Přejít na obsah


Fotka

Bessa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
237 odpovědí na toto téma

#151 ondrais

ondrais

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationBřevnov
Reputace: 11

Publikováno 29 listopad 2010 - 15:35:54

bessa L stejně žádnej nemá. Je to na střílení od pasu. Ale ono je to na to stejně asi moc "dlouhý" těch 37mm. Mě na tom objektivu strašně baví že se clonovej kroužek otáčí se strašnou jemností jak třeba ostření a netočí se skokově po clonách.
takže teda asi prodat. díky ale za radu ;-)
  • 0

#152 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 červenec 2011 - 08:03:13

Zdravím,
konečně se chystám pořídit tenhle dálkoměr.No a nevím pro jaký typ se rozhodnout. Mohl by mi někdo říct, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi Bessa R2A a R4A? Nebo úplně nejlepší by bylo, kdyby měl někdo k dispozici manual v češtině a elektronické podobě a mohl by mi je poskytnout. Moc jsem toho o nich na internetu nenašel...Díky
  • 0

#153 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2011 - 08:31:02

Zdravím,
konečně se chystám pořídit tenhle dálkoměr. No a nevím pro jaký typ se rozhodnout. Mohl by mi někdo říct, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi Bessa R2A a R4A? Nebo úplně nejlepší by bylo, kdyby měl někdo k dispozici manual v češtině a elektronické podobě a mohl by mi je poskytnout. Moc jsem toho o nich na internetu nenašel...Díky


přesto se dá najít dost.
zásadní rozdíl:
R2A má dálkoměr hledáček s 0,7x zvětšením (zmenšením) a rámečky pro 35, 50, 75 a 90mm objektivy,
R4A má dálkoměr hledáček 0,52x s rámečky pro širokoúhlé objektivy, 21/35, 28, 25/50 mm
Jinak těla jsou shodná s exp.automatikou v přednosti clonové hodnoty. Jsou to tak jednoduché aparáty, že manuál potřeba snad ani není.

(p.s. za levnějš se dá pořídit "texas leica", jediný slušný dálkoměr, který za to stojí (mimo malou leicu, tedy jaksi)
  • 0

#154 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 25 červenec 2011 - 09:25:26

tady jsem hltal než jsem si bessu kupoval
ale ty stránky asi znáš
jinak hlavně záleží na ohnisku který bude jako hlavní a podle toho zvolit model s konkrétním hledáčkem
taky jestli verzi A nebo M ohledně clonový automatiky - dneska bych už volil M se závěrkou, která pracuje bez baterek
jinak náš jeden uživatel hradecký bessy r4a říká že se mu s ní fotí dobře, ale stejně si koupil lejku :twisted: ale to spíš proto, že ho opustila žena a on jí nemusí vysvětlovat že ta malá škatulka stojí víc než její televize do kuchyně
a bessu si nechal taky
  • 0

#155 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 červenec 2011 - 15:31:09

[quote name="Jirinol"][quote](p.s. za levnějš se dá pořídit "texas leica", jediný slušný dálkoměr, který za to stojí (mimo malou leicu, tedy jaksi)[/quote]

A co Mamiya Press? To je vosk? :twisted:
  • 0

#156 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červenec 2011 - 20:05:03

[quote name="fishbed"][quote][quote](p.s. za levnějš se dá pořídit "texas leica", jediný slušný dálkoměr, který za to stojí (mimo malou leicu, tedy jaksi)[/quote]

A co Mamiya Press? To je vosk? :cry:[/quote]

vosk sice ne, je to kus plechu, ale sám víš, proč jsi ji dával pryč :twisted: :lol:
  • 0

#157 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 červenec 2011 - 21:56:16

tady jsem hltal než jsem si bessu kupoval
ale ty stránky asi znáš
jinak hlavně záleží na ohnisku který bude jako hlavní a podle toho zvolit model s konkrétním hledáčkem
taky jestli verzi A nebo M ohledně clonový automatiky - dneska bych už volil M se závěrkou, která pracuje bez baterek
jinak náš jeden uživatel hradecký bessy r4a říká že se mu s ní fotí dobře, ale stejně si koupil lejku :D ale to spíš proto, že ho opustila žena a on jí nemusí vysvětlovat že ta malá škatulka stojí víc než její televize do kuchyně
a bessu si nechal taky


A jakou bessu jsi nakonec zvolil a jaké důvody tě k tomu vedly? Jestli se mohu zeptat. Zajímaly by mne i tvoje uživatelské postřehy.A jak je na tom Bessa s hlučností? Trochu mě štve, že jsem se dočetl,že prý je celkem hlučná.Mohl by jsi to porovnat například s olympusem om2n,abych měl představu? Děkuji.
  • 0

#158 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:07:02

Ja sice nejsem Rhx, ale taky jsem bessu vybiral a koupil...

Vybral jsem si R2A kvuli hledacku pro 35mm objektiv a clonové automatice. Byla to dobra volba? Co se tyce hledacku tak ano, mel jsem na dva tydny i R4A a ta je pro cokoliv mene sirokeho bych rekl nevhodna, clonova automatika pro me je skvela vec, meri to presne, je moznost kompenzace i manualniho rezimu. Jedina vada na krase je, ze bez baterek to nejede.
Co se tyce hlucnosti, tak je hlucnejsi nez leica, ale nemyslim, ze je to nejak dramaticke, pri porovnani s OM-1 je to tak nastejno myslim, je to takovy kovovy zvuk nez mlasknuti platenky. Fotak mi vyhovoval, koupil jsem pak k nemu jeste bocni grip, cimz se zlepsil uchop... no...cele se to pak zamotalo, kdyz jsem si poridil Pentaxe 6x7 a kino me prestalo bavit... a tak ted bessu prodavam...
  • 0

#159 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 červenec 2011 - 22:22:38

Díky za odpověď.Tvůj inzerát mám v hledáčku :D
  • 0

#160 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 červenec 2011 - 06:11:07

[quote name="Jirinol"][quote][quote][quote](p.s. za levnějš se dá pořídit "texas leica", jediný slušný dálkoměr, který za to stojí (mimo malou leicu, tedy jaksi)[/quote]

A co Mamiya Press? To je vosk? :lol:[/quote]

vosk sice ne, je to kus plechu, ale sám víš, proč jsi ji dával pryč :D :D[/quote]

Mám ji doma 8-O
  • 0

#161 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 07:26:05

A jak je na tom Bessa s hlučností? Trochu mě štve, že jsem se dočetl,že prý je celkem hlučná.Mohl by jsi to porovnat například s olympusem om2n,abych měl představu? Děkuji.


Porovnávat jabka s hruškama nelze. Oly OM2n má horizontálně běžící plátýnka a dost sofistikované brzdy jejich doběhu, takže zvuk vlastní závěrky (musíš odmyslet hluk zrcátka při jeho sklopení a hlavně zpětném návratu) je naprosto neporovnatelný s hlukem, vydávaným kovovými lamelami vertikálně běžícími - Ta Cosina závěrka, namontovaná v Besse, je standart, montovaný do mnoha těl (i SLR) u Cosiny vyráběných v minulosti pro mnoho dalších "značkových" firem, takže standartní cvak...
  • 0

#162 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 07:28:42

[quote name="fishbed"][quote][quote][quote][quote](p.s. za levnějš se dá pořídit "texas leica", jediný slušný dálkoměr, který za to stojí (mimo malou leicu, tedy jaksi)[/quote]

A co Mamiya Press? To je vosk? 8-O[/quote]

vosk sice ne, je to kus plechu, ale sám víš, proč jsi ji dával pryč :D :D[/quote]

Mám ji doma :D[/quote]
aha... tak to jsem možná koukal jinam.... nicméně texas leicu s ní IMHO srovnávat opravdu nelze :-), vždyť presska je monstrum :lol:
  • 0

#163 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 26 červenec 2011 - 08:32:45

A jakou bessu jsi nakonec zvolil a jaké důvody tě k tomu vedly? Jestli se mohu zeptat. Zajímaly by mne i tvoje uživatelské postřehy.A jak je na tom Bessa s hlučností? Trochu mě štve, že jsem se dočetl,že prý je celkem hlučná.Mohl by jsi to porovnat například s olympusem om2n,abych měl představu? Děkuji.

to nelámej, nejlepší je poslechnout ušima a osahat rukama někde na srazu, když někdo řekne "hlučná" musí dodat s čím to porovnává a co tím přesně myslí
já sem třeba ulítlej na "zvuk závěrky a souvisejících mechanismů při expozici" ale to je druh fotoúchylky
měl jsem svoje bessy rád, ale přímým porovnáním s lejkou jsem dospěl k tomu, že je to jiný a že to vyměním za m6

čili klíč ke konkrétnímu typu je v ohnisku který se bude nejvíc používat
u 3a je zobrazení v hledáčku 1:1 a to je fantastický na lidi zblízka - trošku jsem měl problém s hlídáním rohů obrazu u ohniska 40, ale jestli je tvoje vidění na ulici kolem 40 a 50 vzal bych trojku
u 2a je obraz v hledáčku zmenšující, ale umožní to dát 35 mm a kraje se hlídají dobře
no a 4a je vyloženě na širokáče, obraz v hledáčku řádně zmenšen, ale pro širokoúhelníka jediná možnost

u 2a a 3a se mi moc neosvědčilo že "nastavím rámeček 35, ale celý obraz bez orámování je 28 mm" (2a) a to samé "nastavím rámeček 40 mm a celý hledáček bez orámování je 35 mm" (3a) na to bych já nespoléhal

u dálkoměrů týhle třídy je to otázka deseti tisíc - za 7-13 tis je v cz bessa a za 17-24 (paladix poslední rok) tis je v čechách leika m6 - se štěstím v horní hranici i s jedním světelným sklem voigtlander (určeným původně pro bessu)
jestli těch deset navíc můžeš dát, nebo ne je na tobě, ale opakuju osahat před koupí na srazu, nebo si domluvit poznávací zájezd dálkoměrný
praktickej úchop se z monitoru poznat nedá a zvuk závěrky s aparátkem u nosu taky ne
  • 0

#164 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 červenec 2011 - 09:30:31

Bessa za 7-13tisíc? To jsou bazarový ceny nebo kde jsi je viděl za tyto peníze? U Škody nejde R2A pod 16tisíc...
  • 0

#165 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červenec 2011 - 10:29:13

Bessa za 7-13tisíc? To jsou bazarový ceny nebo kde jsi je viděl za tyto peníze? U Škody nejde R2A pod 16tisíc...


v tom jmenovaném obchodě nejde pod dvojnásobek ceny obvyklé u ojetin spousta věcí, a když už, tak v dezolátním stavu. :D
(já koupil krásnej 15mm Heliar i s držáčkem na film typu Bessa L též za cenu, za kterou u Škody koupíš tak leda hledáček :D )
  • 0

#166 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 26 červenec 2011 - 10:39:41

Bessa za 7-13tisíc? To jsou bazarový ceny nebo kde jsi je viděl za tyto peníze? U Škody nejde R2A pod 16tisíc...

moji bessu 2a po opravě v servisu a se zárukou tedy 3 měsíce jsem prodal za 6500,-
jistě myslím bazarový ceny, ale chce to trpělivost
tady se dá nakupovat zvenku
-
jinak moje první bessa 3a a nokton 40/1,4 nové jsem platil kdys před pár lety 19000,- nedávno jsem koukal na ten účet
bylo to krásné nové voňavé a ty peníze jsem měl
tehdy v bazarových prodejích v cz nebylo nic mnoho měsíců
  • 0

#167 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 červenec 2011 - 12:45:39

jinak moje první bessa 3a a nokton 40/1,4 nové jsem platil kdys před pár lety 19000,-

Fiha, to ja koupil bessa 2a a nokton 35/1,4 za 26 tisic...tak to ty ceny asi mezi tim nejak poskocily :D ikdyz ted by zase tento set vysel draz...
  • 0

#168 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 26 červenec 2011 - 13:50:52

no bylo to z velkoobchodu a taky nokton 40 je tuším lacnější toho širšího o pár tisíc poněvadž je o kousek teletoznější né?
  • 0

#169 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 srpen 2011 - 22:03:27

Je možné použít tohle pro R2A? Psal jsem do fotoškody,ale ti asi odpoví až na podzim :lol:

Co se týče prvních dojmů z bessy: Nechápu jak jsem tak dlouhou dobu mohl nepoužívat dálkoměr. Miluju je! :lol:
  • 0

#170 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 srpen 2011 - 22:04:00

Je možné použít tohle pro R2A? Psal jsem do fotoškody,ale ti asi odpoví až na podzim :lol: Jako vždy...
http://www.fotoskoda...r-s-1735-a-1550

Co se týče prvních dojmů z bessy: Nechápu jak jsem tak dlouhou dobu mohl nepoužívat dálkoměr. Miluju je! :lol:
  • 0

#171 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 srpen 2011 - 22:25:00

Jednim slovem, ano. :lol:

Je to pro: Bessa-R, R2, R2A, R3A, R4A, R2M, R3M, R4M, s objektivy: 35/1.7, 40/1.4 s clonou, az po objektivy velke jako 50/1.5.

Btw, ta 40/1.4 je takrka rozmerove totozna jako 35/1.4, clona je stejna.
  • 0

#172 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 9 srpen 2011 - 23:00:11

Chlapi, čo mám radšej kúpiť ? R3A + 40/1,4 alebo R4A + 35/1,4 ? :lol:
  • 0

#173 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 srpen 2011 - 23:49:10

spooky: to je porad dokola :lol:

To zalezi, jaka ohniska planujes, pokud jsi sirokouhelnik, tak urcite R4A, kde muzes jit az na 21mm ramecek!
Jenomze, ja mel napriklad asi ctrnact dni pujcenou tu variantu R4A+35/1.4 a v tom hledacku uz ta vysec pro tu 35mm neni nejak velka, o poznani hur se ostri, coz pokud casto fotis na plnou diru je problem. Bral bych to jako kompromisni reseni.
Zas druhy extrem je ta R3A, pokud neplanujes nic sirsiho nez tu ctyricitku, tak smele do ni, lifesize hledacek je fajn.

Ale pokud se teda rozhodujes jen mezi tim co jsi napsal, tak R3A+40/1.4
  • 0

#174 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 10 srpen 2011 - 00:09:31

spooky: to je porad dokola :lol:

To zalezi, jaka ohniska planujes, pokud jsi sirokouhelnik, tak urcite R4A, kde muzes jit az na 21mm ramecek!
Jenomze, ja mel napriklad asi ctrnact dni pujcenou tu variantu R4A+35/1.4 a v tom hledacku uz ta vysec pro tu 35mm neni nejak velka, o poznani hur se ostri, coz pokud casto fotis na plnou diru je problem. Bral bych to jako kompromisni reseni.
Zas druhy extrem je ta R3A, pokud neplanujes nic sirsiho nez tu ctyricitku, tak smele do ni, lifesize hledacek je fajn.

Ale pokud se teda rozhodujes jen mezi tim co jsi napsal, tak R3A+40/1.4


Ja určite na mešie ohnisko ako 35-40 fotografovať nebudem.
Takže teda R3A.
Ďakujem.
  • 0

#175 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 10 srpen 2011 - 08:09:33

Ešte by som sa chcel opýtať na jednu vec.
Ten objektív Nokton 40/1,4 má na zaostrovacom prstenci tiež takú tú páčku, ktorou sa ostrí ? :lol:
  • 0

#176 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 srpen 2011 - 08:16:28

spooky: to je porad dokola :lol:

To zalezi, jaka ohniska planujes, pokud jsi sirokouhelnik, tak urcite R4A, kde muzes jit az na 21mm ramecek!
Jenomze, ja mel napriklad asi ctrnact dni pujcenou tu variantu R4A+35/1.4 a v tom hledacku uz ta vysec pro tu 35mm neni nejak velka, o poznani hur se ostri, coz pokud casto fotis na plnou diru je problem. Bral bych to jako kompromisni reseni.
Zas druhy extrem je ta R3A, pokud neplanujes nic sirsiho nez tu ctyricitku, tak smele do ni, lifesize hledacek je fajn.

Ale pokud se teda rozhodujes jen mezi tim co jsi napsal, tak R3A+40/1.4


Ja určite na mešie ohnisko ako 35-40 fotografovať nebudem.
Takže teda R3A.
Ďakujem.


Znamy ma na predaj R2A ...nic tomu nechyba, paradny stroj za dobry peniaz...
  • 0

#177 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 srpen 2011 - 09:14:26

sem to koumal ty hledáčky a zde pro názornost obrázek z manuálu na webu Voigtländeru

Vložený obrázek

manuál tu

btw jak sem to procházel, narazil jsem tam na tu opěvovanou 6*7 Bessičku, ale novou - 667W :lol: má to 55/4,5 objektiv!
  • 0

#178 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 srpen 2011 - 09:27:53

inak neviem ako je to pri R3A, ale pri R2A je 28mm hladacik, takze aj ked tam nie je moznost zvolit framelines pre toto ohnisko, stale sa da pouzit (samozrejme uz bez toho komfortu, ktory poskytuju dialkomery, ze clovek vidi aj co je mimo zaber objektivu)
  • 0

#179 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 10 srpen 2011 - 09:37:23

Ešte by som sa chcel opýtať na jednu vec.
Ten objektív Nokton 40/1,4 má na zaostrovacom prstenci tiež takú tú páčku, ktorou sa ostrí ? :lol:

ve spodní části je kus plastu s vybráním pro prst - ne kolíček k uchopení
mi to vyhovovalo taky proto, že pohyb prstu pro ostření v rozmezí 2m-nekonečno byl asi jeden cm
ovšem je to jako s horkovzdušnou troubou, polovina hospodyní ji chválí a druhá polovina říká, že jim to nevyhovuje a nepoužívají a zrovna takové ohlasy jsem měl když jsem bessu půjčoval sougrafům na srazu
= jedině někde ošmatat na živo
  • 0

#180 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 22 srpen 2011 - 11:22:18

Tak Bessa R4A aj s Ultronom 28/2 je doma. ;)
Tak nakoniec som rád, že som zobral tú štvorku s tým 28 mm ohniskom. Je cez to zaujímavý pohľad na svet. :lol:
  • 0

#181 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 srpen 2011 - 14:44:24

28ka je přeci nejlepčí záklaďák:)
  • 0

#182 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 22 srpen 2011 - 16:43:35

28ka je přeci nejlepčí záklaďák:)


28 mm pohľad na svet je pre mňa nový. ja som mal vždy základ 50 mm. ;)
  • 0

#183 kozajr

kozajr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2012 - 12:49:38

Ahoj,

nevi nahodou nekdo o nekom kdo ma na prodej bessu r2a nejlíp s 35mm sklem? díky.. :lol:
  • 0

#184 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 4 leden 2012 - 13:17:56

Ahoj,

nevi nahodou nekdo o nekom kdo ma na prodej bessu r2a nejlíp s 35mm sklem? díky.. :lol:


Ja mám na predaj R4A s 28 mm. :lol:
  • 0

#185 kozajr

kozajr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2012 - 19:30:35

To je ta na aukru za 22k..? Hezké, ale bohuzel lehce mimo cenovy limit... a hlavne mi nevyhovuji ramecky v hledacku.. R2 je pro me optimalni... ted mi jedna utekla na aukru za 8tis.. se skoparem 35mm/f2.5.... jeste ted brecim
  • 0

#186 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 24 červenec 2012 - 23:00:31

teda, ne, že bych měl prachy, ale teď jsem si četl o Bessách a tady koukám, že jste je snad všichni prodali... proč?
  • 0

#187 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 25 červenec 2012 - 09:14:59

protože před osmi lety stála m6 27 tis v bazaru, dnes mají peníze o dost menší hodnotu a m6 stojí 18-24 tis co tak sleduju paladix
čili v zásadě pro normálně pracujícího nemnoho, nebo dokonce vůbec nezadluženého je to dostupná částka
-
detailní srovnání kus vedle kusu ponechávám stranou, to je věc čistě osobního názoru a pocitu v rukách a na oku a tam se můžeme lišit
  • 0

#188 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 25 červenec 2012 - 11:32:13

no, takže je to aparát branej stylem "když nemůžu Leicu, beru Voigtlander"? přestupní stanice? samozřejmě, že kdo na to má, tak sáhne po Leice, to je jasný, ale mě by zajímalo, jaký jsou reálný zkušenosti s používáním Bessy (a např. Voigtlanderových skel k tomu). nebo to mám fakt brát tak, že je to od výrobce čistě snaha o výjimečnost a vzhledem k tomu, co stojí nová Bessa to vůbec nemá smysl kupovat?
  • 0

#189 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:28:20

pomůže jen poznávací zájezd s nějakými kolegy a mít na stole vedle sebe zeiss ikon, jednu dvě bessy, jednu, dvě lejky
podívat, porovnat, hledáčky, požadovaná ohniska, ovládání, uchopení, závěrka mechanická-elektrická, ev. měření
pak vyvodit osobní závěr
ohledně fotografování bude fungovat každý dobře, jestli stojí šest, nebo dvacet šest tisíc
vybírat to podle psaného textu, nebo obrázků - těžko

tím "korunovým rozborem" jsem myslel tohle:
proč kupovat nový audi 4, když za stejný peníze můžu mít audi 6 v dobrým stavu
ovšem povozí mě obě dobře - o tom není pochyb - nezbývá, než se jít posadit a povozit pro porovnání
  • 0

#190 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:43:44

je mi to jasný... já právě koukal na paladix, kde je r3a (už rezervovaná) za nějakejch 9000. k tomu jsem si říkal, že koupit Voigtlander 40/1,4 Nokton (jetej na paladixu 5500), tak bych asi byl už spokojenej. ale to je jen uvažování, nemám teď ani na jedno (resp. bylo by, ale horkotěžko). jen se mi líbí "dálkoměrná filozofie" a překvapilo mě, jaký kolem Bessy bylo jednu dobu "haló" a teď nějak nic. no, kdybyste tuhle kombinaci někdo měl a dal mi jí na splátky... :D
  • 0

#191 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:45:11

luke, pokud si pořídíš Leicu, tak tím opravdu nic nezkazíš :). Jen se ti nesmí rozbít, bo oprava je drahá a někde ještě dražší.
  • 0

#192 luke__666

luke__666

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • Locationtwitter.com/luke__666
Reputace: 20

Publikováno 25 červenec 2012 - 12:46:38

otik: :) možná jednou tu Bessu, až našetřím
  • 0

#193 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 25 červenec 2012 - 15:46:06

nokton 35/1.4 je bezvadný sklo (v podpisu mám odkaz na blog a tam jsou fotky foceny převážně tímhle objektivem). koupil jsem si ho, protože už jsem neměl na leicovy a už si ho možná i necham :-D
leica m6 už není proti nový besse tak drahá a skoro bych se vsadil, že i presto, že to je foťák starej 20 a víc let, vydrží fotit mnohem dyl...

(omlouvám se za stridavou diakritiku, ale píšu z mobilu a ten to tam sype náhodně....)
  • 0

#194 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 25 červenec 2012 - 19:52:16

otik: :) možná jednou tu Bessu, až našetřím


není nutno toliko šetřit pro vidění bez zrcadla
skvělou alternativou je olympus 35 sp - dobré sklo, centrální závěrka, slušný hledáček, univerzální ohnisko na reportáž
pokud pominu měření, které jsem stejně nikdy nepoužil, beru si ho někdy radši než lejku, a ta se sklem stála desetkrát tolik
jen ho sehnat
  • 0

#195 verny

verny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2013 - 16:13:31

Zdravím

jsem tu nováček a také jsem se stal čerstvým majitelem R3a...bohužel byla ke koupi jen s ruským Industarem...rád bych k ní pořídil nějaké lepší sklo,nějakou 40-50 nevíte někdo o něčem?
  • 0

#196 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 8 leden 2013 - 16:42:28

Pokud by jsi chtěl padesátku, pořídil by jsem si toto
http://www.befoto.cz...-bajonet-p4911/

  • 0

#197 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 8 leden 2013 - 16:46:05


otik: :) možná jednou tu Bessu, až našetřím


není nutno toliko šetřit pro vidění bez zrcadla
skvělou alternativou je olympus 35 sp - dobré sklo, centrální závěrka, slušný hledáček, univerzální ohnisko na reportáž
pokud pominu měření, které jsem stejně nikdy nepoužil, beru si ho někdy radši než lejku, a ta se sklem stála desetkrát tolik
jen ho sehnat


Naprosto souhlasím. Také s ním moc rád fotím. Občas fotím i s Yashica Elektro 35 GSN. Také velmi slušný dálkoměr, ale olympus je přece jen kompaktnější. U tohho SP velmi kvituji spotmetr.
  • 0

#198 verny

verny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2013 - 16:54:07

Pokud by jsi chtěl padesátku, pořídil by jsem si toto
http://www.befoto.cz...-bajonet-p4911/

Pokud by jsi chtěl padesátku, pořídil by jsem si toto
http://www.befoto.cz...-bajonet-p4911/

tak to je opravdu paráda alespoň to tak vypadá,no popravdě bych bral i něco levnějšího...alespoň momentálně,tohle už doma neokecám :)
  • 0

#199 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 8 leden 2013 - 17:17:44

čím to že škoda má ceny podstatně vyšší? V tomto případě o nějakých 6000Kč, u Skoparu 21/25 o 2500~3000Kč... ovšem nemají hledáčky, ani samostatně (tedy jen pro 15mm).
  • 0

#200 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 8 leden 2013 - 17:22:28

Ano, je to teda tele, ten objektiv, ale když je na fotoaparátu, tak se to celé krásně drží. Asi by jsi měl napsat, kolik jsi ochoten do skla investovat. Jinak ty ruské objektivy zas nebyly snad tak špatné. Ale žádný jsem nezkusil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních