Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2601 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 25 únor 2017 - 18:28:46

 

Ešte je jedna možnosť: nevyvolali to experti v Befoto ako negatív? Už sa mi to stalo, nie síce v Befoto, ale predsa. Kočka v labáku to práskala zaradom a nevšimla si, že je tam aj jeden diak.

Keby ten film vyvolali ako negativ, bol by z toho filmu negativ. Dokonca by sa z neho dali robit fotografie. Velmi kontrastne, ale stale pozeratelne. Aj ked Provia a Velvia tahaju potom do zelena. Najkrajsie sa takto spracovavali Kodaky, uplne najviac potom Kodak Elite.

Tak, ci onak, vidno by bolo na okraji pismenka.

 

 

Neneneee....ne ze vsech diaku se daji robit fotografie...nektere po vyvolani dopadaji tak strasne tmave, jeste kdyz jsou prosle, ze se z toho neda nazvetsovat ani prd....

 

Diaky kodak toto zvladaji vcelku obstojne, ale u fujichrome je obcas problem...jsou tmave jak cert


  • 0

#2602 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 25 únor 2017 - 19:04:54

 

 

Ešte je jedna možnosť: nevyvolali to experti v Befoto ako negatív? Už sa mi to stalo, nie síce v Befoto, ale predsa. Kočka v labáku to práskala zaradom a nevšimla si, že je tam aj jeden diak.

Keby ten film vyvolali ako negativ, bol by z toho filmu negativ. Dokonca by sa z neho dali robit fotografie. Velmi kontrastne, ale stale pozeratelne. Aj ked Provia a Velvia tahaju potom do zelena. Najkrajsie sa takto spracovavali Kodaky, uplne najviac potom Kodak Elite.

Tak, ci onak, vidno by bolo na okraji pismenka.

 

 

Neneneee....ne ze vsech diaku se daji robit fotografie...nektere po vyvolani dopadaji tak strasne tmave, jeste kdyz jsou prosle, ze se z toho neda nazvetsovat ani prd....

 

Diaky kodak toto zvladaji vcelku obstojne, ale u fujichrome je obcas problem...jsou tmave jak cert

 

No zalezi, ako to naexponujes, ze. Ale denne tu na skenovanie nejaky mame a skenujeme kazde policko. Ak tam je.

O zvacsovani som nehovoril, kvoli tomu by som nikdy necrossoval. To je jasna blbost.


  • 0

#2603 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 27 únor 2017 - 16:56:26

Chcela som včera nafotiť Čas pred nesmrteľnosťou a tak ma v tej póze seklo v krížoch, že ledva žijem a obraz som si musela namaľovať.
A ešte sa mi hrozne aj otočilo o 90° vľavo 😁

Přiložený soubor (y)


  • 1

#2604 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 6 březen 2017 - 20:41:01

V poslednej dobe ma dosť s... zvislé pruhy na negatívoch. Dúfam, že je to iba tesnením v aparáte a nie rukami. :roll:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2605 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 březen 2017 - 21:28:56

Jakápak netěsnost? Slabikářová ukázka bromidových pruhů! Stará, kontaminovaná, vyčerpaná, ... vývojka. Případně nedostatečný pohyb při vyvolávání.
  • 0

#2606 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 6 březen 2017 - 23:33:30

Jo, ale muzes rikat, ze je to ufo, ze jsou to duchove v plastimatce, nebo problem eliminovat nepouzivanim standu na perforovany film.


  • 0

#2607 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 7 březen 2017 - 12:54:38

Vyvolával som štandardne, nie stand, v cca 3-mesačnej Excelke takže až taká stará nebola. 1 liter zvyknem rozdeliť na 3 diely. Toto bol druhý film vyvolaný v jednom diely. Inak nieje to na všetkých políčkach na filme.


  • 0

#2608 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 7 březen 2017 - 14:05:47

Excelka stara 3mesiace? Ako od prveho vyvolavania? :)

Co je podla teba stare?

Pyrovyvojky byvaju stare 20min po zarobeni.

 

(Este ze ci, ty betar, nelejes malo chemikalii do vyvojnice ...)


  • 0

#2609 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 březen 2017 - 22:35:42

Excel by po trech mesicich nemusel byt problematicky. A pokud byl v miste s rozumnou teplotou, tak bude skoro jiste fajn. Je to divne, me to delalo pri nedostatecnem pre-soak pri standu. Ale pokud to neni na vsech polickach, tak to bude to ufo.


  • 0

#2610 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 březen 2017 - 18:32:22

Smutna zprava. Dnes nas tragicky opustilo jedno z nejfotogenictejsich mist Evropy. Na ostrove Gozo se dopoledne v bouri zritilo azurove okno, oblouk krehke skaly nad morem, patrne nejslavnejsi geologicky utvar na Malte.

 

https://www.flickr.c...eposted-public/

 

Mel jsem to stesti, ze jsem Gozo navstivil v listopadu 2016 a nafotil si ho jak se patri, na film.


  • 0

#2611 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 březen 2017 - 21:42:13

Mně přijde smutný, že lidi šílí ze spadlý skály, ale nad genocidou některých živočišných druhů se nikdo ani nepozastaví. Asi to bude tím, že ony zvířata jim k ničemu nejsou, nemůžou se pochlubit a vyfotit, že tam byly,atd
  • 2

#2612 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 9 březen 2017 - 21:57:03

Zvierata clenime na klobasotvorne a neklobasotvorne. Nad uhynutym delfinom, ci zrazenym maciatkom vlhne oko, nad klobasou zo svinky sa zbiehaju slinky.

Nuz clovek je raz taky.

Ale moj syn je vegan a funguje mu to uz dlhsie, tak sme co by rodicia zacali obmedzovat svalovinu ako zdroj bielkovin tiez a zacali sa tesit sa na steaky, co sa budu vyrabat mnozenim buniek v skumavke.

No nie sme az taky barbari.

Mal som kedysi nutkanie nekupovat si filmy a aparaty z Japonska, kde sa vylovi najviac veleryb na vyskumne ucely. A slo by to ...


  • 3

#2613 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 9 březen 2017 - 23:26:55

Mně přijde smutný, že lidi šílí ze spadlý skály, ale nad genocidou některých živočišných druhů se nikdo ani nepozastaví. Asi to bude tím, že ony zvířata jim k ničemu nejsou, nemůžou se pochlubit a vyfotit, že tam byly,atd

 

Ne kazdy se chlubi tim, na kterem zvireti byl. Nekdo by si to mohl spatne vylozit. Jednak bych se chtel te skaly zastat, byla to nejvetsi prirodni dominanta cele republiky, jejiz ekonomika stoji na turismu. Druhak, z vybijeni prirodnich druhu si delame hodne. Clanek o jednom zabitem nosorozci ze stejneho dne ma nekolikanasobne vic prispevku v diskuzi. Dari se nam vysazovat zpet do prirody ruzne druhy a za par desitek let budeme schopni (s velkou pravdepodobnosti) de facto ozivit vymrela zvirata doby ledove. Autori, pisici o ochranarske cinnosti (Gerald Durrell, napriklad)  se radi mezi extremne oblibene, nepodlehajici modnim trendum a v jeho pripade prodavajici dobre i po smrti. Ja aktivne chranim jeden druh zvirat (neklobasovotvorny) a jeho zivotni prostredi. Zatim se dari, mnozi se a dokonce se podarilo vydrzet i krizi pred par lety s plisni cenichu. 


  • 0

#2614 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 březen 2017 - 08:34:39

Motorbike: Jen mám potřebu doplnit, že můj komentář nebyl zaměřen vůči tobě. Bylo to takové bezmocné povzdechnutí nad tím, že z povrchu zemského mizí docela dost druhů a nemám pocit, že by se to mělo změnit.
Jinak já sám vegetarián nejsem, ikdyž jsem to zkoušel. Maso si dám, ale asi tak jednou za 14dní a pokud možno, raději sáhnu hlouběji do kapsy a koupím maso z farmy.
  • 0

#2615 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 10 březen 2017 - 15:31:59

Motorbike: Jen mám potřebu doplnit, že můj komentář nebyl zaměřen vůči tobě. Bylo to takové bezmocné povzdechnutí nad tím, že z povrchu zemského mizí docela dost druhů a nemám pocit, že by se to mělo změnit.
Jinak já sám vegetarián nejsem, ikdyž jsem to zkoušel. Maso si dám, ale asi tak jednou za 14dní a pokud možno, raději sáhnu hlouběji do kapsy a koupím maso z farmy.

 

Ja to nebral jako komentar proti me, ja dodal jen osobni zkusenost, rozhodne v tom nejsem zadna vyjimka. Mluvim o reakci verejnosti jako takove, prispevky v diskuzi, koupe knih, podpora kohokoli kdo tvrdi, ze ochrani prirodu...


  • 0

#2616 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 11 březen 2017 - 07:04:20

Dari se nam vysazovat zpet do prirody ruzne druhy a za par desitek let budeme schopni (s velkou pravdepodobnosti) de facto ozivit vymrela zvirata doby ledove.

ono to není tak jednoduché. pokud je populace extrémně malá, tak její záchrana je prakticky nemožná (efekt hrdla láhve a další). podobně to podle mě bude s "oživením" vymřelých druhů... rozhodně nejsem v tomto optimista


  • 0

#2617 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 434

Publikováno 11 březen 2017 - 07:48:46

Když ti budou chybět, stáhneš si je na google play a vytiskneš na 3D tiskárně. Yuchů, modern world.


  • 0

#2618 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 březen 2017 - 19:04:41

Drtikolovi umělecké akty, pro svoji nahotu, trnem v oku na FB...

https://m.facebook.c...966958060067321
  • 0

#2619 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 11 březen 2017 - 19:23:59

Drtikolovi umělecké akty, pro svoji nahotu, trnem v oku na FB...
https://m.facebook.c...966958060067321


Vôbec neľutujem, že som sa vlani deaktivovala z FB (žiaľ, vymazať sa to nedá). Tiež ma stále niekto nahlasoval, až mi došla trpezlivosť a odvtedy mám svätý pokoj a veľa skutočných kamarátov, s ktorými sa aj reálne stretávame.

A trocha ma zlostí, že sa dnes na rezeň môžem len dívať a hlad zaháňam popíjaním zeleninových a ovocných štiav. Nie je to z lásky k zvieratám, len som si včera dala pichnúť piercing do jazyka.
  • 2

#2620 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 březen 2017 - 22:08:47

Drtikolovi umělecké akty, pro svoji nahotu, trnem v oku na FB...https://m.facebook.c...966958060067321


Vôbec neľutujem, že som sa vlani deaktivovala z FB (žiaľ, vymazať sa to nedá). Tiež ma stále niekto nahlasoval, až mi došla trpezlivosť a odvtedy mám svätý pokoj a veľa skutočných kamarátov, s ktorými sa aj reálne stretávame.
A trocha ma zlostí, že sa dnes na rezeň môžem len dívať a hlad zaháňam popíjaním zeleninových a ovocných štiav. Nie je to z lásky k zvieratám, len som si včera dala pichnúť piercing do jazyka.

Tak ty řízky by šly, s trochou vody, taky rozmixovat.
  • 0

#2621 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 12 březen 2017 - 23:50:36

Že jsou stále mezi námi tak dobří obchodníci jako pánové z Amio.cz, kteří při odstoupení od smlouvy při distančním nákupu zapřou poštovné a když si o ně člověk napíše, přiznají ho, ale vyrobí si zčistajasna "administrativní" poplatek (neuvedený v obchodních podmínkách), který poštovné vpodstatě anuluje...


  • 0

#2622 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 březen 2017 - 10:25:36

Štve mě, že nemůžu najít Ilford XP2 ... chtěl jsem ho zkusit a někam jsem ho založil. Celý byt jsem prohrabal a nikde nic :( ...krucinál.


  • 0

#2623 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 16 březen 2017 - 12:23:20

Štve mě, že nemůžu najít Ilford XP2 ... chtěl jsem ho zkusit a někam jsem ho založil. Celý byt jsem prohrabal a nikde nic :( ...krucinál.

A do kamery už jsi se díval ? Třeba jsi ho už založil   :)


  • 0

#2624 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 březen 2017 - 13:13:26

 

A trocha ma zlostí, že sa dnes na rezeň môžem len dívať a hlad zaháňam popíjaním zeleninových a ovocných štiav. Nie je to z lásky k zvieratám, len som si včera dala pichnúť piercing do jazyka.

 

A k čemu je vlastně dobrý piercing v jazyku? 


  • 0

#2625 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 16 březen 2017 - 13:31:31

 

 

A trocha ma zlostí, že sa dnes na rezeň môžem len dívať a hlad zaháňam popíjaním zeleninových a ovocných štiav. Nie je to z lásky k zvieratám, len som si včera dala pichnúť piercing do jazyka.

 

A k čemu je vlastně dobrý piercing v jazyku? 

 

Např . je ideální na zdobení zelnými třásněmi :)


  • 1

#2626 daark

daark

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 březen 2017 - 14:35:46

 

 

A trocha ma zlostí, že sa dnes na rezeň môžem len dívať a hlad zaháňam popíjaním zeleninových a ovocných štiav. Nie je to z lásky k zvieratám, len som si včera dala pichnúť piercing do jazyka.

 

A k čemu je vlastně dobrý piercing v jazyku? 

 

erotická  pomůcka...


  • 0

#2627 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 16 březen 2017 - 15:55:11

: daark
Vďaka za vysvetlenie. Inak asi rovnako ako iné zbytočnosti typu prsteň, náušnice, náramok ...
  • 0

#2628 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 březen 2017 - 17:37:03

LuzJi> no fakt nikde nic. I Foťáky jsem prolezl :(


  • 0

#2629 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 16 březen 2017 - 19:31:59

: daark
Vďaka za vysvetlenie. Inak asi rovnako ako iné zbytočnosti typu prsteň, náušnice, náramok ...

No ale ja taky nevedel o jinem, nez zminenem ucelu  Kdysi to spoluzacka s cerstvym piercingem ve skole vysvetlovala: "Hdyz hyl chotnej, chak chulachou fpifchu, chdyz me naftfe, chak chu spichatou!"


  • 1

#2630 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 16 březen 2017 - 20:08:15

Nešušlem, našťastie
  • 0

#2631 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 16 březen 2017 - 20:19:59

Nešušlem, našťastie

 

Asi kdyz se to dobre pichne, tak to tak neotece. Ji to znemoznovalo poradne mluvit asi dva tydny, i kdyz to denne desinfikovala velkym mnozstvim alkoholu.


  • 0

#2632 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 17 březen 2017 - 05:18:41

Mne sa v robote smejú, že jazyk ani nemal čas opuchnúť, asi som ticho iba keď spím.
  • 0

#2633 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 11 duben 2017 - 14:37:09

Reklamoval jste nekdo fotky u Rossmana? Nechal jsem si tam vyvolat a natisknout barvu na 10x15 a je to to hruza. Je to v horsi kvalite, nez kterou bych vyprodukoval scanerem z lidlu.... Naproste zklamani :( Fotky nadech do hneda, digitalni sum, na nekterych ,,ptaci hovinka,, - zbytky chemie... :(
  • 0

#2634 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 duben 2017 - 17:02:10

Reklamoval jste nekdo fotky u Rossmana? Nechal jsem si tam vyvolat a natisknout barvu na 10x15 a je to to hruza. Je to v horsi kvalite, nez kterou bych vyprodukoval scanerem z lidlu.... Naproste zklamani :( Fotky nadech do hneda, digitalni sum, na nekterych ,,ptaci hovinka,, - zbytky chemie... :(

 

Janko bohuzel co se tyka barvy a procesu fotografickych obecne je lepsi si aspon film vyvolat doma a fotky davat delat nekam do labu kde mas primo kontakt s lidma co to budou delat. Profilabu moc nezbylo a jejich cena je astronomicka, film doma zvladne vyvolat skoro kazdy a mas potom jistotu aspon v tom filmu. Rossman to urcite posila do nejake sberny, mozna aj do nemecka.

 

Reklamovat to skus a pak dej vedet jak to dopadlo.


  • 0

#2635 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 13 duben 2017 - 16:46:33

Prave me zlobi, ze mi nejde rozpustit hydrogenfosforecnan disodny 10g na litr. Je to kalne a delaji se tam vlocky. V prevarene prazske vode, teple i horke. Driv to normalne slo. Nenapada vas, prosim, neco?
  • 0

#2636 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 14 duben 2017 - 06:37:06

V destilce je to v poradku. Bude to i v normalni vode pouzitelne se stejnym pH?
  • 0

#2637 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 květen 2017 - 11:12:45

chcípl mi rodinal... :???:


  • 0

#2638 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 květen 2017 - 11:49:24

Rodinal jakého původu ? 


  • 0

#2639 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 8 květen 2017 - 13:09:47

chcípl mi rodinal... :???:

Budiž mu kanalizace lehká :cry:    Stejně mu  zůstaneš věrný na věčné časy a nikdy jinak, že. :cool:


  • 0

#2640 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 8 květen 2017 - 13:35:49

chcípl mi rodinal... :???:

Daroval bych ti můj, ale chcípnul taky...


  • 0

#2641 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 květen 2017 - 17:28:06

Rodinal Agfaphoto. On teda ještě trochu pracuje, ale fakt tak napůl.

Mám ještě dakší neotevřený, tak zkusíme...


  • 0

#2642 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 květen 2017 - 18:14:27

Rodinal Agfaphoto. On teda ještě trochu pracuje, ale fakt tak napůl.

Mám ještě dakší neotevřený, tak zkusíme...

A jak ho máš dlouho ? V jaké nádobě ?  Já mám ten v tom sáčku (jestli je to taky Agfa nevím, říkají tomu R09 ONE SHOT), tak abych věděl co můžu čekat ... Fomu R09 už jsem odpískal ..


  • 0

#2643 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 květen 2017 - 23:11:50

 

Rodinal Agfaphoto. On teda ještě trochu pracuje, ale fakt tak napůl.

Mám ještě dakší neotevřený, tak zkusíme...

A jak ho máš dlouho ? V jaké nádobě ?  Já mám ten v tom sáčku (jestli je to taky Agfa nevím, říkají tomu R09 ONE SHOT), tak abych věděl co můžu čekat ... Fomu R09 už jsem odpískal ..

 

Dlouho šíleně. minimálně od stěhování (1/2013). Ten malý v rohu to je

 

Přiložený soubor  IMG_20170508_235929.jpg   117,13K   2 Počet stažení


  • 0

#2644 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 květen 2017 - 23:31:12

 

chcípl mi rodinal... :???:

Budiž mu kanalizace lehká :cry:    Stejně mu  zůstaneš věrný na věčné časy a nikdy jinak, že. :cool:

 

říkám si, že ho zkusím na nějaké hyperkontrastní filmy nebo papíry. on totž vyvolává, ale fest blbě...


  • 0

#2645 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 květen 2017 - 23:40:04

Taky jsem ho měl v podobném balení a ke konci jsem z něj rovněž neměl dobrý pocit. Je dobře tam nenechávat tolik vzduchu. Ostatně i do původního R09 ORWO jsem si dosypávával kuličky.

 

Jen pro pobavení  - má tu teď lahvičku právě toho původního ORWa z roku 1980. A je normálně funkční !!  :-P


  • 0

#2646 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 8 květen 2017 - 23:51:17

blbý dotaz...kde se shánějí ony  skleněné kuličky? zrovna tato lahev se fest blbě mačká...


  • 0

#2647 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 květen 2017 - 04:27:13

blbý dotaz...kde se shánějí ony  skleněné kuličky? zrovna tato lahev se fest blbě mačká...


Môžem Ti poslať. Mám ich plnú fľašu a doposiaľ som ich nepoužila.
  • 0

#2648 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 květen 2017 - 08:06:57

nové laboratorní vybavení je pěkně drahé..

 

http://www.p-lab.cz/...-sklenene_4190p

 

to si raději koupit v hračkářství kuličky cvrnkací :)


  • 0

#2649 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 9 květen 2017 - 08:15:18

nevím,  kde jsi tohle objevil,  ale  obvykle  stojí ty malé skleněnky u  slušných prodejců  laboratorní techniky dle  průměru  něco mezi 200-270 Kč/kg :-)


  • 0

#2650 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 085 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 9 květen 2017 - 08:26:37

......zrovna tato lahev se fest blbě mačká...

I proto jsem pro poslední nákup zvolil toto balení http://www.befoto.cz...itivni-vyvojka/, jak ho tady chválil Pentaxista

Ale ani tak to asi nebude mít životnost jako za starých časů.  Nejspíš bude řešením víc fotit, aby se ty vody musely víc obnovovat ;-)  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních