Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3451 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 9 únor 2021 - 15:46:09

obe ruce leve

.

"povedlo" se mi vyvolat dva negativy ze soboty do bramborova

 

.

Přiložený soubor  leica_210206_eastman5231_05.jpg   304,14K   6 Počet stažení


  • 1

#3452 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 9 únor 2021 - 16:25:58

Ale ta má říz! Zas to musí být super při zaostřování pod zvětšovákem. Co teď zvětšuji formát 6x9 T-max 100 na 24x30 tak zaostřit je v podstatě nemožný.
  • 0

#3453 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 11 únor 2021 - 12:17:45

Musím si tady ulevit. Koupil jsem v AAA auto.

   Servisák, co měnil olej našel na autě více jak 120 závad. Včetně vadné geometrie, přinýtování jeklu k boku auta na podvozku, vadného motoru. Zkrátka auto je vrak neopravitelný  vhodný pouze do sběrného dvoru. Nevymejšlím si, nezveličuji. AAA nic neuznalo. Nic nedostanu. Nedávno jsem se díval na příspěvek člověka, co měl podobný problém. Ten pomocí fejsbuku získal peníze spět. Víte někdo jak se dá dát příspěvek v podobě videa a odkazu na dokumenty někde uvedené ( výstup ze vstupní kontroly ze servisu) s možností diváků a čtenářů hlasovat? To je snad jediná možnost jak donutit AAA chovat se poctivě. Za rady předem dík.


  • 1

#3454 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 11 únor 2021 - 12:50:26

V tomhle bodu neporadím, ale chci hlasitě říct - kdyby to tady ještě někdo další nevěděl:

AAA auto jsou již nejméně 15 let (nejspíš více) profláklí jako PODVODNÍCI! U nich se auta prostě nekupujou!!


  • 0

#3455 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 11 únor 2021 - 14:19:47

Roman, úprimnú sústrasť. Asi pred 10 rokmi som od nich kúpil jedno staršie auto do firmy a tiež to bol podvod. Nebolo nepojazdné, tak som ho pár rokov používal, ale postupne som na ňom našiel kopu nedostatkov, pol karosérie bolo povymieňané, zrejme to bola nejaká rozbitá polepená havárka. Keď som ho poisťoval, poisťovák podľa VIN započítal do výbavy klimatizáciu, hoci tam nebola. Tak som sa v servise spýtal, čo by stála dodatočná montáž a mechanik povedal, že na motor, ktorý je v tom aute sa nedá klíma napojiť. Ani ten asi nebol pôvodný. Odvtedy okolo AAA prechádzam radšej na druhú stranu ulice. Skús zobrať zmluvu a osloviť dobrého kamaráta právnika, možno v nej nájde nejakú skulinu.


  • 0

#3456 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 únor 2021 - 14:26:30

že by tahle firma měla skulinu ve smlouvě si nemyslím, to bazary nemívají

jediné co pomůže je medializace, tak bych postupoval spíš tímhle směrem, hledat novináře, případně ty černý ovce apod.


  • 1

#3457 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 11 únor 2021 - 14:34:14

Klidně dát podnět ČOI a zainteresovat právního zástupce. Oni se začnou chovat jinak pokud se to začne opravdu řešit a přijde jim nějaké lejstro s razítkem.
  • 0

#3458 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 11 únor 2021 - 14:43:48

Taky se přimlouvám za právníka, skulina tam možná nebude, ale s právníkem se tam budou bavit úplně jinak než s "klukem z ulice". Mám podobnou zkušenost - sice s policajtama na kriminálce, ale princip je podobnej.


  • 0

#3459 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 únor 2021 - 14:47:06

Nemám síce s AAA auto priamu skúsenosť, ale keď som si pozrel niekoľko príspevkov na You Tube, tak túto spoločnosť obchádzam minimálne po druhej strane ulice.


  • 0

#3460 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 11 únor 2021 - 15:36:59

Klidně dát podnět ČOI a zainteresovat právního zástupce. Oni se začnou chovat jinak pokud se to začne opravdu řešit a přijde jim nějaké lejstro s razítkem.

Dík ž je tam. 

Mě by více pomohlo, kdyby jste mi řekli jak přidat  na You Tube informaci o tomto nákupu. Dát tam natočené video a Hlavně možnost hlasování. Tím se udrží vlákno v chodu a upozorní ostatní zájemce na praktiky AAA, čímž existuje reálná neděje, že AAA změní názor.


  • 1

#3461 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 11 únor 2021 - 15:39:36

 

Klidně dát podnět ČOI a zainteresovat právního zástupce. Oni se začnou chovat jinak pokud se to začne opravdu řešit a přijde jim nějaké lejstro s razítkem.

Dík už je tam. 

Mě by více pomohlo, kdyby jste mi řekli jak přidat  na You Tube informaci o tomto nákupu. Dát tam natočené video a Hlavně možnost hlasování. Tím se udrží vlákno v chodu a upozorní ostatní zájemce na praktiky AAA, čímž existuje reálná neděje, že AAA změní názor.

 


  • 1

#3462 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 11 únor 2021 - 18:33:57

Mě by více pomohlo, kdyby jste mi řekli jak přidat  na You Tube informaci o tomto nákupu. Dát tam natočené video a Hlavně možnost hlasování. Tím se udrží vlákno v chodu a upozorní ostatní zájemce na praktiky AAA, čímž existuje reálná neděje, že AAA změní názor.

Až mě zaskočilo, kolik informací na mě vyskočilo... Když jsem do Googlu žádal jednoduchou otázku.
Tak kupř polopatické video:
https://youtu.be/Vglavb-FtOA
Dále hlasování ve videu:
https://netfilter.cz...imo-ve-videich/
Ve španělštině, ale překladač to zvládne:
https://paradacreati...tas-en-youtube/

Syn má kanál ale je pořád někde v kufru. Pokud by bylo něco nejasné, můžu se poptat...
  • 0

#3463 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 11 únor 2021 - 19:03:52

No, vidím, že se nám přemoudřelý tablet postaral o zábavu. Žádal/zadal a syn v kufru! Doufám, že neodfrčel někam letecky, tzv. do luftu.
  • 1

#3464 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 únor 2021 - 07:45:18

já bych s tím videem počkal, nejdřív rozbor s někým znalým problematiky, co se s tím dá dělat - tedy diagnostika situace

aby to video nakonec věci neublížilo

a pak, když příběh zveřejnit, tak profesionálně natočit - otázky, odpovědi, stačí na to youtuber okresního formátu, kdokoli

viděl jsem o zmíněné firmě náhodou taková videa - monology poškozených a je to síla, jistě jsou u soudů každý den při těch počtech vozidel a je to pro ně běžná praxe, která doprovází jejich podnikání

jako říkal, pokud to můžu odlehčit, už ducháček: "voni nám vyhrožujou soudama a my jsme tam každej den!" nebo tak nějak to znělo od pana solicitátora doktora fauknera

proto myslím, že někdy zabere medializace víc, než soud, ale kde je ta hrana, kdy se firma po zveřejnění zachová tak či onak se nedá říct skoro nikdy


  • 0

#3465 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 12 únor 2021 - 11:10:43

Pakliže byla reklamace zamítnuta a zákazník je presvědčen, že byl při koupi uveden v omyl, neměl by být další krok spíše kontaktování soudního znalce za účelem vypracování posudku? Předtím, než si člověk najme youtubera? :)


  • 0

#3466 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 13 únor 2021 - 14:31:17

Včera sem se pustil do Fomatone MG papírů v Fomatol PW vývojce a naprosto sem pohořel. Nic mi nevycházelo a k tomu sem si udělal na všech zvětšeninách takový světelný přechody asi od špatnýho nadržování. 5-6 hodin a půlka balení papírů v haj*lu, a nemám ani ň, to se mi ještě nikdy nestalo. K tomu všemu sem si na konci při uklízení vylil ustalovač na botu. Epickej fail. 

V jednu ráno sem dorazil domů kde na mě čekala hromada špinavýho nádobí..  

 

O to víc ale musim zatlačit protože ta kombinace se mi fakt líbí.

 

 


  • 0

#3467 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2021 - 17:17:14

Musím si tady ulevit. Koupil jsem v AAA auto.

   Servisák, co měnil olej našel na autě více jak 120 závad. Včetně vadné geometrie, přinýtování jeklu k boku auta na podvozku, vadného motoru. Zkrátka auto je vrak neopravitelný  vhodný pouze do sběrného dvoru. Nevymejšlím si, nezveličuji. AAA nic neuznalo. Nic nedostanu. Nedávno jsem se díval na příspěvek člověka, co měl podobný problém. Ten pomocí fejsbuku získal peníze spět. Víte někdo jak se dá dát příspěvek v podobě videa a odkazu na dokumenty někde uvedené ( výstup ze vstupní kontroly ze servisu) s možností diváků a čtenářů hlasovat? To je snad jediná možnost jak donutit AAA chovat se poctivě. Za rady předem dík.

Urcite by som si nasiel na google prislusnu pobocku a pridal komentar. AAA nedokaze taky komentar zmazat.
Dalej je to na pravnika. Cim darhsi, tym lepsie. Treba pozadovat vratenie penazi i naklady na pravnika. Nemyslim si, ze zakon nepamata na nepoctivcov. Ja si osobne nemyslim, ze ma existovat zakon na ochranu sotrebotela, pretoze zakon sam dava zakaznikovi pocit neohrozitelnosti, ale on uz existuje a treba ho vyuzit.


  • 0

#3468 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 13 únor 2021 - 18:30:22

Včera sem se pustil do Fomatone MG papírů v Fomatol PW vývojce a naprosto sem pohořel...

Zajímavé, kdysi jsem PW zkusil, tenkrát snad na osvědčených Agfách multi(?) Trápil jsem se taky hodnou chvíli... a bylo to tak špatné, že jsem jí vztekle vylil a vrátil se pokorně k Tetenalu vario. 


  • 0

#3469 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 14 únor 2021 - 20:36:46

Včera sem se pustil do Fomatone MG papírů v Fomatol PW vývojce a naprosto sem pohořel. Nic mi nevycházelo a k tomu sem si udělal na všech zvětšeninách takový světelný přechody asi od špatnýho nadržování. 5-6 hodin a půlka balení papírů v haj*lu, a nemám ani ň, to se mi ještě nikdy nestalo. K tomu všemu sem si na konci při uklízení vylil ustalovač na botu. Epickej fail. 

V jednu ráno sem dorazil domů kde na mě čekala hromada špinavýho nádobí..  

 

O to víc ale musim zatlačit protože ta kombinace se mi fakt líbí.

 

Fomatol PW jsem nikdy nezkoušel. Používám Neutol WA a max. spokojenost.


  • 0

#3470 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 14 únor 2021 - 21:06:24

Jo AAA, tam taky švára kupoval hi-tech Forda za 150k, aby rok po koupi a uhrazení závad asi za 50k zjistil, že ty ku*vy mu to prodali s dírou po DPF, ač v papírech byl napsanej. To je podnik, kde NIKDY NIC NEKOUPÍM.


  • 1

#3471 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 16 únor 2021 - 08:24:50

Když tam (v AAA) nikdo nenakupuje, tak kdo z nich dělá ten největší autobazar v republice?


  • 0

#3472 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 únor 2021 - 08:44:44

Včele&Motýle taky nikdo nevolí a pak tam má naházených 30% lístků. Podobně to je i s AAA.


  • 4

#3473 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 16 únor 2021 - 09:03:53

Nechápu proč jim reklamu dělá Václav Vydra?


  • 0

#3474 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 16 únor 2021 - 09:15:28

Nechápu proč jim reklamu dělá Václav Vydra?

loads-of-money.jpg


  • 4

#3475 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 16 únor 2021 - 09:17:10

Nákup ojetého vozu  je  vždy  sázka do loterie,  když  to  vyjde na výhru,   je to vzácnost.   Ať už  je to jakýkoli autobazar. aaa nevyjímaje.    Holt nemá každý to   štěstí,  že pracuje jako technik na STK,  že...


  • 2

#3476 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 únor 2021 - 10:08:24

Vážení kolegové, přehoďte výhybku zpět na ojetiny sortimentu Foto-Kino. S poděkováním celoživotně pilný chodec, běžec a cyklista  "Starý Jezevec" Erik Díky!!!


  • 3

#3477 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 16 únor 2021 - 13:16:11

stanleymub7 se omlouvám za uzmutou reputaci, klik sem blbě. Na tom mobilu to je pakárna, napraveno u jiného příspěvku. :)
Jinak mě štve vyrezlá trubka v komoře co vede vodu. Poslední fotky po uschnutí byly plný písku a rzi na povrchu. Takže řeším filtraci.
  • 0

#3478 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 16 únor 2021 - 22:53:52

nezabudajte ze do AAA to niekto musi predat:) 


  • 1

#3479 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 únor 2021 - 07:06:09

Ani nevím jestli mě to štve, spíš udivuje, ale možná i štve to hype kolem 8mm kamer od Bolexu. Rok, dva, šly ještě koupit za normální cenu i na ebayi. Teď aby člověk za tu normální cenu musel koupit polozrezlou jebku, kterou si dá dohromady. To nastala nějaká renesance a opět se začalo víc točit na 8mm film??? Nebo to je sběratelský záměr?

 

Ale mám dojem že stoupají ceny i u normálních filmových foťáků o starých objektivech nemluvě....


  • 0

#3480 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 17 únor 2021 - 07:46:21

Ale mám dojem že stoupají ceny i u normálních filmových foťáků o starých objektivech nemluvě....


No dost podobné je to s Rolleiflexem. Ještě loni šel sehnat za rozumný peníz a dneska za to chcou nekřesťanský peníze. Já měl naštěstí štěstí. To sem řekl dobře! :)
  • 1

#3481 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 únor 2021 - 08:40:29

... sběratelé, překupníci,... a v neposlední řadě mladá generace, která nachází zalíbení ve všem starožitném a vlastně, zvýšeným zájmem, vhání vítr do plachet překupníkům.  :angry:

Kupř. jeden konkrétní objektiv, ve stavu MINT, pro Linhofku (převedeno z Eur):

2013 - 3 750,- Kč (ještě záchvěv doby, kdy se všichni nemohli nasytit digitálů a zbavovali se poctivé techniky)

2015 - 6 250,- Kč

2017 - 8 500,- Kč

2019 - 12 500,- Kč

2020 + 2021 - nesehnatelný - srovnatelné kousky - 20 000+,- Kč


  • 3

#3482 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 17 únor 2021 - 10:10:43

na druhou stranu se hrozně propadl zeiss pro velký formát. biogon f/4,5 75mm stával v přepočtu 80+ a dneska je na ebay za necelou polovinu z rakouska. t* planaři f/3,5 135 byly ještě dražší a objevují se kolem 50 tisíc... takže pravděpodobně zdražila ta levnější technika a některé z těch sběratelských kousků slezly hodně dolů


  • 0

#3483 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 únor 2021 - 10:32:51

To jsou už vody sběratelské. I ty jsou značně ovlivňovány vlnami, jako jinde v ekonomice. Je doba, při které je po něčem hlad a ceny se děsivě vyšponují. Pak už to nikdo za tolik nechce, tak to padá dolů. Pamatuji období, kdy se objevovala poslední generace Zeiss Planaru T* 3,5/135 (v celočerné Compurce 1)  za 400 000,+ Kč. Prodávali to Japonci a nevím tedy, zda-li vůbec prodali. Nebo v posledních letech Bessa s  Apo-Lantharem 170-200 + tisíc. Samotný Apo - Lanthar 105 mm kolem 100 tisíc, v době výroby byl podstatně levnější než Tessar 105. No prostě - vesmír sběratelů.


  • 1

#3484 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 17 únor 2021 - 10:37:24

Zrovna u toho planaru 135 jsem si všiml praktiky, že někdo z Taiwanu nakoupil několik kusů, pak dal na ebay dva za cenu neprodejnou a jeden za cenu neprodejnou mínus trochu dolů. Měl v tom uložené prachy a čekal na bohatého natěšeného ko.o.a, který bez toho neusne.

Podobně se to stalo dalším raritním kouskům.

Nezapomeňte také na to, že za těch cca 8 let se celkově zdražilo, i když ne tolik.


  • 0

#3485 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 únor 2021 - 10:56:48

... kupř jedna překupnická. Před časem se prodával Xenotar 4/100 - opravdu raritní kousek, jehož prodej jsem zaznamenal až před nedávnem. Vyvolávací cena 60 USD, cenový odhad 300-400 USD.

Tentýž právě visí na ebayi - jeden český "prodejce" ho nabízí, hned třikrát, za ceny od 54,8 do 58,5 tisíc.

Na druhou stranu mě to vlastně nezlobí, zlobit by to mělo toho, kdo to chce, za tu cenu,  koupit...


  • 1

#3486 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 17 únor 2021 - 11:20:45

RUM nebo BUM.


  • 0

#3487 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 17 únor 2021 - 15:19:02

RUM nebo BUM.

Ked sa nesmie predavat alkohol domacej proveniencie ako RUM (pretoze nie je z trstinoveho cukru), preco sa sikovni tejto kotliny nezhodli na novom, smerniciam EU neprekazajucom nazve "Řum"?
:D


  • 0

#3488 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 17 únor 2021 - 15:32:08

Rozumně Uložená Měna   nebo  Blbě Utracená Měna,  tak jsem to myslel.   Na  chlast jsem nepomyslel. :-D


  • 0

#3489 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 17 únor 2021 - 18:08:00

KIM: já se jen snažil do toho vnést trochu optimismu, že to není všechno tak "černé", ale jsem holt ve špatném vlákně :-)


  • 0

#3490 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 únor 2021 - 20:04:20

... ale ale, takhle by to nešllo! Zde jen pěkně pesimisticky. Musíš si příště odskočit do těšícího vlakna. :D
Ale jo, je to tak. Občas jde něco radostně dolů. Třeba z důvodu, že dnes už nejsou k vidění vzpěrači, kteří by zaroveň fotili 9x12kou street foto. :D
  • 0

#3491 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 17 únor 2021 - 20:14:01

Ale ved ten vyvoj je uplne normalny..Fimovych fotoaparatov je konecny pocet (Leica M-A ci M-P to nespasi). Pocet filmovych nadsencov rastie. Digitalisti tiez radi pouzivaju stare sklicka..niet sa co cudovat..


  • 1

#3492 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 únor 2021 - 07:58:55

To nastala nějaká renesance a opět se začalo víc točit na 8mm film??? Nebo to je sběratelský záměr?

 

 

Snad to bude první případ, který zajistí větší prodeje filmů. V prvním i druhém případě ovšem máme proti západním nadšencům smůlu, protože nás vždy přeplatí, když pak bude vítězství na straně našincův, bude to vzhledem k naší slabší kupní síle bolestnější, než by bylo pro druhou stranu.


  • 0

#3493 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 18 únor 2021 - 08:24:55

Ale ved ten vyvoj je uplne normalny..Fimovych fotoaparatov je konecny pocet (Leica M-A ci M-P to nespasi). Pocet filmovych nadsencov rastie. Digitalisti tiez radi pouzivaju stare sklicka..niet sa co cudovat..

ved to je jak Bitcoin :mrgreen:

 

Ale mas pravdu a to si treba uvedomit. Je ich "konecny pocet", to znamena ze pravdepodobne nebude cena klesat. Cena zacne klesat az ked prestanu tomu vyrobcovia filmov verit a bud zavru prevadzky alebo zdvihnu ceny (tym padom znizuju riziko krachu)


  • 0

#3494 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 březen 2021 - 11:44:34

Tak mi po ~11 letech provozu a pouze ~115 oskenovaných filmech umřel Epson V500.  Rozebral jsem ho a při pohledu na konstrukci už nic takového domů nechci. Jsem tedy bez možnosti zpracování barevných negativů (což asi s ohledem na malé množství produkce vyřeším tím, že to nechám skenovat rovnou při vyvolání, jakkoli je to dražší). U čb na to prdím, tam to vyřeší Magnifax. Ale i tak to zamrzí.


  • 0

#3495 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 březen 2021 - 12:06:20

To je na houbeles. Co konkrétně tam odešlo? Plastové díly by snad šly nahradit 3D tiskem, s tím mohu pomoci.

 

Já teda mám u barvy workflow takové, že základní sken nechám udělat v rámci vyvolání a vybrané snímky skenuju doma pořádně. Ony ty skeny z labu taky nejsou úplně ideál, je tam velký ořez a nemožnost jakéhokoliv postprocesu.


  • 0

#3496 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 březen 2021 - 13:03:59

O plasty ani tak nejde, mechanická únava materiálů by nebyl prob, ale odešla elektronika. On už tu a tam blbnul dřív. Já to výhledově spíš vidím na skeny pomocí nějakého digitálu s větším snímačem a makro objektivem. Stejně od barvy v reálu chci jen 9x13 do alba a vlastně jsem rád, že díky tomuhle už nemusím ztrácet to kvantum času, co skenování doma zabírá. ael díky za nabídku.


  • 0

#3497 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2021 - 19:42:42

Dnes jsem pustil do potoka canon EF s nasazenou 28. Chvíli si tam pobyl, nejsem schopen se tak rychle ohnout. Voda z něj tekla čůrkem, sundal jsem objektiv, vytáhl film (z kazetky tekla voda), začal foukat fénem a cvakat závěrkou. Po chvíli přestala zavírat závěrka, neúnavně jsem dál vysoušel a cvakal. 

Závěrka cvaká, časy vypadají v pořádku. 

Hledáček je úplně zamlžený, bohužel nemám nářadí na rozdělání vršku, abych to vysušil. 

Objektiv nereaguje na změnu clony, je kouslý na nějaké cloně.

To jsem si teda udělal radost! Máte někdo nějakou radu, kromě té, že to mám poslat odborníkovi? (Tam to stejně asi přijde.)

Míra


  • 0

#3498 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 11 březen 2021 - 20:40:34

Dal bych do nějaké nádoby a zasypal rýží. Ta nasává vlhkost. A nechat alespoň den působyt. Snad to zabere. To je takovà první pomoc. Dál se uvidi co bude potřeba udělat. Držím palce.
  • 0

#3499 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 11 březen 2021 - 20:47:01

Děkuji, již jsem provedl (tedy na tvou radu).

Dal bych do nějaké nádoby a zasypal rýží. Ta nasává vlhkost. A nechat alespoň den působyt. Snad to zabere. To je takovà první pomoc. Dál se uvidi co bude potřeba udělat. Držím palce.


  • 0

#3500 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 12 březen 2021 - 08:32:33

Do rýže jsme dávali i mobil když spadl  do vody a pomohlo to.

Dal bych do nějaké nádoby a zasypal rýží. Ta nasává vlhkost. A nechat alespoň den působyt. Snad to zabere. To je takovà první pomoc. Dál se uvidi co bude potřeba udělat. Držím palce.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních