Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost Super 8 barevní inverze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
417 odpovědí na toto téma

#151 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 srpen 2013 - 15:55:36

No, len môj osobný názor, na 8 len originál páskovu lepičku, skúšať, hľadať a dúfať, že sa raz pošťastí, a na 16mm upraviť si Meoptu, tak ako ja a myslím si, že nebudeš ľutovať, a na lepidlo si ani nespomenieš. ešte v niektorom čísle časopisu "Amaterský film" je návod a nákresy na výrobu fóliovej lepičky z takého starého veľkého dierkovača aj s perforačným zariadením. Na úpravu tej Meopty, ak ti to pomôže, môžem urobiť niekoľko fotiek.
  • 0

#152 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 srpen 2013 - 18:06:42

Byl bych rád. Ta osmička teď nikterak nehoří, zatím mám doma Ektachromy, co se daj lepit lepidlem, ale chystám se brzy točit na 16mm film a lepit ho lepidlem (negativ), tak se z toho asi zvencu. Osobně na 16mm mám doma toto, z toho se to dá udělat?

http://img07.allegro...08/3405890850_1
  • 0

#153 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 srpen 2013 - 21:10:04

Lepit 16mm negativ lepidlem, nevim no, poraď se v Barrandově, tam bez problémů zkopírují folm slepenej páskovou lepičkou, a slepka je tzv. "na tupo" tj. film se nepřekrývá ale leží hrana na hranu k sobě a je slepen tou páskou, pak při kopírování slepka není téměř vidět, při lepení slepky s přesahem (které se dělají na projekci u kopie) tam bude při kopírování problém že slepka bude vidět i na kopii, ale záleží co chceš s tim sestřiženym negativem dělat.
Jo tou lepičkou z fotky se dají dělat slepky byz lepidla, usadíš do ní film jak má být slepen, necháš ramínka otevřený, a přelepíš páskou mimo perforaci, vyjmeš film a slepíš mimo perforaci na druhé straně (tento způsob se dá pouřít i u 8mm) je to nouzová slepka při promítání kopie / inverze, projektorem to projde, odzkoušeno :cool:
  • 0

#154 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 7 srpen 2013 - 00:30:52

Takže při kopírování fakt ta slepka před dvě políčka není vůbec vidět? Chtěl bych si nechat udělat pozitivní 16mm kopii toho výsledného filmu. Jen řeším v hlavě pořád spoustu problémů. Například netuším, jak udělat pracovní střih, protože negativ je negativ a já potřebuju vidět k pracovnímu střihu pozitiv. Další možností bylo točit na inverzi, ale to taky není ideální řešení. Kopie se nedá pak udělat, atd. Jinak to, že páskou mohu překrejt film usazenej v té lepičce, to celkem chápu. Druhá věc, jak udělat tu perforaci no. To chce to fakt nějak vychytat, uvidíme, co napíše Sokolvideo.
  • 0

#155 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2013 - 17:37:13

Konečne sa mi podarilo dať tu ukážku Kodachromu na Youtube. Dúfam, že to bude šľapať bez problémov, nikdy som to ešte nerobil, takže ak nie, tak sorry. Upozorňujem, že tam nie je zvuk, takže ho nehľadajte.
Tu je adresa:


  • 0

#156 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 srpen 2013 - 17:43:34

P.S. k tým lepičkám - niečo urobím, len strpenie, v týchto horúčavach som akýsi spomalený a musím sa viac sústrediť, teda strpenie. Keď už mne sa nechce vyvolať film, tak niečo nie je v poriadku.
  • 0

#157 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 srpen 2013 - 19:36:56

Rybinin: k pracovnímu střihu, sice je to dražší, ale uděláš si kopii z nezestříhanýho negativu, kopii si můžeš stříhat a promítat do zničení, a negativ ti zůstane zachován, když už se ti sestříhaná kopie bude líbit můžeš podle ní sestříhat negativ. A pokud ti nejde vyloženě o nějaké retro tak doporučuji s negativem manipulovat co nejméně.
  • 0

#158 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 srpen 2013 - 11:56:31

kazeta: Je mi to jasné. Na druhou stranu, napadlo mě taky jednou ten negativ prohnat promítačkou a udělat si pracovní videokopii, protože udělat si z celého materiálu pracovní kopii, to je zbytečně drahé. Není negativní podložka náchylnější k poškození, než je třeba inverze nebo pozitivní kopie? Jedno prohnání promítačkou (když bude dobrej zaváděcí pás) by jí nemuselo moc poškodit, ne? Nějaké praskance přežiju, film může působit retro, to nevadí :) Počítal jsem si totiž rozpočet a ono to zrovna levné není. Tak chci náklady minimalizovat. A stříhat film bez toho, abych viděl pozitiv, nejde :)
  • 0

#159 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 srpen 2013 - 15:43:26

Aj ta digitalizácia je riešenie, ak sa použije dokonale vyčistený a zoradený projektor, tak by to nemalo vadiť, pozor aj na prehliadačku, ja so totiž zistil, že tá moja Meopťacka mi veselo škrabe filmy, takže som ju vyradil, a teraz mám problém, a preto 16 takmer netočím, aj keď v mrazáku mám asi dvadsať cievok.
  • 0

#160 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 srpen 2013 - 20:10:41

Konečne sa mi podarilo dať tu ukážku Kodachromu na Youtube. Dúfam, že to bude šľapať bez problémov, nikdy som to ešte nerobil, takže ak nie, tak sorry. Upozorňujem, že tam nie je zvuk, takže ho nehľadajte.
Tu je adresa:

https://www.youtube....h?v=K1f3l0VewWU

Super. Ty barvy jsou opravdu zachovalé. Nedávno jsem koupil jeden amatérský film z roku 1959 a při promítnutí jsem docela čučel.., jak je barevný i po tak dlouhé době. Dal jsem jedné firmě k přepisu pár filmů. Pokud se to povede, hodím sem také ukázku, ale je to z pozdějších let, rok 68.
Co se týče toho lepení filmu, tak mi přijde opravdu daleko lepší lepit negativ tou lepící páskou.
  • 0

#161 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 srpen 2013 - 09:33:39

Rybinin: ano to máš pravdu, levný to není, a pokud toho budeš točit víc, tak se ta digitalizace na sestřih vyplatí, když tu promítačku pořádně vyčistíš tak by to jedno promítnutí přežít mohlo, doporučuji ještě použít přo promítání cívky s největším středem, 240 nebo 600m kvůli zapršení při odvíjení posledních závitů.
  • 0

#162 Blaky

Blaky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 10 srpen 2013 - 16:58:23

Ten starý Kodachrome je prostě něco. Opět je jasný, že to nejlepší už tu bylo. Dnešní Ektachrome dost katastrofa, nevábné hnědavé krytí, Aviphot oproti proklamacím, že je pokračovatel Agfy Moviechrome je překrytý mlhou, nekontrastní, plochý a rozmazaný. Velvia by šla, ale to se člověk nedoplatí. Zatím jen fotím, možná se dočkám ještě renezance S8mm, ale spíš už ne:)
  • 0

#163 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 12 srpen 2013 - 18:47:48

Já točim na černobílej fomapan a nemůžu si na barvy stěžovat :lol:
Teda přesněji řečeno jsem zatím natočil jeden testovací film a teď se někde válí u Reda Processinga. Už se těšim až se budu moct zařadit mezi regulérní magory, co obnažují na veřejnosti své divné plechové krabičky..

Přiložený soubor (y)


  • 0

#164 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 srpen 2013 - 01:25:33

Pekná Aurora, s niečim takýmto, len na 2x8mm som natočil svoju prvú cievku filmu 2x8mm.
  • 0

#165 Vlasta

Vlasta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
  • LocationHulín
Reputace: 8

Publikováno 13 srpen 2013 - 18:57:03

Já jsem s tím taky natočil svou první cívku. Ale clonit jsem musel podle oka, protože z ní kdosi vyraboval expozimetr, takže film nebude asi moc reprezentativní..
  • 0

#166 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 září 2013 - 23:06:34

Zdravím po dlouhé době.
Chci se zeptat, nemáte někdo na prodej 1-3 plnitelné kazety na super 8?
Klidně i ty staré ruské kaccemy, nemohu je nikde sehnat. Jinak bych šel do toho wittnera, ale poslední dobou má Agfu super 8 vyprodanou:-(
Stejně bych je asi pro začátek plnil Fomou.
Ještě jsem se rozhodnul koupit si max. 2 Ektachromy 100D. Ta cena je šílená. Snad se Kodak k té výrobě vrátí.
  • 0

#167 Flex

Flex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • Locationu Brna
Reputace: 19

Publikováno 29 září 2013 - 05:58:18

Myslím že jednu kaccemu mám někde na chatě, ale nevím kdy tam pojedu. Když tak se ti pak ozvu. S8 už jsem v podstatě z cenových důvodů vzdal, mám nachystanej Chinon 877, vždy spolehlivý, jenom timer už nejde, ale nákup matroše a následná postprodukce, to je na palici. Už nepočítáme ve stovkách, ale v tisících. Wittner drahý, Ektachrome u 1635 už taky nic levnýho.
  • 0

#168 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 září 2013 - 11:56:14

Myslím že jednu kaccemu mám někde na chatě, ale nevím kdy tam pojedu. Když tak se ti pak ozvu. S8 už jsem v podstatě z cenových důvodů vzdal, mám nachystanej Chinon 877, vždy spolehlivý, jenom timer už nejde, ale nákup matroše a následná postprodukce, to je na palici. Už nepočítáme ve stovkách, ale v tisících. Wittner drahý, Ektachrome u 1635 už taky nic levnýho.

Dobře, určitě jí využiju. Něco jsem zaznamenal, že se Kodak někam hnul. tak se uvidí. Jinak souhlasím s tím, že se za chvíli cenově vyplatí dělat 16 mm film.
  • 0

#169 Flex

Flex

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
  • Locationu Brna
Reputace: 19

Publikováno 29 září 2013 - 12:06:28

Z 16ctky se používají teď nejvíc negativy, neboť špulka inverze Kodak /2,40min/ přijde na skoro 2000 kč s poštovným. Je to sice parádní obraz, ale s dobrým přepisem např v UPP, nebo na Barrandově to chce přičíst ještě tak 1000 kč. Negativ vyjde levnějc, škoda že ho už Red nevolá. Taky čekám na nějakou příhodnou schůdnou cestu jak začít opět točit, fotografie je skvělá, ale film je film. Nejlevnější je asi teď koupit si 30m Fomapanu inverze DS8 a točit Quarzkou.
  • 0

#170 Rudat71

Rudat71

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 říjen 2013 - 14:03:47

Zdravím po dlouhé době.
Chci se zeptat, nemáte někdo na prodej 1-3 plnitelné kazety na super 8?
Klidně i ty staré ruské kaccemy, nemohu je nikde sehnat. Jinak bych šel do toho wittnera, ale poslední dobou má Agfu super 8 vyprodanou:-(
Stejně bych je asi pro začátek plnil Fomou.
Ještě jsem se rozhodnul koupit si max. 2 Ektachromy 100D. Ta cena je šílená. Snad se Kodak k té výrobě vrátí.


tenhle člověk prodává kameru a jsou u toho dvě plnitelný kazety
http://aukro.cz/kame...3577076802.html

I jsem se ho jednou ptal, jestli by ty kazety prodal zvlášť a jo, jenže já mám ty kazety čtyři a nakonec jsem další dvě už nepotřeboval.... Tyhle kazety, když se trochu upraví, fungujou výborně, nemůžu si stěžovat....
  • 0

#171 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 říjen 2013 - 12:08:43


Zdravím po dlouhé době.
Chci se zeptat, nemáte někdo na prodej 1-3 plnitelné kazety na super 8?
Klidně i ty staré ruské kaccemy, nemohu je nikde sehnat. Jinak bych šel do toho wittnera, ale poslední dobou má Agfu super 8 vyprodanou:-(
Stejně bych je asi pro začátek plnil Fomou.
Ještě jsem se rozhodnul koupit si max. 2 Ektachromy 100D. Ta cena je šílená. Snad se Kodak k té výrobě vrátí.


tenhle člověk prodává kameru a jsou u toho dvě plnitelný kazety
http://aukro.cz/kame...3577076802.html

I jsem se ho jednou ptal, jestli by ty kazety prodal zvlášť a jo, jenže já mám ty kazety čtyři a nakonec jsem další dvě už nepotřeboval.... Tyhle kazety, když se trochu upraví, fungujou výborně, nemůžu si stěžovat....

Díky zatím jsem nedostal odpověď. Tak zkusím napsat znova. Jinak jsem našel tohle.. Prý jsou to také plnitelné kazety, ale na kačemy to nevypadá? Nevíte někdo co jsou a jak byly kvalitní? http://aukro.cz/hist...3591967812.html
  • 0

#172 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 říjen 2013 - 16:37:09

kazety dělali Rusové a film jim dodávala NDR.Film byl Orwochrom UT 15,Uk 17.Prodej byl v Rusku,NDR a krátký čas i u nás.U nás to vyvolávala Fotografia Praha.Nedávno jsem si některé tyto Orwa promítnul a zíral jsem,jak jsou barevně ještě po tolika letech dobrý.Jinak tyto kazety jsem plnil novým filmem.Nebyly moc přilepený,tak šly dobře rozdělat.Používám je dodnes.Rozhodně byly lepší,jak ty rozebíratelný Kacemy.Rozebíratelný mám 4 ks,nejsou dobrý.Když tam dám 15m filmu,tak to ke konci zadrhává.Pokud tam dám 10m,tak v pohodě.
  • 0

#173 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 říjen 2013 - 19:17:17

Súhlasím s Anrym, tieto kazety tak isto používam už niekoľko desaťročí a bez problémov. Čo sa týka tej rozoberateľnej kazety, treba urobiť krúžok z umelej hmoty, ktorý má trošku väčší priemer ako stredovka, aby sa film na ňu nemohol utiahnúť a výšku asi 7 mm. Takto je to riešene v kazetách Kodak, Agfa používala taký jednostranný kotúčik, ktrorý je aj vo svemackych kazetách.
  • 0

#174 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 říjen 2013 - 19:42:59

Jo,ty kroužky mám.Bez nich to vůbec byl problém.Agfa se taky dobře rozlepí.Ty jsou taky dobrý na plnění filmem.Kazetu od Kodaku jsem zkoušel rozlepit,ale tam je festové lepidlo.Z pěti se mi podařilo rozdělat dvě.Ostatní jsem zničil.
  • 0

#175 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 říjen 2013 - 20:39:48

Tak, dve až tri kazety z piatich bez poškodenia, to je taká norma, ktorá aj u mňa funguje spoľahlivo. Musím priznať, že rozoberateľné kazety mi nikdy nefungovali a preto som ich vyradil, Nizo 560 ich tvrdohlavo odmietala.
  • 0

#176 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 říjen 2013 - 00:24:07

Tak to je fajn. Jsem zvědavej na výsledek. Jinak teď má Foma slevu 10% na R100:-)
  • 0

#177 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 8 říjen 2013 - 12:53:37

Zdravim,
nevite prosim co se stalo s panem Horskym? Stranky www.fotooto.cz se zmenily, je tam jiny majitel, jiny cenik, vyvolavani Foma DS8 chybi... :-(
  • 0

#178 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 8 říjen 2013 - 14:28:12

Zdar.

Pan Horský ukončil činnost.
  • 0

#179 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 9 říjen 2013 - 21:59:30

Hergot :( V létě jsem tam byl, jednou měli volno, podruhé mi řekli, že pozastavili vyvolávání 8mm, že maj nějakej rozbitej tank, teď jsem tam chtěl nějak volat. Do háje :( Měl dobré ceny.
  • 0

#180 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 13 říjen 2013 - 13:54:33

Taky jsem tam rad jezdil :-/
No co uz, zvladl jsem doma v koupelne C41 a RA4, tak holt se naucim i R100. Vyvojnici na DS8 nekde na pude mam.
Akorat kdyz to pokazim, je civky natocene DS8 trosku vetsi skoda, nez jednoho svitku s fotkama... :-((
  • 0

#181 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 13 leden 2014 - 18:07:49

Dnes jsem se dozvedel smutnou zpravu, nevim jestli uz to tady nekde nahodou neni...

Fotograf Ota Horsky dne 31. prosince 2013 zemrel.
  • 1

#182 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 leden 2014 - 18:23:29

Vyvolanie Fomy R100 je jednoduché, len trochu časovo zdĺhavejšie. Pokiaľ si doma zvládol C41 aj Ra4 a máš tank, tak nie je žiadny problém.
  • 0

#183 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 13 leden 2014 - 19:21:47

Já to dělal asi dvakrát. Ta zdlouhavost je sice otravná, ale dá se přežít. Víc mi vadí nerentabilnost toho FOMAsetu a na mixování některých částí nemám fakt chuť. Proto jsem v posledních letech dělal jenom barvu. Jak skončil Kodak, tak jsem se k tomu nějak nedostal a v lednici mám poslední 4 kusy. A už asi rok a půl jsem nic nenatočil, problém je nasazovat barevnou vývojku, když není na co točit. Chce to do budoucna pořešit nějak ten nový materiál z wittnera a naučit se kazety loadovat. Jinak se nedoplatím. Zato mi tu leží naexponované R100 a ještě jsem je nevyvolal. Komerčně je to dost drahé. Asi dvě osmičky a jedna 16mm.
  • 0

#184 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 leden 2014 - 20:49:45

Už som to niekoľko krát písal, naplnenie kazety S8 nie je o moc zložitejšie ako naplnenie 35mm kazety metražov. Treba len dobré kazety a dobrú rezačku. Na kuse starého filmu si to niekoľko krát vyskúšať, aj s prechodom filmu v kamere, a potom naostro. Po dvoch troch filmoch ti to už pôjde v pohode, a nebudeš mať žiadný problém.
  • 0

#185 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2014 - 19:20:13

Doufám v tom :) Proč mluvíš o řezačce? Já nechci dělat z DS8, chtěl bych si koupit tu metráž na wittner. Toho nového barevného filmu. Když budu chtít DS8, budu dělat s quarzkou. Akorát je třeba si v tom udělat jasno, ale na netu je snad i návod. Například kterou stranou to natočit, atd.
  • 0

#186 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 leden 2014 - 19:42:37

Tak to máš ešte jednoduchšie, nakoľko ti odpadá rezanie DS8. Tá DS a Quartzka je tiež dobré riešenie, ale máš tam stratu minimálne 3 metre filmu, čo je myslím si veľká škoda, a nie len finančná.
  • 0

#187 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 15 leden 2014 - 00:48:31

A jakou tu vyměnitelnou kazetu bys doporučoval? Asi si stejně koupím tu u wittnera, protože složitě se mi nechce to shánět. Ale spíš s jakou máš zkušenosti. Jestli je něco lepší/horší. Jsou nějaké ty ruské, že jo. Nevím, co je ta wittnerova.
  • 0

#188 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 15 leden 2014 - 01:14:20

Mám takovej pocit, že ty wittnerovské jsou dodány přímo od Kodaku? jen nejsou naplněné a zataveny.
  • 0

#189 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 leden 2014 - 08:27:01

A jakou tu vyměnitelnou kazetu bys doporučoval? Asi si stejně koupím tu u wittnera, protože složitě se mi nechce to shánět. Ale spíš s jakou máš zkušenosti. Jestli je něco lepší/horší. Jsou nějaké ty ruské, že jo. Nevím, co je ta wittnerova.


Je to originál Kodak,tam chybu neuděláš.Jenom ne ty rozebíratelný ze CCCP,to jsou šmejdy.
  • 0

#190 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 leden 2014 - 09:32:31

Tie od Wittnera nepoznám, nikdy som sa k nim nedostal, ja používam rozobrané originál Svemacke (nie rozoberateľné), ktoré mám upravené na 21/19 DIN, zväčšený rozostup na 12,6mm myslím, a potom Agfacke, alebo ruské Svem/ORWO v ktorých bol film ORWO UK17, majú zhodné zárezy. Tieto používam bez úpravy na 17/15DIN. Tu používam hlavne ORWO UP15 DS8, a keďže si to vyvolávam sám, tak mi nevadí to, že je to naexponované ako 17 DIN. Len sa už budem musieť poobzerať po niečom inom, nakoľko už mi ORWA končia. Mám posledné tri cievky.

P.S. Ešte používam aj niekoľko kaziet systému Single 8, ktoré som si tiež rozobral a plním ich tiež ORWOM.
  • 0

#191 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 leden 2014 - 11:52:13

Ahoj, po více než půl roce vstávám z mrtvých a koukám co se všechno změnilo :shock:
Chci se jen optat jestlise dá ještě někde sehnat s8 kazeta s inverzí za nějakou rozumnou cenu.
Koukal jsem na film1635, ale tam už ektachrom není :(
  • 0

#192 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 leden 2014 - 22:38:55

Ahoj, po více než půl roce vstávám z mrtvých a koukám co se všechno změnilo :shock:
Chci se jen optat jestlise dá ještě někde sehnat s8 kazeta s inverzí za nějakou rozumnou cenu.
Koukal jsem na film1635, ale tam už ektachrom není :(

Za rozumnou cenu už nejspíše ne. Taky jsem zaváhal a už není:-(
  • 0

#193 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 leden 2014 - 22:49:57

Vyvolanie Fomy R100 je jednoduché, len trochu časovo zdĺhavejšie. Pokiaľ si doma zvládol C41 aj Ra4 a máš tank, tak nie je žiadny problém.

Koupil jsem si na pokus R 100 kinofilm, ale nevím přesně, jestli mám dodržovat postup volání v tanku jako při zpracování normal kinofilmu. tj. překlápění. Někde jsem viděl starej tank na 35mm, kterej byl stejné konstrukce jako Lomo, tj. se spirálou se točilo. Jde mi o to zda takové zacházení film v poho přežije..
  • 0

#194 hlodi

hlodi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationBrno, Bratislava
Reputace: 2

Publikováno 25 leden 2014 - 02:36:37

Preklápanie má za účel iba zabrániť lokálnemu vyčerpávaniu vývojky, keďže toto by spôsobilo následný "vyrovnávací účinok", ktorý je pri inverzii silne nežiadúci (vo výsledku by v podstate zlikvidoval svetlá). Keď spracúvam inverziu, preklápam rovnako, ako pri spracovaní negatívu, v mojom prípade na začiatku každej celej minúty tri pomalé preklopenia (trvajúce spolu zhruba 10 sekúnd). Film to prežije v pohode. Ak by vyšiel výsledok príliš kontrastný, možno by stálo za to skúsiť zmenšiť množstvo preklápania (napr. na jedno preklopenie za minútu), ale toto by nemalo mať až taký veľký vplyv na výsledok z hľadiska kontrastu.
  • 0

#195 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 leden 2014 - 10:31:28

Tiež sa pripájam ku klasickému preklápaniu, pokiaľ nevyvolávaš viac ako dve cievky naraz, len by som doporučil preklápať každých 30 sekúnd tri krát. Tými dvoma cievkami som myslel, že nemáš naraz na vyvolanie päť-desať kinofilmov. Potom by sa ti vyplatilo zlepiť ich za sebou a vyvolať to v UPB1, len tam potrebuješ minimálne 1,8 litra lázni naraz. Tiež nepíšeš čím to vyvolávaš? Ja keď robím Fomu R100, teda ten nový typ, tak si kúpim len samostatnú vývojku Fomadon LQR a ostatné si vážim, takže cenovo je to povedal by som zanedbateľné.

A keď sa už bavíme o vyvolávaní Fomy R100, chcem sa opýtať, či niekto neskúšal vyvolať tento film procesom ORWO 4105 alebo ORWO 4185. Pri tomto vyvolávaní by sa mal film exponovať ako 200 ASA/24DIN..
  • 0

#196 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 leden 2014 - 17:26:31

Zatím volám v té fomácké sadě, ale chci se naučit taky vážit si chemii sám.
  • 0

#197 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 leden 2014 - 18:46:33

Pokiaľ máš siričitan sodný a dvojchroman draselný, kyselinu si kúp v drogérii - akumulátorovú a daj jej 3x viac, ak máš chémiu aj na ustaľovač, tak ťa sada vyjde len na tú LQR a chemikálie, ktoré po prepočte na liter výjdu snáď na dvadsať korún, plus LQR cca 100Kč za 0,25l, pri riedení 1:10 to tiež nie je horibilná cena, v plastimatke 0,3dcl, teda na sedem kinofilmov alebo na tri DS8, pričom v litri ostatných lázni urobíš minimálne 80 metrov 16, teda 8ks DS8.
Keď to takto tipnem, tak odhadom na jeden kinofilm by som tipoval tak 10-15 Kč a na DS8 možno 40 Kč. Nepočítal som to. V tej sade je vlastne to isté, mal som jednu a teda viem porovnať. Samozrejme nepočítam robotu a energie.
  • 0

#198 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 leden 2014 - 18:50:54

Ešte som chcel poznamenať, že naváženie inverznej lázne, čistiacej lázne a aj ustaľovača je úplne jednoduché, a teoreticky ani nepotrebuješ žiadnúu presnú váhu. Aj odhadom urobíš lázne, ktoré ti poslúžia. Samozrejme že je lepšie, keď si to navážiš.
  • 0

#199 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 únor 2014 - 03:38:23

Mám takový dotaz pro znalce plnění kazet Super 8. Rozmýšlím koupi metráže u wittnera (je O HOOOODNĚ LEVNĚJŠÍ než plněná z výroby do kazet - skoro dvakrát) a přemýšlím o jedné věci, co se týče plnění do kazety. Když budu mít tu metráž před sebou, můžu z té velké cívky rovnou namotávat a nebo je nutné to přetočit na další cívku a namotávat od konce? Z toho plyne i dotaz, jestli je a nebo není jedno kterým směrem je film otočen v kameře do objektivu. V tomto nemám žádnou praxi a tak bych rád, aby se mi to podařilo načisto udělat dobře. Samo si to odzkouším nejprve na nějakém kusu filmu.


  • 0

#200 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 19 únor 2014 - 08:59:26

Při německý důslednosti bych se divil,že by se film musel přetáčet na pomocnou cívku.S Wittner nemám zkušenost.Mám v mrazáku ještě jednu cívku/60m/ z Kahlfilm a tam se to přímo odvíjí na jádro do kazety.

film musíš nasměrovat emulzí k objektivu,to je přeci logický.Budeš muset nacvičovat se starým filmem a pak to půjde samo.

Budeš objednávat film?Já bych se přidal,už kvůli poštovnýmu....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních