Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost Super 8 barevní inverze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
417 odpovědí na toto téma

#301 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 září 2014 - 14:08:06

Borca vďaka, práve túto časť (IX.) nemám. Agfachromy 50L a S som vyvolával ako filmy ORWO UK17 a v podstate mi vyšli len s malým ružovkastým závojom. Zloženie lázni je takmer identické, len to čo som používal nemalo vo farebnej vývojke etilendiamín. Musím zohnať  a urobím nejaké pokusy.


  • 0

#302 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 říjen 2014 - 08:54:24

Dobrá zpráva pro barvu:-). plánují dělat i formát super8 a 16mm. 

Již zde bylo založeno toto téma, ale vkládám to sem pro případ kdyby si toho někdo nevšiml http://www.temnakomo...tívov-ferrania/

 

Tady můžete přispět: https://www.kickstar...-of-analog-film


  • 0

#303 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 říjen 2014 - 12:52:10

Jojo, toto jsem už taky viděl a je to super. Snad to budou dobré filmy, nedávno tady někdo na Ferraniu nedával :) Ale dneska by se fakt nikdo, kdo bude dělat shit, neuchytil. Nějaká konkurence tu stále je. U Wittnera dělaj ten svůj dia.


  • 0

#304 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 říjen 2014 - 13:01:51

To si myslel asi mňa. Moja skúsenosť s farebnými Ferraniami bola skutočne otrasná. Ale vývoj ide ďalej, a myslím si, že aj u Ferranie (či 3M pod ktorú myslím patrí), takže tieto nové farebné filmy by mohli byť dobré. ČB Ferranie boli naopak dobré, povedal by som, že tak na úrovni Fomy.


  • 0

#305 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 říjen 2014 - 15:35:39

Uvidí se no, taky jsem zvědavej na jejich ceny Super8, protože cena u wittnera v kazetě je dosti divoká, skoro třicet Euro. Kde jsou ty doby, co jsem chodil kupovat Ektachromy tady v Praze za 340,- :( Ještě před dvěma lety. Na tuto cenu se nedostanu ani s metráží od wittnera a vlastnoručním plněním do kazet. Moc bych si přál, aby Ferrania byla levnější, je to taky Itálie, tam maj menší platy než Němci :D Kdyby měli film za dvacet Euro, dalo by se o tom už trošku přemýšlet,


  • 0

#306 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 říjen 2014 - 16:25:50

Uvidí se no, taky jsem zvědavej na jejich ceny Super8, protože cena u wittnera v kazetě je dosti divoká, skoro třicet Euro. Kde jsou ty doby, co jsem chodil kupovat Ektachromy tady v Praze za 340,- :( Ještě před dvěma lety. Na tuto cenu se nedostanu ani s metráží od wittnera a vlastnoručním plněním do kazet. Moc bych si přál, aby Ferrania byla levnější, je to taky Itálie, tam maj menší platy než Němci :D Kdyby měli film za dvacet Euro, dalo by se o tom už trošku přemýšlet,

J, předtím mi to tak nepřišlo. Ale teď mi to přijde zvláštní, že to bylo možné koupit za takovou super cenu. 


  • 0

#307 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 11 říjen 2014 - 17:28:53

Nedělejte si iluze.Myslím ,že s barvou je konec.Za kazetu 1000 kč?A levnějc to nebude.

Snad nám alespoň Foma vydrží......


  • 0

#308 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 11 říjen 2014 - 17:50:29

Tak 1000Kč to není ještě. U Wittnera to vychází asi na 750,- A Ferrania bych řekl že bude levnější. Takový tušení :) Uvidí se. Necháme se překvapit, dělají toho taky více typů, A uvidíme jestli bude mít i metráž. Metráž u wittnera vychází o dost levněji. Cca 400 za těch 15 metrů,


  • 0

#309 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2014 - 14:43:23

A co CINEVIA ? Narazil jsem na to na netu, otázka zda ještě fungují. Máte s touto značkou někdo zkušenost ?

Je to na : www.gkfilm.de

 


  • 0

#310 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 říjen 2014 - 17:28:56

ty nabízejí jenom čb Adox v kazetě.


  • 0

#311 kalanek

kalanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 říjen 2014 - 20:43:21

ale nabízeli i nějaký Fuji, ne?


  • 0

#312 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 říjen 2014 - 21:28:45

ano, velvii 50asa.V kazetě i DS8 v metráži.To už je víc jak 2 roky


  • 0

#313 ArtMotionMedia

ArtMotionMedia

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 říjen 2014 - 21:52:12

Dobrý den,

 

jsem tady teď čerstvě nováček, ale nováček i pro 8mm. Všimla jsem si, že jste tu spíš stálí členové a už se "znáte". Tak se taky trochu představím než se na něco zeptám. Studovala jsem 4 roky výtvarnou fotografii, ale ze začátku to vůbec nebyla vášeň. Potom to začala být velká vášeň, ale v Digi fotce a HD natáčení. Tento rok jsem maturovala a teď se živím natáčením i focením, ale obojí v digitální verzi. Fotit ve škole na velkoformát uprostřed Prahy byl pro mě horor a v temné komoře jsem moc pozorná studentka taky nebyla. Jak to bývá zvykem, už mě do toho nikdo netlačí a strašně moc mě láká zase fotit, ale i točit na film. Ve focení na film zkušenosti mám, ale v 8mm jsem nepolíbená. Samozřejmě nastavování clony, atd je asi stejné, ale v tom jaké kamery jsou dobré už nemám přehled.

 

Tady už konkrétně k dotazům:

 

1) Pro typicky zakládaný film je pouze černobílá verze?

 

2) Co říkáte na Admira 8 lla?

 

3) Barevná verze je umožněna s filmem v kazetě? 

 

4) Jaká kamera na kazety je podle vás nejlepší?

 

5) Co si myslíte o Canon kamerách třeba 814 ?

 

6) Kde vyvolávají i zdigitalizovávají 8mm filmy, ale i Kodak Ektachrom? Fotoškoda Kodak Ekta nevyvolává a já hledám prostě jedno místo, kde tohle všechno najendou udělají. Neřeším moc finance, ale kvalitu. Ty menší firmy vím, že na foto jsou a vyvolávají super, ale najít je na webu je nemožné, tak jestli nevíte o nějakém místě. Našla jsem lidi, co to dělají v Anglii a zaměřují se vším na 8mm, ale až tam se mi to nechce posílat. 

 

7) Jde koupit barevný film v kazetě někde v Praze přímo nebo jen na netu?

 

Moc všem děkuju za jakékoliv informace. Každá odpověď je pro mě důležitá a ráda se od vás přiučím.

 

Děkuju,

 

Anežka :)


  • 0

#314 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 15 říjen 2014 - 23:16:29

Ahoj, ostatní tu, a větší profíci, odpoví ještě konkrétněji. Z počátku bych asi odpověděl na to nejjednodušší, na co se ptáš:

 

1/ Nejdostupnější klasicky zakládaná je pouze černobílá FOMA (DS8, Normal 8 - liší se to v šířce perforace, ale princip zůstává, film je šíře 16mm, v kameře se otáčí a při vyvolání se rozřízne na dvě části šíře 8mm). Vyvolání může udělat pan Pokorný:

 

kontakt:

pan Libor Pokorný

Kubelíkova 22, Praha 3

tel.: 604 819 644 nebo 222 726 891

 

2/ na to odpoví někdo jiný tu, v klasických českých kamerách se tady někteří orientují dobře

 

3/ Barevná inverze jde sehnat i DS8 ale komplikovaně. V kazetě sehnat jde snáze, ale bohužel dnes také už komplikovaně. Dokud to dělal KODAK (ještě dva roky zpět) dalo se to koupit v Praze za rozumný peníz. Dnes jde koupit jiný film z Německa ( wittner-kinotechnik.de ) ale peníz už rozumný není. Je takové blbé mezidobí, snad se to nějak vyřeší v budoucnu lépe.

 

4/ To je asi věc názoru a individuální, ale někdo určitě poradí lépe. Já osobně mám Leicu, dobré jsou Brauny NIZO, canon, atd.

 

5/ dtto

 

6/ Jak jsem psal, FOMU vyvolá pan Pokorný, barevnou inverzi dokáže vyvolat leckdo, včetně mě. To je celkem triviální, na tom je horší dneska ty kazety sehnat.

 

7/ Dneska už bohužel kazetu v Praze nekoupíš :( Resp. barevnou inverzi. Černobílou inverzi Kodak či negativ Kodak se stále koupit dá. Jejich vyvolání takovej problém asi není. Možná by to zvládl i pan Pokorný. Vyvolat negativ je snažší.

 

Docela mě mrzí, že se ta situace hodně zhoršila. Před dvěma lety to byla ještě krása. Kazety za 340Kč, vyvolání svépomocí a člověk se dostával na super částky. Dneska to člověk musí řešit alternativně a do budoucna nezbývá nic jiného, než kupovat metráž u wittnera a sám si to do té kazety motat. Což je daleko pracnější, náchylnější na chybu a taky o něco dražší. Ale podstatně méně drahé než kupovat originál kazety u wittnera, které stojí skoro 30 Euro.

 

Doufám, že jsem Ti pomohl a doufám, že pánové to tady rozšíří o své poznatky, já jsem proti některým vskutku nováček :D


  • 2

#315 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 16 říjen 2014 - 08:12:46

Zdravím.

 

1.ano

 

2.dá se použít

 

3.ano

 

4.Leica,Nizo, Nikon,Canon

 

5.jen to nejlepší

 

6.Andec Berlín,nebo doma

 

7.film 1635,ale jenom negativ


  • 0

#316 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 říjen 2014 - 00:06:00

Nic proti anry, ale napsal jsi téměř to, co já :D :D :D A dovolím si říci, že mé odpovědi byly konkrétnější :D :D :D


  • 0

#317 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 říjen 2014 - 14:25:06

Co se týče toho Andec Berlín tak tam to vyjde asi na 650,-. Chtěl bych se ale zeptat, zda by mi někdo nevyvolal 16mm film Ektachrome 100D od Kodaku. Díky


  • 0

#318 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 říjen 2014 - 20:23:31

Největší problém tohoto je 30metrový tank, kterej údajně má pan Pazdera, třeba by inverzi udělal taky, otázkou je, aby se mi rentovala chemie. Vlastně bych byl docela rád, kdybych 30metrový tank sehnal, všechno by se tak nějak zjednodušilo.


  • 0

#319 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 říjen 2014 - 15:48:54

Rybinin, a načo ti je 30 metrový tank, keď nerobiš 16-tku? Poviem ti pravdu, že som s nim robil, a veľmi mi to nesedelo. Radšej si to strihnem na dvakrát 16 metrov a mám to to isté. U 8 pokiaľ nemáš niektorý zo strojov na 30 metrové filmy 2xN8 alebo DS8 (Canon Elmo či Pathe), čo asi nie, tak ti je zbytočný. Je len na 16 - 8 v ňom nevyvoláš. Jedine že by bola nejaká verzia na 8mm, ale o tom som nepočul, ale netvrdím, že to nemôže byť. Aj u tej 16tky to má len jeden význam, a to že film je v kuse. Ja osobne keď strihám z veľkej cievky na 30 metrové, tak do nich dávam len 15 metrov.


  • 0

#320 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 říjen 2014 - 15:57:22

Po odoslaní príspevku ma ešte napadlo, že si môžeš svojpomocne vyrobiť vyvolávací bubon. Záleží od teba na koľko metrov chceš. Môžeš si ho vyrobiť aj na 120 metrov 16, dokonca aj viac. Len je tu problém s vyvolávaním farebných filmov. Tie by sa totiž počas procesu nemali dostať do styku zo vzduchom. Na vyvolanie 120 metrov ti v podstate stačí len dva litre lázni.

Dokonca sa takýto vyvolávací bubon predával asi pred rokom na Aukre. Cenu si už nepamätám


  • 0

#321 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 říjen 2014 - 22:01:30

MZ1 ale mluvil o16mm. Každopádně: to rozstříhnutí napůl se mi moc nelíbí, protože mám obavu, že bych si konce stejně nějak trošku osvítil a v půlce tedy film nebude košer. Jinak narazil jsem tuhle na nějaký MORSE G3 developing tank a ten vypadá, že by použít šel a asi se i sehnat dá. Tam podle mě nebude problém s tím, že se tam dostane vzduch. Jen to funguje tak, že se převíjí film z cívky tam a zase zpět. A k tomu jsem se právě chtěl zeptat zde větších odborníků: to nevadí? U vyvolávání nevadí, že se to dostane do styku s chemikálií jen část času? Resp. při převíjení z cívky na cívku pár vteřin a pak zase pár vteřin při dalším převíjení (psali, že se to má udělat tak třikrát, či co). Já nejsem chemik, takže nevím, jak ty procesy fungují přesně.


  • 0

#322 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 21 říjen 2014 - 16:01:33

Myslím si, že tento spôsob vyvolávania u čb filmov nevadí, u farby je to otázne.  Po vojne, keď bol nedostatok kadečoho sa bežne filmy - zvytky vyvolávali v miske a to asi tým spôsobom, že sa film odlepil od krycieho papiera a v miske s vývojkou sa presúval z jednej strany na druhú a späť a tak dookola, s ustaľovačom dto. Fungovalo to, viem to aj z vlastnej skúsenosti, niečo som takto len tak zo srandy vyvolával a bolo to OK. Len si neviem predstaviť takéto prevíjanie 30 metrov 16tky. U farby som takéto niečo nikdy neskúšal, nakoľko stále sa v literatúre hovorilo o tom, že film by sa počas procesu nemal dostať do styku zo vzduchom.

Ináč vyvolávanie kinofilmov na bubnoch bolo asi najstarším spôsobom vyvolávania filmov. Spomínam si na nejaký dokument o Chaplinovi, v ktorom ho ukazovali na návšteve v labáku. V pozadi za ním a ľuďmi, s ktorými debatoval bol "takýto bubun". Mal v priemere odhadom tak päť metrov a bol na ňom natiahnutý film. Predpokladam, že tam bolo tých 1000ft negatívu, možno aj dva krát, samozrejme čb.

 To strihanie filmu skutočne nie je celkom OK, ale dá sa. Čo sa týka toho času vo vývojke, ono to v podstate stačí, emulzia si natiahne určité množstvo vývojky a s tým pracuje, samozrejme sa musí pravidelne meniť. V podstate aj na tomto princípe pracujú dvojlázňové vývojky.


  • 0

#323 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 říjen 2014 - 21:56:39

Na webu FotoŠkody sice mají uvedeno, že vyvolávají osmi i šestnáctimilimetrové barevné / inverzní materiály ( do třiceti metrů). Ovšem jak mi před časem napsali ( je možné, že je to už jinak), tak barevný ektachrom od kodaku nevolají. V technologii vyvolávání se moc nevyznám, tak nevím, jestli je proces E6  složitější než ČB, když to nedělají - co tady čtu, tak zřejmě ne. A jelikož mám ještě několik cívek barevné inverze, rád bych je protočil. S8 posílám do Andecu. Díky kuponům na volání nemusím řešit placení či nějaké složité domlouvání ( s němčinou či angličtinou si moc netykám). Ale na šestnáctku nic takového nemají. Barevný negativ, na který bych chtěl taky točit, bych posílal do Zlína - měli by to spustit někdy v listopadu.


  • 0

#324 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 22 říjen 2014 - 00:41:41

Ty ceny v Andecu jsou dost zlo. Na volání osmiček jsem to nedělal ani v době, kdy jsem to ještě sám neuměl (je to opravdu jednoduché, větší problém je to navinout do tanku a nemít starou vývojku :D). Jinak se to skoro zkazit nedá. Když je vývojka nová, výsledky byly vynikající. Černobílá je trošku otrava, že trvá tak dlouho a musí se osvěcovat, to barevná má inverzní lázeň a to třeba není. 16mm je právě problém větší. Jinak s tím Zlínem by mě to taky zajímalo. Chystám se na 16mm negativ točit, tak uvidíme.


  • 0

#325 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 říjen 2014 - 09:59:27

Tak Andec drahý je, to bez diskuze. Ovšem pořád  je lepší, pokud ten draze koupený materiál nechám zpracovat tam - i když za hříšný peníz, než ho vyhodit do koše a nemít z toho nic. Ve Zlíně to plánují cca na 15.11.


  • 0

#326 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 říjen 2014 - 08:29:56

U Škody v bazaru jsem včera viděl pěkný tank na 16mm.
  • 0

#327 kalanek

kalanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 říjen 2014 - 11:21:10

Tenhle týden jsem nechával u Škody vyvolat super8 kazetu Ektachromu, a vzali to, neříkali, že by to nevyvolávali. V pondělí si jdu pro výsledek, tak jsem zvědavý.


  • 0

#328 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 23 říjen 2014 - 18:00:37

By mě zajímalo, jestli to posílají do Andecu nebo někomu tady.


  • 0

#329 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 říjen 2014 - 11:28:27

Tak co se týče té osmičky, tak to výjde (asi o 100kč ) levněji  poslat do Berlína, než to volat ve FotoŠkodě. Plátí tedy pro ty, kteří musí použít poštu, či jinou dopravu.


  • 0

#330 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 24 říjen 2014 - 12:19:23

Takže to fotoškoda posílá do Berlína a přihodí si na to stovku no :D Že mě to překvapuje, ve FotoŠkoda je to sice hezké, ale tím to končí. Žárovku do promítačky tam měli asi tak dvakrát dražší než na internetu, apod.


  • 0

#331 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 říjen 2014 - 21:31:46

To bych netvrdil, jelikož tam mají uvedeno, že to trvá cca pět dní. Což by asi nestihli. A ta cena je podobná. Z Kodaku z Prahy (film 1635) jsem si objednal 7 kuponů na volaní pro Andec, což vyšlo i s poštovným na 4600,-. To je  nějaký 657kč za jeden. Cesta do Německa 41kč. Dohromady tedy 698kč. Cesta zpět je v rámci ceny kuponu. Pokud to vyvolám ve FotoŠkodě tak dám asi 30 kč za cestu tam, 690kč za volání a cca 100kč za dobírku - tedy 820 kč. Kdo je z Prahy tak to má o něco levnější vyvolat ve FŠ.


  • 0

#332 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 říjen 2014 - 00:09:41

Kdyby šlo o vyvolání, tak je mi to srdečně jedno, protože si to vyvolám sám, co mě štve více je to, že není moc kde koupit film :(


  • 0

#333 kalanek

kalanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 říjen 2014 - 11:36:01

tak se mi film od Škody vrátil s tím, že prý nelze vyvolat. evidentně to tedy do Německa neposílají. podle toho, co mi tam říkali, tak to posílají někomu v Praze, a tomu dotyčnému se nechtělo kvůli jednomu filmu načínat E6kovou chemii (ze stejného důvodu jsem si ten film nechtěl vyvolávat sám). Asi tedy opravdu nezbývá, než to poslat do Berlína  :???:


  • 0

#334 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 říjen 2014 - 16:21:45

Já, když jsem si to nevyvolával sám, jsem to posílal do USA :) To vyšlo o dost levněji :) Ale to kurz dolaru byl méně a poštovné nevím už. Na jeden film by se to asi nevyplatilo. Ale já tam posílal třeba šest najednou. Tehdy byla cena vyvoláné 10dolarů. Teď už je to ta asi taky více.


  • 0

#335 kalanek

kalanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 říjen 2014 - 18:29:07

aha, a můžu se zeptat, kam přesně to bylo?


  • 0

#336 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 29 říjen 2014 - 14:33:40

http://www.dwaynesphoto.com/ stojí to tam asi dvanáct dolarů.


  • 0

#337 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 17 listopad 2014 - 13:10:51

Ještě bych doplnil info ohledně plnitelných kazet. Na tomto videu popisováno plnění kazet Adox. Je to trošku jiný systém, než Kodak. Ale připadá mi to geniální. Jako u Kaccemy, ale tady by to mohlo být spolehlivější. 


  • 0

#338 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 listopad 2014 - 18:34:09

Stále som rozmýšľal, prečo tu píšete o ruských rozoberateľných "Kaccemach". Až pri pozeraní tohto videa som si to uvedomil. Sorry páni, ale na tej kazete nie je napísané "Kaccema", ale "Kasseta". Je to totiž napísané azbukou. pomenujem veci správne, aby nevznikali omyly.

 

Po druhé, tá kazeta Adox je takmer úplne zhodná z tou rozoberateľnou ruskou, líši sa len  v detailoch. Možno že kvalita výlisku bude lepšia, ale ja aj tak ostanem verný rozobratým originálom. A aj tak si myslím, že ten adox je len kópia tej ruskej "Kaccemy?!", totiž "kassety", aspoň v dobe, keď vládol film S8 nikto okrem rusov nerobil rozoberateľné kazety, kto by sa vtedy na západe bol bavil rezaním filmu DS8. To len v socialistickom bloku, nakoľko tých pár kaziet Agfy a niekedy ešte vzácnejšie Kodaku, ktoré boli dovezené už vopred mali svojich odberateľov a obyčajný ľudia si museli pomôcť ako mohli.


  • 0

#339 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 listopad 2014 - 11:08:23

Díky za vysvětlenou. Dostala se mi do rukou jedna Agfácká kazeta, bohužel se mi ji nepodařilo otevřít bez poškození. Jinak nevím kam to psát, tak sem. Kdyby jste někdo měl na prodej kameru Eumig 800 v bezvadném stavu tak koupím:-). Pořídil jsem si jí, ale byla špatná. Uvnitř je koroze, přemýšlím jak to vyčistit. Zda se mi to vůbec podaří. Vypadá to jako vodní kámen.


  • 0

#340 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2015 - 22:00:04

Geo, škoda tej kamery, ale pokiaľ je tam už hrdza, tak je pokus podľa mňa zbytočný


  • 0

#341 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 únor 2015 - 15:05:20

http://www.pro8mm.co...er-8-camera.php

 

edit: ...koukam, ze je to vlastne jen odkaz na http://www.logmar.dk/ takze nic noveho.


  • 0

#342 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 březen 2015 - 10:17:36

Geo, škoda tej kamery, ale pokiaľ je tam už hrdza, tak je pokus podľa mňa zbytočný

Ano, škoda to je. 

Snad se mi podaří sehnat jinou v bezvadném stavu.


  • 0

#343 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 březen 2015 - 11:13:37

U tej kamery v odkaze "logmar" je zaujímavé vedenie filmu pri okeničke. To zaručuje veľmi presné vedenie filmu a teda aj presnosť expozície a kľud obrazu. Pokiaľ má aj primočiary trn, ktorý presne vystreďuje políčko pri expozícií, ako profi 35, tak klobúk dole.


  • 0

#344 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 1 březen 2015 - 18:53:24

No tak píšou tam, že to to registrační kolík má... otázka je jestli je to plus,

pamatuju že jsem točil s jednou tureckou režisérkou a když ji nabízím aatonku tak se rozčiluje že nic co má jistící kolíky nechce,

že to může rovnou točit na video :).. tak jsem oprášil krasnogorsk...


  • 0

#345 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 březen 2015 - 23:17:21

Hmm, to je zaujímavý názor, ale u S8 by som ho bral, hlavne z toho dôvodu, že ta kazeta z umelej hmoty nemôže dokonale viesť film, a teda aj pokoj obrazu je menší ako napríklad u DS8 či Single 8. Pokiaľ viem, tak to mala len kamera SPR číslo si nepamätám nejakej americkej firmy. Tieto kamery sa jeden čas používali aj na točenie nejakých šotov pre televíziu v spojení s Kodachromom.


  • 0

#346 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 březen 2015 - 11:00:56

U nas uz to tusim nikdo nedela, ono z ukoncenim prodeje rapidne klesl pocet zakazek....a ta E6 neni bohvieco...

 

Vydrzi max pul roku :D


  • 0

#347 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 duben 2015 - 06:50:17

Chci zkusit barevný negativ Kodak Vision 3 50D, ale jak tak koukám na citlivost, tak se to neshoduje s kamerou Canon 514xl:-(


  • 0

#348 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 duben 2015 - 08:43:10

Neviem, páni, či ste si všimli, že Wittner znovu obmedzil sortiment filmov a zdvihol ceny. Najlacnejšia kazeta je za cca 34 EUR, čo už je nonsens. Fomu už neponúka vôbec.


  • 0

#349 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 1 květen 2015 - 14:03:54

Jo všiml. Nedávno jsem dělal hromadný nákup té Agfy, ale proto, že tu Agfu přestali dělat, tak zdvihnul ceny a hromadný nákup 16mm metráže se už nevyplatí. Celá ta cívka je o sto Euro dražší. Resp. samozřejmě, že se to vyplatí, ale do toho už nejdu, kašlu na to a počkám si na Ferranii, která snad nabídne nějaké zajímavé velkoobchodní ceny a pak to celé rozjedu.


  • 0

#350 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 1 květen 2015 - 14:07:04

Oprava: celá ta cívka 16mm je o 269 Euro dražší! Dělal li jsem hromadné nákupy a dostal se na 800 za cívku, teď bych se dostal tak na 1000Kč. To je sice stále nejlevnější možnost, jak točit na inverzi 16mm, ale zadarmo to opravdu není.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních