Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3501 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 12 březen 2021 - 19:56:57

Jestli už z toho crčela voda, propláchl bych to nejdřív důkladně destilkou. Pak vysoušet při nízké teplotě v troubě. Kdysi jsem nějaký digitál takto úspěšně resuscitoval.


  • 0

#3502 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 13 březen 2021 - 17:25:34

Foťák funguje, jen objektiv bude třeba dát na správu. Lamely jsou slepené, na cvakání clonovým kroužkem nereaguje.

znova ho koupat (i když v destilce, kterou nemám) se mi nechce. Taky by potřeboval doktora, asi k tomu budu donucen.

Děkuji všem soucitným s radami.


  • 1

#3503 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 březen 2021 - 22:36:41

Foťák funguje, jen objektiv bude třeba dát na správu. Lamely jsou slepené, na cvakání clonovým kroužkem nereaguje.

znova ho koupat (i když v destilce, kterou nemám) se mi nechce. Taky by potřeboval doktora, asi k tomu budu donucen.

Děkuji všem soucitným s radami.

Co se zkusit zeptat Václava Vaita na temný.


  • 0

#3504 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 březen 2021 - 01:12:36

Tak se mě právě někdo pokusil podvést na Sbazaru. Zajímavý je že jsem prodejce, ale o tomhle podvodu už se ví a Sbazar před ním varuje. Zájemce ze zahraničí, lámaná čeština a pochybná rádoby platba na můj účet skrz "PayPal" co se tváří důvěryhodně. Na vyšší částku než sme se dohodli, by mě zajímalo jaký byl jejich plán, protože obvykle v tomhle podvodu se snaží donutit prodejce aby to poslal do zahraničí než dorazí platba protože prý potřebujou sledovací číslo zásilky k dokončení platby. V mým případě psali že nic posílat nemusím že si přijede kurýr. Psali sme si aktivně přes Wotsap, po tom co sem ho odhalil jako podvodníka okamžitě offline na hned a ticho po pěšině  :grin:. Zvláštní že "kupoval" blatníky na jeden starší Lexus a když jsem se ho (už anglicky) ptal na auto tak vůbec nevěděl na co se ho ptám, prej "What is Lexus?" a potom že je to prej pro auto manželky, haha. Mám screeny konverzace z Wotsapu, docela sranda. Ještě sem na ty mejly napsal pár peprných odpovědí s tím že to ani nedojde a hle, přišla odpověď ještě hnusnější s hodně nadávkama, hádám IQ tak 27.

Číslo z Wotsapu +420 228 887 427, email adamkoval1256@gmail.com, jméno Adam Koval, PayPal adresy service@paypal.com a paypal@paymentintl.com. Tak bacha.


  • 0

#3505 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 17 březen 2021 - 09:22:06

Měl jsem to před nedávnem podobné. Prodával jsem nějaký foťák, ale na fakturu z firemního majetku. Zájemce z Litvy. Jakmile jsem poslal zálohovou fakturu a trval na tom, že to půjde na účet v české bance (ne PayPal), tak bylo ticho po pěšině.


  • 0

#3506 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 březen 2021 - 11:27:55

no a kdyz vam dorazi love na PayPal, tak co?


  • 0

#3507 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 březen 2021 - 11:42:12

Oni ale nedorazí, oni se snaží ty podfukáři aby to prodejce poslal, sdělil jim tracking number a na základě toho teprve 'pošlou' peníze.
Pokud to je seriózní obchod, tak PayPal není problém. Jako eBay kleinanzeigen.
  • 0

#3508 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 březen 2021 - 12:37:07

Tohle je nějaké divné, možná se pletu ale - měl jsem za to, že právě Paypal je "ochránce" transakcí. 

Peníze jdou z účtu Paypal na účet paypal, nikdo nedává svou kartu s účtem volně k dispozici a transakce musí být zřejmá pro obě strany. Pokud prodávající zboží nepošle, či pošle něco jiného - kupř. cihlu, vyvolá se přes paypal "reklamace/spor" a ten by měl být jakýmsi dozorcem, případně vykonavatelem nápravy.

Pak tedy nevím... jestliže ve svém účtu paypal nevidím, že transakce proběhla, proč zboží posílat na základě jakékoli komunikace?

 

Druhá věc je, dle mého, případ Sala, který chtěl peníze (zálohu) rovnou na svůj účet - což je pro kupujícího mnohem větší riziko. Já bych taky neznámému/neprověřenému/nehodnověrnému... prodejci neposlal rovnou prachy do stružroku. Tedy se domnívám, že se dotyčný zalekl a raději dal zpátečku. tedy důvod napsat mohl, že.


  • 0

#3509 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 březen 2021 - 13:00:38

Pak tedy nevím... jestliže ve svém účtu paypal nevidím, že transakce proběhla, proč zboží posílat na základě jakékoli komunikace?


Protože lidi sou tupý hovada s prominutím (někteří) a na základě komunikace to zboží pošlou. Protože jim přijde fejk PayPal email ze kupující peníze poslal a 'PayPal' je zadržuje u sebe a uvolní je prodejci až dodá tracking number. A podvodník má věc zadara. Někteří lidi sou opravdu tak hloupí. Bohužel. Pak tam de taky o nějaký dorovnání či vyrovnání částky jak píše PayPal na svých stránkách. Už se to zkouší i na prodejce holt.
  • 0

#3510 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 březen 2021 - 13:13:29

 

...Protože jim přijde fejk PayPal email ze kupující peníze poslal...

 

 

 

Tak to pak jo, to už jsme ale v jiné rovině. Jsou to tací, do kterých se zamilují ruské studentky, pomáhají z nouze africkým králům... atp. :o


  • 0

#3511 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 17 březen 2021 - 13:20:29

Souhlas, lidi sou schopni vymyslet neuvěřitelné věci a druzí jim na to krásně nalítnou. Prodejci hrnců a pánvi jsou proti nim žabaři. Ruské nevěsty, proboha.
  • 0

#3512 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 17 březen 2021 - 15:28:51

Náhodou jsou to  šikulky...  kolik takovejch nemehel blonďatejch, modrookejch,  azbukou žvatlajících,  se za volanty meďourů, poršáků, baboráků,  lexusů apod po práglu motá...   akorát teď mají smůlu,  nemůžou se  srocovat na odpoledním kafíčku v  kafeřetězcích v obchodních centrech a  vzájemně se chlubit čerstvými akvizicemi :-)   


  • 0

#3513 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 17 březen 2021 - 15:54:45

Ještěže to částečně kompenzuje lajkování ajfounového fejsbůčku aspol.


  • 0

#3514 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 březen 2021 - 16:20:12

... tak jim to klucí nezáviďte, můžete si do svého poršáka také pořídit nějaký takový vytuněný kousek, celkem vám v tom, krom již pojatých manželek, asi nikdo moc nebrání... :-P :-P


  • 0

#3515 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 březen 2021 - 16:35:22

... no, tak tohle je ještě ta dobrá varianta. Zboží dorazilo, jupí! Alespoň na chvíli hmatatelný pocit štěstí. :D
Já měl na mysli spíš nevzhledného, uhrovitého Olega, s vyraženými zuby, který za pomoci pár fotek a videí z netu, (v lepším případě kamarádky), vyrobí vysavač na konta hlupáků.
  • 0

#3516 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 březen 2021 - 18:11:32

Vážený kolego Lubajsi "ZEMLBABY", importovaná, převážně modrooká těžce převoněná monstra, původem ze zemljanek, chřestící brilianty s pěstěnými pařátky silně pancéřovanými přehršlí prstenů, jejichž oslizlé nedělní pelmeně zamořovaly společné prostory nájemních domů typickým puchem 14 dnů namočeného prádla v Namu, to byl průvodní jev, táhnoucí se hluboko do let padesátých. Několik dosud přeživších "trofejí" se denně prohrabuje stohy opelichaných hadrů v obecních "Sekáčích", kde hledají unuděny "Svatý Grál" a zabíjejí čas. Vnučky následují vlastní babky, matky a oživují tak veřejný prostor tzv. "Zatuchlé kotliny" - původně meteoritického kráteru, v jehož středu dopadu ztuhlý zpětný "šplouch" vymodeloval památný vulkán Říp. Kde by se vzaly celé náklaďáky Fedů, Zokrijů, Zenitů, Sokolů a Loma, které se zaprášeny válely ve sluneční výhni výloh prodejen Drogerie bez povšimnutí davu, skryty mezi čirokovými košťaty, rejžáky a pozinkovanými kýbli? S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik 


  • 1

#3517 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 17 březen 2021 - 20:23:33

Carthāgō dēlenda est
  • 1

#3518 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 18 březen 2021 - 20:47:56

Souhlas, lidi sou schopni vymyslet neuvěřitelné věci a druzí jim na to krásně nalítnou. Prodejci hrnců a pánvi jsou proti nim žabaři. Ruské nevěsty, proboha.

Je třeba k událostem přistupovat bez zažitých stereotypů a morálních předsudků. Z bodu ležícího vně (Jenseits) oblasti vymezené polaritou dobro-zlo lze pohlížet na činnost těchto jednotlivců či skupin jednotlivců jako na spiritum moventem osobního růstu, růstu ke svým vlastním hranicím a k jejich překonání. Sub specie finis vypadá vše jako prohra, odhlédneme-li ovšem od trudného hong-kongského konce, jedná se o ukázku nevídaného vzepětí sil jedince a náležitou kultivací užitých metod (která se možná už kdesi v skrytu uskutečňuje) by bylo možno v lidstvu rozpoutat potenciál rafinovaně po generace uspávaný metodami konzumeristického hnutí:

https://plus.rozhlas...odnikum-6516732


  • 0

#3519 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 18 březen 2021 - 20:50:08

Jaro je tady.

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3520 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 18 březen 2021 - 21:11:07

Tady dnes sněžilo...


  • 0

#3521 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 18 březen 2021 - 21:34:55

A o víkendu bude mrznout, já vím. A mně dochází uhlí.. Já jen že jsem v práci narazil na tyhle krásný velkoformátový časopisy plný úžasnejch fotek. No zrovna tyhle dva ročníky, co jsem tam měl, nebyly ze šťastné doby - "Dnes, 28. 9. 1941, ujal se své funkce nový říšský protektor Reinhard Heidrich..", " Němečtí letci zdraví po příletu italské obyvatelstvo a děkují za vřelé přijetí", no fotky k článku "Zasněžená idylka" (nebo tak nějak) byly moc hezké, stejnětak módní fotografie a portréty herců a zpěvaček.


  • 0

#3522 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 19 březen 2021 - 09:53:36

Vážený kolego, iuliuzzi. Estetika fotografického obrazu a formy obrazového sdělení prošly několika zlomovými epochami. Je však s podivem, jak nadčasově nedotčena zůstává práce s velkým obrazovým detailem, portrét v přirozeném světle, malebnost krajiny. Pokud máte možnost využívat dobové fotografické přístroje a techniku, zde s úžasem zjišťujete, jak pomíjivou roli zastává. Vývoj fotografické techniky zdaleka neodpovídá estetickému úpadku obrazové estetiky fotografie. Automatická fotografie je mnohem dokonalejší, než fotografie "asistovaná", za účasti živého nosiče, v ideálním případě poučeného obsluhou a bystrého duchem. Limity dobové techniky byly v době před 80 lety značně omezené, ale opravdových fotografických tvůrců, ( zejména z řad fotoamatérů ), bylo mnohem více. Hlouček tzv. "Chlebařů", navzájem se až na hranici fyzického útoku vytlačujících z ideální pozice při snaze zachytit ne zrovna intelektem oplývající odulou tvář flegmatického, blahobytem kypícího leadera velké strany, je útrpnou daní masové propagandy. Otlučená tvář Cimrmanova je ve výsledku mnohem záhadnější a estetičtější. Být v dnešní době popelářem je mnohem více důstojnější profese: "Operátor sběrných nádob" O.S.N. , než pozice "Profesionálního sběrače tříděných dat", následníka již zcela zaniklé kdysi vážené pozice- fotograf. Tzv. "Volná fotografická noha" je dnes transformována do reality "Volná rozšlapaná galoše". Nechápu smysl vzdělávacích programů škol, existujících jen díky dotačním principům dle hesla "Hrnečku, vař!", když pro ně není praktické uplatnění. Desetitisíce houslistů jsou na tom stejně, jako desetitisíce absolventů fotografických škol, jež se nemají šanci prakticky uplatnit. Jedině za předpokladu, že bude mít každé JZD vlastní symfonický orchestr a sbor.

S optimistickým pozdravem Všem milovníkům tradičních fotografických přístrojů: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3523 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 20 březen 2021 - 03:03:56

Absolvoval jsem několik škol (a několik ne) a všimnul jsem si pozoruhodného (a snad zákonitého) jevu - na počátku je entuziasmus a to je dobré. Avšak: entuzasmus se s přibývajícím rozhledem a (z toho vyplývajícím) ubývajícími idealismem, a za současného uzavírání možných životních cest, mění v (postupně jediné možné) rozhodnutí stát se učitelem absolvovaného oboru. Kruh se uzavírá. To ovšem zvládnou jen ti nejschopnější (vyplňovači úředních dokumentů či žádostí o grant). Ostatní vylétnou z hnízda a usadí se jako zaměstnanci v jiných oborech, v nichž si počínají o to sebevědoměji, oč méně o nich vědí. Toť má aktuální hořká zkušenost. Věnuji se proto raději amatérsky a diletantsky (amo et diligo) fotografii a vinařství a podobným uspokojujícím způsobům obcování se světskou, živou i neživou, matérií, kterýchžto výsledky snad mohou být způsobem, jak navázat netrýznivé, ba snad i přátelské vztahy s jinými příslušníky stejného živočičného druhu - způsobem, jak nahmatat ty, kteří jsou nejen stejného druhu živočišného, ale i duchovního (ať to znamená cokoli).

Obrázek dnešního (nefotografického) snažení v odpovídajícím vlákně..

Všem Jezevcům na zdraví přípíjí z Mělníka vavřincem

iuliuzz


  • 2

#3524 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 březen 2021 - 07:16:37

Vážený kolego iuliuzzi, přeji od srdce mnoho jarní radosti a rovněž připíjím ranním 100 gramm stakanem křišťálového zaostřováku. Je přínosnější rýt se vlastní pazourou v zemi, než v ní ležet. Mne učitelský post neminul a mám dobrý pocit, že jsem svým žákům v oboru hudebním předával především radost ze hry a snahu o sebevzdělání, zejména v oboru dějin hudby. Dodnes mne zdraví, a to

je naplňující pocit. Zvuk zmizí do prostoru, jak kozí prd, ale hmatatelnost fotografického obrazu a jeho paměť, to je amatérská výzva.

S přátelským pozdravem na Soutok "Starý Jezevec" Erik - Slanej vrch. 


  • 0

#3525 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 20 březen 2021 - 20:58:08

Ach, hudba, ta velká čarodějka (nebo to byla láska?). Kde by bez ní svět byl.. I já jsem se ti snažil před kuropěním v mírné podroušenosti cosi přehrávat na flétničku, avšak začala se mi vzápětí velmi motat makovička, tak jsem toho radši nechal. Neboť - kdo by mi oči zamáčkl, udeřil-li bych upadnuv do bezvědomí hlavou do kamen či svého měchového aparátu s kovovým objektivem? A vůbec mi to nešlo, dechu se mi nedostává a prsty mi dřevění. A to mě zlobí dvě.

No, není učitel, jako učitel. Můj Učitel říkal (teda asi říká, furt žije) - cílem učitele je být překonán. U mě teda v daném oboru selhal.. Avšak beze stopy jeho působení nezůstalo, naopak. No na ty učitele hudby jsem moc štěstí neměl. Ale spíš si za to můžu sám, jsem takovej špatně ohebnej proutek..

A co mě zlobí právě teď? (Abychom se vrátili k motivu vlákna.) Že tu nemám komoru!


  • 0

#3526 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 22 březen 2021 - 19:44:01

Ach, hudba, ta velká čarodějka (nebo to byla láska?). Kde by bez ní svět byl.. I já jsem se ti snažil před kuropěním v mírné podroušenosti cosi přehrávat na flétničku, avšak začala se mi vzápětí velmi motat makovička, tak jsem toho radši nechal. Neboť - kdo by mi oči zamáčkl, udeřil-li bych upadnuv do bezvědomí hlavou do kamen či svého měchového aparátu s kovovým objektivem? A vůbec mi to nešlo, dechu se mi nedostává a prsty mi dřevění. A to mě zlobí dvě.

No, není učitel, jako učitel. Můj Učitel říkal (teda asi říká, furt žije) - cílem učitele je být překonán. U mě teda v daném oboru selhal.. Avšak beze stopy jeho působení nezůstalo, naopak. No na ty učitele hudby jsem moc štěstí neměl. Ale spíš si za to můžu sám, jsem takovej špatně ohebnej proutek..

A co mě zlobí právě teď? (Abychom se vrátili k motivu vlákna.) Že tu nemám komoru!

Můžu citovat sám sebe?

Koukám, že jsem omylem napsal poněkud familiérně vyznívající příspěvek, prosím tedy laskavého čtenáře, aby si opravil tiskovou chybu na straně 1: "I já jsem se ti snažil ..." má být "I já jsem se tu snažil ...".

Tímto se omlouvám váženému panu Jezevcovi von Salzhügel, úcta k jehož osobě neměla být nikterak porušena!


  • 0

#3527 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 24 březen 2021 - 18:46:55

 

Ach, hudba, ta velká čarodějka (nebo to byla láska?). Kde by bez ní svět byl.. 

 

Vážený kolego. N I K D Y nezapomenu na úžasnou reakci našeho polodivokého koncertního publika, když se na podiu zjevila proporcionálně silně životem ovanulá důchodkyně,  doživotní profesorka nejmenované Státní konzervatoře a po úvodní části arie se ze sálu ozval hrubý mužský hlas se slovy: "Do Boha, čo to spieva, veď vyzerá ako chorá smrťka !" ....

S pozdravem: "Starý Jezevec" 


  • 0

#3528 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 22 duben 2021 - 09:45:12

Zrovna mi na aukru utekla krásná Mamiya RB 67 ProSD, se dvěmi objektivy.
Sakra, vzal by mě vzteky čert, když se sejde že zrovna mám peníze a je k dispozici foťák kterej vážně moc chci, tak mě někdo na poslední vteřinu přehodí icon_evil.gif


  • 0

#3529 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 22 duben 2021 - 10:51:27

Třeba pláčeš na správném hrobě a foťák ti vyfoukl někdo zdejší
Nicméně pochybuju že by se přiznal
  • 0

#3530 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 22 duben 2021 - 10:54:12

Bazar - PALADIX foto-on-line - PALADIX foto-on-line        Mamiya RB67, Canon, Nicon - Děčín - Bazoš.cz    pozor na podvodníky! Na Bazoš už jsem kupoval a zatím bez problémů.Je dobrý přečíst na začátku seznam kradený techniky aby člověk nezaplakal.

Zrovna mi na aukru utekla krásná Mamiya RB 67 ProSD, se dvěmi objektivy.
Sakra, vzal by mě vzteky čert, když se sejde že zrovna mám peníze a je k dispozici foťák kterej vážně moc chci, tak mě někdo na poslední vteřinu přehodí icon_evil.gif


  • 0

#3531 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 22 duben 2021 - 14:05:08

Třeba pláčeš na správném hrobě a foťák ti vyfoukl někdo zdejší
Nicméně pochybuju že by se přiznal

Kdyby šla sem tak by mi to nevadilo, alespoň by byla v normálních rukou. Ale poslední verze, dva objektivy, dvoje záda, a za cenu lehce přez dvacet tisíc, to zamrzí...
Mám slabost pro manuální stroje, kde mi do ničeho nekecá elektronika, a tohle je vrcholnej sen. Výše už je jen velkoformátový přístroj...


  • 0

#3532 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 22 duben 2021 - 15:05:30

Zajímavá úvaha o normálnosti či nenormálnosti rukou... nebo  jejich nositelů?  Hmmm,  Hmmm... :-D


  • 0

#3533 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 duben 2021 - 15:51:31

Normální cvoci, co je na tom?  :-)


  • 1

#3534 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 22 duben 2021 - 15:52:58

Tak je přeci všeobecně známo, že všichni zde přítomní jsou úplně nejvíc normální že :)
  • 3

#3535 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 22 duben 2021 - 18:17:48

Mno, já nevím. Tolik breku pro jednu zpackanou aukci? Asi to nebyla ta pravá, ne?

Jinak, když už jsme u té poslední vteřiny, dělává se to tak, že cca 2 sec před koncem aukce přihodíme své maximum. Když se nepovede, nemohlo to být jinak.

Mně se stala horší věc. Hudební nástroj z Británie, ve skvělém stavu, pečlivě zrestaurovaný, dlouho nepovšimnut, jen s jedním dražitelem. 3 sec před koncem jsem hodil sumu a přehodil toho na vavřínech usínajícího týpka. Nástroj mě vyšel na 192,50 liber. Jeho běžná hodnota, v takovém stavu, cca 18 tisíc. Prodávající mi napsal, že tak velký balík mu pošta nevezme a tím to zhaslo. Přitom zaslání na území UK bylo v aukci nabídnuto. (Měl jsem domluveno s přítelem, který v UK bydlí, že mi ho doveze).

Jednoznačný nesmysl, jistě nechuť prodávajícího dát za tak málo.

To pak opravdu nas*re!


  • 0

#3536 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 duben 2021 - 18:56:57

stalo se mi to samé, co KIMovi, jen s řídítkama na kolo v hodnotě několika stokorun, tak mi to zas tolik netrápilo. hromada výmluv s tím, že je pryč, že to nestihl poslat atd., až se to stornovalo


  • 0

#3537 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 22 duben 2021 - 18:56:59

Měla prohodit, kolik je tvůj opravdový strop. Nevíš, kolik nabídl ten druhý. Třeba tam dal strop 40k a stejně by nebyla tvoje.
  • 0

#3538 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 22 duben 2021 - 20:31:31

To je ono, člověk neví kolik bylo maximum toho druhýho a svádí to si myslet že to projel jen o ten příhoz, přitom oponent mohl nastavit svoje maximum úplně někde jinde. Výhra v aukci na eBay nebo Aukru vůbec nezávisí na tom kdy to tam pošlu ale prostě kolik dám svoje maximum i kdyby to bylo v první minutě. Smysl toho to tam šoupnout v poslední vteřině je jednoduchý - aby cena draženýho předmětu nevystoupala moc vysoko. Vystoupá to nahoru díky pitomečkům co se přehazujou prostě v průběhu těch několika dnů. Lojzik prostě musí přehodit Vencu jinak by nemoch spát a Venca mu to musí druhej den před šichtou vrátit jinak by v práci na nic jinýho nemyslel.
Mimochodem prodávající na Aukru sou tlupa největších amatérů z velký části a vůbec nevědí jak taková aukce má správně probíhat, že se draží od korunky aby se nalákali zájemci a mohla proběhnout nějaká nákupní horečka jak to tak u aukcí bývá a že tam má být POPIS. Né, Stav dle foto a začít aukci na 1800,- aby se to náhodou neprodalo za málo a pak to tam smrdí ty věci opakovaně celé měsíce a nula přihazujících.
  • 0

#3539 PavelT

PavelT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 9

Publikováno 22 duben 2021 - 20:50:51

Je to loterie. Někdy vydražím pěknou šunku, naštěstí se u mě jedná o max. tisícikorunu, tak to tak nebolí. Jindy jsem spokojenej. Kupuju a používám na focení nejčastěji střední formát, takže Flexy, Weltaflexy, Milony, Mosky atd. No a teď jsem vydražil na Aukru krásnou Isolettu II. Byl to risk, byla prodávána jako netestována, nezkoušena, ale podle fotek vypadala pěkně a byla k vyzvednutí asi 5 minut autem od mé běžné cesty. Tak jsem to risknul, nakonec byla moje ještě za míň než můj strop. Za nádherných 350 Kč se mi povedlo mít doma krásný, plně funkční, neponičený přístroj s čistou optikou. Nádhera.

IMGP21164a
Album: Různé
1 images
0 comments


  • 0

#3540 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 23 duben 2021 - 06:03:26

... raději se nechlubím.


  • 1

#3541 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 23 duben 2021 - 08:23:42

Mno, já nevím. Tolik breku pro jednu zpackanou aukci? Asi to nebyla ta pravá, ne?

Jinak, když už jsme u té poslední vteřiny, dělává se to tak, že cca 2 sec před koncem aukce přihodíme své maximum. Když se nepovede, nemohlo to být jinak.

Mně se stala horší věc. Hudební nástroj z Británie, ve skvělém stavu, pečlivě zrestaurovaný, dlouho nepovšimnut, jen s jedním dražitelem. 3 sec před koncem jsem hodil sumu a přehodil toho na vavřínech usínajícího týpka. Nástroj mě vyšel na 192,50 liber. Jeho běžná hodnota, v takovém stavu, cca 18 tisíc. Prodávající mi napsal, že tak velký balík mu pošta nevezme a tím to zhaslo. Přitom zaslání na území UK bylo v aukci nabídnuto. (Měl jsem domluveno s přítelem, který v UK bydlí, že mi ho doveze).

Jednoznačný nesmysl, jistě nechuť prodávajícího dát za tak málo.

To pak opravdu nas*re!

Jestli to bylo na Ebay, mohli by dát prodejci za takové chování ban nebo i nějakou pokutu. Tohle je prasárna.


  • 0

#3542 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 23 duben 2021 - 16:11:29

Eh, mne sa pár rokov dozadu to isté stalo pri aukcii na 500C/M. Ale keďže som platil prevodom, tak som si na predávajúceho príliš nevyskakoval a akceptoval jeho hru na "tak sa to asi stratilo v prevoze, mrzí ma to". Aspoň mi tie peniaze poslal späť, no.


  • 0

#3543 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 23 duben 2021 - 20:42:16

Já mám na průběh aukcí jiný názor: dávám typicky věci od ceny, za kterou mi stojí jít s tím na zásilkovnu/poštu, resp. za cenu, pod kterou to "raději hodím do popelnice" (myšleno obrazně). Jo, párkrát se stane, že se to točí měsíc a nic, tak pak buď uberu, nebo to stáhnu a vystavím třeba zase za pár měsíců. Ale nehodlám riskovat, že se něco prodá za 1kč a já kvůli tomu zabiju např. 30min svého času. Ani omylem. Ostatně jako kupující také spíše vybírám věci v odpovídající cenové hladině a v 95% případů s "kup teď". Nemám to jako sport, ale jako nákupní/prodejní kanál.


  • 2

#3544 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 24 duben 2021 - 12:35:19

Zkontroluj měch, zda neteče. Svou opravuji (moje oprava je vždy dočasná) lepidlem na textil, do kterého nastrouhám tuhu. Opravené místo natupuju čistou ostrouhanou tuhou. Z tužky.

Je to loterie. Někdy vydražím pěknou šunku, naštěstí se u mě jedná o max. tisícikorunu, tak to tak nebolí. Jindy jsem spokojenej. Kupuju a používám na focení nejčastěji střední formát, takže Flexy, Weltaflexy, Milony, Mosky atd. No a teď jsem vydražil na Aukru krásnou Isolettu II. Byl to risk, byla prodávána jako netestována, nezkoušena, ale podle fotek vypadala pěkně a byla k vyzvednutí asi 5 minut autem od mé běžné cesty. Tak jsem to risknul, nakonec byla moje ještě za míň než můj strop. Za nádherných 350 Kč se mi povedlo mít doma krásný, plně funkční, neponičený přístroj s čistou optikou. Nádhera.


  • 0

#3545 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 24 duben 2021 - 23:27:56

...kdyz prvni totalne zmrsenej film je ten z porodnice..
  • 0

#3546 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 duben 2021 - 14:16:26

tak hlavně, jestli potomek je cajk :)


  • 1

#3547 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 26 duben 2021 - 08:39:50

kolaps polaroid kazety na pinholeday :-/


  • 1

#3548 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 duben 2021 - 15:59:38

...kdyz prvni totalne zmrsenej film je ten z porodnice..

tak si to musíš zopakovať, ale tentoraz film "nezmršit"


  • 2

#3549 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 15 červen 2021 - 21:51:13

Zlobí mě že ten polo-funkční Pentax Spotmeter u Pazdery je vážně polo-funkční a to i s novými bateriemi . Přesto ale děkuji Starému Jezevci za konzultaci a prověření Spotmetru, bylo fajn pokecat.

Kdyby někdo chtěl u Pazderu je Pentax Spotmeter III u kterýho nefunguje vysoký rozsah měření a to i s nepoužitou originál 1.35V rtuťovou baterií. Třeba to bude ňejakej šotek uvnitř, prkotina.  


  • 0

#3550 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 červen 2021 - 22:34:40

Vážený kolego vejfuk, kdybych měl trochu zajezevčit, tak odborně doporučím přístroj

Pentax digital spotmeter, Asahi opt. co. Japan, který podává ta nejpřesnější měření v-

hodná pro aplikaci tzv. zone systemu Ansela Adamse. Sám jsem si jeden kus s výrob-

ním číslem 102366 nedávno zakoupil s jezevčím kaufglückem za výhodnou cenu (i s

pořizovacím příběhem, který ovšem rozepisovat nebudu) ...avšak po cca 3 letem hle-

dání, pátrání a X promarněných ebay aukcích..


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních