Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2551 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 5 únor 2017 - 19:26:40

A nejhorší jsou myslivci.

Ale prd makový! Skutočný poľovník sa o zver stará a má ju rád. Radšej použite slovo lovec, to je ten, čo príde do lesa a strieľa na všetko živé. Poľovník sa teší, keď zver vidí živú a nemusí ju zastreliť.

A ešte škodlivejsi sú ochranári typu vlk a úradníci bez patričného vzdelania dosadení po známosti
  • 0

#2552 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 únor 2017 - 19:50:10

Evla súhlasím, "Vlci" ma vedia poriadne vytočiť.


  • 1

#2553 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 223

Publikováno 6 únor 2017 - 22:16:02

Vlci ať si vlčí, lovci ať si loví. Ale myslivci bu-ze-ru-jou a maj na to zákon. Víte, z čeho se skládá vaše země? Zapomeňte na kraje, župy nebo co to máte na Slovensku. Honitby, to jsou ty jediné skutečné důležité územní celky. Polovička zákazů v téhle zemi jde na vrub těchhle honičů. Zatím se jim nepovedlo vytěsnit nás z lesa úplně, ale pracujou na tom. Mimochodem honitby nejsou jen les. Je to v podstatě všechno kromě intravilánů obcí. Žádné jiné zájmové sdružení nemá takové pravomoci jako myslivci. V některých ohledech ani policie! Vesele si honí na pozemcích a s jejich vlastníkem se vůbec nemusí bavit! Ani mu za to často nic neplatí, protože majitel pozemku není vždy držitelem honitby - to může být jen za určitých podmínek, které málokdo splní. Co si prosadili do svého zákona, to je do nebe volající. A ta licoměrná péče o (určitá) zvířata? Proč asi vynalezli pojem škodná? Komu škodí liška ? Komu kuna? Jejich pekáči. A nepleťme se, my jsme pro ně taky škodná, sotva strčíme nos do krajiny. Škodíme jejich byznysu, který mazaně převlékli do hávu bohulibé činnosti. Jen se rozhlédněte, kolik je všude posedů.

 

S romantickými výlevy o polovnících milujících svoje zviřátka na mě nechoďte.


  • 5

#2554 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 6 únor 2017 - 22:29:47

Jojo, procházeli jsme se v zimním lese, se psem u nohy... zastávil nás "ochránce zvěře" v terénním autě (slyšeli jsme ho z dálky - kopcovitý terén vyžaduje sílu v řidičově pravé noze) s příkazem uvázat na vodítko. Protože ... zvěř je stresovaná... aby nebyla, zrovna probíhal hon, střelba byla slyšet široko daleko... Také býváme stresovaní, ale nás se zatím nikdo nezastal :)

(otázka u přijímacího pohovoru: "Jak jste odolný zvýšenému stresu?".... zaměstnavatelé si evidentně myslí, že nás stresovat mohou)


  • 1

#2555 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 6 únor 2017 - 22:52:14

..........

(otázka u přijímacího pohovoru: "Jak jste odolný zvýšenému stresu?".... zaměstnavatelé si evidentně myslí, že nás stresovat mohou)

No však se tím pohovorem snažíš natlačit do jeho honitby, přece si do revíru nenasadí někoho, kdo je "nestresovatelný dle jeho potřeb

 

Jinak s tím předchozím spíš souhlasím.  Soused se svým synem si také hraje na takové střelce. Mladej, ač je momentálně Pražák, pořídil si loveckého psa, kudrnatého labradora. Jak jsem si přečetl, je to rasa pro lovce velmi vhodná, ale vyžaduje, aby se s ním několik hodin denně pracovalo. To si tihle milovníci zvířat asi neuměli ani zjistit. Takže hafan první měsíce lítal po dvoře a co mohl to rozcupoval. Už ho to ale nějak přešlo, tak teď leží na dvoře, pokud není zavřenej v kleci, což je 90% dne. Mladej přijede dvakrát do měsíce, pes ho ale kupodivu nějak neposlouchá, takže se s ním ani nemůže jít pochlubit mezi kamarády lovce. Starej si pejska všimne asi jen, když mu dá něco žrát.  Jeho štěkání, ze kterého je skoro rok slyšet smutek, že je tam (většinou v kleci) sám, vadí asi jen nám.    

Tak si tedy lovce, co má zvěř rád a stará se o ní, moc nepředstavuji.  Jsou i ti na opačné straně a věřím, že jich je hodně. Ale tihle jsou nějak viditelnější. 


  • 2

#2556 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 únor 2017 - 09:58:49

Vážení kolegové, celé mé dětství jsem prožil velmi blízko puškařské profesi. Každá návštěva se neobešla bez prohlížení Myslivosti a návštěvy početných nájemníků několika vzorně vedených králíkáren. Úcta ke zvířatům i nedotčené přírodě mne provází po celý život. Krása lesa ve všech jeho ročních proměnách a pokora, s níž z něho čerpám sílu a radost pro dny všední patří k hlavním hodnotám v mém životě. Od přírody je blízko k hudbě, dobré četbě, klasické fotografii, velo-sportu a zahradničení. Toť celičký svět jezevcův. Nějaký ten Greenhorn s flintičkou a zrcadlovými brýlemi věhlasné francouzské značky Beausoleil je v našem nedalekém polesí spíše vzácností, asi jako Vietnamec v montérkách. Domorodci o víkendech tupě čumí ve svých příbytcích do gigantických LCD, blízká hospoda ve vsi, místo pro přátelská setkání byla nahrazena basami lahváčů v garážích s lesknoucími se Land Rovery, bez sebemenších stop zeminy na pneumatikách. do daleka vyjící sekačky a motorové pily umožňují bezpečnou orientaci kudy se nevydat. V lese mimo období, kdy se rozběsní mediální kanály a houby lezou z každé obrazovky po 24 hodin nemáte příležitost po několik hodin potkat v lese jediného človíčka. Nic Vám nebrání v absolutním soustředění na vlastní myšlenky a vhled do krásy, která Vás obklopuje. Ano, "Starý Jezevec" je sentimentální, senilní jedinec, systematicky zde vlekle prudící. Mějte se báječně !!! Erik


  • 6

#2557 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 12 únor 2017 - 18:58:21

že nám v priebehu pár mesiacov zmizli 3 mačky z dvora - a to ma naozaj serie, lebo ako je mačka silne teritoriálny tvor, tak by sa domov dovliekla aj len skapať, ale prišla by domov. Nebývame pri hlavnej ceste, kde by hrozilo, že nejakú zrazí auto, nebývame ani blízko pri lese, že by ju niečo ulovilo, skôr to vidím tak, že liezli susedom do záhrad a niekomu možno aj na nervy .... a nám teraz chýbajú. Nie počtom, ale povahou, mňaukaním, prítulnosťou ....


  • 0

#2558 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 12 únor 2017 - 19:20:22

že nám v priebehu pár mesiacov zmizli 3 mačky z dvora - a to ma naozaj serie, lebo ako je mačka silne teritoriálny tvor, tak by sa domov dovliekla aj len skapať, ale prišla by domov. Nebývame pri hlavnej ceste, kde by hrozilo, že nejakú zrazí auto, nebývame ani blízko pri lese, že by ju niečo ulovilo, skôr to vidím tak, že liezli susedom do záhrad a niekomu možno aj na nervy .... a nám teraz chýbajú. Nie počtom, ale povahou, mňaukaním, prítulnosťou ....

....já Vám to věřím, srát však chodily k sousedům. Hlavně když sousedé zahradničí, není větší radosti, než šlápnout nebo se hrabat v kočičích hovínkách. 


  • 3

#2559 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 13 únor 2017 - 11:33:30

Coklari, mackari, kohoutari. Uvedomte si, co proziva osoba, ktera si tento nekontrolovatelny, cizi zvuk ci lejna neprala. Nic proti ukaznenym chovatelum zvirat, ale rekneme si na rovinu, byti ukaznenym da dost energie. A tak rozmyslete si, zda na to mate - necpat se se svymi zajmy a utechami do neciho zivota, nez si nejake to zvire poridite. Popr priptat se souseda by nebylo od veci.


  • 1

#2560 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 13 únor 2017 - 12:11:32

Coklari, mackari, kohoutari. Uvedomte si, co proziva osoba, ktera si tento nekontrolovatelny, cizi zvuk ci lejna neprala. Nic proti ukaznenym chovatelum zvirat, ale rekneme si na rovinu, byti ukaznenym da dost energie. A tak rozmyslete si, zda na to mate - necpat se se svymi zajmy a utechami do neciho zivota, nez si nejake to zvire poridite. Popr priptat se souseda by nebylo od veci.

 

Psi z ulice roznych majitelov mi curaju na auto, susedove macky nam chodia na pozemok a velmi si oblubili nas sennik ako miesto na spanie, ......  Mam ich pre tento hrozny pocin pozabijat?? To mam susedovi vysvetlit aby dal mackam politicko-vychovne skolenie, aby neopustali pozemok majitela???

 

A soused, ked mu to vadi, nema usta/mozog aby sa ozval, nez to zviera zbavi zivota?

 

Sorry za Off Topic, nedalo mi to.  Nebudem dalej na toto tema reagovat.


  • 0

#2561 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 13 únor 2017 - 12:30:02

Ja nic o zabijeni nenapsal. Dokonce se nevyjadruji k pripadu Evly (ktera mimochodem svou tvorbou sympaticka), protoze nemam dost informaci - nema je ani ona, z toho co ctu.

Mluvim obecneji. Pripominam jen, ze demokracie ma dve slozky: prava ale i povinosti. Vec, kterou cca 70% populace v CR nechape a asi uz chapat holt nebude.

To, ze Tobe curaji psi po autech a tolerujes to, neznamena, ze to musi tolerovat kazdy.

Domlouvani sporu se sousedem dopada ruzne. Ono spis pravdepodobnost, ze dosahneme domluvy s dospelym clovekem, ktery ke svemu stesti potrebuje smradlavy kozich a uslineny pachnouci pysk, je tak 30ti procentni :-) Vetsinou debata s coklarem ma 2 etapy: "nesteka, nestaka, nesteka" (jo, tak proc zde jsem) popr "nikdo si nestezoval" (tak ted jo). Pak "co mam delat, co mam jako delat".

Zkusenost mne vsak naucila jedne veci. V pripade psu, je to v 95% o majiteli. I psa, ktereho cely zivot nevedli k poslusnosti, byli schopni ukocirovat ze dne na den. Staci chtit. Ale najde se spousta lidi, kteri jaksi holt maji presvedceni, ze jejich jorkshir a jeho bezestresova/bezhierarchni vychova je neco, co se jim patri a co je spravne. Vim, nekteri z Vas budou hlusi i na skutecnost, ze lide kvuli hovadskym sousedum rekonstruuji loznice, instaluji akusticke izolace, dochazi i k tomu, ze lide prodavaji byty a stehuji se jinam, v nadeji, ze nad nima nebude zase nejake hovado, kterou celou sichtu panicky projeci. Zhovadilosti zdar!!


  • 0

#2562 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 13 únor 2017 - 12:30:53

 

Coklari, mackari, kohoutari. Uvedomte si, co proziva osoba, ktera si tento nekontrolovatelny, cizi zvuk ci lejna neprala. Nic proti ukaznenym chovatelum zvirat, ale rekneme si na rovinu, byti ukaznenym da dost energie. A tak rozmyslete si, zda na to mate - necpat se se svymi zajmy a utechami do neciho zivota, nez si nejake to zvire poridite. Popr priptat se souseda by nebylo od veci.

 

Psi z ulice roznych majitelov mi curaju na auto, susedove macky nam chodia na pozemok a velmi si oblubili nas sennik ako miesto na spanie, ......  Mam ich pre tento hrozny pocin pozabijat?? To mam susedovi vysvetlit aby dal mackam politicko-vychovne skolenie, aby neopustali pozemok majitela???

Edit: Pokial zvierata nebudu zposobovat skodu, nevadia mi.

 

A soused, ked mu to vadi, nema usta/mozog aby sa ozval, nez to zviera zbavi zivota?

 

Sorry za Off Topic, nedalo mi to.  Nebudem dalej na toto tema reagovat.

 


  • 0

#2563 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 13 únor 2017 - 20:50:58

Prosím, nehľadajte sa kvôli môjmu príspevku. Žiadne mačky sme nekupovali, všetky si náš dvor našli samy, len sme im dovolili ostať. Tiež sadim, starám sa o záhradu a tolerujem zvieratá, ktoré prídu spoza plota, hoci robia škodu, nekrachujem preto.
  • 0

#2564 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 14 únor 2017 - 07:50:54

A tímto sis, milá Evlo,  vlastně  vysvětlila  mizení koček ze Tvého dvorku.  Bůh stvořil člověka proto, aby sloužil kočce.   A kočka si  domov  najde sama,  zůstává  tam,  kde se jí líbí,   a  mnohdy  odejde sama,  když  se jí  zalíbí někde jinde (nemluvím o kočkách zavřených v bytech bez možnosti  volby a  svobodného pohybu lidmi nechápajícími kočky a význam slov svoboda a možnost volby).   Tak se  tím netrap  a  čekej  na  další kočky, které si u Tebe domov najdou samy. 


  • 0

#2565 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 14 únor 2017 - 09:17:30

Jo, jo - ten náš nevděčný zrzavý kocour se už dobře měsíc neukázal. Je mu darebákovi úplně jedno že jsem ho co kotě zachraňoval z korun vzrostlých stromů a nechával ho spát na mé dece. Občas příjde , milostivě s námi pár týdnů bydlí a zas zmizí. Ale vypadá šťastně.


  • 1

#2566 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 15 únor 2017 - 13:01:37

Jo, jo - ten náš nevděčný zrzavý kocour se už dobře měsíc neukázal. Je mu darebákovi úplně jedno že jsem ho co kotě zachraňoval z korun vzrostlých stromů a nechával ho spát na mé dece. Občas příjde , milostivě s námi pár týdnů bydlí a zas zmizí. Ale vypadá šťastně.

Zdravím, poslal jsem SZ kvůli Flexaretu..


  • 0

#2567 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 15 únor 2017 - 20:23:47

Fotim, ale uz nevidim, trasu sa mi ruky a stromy v nekonecne su ostre tak 2x na celom svitkaci :(


  • 0

#2568 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 15 únor 2017 - 20:47:25

Fotim, ale uz nevidim, trasu sa mi ruky a stromy v nekonecne su ostre tak 2x na celom svitkaci :(


Presne toto som zistila vlani a tento rok som začala nosiť okuliare. A nie som na nete zvyknutá, tak zatiaľ nefotim. Ale vidím lepšie. Len ma štve, že diagnóza je krátkozrakosť
  • 0

#2569 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 15 únor 2017 - 23:18:05

Fotim, ale uz nevidim, trasu sa mi ruky a stromy v nekonecne su ostre tak 2x na celom svitkaci :(

Možno prišiel čas na kúpu lupy a statívu. To by možno pomohlo skóre zlepšiť aspoň na 3 - 4 ostré obrázky na svitku... Hovorím z vlastnej skúsenosti, aj lupu aj statív už mám aj ja :-) :-)


  • 0

#2570 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 16 únor 2017 - 08:11:47

Nebedákajte. Je to jen drobné nepohodlí...

"Hoci si myslím, že bedákanie nie je náš národný zvyk" (M.Lasica) :)


  • 0

#2571 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 16 únor 2017 - 12:10:55

 

Fotim, ale uz nevidim, trasu sa mi ruky a stromy v nekonecne su ostre tak 2x na celom svitkaci :(

Možno prišiel čas na kúpu lupy a statívu. To by možno pomohlo skóre zlepšiť aspoň na 3 - 4 ostré obrázky na svitku... Hovorím z vlastnej skúsenosti, aj lupu aj statív už mám aj ja :smile: :smile:

 

...a možno nejaký tekutý IS/AF, a aj bokeh bude krajší. :)


  • 0

#2572 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 16 únor 2017 - 12:30:48

IS/AF? Vravis? Tekuty? Musim vyskusat :)


  • 0

#2573 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 16 únor 2017 - 12:47:39

IS/AF? Vravis? Tekuty? Musim vyskusat :)

Ovšem vyladit tento proces na svém hardware, aby přinášel dlouhodobě příznivé výsledky, bude stejně nesnadné, jako vyladit svůj proces negativ - zvětšenina.  

Neboť oko bude ve své degradaci obtížně zastavitelné a změna poměru ředění tekutého IS/AF bude v tomto případě přinášet těžko předvídatelné a zcela odlišné výsledky. Zda se této problematiky ujme někdo na vyhlášeném digitaltruth.com je dosud nejasné a jedinec se tak může po čase dostat do známé "slepé uličky".


  • 0

#2574 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 16 únor 2017 - 13:01:03

Pořiďte si šedý zákal, 

Je sranda  mít  dvojitý  obraz  v  hledáčku,  v dálkoměru  pak  vlastně  totéž  4x,  a  strefovat se.   Zaostřovák  (pojem tekutý IS/AF mi  byl dosud neznámý) tu nepomáhá.  :-)


  • 0

#2575 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 16 únor 2017 - 13:24:37

Priatelia :) Nemyslel som znamy doostrovak Likerky Drak. Ale nieco ako home-brew. Mieasam si doma vyvojky, nebudem predsa odkazany na konfekciu ani pri tak dolezitej cinnosti, ako je ostrenie.

Ja MAM stativ. Vozim ho neustale v aute. Preco ho ale nepouzivam, tot otazka.

Rozmyslal som, ci sa teda nieco neudialo so zdravotnym stavom a jedine, co ma napada je, ze ked fotim cez sachtu, mam fotak oprety o hrud. Pri macakni spuste nedycham. Pri pokuse pouzit meraci hranol na zabudnutej Zenza Bronica ... Neviem si to inak predstavit.


  • 0

#2576 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 16 únor 2017 - 14:04:11

home-brew zaostřováku se  kdysi říkalo  pozdišplh.


  • 0

#2577 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 16 únor 2017 - 15:39:29

Dnes uz dbame na sezoricke vlastnosti.


  • 0

#2578 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 21 únor 2017 - 18:44:46

Revitalizace pernštejnských zahrad:

https://www.vlada.cz...regionu-153413/

 

Už nyní je pod Pernštejnem za 22 milionů úžasné nevyužité parkoviště.

 

Nyní revitalizace ... 117,5 milionu... úžasné

ale nejdůležitější je, že je to z 85 % dotované...

Jak mi nedávno říkal jeden investičák z městského úřadu : "Není důležité jestli je to potřeba, ale kolik je na to dotací, nic jiného nyní neděláme."

Takže chcete-li si ještě užít trochu zpustlosti... máte nejvyšší čas.


  • 0

#2579 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 únor 2017 - 21:26:37

A byl jste tam v plné sezóně? občas to "nevyužité" parkoviště ani nestíhá a auta stojí na kraji silnice až do dědiny Pernštejn.

O revitalizaci původních zahrad se mluví už hóóódně let, jen na to nebyly ty finance, takže pokud nyní jsou, proč zahrady neobnovit?

Nejsem příznivcem dotací, jenže tak dnešní svět funguje. Dotace se dávají na mnohem horší záležitosti než zahrady. Tady alespoň bude něco hmatatelného vidět.

Snad! ;o)


  • 0

#2580 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 22 únor 2017 - 21:39:09

V plné sezoně ... to nevím, kdy přesně je, asi o prázdninách ... nicméně nikdy jsem to parkoviště plné neviděl (ovšem, přiznávám: očekávám-li, že někde bude hodně lidí... nejedeme tam), ...vloni jsme tam byli asi osmkrát...   už tam nedávno chyběly závory (možná už jsou zase zpět, nevím)

117 milionů za rekultivaci zahrad ...... (to je rozpočet na nový domov důchodců, možná bez pozemku, bohužel bez krabic s vínem).

mi připadá mi poněkud NEpřiměřené.... i když si to pochopitelně někdo obhájí... složitý terén, architektonický průzkum, historicky věrné zpracování, kvalifikovaný projekt, veřejná soutěž...:) ... navíc nemohu vyloučit, že se pod pojmem rekultivace uskuteční i něco dalšího.

Bohužel - značnou čás těchto rozpočtů spolykává i to nehmatatelné... o to hůř se to kontroluje (což je určitě dobře)...

A argument "když jsou na to peníze, proč ne".... hmmm ... inflace v nás?


  • 0

#2581 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 únor 2017 - 23:04:04

věřte, je 100x více vyhozených/utopených peněz na mnohem horší akce - nejčastěji to bývají různé služby - v oblasti personalistiky, průzkumy bůh ví čeho, apod.

A ano, když na to jsou peníze, proč ne? O tom, kam půjdou peníze však "my" nerozhodujeme a domnívám se, že už hodně dlouho nerozhodujeme :( Nemyslete si, že bych peníze neviděla raději někde jinde. Ale nejsou tam, prostě půjdou na zahrady...a veřejná zakázka za 100 mil je jedna z těch menších veřejných zakázek.

Jak to dopadne na Pernštejně se uvidí :)


  • 0

#2582 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 23 únor 2017 - 14:57:13

Neznášam verejné financie, štátne zákazky a európske dotácie!!!

S peniazmi by sa malo vo všetkom hospodáriť ako s vlastnými, potom by sa videlo, či to všetko naozaj potrebujeme tak, ako navrhujú "investori"
  • 0

#2583 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 23 únor 2017 - 16:35:40

věřte, je 100x více vyhozených/utopených peněz na mnohem horší akce - nejčastěji to bývají různé služby - v oblasti personalistiky, průzkumy bůh ví čeho, apod.

A ano, když na to jsou peníze, proč ne? O tom, kam půjdou peníze však "my" nerozhodujeme a domnívám se, že už hodně dlouho nerozhodujeme :( Nemyslete si, že bych peníze neviděla raději někde jinde. Ale nejsou tam, prostě půjdou na zahrady...a veřejná zakázka za 100 mil je jedna z těch menších veřejných zakázek.

Jak to dopadne na Pernštejně se uvidí :)

Takže vlastně pohoda? Protože celý život pracuji na straně těch, z nichž se peníze odsávají a nejsem na té straně s nataženou rukou a otevřenou dlaní, mne ani Vaše odpověď neutvrzuje v tom, že jsem to měl napsat do opačného vlákna.


  • 0

#2584 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 únor 2017 - 17:26:43

Do opačného vlákna určitě ne, spíše do nějakého "neutrálního"? ;) Jen jsem chtěla říct, že veřejné finance pokud jdou do oblasti kulturního dědictví, a tak pernštejnské zahrady vnímám, není to tak špatná věc. Mám to tam cobydup, pamatuji si ještě nějaké zbytky zahrad z doby, když jsme tam stráň u Pernštejna jako malí prolézali. Teď už ani některé zbytky nejsou vidět, nebo jsou hodně pobořené, zarostlé..., což je škoda, neb k hradu to patřilo.
Nechci se nijak zastávat dotací, byť určité oblasti se bez nich za současné situace neobejdou (zdravotnictví, školství, kultura....) Dle mého názoru jsou dotace velké zlo. Jenže tak současný systém funguje :( Ono je lehké to kritizovat, ale jak to chcete změnit? Že by volby? V to už nevěřím....
Popravdě, vůbec vás nechci a ani nepotřebuji přesvědčit, jen říkám (pokud to nebude velká šmelina, což se také může stát), že se na rozdíl od vás na zrevitalizované zahrady těším :)
  • 0

#2585 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 24 únor 2017 - 12:22:11

moc mě štve dnes donesený vyvolaný dia provia z Be fota, úplně černý pás a přitom ostatní negativy barevné byly ok jen ten dia je v pr... :-( co jsem udělal blbě? musí se snad nějak speciálně fotit provie a nebo jinak nastavit expozimetr? Ach jo...


  • 0

#2586 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 24 únor 2017 - 12:35:53

Su na okraji filmu tie pismenka a ciselka?


  • 0

#2587 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 únor 2017 - 15:19:25

Su na okraji filmu tie pismenka a ciselka?


To bol orientačný bod aj pre mňa: raz som vyvolala dobre na exponovaných film celkom na čierno, bez písmen a číslic. Bola to pokazená chémia.
  • 0

#2588 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 24 únor 2017 - 21:28:08

Ano, číslice tam jsou


  • 0

#2589 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 24 únor 2017 - 22:14:11

V tom pripade chyba (ta najdolezitejsia) nebude na strane spracovatela.

- film nebol v aparate

- film bol v aparate, ale sa neprevijal (kinofilm)

- film bol v aparate, ale nebol vytiahnuty siber (svitkac)

- neotvara zavierka

 

...

 

Ved to poznas.

Ak negativy vysli dobre, chyba bude asi niekde medzi prvymi tromi bodmi.


  • 0

#2590 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 24 únor 2017 - 23:23:30

V aparátu by měl být, na konci je exposed. Mamiya pokud je šíbr zasunut, neodexponuje, závěrka maká, neboť jsem od té doby nafotil vícero čb filmů, poprvé jsem založil dia a je to, už to dělat nebudu. Ale nedalo mi to a na světle pokud přiložím oko na film, tak se tam mění odstín  od fialové tmavé po zelenou, takže si myslím, že tam něco je, jen to není vidět :-), tudíž i převíjel, anebo mi tam teklo světlo, teď mám přetěsněno. 


  • 0

#2591 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 24 únor 2017 - 23:39:33

Ak film nebol exponovany, zostava cierny. Ak by do apratu fucalo svetlo, prejavilo by sa to priesvitnymi miestami.

U Mamiye sa da ale zalozit film opacne a fotit tak na kryci papier. A to ide aj vtedy, ak sa negativy nafotili predtym spravne ...


  • 0

#2592 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 25 únor 2017 - 12:34:08

Ak film nebol exponovany, zostava cierny. Ak by do apratu fucalo svetlo, prejavilo by sa to priesvitnymi miestami.

U Mamiye sa da ale zalozit film opacne a fotit tak na kryci papier. A to ide aj vtedy, ak sa negativy nafotili predtym spravne ...

 

A pokud by při volání neprovedli sekundární osvit, tak by to vypadalo jak ?  Měl jsem tu čest vidět kolegu při práci s Mamiynou a nevypadalo to, že by se pletl při zakládání filmu:-)


  • 0

#2593 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 25 únor 2017 - 12:38:50

Ok to se stát může, ale pak vyndáš film obráceně namotaný filmem ven a tak bych si dal facku hned, navíc to jde jen jedním směrem a i když začnu obráceně vždy si hned všimnu, myslím to ani nejde jinak, je to dost blbuvzdorný systém, no rozhodně jsem něco pokurvil, jen přijít na to co, ty filmy jsou drahý jak slon.


  • 0

#2594 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 únor 2017 - 15:15:09

Ešte je jedna možnosť: nevyvolali to experti v Befoto ako negatív? Už sa mi to stalo, nie síce v Befoto, ale predsa. Kočka v labáku to práskala zaradom a nevšimla si, že je tam aj jeden diak.


  • 0

#2595 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 25 únor 2017 - 15:32:22

Ešte je jedna možnosť: nevyvolali to experti v Befoto ako negatív? Už sa mi to stalo, nie síce v Befoto, ale predsa. Kočka v labáku to práskala zaradom a nevšimla si, že je tam aj jeden diak.

 

Akorat provia je tusim tmave tyrkysove zelena, kdyz se vyvola v chemii pro negativ. Ale videl jsem i diaky vyvolane v negativni chemii co byly totalne tmave, nezvetsovatelne...ale netusim co to bylo za film, urcite ale fujichrome...

 

A nebo ta tyrkysova byla astia? Fakt si to uz nepamatuji....


  • 0

#2596 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 25 únor 2017 - 16:57:10

Hodně tmavě tyrkysové to je místy fakt do černa, dokonce pod zvětšovákem vidím, že jsou některé snímky, resp obdélníky poznatelné 6x4,5, takže obráceně vložený film nebyl, nejde mi o to někoho obvinit, ale zkusit přijít na to co jsem udělal blbě před zkouškou dalšího diáku.


  • 0

#2597 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 25 únor 2017 - 17:12:53

 

Ak film nebol exponovany, zostava cierny. Ak by do apratu fucalo svetlo, prejavilo by sa to priesvitnymi miestami.

U Mamiye sa da ale zalozit film opacne a fotit tak na kryci papier. A to ide aj vtedy, ak sa negativy nafotili predtym spravne ...

 

A pokud by při volání neprovedli sekundární osvit, tak by to vypadalo jak ?  Měl jsem tu čest vidět kolegu při práci s Mamiynou a nevypadalo to, že by se pletl při zakládání filmu:-)

 

Dnes a sa sekundarny osvit nevykonava, pouziva sa iny mechanizmus.

Pokial by slo o studeny proces, kde sa sekundarny osvit pouzival, neboli by na okraji pismenka, cely film  by bol skor ciry (priehladny).


  • 0

#2598 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 25 únor 2017 - 17:15:56

Ešte je jedna možnosť: nevyvolali to experti v Befoto ako negatív? Už sa mi to stalo, nie síce v Befoto, ale predsa. Kočka v labáku to práskala zaradom a nevšimla si, že je tam aj jeden diak.

Keby ten film vyvolali ako negativ, bol by z toho filmu negativ. Dokonca by sa z neho dali robit fotografie. Velmi kontrastne, ale stale pozeratelne. Aj ked Provia a Velvia tahaju potom do zelena. Najkrajsie sa takto spracovavali Kodaky, uplne najviac potom Kodak Elite.

Tak, ci onak, vidno by bolo na okraji pismenka.


  • 0

#2599 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 25 únor 2017 - 17:28:25

Neřešení včas zaplaceného předplatného ! :evil:


  • 0

#2600 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 25 únor 2017 - 18:04:22

Hodně tmavě tyrkysové to je místy fakt do černa, dokonce pod zvětšovákem vidím, že jsou některé snímky, resp obdélníky poznatelné 6x4,5, takže obráceně vložený film nebyl, nejde mi o to někoho obvinit, ale zkusit přijít na to co jsem udělal blbě před zkouškou dalšího diáku.

Obrateny film to teda nebol, vylucili sme to. O.K.

Ak teda vidno na okraji cilka/pismenka, su viditelne bez vaznych problemov, su zltej, ci bielej farby?
Da sa takto vylucit kombinacia problemov -> podexponovany, a zaroven podvolany diak.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních