  • 3

#2906 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 13 únor 2019 - 18:19:51

jakékoli bodování je z mého pohledu nesmysl. a když, tak dává smysl jen pozitivní, protože k negativnímu je třeba komentář. stejně tak je hloupost sčítání hodnocení... ale holt to tu už jednou je, rušit se asi nebude, tak nezbývá, než tomu nepřikládat nějakou velkou váhu...


  • 2

#2907 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 únor 2019 - 18:26:37

Nedávám negativ, pouze pozitiv. I když se mi něčí názor nelíbí, tak na něj má právo a kdo jsem já, abych ho soudil? Nesmyslné negativní hodnocení u příspěvků alespoň trochu neguji svým jedním pozitivem :)


  • 3

#2908 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 únor 2019 - 19:01:33

Místo toho aby vyslovil svůj názor :o  tak mínusuje  což se mě zrovna stalo.Bylo to z 1 na 0..Nebudu jmenovat on by se patriot zlobil. :angry:  :D


  • 0

#2909 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 únor 2019 - 19:54:50

jakékoli bodování je z mého pohledu nesmysl. a když, tak dává smysl jen pozitivní, protože k negativnímu je třeba komentář. stejně tak je hloupost sčítání hodnocení... ale holt to tu už jednou je, rušit se asi nebude, tak nezbývá, než tomu nepřikládat nějakou velkou váhu...

pod tohle se rad podepisu ;)


  • 0

#2910 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 únor 2019 - 19:55:34

Nedávám negativ, pouze pozitiv. I když se mi něčí názor nelíbí, tak na něj má právo a kdo jsem já, abych ho soudil? Nesmyslné negativní hodnocení u příspěvků alespoň trochu neguji svým jedním pozitivem :)

Delam to uplne stejne :mrgreen:


  • 0

#2911 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 13 únor 2019 - 20:28:34

Místo toho aby vyslovil svůj názor :o  tak mínusuje  což se mě zrovna stalo.Bylo to z 1 na 0..Nebudu jmenovat on by se patriot zlobil. :angry:  :D

No vida, kdo by to řek, je s tebou legrace!


  • 0

#2912 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 14 únor 2019 - 05:21:13

Dyť vy nevíte, že temnokomorníci jsou v podstatě pavouci??.))


  • 0

#2913 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 14 únor 2019 - 08:12:34

Ano, temnopokoutníci domácí. Vyskytují se hlavně v komorách.


  • 0

#2914 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 14 únor 2019 - 08:21:23

jednoho temnopokoutníka mám v jímce na  druhé straně  sklepa,  než mám  komoru...   asi mu  ten  odpad z  temné komory šmakuje,  je pěkně mohutnej a vypasenej, u té jímky mu je dobře a naštěstí  jinam neleze.  


  • 0

#2915 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 14 únor 2019 - 17:50:29

jednoho temnopokoutníka mám v jímce na  druhé straně  sklepa,  než mám  komoru...   asi mu  ten  odpad z  temné komory šmakuje,  je pěkně mohutnej a vypasenej, u té jímky mu je dobře a naštěstí  jinam neleze.  

Jen aby to nebyla  digitální špión štěnice.


  • 0

#2916 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 14 únor 2019 - 19:56:21

jednoho temnopokoutníka mám v jímce na  druhé straně  sklepa,  než mám  komoru...   asi mu  ten  odpad z  temné komory šmakuje,  je pěkně mohutnej a vypasenej, u té jímky mu je dobře a naštěstí  jinam neleze.

Ja som tak mala zabu: rosnicku zelenu. Byvala pod kotlom v pivnici. Kym ju manzel nerozpucil, ked siel na zimu zapnut kurenie. Vtedy ma vazne nasral.
  • 1

#2917 MiroSz

MiroSz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, Slovensko
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2019 - 09:48:20

Podla Petapixel.com sa firma Fujifilm chysta od 1. 4. 2019 zvysit ceny vsetkych filmov o 30%....asi by nebolo zle sa predzasobit :(

https://petapixel.co...ols-day-really/


  • 0

#2918 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 26 únor 2019 - 10:25:48

no aj Kodak ohlasil zdrazovanie o 5%. Smutnejsie je ze niektory predajcovia dvihli ceny Fuji hned po ohlaseni https://emulsive.org...-april-1st-2019


  • 0

#2919 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 26 únor 2019 - 10:35:50

Tak Fujifilm vyhnívá už pár let žejo. Tady se nedá svítit, stejně už toho moc nevyrábějí, většina zajímavých filmů už skončila. A ke Kodaku lze říci snad jen to, že buďme rádi, že se drží, já jsem třeba za obnovenou výrobu Tmaxu 3200 rád, bez ohledu na cenu (neb při mé spotřebě je mi jedno, kolik ten 1ks za uherský rok stojí). Hlavně ať jede dál Foma :-).


  • 0

#2920 MiroSz

MiroSz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, Slovensko
Reputace: 2

Publikováno 26 únor 2019 - 10:58:09

no aj Kodak ohlasil zdrazovanie o 5%. Smutnejsie je ze niektory predajcovia dvihli ceny Fuji hned po ohlaseni https://emulsive.org...-april-1st-2019

To je klasicke svinstvo. Staci, ze sa v spravach vecer oznami, ze od aprila budu drahsie rohliky, vsetky obchody ich zdrazeju hned, bezohladu na to, ze tie co maju na sklade, su este za povodnu nakupnu cenu...


  • 0

#2921 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 6 březen 2019 - 19:09:50

Příliš masová turistika...

Cestou na Broumovsko jsme zastavili v Blednych (Bludných?) skalach ...

Postojíš pod kopcem v autě frontu před závorou na placený řízený vjezd...vyjedeš nahoru... krokem projíždíš obrovské plné parkoviště a hledáš prázdné místo k parkování... nenacházíš ("řízený" vjezd?) ... najdeš to poslední, až před výjezdem (za námi 4 auta nenašla a čekala na neřízený odjezd kohokoli...)

Dav se valí z parkoviště ke vstupu do skal, vleče nás s sebou, u kasy fronta ... 34 minut...většina čekačů kupuje více než jednu vstupenku, ten před námi 30 kousků. Zájezd na něj trpělivě čeká mimo frontu. Jeden nešťastník nervozitou podlehl nikotinovému absťáku a zadýmil národní park. Mohutná uniformovaná strážkyně mu vysvětlila, kde se pán vlastně nachází. Vysvětlovala tak hlasitě, že stichla fronta i ptáci. Šťastní majitelé vstupenek se seřadili do monofronty před vstupeme a jdeme .. v řadě, husím krokem, jeden za druhým. Doufání, že dav se rozplyne ve skalách, bere brzy za své. Skalami prochází jen jedna prkenná jednosměrná cesta. Všechny teoreticky možné odbočky jsou zabedněné. Suneme se nepřetržitě jeden za druhým neboť úzké skalní štěrbiny víceřadost neumožní. Nezastavíš, nepokoukáš... natož abys nafotil..  dav tě tlačí ...pouze se můžeš inspirovat ostatními: mobilová selfíčka za pochodu. Na co vleču stativ? Vyskytnou se občas širší.místa... z řady bokem vystoupíš. Pokoukáš. Chceš jít dál.... Čekáš.... čekáš... mezera v posouvající se frontě nikde. Konečně .... sláva zvyšující se životní úrovni. Pán za námi uvízl ve štěrbině. Můžeme nastoupit na prkna a jít dál.... jdeme.. a stále jsme poslední... nikdo nás už nedohnal. Za námi asi čekají, až pán zhubne nebo vyhnije. Vyprošťovací vrtulník asi nikdo nevolá.  Bohužel se to stalo téměř na konci cesty (navrhuji kalibrovaný minimální průchod instalovat hned při vstupu, možná ještě před kasou)....a tak jsme si Blednych skal už moc neužili. Nenafotil jsem nic. Zpáteční cesta na parkoviště skály obchází.

 

Příliš málo skal na tolik Poláků.

Zajímala by nás Hejšovina .... ale bojíme se repete ... krákám jako havran: "Never more"

.


  • 1

#2922 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 07:42:16

Broumovsko a Adršpach byly moje rejdiště před 20-30 lety. Když jsem měl volnou chvíli, sedl do Žigulíku a jel doslova na konec světa. Už za Hronovem vše utichalo, provoz zřídl na minimum a za Polící už bylo jen ticho a volno. Nekonečné lány polí, důstojenství starých lip u občas vyspravených silniček, nikde nikdo, při příjezdu do Broumova se čas zastavil úplně. Tiché staré chalupy, jen pár domorodců, ty nebylo ale snadné zahlédnout. Člověk skoro čekal, že za dalším kopcem bude ještě nějaká SS patrola:)) Pak zpět na Hronov a přes železniční přejezd směr Adršpach. Tady už vůbec nešlo hovořit o civilizaci...ani ne o vesničkách, ale o spoře rozházených pár chaloupkách tu u silnice, tu v polích. A příjezd do samotného Ádru byl skvostem ticha a spočinutí. Nikde nikdo, snad jen v dáli senoseč, vzdálený zvuk funícího starého traktoru....chlad od skal i v

létě. A ty louky plné barev! A bzučení včel a vůně nad loukou v horkých polednech. A ticho, až k spánku u Božích muk:)) A nad celou scenérií dumající bílé mraky tiše plynoucí hlubokou modrou oblohou a tam někde v dáli sotva slyšitelné zahřmění, pak nad lesy temné mračení a pak bouřka tak řízná a čistá, silná a vzduch rozrážející..a po chvíli zase už modro, vůně, ticho, čisto.... No tak to jsem se zase vrátil zase já poněkud poeticky tam, kam bych dnes ani omylem nepáchnul, protože bych hodil tyčku a už se nedostal z toho, jak je tento kraj zahnusený. A když si připočítáš ještě starou Prakticu s Pentaconem 50 a s filmem Konica VX....hahahaha, no to všechno prostě už bylo a na věky nevrátí se více...


  • 4

#2923 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 březen 2019 - 07:50:31

Na Broumovsko jsem  moc rád jezdíval  v 80.-90. letech.  Asi tak, jak  to  popisuje Clouds.  Naposledy jsem tam byl před 2 lety,   z Radvanic do Ádru večer vláčkem a pak  rovnou do jezírka.  I když nebylo vylidněno,   bylo tam jen pár lidí.  Situace kolem Ádru a ve skalách v poslední době popisovaná v médiích mě děsí.  A co jsem  viděl v Jestřebích horách,  mě zhnusilo.   Tam,  kde  byly ještě před pár lety prošlapané chodníčky,   hnusné asfaltové dálnice lemované cedulkami s nápisem  "vybudováno s přispěním EU".  Tam,  kde  byla oáza klidu a pohody,  železná rozhledna,  k níž  by lufťáci nejraději  autem až ke schodům dojeli.  


  • 2

#2924 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 08:10:12

No, přesně tak. EU hnus uniformita ničí v lidech volnost, fantazii a svobodu ducha. Co není popsáno, vyloženo, zmapováno,  neexistuje  - a veškeré vaše domněnky o tomto lese, kopci, kraji, které  nemají náležitý výklad kapacit, jsou vždy liché. Vy nemáte co sami ze sebe prožívat, od toho jsme tu my - asfaltéři, káceči lesů, čtyřkolkáři a kráválníci, abychom vám ukázali, jak má příroda vypadat. Dílo zhouby již dokončily zrůdné skiareály na každém kopečku kde jen to trochu jde. Plné kraválu, odpadků a světelného smogu. 


  • 0

#2925 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 8 březen 2019 - 08:29:19

Clouds to Ti podepíšu... Jak říkal pan Werich. Kde blb, tam nebezpečno.
  • 0

#2926 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 08:42:57

Bohužel, nebezpečno je již dnes skoro všude.)


  • 0

#2927 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 březen 2019 - 08:49:22

Vážení kolegové, tzv. "Stádní safari" mé duši neprospívá a tento způsob zcela zavrhuji. Kouzlo fotografování je bytostně založeno na individuálním pohledu na svět. Jen v absolutním soustředění-sám. Henri Cartier-Bresson, Alfred Eisenstaedt, Robert Frank, Philippe Halsman, René Burri, Hilmar Pabel, Elliott Erwitt, Frank Eugene Smith, Bill Brandt, Josef Sudek, Jaromír Funke, Vilém Reichmann, Josef Koudelka. Kdo tohle nepochopí, ať vrhne fotoaparát se skály a jde řvát někam do anonymního davu !

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik   


  • 0

#2928 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 8 březen 2019 - 09:06:52

S masovou turistikou je problém úplně všude (a ani nemusí v daném místě být zmíněné "EU projekty").

Mám třeba od dětství hlubší vztah k Třeboňsku, ale posledních pár let je to tam v létě naprosto k pos..ní, davy všude, hlavně pumpičkáři :-( Mimochodem současné dění na Třeboňsku mě dovedlo až téměř k nenávisti k cyklistům, paradoxem je, že v minulosti jsem to tam hodně projel na kole sám, jenže to tam byl počet cyklistů bez nadsázky menší řádově.

 

Samostatnou kapitolou je pak Praha - já vyrostl na Hradčanech, ke Královské zahradě 70 metrů, ale v současné době se to fakt nedá a do centra už radši nechodím, protože na mne padají deprese. Tady je to ještě horší v tom, že davy turistů jsou fakticky celoroční, v sezóně je to jen ještě horší :-(

 

Ono se na to z druhé strany dá koukat i pozitivně, chtě nechtě turistika je důkazem všeobecně rostoucí životní úrovně, ale to nic nemění na tom, že to u spousty míst atmosféru totálně zabilo...  


  • 1

#2929 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 09:27:51

Ono dle mého ani tak nejde o to, že vidíme, jak píšeš  - pumpičkáře, turisty.. Vždyť třeba za první republiky byla spousta turistických oddílů, výletů..ale ten podstatný rozdíl je v tom, že předmětem výšlapu byla příroda, právě ono ticho, krásné výhledy ze strání a kopců, letité lesy. V lesích se návštěvníci pohybovali a chovali jako v chrámu, odhodit odpadky bylo nemyslitelné, mluvilo se skoro šeptem, nebo se vedly důstojné dialogy pro povznesení ducha. A pak ty nezapomenutelné momentky starým měcháčem, kdy jedna černobílá fotografie vydala za tisíce mobil cvaků .. a ani to ne. Dnes je bohužel příroda vnímána jako objekt, něco jako kořist, zdrhnout ji záda pro mé vyčvachtání tělesných nutkání. Kolař musí buď hltat kilometry a stavět svoji fýzis, nebo musí pořizovat racing záběry své nepřekonatelné tělesné mohoucnosti a vše dokumentovat v digitálních datech, nebo už z veliké dálky řinčící a křičící "turisté", kteří vůbec ani nevnímají kudy jdou, vyřvávají na sebe jeden přes druhého, řvou do mobilů a řeší blbiny o sekretářce ve firmě. Pak vídávám posedávat jiné školní hloučky u lesů a luk, kde svorně čučí do mobilů a jsou zcela v matrixu tohoto systému. Kdyby alespoň nedělali takový pustý kravál! No nic, pokouším se lesem zdrhnout někam hodně daleko, ale po chvíli se blíží rachot čtyřkolky která mě málem přejede a ještě mi na pozdrav ukáží fakáče. Tam kde byly ještě před chvílí srnky je už jen prázdno a smrad po výfuku. Ne, nepřeháním, opravdu už dnes funguju v přírodě systémem taktického cvičení "utíkej do relativně klidnější zóny".


  • 1

#2930 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 8 březen 2019 - 10:00:10

clouds: já ti nevím, ale když jdu před šestou do lesa, abych byl na kopci, když začne vycházet slunce, tak nepotkám živáčka. až když se vracím, začnu potkávát první pejskaře se zalepenýma očima a občas potkám i běžce. když náhodou někoho potkám hlouběji v lese, slušně ho pozdravím a on mi stejně slušně odpoví... tím chci říct, že bych to neviděl tak černě v obyčejných lesích. ono totiž kdo chce raději koukat do mobilu, nejde vůbec do lesa, pokud není donucen. takže když se tam dotyčný objeví,je to jednou za uherskej rok. a takhle je to s každým, nejen s mobilařema

čtyřkolku jsem v lese nikdy nepotkal, párkrát motorku na samotném okraji lesa. sám občas jezdím ničit krásy lesa na kole, občas s kamarády, ale že bych někdy narazil na nějaký problém to ne. problémy jsou, když se ještě příliš mladí řítí z kopce po relativně úzké pěšině a vidí lidi, že je třeba jet kolem nich doopravdy pomalu, a to nejen když se kolem nich motají děti či psi. jenže vysvětluj někomu, kdo je v pubertě, že má brát ohledy na druhé...

pochopitelně jiná situace je v turisticky hojně navštěvovaných místech, ale o tom tvůj poslední koment nebyl, jestli se nemýlím. a jaké se vedli diskuze za první republiky v lese asi těžko říct, nepředpokládám, že by sis to pamatoval a i kdyby, lidská paměť je mrcha, která si ráda postupem času lecos upravuje do růžových barev


  • 0

#2931 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 10:09:00

... my už plánujeme dovolené s ohledem na to, kdy by "mohlo být hnusné počasí a nebudou prázdniny .. a mohlo by být méně lidí... "

Začalo nám to tak, nechtěně, v roce 1997 ... v červenci jsme jeli na vodáckou výpravu na Slovensko...  Na Dunajci zákaz plavby, asi 2-3 m nad stav... sjeli jsme ho 3x, nikde nikdo... nádherné propršený týden s rafty... zbytek republiky si to nemyslel, ale to jsme zjistili až dodatečně.

 

Ve firmě se mě ptají, kdy budu mít dovolenou, aby si ji vzali jindy .... chtějí pěkné počasí :)


  • 1

#2932 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 10:21:25

Nimrod - to netvrdím, že nejsou místa kde je ještě poměrně klid. Ovšem ta jistota se okamžitě rozpráší tím, až si někdo z rozmaru usmyslí, že ti na ten tvůj kopec udělá asfaltku. Pak už si můžeš jen ucpávat uši. Já popisuji situaci na celých Orlických horách, kde to znám celý život a schválně se někdy přijeď podívat a zkus najít klid a ticho od lidí:))) Jenom okolo Olešnice jsou TŘI  skiareály s kapacitou 1000 parkovacích míst. A čtyřkolky? Ty ti hned druhý den přijedou na asfaltce na kopec až pod tvojí bradu:)) Jak píše Jirka M - dnes už si vybírám cestu na hory jen pokud je hnusně, není sníh, protože světelný smog ze skiareálů včetně hudby z tlampačů jsou nad celýma horama, nebo není moc léto, protože kraválu a bordelářů se za celý den nezbavíš, odpadky u lesa a polí jsou normou. To si piš, že je to realita.


  • 0

#2933 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 10:28:09

Orlické hory mají navíc tu smůlu, že jsou dost proasfaltkované už od budování pevnostní linie. Hřebenovku jsme šli jednou,... asfalt, asfalt, cyklisti, plochý hřbet, kolem stromy a do kraje nevidíš... na tuto "hřebenovku" se už nevracíme.


  • 0

#2934 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 8 březen 2019 - 10:28:31

a jsme furt v těch turisticky vyhledávaných místech :-) sejdi z hor a nepotkáš skoro nikoho. jen v neděli, když je sluníčko, se po obědě rozběhnou lidi k nejbližším známým místům v lese...


  • 0

#2935 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 8 březen 2019 - 10:32:06

Ono dle mého ani tak nejde o to, že vidíme, jak píšeš  - pumpičkáře, turisty.. Vždyť třeba za první republiky byla spousta turistických oddílů, výletů..

 

Když ale ve výsledku je to nakonec hlavně právě o těch počtech... Třeba na zmíněném Třeboňsku v 90tých letech už bylo cyklistů celkem dost, výskyt pitomců mezi nimi také nebyl právě nulový, jenže ve výsledku se to rozprsklo na větší plochu a člověk měl pořád klidu dost a záleželo jen na něm, jak se k tomu stavěl.  Jenže dneska v době sezóny už klid v blízkosti více známých tras nenajdeš...  Trochu lepší je to jak píše Nimrod hned po ránu, ale pokud třeba u focení chceš světlo v jiné denní době, tak je to problém :-(

 

Já si nemyslím, že je turistika negativní jev, jen zkrátka existují jisté zlomové limity, nad kterými už to je problém. Když se vrátím do Prahy, tak v 90tých letech sice počet turistů proti době před revolucí narostl hodně, ale tehdy to bylo spíš pozitivum, kdy to vedlo k oživení, ale ještě to vyloženě neničilo atmosféru. Jenže v posledních letech to dosáhlo počtů, které už jsou zkrátka nad možnosti lokality. A tohle je všude, nedávno jsem četl v podstatě to samé z Barcelony...


  • 1

#2936 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 8 březen 2019 - 10:58:28

Nemyslím, že problém je způsoben dotacemi či nařízeními z EU. To bychom plakali na špatném hrobě.

Všechno podle mě souvisí s rostoucí životní úrovní a s tím související mobilitou obyvatelstva - dnes má auto pomalu každý dospělý z rodiny, zatímco ještě v devadesátých letech jsme byli na mnohem nižších číslech. Dobře si pamatuju, že v 80. letech jsme si stěží mohli dovolit jeden týden dovolené v tuzemsku a výlety jsme občas podnikali maximálně na kole do nejbližších míst. Dnes není problém kdykoliv sednout do auta a zajet si kamkoliv. Stejně tak si dnes může dovolit cestu letadlem mnohem víc lidí než před dvěma desítkami let. Pro alespoň průměrně vydělávajícího cizince ze zemí na západ od nás není problém si zaletět do Prahy na víkend, další víkend třeba do Paříže, Říma...

Zkrátka touha po "zážitcích" spolu s vysokou životní úrovní vede k tomuhle přeplnění turistických míst a s tím souvisejícím obrovskou kumulací dopravy. Těžko se to v dohledné době zlepší.


  • 2

#2937 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 11:03:58

a jsme furt v těch turisticky vyhledávaných místech :smile: sejdi z hor a nepotkáš skoro nikoho. jen v neděli, když je sluníčko, se po obědě rozběhnou lidi k nejbližším známým místům v lese...

... už jsme sešli .. i z hor:)


  • 1

#2938 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 březen 2019 - 11:42:20

Kdo chce zažít skutečnou přírodu, doporučuju projít si Kungsleden. Možná poslední evropská divočina, minimum lidí, žádný mobilní signál po většinu cesty, obohacující zážitek. Ono je asi složité něco takového požadovat po tak hustě obydleném místě jako je Česká republika.


  • 0

#2939 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 8 březen 2019 - 11:48:31

Salo tomu uhodil hřebíček na hlavičku.    Před  půlkou 90.let  chudí pracující museli makat jak magoři, aby  mohli přežít.   Mladí čundráci jezdili vlakem či  stopem,   a to ne každý den či víkend.   Lesy a  tak fotogenické mírné kopečky zely prázdnotou  (kromě těch,  kde byli zakopáni  rusáci, zachránci okupanti).  sem tam potkal našinec  babku  houby,  roští či  šišky do nůší či jutových pytlů sbírající).   Kua, zase ta nostalgie :-D


  • 2

#2940 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 8 březen 2019 - 12:24:14

A je spousta míst i v podstatě ve městě a lidí tam člověk potká jen pár, pokud vůbec. Taková přírodní rezervace Rezavka například - jaro, léto, podzim. Kdo rád fotí přírodu, tak tam si vyhraje - vodní ptactvo, hadi, vážky, želvy nádherné .. jen Bobra jsem bohužel neměl to štěstí, i když podle okousaných kmenů tam jsou. I když...v letní podvečer/večer tam člověk občas narazí na jiné bobry ve vodě :D

 

Klasické turistické výletní destinace, kde je celkem normální dostupnost to už jsem vzdal. Z toho se často stal "václavák".


  • 0

#2941 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 12:43:13

Rezavka... a vezmeš--li to do důsledků, ani tam nesmíš... jen po značené cestě :)


  • 0

#2942 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 8 březen 2019 - 13:18:53

Jirka M - to je přesně o čem píšu, asfaltky a kolaři, ale takový ty závodní, jakoby furt jeli závod míru, ty příroda nezajímá, mají to jenom jako ego vyžití na "zdravém" vzduchu. 

 

Nimrod - ale já chatu nekupoval před 25 lety v turisticky hojně navštěvované destinaci:)) Byl to prostě tichý kout Orlických, jednou za den projel traktor z hnojem. Dnes?? Ty jo, trauma a náběh na žaludeční vředy, jenom sto metrů vedle si milionáři postavili hned 5!!! tzv. chalup, kam jezdí vejskat, řvát do mobilů a v noci zase grilovat, chlastat a pro změnu zase řvát. Posledním hitem těchto vopruzů byl nápad oběstavět si chalupy silným až veřejným osvětlením..že mám po focení noční oblohy nemusím zdůrazňovat...No já to nekupoval tehdá proto, abych sestupoval z hor dolů.)) Jak píšu, je finíto.

 

Kolikrát jsem přistihl při tom, že si přeju, aby už nastala zase nějaká finanční krize, aby se hory mohly zase trochu nadechnout....


  • 0

#2943 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 8 březen 2019 - 13:55:50

z toho vyplývá jediné ponaučení, nekupovat chatu :-)


  • 0

#2944 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 8 březen 2019 - 13:57:48

Nic nekupovat, nic nemít. Foťák co nemáš se ti nepokazí, film co nemáš se ti nepoškrábe ani neprojde expirací. A když ni nemáš, ani ti nemůžou nic vzít. Tak.


  • 0

#2945 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 13:58:59

Jirka M - to je přesně o čem píšu, asfaltky a kolaři, ale takový ty závodní, jakoby furt jeli závod míru, ty příroda nezajímá, mají to jenom jako ego vyžití na "zdravém" vzduchu. 

Ano, správný kolař u piva neřeší, kde byl a co viděl, ale kolik "udělal" kilometrů, případně výškových metrů a jakou měl "maximálku".


  • 0

#2946 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 8 březen 2019 - 14:44:39

Ludom chyba zalladna slusnost a ucta. Nie len v prirode. Vymyslaju sa kadejake normy a takony na ochranu toho a hentoho, teda aj sukromia a osobnych udajov a potom clovek v MHD pocuva telefonat na plne pecky o slanine, o snoch, o dporoch so svokrovcami, o bordeli v detskej izbe a o kolegyni, ktora .... A to vsetko hlasi ta ista osoba - asi ma telefonovanie do celeho sveta zadarmo. A vobec jej nevadi, ze tie chujoviny pocuva plna elektricka
  • 0

#2947 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 březen 2019 - 15:06:16

Jirka M - to je přesně o čem píšu, asfaltky a kolaři, ale takový ty závodní, jakoby furt jeli závod míru, ty příroda nezajímá, mají to jenom jako ego vyžití na "zdravém" vzduchu. 

 

A je to problém? Sám miluju cyklistiku a občas si prostě chci dát do těla. To ale neznamená, že nemám rád přírodu a nezajímá mě. Rád do ní vyrazím pěšky v klidu a užiju si to, klidně i na tom kole, když mám čas. Ale když jdu třeba po práci na kolo a mám jen dvě hodiny do setmění, chci se prostě po celodenním sezení u počítače hnout, ne se kochat, zvlášť pokud jedu trasu, kterou jsem jel předtím už stokrát. Nevidím na tom nic špatného.


  • 0

#2948 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2019 - 15:23:00

 

Jirka M - to je přesně o čem píšu, asfaltky a kolaři, ale takový ty závodní, jakoby furt jeli závod míru, ty příroda nezajímá, mají to jenom jako ego vyžití na "zdravém" vzduchu. 

 

... Nevidím na tom nic špatného.

 

Záleží na tom, jak se chováš k chodcům. Cyklisté jezdí, proč ne... ale mají pocit práva přířítit se kdekoli, kdykoli, nečekán, neslyšen, bez omezení... chodče, choď s hlavou dozadu a skákej do pangejtu...Nestihneš-li to, zařvu na tebe zpětně, vynadám a ujedu...  A práva chodců?


  • 0

#2949 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 8 březen 2019 - 15:40:52

Vážení kolegové, ..... klasického, černého chlupatého fotogenického bobra, abys pohledal .... S  pozdravem: "Prašivý Jezevec" Erik


  • 1

#2950 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 březen 2019 - 16:24:30

 

 

Jirka M - to je přesně o čem píšu, asfaltky a kolaři, ale takový ty závodní, jakoby furt jeli závod míru, ty příroda nezajímá, mají to jenom jako ego vyžití na "zdravém" vzduchu. 

 

... Nevidím na tom nic špatného.

 

Záleží na tom, jak se chováš k chodcům. Cyklisté jezdí, proč ne... ale mají pocit práva přířítit se kdekoli, kdykoli, nečekán, neslyšen, bez omezení... chodče, choď s hlavou dozadu a skákej do pangejtu...Nestihneš-li to, zařvu na tebe zpětně, vynadám a ujedu...  A práva chodců?

 

 

Protože to přesně dělá VĚTŠINA cyklistů, takže to lze zobecnit na všechny. Jasně, ve všech odvětvích se najde pár idiotů, co dělají špatnou pověst ostatním. Osobně pokud chci jet nějakou intenzitu, jedu po silnici, kde těch chodců moc není. Kvůli smíšeným cyklostezkám mám malý zvonek i na silničce, když tam náhodou musím projet, dávám samozřejmě pozor a upozorňuju na sebe dostatečně předem. Stejně tak, jako se nadává cyklistům, se dají hejtovat chodci, kteří jdou v partě roztažení přes celou šířku cesty, případně pejskaři, co jdou vpravo, pes vlevo a mezi nimi natažené vodítko.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních