Přejít na obsah


Fotka

Nejlepší kompakt všech dob


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#1 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 11:05:34

Již nějakou dobu uvažuju o koupi nějakého kapesního kinofilmového kompaktu jakožto kapesní alternativu zrcadlovky. Jenže těch kompaktů je na světě tolik, že než by se tím člověk probral, vyhledal si jejich parametry a nějakej si vyvolil, tak už by možná filmy nebyly ve volném prodeji...

Chtěl bych se tedy zeptat zkušených a pyšných majitelů kompaktů - který jste si vy během let vyvolili jako své číslo 1?

Co se mých požadavků na takový kompakt týče, bylo by jich tolik, že asi vysoko překračují rovinu kompaktů. Z těch reálných snad alespoň - určitě musí mít dobře kooperující vypínatelný blesk a co nejsvětelnější ostrý 35mm objektiv. Výhodou by byl i velký rozsah expozičních časů, ale to už je u kompaktů asi utopie... můžeme se však bavit o dálkoměrech s bleskem. z vásadě mi jde jen o to, aby byl dostatečně skladný.

Měl by pro mne někdo nějaký tip?
Vřelé díky.
  • 0

#2 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 11:54:45

Již nějakou dobu uvažuju o koupi nějakého kapesního kinofilmového kompaktu jakožto kapesní alternativu zrcadlovky. Jenže těch kompaktů je na světě tolik, že než by se tím člověk probral, vyhledal si jejich parametry a nějakej si vyvolil, tak už by možná filmy nebyly ve volném prodeji...

Chtěl bych se tedy zeptat zkušených a pyšných majitelů kompaktů - který jste si vy během let vyvolili jako své číslo 1?

Co se mých požadavků na takový kompakt týče, bylo by jich tolik, že asi vysoko překračují rovinu kompaktů. Z těch reálných snad alespoň - určitě musí mít dobře kooperující vypínatelný blesk a co nejsvětelnější ostrý 35mm objektiv. Výhodou by byl i velký rozsah expozičních časů, ale to už je u kompaktů asi utopie... můžeme se však bavit o dálkoměrech s bleskem. z vásadě mi jde jen o to, aby byl dostatečně skladný.

Měl by pro mne někdo nějaký tip?
Vřelé díky.



vláken na tohle téma tu je nespočeně, stejně jako bude nespočeně doporučení. moje doporučení: co se ti líbí, si pořiď, výběr je široký úměrně obsahu tvé kapsy. :lol:
  • 0

#3 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 13 prosinec 2011 - 12:32:01

Asi tady bude silná základna mjůčkařů, já kdybych měl přebytečné peníze asi šel do Yashicy T4 asi jen tak ze sympatií ke značce a solidní pověsti.
  • 0

#4 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 13 prosinec 2011 - 12:38:04

Již nějakou dobu uvažuju o koupi nějakého kapesního kinofilmového kompaktu jakožto kapesní alternativu zrcadlovky. Jenže těch kompaktů je na světě tolik, že než by se tím člověk probral, vyhledal si jejich parametry a nějakej si vyvolil, tak už by možná filmy nebyly ve volném prodeji...

Chtěl bych se tedy zeptat zkušených a pyšných majitelů kompaktů - který jste si vy během let vyvolili jako své číslo 1?

Co se mých požadavků na takový kompakt týče, bylo by jich tolik, že asi vysoko překračují rovinu kompaktů. Z těch reálných snad alespoň - určitě musí mít dobře kooperující vypínatelný blesk a co nejsvětelnější ostrý 35mm objektiv. Výhodou by byl i velký rozsah expozičních časů, ale to už je u kompaktů asi utopie... můžeme se však bavit o dálkoměrech s bleskem. z vásadě mi jde jen o to, aby byl dostatečně skladný.

Měl by pro mne někdo nějaký tip?
Vřelé díky.



vláken na tohle téma tu je nespočeně, stejně jako bude nespočeně doporučení. moje doporučení: co se ti líbí, si pořiď, výběr je široký úměrně obsahu tvé kapsy. :D

Myslis to tak jiri ze ked mas kapsu prazdnu tak si kupis lacny velky fotak a ked ju mas plnu penazi a velky fotak sa ti tam nezmesti tak si mozes dovolit kupit drahy maly fotak?
:lol:
  • 0

#5 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 13 prosinec 2011 - 12:38:41

Do výběru jistě přijdou Contaxy - T1, T2 (Sonnar 38/2,8), T3 (Sonnar 35/2,8) a Olympus mju.
  • 0

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 13 prosinec 2011 - 12:41:40

Vážený kolego, zcela jistě Olympus XA!!! "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#7 el

el

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 55 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 prosinec 2011 - 13:06:35

yashica T - mel jsem kdysi a to zeiss sklo je proste uzasne (akorat musi spravne zaostrit) :lol:
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 prosinec 2011 - 13:10:45

olympus XA je skvělý, rozhodně disponuje nejlepším poměrem výkon/cena. sám jej mám...ale na absolutní grál, bez ohledu na cenu, bych jej asi nedal. to by musel mít celokovové tělo a lepší přetáčení filmu. dálkoměr se musí dobastlit bo žlutá skvrna je málo výrazná. a mechanicky to paráda není. je pravda, že aparát bez těchto neduhů a se zachováním vlastností by nestál 40 ale 400ojro. optika je však špicovní a vleze se do kapsy.

..já bych nejrači bral Minoltu TC-1 :lol:
  • 0

#9 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 13 prosinec 2011 - 13:44:50

contax t3 alebo nikon 35ti
na kompakte musi byt 35ka
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 14:00:25

...na kompakte musi byt 35ka

hm... kompakt chápu jako aparát pro PhD.
(push here, dummy)
jeden takový mám, Agfa Optima II. baterky není třeba, zaostří se podle tří symbolů, pouze se zmáčkne spoušť, pokud v hledáčku je vidět zelené kolečko. když se objeví červené, nelze exponovat - což pochopí i totální blb, který umí přecházet silnici na semaforech. Objektiv je řezák, film mi z toho vylezl tak rovnoměrně naexponovaný, že mi málem vypadly bulvy ze lbi...
(v jednoduchosti je krása, to ovšem neznamená, že když jsem jednoduchej, považoval bych se za krasavce
:lol: )
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:00:40

Konica Hexar AF (35/2)
Ricoh GR1 (28/2,8??)
  • 0

#12 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:05:12

to Jirinol: hlavním cílem tohoto vlákna mělo být oddělení zrna od plev. chci říct, že trh byl svého času přesycen nespočetným množstvím kompaktních přístrojů pro absolutní diletanty, kteří od těchto strojů nikdy neočekávali víc, než z kodaku dvoustovky obdržet 36 snímků 9x12. a když se stalo, že tam byly 2 ostré fotky, tak byl důvod k radosti. z těchto důvodů jsem se o tyto přístroje taktéž nikdy nezajímal. ale věřím, že je mezi nimi několik zdařilých modelů, do kterých lze bez větších obav založit ČB negativ a z výsledku očekávat zvětšovatelnost v komoře... a jelikož nemám ánung, které z té masy by to mohli být, chtěl jsem obdržet pár tipů od spokojených majitelů...

to all: Ach ano, ty contaxy jsou asi ale trochu jiná cenová kategorie... Olympus XA a Mju byly doposavad mý 2 horký favoriti. Jenže u toho ixáčka se mi trochu nelíbí jeho rozměry s tim přídavnym bleskem (jelikož blesk je u toho kompaktu dost zásadní kritérium - jakožto alternativa k Pentaxu super A, kterej blesk samo nemá...)
Všechny Vaše ostatní tipy, jak jsem je lustroval, se mi zdají být trochu nedostupným zbožím jak z hlediska ceny tak z hlediska dostupnosti na bazarovém trhu. Leč díky za ně.

Tedy se ještě zeptám, jak je na tom to Mjučko, popř. která z variant zdá se vám být nejlepčí? (tuším, že je více generací...) Tedy, bavme se samozřejmě o nezoomových variantách...
Děkuji.
  • 0

#13 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:06:46

contax t3 alebo nikon 35ti
na kompakte musi byt 35ka


Plně souhlasím. Ale to už se blížíme dalšímu "kompaktu snů" - Contax G1 (G2) s tou 35. To je asi maximum co se týče kvality. Váha, rozměry a cena jsou ale taky výše. Jde o to, co preferuješ - kvalitu? cenu? váhu? kompromis?
Zdařec Luigi :lol:
  • 0

#14 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:07:06

wow! ten hexar vypadá nádherně!
  • 0

#15 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:09:00

to Jirinol:
Tedy se ještě zeptám, jak je na tom to Mjučko, popř. která z variant zdá se vám být nejlepčí? (tuším, že je více generací...) Tedy, bavme se samozřejmě o nezoomových variantách...
Děkuji.


Pak určitě Mju II.
Luigi :lol:
  • 0

#16 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:10:23

Luigi: no tak kvalita je bez debat (jenže bývá bohužel přímo úměrná ceně...), leč na druhém místě bude nejspíš ta cena - jelikož to má být tak trochu "pártyfoto" varianta, chtěl bych se vejít tak do patnáctiset... na "umění" mám zrcadlovku a ta blesk nepotřebuje...
  • 0

#17 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:15:42

Luigi: no tak kvalita je bez debat (jenže bývá bohužel přímo úměrná ceně...), l.

promiň, nechal jsem se unést tím názvem "nejlepší kompkat všech dob" - proto ten Contax g2 a zeiss optika bez konkurence. Jinak za 1500 je k sehnání nový Mju2. je to fakt kolibřík do kpasy s výbornými parametry. Jen chce trošku slušné zacházení.
Zdařec Juigi :lol:
  • 0

#18 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:27:13

Luigi: nene, to je v pořádku. ono je dobrý vidět tyhlety rolls royce mezi kompaktama - člověk se aspoň může pokochat jejich krásou a porovnat parametry (já si třeba vůbec nebyl jistej, jakej největší rozsah clon a exp. časů se u kompaktů kdy dělal...)
  • 0

#19 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:38:23

Ještě k tomu Mjučku - našel jsem inzerát na tu dvojku za 1000Kč - to by mohla být asi docela adekvátní cena, ne?
  • 0

#20 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 13 prosinec 2011 - 15:41:39

.... založit ČB negativ


Ak chceš fotiť na čb, odporúčam mrknúť po niečom, čo má závit na filtre. Ja osobne filtrum skoro vždy, pomáha to tonalite.

Z mojich tipov, ktoré som mal v ruke a niektoré mám ešte doma:

- Konica Hexar AF (cca 8-10 tis Kč podľa stavu). Väčší, ale excelentný. Treba si dávať pozor na tzv. "sticky shutter" (miernu, opraviteľnú technickú závadu, občas sa vyskytne).

- Ricoh GR1v (filtre idú nasadiť s nejakou špeci predsádkou, nemal som, ale vraj áno). Excelentný, drahý, vreckový.

- Nikon L35AF. Plnoautomat, ale za tú cenu výborné výsledky (mám dva): Sonnar 35/2,8, pekný svetlý hľadáčik, výborný výstup, cena do 1000CZK. Viac verzií, brať prvú.

- Fuji DL Super Mini (28mm, bohužaiľ nemá filtrový závit)

Ešte existuje kopec iných, píšem len to, čo som mal v ruke.
Každopádne odporúčam zvážiť tie filtre, u mňa jeden z rozhodujúcich faktorov.
  • 0

#21 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 16:07:31

to Jirinol: hlavním cílem tohoto vlákna mělo být oddělení zrna od plev.... a jelikož nemám ánung, které z té masy by to mohli být, chtěl jsem obdržet pár tipů od spokojených majitelů...

No vidíš, v tom se shodneme. Ode mě jsi tip dostal. a nemyslím to jako blbou srandu, já nejen tímto pro tebe srandaaparátem fotím a zvětšuji z něj, stejně jako s těmi 600-800x dražšími.

... Jenže u toho ixáčka se mi trochu nelíbí jeho rozměry s tim přídavnym bleskem (jelikož blesk je u toho kompaktu dost zásadní kritérium -

:lol:
přídavnej blesk to prodlouží, pravda... ovšem kterejpak jinej minikompakt ti nabídne na blesku směrné číslo 16 či 20 a slušný reflektor?
  • 0

#22 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 prosinec 2011 - 16:13:04

ak chceš fotiť na čb, odporúčam mrknúť po niečom, čo má závit na filtre. Ja osobne filtrum skoro vždy, pomáha to tonalite.

jo na todle jsem zapomněl u XAčka - popravdě řečeno asi jediná věc, která mne doopravdy se*e. zbytek se dá řešit jednoduše či si na něj zvyknout.
  • 0

#23 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:07:14

Nikon 35Ti moc kompaktní není, tvarem a váhou připomíná cihlu. Navíc má trochu moc ovládacích prvků. Můj kus mne optickým výkonem nijak neoslnil.

Konica Hexar AF je ještě větší, o kompaktu se vůbec nedá mluvit. Blesk je externí. Fotí výborně.

Yashicu T4 jsem měl, výsledky byly vysloveně špatné, asi vadný kus.

Agfa Optima je velké a těžké heblo, větší než moderní zrcadlovky. Nicméně fotí výborně. Lepší je verze S s dálkoměrem. Byl to první sériově vyráběný foťák s plně automatickou expozicí.

Z levných kompaktů bych mohl doporučit mjučko I i II (jako párty foťák je lepší I, na venek II), Nikon AF600, Ricoh R1, Konica BigMini.

Z drahých bych doporučil Contax T3. Ze zkoušených typů je téměř nejmenší (spolu s Ricohem GR1) a kvalita fotek je nejlepší (spolu s Leicou Minilux a Nikonem 28Ti).
  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:35:04

Dobrý a levný kompakt se jmenuje zorkij, nejlépe se zásuvným objektivem, pak je do kapsy. Ovšem zybudovaný blesk nemá :lol:
  • 0

#25 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:50:52

za mě mju:II, splňuje podmínky a je levnej:)
fotím s ním kamarády a rodinu, občas něco na ulici, ale co je na něm dokonalý je, že je nenápadnej, nestrhává pozornost.
a objektiv má skvělej
tady se můžeš přesvědčit
  • 0

#26 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 prosinec 2011 - 17:54:38

tak dropbox nějak nefunguje, no nahrál jsem to tam znova možná se to probudí...
  • 0

#27 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 13 prosinec 2011 - 18:37:13

Z osobní zkušenosti Leica MiniLux - nej. fotky, nejodolnější - titanová
a Olympus Stylus Epic ( MjuII bez zoomu ) - malé lehké prostě skvělé
  • 0

#28 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 18:38:04

Z levných kompaktů bych mohl doporučit mjučko I i II (jako párty foťák je lepší I, na venek II)


Z čeho se dá tak usuzovat? Já to totiž budu chtít převážně asi na focení s bleskem. Na focení "venku" mám zrcadlovku... ven bych ho bral asi jen na místa, kde bych se o zrcadlo bál (ať už z jakejchkoli důvodů...)
  • 0

#29 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 19:34:33

BTW - co si myslíte o Minoltě hi-matic AF? Já mám doma hi-matic F a jediné, co mi na ní chybí je blesk...
  • 0

#30 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 prosinec 2011 - 20:23:40

Mjůčko II s pevnou 35-kou. Mám ho z blešáku, cca 3 měsíce, a nosím ho skoro pořád v kapse, na rodinu a ulici, spokojenost. Co mě na něm otravuje je, že ISO čte jen z DX na kazetě a na vypnutí blesku se musí 2x zmáčknout piditlačítko. Jinak vážně spokojenost, rychle k použití a ta 35-ka je docela světlá.
  • 0

#31 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 13 prosinec 2011 - 20:30:45

Mjůčko II s pevnou 35-kou. Mám ho z blešáku, cca 3 měsíce, a nosím ho skoro pořád v kapse, na rodinu a ulici, spokojenost. Co mě na něm otravuje je, že ISO čte jen z DX na kazetě a na vypnutí blesku se musí 2x zmáčknout piditlačítko. Jinak vážně spokojenost, rychle k použití a ta 35-ka je docela světlá.



ještě bych dodal, že když se loží kazeta bez dx, tak automaticky nastaví 100ASA.

jinak chce to s ním poměrně šikovně ostřit, je to o zvyku, ale občas se sekne.
jo a kvůli druho automatickýho ostření nejde fotit přes sklo, je to mimo, protože ty paprsky se nějak odrazí zpátky a zmatou ty čidla. jediná možnost je přiblížit foťák co nejvíc ke sklu, když takhle foťák zmateš, tak ostří automaticky na nekonečno, tím máš větší jistotu, že to bude aspoň trochu ostrý...
  • 0

#32 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 13 prosinec 2011 - 21:58:48

Stejně se to přesune dál, tak na začátek Bessa II 6x9 sklopka :D , takže celkem kompaktní :lol:
  • 0

#33 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 prosinec 2011 - 22:00:34

BTW - co si myslíte o Minoltě hi-matic AF? Já mám doma hi-matic F a jediné, co mi na ní chybí je blesk...


Mně na ní chybí i krupobití :twisted:
  • 0

#34 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 prosinec 2011 - 22:29:34

malý vreckový kompakt na kinofilm? Jednoznačne Olympus mju. Dobrý pomer cena-kvalita.
  • 0

#35 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 prosinec 2011 - 23:02:50

Ten název mě dráždí, nechceš si vymyslet jinej? Nic proti levným dobrým strojkům, ale nějak se mi vybavily fóra o výběru vhodného křídla pro Škodu 120. Křídla dobrý, Škodovky taky, ale dohromady to nějak neštimuje, stejně jako chtít poradit to nejlepší na světě a pak to omezit patnácti stovkama :)
  • 0

#36 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2011 - 23:15:57

No to je politika bulvárních plátků...:twisted: abych dostal nějakej reprezentativní vzorek, kterej předpokládá určitý množství názorů, tak musí bejt předmět dostatečně přitažlivej (aplikováno na bulvár - šokující...):-)
ale jak sem již psal - vlastně sem byl dost zvědavej i na ty luxusní mašinky, abych si udělal představu o ceně a parametrech...
  • 0

#37 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 prosinec 2011 - 23:19:52

Jinak za mě Contax G2, Hexar AF atp. V hospodě se má však pít pivo, ne někomu bleskat do ksichtu... (bleskání fakt nemám rád - jak na fotkách, tak při focení)
  • 0

#38 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 13 prosinec 2011 - 23:38:37

(bleskání fakt nemám rád - jak na fotkách, tak při focení)

souhlas radši pushuju PAN 400 na 3200 než bléskat - oni ty fotky pak jaksi ztrácí tu hloubku...

jinak já bych za sebe doporučil ROLLEI 35 Te maličkej foťáček co se dá schovat do kapsy a fotí to opravdu pěkně - bohužel pro tebe to nemá integrovaný blesk...
  • 0

#39 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 prosinec 2011 - 00:16:52

(bleskání fakt nemám rád - jak na fotkách, tak při focení)

souhlas radši pushuju PAN 400 na 3200 než bléskat - oni ty fotky pak jaksi ztrácí tu hloubku...

jinak já bych za sebe doporučil ROLLEI 35 Te maličkej foťáček co se dá schovat do kapsy a fotí to opravdu pěkně - bohužel pro tebe to nemá integrovaný blesk...


A čímpak to pushuješ???
Jinak abych se zapojil do diskuze, tak bych též doporučil olympusy - Mju, či XA - až tě přestane bavit na sebe na "párty" či s některýma agresívníma jedincema řešit bleskání do xichtu a budeš preferovat úplnou nenápadnost, pohotovost a "atmosféru" - tak jistě zvolíš něco fajn bez nutného blesku. Pak nejen tyto, ale i další skvělé kvality - další olíky - RC, RD, SP, nebo Yashicy elektro - u těch dalších olíků a yashic pak kromě skvělé kresby i výhoda clony 1,7 - i když při ohnisku 40mmm. Ale ten rozdíl ohniska se obvyklé dá skousnout, hlavní je mít světlo - dostatečně nízkou clonu :twisted:
  • 0

#40 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2011 - 00:24:50

Však já taky bleskám jen ve vyjímečných případech. Ale řek sem si, ať mám ten blesk aspoň na jednom foťáku... jinak minimální rozměry jsou další velkou předností - vlastně by se mi docela líbilo, kdybych ho mohl nosit stále při sobě - třeba v pouzdře za pasem. K těmto účelům mi ze všeho viděného stále asi nejlépe vychází to Mjučko II (navíc když je tu pořád tak vychvalované...). Pravda že jeho parametry také poněkud převyšují kompakty podobné třídy, řekl bych...
  • 0

#41 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 prosinec 2011 - 00:37:33

Opravdu pravdu díš - oba, jak Mju i XA jsou i lehké, což dělala i doba plastová, přesto odolné a opravdu lehké a nenápadné - rovnou do kapsy u košile :twisted: Navíc, nevím, jestli to zaznělo - ohromná věc : u XA si ten blesk můžeš odšroubovat! a přesto je to hezký kus a opravdu do kapsy košile! Levnější XA 2 má též 35 mm objektiv, ale lehce horší clonu - 3,5 a a o něco slabší blesk - taktéž odnímatelný. XA2 se dá levněji a častěji občas sehnat - např. na Paladixu...
Good night a hezké - lehké - kompaktní sny :-)
  • 0

#42 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 prosinec 2011 - 00:40:44

Jo, pozdní večer. "Odnímatelnosti" se tu už času věnovalo. Blesk i neblesk :twisted: - to je přeci fajn!
  • 0

#43 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 prosinec 2011 - 08:52:13

Vážení kolegové, za pěkný kus považuji i Mju-V, který jsem si tehdy koupil
a stále jej k plné spokojenosti používám. Vzhledem k ceně se jich zde moc
neprodalo. "Celokovovec" však kvičí při převíjení jako sele a pro fotografii
v koncertním sále je vhodnější "Olina XA". Ta jen lehce zaševelí, což je zde
nutností. S pozdravem z nitra "kompaktního brlohu": "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#44 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 prosinec 2011 - 09:00:08

Z levných kompaktů bych mohl doporučit mjučko I i II (jako párty foťák je lepší I, na venek II)


Z čeho se dá tak usuzovat? Já to totiž budu chtít převážně asi na focení s bleskem. Na focení "venku" mám zrcadlovku... ven bych ho bral asi jen na místa, kde bych se o zrcadlo bál (ať už z jakejchkoli důvodů...)

Už jsem to rady jednou dost podrobně popisoval. Hledej, Šmudlo.
  • 0

#45 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 prosinec 2011 - 09:02:06

BTW - co si myslíte o Minoltě hi-matic AF? Já mám doma hi-matic F a jediné, co mi na ní chybí je blesk...

Když fotí, tak slušně. Ale je to trochu náročnější na udržení v chodu, je tam složitá mechanika. Byla to předloha pro sovětský Elikon Avtomat.
  • 0

#46 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 14 prosinec 2011 - 10:18:48

jedine mjucko ! (:
  • 0

#47 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 prosinec 2011 - 13:58:53

Tedy pokud to má být v dnešní době ještě na skutečné filmové focení, a ne jako nějaká recese, tak bych vzal rozum do hrsti a vybral jednu z následujících variant

Olympus mju (1, s pevným objektivem 35 mm)

Nebo místo kompaktu SLR s pevným 1,8/50 a podobně, třeba Pentax MX (s 1,7/20 velmi malý) nebo Nikon FM-FM2, s 1,8/50n nebo 2,8/45.

Pokud se k tomu dá tenoučký řemínek a bude to bez brašny, jen s krytkou na objektivu, celkem se to blíží rozměry kompaktu, jenom je to trochu těžší, nebude to do kapsy od košile. To by pak byl přece jen malý digi nebo nějaký lepší mobil.

PL
  • 0

#48 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:00:55

Pentax 1,7/50 - opravuji. PL
  • 0

#49 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:00:56

Taky mjucko...
But jednicku, nebo pokud dvojku, alespon starsi verzi 'made in japan' a ne 'assembly in malaysia' (nebo jak to presne je)...

Bohousek
  • 0

#50 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:08:23

A co přesně se vám "jedničkářum" nelíbí na té dvojce? Parametrově je na tom ta dvojka o dost líp... Má podle vás horší sklo, nebo z jakého důvodu lobujete za Mju I?
Děkuji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních