Přejít na obsah


Fotka

Budoucnost Super 8 barevní inverze?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
417 odpovědí na toto téma

#351 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 květen 2015 - 18:55:10

Tak, tak, ČB Foma to istí. Musím si kúpiť do zásoby niekoľko DS8/30 metrov.

Ináč, chlapi, nebudete niekto niečo kupovať u Wittnera alebo niekde inde? Potreboval by som dve-tri cievky na 180 metrov filmu. Kúpil som projektor Revue a ten je na maximum 180 metrov, a je mám len 120 alebo 180.


  • 0

#352 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 květen 2015 - 18:56:12

Sorry oprava na 120 alebo 240 metrov.


  • 0

#353 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 květen 2015 - 21:40:25

Mam v planu v cervnu vzit vic veci...takze dej vedet co potrebujes


  • 0

#354 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 květen 2015 - 16:16:16

Rede díky za ochotu, ak by sa ti to podarilo tak poprosím: Filmspule POSSO style Super 8, Best-Nr. 1022 180 m cena 11,95 Eur, poprosil by som tri kusy. Cenu samozrejme akceptujem, vrátane poštovného, respektíve poplatku nejakému kurierovi, ak by sa nešiel.


  • 0

#355 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 květen 2015 - 20:15:25

Ok neni problem.

 

Nejsnadnejsi ti to bude potom poslat zo Slovenska, to bude par euricek. Som tam kazdy druhy vikend.

 

RED


  • 0

#356 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 květen 2015 - 21:38:00

Tak jsem se dneska byl v Ultralab a syn ptát na vyvolávání super 8 a 16mm a cenově to je tedy docela síla, musím říct. Ne, že by mě zajímalo 8mm E6, to si dělám sám. Ale je problém s 16mm, protože se musí dělat na dvakrát, nemám tank na 30m. Ale vzhledem k tomu, co tam řekli za ceny, tak snad se fakt vyplatí jakkoliv neefektivně zacházet s vývojkou na vyjde to levnějc. ČB se mi ale doma dělat nechtělo, tak jsem zjišťoval možnosti. Jsou takovéto: ČB: 8mm 15m - 490Kč, 16mm 30m - 990Kč. E6 barevný: 8mm 15m - 590Kč, 16mm 30m - 1690Kč. Tak nevím, ale to je možná už lepší si koupit FOMASET a celý ho vyplácat na jednu cívku :D


  • 0

#357 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 květen 2015 - 22:16:07

Mám odzkoušeno, že fomaset vyjde na 3 cívky DS8, tak u 16mm ti to vyjde na film a půl.-)


  • 0

#358 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 květen 2015 - 16:12:56

Mám odzkoušeno, že fomaset vyjde na 3 cívky DS8, tak u 16mm ti to vyjde na film a půl.-)

V pohode dva 16mm cievky, mám to odskúšané, len u druhej pridať cca 10% času.


  • 0

#359 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 květen 2015 - 16:16:34

Ok neni problem.

 

Nejsnadnejsi ti to bude potom poslat zo Slovenska, to bude par euricek. Som tam kazdy druhy vikend.

 

RED

Rede díky, budem veľmi povďačný. Ja by som aj objednal sám, len som jazykový antitalent a preto by som nechcel niečo domrviť. Napíš mi na mail, alebo do súkromných správ, ako ti mám doručiť peniažky. Ešte raz díky.


  • 0

#360 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 květen 2015 - 12:22:09

Tak jsem se dneska byl v Ultralab a syn ptát na vyvolávání super 8 a 16mm a cenově to je tedy docela síla, musím říct. Ne, že by mě zajímalo 8mm E6, to si dělám sám. Ale je problém s 16mm, protože se musí dělat na dvakrát, nemám tank na 30m. Ale vzhledem k tomu, co tam řekli za ceny, tak snad se fakt vyplatí jakkoliv neefektivně zacházet s vývojkou na vyjde to levnějc. ČB se mi ale doma dělat nechtělo, tak jsem zjišťoval možnosti. Jsou takovéto: ČB: 8mm 15m - 490Kč, 16mm 30m - 990Kč. E6 barevný: 8mm 15m - 590Kč, 16mm 30m - 1690Kč. Tak nevím, ale to je možná už lepší si koupit FOMASET a celý ho vyplácat na jednu cívku :D

 

A co si cekal ze ti to vyvolaji za petikilo ? Kdyz maji odber asi dva filmy za pul roku...v nasich koncinach...


  • 0

#361 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 7 květen 2015 - 16:35:49

RED: ze budou mit ceny jako mel p. Pokorny.Ten mel tusim cca 300/600. Ale 500/1000 to je trosku moc. To si to udelam sam radsii kdybych mel cely fomaset vyplacat na jeden film :) Aspon si po peti letech zkusim cb:-) Kdyby to jen nebyla takova prace. Resp. kdybych tak mel tank na 30metru. BTW REDe, daj se do LOMO tanku dat nad sebe dve sestnactky? Kolik na to treba chemie? Abych aspon tech 30m vyvolal najednou. Musel bych tedy koupit ten tank s dvema spiralama, mujnema.
  • 0

#362 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 květen 2015 - 20:01:50

Do UPB1 dáš 2x16,5 metra šestnástky nad sebou a potrebuješ na to 1,8 litra chemikálii. Riešil som to tak, že som mal 2 litre a aby som mal záruku, že filmy budú ponorené, tak som tank dal do lavora, aby som zachytil vývojku, ktorú som prelial. Po osvite už pracuješ za svetla, tak tam to vidíš.

Sorry za vstup.


  • 0

#363 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 8 květen 2015 - 13:57:34

Díky za info. Teď nemám už chemii na 1.8 litru, tak to udělám na pulky. Nevíš tedy kolik těch 15m kusů šestnáctky se dá udělat na jednu litrovou vývojku? Vím, že osmičky by mělo jít snad 10kusů, ale mě se to stejně dříve zkazilo :D


  • 0

#364 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 květen 2015 - 20:15:32

Stále se pokouším sehnat prošlé Agfy kvůli kazetám:-( Kdyby někdo měl a nepotřeboval je, dejte prosím vědět. 


  • 0

#365 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 květen 2015 - 20:18:52

Záleží od toho, akú vývojku použiješ. Ja používam Orwacku, čislo odo mňa nežiadaj, (môžem vyhľadať, poprípade poslať celý recept a postup) a v tej môžeš vyvolať 60 metrov 16mm, teda dve klasické cievky, vo Fomackej taktiež (váženej alebo v starom Fomasete). V súčastnom Fomasete je ak sa nemýlim tekutá Foma LQR 250ml, ktorá sa používa ako prvá aj druhá vývojka, teda pri riedeni 1:10 by to mohli teoreticky byť taktiež dve cievky, vývojku nie je problém zakúpiť samostatne (cca 95Kč), takže nie je problém.

Pri použití mnou používanej vývojky ORWO je potrebné Fomu exponovať ako 200 ASA. Nemám s tým zatiaľ skúsenosť, ale mám niekoľko 16mm Fomapanov, tak to musím skúsiť.


  • 0

#366 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 květen 2015 - 20:22:57

Stále se pokouším sehnat prošlé Agfy kvůli kazetám:-( Kdyby někdo měl a nepotřeboval je, dejte prosím vědět. 

Geo, staré Moviechromy by som kúpil aj ja, ale to už je asi pase. Ak nič nezoženieš, tak ti dve venujem už rozobraté. Môžem aj Svemacké, podľa toho, na akú citlivosť filmu by si to chcel.


  • 0

#367 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 květen 2015 - 08:40:12

 

Stále se pokouším sehnat prošlé Agfy kvůli kazetám:-( Kdyby někdo měl a nepotřeboval je, dejte prosím vědět. 

Geo, staré Moviechromy by som kúpil aj ja, ale to už je asi pase. Ak nič nezoženieš, tak ti dve venujem už rozobraté. Môžem aj Svemacké, podľa toho, na akú citlivosť filmu by si to chcel.

To bych ti byl moc vděčen, zatím mám jen dvě a je lepší mít jich připraveno více. Chtěl by sem je na plnění Fomapanu R100. 


  • 0

#368 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 květen 2015 - 09:06:41

OK, takže "Cbema" to istí. Ak mi napíšeš adresu, tak ti dve pošlem. Vyskúšaš a potom sa dohodneme.


  • 0

#369 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 červen 2015 - 10:25:16

Co myslite panove dotahnou to ti italove dokonce ? http://www.filmferrania.it/


  • 0

#370 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 červen 2015 - 15:41:52

Držím im palce.


  • 0

#371 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 červen 2015 - 21:14:54

Já myslím, že už dělaj ty kickstarterový věci, dokonce jsem jim psal a tvrdili, že budou mít i velkoobchodní ceny, apod. Ale to až příští rok.


  • 0

#372 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 19 červen 2015 - 08:46:58

Jej co bych dal zase za nejake barevne kazetky :)


  • 0

#373 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 červen 2015 - 14:40:41

Však barevné kazetky můžeš koupit od wittnera, ale stojí to hrozně moc.


  • 0

#374 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 červen 2015 - 15:30:23

Ale Rede nóóó! Však aj čierna a biela sú farby :-P !


  • 0

#375 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 červen 2015 - 07:57:02

Ale Rede nóóó! Však aj čierna a biela sú farby :-P !

 

Hovoríš mi z duše...sak prave mam doma v lednici jen TriXy...Ale ja sem obcas trochu zamilovany do te barvy, na jare sem ted zase rozjel masinku na RA-4 a chrlim jeden barevny obrazek za druhym...ve fotaku sem cernobily film nemel od lonska...tak obcas si jen tak postesknu :)

 

Rybinin ale to jsou AGFY 200....to je tak zrnity material az to te osmicce neslusi...ty se mi vubec nelibi...jo to takove kodaky 64T .... to byly jine barvicky


  • 0

#376 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2015 - 15:06:01

Pokud by někdo měl zájem o chemikálie na vyvolávání barevné inverze, poskytnu je zdarma, ale za kvalitu neručím, jsou staršího data ( min. 20 let). Také mám několik rozebíratelných kazet (samovýroba), řezečky na 16 mm (2x8 resp.DS 8), časopisy Filmovým objektivem z let 1968/69, knihu Nová škola amaterského filmu. Je mi to líto vyhodit do sběru, resp. do popelnice.


  • 0

#377 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 22 červen 2015 - 19:15:36

RED: Teď jsem si od té Agfy koupil za výhodné ceny 16mm, tak doufám, že to bude koukatelné :) 8mm jsem ale nekupoval, spíš čekám teď na Ferranii, kterou bych sám i rád v ČR distribuoval. Ale trvá jim to a zatím nemají nic ke koupi. Jinak jsem zvědav na tu Agfu, na youtube je nějaká ukázka, ale není špatné.


  • 0

#378 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 červen 2015 - 23:37:56

O tu chémiu by som záujem aj mal, len bude problém s poslaním. Ak by si bol ochotný, tak samozrejme poštu zaplatím aj niečo navrch. Len by bolo dobré napísať konkrétnejšie data o tej chemii, teda myslím, o čo sa jedná a koľko toho je. Potreboval by som hlavne CD4 a kyselinu citrazinovú na E6. Keď, tak napíš na mail: jansokolvideo@gmail.com, aby sme tu neplnili vlákno súkromnými vecami.


  • 0

#379 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červen 2015 - 19:50:16

Ta Agfa Aviphot chrome 200 docela ujde, když pominu trochu větší zrnitost tak barvy jsou slušný.

Na ukázku rychlo scan z první natočené a vyvolané zkoušky 16mm filmu, vlivem použití malého množství chemikálií v tanku, vznikl efekt kdy půlka obrazu je na konci filmu vyvolána správně (inverzně) a půlka obrazu negativně


  • 0

#380 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červen 2015 - 19:51:27

tak ještě ten scan

Přiložený soubor (y)


  • 0

#381 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 23 červen 2015 - 23:53:21

Barvy vypadají pěkně. Tak to jsem na to zvědavej. Vypadá to správně retro :D


  • 0

#382 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 červen 2015 - 07:34:23

Jo na 16mm je zrno ještě celkem ok, ale u 8mm to bude horší.


  • 0

#383 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 27 červen 2015 - 00:22:33

Jo na 16mm je zrno ještě celkem ok, ale u 8mm to bude horší.

 

zrní je esence života, čím větší, tím lepší :)  


  • 0

#384 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 28 červen 2015 - 17:49:24

RED: Teď jsem si od té Agfy koupil za výhodné ceny 16mm, tak doufám, že to bude koukatelné :) 8mm jsem ale nekupoval, spíš čekám teď na Ferranii, kterou bych sám i rád v ČR distribuoval. Ale trvá jim to a zatím nemají nic ke koupi. Jinak jsem zvědav na tu Agfu, na youtube je nějaká ukázka, ale není špatné.

 

Na 16mm s tym nebudes mit problem toho se neboj :) Na te osmicce je to celkem dost, na krajinkach a architekture to moc nevadi ale je to dost spatne na obliceji, takovy polodetail na oblicej a je to uz celkem spatne....jo zrno je esenci zivota ale s krasne tvaricky "dvacitky" to udela vysitou "ctyricitku"...a to nemluvim o zbytku tela :) takze bych to zakoncil tim, ze je to fajn, ale zalezi na zameru co natacime!

 

Distribuce? oooo tak to bys mel urcite minimalne jednoho odberatele! To drzim palce


  • 0

#385 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 červen 2015 - 22:28:49

RED: Jo zvažuju to. Udělat si něco jako E-shop jednak s kazetama, ale i metráží 16mm i Super8. Mám převíjecí stůl na 16mm a není problém metráž dělat. Jen bych musel sehnat větší množství středovek a krabic. Něco mám, ale zase tak moc toho není. Chtělo by to sehnat nějaké větší množství. A nebo tu metráž prodávat se zálohou na krabici a středovku. Taky 35mm kinofilm do foťáků bych klidně prodával. Klidně budu prodávat o co bude zájem. Já bych docela rád věděl, jaký zájem by byl. Kolik by se našlo zájemců, kteří by rádi 8mm a 16mm kupovali a jak často. Abych neprodal jeden kus za měsíc, to by asi nemělo význam. Nechci se tím živit, to ani nejde, takový zájem nebude, spíš by to mohl být přivýdělek.


  • 0

#386 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 červen 2015 - 21:24:41

Taky 35mm kinofilm do foťáků bych klidně prodával.


Pokud se dostanes na rozumnou cenu, verim, ze o 35mm film v kazetkach pro fotaky by zajem byl. Jeste snad sehnat ty kazetky...
  • 0

#387 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 29 červen 2015 - 23:01:49

Myslím, že Ferrania bude dělat klasické kinofilmové kazetky. A proto, že se dnes daj koupit jen inverze od Fuji, myslím, že toto určitě někdo ocení. Ale celé to stojí a padá na tom, kdy to Ferrania otevře.


  • 0

#388 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 červenec 2015 - 03:38:42

Mám dotaz, možná na někoho, kdo už ten Aviphot 200 taky vyvolával? Vyvolal jsem 2 cívky 16mm filmu (na dvakrát v tanku, nemám tank na 30metrů - tzn. 4 vyvolávání dohromady, v jedné vývojce). První film (resp. dvě vyvolání po sobě) dopadl skvěle. Pěkné barvy atd. Druhý film (opět dvě vyvolání za sebou) dopadl tak, jako kdybych to točil přes nějaký filtr. Je to celé do žlutočervena. Nebe je žluté, atd. Jako experiment zajímavé :D ale netuším, kde se to mohlo stát. Opět šlo o dvě vyvolání po sobě a obě půlky toho filmu vypadají stejně. Časy jsem dodržel stejné a protože šlo o dvě vyvolání za sebou, je vyloučena nějaká náhodná chyba (třeba déle v barevné vývojce). Samozřejmě se mohlo stát, že se po prvních dvou vyvoláních nějak kontaminovalo něco, ale na druhou stranu, s kontaminací vývojky mám své zkušenosti už a většinou to začne blbě překlápět pozitiv, nebo při staré vývojce to nějak malinko posunulo barvy (tady je vývojka úplně nově nasazená a vyvolány v ní těch 4x15m 16mm filmu). Mohl být vadný film? Nebo se opravdu něco stalo s vývojkou? Docela mě štvou takovéhle náhodné nepředvídatelné chyby. Máte někdo zkušenost? Teď už nemám čas to vyfotit, ale snad jsem to popsal tak, že si to představíte. Prostě naprosto např. chybí modrá a asi i zelená. Dominuje červená a žlutá. A také je to celé trošku tmavé, ale tam mohl být problém i s cloněním. Ale spíš si myslím, že jsem neclonil špatně, ale ruku do ohně za to nedám. Mohl být film starý? Je to všechno z jedné várky od wittnera - resp. bylo to na dvou velkých cívkách, takže nevylučuji, že tam byla vada. Ale zase se mi tomu nechce tak moc věřit. Doufám, že materiál je dobrý, když už to tady bralo hodně lidí.


  • 0

#389 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 červenec 2015 - 08:01:54

Rybinin, hovoríš o Aviphote, teda predpokladam o E6. S tým nemám veľké skúsenosti, teda len taký dotaz čo ma napadlo, nie je vyčerpaná farebná vývojka, lebo podľa toho, čo píšeš to tak vyzerá, ako keby bola slabá a nedokázala vyvolať všetky vrstvy úplne.


  • 0

#390 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 červenec 2015 - 11:30:51

P.S. Len tak som počítal: 16mm x 30 000mm je 480 000mm2 a ak má 1liter kapacitu 10 kinofilmov, tak je to 35x1650mm x10ks je 577 500mm2. Perforáciu nepočítam, tam zrejme veľký rozdiel nebude. Teda ak som dobre počítal, tak už pri tretej 15 16mm filmu bola vývojka čiastočne vyčerpaná.


  • 0

#391 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 10 červenec 2015 - 12:32:42

No... kdysi tady nekdo rikal, ze snad umi i deset Super8. Tak sice mozne je vse, ale velmi divne, ze by hned treti byl komplet blby.
  • 0

#392 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 17 červenec 2015 - 12:17:37

Takže nikdo z vás tedy netuší čím to může být? To je docela mrzuté, snad tedy bude příští film v pohodě. S tím jedním jsem byl barevně fakt spokojen, přišel mi místy i příjemnější než Ektachrome 100D, Ektachrome 64T mi vždy přišel trošku lepší, protože ta stovka táhne hrozně do červena, ale i ta byla pěkná. No, je sice zrnitější, ale tak nějak ten Aviphot byl celkově pěkný, možná trošku takový retro look. Jen tedy nechápu, proč mi vyšel červenožlutý. Kdyby aspoň to nebylo tmavé, bylo by to lepší. Ale myslím si, že ten problém nastal i v tom, že se to dotklo i světelnosti, protože se nevyvolala asi jedna barva, ale moc nerozumím důvodu. Každopádně pozitivně je otočenej dobře, což na vadu barevné vývojky moc nepáčím (nebe je třeba žluté). Fakt přemýšlím, jestli se mohlo třeba stát, že byl někde vystavenej moc horku (což ale nějak extra podle mě nebyl) nebo jinému působení a to pak zareagovalo před vyvoláním. Každopádně jsem to vyvolával relativně brzy po  exponování (asi 14 dní) narozdíl od prvního, který vyšel dobře, a který jsem vyvolával asi dva měsíce po. V lednici uložený nebyl ale žádný. Uvidíme příště ale nadšen z toho nejsem, ne, že by to nějak extra vadilo, ale když nevím čím to je, nemůžu si příště na nic dát pozor.


  • 0

#393 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 červenec 2015 - 15:46:19

Hm. Hovoríš, že nebe je žlté? A nebude to bieličom, teda myslím tým, že sa nedokonale odstránil prvý čb negatívny obraz a preto je to posunuté, myslím tým nejaký dichroický závoj alebo niečo také, keď hovoríš že je to aj tmavé.


  • 0

#394 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 červenec 2015 - 00:09:24

Těžko hodnotit. V běliči jsem to měl standardní dobu a potom dokonce i o něco déle myslím. Jako těžko říct, jak by se mohl bělič kontaminovat? Máme negativní zkušenost se špatným běličem, že udělal blbé špinavé fleky a kdysi mi Šnek poradil ho do toho běliče hodit znova a podařilo se to spravit. Ale to byly fleky, které byly viditelné na filmu po vyvolání, takové našedlé. To tady není, takže problém to bude jiný, Ale vlastně bych to asi nejlépe připodobnil k tomu, jako bych měl na kameře nějaký druh barevného filtru. Obraz není zkažený, jen je trochu tmavý a jakoby s filtrem.


  • 0

#395 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 červenec 2015 - 06:55:08

Mam v planu v cervnu vzit vic veci...takze dej vedet co potrebujes

Rede, ak si ešte nekupoval tie cievky u Wittnera, tak ruším svoju objednávku, podarilo sa mi zohnať štyri cievky, takže zatiaľ mám dosť. Ak si to už objednal, tak dohoda samozrejme platí. Ďakujem za ochotu.


  • 0

#396 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 červenec 2015 - 08:43:07

Takže nikdo z vás tedy netuší čím to může být? To je docela mrzuté, snad tedy bude příští film v pohodě. S tím jedním jsem byl barevně fakt spokojen, přišel mi místy i příjemnější než Ektachrome 100D, Ektachrome 64T mi vždy přišel trošku lepší, protože ta stovka táhne hrozně do červena, ale i ta byla pěkná. No, je sice zrnitější, ale tak nějak ten Aviphot byl celkově pěkný, možná trošku takový retro look. Jen tedy nechápu, proč mi vyšel červenožlutý. Kdyby aspoň to nebylo tmavé, bylo by to lepší. Ale myslím si, že ten problém nastal i v tom, že se to dotklo i světelnosti, protože se nevyvolala asi jedna barva, ale moc nerozumím důvodu. Každopádně pozitivně je otočenej dobře, což na vadu barevné vývojky moc nepáčím (nebe je třeba žluté). Fakt přemýšlím, jestli se mohlo třeba stát, že byl někde vystavenej moc horku (což ale nějak extra podle mě nebyl) nebo jinému působení a to pak zareagovalo před vyvoláním. Každopádně jsem to vyvolával relativně brzy po  exponování (asi 14 dní) narozdíl od prvního, který vyšel dobře, a který jsem vyvolával asi dva měsíce po. V lednici uložený nebyl ale žádný. Uvidíme příště ale nadšen z toho nejsem, ne, že by to nějak extra vadilo, ale když nevím čím to je, nemůžu si příště na nic dát pozor.

 

Takto podobne se mi chovaly filmy ktere byly ve vycerpane barevne vyvojce....nedostatecne vybelene a nedostatecne vyvolane vsecky vrstvy jak rikal sokolvideo...ale musel bych to videt...

 

Vim ze v 1L E6 se da vyvolat 4 - 5 filmu super8 spise 4...dve sestnactky by teoreticky vyjit mely....ale mel si vsecko cerstvne? nebo zanovni (+/- 20 let) :)


  • 0

#397 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 24 červenec 2015 - 18:21:34

Mám dotaz, možná na někoho, kdo už ten Aviphot 200 taky vyvolával? Vyvolal jsem 2 cívky 16mm filmu (na dvakrát v tanku, nemám tank na 30metrů - tzn. 4 vyvolávání dohromady, v jedné vývojce). První film (resp. dvě vyvolání po sobě) dopadl skvěle. Pěkné barvy atd. Druhý film (opět dvě vyvolání za sebou) dopadl tak, jako kdybych to točil přes nějaký filtr. Je to celé do žlutočervena. Nebe je žluté, atd. Jako experiment zajímavé :D ale netuším, kde se to mohlo stát. Opět šlo o dvě vyvolání po sobě a obě půlky toho filmu vypadají stejně. Časy jsem dodržel stejné a protože šlo o dvě vyvolání za sebou, je vyloučena nějaká náhodná chyba (třeba déle v barevné vývojce). Samozřejmě se mohlo stát, že se po prvních dvou vyvoláních nějak kontaminovalo něco, ale na druhou stranu, s kontaminací vývojky mám své zkušenosti už a většinou to začne blbě překlápět pozitiv, nebo při staré vývojce to nějak malinko posunulo barvy (tady je vývojka úplně nově nasazená a vyvolány v ní těch 4x15m 16mm filmu). Mohl být vadný film? Nebo se opravdu něco stalo s vývojkou? Docela mě štvou takovéhle náhodné nepředvídatelné chyby. Máte někdo zkušenost? Teď už nemám čas to vyfotit, ale snad jsem to popsal tak, že si to představíte. Prostě naprosto např. chybí modrá a asi i zelená. Dominuje červená a žlutá. A také je to celé trošku tmavé, ale tam mohl být problém i s cloněním. Ale spíš si myslím, že jsem neclonil špatně, ale ruku do ohně za to nedám. Mohl být film starý? Je to všechno z jedné várky od wittnera - resp. bylo to na dvou velkých cívkách, takže nevylučuji, že tam byla vada. Ale zase se mi tomu nechce tak moc věřit. Doufám, že materiál je dobrý, když už to tady bralo hodně lidí.

 

 

vyfot to a hod sem obrazek. Z toho jsem schopen na 99% urcit, co se pravdepodobne stalo. 

 

Popis mi toho moc nerekne, ... resp. je tam moc prostoru pro predstavivost :)


  • 0

#398 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 červenec 2015 - 00:00:41

 

Takže nikdo z vás tedy netuší čím to může být? To je docela mrzuté, snad tedy bude příští film v pohodě. S tím jedním jsem byl barevně fakt spokojen, přišel mi místy i příjemnější než Ektachrome 100D, Ektachrome 64T mi vždy přišel trošku lepší, protože ta stovka táhne hrozně do červena, ale i ta byla pěkná. No, je sice zrnitější, ale tak nějak ten Aviphot byl celkově pěkný, možná trošku takový retro look. Jen tedy nechápu, proč mi vyšel červenožlutý. Kdyby aspoň to nebylo tmavé, bylo by to lepší. Ale myslím si, že ten problém nastal i v tom, že se to dotklo i světelnosti, protože se nevyvolala asi jedna barva, ale moc nerozumím důvodu. Každopádně pozitivně je otočenej dobře, což na vadu barevné vývojky moc nepáčím (nebe je třeba žluté). Fakt přemýšlím, jestli se mohlo třeba stát, že byl někde vystavenej moc horku (což ale nějak extra podle mě nebyl) nebo jinému působení a to pak zareagovalo před vyvoláním. Každopádně jsem to vyvolával relativně brzy po  exponování (asi 14 dní) narozdíl od prvního, který vyšel dobře, a který jsem vyvolával asi dva měsíce po. V lednici uložený nebyl ale žádný. Uvidíme příště ale nadšen z toho nejsem, ne, že by to nějak extra vadilo, ale když nevím čím to je, nemůžu si příště na nic dát pozor.

 

Takto podobne se mi chovaly filmy ktere byly ve vycerpane barevne vyvojce....nedostatecne vybelene a nedostatecne vyvolane vsecky vrstvy jak rikal sokolvideo...ale musel bych to videt...

 

Vim ze v 1L E6 se da vyvolat 4 - 5 filmu super8 spise 4...dve sestnactky by teoreticky vyjit mely....ale mel si vsecko cerstvne? nebo zanovni (+/- 20 let) :)

 

Rede, ale 4x Super 8 je to isté ako 30 metrov 16mm.


  • 0

#399 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 25 červenec 2015 - 23:03:58

sokolvideo: No dobře, to jo... ale jedna lázeň má vydržet více než 4xSuper8. Běžně jsem v ní dělal 8xSuper 8. A tato podivnost, co se mi stalo, vypadá na něco jiného. Jak napsal Leoš Stehlík, vyfotím to a pak mi snad řeknete více. Vytotím ten dobrý i ten špatný film. Jak jsem psal, dělal jsem to asi den potom, není důvod, aby se vývojka zkazila. Problém bude asi jinde. Povíme si až nahodím video nebo fotky.


  • 0

#400 MZ1

MZ1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 duben 2016 - 20:51:54

Zdravím. Kde by se dala sehnat barevná inverze v kazetách ( tak 2-3 ks)? Předpokládám, že asi jen  u Wittnera. Bude tam někdo něco objednávat?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních