Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2101 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 2 srpen 2015 - 19:10:09

Chybí tu sekce "Co mne děsí" a tak to dám semka. Koukala jsem do obchodu Foma a zjišťuji, že z nabídky zmizela sada na vyvolávání inverzních filmů. A zrovna v okamžiku, kdy jsem váhala, jestli z táty pod nějakou rozumnou záminkou vydindám kameru a vývojnici. Vypadá to, že asi budou dále odpočívat :-/


  • 0

#2102 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 srpen 2015 - 19:43:12

Můžeš ji mít od Béfoto za 465kč


  • 0

#2103 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 srpen 2015 - 21:38:49

alebo si navážiť - určite lacnejšie.


  • 0

#2104 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 3 srpen 2015 - 04:19:54

To ano, ale jak dlouho? Když to Foma stáhla ze svého obchodu, tak už je asi nebudou dělat.

 

Můžeš ji mít od Béfoto za 465kč


  • 0

#2105 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 3 srpen 2015 - 04:24:01

To určitě, ale je tu možnost zjednodušení. Na www.fotoskoda.cz se píše o tom, že jako první i druhá vývojka se používá normální FOMADON LQR (1:10) takže by odpadla starost s tím, jak namíchat vývojku. Jde tedy hlavně o složení bělící, čistící a ustalovací lázně. Možná že by šel použít i normální Fomafix, ale to je jen má domněnka.

 

alebo si navážiť - určite lacnejšie.


  • 0

#2106 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 srpen 2015 - 07:36:00

Ako píšeš, ustaľovač akýkoľvek klasický, ja by som dol prednosť kyslému. Ako čistiacu lázeň zohnať siričitan sodný, na aukru ho človek ponúka za celkom slušnú cenu. Ostáva bielenie: kyselinu sírovu kúpiš v každej drogérke, akumulátorovú, dáš jej tri krát viac. Ostáva dvojchroman draselný alebo manganistan draselný. Manganistan by sa mal dať zohnať v lekárni, ja však dávam prednosť Dvojchromanu draselnému, ale ten sa veľmi ťažko zháňa, nakoľko je zaradený do skupiny veľmi nebezpečných chemikálii zo zhubným vplyvom na životné prostredie.

Teda ak kúpiš Fonadon LGR, ustaľovač a zoženieš zvyšné tri chemikálie, máš všetko na vyvolanie čb filmov, a nielen Foma. Čistenie, bielenie a ustaľovač sú v podstate rovnaké u všetkých čb filmov. Rozdiely sú len u prvej vývojky, ako druhú vývojku môžeš použiť prakticky akúkoľvek pozitívnu vývojku.

Je to v podstate jednoduché, len zdĺhavé.


  • 0

#2107 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 3 srpen 2015 - 20:15:26

nemá někdo problém s nahráváním foto do galerie? dám nahrát, pak vybrat kategorii, skocim do prislusne kategorie v galerii, dam znova nahrat a nic.. porad dokola.


  • 0

#2108 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 3 srpen 2015 - 20:23:19

V pravo nahoře kliknu na svůj nick, pak moje galerie, pak nahrát, album a nahrát fotku. Pokud už máš album tek jen moje galerie a u albumu už máš napsané nahrát.


  • 0

#2109 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 srpen 2015 - 14:39:55

Ostáva bielenie: kyselinu sírovu kúpiš v každej drogérke, akumulátorovú, dáš jej tri krát viac. Ostáva dvojchroman draselný alebo manganistan draselný. Manganistan by sa mal dať zohnať v lekárni, ja však dávam prednosť Dvojchromanu draselnému, ale ten sa veľmi ťažko zháňa, nakoľko je zaradený do skupiny veľmi nebezpečných chemikálii zo zhubným vplyvom na životné prostredie.

 

Nefungoval by bělič na barevné (negativní i inverzní) filmy? Ten se dá sehnat docela snadno. 


  • 0

#2110 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 srpen 2015 - 15:24:17

Ne.


  • 0

#2111 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 4 srpen 2015 - 15:26:23

Asi to budu muset zkusit. Děkuji za rady :)


  • 0

#2112 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 4 srpen 2015 - 18:31:39

S kyselinou sírovou přeju hodně štěstí. Sehnal jsem 96% ale málem jsem vyhrožoval sebevraždou.


  • 0

#2113 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 srpen 2015 - 00:06:00

Dubraro nie. Aj keď sa zdá, že je to to isté, nie je to to isté. U ČB sa používa Dvojchroman draselný, respektíve manganistan a u farby je to Červená krvná soľ (hexakyanoželezitan draselný). U čb inverzia v podstate odstráni vyvolané halogenidy strieborné z vrstvy a ostane tam len neexponované striebro, u farby sa len prevedú do formy, ktorú vie ustaľovač odstrániť.


  • 0

#2114 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 srpen 2015 - 00:10:32

Hidejoshi, čo sa týka tej kyseliny sírovej, veľmi by som neriskoval. Ten 96% vytriol je skutočne riadne svinstvo a dlhoročná skúsenosť hovorí, že trojnásobné množstvo tej akumulátorovej splní rovnaký účel. Ona tá kyselina má vlastne len tú úlohu, že udržuje lazeň kyslú, lebo ináč by dvojchroman nezreagoval s vyvolaným striebrom, a teda by ho neodstránil.


  • 0

#2115 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 srpen 2015 - 21:21:37

Taky už jste si u Mamiya 645 PRO spletli tlačítko na VÝMĚNU kazety s tlačítkem na OTEVŘENÍ kazety? :/ Doufám, že se osvítila max. dvě poslední políčka, kdo mě uklidní, že jo? :)


  • 0

#2116 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 2 září 2015 - 15:36:12

Tak si tak říkám, že lam, které v roztržitosti otevřou foťák před tím, než převinou film zpět do kazety asi moc nebude  :ph34r:  Nicméně doufám, stejně jako autor předchozího psaní, že se osvítila jen malá část filmu a zbytek půjde použít. Už se vaří voda na vývojku :)


  • 0

#2117 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 2 září 2015 - 15:56:33

Ale určitě je jich tu víc jen se nepřiznaj :-) Já fotil Flexaretou a až jsem dofotil svitek, při jeho vyndávání jsem ho zrovna rozmotal jak harmoniku. A bylo po odbornosti :-)


  • 0

#2118 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 2 září 2015 - 20:34:57

Tak při mne asi stály nějaké ty mocnosti a docela se to povedlo. Sice je asi tak osm obrázků v čudu, ale zbytek filmu vypadá dobře. Právě se koupou ve vodě. Čili to nakonec dopadlo, při vší smůle, dobře :)


  • 0

#2119 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 září 2015 - 00:34:55

No aj mne sa stalo niečo také. Po dofotení filmu vo flexarete som ho vybral, naslinil ten lepiaci prúžok (zvyk zo starých zvitkov, kde bola klasicka slintačka) a šup s ním do vrecka nohavíc, rýchle trebalo založiť nový film. Samozrejme na ten vo vrecku som si spomenul až v krčme, keď som hľadal po vreckách mince na zaplatenie účtu a vytiahol zvitok, samozrejme mierne roztočený. Chvála Bohu, samozrejme film dostal zabrať, ale našťastie tam bolo tak málo svetla, že boli osvetlené len cca 0,5cm okraje. Ja som si totiž nevšimol, že tak je samolepka, treba stiahnuť krycí papier a je po ptákach.


  • 0

#2120 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 3 září 2015 - 16:45:18

Mno, musim říct, že tahle fomí novinka mě silně sejří, vážně. Jednak se občas stane, že se sloupne ten krycí papírek a samolepka dělá pak bordel ve foťáku (to mám zde z fora, mě se to ještě nestalo teda) a druhak prostě chci zalepit svitek a musim bojovat s odlepováním krycího papírku a ten mi samozřejmě nejde sloupnout podle toho, jak rychle potřebuju založit novej film. Pro mě typická inovace k horšímu. Samolepka vypadá moderněji, ale prostě voblíznout pásek a zalepit bez jakejkoliv dalších pičičmundin mi přinde daleko jednodušší a oučelnější. A zaplať pánbu - ilford snad zachová voblizu, respektive doufám, že se budou držet hesla - co funguje nevylepšuj...


  • 2

#2121 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 3 září 2015 - 19:00:42

Také na tuhle inovaci nadávám. Nemám sice problém s tím, že by se krycí papír odlepil při převíjení , ale naopak  nedaří se krycí papír sloupnout. A čím rychleji to člověk potřebuje tím méně se daří.


  • 0

#2122 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 4 září 2015 - 15:45:10

Ty fomácký samolepky jsou fak k vzteku! V yashice D se  to lepí všude a čistit zbytky lepidla je vopruz.


  • 0

#2123 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 086 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 716

Publikováno 4 září 2015 - 16:34:53

Připojuji svůj hlas pod sloupeček "samolepky = vopruz" 


  • 0

#2124 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 4 září 2015 - 16:38:38

fuji + samolepky = parada

.

..


  • 0

#2125 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 086 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 716

Publikováno 4 září 2015 - 16:47:22

Připojuji svůj hlas pod sloupeček "fuji + samolepky = parada"

A dodávám - mňam


  • 0

#2126 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 4 září 2015 - 20:44:37

Já to měl ve Flexaretě přilepené hned s prvním svitkem, pak už naštěstí ne.


  • -1

#2127 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 3 říjen 2015 - 13:56:51

taková veselá historka aneb proč nemám rád nicky alias přezdívky:
15.6. jsem na Aukru zakoupil fotoaparát Flexaret VI, vadný (jak bylo i uvedeno v popisu).
Jenže se mi stala nepříjemnost - zásilka mi přišla ze zcela jiné adresy než bylo v popisu aukce uvedeno, takže jsem ji mylně považoval za balík od členky zdejšího fóra, které jsem souhrou náhod tehdy slíbil opravu shodného typu fotoaparátu. Nuže - já Flexaret promptně a pečlivě zgenerálkoval a omylem zaslal na adresu odesilatelky a čekal...celé léto jsem ale nedostal odpověď a vysvětlili jsme si to až začátkem září. Ovšem nikoli se "staronovým držitelem" fotoaparátu, - ten na maily nereaguje, mluvil se mnou akorát po telefonu. Přislíbil sice, že mi vrátí alespoň cenu, za kterou jsem od něj aparát koupil (ten Flexaret už mezitím prodal dál, jde naprosto jednoznačně o překupníka, jak jsem zjistil z mnoha jeho dalších internetových aktivit), ale bohužel - skutek utek...
Navíc mezitím vyhrál pro změnu moji aukci, kterou samozřejmě z logických důvodů "opomenul" zaplatit...
Tam již byla uvedena ta odlišná doručovací adresa, takže jsem alespoň získal smutnou jistotu. Nuže, kdybyste si náhodou někdy koupili Flexaret VI s číslem 5-124208, tak aspoň máte jistotu, že Vám bude (jak doufám) dobře a dlouho sloužit.
Děkuji za pochopení a případné projevy soustrasti typu "za blbost se platí" nebo "nechť je každý dobrý skutek po zásluze potrestán" a pod.
S pozdravem "Ať je léto nebo zima, Flexaret je vždycky príma!" V.Vait


  • 0

#2128 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 3 říjen 2015 - 17:24:26

Zde někteří členové mají i pět registrací a bombardovali mě i sprostými sz,  největší legrace je když se zaregistruje po čtvrté a napíše.............. Zdravím jsem tu nový chtěl bych se zeptat............ a žije v tom, že nikdo to neví. Lidi jsou různí , někdy a to často je normální člověk ani nemůže pochopit.


  • 0

#2129 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 říjen 2015 - 19:21:52

Opět zenit? Naja, na takové slušnost a vstřícnost neplatí...
  • 0

#2130 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 3 říjen 2015 - 19:30:48

jj, je to tak asi už čtvrtý- pátý nick :-)


  • 0

#2131 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 říjen 2015 - 19:38:34

Kdo? Hlásit, nechat zablokovat.
  • 0

#2132 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 3 říjen 2015 - 20:01:32

taková veselá historka aneb proč nemám rád nicky alias přezdívky:
15.6. jsem na Aukru zakoupil fotoaparát Flexaret VI, vadný (jak bylo i uvedeno v popisu).
Jenže se mi stala nepříjemnost - zásilka mi přišla ze zcela jiné adresy než bylo v popisu aukce uvedeno, takže jsem ji mylně považoval za balík od členky zdejšího fóra, které jsem souhrou náhod tehdy slíbil opravu shodného typu fotoaparátu. Nuže - já Flexaret promptně a pečlivě zgenerálkoval a omylem zaslal na adresu odesilatelky a čekal...celé léto jsem ale nedostal odpověď a vysvětlili jsme si to až začátkem září. Ovšem nikoli se "staronovým držitelem" fotoaparátu, - ten na maily nereaguje, mluvil se mnou akorát po telefonu. Přislíbil sice, že mi vrátí alespoň cenu, za kterou jsem od něj aparát koupil (ten Flexaret už mezitím prodal dál, jde naprosto jednoznačně o překupníka, jak jsem zjistil z mnoha jeho dalších internetových aktivit), ale bohužel - skutek utek...
Navíc mezitím vyhrál pro změnu moji aukci, kterou samozřejmě z logických důvodů "opomenul" zaplatit...
Tam již byla uvedena ta odlišná doručovací adresa, takže jsem alespoň získal smutnou jistotu. Nuže, kdybyste si náhodou někdy koupili Flexaret VI s číslem 5-124208, tak aspoň máte jistotu, že Vám bude (jak doufám) dobře a dlouho sloužit.
Děkuji za pochopení a případné projevy soustrasti typu "za blbost se platí" nebo "nechť je každý dobrý skutek po zásluze potrestán" a pod.
S pozdravem "Ať je léto nebo zima, Flexaret je vždycky príma!" V.Vait

Já na aukru prodal tiskárnu. Protože moc nerozumím internetovým platbám, chlapík poslal kopii platebního příkazu na paypal. Uvěřil jsem a tiskárnu odeslal. Peníze nepřišli. Aukro se kroutilo, ale potvrdilo, že platba je neplatná a ten scan je zfalšován. Chlapíkovi jsem volal, nebyl české národnosti a na půl cesty už k němu jsem mu řekl, že vyřešeno to bude z mé strany s ním do jednoho dne. Koktal a druhý den naštěstí zaplatil, peníze vrátil. Má první Flexareta koupená na Sbazaru já idiot platba předem a cena za F. 350kč , jsem to poslal a F. neviděl. Tak jsem na ten stejnej inzerát napsal z jinýho meilu a opět zaplaťte atd. Po písemných satisfakcích ode mě jsem peníze viděl zpět. Stačí znát jen pár zákonů. Osoba vystupovala jako muž , peníze zpět se vrátily od ženy :-) Asi ani nevěděla chudera jak ten int. bank. funguje. Jinak ještě kopírovala obrázky inzerátů jiných iživatelů na bazarech a pod. Omluvte chyby mám vynechávající klávesnici.


  • 0

#2133 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 říjen 2015 - 21:40:09

Na me to zrovna pred par dny taky jeden zkousel, platba pres Paypal ze zahranici, pise anglicky pod anglickym jmenem, ale zduvodneni, proc to nechce poslat na ceskou adresu postou na dobirku se proste neda verit (pracuje pry momentalne pro dulni spolecnost nekde v Bosne :-D) Navic neprodavam zadne exkluzivni zbozi, jenom bezny kus elektroniky ceskeho vyrobce, nic, o co by byl v zahranici zajem... Pozor na takove sizunky.
  • 0

#2134 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 4 říjen 2015 - 15:39:53

Vazeni kolegove temnokomornici,

situce co nastala ,ne ze by mne zlobila,ale primo me na......

Praskla voda v dome,samozrejme,ze pod podlahou v me temne komore.Vse vystehovat,kus podlahy vytrhat,venku vykopat dvoumetrovou jamu,zkratka situace na prd.Ono tato temna stranka ma i sve plus.Delsi doby si rikam,ze by to chtelo radny uklid a jiste upravy,ale znateto sami,az priste ,ted ne,bla,bla,bla,vymluvy.Ted uz zadne vymluvy neplati.Neveril jsem co je tam skrytych veci a i zbytecnosti.Snad zitra bude voda spravena,ani se neptejte na cenu,bylo mi receno,ze jsem skoro polovinu usetril svoji praci.

 

Preji vam vsem dobre svetlo a at se dari

 

borek


  • 0

#2135 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 5 říjen 2015 - 09:32:13

Milý Borku, prosím nezoufej! Z pronajaté fotokomory o rozměrech 4,2m2 jsem za celá léta od doby její rekonstrukce vytáhl jednoho tučného potkana, bez nutné účasti obecního koronera a naprosto nepravidelně několik desítek kýblů sra.ek, horké, či v lepším případě studené vody, převážně v zimě, často za situace, kdy jsem právě odcházel do zaměstnání a do odjezdu autobusu mi zbývalo cca 10 minut. Nyní je prováděna rekonstrukce stoupačky, která je bez

logické úvahy investora stavby stále zapojena na staré litinové potrubí, které je zčásti rekonstrukcí rozbito, či částečně zasypáno. Otázkou zůstává, kdy se volný prostor zaplní natolik, že vytryskne v obvyklém místě přízemního bytu přímo nad fotokomorou. Jsem z pravidelně se opakující situace znechucen již po léta natolik, že zcela vážně uvažuji o jiném řešení. Když po sedmnácté stále dokola něco znovu obnovuješ, a stále znovu se situace opakuje, je to již i na mne demotivující. V nájemním domě jsem však rád, že mám alespoň minimální prostor, kde mohu vybavení bez nutnosti neustálého stěhování mít. Jak vše dopadne, uvidím zítra 6.10. v odpoledních hodinách, kdy dostanu klíče od celého prostoru zpět. Po osmnácté budu desinfikovat, drhnout, čistit a sušit ponechaný binec a vyvrtanou suť z průchodu základové zdi domu, která je celá z obyčejných cihel opláštěná trouchnivými zbytky jediné vrstvy asfaltového papíru. Čeká mne opět adrenalinový zbytek týdne, vždy po večerech do začátku hodiny nočního klidu. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#2136 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 5 říjen 2015 - 22:05:19

Tak trochu mě zlobí osvícené celé balení Fomatonů červeným filtrem. Asi jim to nesvědčí. Mám vše jak sepii . A hodně velkej závoj do hnědozelena.


  • 0

#2137 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 6 říjen 2015 - 13:53:16

Tak mě zlobí, že sem si temperoval vývojku přiléváním z lahve.... s přerušovačem.... ehm.... :oops:


  • 0

#2138 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 říjen 2015 - 13:57:40

Tak trochu mě zlobí osvícené celé balení Fomatonů červeným filtrem. Asi jim to nesvědčí. Mám vše jak sepii . A hodně velkej závoj do hnědozelena.

Jaký červený filtr? Jaká žárovka? Jaká vzdálenost? Bez konkrétní informace je tvůj příspěvěk "asi" blábol.


  • 0

#2139 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 říjen 2015 - 15:15:12

Blábol nevím, mám to okrový i vymaskováním :-) Filtr trochu do oranžova vzdálenost cca 1,2m , žárovka 20W. Ostatní papíry RC,Fomabrom v pohodě. Testovací várka 5ks z Fomy, důvoč proč jsem koupil celý balení 100ks to neudělala.


  • 0

#2140 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 říjen 2015 - 15:44:27

Blábol nevím, mám to okrový i vymaskováním :smile: Filtr trochu do oranžova vzdálenost cca 1,2m , žárovka 20W. Ostatní papíry RC,Fomabrom v pohodě. Testovací várka 5ks z Fomy, důvoč proč jsem koupil celý balení 100ks to neudělala.

Tak to nebude filtrem, ale vývojkou. Nebo vadná šarže papírů. U tohoto typu nic vzácného.


  • 1

#2141 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 6 říjen 2015 - 15:44:30

celé to vypadá na nějakou souhru mylných domněnek, či záměn, neboť pokud světlo vydrží fomabromy, proč by neměly vydržet méně citlivé fomatony


  • 0

#2142 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 říjen 2015 - 15:52:18

Vývojka byla tekutá LQN, ustalovač Fomafix. Jak říkám , zkušební balení to neudělalo, tohle dokoupený balení je prostě v závoji. Postup byl naprosto stejný chemie čerstvá.


  • 0

#2143 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 6 říjen 2015 - 15:53:28

a s tím výsledný tónem by mohl pomoci jendův test, ale nikde to nevidím

a nevybavím si, jestli to byl stejnej papír a různé vývojky (různý tón obrazu), nebo různé papíry

či co to bylo

 jisté je, že třeba běžný 131 leze z každé vývojky jinak


  • 1

#2144 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 říjen 2015 - 16:00:55

No ono už je nějak dojedu a dále se budu věnovat jen Fomabromům, ne že by mě pokusy nebavily, ale stojí dost peněz. V tom tonu jsou hezký na chatičky, domečky, políčka, kytičky, ale na fotky osob se moc nehodí. Možná na samotnej portrét, ještě zkusím přáškovou vývojku, tu jsem ještě nedělal nikdy.


  • 0

#2145 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 6 říjen 2015 - 16:32:38

Raz som dostal vzorkové balenia od Fomy, tuším dve, obidve boli exponované takmer do čierna :-) Posledný balík Fomatonov 50 kusov 24x30, čo som používal, mal všetky papiere exponované, asi 5 mm pásik na jednom okraji. Inak ale bol použiteľný :-)


  • 1

#2146 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 říjen 2015 - 16:52:04

Tak to ledasco vysvětluje , díky za reakce!!!


  • 0

#2147 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 říjen 2015 - 08:00:30

Neodolal jsem 'vyhodne' nabidce koupe Fuji GSW690.... Pristroj sice vypada jako novy, ale po zalozeni zkusebniho filmu pri pretaceni se mechanismus nezakousne na dalsim policku, nybrz pretaci furt pryc... zaverka se odblokuje jen, kdyz je pretoceno presne na cislo, ale to se da tezko trefit... 

 

a ) vratit prodejci - komplikovane (japonsko)

b ) vyvrtat diru do zadni steny, aby bylo videt cislo na papiru - zoufale

c ) najit nekoho, kdo by to dokazal opravit?

 

Vite prosim o nekom, kdo by to dokazal? Obavam se, ze to neni prilis rozsireny pristroj... :sad:


  • 0

#2148 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 7 říjen 2015 - 08:29:08

Jak jsi na tom s cizími jazyky?http://www.apug.org/...ever-stuck.html

http://www.rangefind...ad.php?t=116650


  • 0

#2149 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 říjen 2015 - 08:40:27

Neodolal jsem 'vyhodne' nabidce koupe Fuji GSW690.... Pristroj sice vypada jako novy, ale po zalozeni zkusebniho filmu pri pretaceni se mechanismus nezakousne na dalsim policku, nybrz pretaci furt pryc... zaverka se odblokuje jen, kdyz je pretoceno presne na cislo, ale to se da tezko trefit... 

 

a ) vratit prodejci - komplikovane (japonsko)

b ) vyvrtat diru do zadni steny, aby bylo videt cislo na papiru - zoufale

c ) najit nekoho, kdo by to dokazal opravit?

 

Vite prosim o nekom, kdo by to dokazal? Obavam se, ze to neni prilis rozsireny pristroj... :sad:

Můžeš poskytnout odkaz na prodejce? Sám po tomhle přístroji pokukuju.


  • 0

#2150 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 říjen 2015 - 09:10:50

hidejoshi:  Dekuji mnohokrat za odkazy, to druhe zda se byt podobne mym problemum a vidim tam na obrazku ozubene kolecko s vylamanymi zuby.... :-(

 

Notorius: Bylo to z nabidky http://www.ebay.com/usr/camera_japan ale vzhledem k vyse uvedenemu bych toho prodejce zatim spis nedoporucoval... :-/

 

Zkusim tim jeste nekolikrat protahnout film, mozna je ta zapadka ktera ma blokovat posuv jenom starim nejaka zatuhla.

 

Nasel jsem i servisni manual, tak snad to s nim nektery ze zde proverenych opravaru dokaze.... pokud jsou ale ty zuby vylamane, tak nevim nevim... :-(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních