Přejít na obsah


Fotka

máchání Fomy 100


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
288 odpovědí na toto téma

#151 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 květen 2009 - 11:16:25

....s Panoramem po sjezdovce :). Když jsem po sjezdovce běhal se Salyutem, myslel jsem, jakej nejsem blázen :)


ja po ni nebehal, ale jezdil ;-), co si o me ty Italove rikali nastesti nevim :-)))
  • 0

#152 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 květen 2009 - 14:01:04

Ve čvrtek se mi podařilo zase zprasit pár planů Fomy 100, asitak jeden ze čtyř je dopře exponovanej, druhý je trochu řídší ale ještě v mezích, další už mimo meze a pro změnu poslední je jak bota. K tomu mám čtyři teorie: špatně jsem to změřil, ikdyž stíny jsou taky dost krytý, za druhé: přičetl jsem špatně šváru, za třetí zaměnil jsem na expozimetru 1/2" a 2" a za poslední jsem ve spěchu nezaclonil ikdyž se mi to nestává (ostrost je ale celkem ucházející). Defekty zatím nejsou. Zaplať pánbůh.
  • 0

#153 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 30 květen 2009 - 15:20:54

Ve čvrtek se mi podařilo zase zprasit pár planů Fomy 100, asitak jeden ze čtyř je dopře exponovanej, druhý je trochu řídší ale ještě v mezích, další už mimo meze a pro změnu poslední je jak bota. K tomu mám čtyři teorie: špatně jsem to změřil, ikdyž stíny jsou taky dost krytý, za druhé: přičetl jsem špatně šváru, za třetí zaměnil jsem na expozimetru 1/2" a 2" a za poslední jsem ve spěchu nezaclonil ikdyž se mi to nestává (ostrost je ale celkem ucházející). Defekty zatím nejsou. Zaplať pánbůh.


no to je vyhoda toho panoramu : jak digital - neclonim, nemerim - jen cvakam ;-) a pretacim...
  • 0

#154 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 7 srpen 2009 - 22:31:58

Poprosím ctěné zkušené o nasměrování kde dělám prasečinu ...
Předpokládám, že foťák (Minolta Autocord) v tom nejede, takže moje ruce. Nejspíš něco při vyvolávání - tank plastik kvedlací, svitek - zatím jsem to pozoroval na Foma 100 a 400. Používám nefiltrovanou vodu z vodovodu, že by tady? Může to udělat nějaká nečistota vody při kvedlání a máchání ?
Máchám tak, že prolévám vodou přímo z kohoutku asi 5 minut ještě se zavřeným víčkem a potom cca 10-15 min při otevření pod stále tekoucí vodou s občasným promáchnutím cívky v tanku nahoru - dolu.
Ty drápance jsou různé velikosti, délky a nepravidelně roztroušené po ploše, občas tam i nejsou...
Na kinofilmech, zpracovávaných stejným postupem se mi tohle ale neobjevuje.
Děkuji předem za nasměrování a pokud se to tu někde už objevuje, omlouvám se, ale nenašel jsem. Vložený obrázek
  • 0

#155 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 7 srpen 2009 - 22:39:01

nechci nijak plašit, fomu a její některé produkty mám rád, ale tohle vypadá jako (u mě opakované) vady na filmu kvůli kterým jsem začal používat jinej film
  • 0

#156 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 srpen 2009 - 08:08:34

Možná je to trapná otázka, ale: Nepoužíváš náhodou ty zázračné kleště na stahování vody z filmu? Já jsem je blbec vyzkoušel a dopadlo to přesně takto.
  • 0

#157 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 srpen 2009 - 08:59:46

Možná je to trapná otázka, ale: Nepoužíváš náhodou ty zázračné kleště na stahování vody z filmu? Já jsem je blbec vyzkoušel a dopadlo to přesně takto.


Dík za dotaz. Kleště nepoužívám žádné.
Ještě jsem včera koukal na jeden HP5+ a ten je bez úhony.
Já to zjišťuji tak trochu se zpožděním proto, že se ne a ne dostat na nějakou práci do komory. Co jsem tam byl naposledy asi před třemi měsíci, stačil jsem udělat jen nějaké kontakty, tam ještě nic takového nepozoruji, vlastně až asi tak posledních 5 filmů.
A teď si uvědomuji, že jsem jeden z nich vyvolával v překlápěcí Plastimatce, ale výsledek je podobný. Tak nevím. Myslel jsem, jestli to třeba nezpůsobí nějaké nečistoty, pokud netočím filmem moc rychle nebo tak nějak...
Ještě dám jednu ukázku, Luigi snad promine Vložený obrázek
  • 0

#158 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 srpen 2009 - 09:05:27

podle mě je několik možností - postupně bych je zkoušel eliminovat
1) škrábance na emulzi - ovšem na mých Fomách 100 nikdy ani jedna
2) nečistota vody - zajeď s kanystrem k Vencovi Mládku proti Zemědělce pro destilku a koupej v ní + propírat jen čůrkem vody, žádný velký proud..
3) NESTAHOVAT vodu ani prstama, ani kleštěma - použij smáčedlo (pár kapek) a pak vzít za konce a protřepat napnutím
  • 0

#159 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 srpen 2009 - 09:05:28

Ještě upřesním - po vymáchání ve vodě naleju tak na 2-3 min smáčedlo, používám v poslední době Fotonal, potom pověsím na šňůru. Mám jí asi v úhlu 45 stupňů, film je tedy našikmo. A v této poloze ještě poleju z obou stran čistou vodou, tak nějak mi to pak příjde čistější. Tohle ale myslím už s těmi čárami nemůže mít nic společného...
  • 0

#160 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 srpen 2009 - 09:08:21

aha tak jsi mě předběhl.. :roll:
je to jen na jednom druhu negativu?? Takže možná chybná várka nebo více citlivá vrstva na zacházení.
Luigi určitě promine, aspoň ho mám zvěčněného pži opravě sklopky :-)
  • 0

#161 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 srpen 2009 - 09:17:49

aha tak jsi mě předběhl.. :roll:
je to jen na jednom druhu negativu?? Takže možná chybná várka nebo více citlivá vrstva na zacházení.
Luigi určitě promine, aspoň ho mám zvěčněného pži opravě sklopky :-)


Skoro si začínám myslet, že by to i nějakou horší várkou být mohlo, mám tu ještě deset svitků ze stejné, tak vyzkouším... Ale nevzdávám to věřím, že je chyba u mě.
Tomáši přidám jednu takovou pro zvěčnění na jihovlákno .. tady už to stačí :-)
  • 0

#162 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 srpen 2009 - 09:21:54

:roll: je třeba udělat nějakou galérku naší jihosekce - Luboši a nechceš nějaké moje svitky na vyzkoušení?? Vím o nich, že jsou O.K. a pak budeš mít jistotu..
Uděláme výměnu 1 - 2 kusy a vyzkoušíme je navzájem, každý svým stylem
  • 0

#163 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 srpen 2009 - 10:47:57

http://www.humanart....lio-dilo/49852/
http://www.humanart....lio-dilo/49904/

vypadá to na špatnou sérii
  • 0

#164 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 srpen 2009 - 11:07:03

:roll: je třeba udělat nějakou galérku naší jihosekce - Luboši a nechceš nějaké moje svitky na vyzkoušení?? Vím o nich, že jsou O.K. a pak budeš mít jistotu..
Uděláme výměnu 1 - 2 kusy a vyzkoušíme je navzájem, každý svým stylem


Dík za nabídku, 1 kus by asi stačil, aby sis nekazil případně záběry.
Teď zrovna jsem namočil svitek ORWO NP27 do Rodinalu, moc od toho nečekám, ale škrábance tam snad nebudou ...
  • 0

#165 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 srpen 2009 - 11:12:26

O.K. Až pojedu do TA tak Ti ho přivezu - dám Ti včas vědět..
  • 0

#166 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 8 srpen 2009 - 20:47:01

Skoro si začínám myslet, že by to i nějakou horší várkou být mohlo, mám tu ještě deset svitků ze stejné, tak vyzkouším... Ale nevzdávám to věřím, že je chyba u mě.

nepravidelný linky nerovnoběžný s okrajem filmu -na negativu černý = na pozitivu světlý
myslím jsi v tom nevinně a je to na výrobci
když si vzpomenu, jak jsem schválně kupovoval ty verze profesional " s důkladnou výstupní kontrolou" :roll:
  • 0

#167 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 srpen 2009 - 21:09:06

nepravidelný linky nerovnoběžný s okrajem filmu -na negativu černý = na pozitivu světlý
myslím jsi v tom nevinně a je to na výrobci
když si vzpomenu, jak jsem schválně kupovoval ty verze profesional " s důkladnou výstupní kontrolou" :wink:


Hmm, tak to já mám CLASSICký... a už tomu asi začnu taky věřit. Akorát, že já teda ty nepravidelný linky s okrajem filmu rovnoběžný mám.
  • 0

#168 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 9 srpen 2009 - 20:59:13

já jsem tyhle linky měl jen na filmech, který jsem kupoval zvlášť, na metráži jsem nikdy neměl problém, ačkoliv nevim čim to je, ale úplně nejhorší byla foma 200, tam těch škrábanců bylo neuvěřitelný množství...
  • 0

#169 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 31 říjen 2009 - 14:12:36

Občas se mi stane, že především v silně krytých partiích negativu mám čirou tečku v emulzi. Vím téměř jistě, že to není chyba výrobce ale spíš problém ve zpracování, jenom ještě nevím kde přesně ;-). Občas po vyndání negativu z cívky a prohlížení ještě mokrého filmu objevím černou těčku na straně emulze - jakési smítko, zrnko prachu. Po jeho setření zůstane na negativu čirá tečka. Vypadá to, jakoby se smíto usadilo na filmu buďto v kazetě před expozicí, při expozici nebo až při vkládání do tanku, ale ve vývojce už místo muselo být zakryté. Velikost desetiny mm. Druhý typ se vyskytuje takčka výhradně v silně krytých partiích - sníh, obloha. Tady bych vadu připisoval problému s vývojkou - že by vznikalo v silně krytých oblastech nebezpečí poškození emulze? Třeba fomabrom variant je vcelku dobrý v odplavávání emulze...

Fomu 100 volám výhradně v PyrocatHD.

A nemyslím si že tečky ve stínech mám ale nevidím je - negativy prohlížím dost pečlivě.

Napadlo mě jedno řešení a to negativní retuš, Zkoušel někdo? Vpodstatě si představuju něco jako prosvětlovací pultík, na něj negativ a štětečkem čiré místo zamalovat (udělat ďubku). Protože se mi tenhle problém objevuje takřka ýhradně ve velmi krytých partiích, nějaká nepřesnost v umístění a hustotě by se na sněhu stratila rozhodně líp než černá tečka a pak by bylo snazší doladit při pozitivní retuši.

PS: kazety před zakládáním fimu vyfoukám vzduchem a založený film před zasunutím plechu ještě ofouknu. Naexponovaný prach od té doby vpodstatě nemám (chloupky; to, co popisuju výš je vždy kulaté a o +- stejné velikosti).
  • 0

#170 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 22:39:36

pěkně prosím doufám že jsem to někde nepřehlédl, nemáte někdo zkušenost s Foma 100@100
v planu 9x12 a rodinalem 1:25, 1:50 a 1:100?
  • 0

#171 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 leden 2010 - 10:46:38

S 1:100 semistand zkušenost mám - velmi dobrou.
  • 0

#172 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2010 - 13:03:27

Děkuji a ještě se pozeptám jaké jsou při jednotlivém ředění cca časy?
  • 0

#173 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 leden 2010 - 14:59:04

Děkuji a ještě se pozeptám jaké jsou při jednotlivém ředění cca časy?

tady máš časů doalelujá
http://www.digitaltr...om/devchart.php
  • 0

#174 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 březen 2010 - 16:47:38

Foma 100 planfilm, volana rotacne v Rodinalu, jake casy a redeni pouzivate pro N-2 az N+2? (+exponujete jako 100 nebo 50?) Podelite se nekdo? Diky, zacinam s Rodinalem....
  • 0

#175 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 březen 2010 - 12:05:02

Děkuji a ještě se pozeptám jaké jsou při jednotlivém ředění cca časy?

tady máš časů doalelujá
http://www.digitaltr...om/devchart.php

To je sice pravda, ale třeba Foma doporučuje máchat 100 ve svitku v R09 1:50 9 minut a na Digital truth je 7 minut. Tak kde je truth? Poslechl jsem Fomu a přijde mi ten negativ docela tmavej - zas na druhou stranu mám expoziční časy 30x40 a cloně 8 cca 10 vteřin. U Fomy 400 máchané 11 minut (Foma i digital truth se shodují) je negativ celkem slabě krytý, časy pro expozici jsou malé a špatně se s tím pracuje.
  • 0

#176 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2010 - 12:08:50

To je sice pravda, ale třeba Foma doporučuje máchat 100 ve svitku v R09 1:50 9 minut a na Digital truth je 7 minut. Tak kde je truth?

Stovku ve svitku jsem máchal těch 7 minut a kryté to bylo tak akorát. Někdy jsou ta fomácká doporučění trošku mimo realitu, je potřeba si to vyzkoušet - a vůbec si tak nějak najít ten svůj čas.
  • 0

#177 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 červenec 2010 - 18:26:46

Jak by jste vymáchali v rodinalu fomu 100 kinofilm, která je pár let prošlá a první testovací film mi vyšel hodně moc tmavej (něco vidět je, ale minimum).

Střelim od boku 1+50 - 11 minut???
  • 0

#178 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 červenec 2010 - 21:30:22

Jak by jste vymáchali v rodinalu fomu 100 kinofilm, která je pár let prošlá a první testovací film mi vyšel hodně moc tmavej (něco vidět je, ale minimum).

Střelim od boku 1+50 - 11 minut???


jak to myslíš - tmavá? tmavý negativ nebo tmavý pozitiv? jak dlouho jsi ji volal?

pár let prošlá foma 100 mi funguje ok.
víc let prošlou bych pulloval (dle intenzity závoje) tak, aby vyvolávací časy vycházely kratší. 1+50 11 min je imho i na zdravou fomu celkem těžký výpal.
  • 0

#179 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 červenec 2010 - 05:14:01

Minulej pátek jsem si v Brně na Pekařské koupil ID-11,po podání prodávajícím odborníkem pln důvěry k němu jsem ji strčil do kabele.Doma vytáhnu a ejhle je z toho Perceptol.Tudíž dotaz zní zkoušel jste někdo Fomu 100 v tom vymáchat?Máto někdo nějaký osv. způsob vyvolání v této vývojce? :(
  • 0

#180 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 09:30:45

hypnogen - negativ :(... Tudíž pozitiv bude hrozně světlý...

Volal jsem rodinal 1+50 a 10 minut...
  • 0

#181 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:08:51

hypnogen - negativ :(... Tudíž pozitiv bude hrozně světlý...

Volal jsem rodinal 1+50 a 10 minut...


takže zkrátit. zkus tak 8 - 8:30. A překlápěj jemně.
  • 0

#182 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:18:00

hypnogen - negativ :(... Tudíž pozitiv bude hrozně světlý...
Volal jsem rodinal 1+50 a 10 minut...

takže zkrátit. zkus tak 8 - 8:30. A překlápěj jemně.


Girmy, hlídal sis teplotu vývojky? v těchto vedrech to vyletí nahoru raz dva a pak se dějí věci...
  • 0

#183 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:22:39

No hlídal jsem is na začátku, před tim než jsem nalil do vývojnice měla přesně 20C. Ale jestli to mohlo stoupnout tak razantně? Měl sjem to v koupelně, kde sice teplo je, ale žádný přímý slunce nebo tak.
Jej, pardón jsem ustřelil omylem na druhou stranu :(.

Dobroš, já ten film zkusim střihnout třebas v půlce... Jsem pako, ptž jsem doma neměl žádnej jinej film a odjížděl jsem narychlo pryč. Na těch fotkách mi celkem záleží a já to takhle zabil :-o.

Už nikdy víc!!!
  • 0

#184 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:40:33

Na těch fotkách mi celkem záleží a já to takhle zabil :(.
Už nikdy víc!!!


Zkus to prosvítit a pokud to bude katastrofa, poslední možnost asi je zkusit zeslabovač, manganistanový nebo Farmerův z hydroxydem amonným.
  • 0

#185 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:43:41

Nebál bych se jít s Fomou 100 exp. na 100 na 7 minut 20°, překlápění klasické rodinalovské. Aspoň tak mi to vycházelo nejlépe(pro barevnou hlavu). V těchto dnech se pravděpodobně neobejdeš bez temperování. Za těch 10 minut ti to ve vyhřáté místnosti mohlo skočit o jeden až dva stupně nahoru.
  • 0

#186 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:44:52

No hlídal jsem is na začátku, před tim než jsem nalil do vývojnice měla přesně 20C. Ale jestli to mohlo stoupnout tak razantně? Měl sjem to v koupelně, kde sice teplo je, ale žádný přímý slunce nebo tak.

v letní koupelně může být taky 25° = nebuď línej natočit vodu do umyvadla a v ní mít aspoň ten dětskej koupelovej teploměr a po dobu vyvolání to tam dávej
není taky špatný kontrolovat teplotu v tanku i během volání
jinak vývojka sice dvacet, ale tank dvacet pět, povětří dvacet pět a na konci desetiminutovýho volání můžeš mít v tanku dvacet jedna a půl, možná i víc a to už by chtělo čas pokrátit - někdy se ty vlivy nasčítaj
ale i hodně hustej negativ se dá prosvítit, mám snímek, co jsem omylem exponoval +3 ev :( (fp4 a ředěná id11) a kupodivu pozitiv celkem použitelný z toho je
  • 0

#187 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:46:08

ha vidím že píšu pomalu :( ale že mám podobný zkušenosti s ostatníma
  • 0

#188 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:55:01

Dobře, tak já zkusím teda 1+50, 7 minut a do umyvadla nalejt 20C vodu :-o, tank také předem ochladím a snad to vyleze líp :)...

Jen co se najim, tak na to půjdu :).
Moc děkuju za rady, podám info :(
  • 0

#189 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 11:06:59

Týbrďo, asi je fakt velký teplo v trubkách... Musel jsem odtočit jako blázen a dát kohoutek úplně na studenou a teprv potom jsem se dostal na přesných 20C... Ale na druhou stranu je fajn, že nemusim třeba při předmáčení šašit s teploměrem... :(
  • 0

#190 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 11:18:13

v posledních dnech jsem vyvolával taky, musel jsem vývojku nalít do malých pet flašek, zavřít a nechat válet ve dřezu se studenou vodou - co jsem nechal byť 20 minut stát na stole v odměrkách, okamžitě se vytemperovalo samo na 23st. :( a jelikož vyvolávám v ředěném a na delších časech, tak tank při vyvolávání postavený v umývadle s 20st. vodou taktéž.... není zbytí.
běžné energické vývojky (kam rodinal patří) při zvýšené teplotě naženou krytí a kontrast dost silně, push-up jaksi nechtěný, takže i když při zvýšení teploty zkrátíš čas, tak kontrast bývá o dost vyšší, než v chladnější vývojce při normálním čase (alespoň co jsem si všimnul) ruku v ruce s tím jde v rodinalu zvětšení zrna.
  • 0

#191 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 11:59:00

Tak 1+50, hlídal jsem teplotu neustále... Voda v umyvadle těch 20C co to potrubí dalo. 7 minut v rodinalu 1+50 a stále hodně tmavé... asi ty filmy vyhodim :(...

Ale vše zlé je pro něco dobré, zatim mi vše s prošlejma filmama vycházelo, ale teď jsem se fakt hodně spálil, tudíž přestávám!

Ale děkuju všem moc za rady
  • 0

#192 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 červenec 2010 - 12:01:10

Girmy a nemáš to přeexponovaný?
  • 0

#193 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 12:11:32

Taky mě to už napadlo, ale pan400, kterj tam byl o tejden pozdějš byl v pohodě... Bylo to focený starym kompaktem (plnej automat), ale i tak by to mělo bejt ok...
  • 0

#194 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 8 červenec 2010 - 12:24:32

kompakt u kterého netušíš, jak se expozičně chová je neznámá, kterou bych z procesu vyřadil jako první, ale pes je v tomhle případu asi někde jinde
  • 0

#195 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 12:37:12

Jak jsem již řikal, Pan400 je krásně vyvolanej...

A hlavně to byl jedinej foťák, kterej jsem byl na vodě ochotnej "utopit" ale naštěstí se tak nestalo :)
  • 0

#196 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 11 červenec 2010 - 14:49:13

koukám, že foma je nějaká zakletá, já jsem nakoupil zlevněný metráže někdy vloni a taky mi to vychází přeexponovaný, už mě to dráždí, budu jí exponovat jako 200 a třeba to bude ok:-D
v procesu chyba podle mě nebude, volám stejně jak jsem byl zvyklej a najednou mi to s těmahle metrážema přestalo vycházet.
foťáky jsem používal různý a jedinej špatnej film je tak foma 100....
nemáte někdo třeba podobnej problém?
  • 0

#197 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:00:25

A přitom na svém portrétu se tváříš,že je všechno v pořádku! :-( Osobně na fomu dělám jen v nejvyšší nouzi,je to divnej film kvůli svý nepředvídatelnosti. A když už,vyvolávám jen ve vyrovnávacích vývojkách.
  • 0

#198 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:05:48

hergot chlapi nestrašte mě... teď jsem naládoval záda fomapanem 100, tak abych si to včas ještě rozmyslel a přehodnotil? :-(
  • 0

#199 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:49:45

koukám, že foma je nějaká zakletá, já jsem nakoupil zlevněný metráže někdy vloni a taky mi to vychází přeexponovaný, už mě to dráždí, budu jí exponovat jako 200 a třeba to bude ok:-D
v procesu chyba podle mě nebude, volám stejně jak jsem byl zvyklej a najednou mi to s těmahle metrážema přestalo vycházet.
foťáky jsem používal různý a jedinej špatnej film je tak foma 100....
nemáte někdo třeba podobnej problém?


Jinak receno, foma se natolik snazila, ze ti dodala citlivejsi film, nez je obvykle(ona ta stovka ma s bidou 50, takze ctyrikrat citlivejsi). A ty si ztezujes. Ti lidi dneska nevi, co by chteli... :-(
  • 0

#200 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 11 červenec 2010 - 18:09:03

koukám, že foma je nějaká zakletá, já jsem nakoupil zlevněný metráže někdy vloni a taky mi to vychází přeexponovaný, už mě to dráždí, budu jí exponovat jako 200 a třeba to bude ok:-D
v procesu chyba podle mě nebude, volám stejně jak jsem byl zvyklej a najednou mi to s těmahle metrážema přestalo vycházet.
foťáky jsem používal různý a jedinej špatnej film je tak foma 100....
nemáte někdo třeba podobnej problém?


Jinak receno, foma se natolik snazila, ze ti dodala citlivejsi film, nez je obvykle(ona ta stovka ma s bidou 50, takze ctyrikrat citlivejsi). A ty si ztezujes. Ti lidi dneska nevi, co by chteli... :-(


už jsem se lek, že by chyba nebyla ve mně :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních