Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2401 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 květen 2017 - 19:51:13

to je jasný, agenti to dovedli zapalovačem, co bychom to nedovedli dálkoměrem!

no někdy dvojočka způsobí sběh lidu, ten chrom a vůbec zdobné jsou ty staré kousky

tak proto kamufláž

až to budeš mít nasnímaný, můžeš s pravdou (kamerou) ven

a pak přijde ten úžas!

jako třeba tady

https://www.fotoapar...eade67b8b8a41b7


  • 0

#2402 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2017 - 02:28:38

No já mluvím za sebe. Ale neříkám, že to nejde. Když jsem fotografoval reportáž s flexaretem nebo rolleiflexem, tak jsem byl za atrakci. Upřené pohledy na foťák, ukazování si rukou, výkřiky a chichotání typu " Podívej, co to je za foťák " atd. Zástupci starší generace se zase se mnou dávali do řeči, vzpomínali, jak s tím kdysi fotili a jak to bylo krásné, ale že dnes už jim to leží na půdě. Někteří z nich mi ty foťáky pak donesli i do obecní hospody, že si je mám vzít, když s tím fotím, aby se ještě využili, protože jim už to k ničemu není. Jeden ze starších pánu mi k tomu přidal i staré skleněně negativy s portréty starousedlíků. Ale souhlasím, že naopak mladší generace si zase myslela, že obrázek na matnici je digitální podobně jako u moderních zrcadlovek.


  • 1

#2403 Svet

Svet

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 19 květen 2017 - 06:12:39

S Flexaretem je to legrace i v cizine. Zkouseli jsme v Maroku, v Mauritanii a i tam sklizel spis zajem a zvedavost. Taky si mysleli, ze je to kamera, na kterou natacime.
  • 1

#2404 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 19 květen 2017 - 07:14:11

Taky se  přidám k poznatkům o "mladé generaci."

Fotil jsem venku  dceru a  holky na tablo - chtěly "retro" čb  fotky. Postupně jsem to snímal, tu se ke mě přitočila jedna dceřina spolužačka a  chtěla po mě ať jí ukážu, jak jsem ji vyfotil :-(

No vysvětlij jsem jí to a ukázal kazetu zásobního filmu :-)


  • 0

#2405 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2017 - 08:23:04

Zajímavá je i reakce japonských turistů, kteří propuknou v jásot, když vás uvidí fotografovat na starou Yashicu.


  • 0

#2406 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 květen 2017 - 08:49:17

tedy ze studijních důvodů na příští vycházce vyhledám nejbližšího japonce!

akorát nevim, kolik jich tady v hradci máme  :-)


  • 0

#2407 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2017 - 11:09:05

tedy ze studijních důvodů na příští vycházce vyhledám nejbližšího japonce!

akorát nevim, kolik jich tady v hradci máme   :smile:

 

tedy ze studijních důvodů na příští vycházce vyhledám nejbližšího japonce!

akorát nevim, kolik jich tady v hradci máme   :smile:

Mně se to stalo dvakrát. Jednou v Praze a po druhé v Osvětimi, kde byla zrovna výprava Japonců. Měl jsem dvouokou Yashicu. Sice jsem jim nerozuměl co říkají, ale když to spatřil jeden, tak ten zaklepal na rameno druhému a tak to pokračovalo. Ukazovali si, některý si i vyfotil a jediné čemu jsem teda rozuměl bylo " Jašika"


  • 0

#2408 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 19 květen 2017 - 11:49:59

jen jestli neříkali   "Jašito Jašito, už to máš ušito." :-)


  • 0

#2409 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 19 květen 2017 - 12:44:03

Jašika není podmínkou. Mě se slétají šikmovočky na Broniku.

Stačí na Staromáku párkrát zachřestit zrcadlem a holubi letí pryč a japonský turista s full frame Canonem a Lkovým sklem slintá jak pes boxer - I. P. Pavlov hadr...
  • 0

#2410 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 19 květen 2017 - 14:43:13

Já mám podobné zážitky teď čerstvě z Rakouska z Hallstattu ale s Ćíňanama, pán byl staršího data vydání a maloval svou horu na bílé plátno, já než se připravil on měl domalováno a vytáhl polaroid aby si to zvěčnil a asi domaloval doma, pokecali jsme (já česky a on čínsky, dyť je to od Č) a náramně jsme se pobavili, obdivoval mamču a divil se že jsou do toho filmy, moc hezké setkání. a nakonec jsem nasadil polaroid back a zapomněl sundat žlutý filtr, tak jsem byl za pitomce, ale retro to vypadá pořádně místo sepie :-)


  • 0

#2411 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 květen 2017 - 19:14:00

Já mám podobné zážitky teď čerstvě z Rakouska z Hallstattu ale s Ćíňanama, pán byl staršího data vydání a maloval svou horu na bílé plátno, já než se připravil on měl domalováno a vytáhl polaroid aby si to zvěčnil a asi domaloval doma, pokecali jsme (já česky a on čínsky, dyť je to od Č) a náramně jsme se pobavili, obdivoval mamču a divil se že jsou do toho filmy, moc hezké setkání. a nakonec jsem nasadil polaroid back a zapomněl sundat žlutý filtr, tak jsem byl za pitomce, ale retro to vypadá pořádně místo sepie :-)

 

Poetické :-)


  • 0

#2412 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2017 - 17:36:39

Zdravím.

Mám dotaz a nevím kam s ním, nové vlákno podle mě netřeba tak to hodím sem. Snad mě za to nesežerete  :oops:

Docela ujíždím na "divných" fotografiích a portrétech focených za pomoci tzv. freelensingu. Tedy objektivu volně, mimo bajonet, kdy je pak třeba polovina fotografie mázlá. Mám teď možnost nafotit něco, čemu by tohle mohlo slušet. Můj dotaz tedy zní...dá se podobného efektu docílit až u zvětšováku? Magnifax má možnost nakonění objektivu, fungovalo by to stejně? Já se ke zvětšování chvíli nedostanu, tak se ptám, jestli to mam rovnou takto hnuté nafotit, nebo to vyfotím klasicky a ten efekt dodám až na pozitivu....jo a jak by to pak bylo s osvitem? nebude příliž nerovnoměrný?


  • 0

#2413 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 20 květen 2017 - 17:41:17

Zdravím.

Mám dotaz a nevím kam s ním, nové vlákno podle mě netřeba tak to hodím sem. Snad mě za to nesežerete  :oops:

Docela ujíždím na "divných" fotografiích a portrétech focených za pomoci tzv. freelensingu. Tedy objektivu volně, mimo bajonet, kdy je pak třeba polovina fotografie mázlá. Mám teď možnost nafotit něco, čemu by tohle mohlo slušet. Můj dotaz tedy zní...dá se podobného efektu docílit až u zvětšováku? Magnifax má možnost nakonění objektivu, fungovalo by to stejně? Já se ke zvětšování chvíli nedostanu, tak se ptám, jestli to mam rovnou takto hnuté nafotit, nebo to vyfotím klasicky a ten efekt dodám až na pozitivu....jo a jak by to pak bylo s osvitem? nebude příliž nerovnoměrný?

Poviem za seba: kedysi som sa tešila z toho, čo všetko sa mi udialo na filmoch, efekty nevídané-neslýchané. Spätne mi je ľúto, že niektoré veci nemám nafotené poriadne čisto, lebo "pokaziť" si to viem z dobrého negatívu kedykoľvek, ale z pokazeného negatívu čistú fotku urobiť neviem.


  • 3

#2414 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 20 květen 2017 - 18:14:48

V jedné knize o fototechnikách jsem kdysi čet ale nikdy nezkusil: Vzít sklo které se následně vsadí do rámečku pro filtry a místa kde má být na fotce neostrost máznout něčím průhledným. Lékařská vazelína nebo olej.


  • 0

#2415 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2017 - 18:20:12

Poviem za seba: kedysi som sa tešila z toho, čo všetko sa mi udialo na filmoch, efekty nevídané-neslýchané. Spätne mi je ľúto, že niektoré veci nemám nafotené poriadne čisto, lebo "pokaziť" si to viem z dobrého negatívu kedykoľvek, ale z pokazeného negatívu čistú fotku urobiť neviem.

 

 

 

To má logiku. Díky. Teď ještě jak to provést pod zvětšovákem


  • 0

#2416 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 květen 2017 - 19:28:12

 

Poviem za seba: kedysi som sa tešila z toho, čo všetko sa mi udialo na filmoch, efekty nevídané-neslýchané. Spätne mi je ľúto, že niektoré veci nemám nafotené poriadne čisto, lebo "pokaziť" si to viem z dobrého negatívu kedykoľvek, ale z pokazeného negatívu čistú fotku urobiť neviem.

 

 

 

To má logiku. Díky. Teď ještě jak to provést pod zvětšovákem

 

To ti píše Jorge nad tebou.


  • 0

#2417 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 20 květen 2017 - 19:32:26

Poviem za seba: kedysi som sa tešila z toho, čo všetko sa mi udialo na filmoch, efekty nevídané-neslýchané. Spätne mi je ľúto, že niektoré veci nemám nafotené poriadne čisto, lebo "pokaziť" si to viem z dobrého negatívu kedykoľvek, ale z pokazeného negatívu čistú fotku urobiť neviem.

 

Z duse mi hovoris.

Az budem vediet namalovat ciaru rovnu tak, ako to vie majster, potom mozem urobit aj nejaku krivu ...

Az budem mat nafoteny kazdy dolezity okamih zivota tak, aby sa dalo s fotografiami neskor spominat, potom mozem par obetovat na experiment.


  • 0

#2418 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 květen 2017 - 19:33:31

O tomto jsem nikdy neslyšel, tak jsem se na to teď díval na netu. Nějaké ukázky. Tak pod tím zvětšovákem by to mělo fungovat na úplně stejném principu. Tedy ručně vychýlíš objektiv. Si myslím.


  • 0

#2419 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2017 - 19:43:15

O tomto jsem nikdy neslyšel, tak jsem se na to teď díval na netu. Nějaké ukázky. Tak pod tím zvětšovákem by to mělo fungovat na úplně stejném principu. Tedy ručně vychýlíš objektiv. Si myslím.

Já právě nemohu nikde nic najít, ani u strejdy googla. Ale myslím, že to bude spíš tím, že nevím CO hledat....řetěz slov tilt shift, blure, enlarger atd....žádný kloudný výsledek...budu vděčný za odkazy


  • 0

#2420 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 20 květen 2017 - 19:44:07

Existuje stará kniha: fotografické postupy. Mám ju doma asi trojmo, môžem jednu poslať. Je tam všeličo, ako manipulovať v tmavej komore.
  • 0

#2421 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2017 - 19:59:06

Evla: Mno proč né...tu nemám. Pošlu vám do soukromé zprávy adresu.


  • 0

#2422 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 květen 2017 - 19:59:14

 

O tomto jsem nikdy neslyšel, tak jsem se na to teď díval na netu. Nějaké ukázky. Tak pod tím zvětšovákem by to mělo fungovat na úplně stejném principu. Tedy ručně vychýlíš objektiv. Si myslím.

Já právě nemohu nikde nic najít, ani u strejdy googla. Ale myslím, že to bude spíš tím, že nevím CO hledat....řetěz slov tilt shift, blure, enlarger atd....žádný kloudný výsledek...budu vděčný za odkazy

 

No já zadal do google ten termín, který jsi použil v dotazu - freelensing. Tam mi vyjeli nějaké odkazy, fotky, atd. A přečetl jsem si o co jde. Měl jsem tím na mysli, že stejně nevychýlíš objektiv u foťáku, ale u zvětšováku. Tam ale asi bude problém s těmi dlouhýmy časy expozice. Tak první mě napadá hodně amatérské řešení - vychýlení nějak upevnit dobrou pásku atd.


  • 0

#2423 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 20 květen 2017 - 20:06:49

No já zadal do google ten termín, který jsi použil v dotazu - freelensing. Tam mi vyjeli nějaké odkazy, fotky, atd. A přečetl jsem si o co jde. Měl jsem tím na mysli, že stejně nevychýlíš objektiv u foťáku, ale u zvětšováku. Tam ale asi bude problém s těmi dlouhýmy časy expozice. Tak první mě napadá hodně amatérské řešení - vychýlení nějak upevnit dobrou pásku atd.

A tak...mno freelensing znám, zkoušel jsem to na digitálu, ale toho odpadu než byl snímek polde představ. Proto jsem doufal, že by to šlo pod zvětšovákem. Ten magnifax má možnost naklopení objektivu. Hold nafotím fotky normálně a pak si budu v komoře hrát. Jistě to nějak půjde...


  • 0

#2424 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 květen 2017 - 05:03:46

 

No já zadal do google ten termín, který jsi použil v dotazu - freelensing. Tam mi vyjeli nějaké odkazy, fotky, atd. A přečetl jsem si o co jde. Měl jsem tím na mysli, že stejně nevychýlíš objektiv u foťáku, ale u zvětšováku. Tam ale asi bude problém s těmi dlouhýmy časy expozice. Tak první mě napadá hodně amatérské řešení - vychýlení nějak upevnit dobrou pásku atd.

A tak...mno freelensing znám, zkoušel jsem to na digitálu, ale toho odpadu než byl snímek polde představ. Proto jsem doufal, že by to šlo pod zvětšovákem. Ten magnifax má možnost naklopení objektivu. Hold nafotím fotky normálně a pak si budu v komoře hrát. Jistě to nějak půjde...

 

Nevím, jak velké chceš dělat fotky, ale ze začátku bych asi zkoušel menší, protože tomu odpadu se s touto technikou asi nevyhneš ani v temné komoře a papíry nejsou levná záležitost.


  • 0

#2425 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 květen 2017 - 06:14:14

Mám dotaz ohledně focení reportáží. Protože nemám s kým srovnat, tak by mě zajímalo, jak to dělají ostatní, kteří ještě fotografují reportáže na kinofilm. Kolik během jedné reportáže spotřebujete kinofilmů?  Naplánujete si nějak dopředu, že na tuto reportáž použijete třeba jeden či dva kinofilmy a během dokumentace s tím počítáte? Třeba, že počkáte až na zlatý hřeb události a vedlejší věci nefotíte? Já se to kvůli úspoře peněz snažím nějak limitovat, ale zrovna včera mi ta akce přišla tak zajímavá, či spíše bylo se na čem fotograficky vyřádit, že jsem ještě během akce letěl do drogerie a tam nakoupil další předražené negativy. Dost s tím bojuji, protože mám pocit, že to dost odvádí pozornost od fotografování. Vytváří zbytečnou zábranu: Mám či nemám vyfotit? A když je hodně co fotit, tak mi pořád běží hlavou, že musím myslet na omezený počet políček a rozpočet. Zatím to pokaždé vyhrálo, že nepořízené fotky, která by byla dobrá bych litoval více než, že se budu muset uskromnit na něčem jiném. Taky někdy prostě není čas nad tím přemýšlet a tak mačkám spoušť. Jenže, když mi pak dojdou políčka, žádný další negativ v zásobě ani možnost rychle nějaký sehnat, tak šílím, že jsem to "profotil" a teď, když by byly ještě lepší záběry, tak už není na co... kolikrát to ale předvídat nejde. Někdy naopak je jasné, že bude lepší počkat tam na to a ono, atd. 

 

Další část dotazu se týká, jestli pořídíte snímky i z té části události, která sice není obrazově nějak záživná, ale pro zdokumentování akce je to dobré. Tedy, aby v souboru bylo vidět, že tam tohle bylo, i když obrazově je to "neurazí, ale ani nenadchne". Člověk je může alespoň zkusit udělat zajímavější, nějakým nevšedním úhlem záběru. Typicky jsou to třeba projevy, zahájení událostmi známými lidmi, starosty, atd. Nebo je to také úkolem fotografa udělat dobrý obraz "z ničeho" ?


  • 0

#2426 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 21 květen 2017 - 07:35:45

Punkomat: predstavujem si seba ako diváka a podľa toho buď odfotím, alebo nie. Napr.také fotky zo svadby - no kto by reálne prehadzovať 100 papierových zväčšenín?
  • 0

#2427 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 květen 2017 - 10:00:35

Punkomat: predstavujem si seba ako diváka a podľa toho buď odfotím, alebo nie. Napr.také fotky zo svadby - no kto by reálne prehadzovať 100 papierových zväčšenín?

Dejme tomu, že si třeba v půlce řekneš, že už máš, co potřebuješ a nefotíš?


  • 0

#2428 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 21 květen 2017 - 11:16:27

 

Punkomat: predstavujem si seba ako diváka a podľa toho buď odfotím, alebo nie. Napr.také fotky zo svadby - no kto by reálne prehadzovať 100 papierových zväčšenín?

Dejme tomu, že si třeba v půlce řekneš, že už máš, co potřebuješ a nefotíš?

 

ale kdeže!!! práve naopak, človek s foťákom je v strehu až do konca. teda aspoň ja určite áno. preto také veci fotím žalostne málo, väčšinou mám z toho svalovicu na celom tele a som unavená ako po robote. lenže tak to mám so všetkým, kde moje výsledky (aj iných činností) závisia od iných ľudí a musíš tam predvídať (napr. šoférovanie, spolupráca s kolegami vo firme - pravda je zas taká, že mi nič nemusia hovoriť, viem presne, čo mám kedy urobiť a bude to správne - zriedka sa však stane, že si nevšimnem).


  • 0

#2429 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 květen 2017 - 14:54:51

Jo, to mám také tak. Že jsem z toho poté hrozně vyčerpaný. Tak jestli to teda snad už dobře chápu, než zmáčkneš spoušť, ptáš se sama sebe, zda by se ti taková fotka líbila a chtěla se na ní dívat?


  • 0

#2430 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 21 květen 2017 - 15:15:25

Jo, to mám také tak. Že jsem z toho poté hrozně vyčerpaný. Tak jestli to teda snad už dobře chápu, než zmáčkneš spoušť, ptáš se sama sebe, zda by se ti taková fotka líbila a chtěla se na ní dívat?


Áno, presne tak. Prípadne, ak má upozornia, že nejaký moment bude dôležitý, tak cvaknem aj vtedy a snažím sa zachytiť ho tak, aby bol o niečom, hoci človek stojí napr. len pred mikrofónom.
  • 0

#2431 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 21 květen 2017 - 16:56:53

 

Jo, to mám také tak. Že jsem z toho poté hrozně vyčerpaný. Tak jestli to teda snad už dobře chápu, než zmáčkneš spoušť, ptáš se sama sebe, zda by se ti taková fotka líbila a chtěla se na ní dívat?


Áno, presne tak. Prípadne, ak má upozornia, že nejaký moment bude dôležitý, tak cvaknem aj vtedy a snažím sa zachytiť ho tak, aby bol o niečom, hoci človek stojí napr. len pred mikrofónom.

 

Děkuji.


  • 0

#2432 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 23 květen 2017 - 11:57:51

Evla: Daří se ti při reportážích, v zastavěném prostoru či městě a plném lidí, hlídat kompozici za zády fotografovaných? Tím mám na mysli sloupy, stromy, cedule, vykračující osoby, atd.


  • 0

#2433 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 23 květen 2017 - 15:28:33

Ja zas toľko reportáží nerobím. Takže musím priznať, že občas mi uletí horizont, alebo si neustriehnem práve kompo v pozadí.
  • 0

#2434 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 23 květen 2017 - 15:58:56

https://www.heise.de...rt-3719765.html


  • 0

#2435 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 23 květen 2017 - 18:36:49

Ja zas toľko reportáží nerobím. Takže musím priznať, že občas mi uletí horizont, alebo si neustriehnem práve kompo v pozadí.

Mně občas připadá, že se tomu nelze vyhnout. Že není čas čekat či měnit kompozici pokud člověk nechce promeškat záběr. 


  • 0

#2436 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2017 - 04:35:02

Mám dotaz, který možná vyzní hloupě, ale přeci jen mi to nedá se na to zeptat, jestli někdo něco podobného řešil. Fotil jsem teď o víkendu fanoušky kapely Kiss a někteří mě poté požádali, abych jim fotografie zaslal na mail. Nemám problém s tím fotografie zdarma poslat. Co mi ale trochu vrtá hlavou je, v jaké kvalitě rozlišení mám naskenované negativy poskytnout. Z hlediska nějakého autorství té fotografie nevím, jestli je vhodné foto zaslat v největším rozlišení či zaslat jen takové, aby si případně na památku ke koncertu mohli nechat vytisknout fotku dejme tomu 13x18cm. Co si o tom myslíte?


  • 0

#2437 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 24 květen 2017 - 11:04:10

Jestli jseš samožer přes autorství, tak si tam dej vodotisk. Standardní tikitální technika. Já bych na to prděl.

Velikost fotky uzpůsob tomu, že to bude příloha emailu. Delší strana 1024 px mi přijde tak akorát. Sice z toho nevytiskne 5×7" ve 300 dpi, ale stejně si to dají akorát na Facebook (který veškerou obrazovou kvalitu stejně zničí).

Mám dotaz, který možná vyzní hloupě, ale přeci jen mi to nedá se na to zeptat, jestli někdo něco podobného řešil. Fotil jsem teď o víkendu fanoušky kapely Kiss a někteří mě poté požádali, abych jim fotografie zaslal na mail. Nemám problém s tím fotografie zdarma poslat. Co mi ale trochu vrtá hlavou je, v jaké kvalitě rozlišení mám naskenované negativy poskytnout. Z hlediska nějakého autorství té fotografie nevím, jestli je vhodné foto zaslat v největším rozlišení či zaslat jen takové, aby si případně na památku ke koncertu mohli nechat vytisknout fotku dejme tomu 13x18cm. Co si o tom myslíte?


  • 0

#2438 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2017 - 13:48:29

Díky. Neptám se, aby bylo vidět, že tu fotku jsem pořídil JÁ, ale spíše proto, že jsem zaznamenal, že někdo řeší, v jaké kvalitě fotky dá na web, aby je nikdo nezneužil atd. Já jsem nikdy nic podobného neřešil, tak mě to tak napadlo, že se zeptám zkušenějších.


  • 0

#2439 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 květen 2017 - 13:59:56

Tak napíšem, že kto ovláda digitálne úpravy, ten si dokáže prispôsobiť čokoľvek, s vodoznaku, v malom rozlíšení, ...
Ja to mám tak, že čo dám na web, o Tom viac neriešim autorstvo. Našla som pár vlastných textov z minulosti z môjho pera a niektorí sa ani neunúvali zmeniť meno psa
  • 0

#2440 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 24 květen 2017 - 14:34:03

Ochrana proti kopii má dvě roviny: jinak to řeší lidi pro které je fotografie obživa, a jinak samožeři.

Znám kluky co fotí přírodu, a současně chtějí fotky prodávat a být na netu vidět. Fotky ze svateb a portréty se tolik nekradou 😉

Ale v rozhodující většině fotek s vodoznakem na flickru je velikost vodoznaku přímo úměrná od ega a nepřímo od kvality snímku. Tož tak...
  • 0

#2441 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2017 - 15:53:47

Díky za reakce.


  • 0

#2442 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 25 květen 2017 - 19:38:06

Dělá vám problém komponovat se zcela černým filtrem? Vyzkoušejte Flexaret! Na objektivu Hoya R72, na matnici pohoda jazz...

 

34849701746_827bfa86cf_c.jpg


  • 2

#2443 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 26 květen 2017 - 23:16:37

O tomto jsem nikdy neslyšel, tak jsem se na to teď díval na netu. Nějaké ukázky. Tak pod tím zvětšovákem by to mělo fungovat na úplně stejném principu. Tedy ručně vychýlíš objektiv. Si myslím.


Pod tim zvetsovakem uz to bude fungovat znatelne jinak. Pri foceni je to vlastne tilt a tak se nakloni rovina ostrosti. Pod zvetsovakem se tim zpusobem nanejvys vice rozmaze to, co uz i tak bylo neostre.
  • 0

#2444 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 26 květen 2017 - 23:45:18

Fire: A nebo dalkomer. ;-)

Přiložený soubor (y)


  • 1

#2445 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 27 květen 2017 - 12:27:56

Fire: A nebo dalkomer. ;-)

 

O tomto dálkoměru sním :-)


  • 0

#2446 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 27 květen 2017 - 17:35:34

Nebo tak... :)

Fire: A nebo dalkomer. ;-)


  • 0

#2447 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 27 květen 2017 - 20:04:29

nebo

.

http://paulkohlhauss...printed-camera/


  • 0

#2448 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 květen 2017 - 11:56:28

jistojistě nepatří tovární fomaobchod k levným zdrojům materiálu, nicméně z osobních důvodů jsem hupsl na kolo a nakoupil přímo u zdroje

expediční sklad vyhlíží stejně, kancelář má nový nábytek, staré rádio zůstalo, dokonce se opravuje fasáda na budově a co je nejdůležitější -  potkané pracovnice na dvoře jevily velmi dobrou náladu = samé příznivé zprávy pro wall street a index hradecké továrny!


  • 0

#2449 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 květen 2017 - 13:52:08

Pří nedávném nahlížení do tajemství dějin společností co tvořily (a tvoří) fotografický svět, mě pobavila historka:

Někdy koncem šedesátých let už došla trpělivost společnosti Goerz, které na každé výstavě zmizel nějaký objektiv a tak vyšvihla parádní strategii. Udělala sérii skel s výrobním číslem 00xxx.. Kde byla v barelu osazena jen první a poslední čočka, úbytek hmotnosti byl vyrovnán závažím. Předpokládalo se, že zloděj nebude hnedle u stánku zkoušet kvalitu svého lupu a s kouskem v kapse zmizí.

Za nějaký dobu často přišel balíček s dopisem ve víceméně podobném znění: "Zakoupil jsem váš objektiv a ukázalo se, že je vadný, můžete mi dát výrobek do pořádku?"

Z firmy odeslali děkovný dopis. "Děkujeme vám za navrácení zcizeného objektivu, který nám byl ukraden ze stánku ABC na výstavě XYZ..." Na tuto odpověď nikdy nepřišla žádná reakce. :D


  • 4

#2450 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 květen 2017 - 14:28:51

neco z historie

.

http://www.europeana...ons/photography


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních