Přejít na obsah


Fotka

Spolehlivé vyvolání barevné Super8 v Praze?

super8 barevná super8 vyvolání digitalizace

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 previtus

previtus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2019 - 17:31:15

Dobrý den,

nedávno zrušili možnost vyvolávat barevné Super8 ve pražské Fotoškodě - věděli by jste někdo o nějaké alternativě? Případně jde též o následnou digitalizaci.

Či je v zásadě nutno film poslat někam do zahraničí?

 

Díky :),

Vítek


  • 0

#2 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 leden 2019 - 23:19:20

Vyvolává to kdekdo doma, včetně mě. Pokud chceš firmu, tak tato, ale je to drahé: http://www.ultralab....vyvolani-filmu/

Jinak na přepis doporučuji toto: https://digitalniosmicka.cz/ Dělá to jeden kluk, se kterým jsem spolupracoval na několika přepisech a má fajn drahý stroj.


  • 0

#3 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 17 leden 2019 - 07:23:52

Dobrý den,

nedávno zrušili možnost vyvolávat barevné Super8 ve pražské Fotoškodě - věděli by jste někdo o nějaké alternativě? Případně jde též o následnou digitalizaci.

Či je v zásadě nutno film poslat někam do zahraničí?

 

Díky :),

Vítek

Jediný kdo je v tuzemsku ochotný volat 8mm barvu je RED, ale pokud ti to veme, počítej z měsícema čekání, má toho moc. Jinak se tu o volání barvy 8mm jenom tlachá, nikdo jiný ti to nakonec neudělá. Pak zbývá jen ANDEC FILM v rajchu.


  • 0

#4 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 leden 2019 - 01:32:02

Otázkou je jestli jde o E6 nebo o negativ. Upozorňuji, že E6 se fakticky koupit nedá! Jen ten nový drahý Ektachrome za 1600 Kč. Negativ tu opravdu v superosmičce nikdo neudělá. Vzhledem k této situaci ani nebudu v dohledné době nasazovat vývojku. 


  • 0

#5 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 18 leden 2019 - 12:11:55

Kahlfilm má filmy super8 v kazetkách, pro proces E6, ale to asi víte...

 

Otázkou je jestli jde o E6 nebo o negativ. Upozorňuji, že E6 se fakticky koupit nedá! Jen ten nový drahý Ektachrome za 1600 Kč. Negativ tu opravdu v superosmičce nikdo neudělá. Vzhledem k této situaci ani nebudu v dohledné době nasazovat vývojku. 

Kahlfilm nabízí super8-filmy pro E6 v kazetkách, dokonce je to levnější než Ektachrom a vyvolání je v ceně. Tyto filmy se podle nich dají vyvolat i jako negativ. https://www.kahlfilm...ntent.php?nav=8

Tvrdí, že tyto filmy si vyrábějí sami, ale to dnešní marketingovou řečí může znamenat, že si je od někoho nechávají vyrábět na zakázku.

Protože pak je tu ještě možnost to řezat z Fujichromu (Velvia, Provia), který je E6 také a vyrábí se myslím pořád.


  • 0

#6 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 leden 2019 - 21:58:23

Já myslím, že Kahlfilm je snad původní orwo, ne? Ale možná se mýlím. Nicméně levné to také není :) Před lety jsem dost levně koupil metráž Agfy v 16mm (kousek ještě doma mám). Měli i Super8 verzi, ale pak skokově zdražili a přestali to dělat (tedy v opačném pořadí). 


  • 0

#7 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 20 leden 2019 - 19:44:14

Ne, Kahlfilm nemá s Orwem nic společného.

Podnik Orwo prošel v devadesátých letech v podstatě klinickou smrtí. Na trh vtrhly západní výrobky a s nimi také proces C-41, na který Orwo nestihlo přejít, i když to bylo už před převratem 1989 v plánu...

Koncern se rozpadl, některé provozy zanikly, ale klíčovou část koncernu převzal Filmotec, zachránil výrobu ČB filmů a Orwo je teď na vzestupu. Sázka na okrajový sortiment se vyplatila, podobně jako v případě Fomy v polovině devadesátých let. Jenže Orwo, na rozdíl od „naší“ Fomy, která je bohužel podinvestovaná a drží se při zemi, má namířeno mnohem výš a dál a pravděpodobně ho čeká lepší budoucnost.

Každopádně Orwo barvu nedělá, ani jako subdodavatel.

 

Kde tedy Kahlfilm bere tu svou barvu, je otázka. Tají to a vše jsou jen dohady. Rozhodně si ale sám žádný materiál nevyrábí, jen adjustuje něco, co někde nakoupil.


  • 0

#8 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 20 leden 2019 - 19:46:56

Ale má taky nějakej svůj vyvolávací proces. Nelze to udělat v E-6, co jsem pochopil, ne? Jako cena i s vyvoláním je nižší, než ostatní možnosti, ale i tak...


  • 0

#9 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 20 leden 2019 - 20:15:35

U těch levnějších univerzálních Kahl NCxx píšou inverzní proces AP 44, což je agfácké označení procesu E-6, jak jsem zjistil. Pro negativní vyvolání tam mají AP 70, což je C-41.

Ale! Teď koukám, že tam dole píšou, že film je určen především pro digitální zpracování a pro přímou projekci je film „méně vhodný“. Takže zřejmě nepůjde o skutečnou inverzi! Možná půjde o negativní film. Ten lze kros-procesnout v E-6, ale bude to mít nižší kontrast a pokud je maskovaný, podložka bude silně oranžová, což je pro projekci nekoukatelné... Schválně jsem tam poslal dotaz, co jsou tyhle flmy vlastně zač.

Ten UT-18 za 52 éček vypadá na skutečnou inverzi, o nevhodnosti projekce tam nic nepíšou a uvedený proces AP44 (E-6). 50 ASA inverzní film vyráběný dnes je jen Fuji Velvia, mám tedy dojem, že půjde o ni. Ale 1300 Kč byť vč. vyvolání je už hodně. Mají ale zpětné poslání vyvolaného filmu zdarma. Otázka je, jestli i do ČR.

Každopádně se omlouvám za mystifikaci. I když ten dražší UT-18 bude E-6 inverze tutově.


  • 0

#10 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 20 leden 2019 - 21:20:29

UT nie je pre E-6, ale pre vlastny "studeny" proces ORWO.
Nikdy som nevidel UT vyvolany v E-6, ale NC film sa nam v C-41 rozpustil. Emulzia narobila ticice malych farebnych zrazenin a tie znecistili stroj, no dva dni cistenia. Skratka, emulzia uplavala.
Cas od casu sme nejeke NC v nasom stroji predtym vyvolali, az do spominanej nehody. Ake boli vysledky? No, vzhladom na vek a pribuznost filmov s C-41 kompatibilnymi to docela uslo. Dali sa rozlisit postavy, dokonca pri troche snahy slo urcit farby, pricom nebo i trava zelena s ruzovym az fialovym prelivom. Zakznikom sme tak vyludili usmev. Zaujimave, ze ked v sucasnosti z pochopitelnych dodvodov taketo filmy odmietame, vyvolame zachvaty hnevu ...


  • 0

#11 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 leden 2019 - 21:53:38

Keko, asi odplávala preto, že NC boli pre studený proces (25stupňov), a teda pri teplote C41 odplávala. Možno s C41 pri teplote 25 stupňov by to šlo. neskúšal som.


  • 0

#12 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 20 leden 2019 - 23:07:18

UT nie je pre E-6, ale pre vlastny "studeny" proces ORWO.

Tak pokud jsou ta NC a UT jako ORWO NC a ORWO UT, pak jsem fakt vedle, sorry ):

V tom případě je to pro staré procesy AgfaColor, ne kodakovské. To by znamenalo, že někdo (Kahlfilm?) pokračuje v barevné výrobě Orwa a pak máme co do činění se starým hodně zajímavým retrem.


  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 leden 2019 - 13:33:34

Novy Ektachrome sem este nevolal, ale sam sem zrovna ted pres weekend nabil svoji posledni kazetu z mrazaku stareho Ektachromu. Takze si asi v nejake nejblizssi dobe objednam ten novy a poreferuju co je to za zazrak ... za 75 dolacu... aspon to porovnam s tym starym

 

Jinak co se tyka vyvolani, dost lidi ted toci na ty negativy 50D, 500T ... hlavne prazaci, v 95% jsou to klipy...kdyz se to pekne naskenuje je to fajn

A potom dost lidi, jak ten kodak podrazil, kupuji fomu DS8 a rezou do kazet... 4x plne kazetky za necelych 700kc je pekna cena...

Klasicky kodak trix v kazete sem tez uz dluho nikomu nerobil

toz tak mapovani poslednich par mesicu na nasi kinematograficke mini-scene

 

Ja teda sam osobne, jak uz tady nekdo psal ve vedlejsim vlakne, jedu na 16mm negativy, mam dost toho 200T a vyvolam si to a poslu na sken.. Parada...mam toho stovky metru..akorat to je uz naky ten patek prosle tak to ma trosku retro feel...

 

 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  01.jpg   111,15K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  02.jpg   108,1K   1 Počet stažení

  • 0

#14 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 21 leden 2019 - 22:41:45

RED: Já mám doma asi 400metrů Vision2 z Barrandova. Za pár stovek. Poslal jsem teď jednu cívku na senzitometrický test do ČT, tak se uvidí. Mimochodem, chtěl jsem se Tě zeptat: při větší zakázce (mám asi 200 metrů), byl bys schopnej vyvolat nějakým způsobem VNF-1? Mám dvě velké cívky starého Ektachromu, mám to už léta a jediná další možnost, jak to vyvolat, je někde v americe, za strašnejch prachů. Mám to v chladu schované, ale vůbec netuším, co s tím. Ono by bylo fajn, kdyby to někdo vyvolal, pak si na to budu točit blbosti :D Asi by to chtělo ale nějakej test, no. Kdyby Ti to udělalo nějakej příjemnej kšeft a nebál by ses toho procesu (samozřejmě v nějaké modifikaci, asi ne v původním složení - ale ono se to dá nějak ojebat), tak bych na to něco konečně natočil. Taky mám doma zvukovej Super 8 Ektachrome. Ale to zvládnu sám, to je EM26 tusím, to se dá v E6ce.


  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 leden 2019 - 10:07:15

RED: Já mám doma asi 400metrů Vision2 z Barrandova. Za pár stovek. Poslal jsem teď jednu cívku na senzitometrický test do ČT, tak se uvidí. Mimochodem, chtěl jsem se Tě zeptat: při větší zakázce (mám asi 200 metrů), byl bys schopnej vyvolat nějakým způsobem VNF-1? Mám dvě velké cívky starého Ektachromu, mám to už léta a jediná další možnost, jak to vyvolat, je někde v americe, za strašnejch prachů. Mám to v chladu schované, ale vůbec netuším, co s tím. Ono by bylo fajn, kdyby to někdo vyvolal, pak si na to budu točit blbosti :D Asi by to chtělo ale nějakej test, no. Kdyby Ti to udělalo nějakej příjemnej kšeft a nebál by ses toho procesu (samozřejmě v nějaké modifikaci, asi ne v původním složení - ale ono se to dá nějak ojebat), tak bych na to něco konečně natočil. Taky mám doma zvukovej Super 8 Ektachrome. Ale to zvládnu sám, to je EM26 tusím, to se dá v E6ce.

 

 

S VNF-1 mam taku zlu zkusenost...namichat se to da (cenove je to dost) ale VNF-1 je o mnoho vice citliva na stari a vsecky ty skladovaci navyky nez treba E6 ... takze vetsinou sou to velice velice mizerne vysledky... porovnani treba s tema staryma AGFAma v super8 co sly protahnout E6.... jako esi si ses jisty ze to fakt je relativne v chladu skladovany matros...tak ustrihni 10m a vyvolame kusek, aspon nemusim mit tolik chemky...

 

Vision2 bude cajk! ja mam vision1 a je cajk ale mrazakovany uz dlouhooo....


  • 0

#16 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 23 leden 2019 - 17:38:43

RED: To je dobrá zpráva. Hele, jako je jasné, že na ten Ektachrome nenatočím film :) To ani nechci. Ale určitě bych na to dělal nějaké rodinné blbinky nebo pařby s kámošem :D Každopádně prej to bylo dobře skladované. Já to měl léta v mrazáku, teď je to v garáži, kde je zima /přestěhoval jsem se a zatím nemám prostor pro to, ale za pár měsíců, až bude tepleji, už lednice asi bude/. Vision 2 naopak nebyl skladován v chladu, takže jsem nechal udělat test. Ani tam mi nevadí, když to bude mít retro závoj. Třeba to využiju na něco, co chci, aby vypadalo retro. Ušetřím tak ale relativně málo, protože volání bude dělat ČT a scan případně pozitivní kopie taky stojí stejně, jak u nového. Takže sice ušetřím 14 tisíc za materiál, ale volání a postprodukce bude stát taky dost. Ten Ektachrome se dá hned promítat a takže tam platím jen za volání. Resp. já ho kdysi kupoval z ebaye a to už je tak dlouho, že si cenu nepamatuju a můžu s klidem říct, že je to jedno :D


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:super8, barevná super8, vyvolání, digitalizace

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních