Přejít na obsah


Fotka

Fotograf učitel v okolí Brna?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#1 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 říjen 2011 - 12:18:11

Dobrý den,
mám Zenit-E s jedním filmem a hledám nějakého fotografa v okolí Brna, který by mne to kinofilmové fotografie zasvětil. Nějaké zkušenosti s digitální fotografií mám s Pentaxem K10D. Rád bych si zkusil i tento styl focení a v případě, že by mne zaujal, zainvestoval bych do lepší výbavy. Prosím o návrhy. Díky
  • 0

#2 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 8 říjen 2011 - 15:47:17

Nevím sice, co od toho očekáváš, ale podle mě je takový učitel zbytečný. Zenita jsem vzal do ruky místo digi kompaktu, fotil, nechal si udělat první fotky a všechny vyšly. Nic složitého -- pokud si jsi schopen nastavit foťák podle expozimetru -- tam není :lol:
  • 0

#3 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 8 říjen 2011 - 21:50:21

Tož nechcu tě Pedro odrazovat, ale možná by nebylo od věci zkusit to jako samouk. Exponovat snímek jistě zvládáš, vyvolat film není nic těžkého, i když ti to nikdo nebude předvádět. Ty informace jsou veřejně dostupné každému, stačí hledat, česky, anglicky, německy atd. Stačí si to načíst nebo kouknout na webu na videa. Temnou komoru budeš potřebovat až na zvětšování, pak už by mělo smysl někoho hledat. Hlavně, co sám nezkusíš, případně nepokazíš, to si stejně budeš pendrek pamatovat. Myslím, že když přijdeš s nachystaným vyvolaným filmem, který budeš mít nastříhaný a uložený do trezorků, tak už se spíš někdo ochotný s komorou na jeden dva večery najde. Já komoru nemám, protože skenuji, ale nikomu to neříkej :lol: . Filmy navíjím do tanku a vyvolávám v kuchyni.
Ještě si dovolím podotknout, že fotografování na film není "styl focení" jak tomu říkáš, ale to by bylo dlouhé povídání o pojmech a dojmech :( . Styl nemá s technologií záznamu obrazu co dělat.
  • 0

#4 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 8 říjen 2011 - 22:44:50

Zvláště mohu doporučit naučná videa na youtube. Pokud zvládneš anglické termíny, tak tam najdeš skoro všechno od namotávání filmu do tanku až po vyvolání diapozitivů procesem E6.

Dobré je taky navštívit nějaký antikvariát. V dobách minulých vyšly o klasické fotografii stohy knih a za cenu dvou piv můžeš mít čtení na několik zimních večerů.

Prolézt: fotoaparat.cz paladix.cz a zdejší stránky a forum.

Pokud jsi z akademického prostředí, jsou v Brně dostupné slušně vybavené komory na různých fakultách MU volně přístupné studentům.

Hlavně se nebát. :lol:
  • 0

#5 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2011 - 22:40:15

Hledal jsem nějakého fotografa, který toho o focení ví opravdu hodně. Ano, metoda pokus omyl je opravdu moc hezká, ale časově náročná a časem vyčerpává chuť osoby začít nový koníček. Kdyby i přesto byl někdo, kdo by fotil třeba analog i digitál a měl zájem třeba jít ven a své dovednosti předat, rád bych jej přijmul :lol:
  • 0

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 říjen 2011 - 23:07:58

hledal jsi blbě...

http://www.temnakomo...=asc&highlight=

...snad bude nějaký fotograf hoden tvého přijetí :lol:
  • 0

#7 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 14 říjen 2011 - 13:53:02

Kdybys chtěl něco oficiálního, tak dokonce existuje instituce s názvem Fotoškola Brno. Na svých stránkách proklamují, že se věnují i klasické fotografii.
  • 0

#8 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2011 - 14:13:02

Dobrý den,
mám Zenit-E s jedním filmem a hledám nějakého fotografa v okolí Brna, který by mne to kinofilmové fotografie zasvětil. Nějaké zkušenosti s digitální fotografií mám s Pentaxem K10D. Rád bych si zkusil i tento styl focení a v případě, že by mne zaujal, zainvestoval bych do lepší výbavy. Prosím o návrhy. Díky


jak tak čtu kabrňáky, tak máš asi smůlu, že nejsi mladá, sličná děva, to by se ti návrhy na zasvěcení nejen do filmového fotografování jen hrnuly :-)

nicméně: pokud jsi fotil číslicovou zrcadlovkou, nazkoušej si ruční zaostřování, přečti si něco o exponometrii, pakliže pochopíš, nepotřebuješ nikoho, kdo by tě co extra učil. A úvahy o investicích nech na dobu, kdy budeš dělat tak dobré fotky, že s lepším foťákem (hlavně tedy optikou) budou moci být ještě o fousek...
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2011 - 14:20:00

první část mé odpovědi je pochopitelně jen nejapný žert.

druhá část je míněna vážně. :-)

a dovětek: zásadní je uvědomnění, že film není paměťová karta, sr... nacvakané po kýblech nelze mazat a film použít znovu, takže je nutno zapnout na plné obrátky oči, představivost, rozum, a až v okamžiku, kdy jsi přesvědčen, že vidíš fotku, zmáčknout spoušť.
ostatní je jen věc technologického postupu, který se naučit dá i svépomocí... samozřejmě za předpokladu investice do různých krámů, jako tank, vývojky a jiné serepetičky, zvětšovák, a tak dále.... dá se to sehnat levně, ale není to tak snadné jako jít do prvního krámu za rohem či supermarketu za dědinou a koupit si soudobý aparát na obrázky.
Hlavně: trpělivost to chce!
Hodně zdaru přeji.

p.s. a až ti nebude stačit jeden film a budeš chtít pokračovat, tak se ozvi, třeba ti bude moci pomoci....
  • 0

#10 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 14 říjen 2011 - 15:44:39

Jak píše Jirinol - Hlavně: trpělivost to chce!

V zásadě se přenos obrazu nijak zvlášť neliší v tom jak ho dostáváš na čip či skutečný film. Píšeš, že nějaké zkušenosti máš, záleží však jaké. Pro ovládání digitálu nepotřebuješ vlastně o fotografování znát téměř nic. Zapneš to na automat a je to.
Tady to chce holt trochu víc. Máš již přečtenou Klasikovu školku od Mamiaka ?

Ty odpovědi kolegů nahoře Ti mohou připadat dost strohé a odrazující, je to však míněno tak (já to tak alespoň chápu), že pokud nejsi schopen a hlavně ochoten si něco nastudovat sám, potom asi nebudeš mít ani tu zmíňovanou trpělivost se potýkat s nezdary, které nejen začátky přinášejí.

Proto - něco málo si přečti ze základů co a jak, nafoť srdnatě nějaký ten film, pokud si jej nevyvoláš sám, dej to někam do labu, mezi tím asi zvládneš zjistit jak je to s těmi Brněnskými středami. No a vemeš tam ten svůj první výtvor a on už se Tě někdo ujme a poradí co a jak dál. Navíc, jsa něco sečtělý už budeš schopnější chápat víc o čem je řeč a pochopitelně budeš mít také více dotazů.
No, tak nějak.
Hlavně tu trpělivost, on ten digitál ji tak nějak blokuje, či co ... :-)

Hodně zdaru radosti z prvních skutečných fotografií.
  • 0

#11 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2011 - 22:21:18

Nu asi takhle: Rozhodně nepatřím mezi lidi co si koupili digitální zrcadlovku, hodili tam paměťovku nastavili automat a fotí. Svou dig. zrcadlovku budu mít už asi rok a nafotil jsem s ní už asi 10-15 tis. fotek, vím, že budete vzpínat ruce, ale nefotil jsem pořád to stejný sekvenčně 8-). Fotím z 80% na plnej manuál, 20% používám výpočet času. Myslím, že už o fotografii něco málo vím, zkoušel jsem různě experimentovat se světlem-použití tří blesků, aj. Používám v zásadě pevný skla 28/2.8, 50/1.7, 135/2.8, AF je pouze seťák. Už jsem s tím zenitem něco málo fotit zkoušel, uvidíme jaký bude výsledek. Nemám problém s tím studovat informace sám, ale ani pořádně nevím co studovat. Do vyvolávání filmů sám se asi jen tak pouštět nebudu. Co jiného bych si měl přečíst. Myslím, že otázku kompozice, kvality světla, aj. už docela znám. Středeční Brno, je vždy ta poslední středa v měsíci, že? Proč všichni ten digitál tak zatracujete? Každá metoda má svá + i -, ne?
  • 0

#12 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 říjen 2011 - 22:46:39

... Nemám problém s tím studovat informace sám, ale ani pořádně nevím co studovat. Do vyvolávání filmů sám se asi jen tak pouštět nebudu. Co jiného bych si měl přečíst. Myslím, že otázku kompozice, kvality světla, aj. už docela znám. ...

Zkus se podívat sem, http://www.temnakomo...iewtopic&t=5316
Pokud zvládáš kompozici a apod, co vlastně potřebuješ? Vyvolávání se neboj. Myslím, že bez toho se člověk dělající klasickou fotku naprosto neobejde. Dá se to naučit i podle knížek, dobrá je na tohle Hruškova Praktická černobílá fotografie nebo Fotografujeme na černobílý film od Zdeňka Tomáška. Tipoval bych, že budou ve skoro každé knihovně.
Plastimatku seženeš za pár korur, základní chemii taky, případně Ti ji mohu poslat. Pak už jen stopky, teploměr a chuť zkusit něco novýho.

Poslední dvě věty zde nejsou IMHO vhodné. Odpověď na Tvou otázku jsi si vlastně napsal sám, jen se pořádně podívej.
  • 0

#13 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2011 - 22:53:46

Už čtu díly školky, zatím mne nic nezaskočilo, jen mám strach, že to co jsem na film nafotil nebude ostré, za 1. díky brýlím a za druhé jsem nemohl clonit, protože můj Zenit-E mi dává jen dva časy-1/500 a 1/250. Nemějte mu to za zlé 8-). Byl by tu někdo, kdo by mi mohl za nějakou nižší částku vyvolat film? Klidně bych i poslal poštou, žádám o to z toho důvodu, aby mohl aspoň trochu zkorigovat expozici-pochybuji, že to ve fotolabu pohlídají... Udělal jsem totiž blbé rozhodnutí a koupil FOMAPAN 200, o kterém se píše ve školce, že není tak flexibilní jako 100 a 400. Byl by tedy nějaký dobrovolník na vyvolání filmu?
  • 0

#14 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 16 říjen 2011 - 00:06:47

Už čtu díly školky, zatím mne nic nezaskočilo, jen mám strach, že to co jsem na film nafotil nebude ostré, za 1. díky brýlím a za druhé jsem nemohl clonit, protože můj Zenit-E mi dává jen dva časy-1/500 a 1/250. Nemějte mu to za zlé 8-). Byl by tu někdo, kdo by mi mohl za nějakou nižší částku vyvolat film? Klidně bych i poslal poštou, žádám o to z toho důvodu, aby mohl aspoň trochu zkorigovat expozici-pochybuji, že to ve fotolabu pohlídají... Udělal jsem totiž blbé rozhodnutí a koupil FOMAPAN 200, o kterém se píše ve školce, že není tak flexibilní jako 100 a 400. Byl by tedy nějaký dobrovolník na vyvolání filmu?

Čeho se bojíš? Za tu nižší částku si sežeň vývojnici, tady se podívej na čas http://www.digitaltr...inal&mdc=Search
napiš mi maila a pusť se do toho, tím se naučíš nejvíc. Jestli se nemůžeš spolehnout na foťák, tak od toho filmu stejně nic nečekej a nebudeš zklamán, maximálně budeš potěšen, pokud to náhodou vyjde.
Když jsem zvládal vyvolat si film ve 13 letech , tak to zvládneš taky.
Howgh, už končím.
  • 0

#15 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 říjen 2011 - 07:35:30

Třeba TADY ! to máš vše krásně ukázané. Samozřejmě tu první část kde film otevře a namotá do vývojnice musí být provedena ve tmě, jinak by to nefungovalo 8-)
Opravdu to není žádná věda a pokud o to máš opravdu zájem, vše se naučíš sám, či s pomocí nějaké knihy do začátku. Doporučuji Černobílou fotografii od Kulhánka.
  • 0

#16 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 16 říjen 2011 - 08:48:14

pedro:
Je jasne ze velmi tuzis po niekom kto by ta viedol a vsetko ti ukazal. Aj ja som mal takeho cloveka (mamu) takze doporucujem skocit na dajkake foto stretko v tvojom okoli dat pivo s chalanmi a jeden z nich pod navalom vsetkych tych piv co date urcite privoli a slubi ti ze ti vsetko ukaze.
Kazdy rozumny clovek ktory sa takto stane tvojm radcom ti ale urcite poradi jednu ec (uz sa tusim aj tak stalo ako pozram vyssie) a to ze nema vobec zmysel sa trabit do zaciatku s tym ako spravne vyvolat film ked si ho nespravne naexponoval. Ked ti na zenite funguju len 2 casy tak by som si nebol isty tym ze funguju dobre.... Moja hlavna rada bez ktorej by som sa ani npustal do prace je: odloz zenita na skrinku alebo policku, kazdy den mu vzdaj uctu, pohraj sa s nim trocha a na vianoce raz do roka do neho zaloz film aby si uctil predkov. Zozen si na aukre alebo ebay alebo hockde dajaku staru manualnu japonsku kino zrkadlovku s ttl meranim (nikonFM,FE, Pentax ME super, MX, Olympus OM... etc.) da sa zohnat aj vazne lacno... akoze pod 1000ku urco. Keby ta to nahodou omrzelo tak ju za taku istu cenu obratom predas, to neni jako pri tvojom mladsom bratovi digitalovi ktoreho mas pocit ze tu treba obranovat.
No takze podla mna si vebec nerob starosti s tym ako vyvolas film kym fotis zo zenitom. Proste ono to aj tak nebude perfektne tak naco sa stresovat. 2aja kamarati mi nosia na vyvolanie filmy zo zenitu volam ich presne tak isto ako filmy co fiotim ja v nikone a tak... No a chalani sa sice moc nestazuju ale ja furt len krutim hlavou ze je to podexponovane a cojaviem co a ked to nahodou neni podexponovane tak je to neostre a makke... Kludne sa s tane ze na filme skoro nic neni lebo pri foteni nastala djaka zavada... To za to nestoji. Podla mna. Pises ze sa ti nechce experimetnovat a pokus omylovat... Ale To uz davno robis...
  • 0

#17 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 16 říjen 2011 - 12:12:00

K tomu Zenitu: Měření expozice má správné, ověřoval jsem to přes svůj digitál, jedinou obavu mám z toho, aby opravdu 1/500s bylo 1/500s, pro jistotu jsem každý snímek exponoval na dvě clonová čísla v daném okolí. Snad to vyjde...

K vyvolávání: Na kolik vyjde vše potřebné k vyvolání filmu, nemyslím zvětšování a samotné promítání na papír. Vím, že by se to dalo najít na netu, ale zajímá mne váš odhad cen.
  • 0

#18 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 16 říjen 2011 - 12:26:17

kludne aj zadarmo. ludia sa toho casto zbavuju. jeden kamarat sa opital kolegov v robote a hned od jedneho dostal vsetko co potreboval aj s praktikou a dvoma objektivami. Ak to chces hned tak sa proste pozri na aukro alebo bazos alebo paladix a najdes tam za kolko kupis.
vyvojka a ustalovac ta bude stat najmenej 100-200 kc.
  • 0

#19 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 16 říjen 2011 - 13:47:51

K vyvolání filmu toho moc nepotřebuješ, nejvyšší položka je vývojnice. Pokud ji neseženeš od někoho "za pivo", tak Plastimatka na bazarech 50-100 korun, nový Paterson u Škody kolem 600,-. Vývojka Fomadon P (odpovídá D76/ID11) 70,- 1l na 10 filmů, ustalovač na 1l 60,- na 5 litů 120,- na přerušení kys. citronová za pár korun z potravin, nebo ocet (není nutné, stačí voda). Teploměr se dá vybrat v akvaristice kolem 50,-, v hobbymarketech i míň. Kuchyňské odměrky na rozpouštění a nalívání chemie -nepoužívat na nic jiného- 2 kousky po 30,- v domácích potřebách (jde to ve sklenici od kompotu, ale ta nemá stupnici), trychtýř 20,- míchací tyčinku zaimprovizuješ a pár kapek saponátu na nádobí místo smáčedla najdeš. Kolíčky na prádlo na sušení filmu postačí. Na skladování chemie PET lahve omotaný alobalem (roztoky nerady světlo a aby se někdo nenapil), nebo litrový "lékovky" z lékárny, pokud chceš být stylový.
Jo a podle akvarisuů je v Brně tvrdá voda, tak 2až 3 litříky destilky. Stopky asi máš v hodinkách, nebo v telefonu.
Kromě vývojnice a chemie (e-shopy, aukro) nic náročnýho, co by nešlo koupit v rámci rodinného nákupu 8-)
Trochu oříšek bude pořádně zatemněná místnost na založení filmu, nebo fotorukáv.
Negativní proces zas není taková věda, jak by se mohlo zdát !
Tak Hodně Zdaru!
  • 0

#20 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2011 - 13:57:31

Dobře vím, že vývojnice se dá koupit třeba na aukru docela levně, ale jen pro jistotu se zeptám, jestli tu není někdo kdo by mi ji třeba daroval či poslal za poštovné. Doufám, že se někdo takový najde :wink:
  • 0

#21 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 říjen 2011 - 14:38:16

:0)
Poslem ti vyvonicu na kinofilm znacky plastik, 60ml ustalovaca a 12ml rodinalu. za cenu postovneho.
Ak verejne prehlasis apon jedno alebo dve fanaticke klasicko fotograficke prehlasenia.
:0)
  • 0

#22 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 17 říjen 2011 - 14:45:24

...

:wink: :) 8-O :D
  • 0

#23 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 říjen 2011 - 14:52:31

...

8-O :D :D :D

Najprv som chcel to prehlasenie sam napisat.... Ale to uz som sa pri stlacani "odeslat" citil aj na moje pomery dost uchylne... :) :wink:
  • 0

#24 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2011 - 15:11:37

:0)
Poslem ti vyvonicu na kinofilm znacky plastik, 60ml ustalovaca a 12ml rodinalu. za cenu postovneho.
Ak verejne prehlasis apon jedno alebo dve fanaticke klasicko fotograficke prehlasenia.
:0)

Kolik je poštovný ze slovenska? :wink:
  • 0

#25 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 říjen 2011 - 15:38:13

hm?
  • 0

#26 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2011 - 16:00:55

Kolik bys za tuto službu tedy celkem žádal? :wink:
  • 0

#27 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 říjen 2011 - 16:10:51

Ako pisem vyssie. Za postovne na dobierku (alebo paypal).
+
"Ak verejne prehlasis apon jedno alebo dve fanaticke klasicko fotograficke prehlasenia. "
Mohli by mozno obsahovat tvoje porozumenie etikety tohoto serveru. Neradi pocuvame/hadame sa o vyhodach digitalu.
  • 0

#28 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2011 - 16:34:26

Tím, že jsem se ptal kolik žádáš jsem měl na mysli spíše tak jaká je celková váha celé zásilky :wink:
Paypal mám, takže platba by nebyla problémem.

Veřejně prohlašuji : "Digitál je zařízení pracující diametrálně odlišně od fotoaparátů využívajících kinofilm. Jedním z nemála nepříjemných faktorů je, že APS-C čipy mají crop factor 1.5, což v důsledku znamená, že je těžší dosáhnout širokoúhlejších záběrů vůči kinofilmovým zrcadlovkám. Další nevýhodou digitálního fotoaparátu je, že člověk má neustálou potřebu zvěčnit vše co vidí, zatímco u analogu člověk pečlivě svůj motiv vybírá. Dále také člověka málokdy přinutí touha po tom vlastnit fotografii v papírové podobě aby šel a fotky si vytisknul."

P.S.: Všiml jsem si, že slovo digitál je ve vašich kruzích silně nesnášeno tudíž tento výraz v této společnosti raději nebudu používat :)
  • 0

#29 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 17 říjen 2011 - 16:54:27

Ono je to s tym digitalom troska zlozitejsie.
Ale tym ze nebudes vyslovovat to slovo nic nepokazis.
Vela ludi su proste unaveny neustalim kecanim o megapixeloch zoomoch na digi forach.
Tu si od toho chcu oddychnut.
Ked nazvatsujes prvu fotku na baryt tak ti to dojde... Dojde ti ako plastovo a umelo vyzeraju digitalne fotky. Ked si chces nazvatsovat peknu cb fotku tak k tomu potrebujes toho vazne malo... a tiez za malo, je to cele dost jednoduche a krasne.
Ked si ju chces vytlacit... cakaju ta problemy, naklady... Mozes si vybrat len jedno s tohto alebo dokonca obe.
Tak isto za fullframe digital zaplatis casto krat aj 100x viac ako za full frame kino filmovy fotak. Alebo kludne aj stredoformatovy.
budem citovat jedneho guru jedneho klasickeho servera ktory prehlasil tuto hlasku pred 3.5 hodinami:
"klasika mi připadá stokrát jednodušší,než digitální svět"
:wink:
Posli mi mailom adresu. poslem ti paypal...
S.
  • 0

#30 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 17 říjen 2011 - 17:11:33

P.S.: Všiml jsem si, že slovo digitál je ve vašich kruzích silně nesnášeno tudíž tento výraz v této společnosti raději nebudu používat :wink:


Hlavním cílem komunitního serveru temnakomora.cz (dále jen TK) je podpora klasické fotografie pořízené a zhotovené klasickým procesem. Tímto chce TK přispívat k zachování a šíření tradičních metod tvorby fotografií. TK proto není prostorem pro diskuze o jiných, s klasickou fotografií nesouvisejících tématech, krom vláken k tomu určených.
  • 0

#31 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 17 říjen 2011 - 18:14:19

Nějak tomu nerozumím, proč bys na posílání mailu potřeboval outlook? Pokud se podíváš na kolegův profil, tak v kolonce email je jeho mail - taky na gmailu, to si zkopíruješ do svý gmailový pošty a vesele píšeš. Mám ji taky a dělám to stejně.
BTW, své příspěvky zde nesmažeš. Proto je dobré před stiskem tlačítka Odeslat vteřinku počkat a přečíst si to ještě jednou.
  • 0

#32 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 17 říjen 2011 - 18:31:40

Pardon, trošku jsem zazmatkoval, vždycky jsem mail hledal přes kliknutí pravým tlačítkem: Kopírovat emailovou adresu. Ještě jednou se omlouvám za zbrklost, off-topic a spamování.
  • 0

#33 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 17 říjen 2011 - 18:36:50

O smazáni příspěvku je možno požádat moderátora. Ten to tu pročistí.

P.S.: Momentálně mně oslovujte veřejně či přes mail bo sem momentálně bez soukromých zpráv.

P.P.S: už to tu čistím
  • 0

#34 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 17 říjen 2011 - 18:40:38

Jinak i to ostatní co tu bylo probráno hezky patří do "Začátečníkovy školy" :wink:
  • 0

#35 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 19 říjen 2011 - 13:42:26

Pedro94:
Až tu vývojnici budeš mít, pořid si za pár korun nějaký levný kinofilm (třeba v DM měli svého času za dvacku barevný film 24 políček), ať můžeš za světla natrénovat navíjení filmu do cívky a její vložení do vývojnice. V nejhorším můžu předvést.
Pokud máš konce nafocených filmů zatažené do kazety, můžu Ti ukázat, jak pomocí vytahováku konec filmu dostat zase ven. Pokud nemáš možnost opravdu spolehlivě zatemnit místnost, můžu ti pomoci dostat první film do vývojnice ve fotorukávu. Jinak ale bude nejlepší, když si zvykneš pracovat za podmínek, které máš doma k dispozici, případně si nutné vybavení časem dokoupíš. Fotorukáv občas bývá v bazaru, nový je dražší než nová vývojnice. Tak pouvažuj, nemám mnoho času a když už tak spíš po večerech. Anebo se výše uvedené dá předvést v hospodě u piva nebo u kafe, pak bych to zvládnul i dřív, cca kolem čtvrté až páté odpoledne někde v centru Brna. Pomůcky na ukázku si klidně donesu. Kdybys chtěl kapalnou vývojku do začátku, můžu ti darovat jednu neotevřenou lahvičku Calbe R09 (v podstatě Rodinal) 0,25 litru.
Vyvolání si ale opravdu budeš muset zkusit naostro sám :idea:
  • 0

#36 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:26:25

Pedro94:
Až tu vývojnici budeš mít, pořid si za pár korun nějaký levný kinofilm (třeba v DM měli svého času za dvacku barevný film 24 políček), ať můžeš za světla natrénovat navíjení filmu do cívky a její vložení do vývojnice. V nejhorším můžu předvést.
Pokud máš konce nafocených filmů zatažené do kazety, můžu Ti ukázat, jak pomocí vytahováku konec filmu dostat zase ven. Pokud nemáš možnost opravdu spolehlivě zatemnit místnost, můžu ti pomoci dostat první film do vývojnice ve fotorukávu. Jinak ale bude nejlepší, když si zvykneš pracovat za podmínek, které máš doma k dispozici, případně si nutné vybavení časem dokoupíš. Fotorukáv občas bývá v bazaru, nový je dražší než nová vývojnice. Tak pouvažuj, nemám mnoho času a když už tak spíš po večerech. Anebo se výše uvedené dá předvést v hospodě u piva nebo u kafe, pak bych to zvládnul i dřív, cca kolem čtvrté až páté odpoledne někde v centru Brna. Pomůcky na ukázku si klidně donesu. Kdybys chtěl kapalnou vývojku do začátku, můžu ti darovat jednu neotevřenou lahvičku Calbe R09 (v podstatě Rodinal) 0,25 litru.
Vyvolání si ale opravdu budeš muset zkusit naostro sám :)


Ty jo, to by bylo od tebe hezký :D. Až nafotím první film a dojde mi vývojnice, tak bychom se mohli setkat a zkusit dát první film do vývojnice :D. Dá se někde v Brně promítnout levně obraz z kinofilmu na papír přes zvětšovák? :D
  • 0

#37 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 19 říjen 2011 - 22:37:43

No, nejprve si zkusíš natrénovat navíjení nějakého toho laciného kinofilmu, který holt obětuješ. Teprve, až budeš mít jakous takous jistotu, můžeme se dát do nafoceného negativu, o který nechceš přijít hned na začátku :D S tím zvětšovákem ti bohužel neporadím, snad jen, aby ses poptal na setkání brněnské sekce TK. Já komoru nemám :D a pozitivní proces klasicky tudíž nedělám, ale to jsem už na sebe prásknul :)
  • 0

#38 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 20 říjen 2011 - 07:21:03

Když budeš hodný chlapec a vyplníš si profil tak ti pošlu nějaké překvapení.... Ale vyplň si profil a vyšpul adresu... :)
  • 0

#39 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:55:31

To tallpe: Psal jsi, že v DMku se svého času dal koupit levný kinofilm, nevíš, zda-li tato proprieta se tam dá stále koupit? Nebydlím totiž v Brně abych to zjistil sám.

To hidejoshi: Profil jsem na tvé přání vyplnil dle svého nejlepšího vědomí a svédomí :) Hodný chlapec jsem za každých okolností :D
  • 0

#40 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:07:11

To tallpe: Psal jsi, že v DMku se svého času dal koupit levný kinofilm, nevíš, zda-li tato proprieta se tam dá stále koupit? Nebydlím totiž v Brně abych to zjistil sám.

To hidejoshi: Profil jsem na tvé přání vyplnil dle svého nejlepšího vědomí a svédomí :D Hodný chlapec jsem za každých okolností :D

Já už na to nemůžu koukat. :D Napiš mi do mailu adresu, já Ti to pošlu, ať můžeš trénovat. :)
  • 0

#41 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:07:23

Filmy ti pošlu.
  • 0

#42 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:22:53

:) Mám pocit, že už mě tu brzo zabanujete za ty moje trapný dotazy... :D
  • 0

#43 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 říjen 2011 - 18:50:55

:D Mám pocit, že už mě tu brzo zabanujete za ty moje trapný dotazy... :D

Pokud bude jedna duše zachráněna, námaha za to stojí, ale vlastní snaha se taky určitě počítá, to zase jooo. :) :D
  • 0

#44 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2011 - 16:44:26

Tak už se to konečně blíží, myslím, že tento víkend bude první film dofocen :oops: Bylo by teda možné se tallpe setkat?
  • 0

#45 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2011 - 17:20:36

Tak už se to konečně blíží, myslím, že tento víkend bude první film dofocen :lol: Bylo by teda možné se tallpe setkat?


Pedrošu, vidím Oslavany. Za humnama, za kopcem a jedním údolím máš temnokomorníka velmi zkušeného a schopného.... Něco se nauč sám (nic složitého to není, to jen díky internetu a veřejným fórům se z toho dělá věda a každej je chytrej jak opica), třeba ti jednou prozradím, kdo to je a kde ho najdeš :oops: :lol:
  • 0

#46 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2011 - 18:08:07

Můžeš mi to třeba prozradit na mail :oops:
  • 0

#47 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 22 říjen 2011 - 18:53:26

Jestli máš blíž Oslavan někoho zkušeného, a když Jirinol ti dává doporučení, tak to už něco znamená, tak neváhej. Já bych tě hnal přes víc kopců a údolí a nijak extra zkušený teda nejsem :oops:. Šel jsem do toho proto, že se tu k tomu zatím nikdo neměl. Můžu ti ukázat opravdu jen ten začátek. Takže pokud ti Jirinol dá ten kontakt, ber všema deseti. Rozhodně tady dej vědět, jak jsi dopadl.
  • 0

#48 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2011 - 11:43:42

To Jirinol: Mohl bys mi prosím prozradit kdo a kde to je, abych kdyžtak mohl využít služeb tallpeho prosím?
  • 0

#49 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2011 - 18:42:18

Jestli máš blíž Oslavan někoho zkušeného, a když Jirinol ti dává doporučení, tak to už něco znamená, tak neváhej. Já bych tě hnal přes víc kopců a údolí a nijak extra zkušený teda nejsem :oops:. Šel jsem do toho proto, že se tu k tomu zatím nikdo neměl. Můžu ti ukázat opravdu jen ten začátek. Takže pokud ti Jirinol dá ten kontakt, ber všema deseti. Rozhodně tady dej vědět, jak jsi dopadl.


tak abych to upřesnil, je to za humnama, ovšem těch kopců, údolí a potoků je trochu víc jež jeden.... a do Brna je to stejně daleko jako tam, akorát směrem opačným... a na Brno máš spojení každou chvilku :lol: :lol: :lol:
  • 0

#50 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 24 říjen 2011 - 16:09:41

Hele Pedro94, kolegové mají podle všeho už zítra sraz. Třeba bys tam mohl zajít a navázat osobní kontakty se zkušenými borci :?.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních