Přejít na obsah


Fotka

Nejlepší kompakt všech dob


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#51 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:10:46

Mj. má ta dvojka světelnější objektiv, než jednička (3,5 vs. 2,8). Už jen kvůli tomu bych asi dvojku upřednostnil...
  • 0

#52 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:15:29

Nebo místo kompaktu SLR s pevným 1,8/50 a podobně, třeba Pentax MX (s 1,7/20 velmi malý) nebo Nikon FM-FM2, s 1,8/50n nebo 2,8/45.

takovéto rady bych snad už i zakázal. to je jak na otázku "jaký kuchyňský nůž na maso?" poradit "kup si sekeru fiskars, ta je nejlepší a maso s ní jde taky krájet" :lol:
  • 0

#53 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:20:37

A co přesně se vám "jedničkářum" nelíbí na té dvojce? Parametrově je na tom ta dvojka o dost líp... Má podle vás horší sklo, nebo z jakého důvodu lobujete za Mju I?
Děkuji.

hledej šmudlo. rozdíl je ve způsobu ostření a přístupu k nastavení clony/času
  • 0

#54 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:26:23

takovéto rady bych snad už i zakázal. to je jak na otázku "jaký kuchyňský nůž na maso?" poradit "kup si sekeru fiskars, ta je nejlepší a maso s ní jde taky krájet" :lol:


podepisuji v plném rozsahu:)

a propos - hledám jak divej a stále nenacházím...:lol:
  • 0

#55 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:39:37

mjuII foti s otvorenou clonou az kym nevychadza cas 300/s...
Potom zacne priclonovat...
To je na jednej strane vyhoda (ked chces fotit co ja viem co... portret?) ale vela ludom to vadi...
Aspon myslim ze to tak je...
tiez som to tu dakde cital...
a tiez uz to neviem najst...
  • 0

#56 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 prosinec 2011 - 15:56:07

berraneck - chtěl jsem tím jen naznačit, že vzhledem k tomu, že jsou ceny filmových slr prakticky na nule, tak je lepší než muzeální kompakt pro praktické použití slr s miniaturním objektivem (pancake), ten kompakt proti tomu podle mne už žádné výhody nemá, a pohled do hledáčku slr proti pohledu u případného kompaktu taky naznačí

mju to je celkem ještě z historicky nedávné doby, a na dobré úrovni, to je něco jiného, ale starší kusy už ne

PL
  • 0

#57 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 prosinec 2011 - 16:06:08

Ten název mě dráždí, nechceš si vymyslet jinej? Nic proti levným dobrým strojkům, ale nějak se mi vybavily fóra o výběru vhodného křídla pro Škodu 120. Křídla dobrý, Škodovky taky, ale dohromady to nějak neštimuje, stejně jako chtít poradit to nejlepší na světě a pak to omezit patnácti stovkama :lol:


Tak,tak, máš pravdu, keď by sme mali vyberať podľa názvu vlákna, a bez obmedzenia financií, tak určite Contax, Leika či Nikon, ale ak to chce ako vreckový zápisník za dobrú cenu, tak to Mjučko. Mám z neho niekoľko filmov, a vcelku som spokojný. Osobne radšej zo sebou ťahám zrkadlovku poprípade SF Flexaret či Pentagona, alebo najradšej obidva.
  • 0

#58 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 prosinec 2011 - 17:11:07

lavicka: ale volba kompaktu přece není kvůli ceně, ale kvůli _kompaktnosti_ :lol:
mám možnost porovnávat Olympus XA s Oly OM-4 + Zuiko 40/2 a i když je druhá volba jedna z nejmenších variant z možných zrcadlovek, pořád to není foťák do kapsy jako ono XAčko :lol:
  • 0

#59 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 prosinec 2011 - 17:22:48

lavicka: ale volba kompaktu přece není kvůli ceně, ale kvůli _kompaktnosti_ :lol:
mám možnost porovnávat Olympus XA s Oly OM-4 + Zuiko 40/2 a i když je druhá volba jedna z nejmenších variant z možných zrcadlovek, pořád to není foťák do kapsy jako ono XAčko :lol:


pravdu má ten chlapec :lol:

p.s. mjučko beru jen do dobrého světla, kde mi stačí dx kódem nastavená automatika a chci jen cvakat letmo bez přípravy (ale vypínání blesku je fakt opruz). Ale stejně nosím v náprsní kapse bundy XA skoro furt, manuální nastavení expozice tam, kde automatika je mrtvá (tma jak v mordoru), je k nezaplacení.
  • 0

#60 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 14 prosinec 2011 - 19:53:23

p.s. mjučko beru jen do dobrého světla, kde mi stačí dx kódem nastavená automatika...


no už jsem v něm měl párkrát i P3 na 3200ASA a bylo to ok:) (v mju:II)


jinak ještě k tomu způsobu volby clony a času, ona ta dvojka fotí na plnou díru skoro pořád, mě to nevadí, líbí se mi to podání, ale je fakt, že je objektiv měkčí a na denním světle je to dost znát.
jinak kdysi jsem Ti, Jirko, ukazoval fotku právě tou jedničkou, a taky ses divil jak je ostrá, i já jsem byl překvapenej.
jen jedna věc mi na ní vadí proti dvojce, a sice to, že je míň skladná, tvarově je taková cihlovitější...
  • 0

#61 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 prosinec 2011 - 09:09:36

[quote name="Jirinol"][quote]p.s. mjučko beru jen do dobrého světla, kde mi stačí dx kódem nastavená automatika a chci jen cvakat letmo bez přípravy (ale vypínání blesku je fakt opruz). Ale stejně nosím v náprsní kapse bundy XA skoro furt, manuální nastavení expozice tam, kde automatika je mrtvá (tma jak v mordoru), je k nezaplacení.[/quote]
V tomhle se mi líbí Konica BigMini, kde je s vypnutím blesku spřažená volba +1,5 nebo -1,5 korekce expozice. Dáš +1,5, automaticky se vypne blesk a je to akorát na focení v hospodě - dostaneš správně exponované xichty a ne lustry (samozřejmě to chce řádně citlivý film).
Samozřejmě, Fuji Natura to dělá automaticky a inteligentně, ale to je o dva řády jiná cenová kategorie.
  • 0

#62 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 prosinec 2011 - 09:13:02

p.s. mjučko beru jen do dobrého světla, kde mi stačí dx kódem nastavená automatika...

no už jsem v něm měl párkrát i P3 na 3200ASA a bylo to ok:) (v mju:II)
jinak ještě k tomu způsobu volby clony a času, ona ta dvojka fotí na plnou díru skoro pořád, mě to nevadí, líbí se mi to podání, ale je fakt, že je objektiv měkčí a na denním světle je to dost znát.
jinak kdysi jsem Ti, Jirko, ukazoval fotku právě tou jedničkou, a taky ses divil jak je ostrá, i já jsem byl překvapenej.
jen jedna věc mi na ní vadí proti dvojce, a sice to, že je míň skladná, tvarově je taková cihlovitější...

jasně, mju II je lepší i kvůli kvalitnějšímu, světelnějšímu objektivu atd.), ale mju I je prostě první :) to je podobně jako rozdíl mezi OM-1 a OM-4 atd.atd.. :-P.
nicméně snímky z mjučka mě udělaly radost, stejně jako z XA.
jediné, co mi trošku vadí - nezvykl jsem si na to u žádného AF aparátu - je asi pochopitelná a logická prodleva mezi stiskem spouště a expozicí, kdy to šrotuje v elektronice a mechanice aparátů a kolikrát ten pravý moment je fuč :)
  • 0

#63 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 prosinec 2011 - 09:21:28

Některé (dražší) kompakty umožňují buď ručně nastavit zaostřenou vzdálenost nebo režim rychlého focení, kdy se napevno nastaví hyperfokální vzdálenost. Pak se reakční doba výrazně zkrátí.
  • 0

#64 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 378

Publikováno 15 prosinec 2011 - 09:26:33

No, ja nakonec taky radim XA a nebo XA2. Tenhle fotak mam leta a pouzivam ho porad. Je malej a solidni: nejen optickym vykonem, ale i tak nejak povsechne: manualni nastaveni citlivosti, dlouhe exposice, manualni dalkomerne ostreni, svetelnost 2,8, kovove telo a zcela minimalni rozmery. Ten blesk je taky hezkej, jen ma relativne dost pomaly nabijeni, v tomhle jsou ty modernejsi kompakty asi pohotovejsi. XA ma navic ohromnou vyhodu v dokonale tichem provozu. Blesk ovsem z principu nepouzivam - nemuzu si pomoct, ale fotky s bleskem jsou eklhaft, i kdyby na nich bylo pristani martanu na strese bileho domu.To jsou fotky do policejni svodky a ne pro normalni lidi, vizualne citici. Radeji vezmu P3 nebo P4 a je to. Krom toho XA se da s klidem pouzit i s filtrem - proste ho podrzis pred objektivem, delal jsem to tak mnohokrat, exposimetr si to precte. mam i Contaxe T2 a jistou dobu jsem mel moznost fotit i s tou G2 se tremi cockami. A stejne porad nosim u sebe prave Olympus XA. Genialni zapisnik. Pro mne nejlepsi kompakt vsech dob.
  • 0

#65 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2011 - 00:02:46

No sakra sakra, tak já už byl více méně rozhodnutej, že si koupim to mjučko II a teď sem zas nalomenej pro to XA... jenže mě tam furt ňák štvou ty rozměry s bleskem... ale zas jestli to mjůčko fotí takhle rádo na plnou díru, jak tu kdosi zmiňoval, tak to se mi taky ňák nepozdává... hergot to je dilema...
  • 0

#66 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2011 - 01:09:27

ber mju, s XA nezaostříš ani náhodou, já si ho onehdá zkoušel na srazu a v tý dirce sem ten dálkoměr prostě neviděl a to mám zrak dobrej.. používám mjuII na takový ty "pártyfotky" a nestalo se mi, že by pokazilo expozici, nebo špatně zaostřilo, za dobu co ho mám sem v něm několik filmů udělal a nemůžu si ho vynachválit, když se ti to povede, seženeš ho pod pět stovek v slušnym stavu
  • 0

#67 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 prosinec 2011 - 01:59:39

no jo, dálkoměr u XAčka není jak u Lejky :( ale viditelnost skvrny se dá výrazně zlepšit obarvením okénka dálkoměru. ani automatika Mjučka není všespásná, takže tady bych to viděl tak na stejno. čili otázka zní, jestli více vyhovuje automatika či manuál.

btw pokud by nebylo s XAčkem možné ani náhodou zaostřit, asi by nebylo tak populární :(

ad filtr - jo podržet se dá, ale to už je cvik pro gymnasty a pohotovost není kdovíjaká, přehmat filtr/ostření není pro gramlavé lidi :)
  • 0

#68 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2011 - 08:30:14

ad filtr - jo podržet se dá, ale to už je cvik pro gymnasty a pohotovost není kdovíjaká, přehmat filtr/ostření není pro gramlavé lidi :(


a já furt přemejšlel, co je to za divnej držák malých cokin filtrů (co mi kdysi přišel v krabici s filtry a různým jiným "harampádím" z GB), kterej má zahnutou nožičku s podlouhlou dírou, a von to bude možná asi asi udělátor pro cokiny na kompakt či RF, zkusím to namontovat do stativové dírky na XA či mjučko, jestli to bude fungovat, v té době jsem měl jen Oly 35SP a pro ten to bylo krátké. (jen to musím v krabicích najít :(
  • 0

#69 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 prosinec 2011 - 09:26:20

Leica Minilux s objektivem Leica Summarit 40mm/1:2.4 je pro mne kompaktikem nejmilejsim.
  • 0

#70 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 16 prosinec 2011 - 10:07:53

No sakra sakra, tak já už byl více méně rozhodnutej, že si koupim to mjučko II a teď sem zas nalomenej pro to XA... jenže mě tam furt ňák štvou ty rozměry s bleskem... ale zas jestli to mjůčko fotí takhle rádo na plnou díru, jak tu kdosi zmiňoval, tak to se mi taky ňák nepozdává... hergot to je dilema...


Kup si je oba :( :(
  • 0

#71 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 prosinec 2011 - 10:43:03

a já furt přemejšlel, co je to za divnej držák malých cokin filtrů (co mi kdysi přišel v krabici s filtry a různým jiným "harampádím" z GB), kterej má zahnutou nožičku s podlouhlou dírou, a von to bude možná asi asi udělátor pro cokiny na kompakt či RF, zkusím to namontovat do stativové dírky na XA či mjučko, jestli to bude fungovat, v té době jsem měl jen Oly 35SP a pro ten to bylo krátké. (jen to musím v krabicích najít :(

takové řešení pro XA existuje a je popsáno na webu - výroba držáku do stativového závitu. leč elegance a skladnost přístroje utrpí, nehledě na složitější přístup k ostřící páčce. to je pak dilema s tím filtrem.
  • 0

#72 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 prosinec 2011 - 10:43:40

Kup si je oba :( :(

imho nejlepší řešení.. vzhledem k jejich ceně:)
  • 0

#73 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 378

Publikováno 16 prosinec 2011 - 13:11:07


a já furt přemejšlel, co je to za divnej držák malých cokin filtrů (co mi kdysi přišel v krabici s filtry a různým jiným "harampádím" z GB), kterej má zahnutou nožičku s podlouhlou dírou, a von to bude možná asi asi udělátor pro cokiny na kompakt či RF, zkusím to namontovat do stativové dírky na XA či mjučko, jestli to bude fungovat, v té době jsem měl jen Oly 35SP a pro ten to bylo krátké. (jen to musím v krabicích najít :(

takové řešení pro XA existuje a je popsáno na webu - výroba držáku do stativového závitu. leč elegance a skladnost přístroje utrpí, nehledě na složitější přístup k ostřící páčce. to je pak dilema s tím filtrem.

Kluci, chci-li fotit s filtrem, pak neberu kompakt, obzvlast ne tohoto ultrakompaktniho typu. Na to mam VF a nebo aspon systemove telo Canona F1 s nalezitou optikou. Krom toho to pridrzeni filtru je otazkou vteriny a neni k tomu treba zadneho koumani. Krom toho XA ma obrovskou hloubku ostrosti /disponuje i clonou 22, coz nebyva u techto kamer bezne/, takze s nejakym ostrenim rovnez nejsou problemy. S tou viditelnosti ostriciho okenka v dalekomeru je to ovsem kus od kusu, v kazdem pripade/mam celkem tri v ruznem stavu/ mi to nikdy problem nedelalo.
  • 0

#74 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 prosinec 2011 - 13:43:56

Vážení kolegové, proč tuhle optickou nádheru mršit nějkým filtrem...!!! Vložený obrázek S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik :(
  • 0

#75 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 prosinec 2011 - 14:30:04

Kluci, chci-li fotit s filtrem, pak neberu kompakt, obzvlast ne tohoto ultrakompaktniho typu.

Achernare, myslím, že nebereš v potaz všechny okolnosti. Vezmeš-li si na určité společenské reportáže minikompakt s namontovaným štítem v podobě cokin-Z, může tento před špatně hozenými rajčaty a zkaženými vajíčky ochránit nejen tvůj drahocenný aparát, i Tvé ještě cennější oči
:(
  • 0

#76 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 378

Publikováno 16 prosinec 2011 - 15:25:57

Doslo mi to, ale az pozde: taky je to ochrana proti chlistajicimu pivu z roztlemenych xichtu spolustolovniku:-)
  • 0

#77 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 prosinec 2011 - 17:07:25

Doslo mi to, ale az pozde: taky je to ochrana proti chlistajicimu pivu z roztlemenych xichtu spolustolovniku:-)

Proč myslíš, že se mjučko dělá odolné proti stříkající vodě :)
  • 0

#78 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 17 prosinec 2011 - 17:13:05

no jo, dálkoměr u XAčka není jak u Lejky :) ale viditelnost skvrny se dá výrazně zlepšit obarvením okénka dálkoměru. ani automatika Mjučka není všespásná, takže tady bych to viděl tak na stejno. čili otázka zní, jestli více vyhovuje automatika či manuál.
btw pokud by nebylo s XAčkem možné ani náhodou zaostřit, asi by nebylo tak populární :D

Víceméně všechny dálkoměry vyžadují určitý cvik při ostření, člověk se musí "naučit dívat".
Mě prošlo pár XA-ček rukama a problém vidím jinde. On totiž ten dálkoměr poměrně často nefunguje buď vůbec nebo je "mimo". To je způsobeno tím, že převod dálkoměru se časem zadírá, nepřenáší správně pohyb objektivu na pohyb zrcátka. Pak člověk "nemůže najít" skrvnu, nebo ji najde, ale ostří "za roh". Opravuje se to dost blbě, protože součástky jsou v XA extrémně malé a stěsnané, k převodu se nedá dobře dostat.
  • 0

#79 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2012 - 02:07:40

Tak tedy jsem pořídil velmi opečovávané mju II s baterií a pěti ilfordími pan 100 jako bonus za 600Kč. Mám v tom druhej film a hořim zvědavostí a nedočkavostí, až to vyvolám...
Jediný, co mě na něm (zatím) maličko mrzí je prodleva mezi zmáčknutím spouště a expozicí. přijde mi velmi značná. Moc nechápu, proč nastaví motorek objektiv do patřičné pozice až po domáčknutí spouště a neostří raději průběžně už při namáčknutí... Bude potřeba se naučit jisté předvídavosti... Ale člověk holt od kompaktu za 6 stovek asi nemůže chtít příliš. Co je ale parádní, to je fakt, jak je maličkej. Po otevření dvířek je zřejmé, že kinofilmový fotoaparát už jen velmi těžko může být menší než tehle stroječek - všechno je na milimetr těsné... vskutku do kapsy od košile, jak zde bylo řečeno!
  • 0

#80 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 leden 2012 - 10:25:00

Šetří to baterku.
  • 0

#81 kozajr

kozajr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2012 - 00:47:34

Mj. má ta dvojka světelnější objektiv, než jednička (3,5 vs. 2,8). Už jen kvůli tomu bych asi dvojku upřednostnil...

nekde jsem slysel, ze jednicka je líp "seštelovaná".... neco na tom bude...


pomerne zajimava zalezitost je canon af35ml http://www.kenrockwe...S_7545-1200.jpg kdyby mel nekdo zájem, mam jeden navíc..

jinak za sebe musim doporucit pentax espio mini/obcas se vyskytuje jako UC-1 da se na nem nastavit bulb ci bulb s bleskem.. u tehle kompaktu docela nevidana vec..bohuzel ten muj mi upadl a umrel...

na mjucku pozor.. jsou taky velmi krehky...
  • 0

#82 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 leden 2012 - 09:37:48

nekde jsem slysel, ze jednicka je líp "seštelovaná".... neco na tom bude...

pomerne zajimava zalezitost je canon af35ml http://www.kenrockwe...S_7545-1200.jpg kdyby mel nekdo zájem, mam jeden navíc..

Mju I a II se chovají každý jinak, nejde o seštelování, je to jiná logika.
Canon AF35ML je technická zajímavost, ale z funkčního hlediska krok mimo. Primitivní autofokus totiž není schopen zaostřovat při slabém osvětlení tak přesně, aby se trefoval do hloubky ostrosti plně otevřeného světelného objektivu. Když je světla dost, postrádá světelný objektiv smysl... Toto dilema bylo jakž takž uspokojivě vyřešeno až u kompaktu Fuji Natura 1.9 - jednak je autofokus přesnější, jednak má více kroků, ale hlavně objektiv je velmi širokoúhlý (24mm).
  • 0

#83 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 leden 2012 - 11:09:17

Tak Vám všem moc pěkně děkuju. ;) Jak Vás tak tady čtu, nevydržel jsem a GAS se probudil - http://aukro.cz/show...item=2030814985 podle fotek, co poslala vypadá hezky, uvidíme.
:D
  • 0

#84 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2012 - 11:43:53

Hm hm, ale toho zoomu bych se možná trochu bál...
  • 0

#85 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 5 leden 2012 - 11:45:18

Hm hm, ale toho zoomu bych se možná trochu bál...

No, ten zoom opravdu neni fotacek, na kterej tu vsichni prisahame...
Navic me se proste nejak vic libi a sedne chovanim ta jednicka.
  • 0

#86 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 leden 2012 - 11:50:57

Hm hm, ale toho zoomu bych se možná trochu bál...

No, ten zoom opravdu neni fotacek, na kterej tu vsichni prisahame...
Navic me se proste nejak vic libi a sedne chovanim ta jednicka.

Já vím, za ty prachy to asi ani nejde. Jen chci mít nějaký kompaktík za rozumný peníze doma časem třeba jako první aparátek na film pro kluka. Po mámě jsem podědil 3 fixfocus plasťáčky myslím, že Olympus Trip 500 a podobný a výstup z něj se mi moc nelíbil. SLR se mi do kapsy nevejde a občas jsem zažil situaci, kdy se zoom hodil. Takovej ten zápisníček.
  • 0

#87 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2012 - 14:19:29

... a občas jsem zažil situaci, kdy se zoom hodil. Takovej ten zápisníček.


jojo, 10x zoom = zápisníček šmíráka ;)
  • 0

#88 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2012 - 14:19:38

Aky je rozdiel v chovani medzi I a II?
Minuly tyzden som sa totizto dostal k obidvom, negativy zalozene, ale este som nemal cast testnut ...
dik

nekde jsem slysel, ze jednicka je líp "seštelovaná".... neco na tom bude...

pomerne zajimava zalezitost je canon af35ml http://www.kenrockwe...S_7545-1200.jpg kdyby mel nekdo zájem, mam jeden navíc..

Mju I a II se chovají každý jinak, nejde o seštelování, je to jiná logika.
Canon AF35ML je technická zajímavost, ale z funkčního hlediska krok mimo. Primitivní autofokus totiž není schopen zaostřovat při slabém osvětlení tak přesně, aby se trefoval do hloubky ostrosti plně otevřeného světelného objektivu. Když je světla dost, postrádá světelný objektiv smysl... Toto dilema bylo jakž takž uspokojivě vyřešeno až u kompaktu Fuji Natura 1.9 - jednak je autofokus přesnější, jednak má více kroků, ale hlavně objektiv je velmi širokoúhlý (24mm).


  • 0

#89 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 leden 2012 - 14:28:39

... a občas jsem zažil situaci, kdy se zoom hodil. Takovej ten zápisníček.


jojo, 10x zoom = zápisníček šmíráka ;)

psst :D
  • 1

#90 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 leden 2012 - 15:16:56

Mju II ZOOM se vůbec nemusí bát, v pohodě se vejde do kapsy u kabátu a fotí stejně dobře jako Mju II bez zoomu, akorát má výhodu, že můžeš šmírovat...
  • 1

#91 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 5 leden 2012 - 15:18:40

Mju II ZOOM se vůbec nemusí bát, v pohodě se vejde do kapsy u kabátu a fotí stejně dobře jako Mju II bez zoomu, akorát má výhodu, že můžeš šmírovat...

Děkuji ;)
  • 0

#92 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2012 - 16:14:27

Tak nějak se mi nechce věřit, že by jakýkolim zoomový objektiv u kompaktu (ale vlastně jakýkoliv jiný zoom) mohl fotit "stejně dobře" jako pevné sklo...
  • 0

#93 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 5 leden 2012 - 16:18:03

Ukázky z Mju II ZOOM

http://s3.amazonaws....L2dJMpbOZLKD7Y=

http://s3.amazonaws....shCwD7VU/OXE3M=
  • 0

#94 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 leden 2012 - 16:31:08

... a občas jsem zažil situaci, kdy se zoom hodil. Takovej ten zápisníček.

jojo, 10x zoom = zápisníček šmíráka :-)

Se světelností f/9 na delším konci se toho moc nenašmíruje...
  • 0

#95 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 5 leden 2012 - 16:36:39

No ja bych si teda urcite nedovolil tvrdit, ze mju II a mju ZOOM jsou srovnatelne co se tyce optickeho vykonu...mju zoom je na tom citelne hur.
  • 0

#96 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 leden 2012 - 16:41:26

Aky je rozdiel v chovani medzi I a II?
Minuly tyzden som sa totizto dostal k obidvom, negativy zalozene, ale este som nemal cast testnut ...

Šmárjapano, lidi, hledejte! Mě se to nechce furt sepisovat.
Mju II fotí skoro pořád na plnou díru a spíše zkracuje čas, teprve když je citlivý film a hodně světla, začne asi při čase 1/300 přicloňovat. To klade vysoké nároky na přesnost autofokusu a kvalitu objektivu. Když mju II nechytí fokus, tak v klidu zaostří na nekonečno a tvrdí že je všechno v pořádku (zelené světlo). S bleskem fotí mju II furt na plnou díru a omezuje výkon blesku (šetří baterky). Výsledkem ale je správně exponovaný objekt v popředí a černé všechno co je za ním.
Mju I přicloňuje už od času asi 1/30. Tím je lepší ostrost fotek, ale větší riziko pohybové neostrosti. Blesk na mju I pálí vždy na plný výkon a expozice se řídí přicloňováním. To znamená opět ostřejší fotky a částečně prosvětlené i pozadí, ale delší dobu nabíjení blesku a kratší životnost baterie.
Nelze říct, který z nich je lepší. Každý se řídí jinou logikou a je vhodnější v jiné situaci.
  • 0

#97 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 11 leden 2012 - 09:32:18

Já používám k naprosté spokojenosti Smenu M8 :wink:
Malá, lehká... mám ju v kapse pořád. Na takové to zaznamenávání úplně stačí. Vědšinou do ní cpu prošlou barvu. Po trošce praxe je to docela akční foťáček. Tož tak.
  • 0

#98 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 leden 2012 - 10:06:57

Mju II ZOOM se vůbec nemusí bát, v pohodě se vejde do kapsy u kabátu a fotí stejně dobře jako Mju II bez zoomu, akorát má výhodu, že můžeš šmírovat...


Mju II a MjuII zoom sa nedaju porovnavat,urcite nie na kratkom ohnisku,vsety zoom objektivi maju problemi na kratkom ohnisku kym na dlhych ohniskach mozu byt super,a to sa tyka aj profesionalnych,preto sa kupuju drahe,pevne,siroke skla ktore kreslia dobre aj v rohoch.
Sam vlastnim dva ks. MjuII ten objektiv je naozaj ostry aj ked su tam problemi ako popisuje dubraro a navyse ma dost ostru vinetaciu ale uplne v rohoch,inak je to fajn kompakt-lepsi som nevlastnil.
  • 0

#99 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 11 leden 2012 - 11:56:18

ac nesplnuje pozadavek na svetelnost objektivu - ja rad misto kompaktu pouzivam horizon S3. Jediny co se tam musi resit je bublina...i kdyz ani to casto neresim :wink:
  • 0

#100 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 leden 2012 - 11:59:25

jakze nesplna? Vsak ma svetelnost 2.8 co je rovnake ako mjucko.
Este ktomu je to sirsi objektiv a "vetsi format" filmu.
Horizon mam tiez rad (rusky kovovy) ale dajako sa mi nechce s neho zvatsovat...
Dneska sa do toho pustim...
btw. ak daco nesplna tak tu kompaktnost...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních