Přejít na obsah


Fotka

Fotograf učitel v okolí Brna?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#101 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2011 - 15:08:38

To tallpe: uvidíme jak to bude s nabídkou od jendy1250. Mimochodem na kolik vyjde žárovka, zhruba? Prozatím ti děkuji za nabídku.
To hidejoshi: podívej, přemýšlel jsem nad tím a nakonec si koupím ten Pentax P30 s těma dvěma objektivy. Kdybych jej nevyužil, střelím tělo a objektivy si nechám. Ale díky za velkorysou nabídku, cením si tvé ochoty.
  • 0

#102 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 listopad 2011 - 15:22:55

Jestli Tallpe bude tak hodnej a půjčí ti ten svůj Opemus, tak to bude mnohem jednodušší. Do Brna to máš kousek, tallpe ti třeba dá ústní rady co a jak...

P30 je dobrej foťák, taky jsem ho měl, ale nějak mě neoslovil. Proti zenitu ale o několik tříd vejš (jezdí na 2 batery LR44 nebo SR44, vydržej dlouho, ale je fajn je mít po ruce v záloze).
  • 0

#103 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2011 - 18:54:34

To tallpe: Kolik kg to asi tak váží. Myslíš, že by bylo možné to převést autobusem z Brna do Oslavan? Kolik bys za ten zvětšovák chtěl?

To jenda1250: Jaký jsou nevýhody té P30?
  • 0

#104 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 listopad 2011 - 19:51:27

Te zvětšovák váží asi 8kg, je to samozřejmě možný převést busem nebo vlakem. Myslím, že to má zabalený v kufru, takže pohoda.

P30: On nemá nevýhody, jenom mi skrátka nesednul. Proti ME-super menší a tmavší hledáček šikmý zaostřovací klín (měl jsem P30t), myslím, že čte už i DXkód a nejde manuálně nastavit citlivost. Navíc jak tak na to koukám, ta P30 nemá závit na drátěnou spoušť.

Naprotitomu má tlačítko hloubky ostrosti, navíjí film stejně jako AF zrcadlovky a ne jako manuální (obrovská výhoda pokud chceš hned po dofocení vyvolávat, protože se nekroutí), čas se nastavuje kolečkem a vidím tak hned co mám nastavený (Me-super má jenom tlačítka +a-).

víc viz odkaz: http://kmp.bdimitrov.../film_P/P3.html
  • 0

#105 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2011 - 09:40:50

To tallpe: Byl bys tedy ochoten ho poslat do světa? Kdyby byl v kufru nebo v čemkoliv co by se dalo převézt z Brna, tak by to bylo dobrý :). Kdybys souhlasil tak dej termín a můžeme se setkat, někam třeba zajít, potřeboval bych si nacvičit jak dát film do vývojnice, kterou teda zatím nemám, ale nevadí :D. Chybí mi už jen vývojnice, vývojka, ustalovač, snad to někde seženu :D

P30: V mém případě se taky jedná o model "t". Uvidíme co z něj bude, nějaké objektivy na Pentax mám doma tak by to nemuselo být špatný :)

Mám strašnou chuť se do toho pustit! :)
  • 0

#106 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 listopad 2011 - 12:31:41

To tallpe: Byl bys tedy ochoten ho poslat do světa? Kdyby byl v kufru nebo v čemkoliv co by se dalo převézt z Brna, tak by to bylo dobrý :). Kdybys souhlasil tak dej termín a můžeme se setkat, někam třeba zajít, potřeboval bych si nacvičit jak dát film do vývojnice, kterou teda zatím nemám, ale nevadí :D. Chybí mi už jen vývojnice, vývojka, ustalovač, snad to někde seženu :D

P30: V mém případě se taky jedná o model "t". Uvidíme co z něj bude, nějaké objektivy na Pentax mám doma tak by to nemuselo být špatný :)

Mám strašnou chuť se do toho pustit! :)

Ustalovač a vývojku máš v poště. Ještě to nedorazilo?
  • 0

#107 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2011 - 12:50:27

Díky Tilberiene, ještě nee, na poštu se koukám denně a pořád nic tak tedy nevím. Kdy zhruba jsi to posílal? :)
  • 0

#108 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2011 - 17:19:34

Není tu někdo kdo by měl přebytečnou jednu funkční vývojnici? Panpriatel mi říkal, že ji pošle, ale asi ji neposlal, ani na email nezareagoval, ale třeba je někde v zahraničí. No uvidíme.
To Tilberian: Na kolik filmů mi ta vývojka a ustalovač vystačí? :)
  • 0

#109 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 5 listopad 2011 - 23:40:12

To tallpe: Byl bys tedy ochoten ho poslat do světa? Kdyby byl v kufru nebo v čemkoliv co by se dalo převézt z Brna, tak by to bylo dobrý :). ...


Zvětšovák je zabalený v kartonové krabici o rozměrech cca 70x40x22cm a celé to váží kolem 8-9 kg. Dá se to zavázat, případně zalepit, ale na transport je šikovná modrá taška Ikea, kterou vezmeš do ruky nebo přes rameno mnohem líp než krabici za provaz.
Žárovka do zvětšováku je relativně drahá, naposledy jsem viděl asi 200W za 300 korun. Ale do tohohle Axomatu je doporučená maximálně 150W. Zdejší zkušení borci ti snad poradí, jestli by byla silnější žárovka problém nebo jestli se dá sehnat někde stopadesátka nebo zda existuje nějaké fungující náhradní řešení.
Pokud by ti nedošla vývojka od Tilberiena, dám ti na negativ lahvičku Calbe R 09 (= Rodinal), ustalovače bych ti mohl trochu odlít taky. Pozitivní vývojku nemám.
Na setkání, pokud si chceš zvětšovák odvézt, se domluvíme emailem. Mě to bohužel vychází pořád až pozdě večer, jinak mám víc času o víkendech. Napiš mi první, podle toho, jak máš dobré spojení do Brna a zase domů, já se pokusím tvému návrhu přizpůsobit. Sobota nebo neděle asi bude v mém případě schůdnější.
  • 0

#110 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 6 listopad 2011 - 09:03:12

Díky Tilberiene, ještě nee, na poštu se koukám denně a pořád nic tak tedy nevím. Kdy zhruba jsi to posílal? :)

Ve středu, myslím 2 ustalovače, nějakou vývojku. Máš to tam napsaný. Ustalovač na cca 10 filmů a vývojka tak nějak podobně. Máš to jen na zkoušku. Rozmíchej si ty ustalovače zvlášť a jednu láhev si označ jako negativní a druhou jako pozitivní. Negativní používej jen na filmy a pozitivní jen na papíry. U vývojky to samý. Máš tam tuším nějakou univerzálku a fotodon. Ten fotodon je jen na filmy a ta uviverzálka na obojí, ale na filmy se musí naředit. U všeho sou návody.
  • 0

#111 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2011 - 16:18:30

Díky Tilberiene, díky tallpe -> domluvíme se už skrze email.

Mohl by mi tu někdo prosím poradit jak to tedy s tou žárovkou udělat? Kde ji koupit,cena, jaký přesně typ (řeší se např. barevná teplota?)...
  • 0

#112 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 09:43:06

Díky Tilberiene, díky tallpe -> domluvíme se už skrze email.

Mohl by mi tu někdo prosím poradit jak to tedy s tou žárovkou udělat? Kde ji koupit,cena, jaký přesně typ (řeší se např. barevná teplota?)...


rozhlédni se na internetu. Je k mání kryptonová opálová žárovka 75 a 100w po 28kč a do axomatu pasuje. Barevnou teplotu teď neřeš... to bude jeden z mnoha další krok, multigradační filtrace....
když se ti povede vyvolat negativ tak akorát, půjde ti zvětšit na MG papír bez filtrací a na pevnou gradaci "normal" taktéž.
  • 0

#113 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 15:14:39

Dobře, tohle je tedy to nejlepší řešení? Dá se tahle kryptonová žárovka 100 W koupit někde v Brně abych ji nemusel kupovat s drahým poštovným. Klidně bych si koupil výkonější jak tu někdo říkal myslím 150 W pro tento zvětšovák Popř. bych ji mohl koupit třeba z ebaye nebo tak. Jaký typ poté koupit? :roll:
  • 0

#114 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 15:23:57

Dobře, tohle je tedy to nejlepší řešení? Dá se tahle kryptonová žárovka 100 W koupit někde v Brně abych ji nemusel kupovat s drahým poštovným. Klidně bych si koupil výkonější jak tu někdo říkal myslím 150 W pro tento zvětšovák Popř. bych ji mohl koupit třeba z ebaye nebo tak. Jaký typ poté koupit? :)


každý má své nejlepší řešení asi takové, pro které se rozhodne na základě svých nějakých priorit.
Axomat má malou hlavu. Opálová 150W od škody má velkou baňku. levná kryptonka má baňku malou - velikostí srovnatelnou s orig. 75 i 100W, které se dávaly do opemusů a axomatů za krále klacka.
ebay+poštovné, škoda+poštovné, internetový VO a MO, který je tuším někde na moravě a dodá to do 4 dnů domů, pár šupů +poštovné a nevím jak ty, takové věci kupuju min. po 2ks, co kdyby jedna prdla..... Rozhodně je poštovné v ČR levnější než ze zahraničí. Vyber si sám... :roll: :) čus
  • 0

#115 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 16:42:50

Poštovné je všude příliš vysoké... CO jsi myslel tím MO a VO?

To Tilberien : zásilka dorazila, díky moc :roll:, mám dotaz: mám tu dvě univerzální vývojky a dva kyselé ustalovače, co je to tedy ten fotodon?
Ten ustalovač se nevylívá, že? Opírá se to v něm pořád dokola, dokud úplně neodejde, že? Vývojka se vylívá po použití nebo ne?
  • 0

#116 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 7 listopad 2011 - 17:13:42

Poštovné je všude příliš vysoké... CO jsi myslel tím MO a VO?

To Tilberien : zásilka dorazila, díky moc :roll:, mám dotaz: mám tu dvě univerzální vývojky a dva kyselé ustalovače, co je to tedy ten fotodon?
Ten ustalovač se nevylívá, že? Opírá se to v něm pořád dokola, dokud úplně neodejde, že? Vývojka se vylívá po použití nebo ne?

A sorry, tak jsem si to poplet s bazárkem. Ustalovač je na cca 10 filmů, snese i víc, ale nemá smysl šetřit. Vývojka tuším taky tak nějak. Poslal jsem Ti to jen na zkoušku procesu, aby sis to ošahal. Pokud budeš pokračovat, stejně si asi vybereš vývojku, která Ti sedne a ustalovač to samý.
  • 0

#117 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 17:30:24

Takže se nic nevylívá, že? Jen co seženu vývojnici se do vyvolávání pustím :roll:
  • 0

#118 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 7 listopad 2011 - 18:09:31

Takže se nic nevylívá, že? Jen co seženu vývojnici se do vyvolávání pustím :)

Koukej si přečíst maila :roll:
  • 0

#119 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:08:49

Už čtu, už čtu :lol:, Neměl by někdo vývojnici, prosím?
  • 0

#120 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:17:50

já bych měl plastimatku, klidne ti ji dam ale pohybuju se na sumave nebo v praze
  • 0

#121 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:22:00

Poštovné je všude příliš vysoké... CO jsi myslel tím MO a VO?

maloobchod (MO) a velkoobchod (VO), docela dlouho zažité zkratky.
  • 0

#122 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:25:12

To Brkoslav01 : Poštový bych ti za tu plastimatku zaplatil třeba převodem na účet.
To Jirinol : Promiň, ale v životě jaksi používám jiné zkratky :lol:
  • 0

#123 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:32:10

ted me napada ze kamoska by to mohla vzit po vikendu do prahy, napis me maila dyztak brkoslav01@seznam.cz
  • 0

#124 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:32:40

do brna sem chtel rict :lol:
  • 0

#125 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:33:50

To Jirinol : Promiň, ale v životě jaksi používám jiné zkratky :)

nemám co promíjet, tohle není můj problém :lol:
  • 0

#126 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 11:55:47

V Brně jsem tak málo... radši bych poslal peníze na účet za poštovné, šlo by?
  • 0

#127 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 12:00:30

V Brně jsem tak málo... radši bych poslal peníze na účet za poštovné, šlo by?


Poštovné je všude příliš vysoké...
:lol: :)
  • 0

#128 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 12:03:46

:lol: Jasně, jenže poštovné za dopis, nebo malej balíček je do 50 kč, zatímco dobírka je všude 120-130. K té žárovce : nedá se koupit něco jinýho než kryptonová? V Brně ji snad nemůžu na e-shopech najít.
  • 0

#129 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 12:42:34

:) Jasně, jenže poštovné za dopis, nebo malej balíček je do 50 kč, zatímco dobírka je všude 120-130. K té žárovce : nedá se koupit něco jinýho než kryptonová? V Brně ji snad nemůžu na e-shopech najít.


dá se koupit cokoli, jde o to, co ti bude fungovat....
:lol:
  • 0

#130 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 16:51:06

Dobře, tak přesněji : co je nejlepší a nejdostupnější řešení zároveň?
  • 0

#131 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 17:16:38

Dobře, tak přesněji : co je nejlepší a nejdostupnější řešení zároveň?


to, které si zvolíš sám.
  • 0

#132 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 19:53:03

Vy mi tady vždycky tak hezky odpovíte, že? Na blbou otázku, blbá odpověď :D. Tedy znovu: Proč se používá kryptonová žárovka? Jaký je rozdíl mezi kryptonovou a opálovou žárovkou? Jaký další typ žárovky se může použít? Kde danou žárovku koupit v Brně. Je tu tolik fotografů z Brna tak aspoň někdo by mohl vědět, ne? :wink:

Brkoslave01: Nešla by ta plastimatka poslat jako doporučunej balíček dopis či něco takového levného? Nemá tu někdo třeba zrovna žárovku do průměru baňky 8 cm a výkonu od 100W nahoru a zároveň nějakou vývojnici? Poštovné platím! :lol:
  • 0

#133 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 8 listopad 2011 - 20:13:03

Koukám, že už tady měsíc sháníš temnokomornické vybavení, pokud možno za poštovné(chápu). Měl by ses už pustit aspoň do vyvolání filmu - jak uvidíš svůj první negativ tak tě to nepustí. :wink:
imho - nabídky, které ti šly(např. od Jirinola) nejdou zaplatit.
Přeju Dobré světlo :lol:
  • 0

#134 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 8 listopad 2011 - 21:59:57

napiš mi do mailu adresu, domluvime se
  • 0

#135 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 8 listopad 2011 - 22:09:28

Nemůžu vyvolávat bez vývojnice... Kdyby měl někdo cokoliv co by se hodilo, uvítám. Poštovné hradím já.
  • 0

#136 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 listopad 2011 - 07:08:17

Vy mi tady vždycky tak hezky odpovíte, že? Na blbou otázku, blbá odpověď :D. Tedy znovu: Proč se používá kryptonová žárovka? Jaký je rozdíl mezi kryptonovou a opálovou žárovkou? Jaký další typ žárovky se může použít? Kde danou žárovku koupit v Brně. Je tu tolik fotografů z Brna tak aspoň někdo by mohl vědět, ne? :wink:

Brkoslave01: Nešla by ta plastimatka poslat jako doporučunej balíček dopis či něco takového levného? Nemá tu někdo třeba zrovna žárovku do průměru baňky 8 cm a výkonu od 100W nahoru a zároveň nějakou vývojnici? Poštovné platím! :lol:

Protože sehnat opálovku je docela problém. Kryptonová je asi nejlevnější náhrada. Proto.
  • 0

#137 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 09:36:01

Vy mi tady vždycky tak hezky odpovíte, že? Na blbou otázku, blbá odpověď :lol:. Tedy znovu: Proč se používá kryptonová žárovka? Jaký je rozdíl mezi kryptonovou a opálovou žárovkou? Jaký další typ žárovky se může použít? Kde danou žárovku koupit v Brně. Je tu tolik fotografů z Brna tak aspoň někdo by mohl vědět, ne? :wink:


Pedro, už jsem si říkal, že sem nepolezu, protože reagovat na tvé dotazy a snad ti i nabízet pomoc mi už připadá jako házení hrachu na zeď.
Místo pokládání množství nyní už docela zbytečných a dost triviálních otázek zkus informace hledat, například co je opálová žárovka, co je kryptonová žárovka, atd... Nebudu to tady vysvětlovat, to jsou základní informace, které se dají najít a do hlavy nasoukat i samostudiem - máš to snadné, díky internetu velice snadné, a velmi rychlé.
Začínám mít dojem, že už trošku začínáš zneužívat ochoty a dobroty zdejších temnokomorníků, aniž bys projevil snahu něco pro začátek udělat sám. Pouze natažená dlaň a honem honem, když ti někdo nedá něco, co potřebuješ a co ti tu erudovaní kolegové poradili, zadarmo a hned, je zle.
Nojo, nová doba......
a tím zde končím.
Hodně zdaru přeji.
J.
  • 0

#138 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:10:23

Právě včera jsem se do té teorie pustil. Ano, už vím, že vývojka se nevylévá, časy působení se prodlužují s tím, čím více filmů se na dané vývojce vyvolá, atd. Nechtěl jsem aby to vyznělo tak, že: Teď mi všechno pošlete, ať můžu hned vyvolávat.
Kryptonová žárovka je asi jen na 2-3 e-shopech a poštovné je všude 120, proto by mě zajímalo, jestli se nedá sehnat někde blíž a levněji v době, kdy je vyvolávání a zvětšování na ústupu a všichni se všeho zbavují. Koukal jsem se po těch vývojnicích na netu a zrovna plastimatka, je tam za asi 125 kč což mi připadá docela dost.
Omlouvám se za své základní neznalosti, pokusím se vše co nejrychleji dohnat.
  • 0

#139 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:20:34

Právě včera jsem se do té teorie pustil. Ano, už vím, že vývojka se nevylévá, časy působení se prodlužují s tím, čím více filmů se na dané vývojce vyvolá, atd. Nechtěl jsem aby to vyznělo tak, že: Teď mi všechno pošlete, ať můžu hned vyvolávat.
Kryptonová žárovka je asi jen na 2-3 e-shopech a poštovné je všude 120, proto by mě zajímalo, jestli se nedá sehnat někde blíž a levněji v době, kdy je vyvolávání a zvětšování na ústupu a všichni se všeho zbavují. Koukal jsem se po těch vývojnicích na netu a zrovna plastimatka, je tam za asi 125 kč což mi připadá docela dost.
Omlouvám se za své základní neznalosti, pokusím se vše co nejrychleji dohnat.


nejde o to, jestli je žárovka kryptonová nebo obyčejná, podstatné je, aby její baňka byla z opálového skla, tj. mléčně bílá v mase skla, nejen jen "mléčná" na povrchu.... tyhle nemívají v každém krámě, je nutno hledat, a pokud je, brát... žárovek ubývá, jak jistě víš....
vývojnici budeš asi kupovat na několikrát, jako již mnoho lidí před tebou... napřed tu levnou - plastimatku - než zjistíš, že teče a občas do ní jdou blbě nasoukat filmy - možná budeš mít štěstí na kus a bude to ok... (třeba po 5 bryndajících ti přijde do ruky konečně těsná, nebo budeš mít štígro hned napoprvé, kdož ví?) a jestli budeš mít smůlu, budeš vyvolávat pravidelně a nebudeš chtít přijít o nervy, stejně budeš kupovat jinou, lepší a o něco dražší. A až zjistíš, že levně se dá kupovat i ve světě - chce to trpělivost a spoustu času stráveného šnupáním, hledáním a mnoha neúspěšnými dražbami, třeba koupíš i jobo či patersona třeba i na 5 kinofilmů za cenu dvou superlevných plastimatek, a to mít štěstí budeš. A tak je to se všemi krámy potřebnými i nepotřebnými k focení, vyvolávání a zvětšování.
  • 0

#140 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:04:04

Dobře, díky za selské vysvětlení opálové žárovky, v praxi jde o to aby světlo bylo co nejvíce difuzované a tím pádem nebylo vidět vlákno, ne?

O plastimatkách jsem taky četl na netu a chválu na ně moc nepěli, bylo by asi lepší hned ze startu ušetřit starosti, využít zkušeností zkušenějších a koupit Jobo. Tahle by nebyla špatná, ale chybí jí ta cívka...

http://www.ebay.com/...0c#ht_500wt_949

Což, jít do toho?
  • 0

#141 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:07:10

Dobře, díky za selské vysvětlení opálové žárovky, v praxi jde o to aby světlo bylo co nejvíce difuzované a tím pádem nebylo vidět vlákno, ne?

O plastimatkách jsem taky četl na netu a chválu na ně moc nepěli, bylo by asi lepší hned ze startu ušetřit starosti, využít zkušeností zkušenějších a koupit Jobo. Tahle by nebyla špatná, ale chybí jí ta cívka...

http://www.ebay.com/...0c#ht_500wt_949

Což, jít do toho?


do nekompletních krámů určitě nejít, přinese ti to jen další starosti a výdaje, značka neznačka. Zaregistruj se na íbeji, založ si paypal účet a hledej v UK Paterson, nejen já si je tam pořídil za pár haléřů.....
neb nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné krámy, asi tak.
  • 0

#142 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:20:17

Pán tam má ve své nabídce i tu cívku, tak jsem se ho poptal jestli z toho dokáže složit jednu funkční vývojnici, uvidíme....
Na eBayi už jsem registrován a docela dost věcí už jsem tam koupil. Kouknu po těch Patersonkách. Teď už jen pořešit opálovou žárovku, tu asi nemá cenu na eBayi kupovat, že?
  • 0

#143 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:21:25

Pán tam má ve své nabídce i tu cívku, tak jsem se ho poptal jestli z toho dokáže složit jednu funkční vývojnici, uvidíme....
Na eBayi už jsem registrován a docela dost věcí už jsem tam koupil. Kouknu po těch Patersonkách. Teď už jen pořešit opálovou žárovku, tu asi nemá cenu na eBayi kupovat, že?


máš na rozhazování? :D
  • 0

#144 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:22:40

Já si dovolím upozornit, že nová kvalitní vývojnice na dva kinofilmy dnes stojí kolem sedmi stovek (Paterson, Kaiser), což jsi asi už dávno zjistil. Mě tedy něco přes stovku za Plastimatku tak tragické nepřijde, pokud ti prodejce zaručí, že je funkční. Jestli ovšem není lepší se zvednout a někam dojet, než platit poštovné za bazarovou věc, aniž bys ji předtím viděl.
Takové maličkosti jako žárovky v eshopu ani nehledej, alespoň ne v Brně, musíš do prodejny zavolat jestli mají a zajít tam osobně. Spousta zboží se prostě do eshopu vůbec nedává i když je na pultě.
Jak asi brzy zjistíš, tak ono sehnat vybavení je docela chození a okounění, často dost dlouho bez kloudného výsledku. Stejně jako fotku nevysedíš u stolu. Ale to si už budeš muset přežvýkat sám.
Jestli tedy potřebuješ vyloženě "nakopnout", tak vývojnici Paterson i Kaiser v Brně snadno koupíš (každou v jiném obchodě, ta první je dokonce v jejich eshopu), bazarové Plastimatky (ovšem dost ušmudlané) taky. Krásnou bílou žárovku Kaiser, ovšem moc silnou pro Axomat, mají tamtéž co stejnojmennou vývojnici, obojí skladem. Taky vedou chemii, papíry, filmy, atd, atd, a v neposlední řadě skvělý časopis Temnokomorník. Abys neřekl, že ti servíruju všechno až pod nos, tak jména těch dvou prodejen si už najdi sám. Jen tady na Temné se objevila v nedávné době několikrát. Hodně štěstí.

P.S. Nestačilo by tu žárovku méně žhavit, když už je moc silná? Co na to zkušení kolegové?
  • 0

#145 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:28:27

Pán tam má ve své nabídce i tu cívku, tak jsem se ho poptal jestli z toho dokáže složit jednu funkční vývojnici, uvidíme....
Na eBayi už jsem registrován a docela dost věcí už jsem tam koupil. Kouknu po těch Patersonkách. Teď už jen pořešit opálovou žárovku, tu asi nemá cenu na eBayi kupovat, že?


Krindapána chlape, poštovné v EU stojí tolik, že když připočteš cenu vydraženého předmětu, koupíš totéž nové nebo mírně jeté u nás. Jestli ty nemáš náhodou ten G.A.S. :D
  • 0

#146 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:52:30

P.S. Nestačilo by tu žárovku méně žhavit, když už je moc silná? Co na to zkušení kolegové?[/quote]

Podžhavení žárovky bych nedoporučoval, silně se změní barva k červené a ta papíry nezajímá, jsou modrocitlivé (multigrade modro + zelenocitlivé).
  • 0

#147 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 9 listopad 2011 - 14:08:23

já ti tu plastimatku snad pošlu - bryndá ale za poštovný je tvoje :D
  • 0

#148 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 14:22:56

[quote]P.S. Nestačilo by tu žárovku méně žhavit, když už je moc silná? Co na to zkušení kolegové?[/quote]

Podžhavení žárovky bych nedoporučoval, silně se změní barva k červené a ta papíry nezajímá, jsou modrocitlivé (multigrade modro + zelenocitlivé).[/quote]

Já to tušil, no je vidět, že pozitivní proces nedělám a neznám :D
  • 0

#149 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 16:36:51

TO tallpe: Jeden z těch obchodů je 100% FotoŠkoda, že? :D Když jsme u toho méně žhavení žárovek, nevystal by při dlouhém osvitu papíru problém, který je u DSLR když je čip osvětlován po dlouhou dobu malým zdrojem světla tak vzniká docela velký šum?

To MrB14ck : Jak moc teče je to pár kapek nebo z toho trvale teče čůrek vody?
  • 0

#150 civito

civito

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
  • LocationHlohovec, Slovensko
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 17:27:29

Když jsme u toho méně žhavení žárovek, nevystal by při dlouhém osvitu papíru problém, který je u DSLR když je čip osvětlován po dlouhou dobu malým zdrojem světla tak vzniká docela velký šum?


:D :)
Si robis prdel???
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních