Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2151 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 7 říjen 2015 - 09:29:29

Být tebou tak mu zkusím napsat.


  • 0

#2152 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 říjen 2015 - 10:22:17

 

Notorius: Bylo to z nabidky http://www.ebay.com/usr/camera_japan ale vzhledem k vyse uvedenemu bych toho prodejce zatim spis nedoporucoval... :-/

 

Děkuju, právě proto jsem se na to ptal.

Ještě prosím upřesnit, který model to je? II nebo III ?


  • 0

#2153 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 říjen 2015 - 10:57:48

Notorius: Je to III


  • 0

#2154 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 říjen 2015 - 14:26:03

Zda se, ze problem se vyresil, prepnul jsem to na film 220 a zacalo to pri previjeni zastavovat, nejdriv nahodne, pak kazdou druhou fotku, a ted uz to pokazde spravne zastavi na cisle i pri prepnuti na 120tku film.

 

Tak to asi bylo skutecne jen nejake zatuhle, jak s tim dlouho nikdo nefotografoval.

 

I tak Vam panove dekuji za snahu pomoci.


  • 0

#2155 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 říjen 2015 - 14:40:20

Zda se, ze problem se vyresil, prepnul jsem to na film 220 a zacalo to pri previjeni zastavovat, nejdriv nahodne, pak kazdou druhou fotku, a ted uz to pokazde spravne zastavi na cisle i pri prepnuti na 120tku film.

 

Tak to asi bylo skutecne jen nejake zatuhle, jak s tim dlouho nikdo nefotografoval.

 

I tak Vam panove dekuji za snahu pomoci.

Tak ať slouží ke spokojenosti. :-)


  • 0

#2156 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 7 říjen 2015 - 16:12:30

To psali na tom apugu.


  • 0

#2157 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:27:57

Za blbost se platí. A když už se  po  několika desítkách let něco pos..e, tak pořádně. 

Jak mám obvykle ve zvyku na exponované filmy  lípnout kousek samolepky s popisem, kdy,  co a za jakých podmínek bylo foceno,  a  po příchodu domů  tyto filmy  zvlášť uložit do krabičky nadepsané krasopisně "exponované filmy",   tak filmy nafocené při jedné události,  pro aktéry opravdu "veledůležité", jsem tehdy asi ve fofru jen  vybral z tašky a strčil do skříňky (a hned nevyvolal, nebyla hned možnostú,  a zřejmě později jsem  jeden z těchto filmů strčil znovu do fotoaparátu.  Tak se mi podařila  na celou délku kina  vzorová dvojexpozice. 

Kdyby nebyla  hluboká noc, kdy jsem  ten film vyndal z vývojnice,  a kdybych neměl obavy z rušení sousedů ze spánku spravedlivých,   tloukl bych hlavou do zdi asi až do  teď... 

Málokdy má člověk  důvod  ke  studu,  že by zmizel a na svět už nevylézal...  já ho mám teď.  A důvodný.  Tohle mi  člověk,  pro nějž  jsem tehdy fotil,  možná jednou odpustí... ovšem  nezapomene.  

Kruciš. 


  • 1

#2158 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:41:43

Za blbost se platí. A když už se  po  několika desítkách let něco pos..e, tak pořádně. 

Jak mám obvykle ve zvyku na exponované filmy  lípnout kousek samolepky s popisem, kdy,  co a za jakých podmínek bylo foceno,  a  po příchodu domů  tyto filmy  zvlášť uložit do krabičky nadepsané krasopisně "exponované filmy",   tak filmy nafocené při jedné události,  pro aktéry opravdu "veledůležité", jsem tehdy asi ve fofru jen  vybral z tašky a strčil do skříňky (a hned nevyvolal, nebyla hned možnostú,  a zřejmě později jsem  jeden z těchto filmů strčil znovu do fotoaparátu.  Tak se mi podařila  na celou délku kina  vzorová dvojexpozice. 

Kdyby nebyla  hluboká noc, kdy jsem  ten film vyndal z vývojnice,  a kdybych neměl obavy z rušení sousedů ze spánku spravedlivých,   tloukl bych hlavou do zdi asi až do  teď... 

Málokdy má člověk  důvod  ke  studu,  že by zmizel a na svět už nevylézal...  já ho mám teď.  A důvodný.  Tohle mi  člověk,  pro nějž  jsem tehdy fotil,  možná jednou odpustí... ovšem  nezapomene.  

Kruciš. 

To opravud zamrzí. :-/ Ať hodí digitálem ten, komu se tohle nestalo.


  • 0

#2159 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 27 říjen 2015 - 12:34:00

Kam bych měl tím digitálem hodit...


  • 0

#2160 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 27 říjen 2015 - 13:00:25

staci hodit compact flash kartou s nevyvolanymi raw

.

pro nas senilni starce dvojexpozice vyloucena


  • 0

#2161 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 27 říjen 2015 - 14:55:48

 

To opravud zamrzí. :-/ Ať hodí digitálem ten, komu se tohle nestalo.

Kruciš. 

 

 

Zamrzí? I jadrněji bych se vyjádřil...

U svitku je riziko náhodné dvojexpozice o něco menší - ale zasejc u kina nehrozí založení obráceně (a odfocení celé akce na papír místo filmu).


  • 0

#2162 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 říjen 2015 - 00:32:00

Práve pre takéto prúsery som sa naučil robiť najbezpečnejšiu vec, ktorá zabráni dvojexpozícii, a to stiahnuť celý film do kazety a basta, už ju znovu nezaložiš do foťáku. Nedávno som si chcel  ušetriť vyberanie filmu z kazety a nechal som konce vonku, však viem, na čo som fotil. prišiel som domov a ajhľa, ktorá kazety je nafotená a ktorá nie? Rozmýšľal som, či som niektorú nezaložil dvakrát, ale to zistím až po vyvolaní. Výsledok?  Našťastie som len prišiel o jeden film, ktorý vo fotoaparáte ani nebol, ostatné boli OK. A preto som sa znovu utvrdil v tom, že film po dofotení patrí celý do kazety!


  • 1

#2163 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 28 říjen 2015 - 07:22:27

Vážený kolego, Jiří, přečetl jsem si Vaše upřímné vyznání. Každý, kdo fotografuje klasickým postupem na film zažívá ono velice radostné očekávání zrození snímků, které exponoval v podstatě dvakrát. Pokud se většina chlebařů přeorientovala ve velice krátké době na číslice

v systému záznamu obrazu, nemusejí podstupovat ono skryté riziko a očekávání. Živit se fotografováním musí být velmi stresující činnost.

Z těchto důvodů zůstanu pouhým milovníkem fotografie, fotografujícím pro vlastní potěšení. Nikdy bych se fotografováním nechtěl živit, ani se jím nijak přiživovat. Chybu udělá každý, když na tom velmi záleží, dovedu sdílet Váš pocit frustrace z náhodného omylu. Každý slušný člověk pochopí, jak chyba nastala. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#2164 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 28 říjen 2015 - 09:09:57

Mam dobreho priatela, zivi sa fotografovanim. Pred kamerou sa mu zvyjaju a skacu popularne osobnosti slovenskeho divadelnictva. Dnes uz foti hlavne digitalne, ale ked este odolaval tlaku agentur a fotil na film, stavalo sa uplne bezne, ze nebol spokojny s tym co nafotil. Tak zdvihol telefon a zavolal napriklad istej prvej dame SND (citujem): "Božka, je to napiču, zajtra fotíme znova!".

Vzdy ma oblial pot, ked som ho videl v podobnej situacii, ale on vravel, ze urobit chybu, to je najmensi problem. Problemom skutocnym je, ked fotograf zatlka, ze nieco poondial, ludia v agenture zatlkaju pod vlyvom fotografovej odobnosti, a tak sa to dostane az kdesy do knizky, alebo na vystavu. Tam este ucitel umeleckej skoly vysvetluje detom, ze pozrite sa, ako autor dovtipne pracoval s neostrostou a expoziciou.

Niektore veci su neopakovatelne, ale svadba je vec, ktoru nafotim tyzden po obrade dokonca lepsie, pretoze par je uvolnenejsi a urcite si moze vyhradit viac, ako 10 min na atelierove fotenie...

Tak hlavu hore, moji zidovski priatelia vravievaju, ze toho posrateho je viac.

:)


  • 1

#2165 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 28 říjen 2015 - 12:10:52

no já jsem takhle vyvolal prázdný film, čili škoda obrácená, nepřijdeš o záběry, ale o film o kterým nevíš, je li osvitnut a chvilku času

-

připomínám jistého slavného komorníka od broumova, který kinodvojexpozice používá jako tvůrčí nástroj a cíleně, prostě založí film dvakrát a čeká, co vyleze


  • 0

#2166 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 31 říjen 2015 - 20:23:24

V létě jsme tu kolem domu měli vichřici, v lese udělala hromady zlomených kmenů a vývratů - dnes ráno konečně se sešel můj volný čas a mlha. Bohužel - lesáci byli pilní a v minulém týdnu všechno vytahali z lesa k silnici a nechali prázdné nudné paseky.


  • 0

#2167 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 087 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 719

Publikováno 1 listopad 2015 - 13:23:32

Já myslel jak se dozvím kolik je kubíků dřeva pod střechou a on pořád jen o tom focení .... ;-)


  • 0

#2168 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 1 listopad 2015 - 15:01:59

Pod střechami starousedlíků kubíků dosti. My - naplaveniny pod sousedským drobnohledem - musíme dřevo kupovat :).


  • 0

#2169 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 listopad 2015 - 12:34:55

Achjo, jak je tohle možný? http://zpravy.idnes....2821_domaci_fer


  • 0

#2170 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 6 listopad 2015 - 12:45:48

Taky to nechápu. Zajímavé je, že aktivistky si uzurpují právo na správnost svého názoru a autorovi totéž nedopřejí. Kdopak to řekl, že jen blb nepochybuje? (apropó, já samozřejmě pochybuji:))


  • 0

#2171 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 listopad 2015 - 12:51:03

Teď jsem si přečetl jejich vyjádření a jdou na mne mdloby... božemůj, to je snůška nesmyslů a argumentačních faulů ...http://www.gekcr.cz/...ongresu-žen.pdf

Nonic, omlouvám se za nehezkej příspěvek, hezkej den přeju.


  • 0

#2172 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:05:09

Teď jsem si přečetl jejich vyjádření a jdou na mne mdloby... božemůj, to je snůška nesmyslů a argumentačních faulů ...http://www.gekcr.cz/...ongresu-žen.pdf

Nonic, omlouvám se za nehezkej příspěvek, hezkej den přeju.

A viděl někdo tu výstavu? Našel jsem jen vyjádření AV, že s tím nemá nic společného a že jde o akci knihovny. Pak jeden obrázek a po jeho shlédnutí se tomu komentáři ani nedivím. Možná, že to je jen vytržené z kontextu celé výstavy, ale to, že někdo zvolí nějakou starou techniku neznamená, že dělá automaticky "umění".  AV je přeci jenom státní instituce placená z veřejných peněz, která by měla trochu hlídat co vystavuje a propaguje. https://www.lib.cas....in-the-library/


  • 0

#2173 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:15:38

A co takhle klinkout na odkaz, co jsem sem vložil (idnes)? Co je a není umění je věc, jak víme, velmi diskutabilní, ale nazývat sérii portrétů a aktů, kde se objeví jedno prso a jeden poloholej zadek, jako sexistickou apod, a vyvozovat z toho fantasmagorický závěry, mi přijde opravdu nehorázný..


  • 0

#2174 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:17:14

hmmm... tak čtu:  "Výstava nedává žádné odpovědi na palčivé otázky dneška ani historie."

stačí se jen letmo seznámit ,  kdo jsou vlastně ty osoby podepsané,  i mrknout na jejich výplody...

holt ta výstava ukazuje jen jednu holou prdel v knihovně,   nikoli však,  jak  se  holá prdel k pochybné moci dostala,   to  těmhle  genderovým rozpočtářkám moc nepomůže...


  • 1

#2175 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:18:04

nazov to cele vystihuje :D : Knihovna snů aneb Oheň pekelný


  • 0

#2176 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:39:33

 

 

nojgi, nefantazíruj a podívej se alespoň na Karlovy stránky - dostupné jen po dvou kliknutích... Já jsem byl na výstavách dřívějších a krom toho, že se mi Karlovy věci většinou líbily, tak jsem přesvědčen, že má ke "kolodiu" určitě co říct.


  • 0

#2177 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 listopad 2015 - 13:41:47

No, nějak se mi vytratila citace, takže patřilo logicky k:

 

"A viděl někdo tu výstavu? Našel jsem jen vyjádření AV, že s tím nemá nic společného a že jde o akci knihovny. Pak jeden obrázek a po jeho shlédnutí se tomu komentáři ani nedivím. Možná, že to je jen vytržené z kontextu celé výstavy, ale to, že někdo zvolí nějakou starou techniku neznamená, že dělá automaticky "umění".  AV je přeci jenom státní instituce placená z veřejných peněz, která by měla trochu hlídat co vystavuje a propaguje."


  • 0

#2178 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 6 listopad 2015 - 14:10:02

A co takhle klinkout na odkaz, co jsem sem vložil (idnes)? Co je a není umění je věc, jak víme, velmi diskutabilní, ale nazývat sérii portrétů a aktů, kde se objeví jedno prso a jeden poloholej zadek, jako sexistickou apod, a vyvozovat z toho fantasmagorický závěry, mi přijde opravdu nehorázný..

Ono nejde o kolódium samotné ani o tu šílenou práci fotit a předpokládám i vyvolávat na místě. Ani o osobu autora. V soukromé galerii by žádný problém nebyl a ať si dámy říkají o sexismu co chtějí. Stejně by měli smolíka. To se vlastně taky stane po přesunutí na jiné místo. Ale tady byl spíš problém spojení instituce AV, propagaci žen ve vědě a výsledek aktů v korzetech a podvazcích :-)  Přitom se kolódium dá propagovat určitě jinak. A věřím, že prostředí AV je mnohem zajímavější než uváděný výsledek. Pak taky někoho může napadnout, že fotky vznikly za podpory nějakého grantu a oheň je na střeše. Ale ta poslední věta je už moje spekulace. samozřejmě nevím za jakých okolností výstava vznikla.


  • 0

#2179 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 6 listopad 2015 - 14:57:48

nojgi: http://karlvonhwozdn...akademie-ved-cr  To ohledně těch grantů, i když kdo ví, že? Každopádně mě, jakožto člena akademický obce, tohle silně pobuřuje. Přínos výstavy by byl určitě větší, než přínos debilních feminacistickejch genderovejch komisí.


  • 0

#2180 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 6 listopad 2015 - 15:20:55

Freude, Freude, Freude,

vždycky na tě dojde.


  • 0

#2181 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 6 listopad 2015 - 15:25:27

Teď jsem si přečetl jejich vyjádření a jdou na mne mdloby... božemůj, to je snůška nesmyslů a argumentačních faulů ...http://www.gekcr.cz/...ongresu-žen.pdf

Nonic, omlouvám se za nehezkej příspěvek, hezkej den přeju.

Nejsou to nějací samozvanci a stroskotanci? Jo, pardon - a taky samozvanky a stroskotanky?


  • 1

#2182 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 641 příspěvků(y)
Reputace: 1 310

Publikováno 6 listopad 2015 - 15:29:28

oralne a analne reflexy stale funguju


  • 0

#2183 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 6 listopad 2015 - 15:55:41

ty fotky stejně stojí zaprd, takže se vlastně žádná újma nestala.

 

kladně však hodnotím, že jsou na nich nahé baby. tím se mnoho zkazit nedá.


  • 1

#2184 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 6 listopad 2015 - 17:14:08

Ono by dost pomohlo, kdyby si pořádně zasouložily.


  • 0

#2185 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 listopad 2015 - 17:22:03

"ty fotky stejně stojí zaprd... jsou na nich nahé baby"

 

"Ono by dost pomohlo, kdyby si pořádně zasouložily."

 

Jako že by pak byly fotky o dost lepší? ;-)

Zkusím to Karlovi navrhnout, že se to na temný bude pak podstatně víc líbit. Chudák, jestli to ale všechno naráz zvládne. Nabízí se asistenti?


  • 0

#2186 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 6 listopad 2015 - 17:50:16

Jako že female gender teroristen.


  • 0

#2187 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 listopad 2015 - 12:13:34

nojgi: http://karlvonhwozdn...akademie-ved-cr  To ohledně těch grantů, i když kdo ví, že? Každopádně mě, jakožto člena akademický obce, tohle silně pobuřuje. Přínos výstavy by byl určitě větší, než přínos debilních feminacistickejch genderovejch komisí.

Vím, že to porovnání není fér, ale složil jsem na jeden snímek Lenu - playboy 1972 a kolodium od Richra, který prezentuje "Ženu v knihovně" na týdnu vědy a techniky v instituci zvané Akademie Věd. Já ti nevím, ale těm feministkám se ani trochu nedivím ačkoliv mě ani jeden snímek neuráží.  Co mě naopak děsí je portrét kluka od Pinkavi a blbnutí američanů, zda ho náhodou k něčemu při focení nenutil násilím nebo nedej bože zneužíval. Jde o tento snímek http://www.american....-revelation.jpg To jen, že i s portrétem může být problém.

 

Ještě zpátky k těm ženám, jukni na Garryho Winogranda a Women are beautifull.


  • 0

#2188 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 listopad 2015 - 12:15:45

Nějak se neuložilo, tak ještě raz.

 

"Vím, že to porovnání není fér, ale složil jsem na jeden snímek Lenu - playboy 1972 a kolodium od Richra, který prezentuje "Ženu v knihovně" na týdnu vědy a techniky v instituci zvané Akademie Věd. Já ti nevím, ale těm feministkám se ani trochu nedivím ačkoliv mě ani jeden snímek neuráží."

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2189 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 7 listopad 2015 - 12:38:29

Nechápu tě a divím se, že "se nedivíš". Při troše dobré vůle se dá tentýž fotografický soubor hodnotit jako "oslava ženy, kterou  žádný vědecký výtvor nepřekoná".

A to ani nemusím hodnotit ty fotky samotné....

Nebo si feministky myslí, že věda s ženami nesouvisí a vědci, a zejména vědkyně, se množí dělením? :)


  • 0

#2190 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 087 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 719

Publikováno 7 listopad 2015 - 13:11:03

Za sebe, nějak jsem nepochopil proč zrovna takovéto srovnání. Prostředí, pozadí, aranž, barva, podnět ke vzniku fotografie, technika ...   pokud vynechám krásné křivky, nějak tam mezi snímky nevidím žádná rovnítka. 

 

Ale je to jistě i tak, že to každý vidíme svýma očima, za kterýma je vždy jiný mozek atd.atd

 

Možná by bylo zajímavé jak by dopadla nějaká anketa o tom, co by mělo být obsahem¨takové výstavy s názvem Žena v knihovně (a musela by být knihovna nutně vědecká ?).  Řekl bych, že rozdílnosti návrhů by byly veliké. Stejně jako názory na již vzniklé a záhy ukončené. 


  • 0

#2191 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 7 listopad 2015 - 18:11:07

Já bych věděl, co se ženou v knihovně ... a to by se genderistkám zatraceně nelíbilo :-)


  • 0

#2192 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 7 listopad 2015 - 18:46:28

Musíte se víc snažit, pane - a třeba by se jim to líbilo...


  • 0

#2193 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 7 listopad 2015 - 20:29:09

Netěší mne, že mým filmům asi není souzeno abych jim dopřála vyvolání. Ať se snažím, jak se snažím, nedokážu složit tank na vyvolání filmu DS8 tak, abych do něj mohla dát jen jeden film a aby to drželo pohromadě. Jde mi to složit na 8mm film, 35mm film i na 8 + 16mm film. Ale jen na 16mm film ne :(


  • 0

#2194 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 listopad 2015 - 21:16:56

Tak vezmi tu variantu 8 a 16.Vrchní cívka pro 8 zůstane volná.To Ti chybí nějaká redukce.Máš k tomu návod?


  • 0

#2195 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 7 listopad 2015 - 21:23:29

Jo mám, ten video návod z YT. Problém je totiž v tom, že závit takového mezikusu se nedá zašroubovat do tělesa cívky. Je tam asi trochu stržený :( Varianta 8 + 16 je bohužel taková, že těch osm je dole, takže je potřeba mít dva litry chemikálií a to je trochu problém. Budu muset trochu počítat a na to teďka nemám mozkovou kapacitu. Navíc cívky schnou, bylo potřeba zjistit, kolik vody se do tanku vleze v této konfiguraci. Chjo.


  • 0

#2196 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 listopad 2015 - 21:41:48

Aha,tak jsme doma.Nějaký kutil by si s tím neporadil?Nebo vyrobit podložku,aby se dodržela rozteč pro film 16mm.


  • 0

#2197 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 listopad 2015 - 21:46:03

Jinak na tu kombinaci 8 a 16 potřebuješ 1,5l .Případně 16 a16mm 1,8l.


  • 0

#2198 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 7 listopad 2015 - 21:52:16

Aha,tak jsme doma.Nějaký kutil by si s tím neporadil?Nebo vyrobit podložku,aby se dodržela rozteč pro film 16mm.

 

Těžko říci, asi jo, ale já žádného neznám. Dnešek je vůbec nějaký divný den, od rána se mi nějak vzácně nedaří :-/

 

Jinak na tu kombinaci 8 a 16 potřebuješ 1,5l .Případně 16 a16mm 1,8l.

 

Já jsem na potopené cívky naměřila přesně dva litry, ale to jsou cívky bez filmu. To ten film je tolik poznat? Asi jo, je ho vlastně docela dost. Při správném ředění vycházení chemikálie (fomaset) na 1,2 litru. To ještě tři deci zbývají, bude potřeba to nějak přepočítat a nebo se na všechno vykašlat a zahodit a mít klid :(


  • 0

#2199 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 listopad 2015 - 09:26:48

Žirafka, a o aký tank sa jedná. Pokiaľ je to UPB1, tak ti stačí spodný tanier a vrchný, ten bez drážok, ktorý jednoducho otočíš tým závitom dole a do otvoru dáš tú čiernu vložku, aby sa ti vrchný kotúč neposúval. Na vyvolanie 16mm (DS8) ti stačí 0,8 litra, ale liter to istí. Bežne to takto vyvolávam. Už som si zvykol na to, že vyvolávam len po jednom filme, nakoľko manipulácia s dvoma 16mm  filmami je dosť problematická, a najhoršie je to, že na vyvolanie je potrebné 1,8 litra lázni, ale ako to odmerať, keď tých cca 0,2litra (do dvoch litrov- fľaša) vytečú? A fľašu ma 1,8 litra som ešte nevidel. Riešením je to, že tank dám do vyvolávacej misky a nalejem do tanku 2litre, čo je naviac, asi 1,5-2 deci vytečie do misky a toto potom vylejem späť do fľaše.


  • 0

#2200 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 8 listopad 2015 - 12:06:27

Ano, je to UPB 1, ještě to zkusím, včera byl takový divný den, kdy se mi nedařilo skoro nic. Dneska to bude třeba lepší :) Ačkoli ten závit stržený skutečně je.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních