Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#401 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 20 prosinec 2011 - 15:57:09

Zlobí mě moje poslední výsledky. Nechal jsem si udělat skleněné sloty, vyvolal jsem v nich tak 10-15 fotek 30x40 úplně bez problémů, pracuje se mi s nimi parádně, ale v jeden okamžik se to zlomilo a lezou mi z toho narůžovělé kropenaté fotky někdy pruhované. Už jsem je zkusil vymýt, namíchat novou vývojku, namíchat novej ustalovač, ale furt se toho nemůžu zbavit. :lol:

Přerušuješ po vývojce, nebo jdeš rovnou do ustalovače? :)


Díky Kelfiku, bylo to tim.

Nemáš za co. :cry:
  • 0

#402 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2011 - 17:43:20

Zlobí mě moje poslední výsledky. Nechal jsem si udělat skleněné sloty, vyvolal jsem v nich tak 10-15 fotek 30x40 úplně bez problémů, pracuje se mi s nimi parádně, ale v jeden okamžik se to zlomilo a lezou mi z toho narůžovělé kropenaté fotky někdy pruhované. Už jsem je zkusil vymýt, namíchat novou vývojku, namíchat novej ustalovač, ale furt se toho nemůžu zbavit. :lol:

Přerušuješ po vývojce, nebo jdeš rovnou do ustalovače? :)


Na začátku jsem jel vývojka (ID78) - voda - TF2 pak to začalo růžovět tak sem vylil vodu páč vypadala dost jetě, jetej ustalovač jsem dal místo vody a namíchal čerstvý TF2 do 2. slotu... zkusím čerstvou vodu do 2. slotu.


sice sloty nepoužívám, mísy ano, ale problém barvení fotek oxidačními produkty vyvolávacích látek s vyloučením kyselinky ze zbytku procesu není nic neobvyklého. Obzvláště pokud se ustaluje v neutrálním či zásaditém ustalovači, to problém je, zvláště u těžších gramáží,
Kyselý přerušovač na bázi pyrosiřičitanu a kyselý ustalovač s pyrosiřičitanem mají jednu dobrou vlastnost - vyčistí papír od barviček nacucaných do papíru z vývojky (všude v englicky mluvících zdrojích se píše "removes stain".
Takže i pokud už máš růžové papíry suché a nevíš co s tím, doporučuji znovu namočit ve vodě, odbarvit v čerstvém kyselém ustalovači /stačí 200-240g pyrosiřičitanu + 15-20g pyrosiřičitanu sodného či draselného na litr, poté krátké praní, pak 2 min. v lázni usnadňující vypírání, tj. 20g siřičitanu sodného bezv. + 2g pyrosiřičitanu, pak pořádně vyprat (vše 20-22st.C) a bílá bude zase bílá.

Předevčírem jsem si na tohle taky vzpomněl a musel aplikovat, poté, co jsem vyvolával fotky v amidol-pyrokatechinové vývojce. Skvělá, ale díky pyrokatechinu mi nabarvila baryty těžkých gramáží 100% spolehlivě a TF2 ani čistá voda si s tím neporadí. :cry: takže včera nad ránem jsem pral a ustaloval a zase pral viz výše.

Další ponaučení do mé staré duté hlavy, kterým se nadále řídit budu (za dvojí práci mi ta TF2 nestojí)
a) negativ+pyrovody (a jiné barvicí vývojky, kdy barvu v emulzi potřebuji) = přerušení vodou + TF2
B) negativ+vývojky ostatní, kde je mi šumák, jaké barvy vyleze film, ustalovač jakýkoli
c) negativ+jakékoli vývojky, kde potřebuji mít film co nejčistší, bez zabarvení, ustalovač kyselý, čerstvý a nešizený.
d) papíry+jakékoli vývojky, kdy nechci mít zabarvenou bílou a současně chci mít i bílou podložku a okraje, kyselý čerstvý ustalovač
B) baryty papíry+čistá pyrokatechinová vývojka, kterou nasadím právě kvůli zabarvení, neutrální ustalovač s minimem siřičitanu či TF2 opět s minimem siřičitanu.

p.s. předpokládám, že po výše popsané seanci jsi měl i TF2 (1. i 2. stupeň) stejné barvy jako jetou vývojku, jen trochu světlejší.

p.p.s.
jestli se mýlím, odborníci chemici a staří praktici mě jistě rádi a rychle opraví, i já budu rád, pokud mě osvícenec uvede na pravou víru.
:)
  • 0

#403 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2011 - 17:46:35

sakriš, myšlenka rychlejší než ruce a chybějící sebekontrola, tudíž tisková oprava nesmyslu ve vzorci daném za příklad, správné znění:
"v čerstvém kyselém ustalovači /stačí 200-240g thiosíranu sodného + 15-20g pyrosiřičitanu sodného či draselného na litr!"
pardon, prosím. :lol:
  • 0

#404 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 20 prosinec 2011 - 18:00:17

Aha, sem zase moudřejší. Ustalovače (jetej i nejetej) byly dost čerstvé a vývojka taky, takže barvu měly všechny 3 dost podobnou. Teď když jsem si chtěl vyřadit ty narůžovělé fotky na zkoušky tónování, tak už narůžovělé nebyly. Tzn. po cca hodině se z nich to svinstvo asi vypralo i v obyč vodě.
  • 0

#405 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 prosinec 2011 - 18:14:16

Aha, sem zase moudřejší. Ustalovače (jetej i nejetej) byly dost čerstvé a vývojka taky, takže barvu měly všechny 3 dost podobnou. Teď když jsem si chtěl vyřadit ty narůžovělé fotky na zkoušky tónování, tak už narůžovělé nebyly. Tzn. po cca hodině se z nich to svinstvo asi vypralo i v obyč vodě.


někde doma mám poznačeny recepisy ustalovačů doporučených před některými tónovači.... myslím, že to najdeš i na netu bez mé pomoci :lol:)
  • 0

#406 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 20 prosinec 2011 - 20:53:02

Černý týden!!

V neděli zemřel Havel
V pondělí zemřel Kim yong-Il ( podle médií KLDR, přestože se to proslýchalo před cca měsícem )
V pondělí moje celoživotní vášeň - SaabAutomobile AB :lol: :) :cry:
  • 0

#407 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 20 prosinec 2011 - 21:23:34

Kim to zabalil uz v sobotu :) Jen se ho bali vzbudit :lol:
  • 0

#408 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 prosinec 2011 - 21:57:41

Další ponaučení do mé staré duté hlavy, kterým se nadále řídit budu ...
:)

Děkuji, dost srozumitelné i pro nás tupce. :lol:
  • 0

#409 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 21 prosinec 2011 - 16:31:11

:-) Zdravím kolegy-mě vyloženě nas...v obchodě kde to asi všichni známe,nechal jsem tam sklo na prodej na Erzetu,je tomu pravda dva měsíce,nyní jsem zavítal opět do Prahy a hrnu se do bazaru Jan Pazdera,kde mi ta mladší a hezčí na rozdíl vod tý starší a.... :-) řekla že se to prodalo...Zajásal jsem a šinu si to s lístkem vedle,tam mi ovšem ten starý dobrý pán prodavač řekl že mám dnes smůlu-že lístky jen od 10-16.30hod...No dobrá,druhý den tam jdu znovu,přesně na desátou a tentokrát přišla nějaká "baba vod vedle",že prej to ještě není prodaný! :evil: Nenechal jsem se odbejt a hrrrrna ni! Že to už je 14 dní pryč,sám jsem ho tam už ve skříni kde byl neviděl,šla se sama přesvědčit,za 10!!! minut přišla že tam sice není-ale že neví,že to asi někdo koupil,ale že musím čekat,jestli to někdo nebude reklamovat a tak...No horor! Já ji říkám že je pryč 14 dní a že oni mají 10 denní lhůtu na vrácení,že tomu nějak nerozumím... :evil: A ona že stále neví,a že mi peníze pošlou poštou...No nic,jsem klidná povaha tak jsem ji doplnil směrovací číslo do adresy a šel jsem do pr...No skáknul jsem si ještě znovu vedle a prohlížel jeden předražený,dotřískaný Pentax67 a najednou se přihnal "vod vedle" sám šéf,samotný Pazdera a ptal se toho prodavače kde je to sklo na tu Erzetu a tak a on že se to prodalo,velectěný p.Pazdera jakto,že to tedy není vedle,že to není možný-no hledali li to tam bratru 20minut,nic nenašli-já se náramně bavil a pan Pazdera nakonec utrousil poznámku že to asi někde prodr.... :evil: 8-O :lol: Takže počkám do půlky ledna-zda mi to náááááhodou tou poštou pošlou,no a když ne,tak to asi budeme řešit zase jinak a napíšu tady další díl na pokračování-JAK SE VYVAROVAT NĚCO V TOMTO KVELBU PRODÁVAT!!! :lol: Všechny zdravím a dobrou mysl přeji!
  • 0

#410 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 prosinec 2011 - 16:51:51

to snad není možné po všech těch hororových příbězích, co po internetu kolují.. prodávat cokoliv u pazdery??!!
  • 0

#411 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 21 prosinec 2011 - 17:44:45

:-) Jasně-tak jsem si asi myslel /naivně/ že se polepšili...No nic,uvidíme jak to dopadne...
  • 0

#412 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:24:23

k tomu novému systému proclívání:
chápu dobře že mám na výběr buď cálovat poště nebo cálovat za vlak protože je tam povinnost osobního dostavení se. Došla mi výzva k prokázání skutečností, tak jsem to tam napsal a dokázal a odepsali mi že to mám dostačující, ale že mi chybí ta plná moc pro poštu. a přitom tam mají jasně napsané že POKUD CHCI využít služeb pošty, tak ať to pošlu.
No a když nechci, tak co? Musím si to rozmyslet a využít nebo sednout na vlak a jet tam osobně...?

no to mi poser koleno!
:-) :-) :evil: :evil: :evil:
  • 0

#413 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:27:09

no to mi poser koleno!
:-) :evil: :evil: :evil: 8-O

Máš to mít Staníku.
Až se potkáme třeba vobě i s kotníkama. :-)
  • 0

#414 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:46:06

k tomu novému systému proclívání:
chápu dobře že mám na výběr buď cálovat poště nebo cálovat za vlak protože je tam povinnost osobního dostavení se. Došla mi výzva k prokázání skutečností, tak jsem to tam napsal a dokázal a odepsali mi že to mám dostačující, ale že mi chybí ta plná moc pro poštu. a přitom tam mají jasně napsané že POKUD CHCI využít služeb pošty, tak ať to pošlu.
No a když nechci, tak co? Musím si to rozmyslet a využít nebo sednout na vlak a jet tam osobně...?

no to mi poser koleno!
:-) :-) :evil: :evil: :evil:

Asi sem už moc starej, ale nějak Ti nerozumím. Buď tam zajedu a tím pádem nic neposílám a vyřídím si to osobně, nebo obětuju 180 Kč a pošlu ty doklady a PLNOU MOC poštou. A čekám.
  • 0

#415 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:50:22

k tomu novému systému proclívání:
chápu dobře že mám na výběr buď cálovat poště nebo cálovat za vlak protože je tam povinnost osobního dostavení se. Došla mi výzva k prokázání skutečností, tak jsem to tam napsal a dokázal a odepsali mi že to mám dostačující, ale že mi chybí ta plná moc pro poštu. a přitom tam mají jasně napsané že POKUD CHCI využít služeb pošty, tak ať to pošlu.
No a když nechci, tak co? Musím si to rozmyslet a využít nebo sednout na vlak a jet tam osobně...?

no to mi poser koleno!
:-) :-) :evil: :evil: :evil:

Asi sem už moc starej, ale nějak Ti nerozumím. Buď tam zajedu a tím pádem nic neposílám a vyřídím si to osobně, nebo obětuju 180 Kč a pošlu ty doklady a PLNOU MOC poštou. A čekám.

to je až teď to nové, nebo co dřív stačilo to dokýzat a oni ti to poslali, teď za stejnou službu (s rozdílem že můj mail s tím dokazováním nějaký borec vytiskne a osobně odevzdá) platíš kačky navíc. a zbytečně. právěže si myslím že celý byznis je postavený právě na tom osobně
  • 0

#416 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 prosinec 2011 - 20:53:43

k tomu novému systému proclívání:
chápu dobře že mám na výběr buď cálovat poště nebo cálovat za vlak protože je tam povinnost osobního dostavení se. Došla mi výzva k prokázání skutečností, tak jsem to tam napsal a dokázal a odepsali mi že to mám dostačující, ale že mi chybí ta plná moc pro poštu. a přitom tam mají jasně napsané že POKUD CHCI využít služeb pošty, tak ať to pošlu.
No a když nechci, tak co? Musím si to rozmyslet a využít nebo sednout na vlak a jet tam osobně...?

no to mi poser koleno!
:-) :-) :evil: :evil: :evil:

Asi sem už moc starej, ale nějak Ti nerozumím. Buď tam zajedu a tím pádem nic neposílám a vyřídím si to osobně, nebo obětuju 180 Kč a pošlu ty doklady a PLNOU MOC poštou. A čekám.

to je až teď to nové, nebo co dřív stačilo to dokýzat a oni ti to poslali, teď za stejnou službu (s rozdílem že můj mail s tím dokazováním nějaký borec vytiskne a osobně odevzdá) platíš kačky navíc. a zbytečně. právěže si myslím že celý byznis je postavený právě na tom osobně

už to nehul 8-O
  • 0

#417 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:06:15

Doslova mě sere (dámy prominou ten výraz), že sem se právě dozvěděl, že mi Fuji ukončilo výrobu Fuichrome T64 ! Můj zamilovaný materiál - s takovou tu barevnou temnici můžu rovnou zabalit ! :-)
Nakonec dopadneme tak, že kinofilmy budeme řezat z metráží pro kinematografii a SF/VF přejdou na polévání vlastních skleněných desek ...
  • 1

#418 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:07:43

Jo a aby to nebylo málo, Kodak ukončil výrobu papírů Supra Endura ...
  • 0

#419 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:35:48

k tomu novému systému proclívání:


Von ten systém zase tak novej nejni. Ale otázku jsi položil nějak podivně...

I když se vydáš do Prahy osobně, tak sice nemusíš posílat plnou moč, ale stejně tě stáhnou o kilo (96,-). Na druhou stranu, ČP je asi nejlevnější "agentůra" schopná člověka zastoupit v cel(n)ím řízení. Protože jinak je to šílenej vopruz! Tu se rozepsal Jirinol. Jen jsou teď jiný ty limity - viz tohle vlákno.

Pokud jsem ti neodpověděl přesně, zkus přeformulovat dotaz. Leccos jsem teď na tohle téma řešil sám...
  • 0

#420 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 prosinec 2011 - 08:56:03

k tomu novému systému proclívání:
chápu dobře že mám na výběr buď cálovat poště nebo cálovat za vlak protože je tam povinnost osobního dostavení se. Došla mi výzva k prokázání skutečností, tak jsem to tam napsal a dokázal a odepsali mi že to mám dostačující, ale že mi chybí ta plná moc pro poštu. a přitom tam mají jasně napsané že POKUD CHCI využít služeb pošty, tak ať to pošlu.
No a když nechci, tak co? Musím si to rozmyslet a využít nebo sednout na vlak a jet tam osobně...?

no to mi poser koleno!
:D :lol: :D :evil: :evil:


Staníku, prober se, tohle funguje už dost dlouho.
ty si umíš zpracovat celní prohlášení sám, že odmítáš využít služeb celní deklarace pošty? nebo to chceš poště sebrat a nechat si to udělat jinou firmou, co to dělá bez průtahů? asi bys to měl ještě dražší, včetně uhrazení celní jistoty dopředu a pak čekat čekat čekat.....
  • 0

#421 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 prosinec 2011 - 11:05:19

Mám pocit (a jsem tomu rád), že ten okrádací systém před Vánoci jaksi zkolaboval. Už mi prošly bez cla a DPH tři balíčky z USA nad 22€ hodnoty zboží. Kéž by jim to chtělo celé spadnout na hlavu, bandě zlodějské!
  • 0

#422 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 26 prosinec 2011 - 09:46:12

Tak sem se chtěl přihlásit na stáž na Royal Danish Academy of Fine Arts v Copenhagenu, ale zjistil jsem, že bych musel bejt o rok výš :) Tak už se budu muset podruhé vyprdnout na Erasmus a jet jako Free Mover...
  • 0

#423 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 26 prosinec 2011 - 10:01:01

Tak sem se chtěl přihlásit na stáž na Royal Danish Academy of Fine Arts v Copenhagenu, ale zjistil jsem, že bych musel bejt o rok výš :) Tak už se budu muset podruhé vyprdnout na Erasmus a jet jako Free Mover...

Kodaň krásný město na focení i žití... Dobře sis to vybral :lol:
  • 0

#424 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 26 prosinec 2011 - 10:08:19

Tak sem se chtěl přihlásit na stáž na Royal Danish Academy of Fine Arts v Copenhagenu, ale zjistil jsem, že bych musel bejt o rok výš :) Tak už se budu muset podruhé vyprdnout na Erasmus a jet jako Free Mover...

Kodaň krásný město na focení i žití... Dobře sis to vybral :lol:


No jenže ta Kodaň nepůjde :lol: Na stáž Erasmu se přihlásit nemůžu protože tou dobou budu v 2. ročníku MgA. a musel bych být ve 3. (jediná škola na Erasmu, u které je to podmínkou) a protože s nima má moje škola smlouvu, tak mě samostatně asi nevemou.

Tak jsem si vyhlídl Bergen National Academy of the Arts, Bergen, Norsko. Co jsem koukal, tak na focení by to byla pecka, je to na pobřeží. A škola to asi taky nebude vůbec špatná.
  • 0

#425 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 prosinec 2011 - 22:42:50

Tak sem se chtěl přihlásit na stáž na Royal Danish Academy of Fine Arts v Copenhagenu, ale zjistil jsem, že bych musel bejt o rok výš :) Tak už se budu muset podruhé vyprdnout na Erasmus a jet jako Free Mover...

Kodaň krásný město na focení i žití... Dobře sis to vybral :D


No jenže ta Kodaň nepůjde :lol: Na stáž Erasmu se přihlásit nemůžu protože tou dobou budu v 2. ročníku MgA. a musel bych být ve 3. (jediná škola na Erasmu, u které je to podmínkou) a protože s nima má moje škola smlouvu, tak mě samostatně asi nevemou.

Tak jsem si vyhlídl Bergen National Academy of the Arts, Bergen, Norsko. Co jsem koukal, tak na focení by to byla pecka, je to na pobřeží. A škola to asi taky nebude vůbec špatná.

tak to ti závidím, já pojedu tak do psí ***
:lol:
  • 0

#426 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 leden 2012 - 16:41:18

sabotéři a kaziči
dlouhodobě
  • 0

#427 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 9 leden 2012 - 17:29:55

21.prosince jsem tady psal o anabázi v bazaru Jan Pazdera.Dnes mi přišly peníze za prodaný objektiv...Řeklo by se asi-šťastný konec! :D No pominu tu "slušnou provizi" co si z toho vzali-ještě jsem byl "zkrácen" na poštovném,přece to nebudou platit ze svého,že? :wink: Mé dojmy z tohoto fotoobchodu jsou celkově diplomaticky řečeno velmi rozpačité...Kdysi před patnácti roky jsem tam taky něco prodával,pan Pazdera byl dost vstřícný,dokonce to vzal za hotové,cena vyhovovala-ale časy se asi mění,ne jen na závěrkách starých zrcadlovek! Takže pokud někdo nemá pevné nervy,mimořádnou trpělivost,tak ať tam ani prodávat nechodí a raději volí Aukro,Paladix nebo já nevím co,pokud někdo není přímo z Prahy,tak to už vůbec nedoporučuji tam cokoliv dávat-nedovoláte se,projezdíte zbytečně tam a zpět,náklady narůstají....Závěr tedy je-UŽ NIKDY VÍCE!!! 8-O
  • 0

#428 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 19 leden 2012 - 10:04:38

Jsem vprostřed procesu testování vývojek... Dovyvolávám, temperuju přerušovací lázeň a už mi píská minutka - beru vývojnici a automaticky vylejvám vývojku do umyvadla (tak jako předchozích X) a pak ve zlomku vteřin mě postupně napadá že se něco podělalo a pak hned že tohle je DK-20 a pak hned věta z Bzencakova článku - dá se s regenerací vyvolat bez problémů až 50 filmů... Pánové ufff :wink:
  • 0

#429 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 19 leden 2012 - 10:16:48

http://www.novinky.c...-digitalem.html
  • 0

#430 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 19 leden 2012 - 12:40:01

obecne mi vadi cenzura :-/
  • 0

#431 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 19 leden 2012 - 13:41:40

Mně toho zas tolik nevadí (kromě vyšší DPH, daní, politiků, europarlamentu, drahých filmů, nemožnosti sehnat Nikon F5 pod 10.000,-, věčného křiku dětí doma, metru sněhu za oknem, kroupový polívky, ... ). Jsem celkem spokojený člověk. :lol:
  • 0

#432 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 25 leden 2012 - 13:07:50

Naštěstí se to nedá brát moc vážně ;-) http://alik.idnes.cz...k-alikoviny_mrk
  • 2

#433 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 30 leden 2012 - 18:46:50

No včera. Dozvětšuji, doperu a jdu slejt chemii. Sleju vývojku, zavřu. Chystám se slejvat ustalovač (TF-2, už má světlehnědou barvu, mělo to být jeho poslední), otevřu kanystr se světlejší tekutinou (to je přeci ustalovač) a slejvám. Najednou zjišťuji, že nějak přibyl, nevejde se. Tak přemýšlím, kdy jsem do toho mohl nalít vodu. Pak pohledem zabrousím k druhému kanystru, je jasno. No nadával jsem, jak jsem blbej. Říkám si, taková zachovalá vývojka, vždyť jsem to míchal nedávno..... Ale podle záznamů měla 60 papírů 30x40, takže zas taková škoda to není. Ale co bude problém, ustalovač. Zásoby Thiosíranu Sodného nejsou, tak asi budu muset přejít na TF-3. Chjo, zase ten nenáviděnej Thiosíran Amonej.
  • 0

#434 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 31 leden 2012 - 09:48:31

Naštěstí se to nedá brát moc vážně :) http://alik.idnes.cz...k-alikoviny_mrk

To mě to nezlobí vůbec. Jestli to chápu, je to web pro děti. Přesto nejsou reakci o nic hloupější, než kdybychom se o propagaci pokusili na jakémkoliv komunitním webě zaměřeném na dospělé soudruhy. Každá snaha o zviditelnění je dnes dobrá, třeba to některého z těch piškotů zaujme natolik, že si vyprosí od rodičů starou smenu a spol, nebo dokonce ulepí dírkovku a pojede. A třeba z něj dík tomu bude veliký klasik :neutral:
  • 0

#435 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 31 leden 2012 - 19:52:30

Naštěstí se to nedá brát moc vážně :-P http://alik.idnes.cz...k-alikoviny_mrk

Já to vidím taky pozitivně, aspoň něco smysluplnýho se tu děti možná naučí. Akorát ten modrotisk je něco úplně jinýho...
  • 0

#436 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2012 - 21:08:01

Naštěstí se to nedá brát moc vážně :-P http://alik.idnes.cz...k-alikoviny_mrk

Jo jo, to je hezký - hlavně a diskuse :-
  • 0

#437 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 2 únor 2012 - 21:38:27

Že mi onemocnělo OMko :) Byli jsme dneska spolu fotit tu Sibiř a zrovna když jsem uvažoval, že po tomhle cvaku ho nakrmím novou 400, tak se to stalo. Leží tady na stole, zrcátko má nahoře, bojím se, bojím, že umře...
  • 0

#438 Olymin

Olymin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 49 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 2 únor 2012 - 22:53:33

Že mi onemocnělo OMko :) Byli jsme dneska spolu fotit tu Sibiř a zrovna když jsem uvažoval, že po tomhle cvaku ho nakrmím novou 400, tak se to stalo. Leží tady na stole, zrcátko má nahoře, bojím se, bojím, že umře...

a co baterka?
docela běžný jev, když zpola vybitá prochladne.
restartuj na "B", vyndej baterku, dej novou či ji ohřej a uvidíš.
  • 0

#439 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 3 únor 2012 - 07:09:47

zlobí mně počasí. Tohle opravdu pro kardiaky není. Už aby bylo kolem nuly. Dnes jsme měli v Litoměřicích -19 stupňů. To jsem tu snad ještě nezažila. :)
  • 0

#440 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 3 únor 2012 - 12:01:21

a co baterka?

Kdepak, tohle je mechanická OM-1. Budeme muset k doktorovi... Původně jsem doufal, že třeba zimou ztuhlo mazání a proto tenhle kiks. Ale kamera už je krásně vyhřátá a furt visí. Snad to nebude žádnej smrťák. Závěrka cvakla a i teď je zavřená, tak doufám, že aspoň ta je v cajku.
  • 0

#441 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 únor 2012 - 13:09:16


a co baterka?

Kdepak, tohle je mechanická OM-1. Budeme muset k doktorovi... Původně jsem doufal, že třeba zimou ztuhlo mazání a proto tenhle kiks. Ale kamera už je krásně vyhřátá a furt visí. Snad to nebude žádnej smrťák. Závěrka cvakla a i teď je zavřená, tak doufám, že aspoň ta je v cajku.


Skús vybrať objektív a tak to spustiť, mne niečo podobné urobil Pentax ME Super, a po tejto operácii maká v pohode ďalej.
  • 0

#442 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 3 únor 2012 - 22:44:27

Olymin, sokolvideo: Pánové, díky za rady. Naštěstí to vypadá, že už jsme zase zdraví :) Dneska jsem se rozhodl vyndat film, než teda půjdem k doktorovi. No a zjistil jsem, že se mi posledním natažením podařilo vytrhnout konec filmu z kazety. Dlužno podotknout, že film byl mnou motaná metráž, blbě upevněná přímo na střed kazetky a operoval jsem v tu chvíli promrzlejma pazourama v rukavicích. Film jsem teda pod peřinou vyndal, a když jsem chtěl přezkoušet tu závěrku, tak natáhnu, spustím a všechno je najednou jak má bejt! Mi spadnul takovej šutr ze srdce :mrgreen: Teď jsen doufám, že se to nebude opakovat častěji.

O konstrukci OMka toho moc nevím, ale vysvětluju si to tak, že jak jsem vytrh ten film, tak se nějako ne úplně dokonale natáhla závěrka a pak holt nebyla síla na sklopení zrcátka zpátky. Opravte mě někdo, jestli plácám...

Hehe, tohle už je spíš do "Co mě těší" :-P
  • 0

#443 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 únor 2012 - 09:46:14

Olymin, sokolvideo: Pánové, díky za rady. Naštěstí to vypadá, že už jsme zase zdraví :-P Dneska jsem se rozhodl vyndat film, než teda půjdem k doktorovi. No a zjistil jsem, že se mi posledním natažením podařilo vytrhnout konec filmu z kazety. Dlužno podotknout, že film byl mnou motaná metráž, blbě upevněná přímo na střed kazetky a operoval jsem v tu chvíli promrzlejma pazourama v rukavicích. Film jsem teda pod peřinou vyndal, a když jsem chtěl přezkoušet tu závěrku, tak natáhnu, spustím a všechno je najednou jak má bejt! Mi spadnul takovej šutr ze srdce :!: Teď jsen doufám, že se to nebude opakovat častěji.

O konstrukci OMka toho moc nevím, ale vysvětluju si to tak, že jak jsem vytrh ten film, tak se nějako ne úplně dokonale natáhla závěrka a pak holt nebyla síla na sklopení zrcátka zpátky. Opravte mě někdo, jestli plácám...

Hehe, tohle už je spíš do "Co mě těší" :-P


Asi to bude tak, mechanizmus nedotiahol závierku na doraz a preto sa to niekde zaseklo.
Aby som sa tomuto vyhol, robím to tak, že najprv film naviniem do pomocnej kazety, film bezpečne ukotvím na cievke pri svetle, a potom ho znovu naviniem do konečnej kazety, a nakoniec ešte na začiatok filmu nalepím cca 20 cm filmu z vystrihnutým zavádzacím jazičkom, takže strata filmu z metráže je minimálna. S výhodou sa tento zavádzací jazýček dá použiť u Inverzie, kedy na film vojde 40- 41 záberov, len si film musím vyvolať sám.
  • 0

#444 babral

babral

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2012 - 14:10:34

zlobí mně počasí. Tohle opravdu pro kardiaky není. Už aby bylo kolem nuly. Dnes jsme měli v Litoměřicích -19 stupňů. To jsem tu snad ještě nezažila. :!:


Na Silvestra v roce 1978 (a následujících asi čtrnáct dnů) jsem v Litoměřicích zažil mrazy ještě větší. A co mě na tom zlobí? Že tu zimu snáším dneska snad ještě hůř, než tehdy...
  • 0

#445 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 4 únor 2012 - 14:50:09


Dnes jsme měli v Litoměřicích -19 stupňů. To jsem tu snad ještě nezažila. :-P


Na Silvestra v roce 1978 (a následujících asi čtrnáct dnů) jsem v Litoměřicích zažil mrazy ještě větší. A co mě na tom zlobí? Že tu zimu snáším dneska snad ještě hůř, než tehdy...


Tak to si bohužel nepamatuji, ještě jsem nebyla na světě. :-P Ale věřim tomu, protože hned o pár metrů dál v ten samý den naměřili v Litoměřicích -21 stupňů. Jen jsem asi trošku zvyklá, že je tu mnohem tepleji než jinde, a tohle je na mne nezvykle mrazivé počasí. A právě také to už snáším čím dál hůře. Pamatuji si, že když jsem dojížděla do ústí ještě na střední, tak jednou byla podobná zima, vlak měl hodinu zpoždění a my v tom čekali venku na peróně a celkem mi nic nebylo, teď už bych to si nedala. :!:
  • 0

#446 anical

anical

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2012 - 21:41:06



Dnes jsme měli v Litoměřicích -19 stupňů. To jsem tu snad ještě nezažila. :???:


Na Silvestra v roce 1978 (a následujících asi čtrnáct dnů) jsem v Litoměřicích zažil mrazy ještě větší. A co mě na tom zlobí? Že tu zimu snáším dneska snad ještě hůř, než tehdy...


Tak to si bohužel nepamatuji, ještě jsem nebyla na světě. :-P Ale věřim tomu, protože hned o pár metrů dál v ten samý den naměřili v Litoměřicích -21 stupňů. Jen jsem asi trošku zvyklá, že je tu mnohem tepleji než jinde, a tohle je na mne nezvykle mrazivé počasí. A právě také to už snáším čím dál hůře. Pamatuji si, že když jsem dojížděla do ústí ještě na střední, tak jednou byla podobná zima, vlak měl hodinu zpoždění a my v tom čekali venku na peróně a celkem mi nic nebylo, teď už bych to si nedala. ;-)


V tom krásném roce 1978 byl Silvestr normální zimní den, ještě večer po půlnoci bylo normálně , ale ráno na Nový rok jsem se probudil spacákem přimrzlý ke skále (spali jsme v jeskyni) -byl to můj poslední zimní čundr, pak už byla rodina. Ráno jsme šli pěšky na nádraží a všude toho sněhu - pohádka. Dneska bych to asi už nepřežil. Ale je na co vzpomínat.
  • 0

#447 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 4 únor 2012 - 21:48:27

shořel mi krásnej starej zesilovač telefunken takže teď jedu přes repráčky v NTB a nemůžu si pustit ani elpíčko ;-)
  • 0

#448 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 únor 2012 - 15:53:55

shořel mi krásnej starej zesilovač telefunken takže teď jedu přes repráčky v NTB a nemůžu si pustit ani elpíčko :rolleyes:


No můj JVC z roku 1970 máš už taky leccos za sebou, je napojenej na 6 repráků ( velký koncertní Tesly z HifiKlubu ) a když běží dýl, už v něm cvaká trafo a přerušuje zvuk, tak shánim něco jiného, protože bez eLPíček....
  • 0

#449 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 5 únor 2012 - 16:04:51


shořel mi krásnej starej zesilovač telefunken takže teď jedu přes repráčky v NTB a nemůžu si pustit ani elpíčko :sad:


No můj JVC z roku 1970 máš už taky leccos za sebou, je napojenej na 6 repráků ( velký koncertní Tesly z HifiKlubu ) a když běží dýl, už v něm cvaká trafo a přerušuje zvuk, tak shánim něco jiného, protože bez eLPíček....

já mám starý německý Piloty regálovky - jinak gramo mám Dual :rolleyes: bohužel teď bez užitku :(
  • 0

#450 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 únor 2012 - 16:12:01



shořel mi krásnej starej zesilovač telefunken takže teď jedu přes repráčky v NTB a nemůžu si pustit ani elpíčko :sad:


No můj JVC z roku 1970 máš už taky leccos za sebou, je napojenej na 6 repráků ( velký koncertní Tesly z HifiKlubu ) a když běží dýl, už v něm cvaká trafo a přerušuje zvuk, tak shánim něco jiného, protože bez eLPíček....

já mám starý německý Piloty regálovky - jinak gramo mám Dual :rolleyes: bohužel teď bez užitku :(


Já měl původně celej set JVC ( zesík, gramo a kazeta ) jenže postupně vše kromě zesíku odešlo, tak teď mám ten zesík a gramo Roadstar ( který je, no škoda mluvit )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních