Přejít na obsah


Fotka

Mamiya RB67 Pro S - zkušenosti, rady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
679 odpovědí na toto téma

#551 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 duben 2016 - 19:31:24

Instax na RB67. Jako zabavna hracka, ale prakticky k nicemu.

co je to za filmback ?:) daco dyi?


  • 0

#552 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 4 duben 2016 - 14:36:49

Těsnění mezi tělem a otočným adaptérem. Dole je páka tou odklopíš adaptér i s kazetou a je tam těsnění na těle. To bylo v čoudu. Ale přetěsňoval jsme i kazety. Už mám pokoj. 

Ďakujem. Pozriem. Hoci, cez víkend som vyfotila 2 filmy a nič im nebolo.


  • 0

#553 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 4 duben 2016 - 18:47:40

 

Těsnění mezi tělem a otočným adaptérem. Dole je páka tou odklopíš adaptér i s kazetou a je tam těsnění na těle. To bylo v čoudu. Ale přetěsňoval jsme i kazety. Už mám pokoj. 

Ďakujem. Pozriem. Hoci, cez víkend som vyfotila 2 filmy a nič im nebolo.

 

No tím se nenech uchlácholit. To jsem měl taky. Stejně se to objeví. jak pootočíš filmbackem tak už je to zase jinak. Určitě tě to nemine. Není to nic náročného. A máš klid. ...


  • 0

#554 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 4 duben 2016 - 22:28:21

co je to za filmback ?:) daco dyi?


Jj. Vyrobil si to nejakej chlapek v US a pak to hodil na eBay a ja to ze zvedavosti koupil.
  • 0

#555 lubomirdrapal

lubomirdrapal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 37

Publikováno 4 říjen 2016 - 21:01:11

Zdravím, chcel by som sa spýtať, plánujem kúpiť druhé zadá ku RB67ke, kvôli diakom na krajinu. A keďže premietacka na 6x7 je ťažko zohnatelna, uvažujem nad 6x4,5... predpokladám že sa dajú otáčať rovnako ako 6x7. Bude to fajn, alebo len mrham potenciálom RB67ky...:-) A druhá vec, máte niekto skúsenost s meracim hranolom čo sa týka presnosti? Alebo je lepší expozimeter... Ďakujem
  • 0

#556 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 5 říjen 2016 - 09:04:17

ked budes hladat premietacku tak hladaj na 6x6   :-P 


  • 0

#557 lubomirdrapal

lubomirdrapal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 37

Publikováno 5 říjen 2016 - 10:49:09

Jasné, preto rozmýšľam nad 6x4,5, že na diak pre premietanie bude lepší... Čo ten hranol, oplati sa?
  • 0

#558 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 5 říjen 2016 - 16:46:12

Hranol mám 10let a použil jsem jej 5x v interiéru.Venku se to nosit nedá,Erbéčko je celé zěžké a objemné a také zaostřování přes hranol nic moc,je to přes něj jakési tmavší a blbě se mi s tím pracuje a tak používám ke spokojenosti šachtu s lupou a externí expozimetr.


  • 0

#559 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 říjen 2016 - 17:16:35

Tak tak, hranol váží kilo a měří pouze odražené světlo.

Externí expozimetr bude výrazně lehčí a umožní měřit i světlo dopadající či přesně bodově.

Diapozitivy vyžadují pečlivý přístup k exponometrii, pakliže člověk očekává slušný výsledek.


  • 0

#560 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 5 říjen 2016 - 17:36:57

K hranolu som sa dostal prvy krat iba nedavno. Bez rukovate/rukojeti je to ale v ruke take nezmyslene. Rukovat ale vazi hadam dalsie kilo.

Kazetu 6x4.5 mam. Je potrebne si obstarat i masku do hladacika. Otacat s nou ide. To je zakladna vlastnost vsetkych aparatov RB. Otocny adapter sa odklada iba pre specialne ucely.


  • 0

#561 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 5 říjen 2016 - 21:14:13

Pokud hranol, tak Model 2 - je znatelne lehci a prijde mi i o fous svetlejsi. Da se k nemu poridit "focus loupe" a zaostrit opravdu extremne presne. Ale je to fakt na foceni ze stativu - z ruky je asi nejlepsi "magnifying chimney 3x, 5x", ale ten se docela blbe shani.

Mereni preferuji vlastni, takze sice jeden stary hranol s merenim mam, ale nikdy jsem to nezkusil pouzit.

Zada 6x4.5 se normalne otaceji, akorat maji prohozene V a H pozice oproti zadum 6x7. Je to logicke a pochopitelne, ale i tak se mi ze zacatku obcas povedlo to poplest.

Pokud se podari koupit zada bez masky (byvaji levnejsi a castejsi), tak tady je scan, podle ktereho se to da vyrobit samodomo:
http://www.fpl.cz/fb/rb67_645.png
  • 0

#562 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 říjen 2016 - 16:02:26

Prosím, kto mi poradí, čo mám zle? Fotila som v štúdiu tak nezáväzne so zábleskami. Mám 2 sklá: 90/3,8 a 50/4,5. Tú 90ku používam rada a často a nemám s ňou žiadny problém. Ale vymenila počas fotenia za 50ku a nastal problém. Pri každom pohybe uzávierky, pri každom dotyku objektívu mi blýskali svetlá aj bez toho, aby som zmačkla spúšť - celý film mám prepálený a miesto človeka duchovia. Deje sa to nezávisle na tom, či mám nastavené X alebo M. Pri 90ke sa nič také nedeje, tam je všetko v poriadku ako má byť.


  • 0

#563 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 2 listopad 2016 - 17:42:14

Mam objektiv 65mm kludne Ti ho poziciam azda s nim budes mat vacsie stastie


  • 0

#564 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 2 listopad 2016 - 18:46:36

Mam objektiv 65mm kludne Ti ho poziciam azda s nim budes mat vacsie stastie

Vďaka za ochotu. Nepotrebujem, len neviem rozlúštiť, čo mám na 50-ke zle. Doteraz to nerobilo.


  • 0

#565 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 2 listopad 2016 - 20:14:23

Nejsem ani majitelem ani znalcem tohoto přístroje, ale z popisu závady usuzuji, že došlo k nějaké poruše
isolace synchrokontaktu pro připojení blesku a tak při manipulaci a spojení se "zemí" dochází ke spuštění blesku.
To zřejmě bude chtít odbornou prohlídku objektivu.
  • 0

#566 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 3 listopad 2016 - 15:19:40

Nejsem ani majitelem ani znalcem tohoto přístroje, ale z popisu závady usuzuji, že došlo k nějaké poruše
isolace synchrokontaktu pro připojení blesku a tak při manipulaci a spojení se "zemí" dochází ke spuštění blesku.
To zřejmě bude chtít odbornou prohlídku objektivu.

Ďakujem. Toto mi pomohlo, teraz aspoň viem, že môžem volať Matunakovi.


  • 0

#567 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 8 prosinec 2017 - 17:41:43

Ahojte :) - zase ja a zase niečo neviem, potrebovala by som múdru radu. Chcem si kúpiť polaroid back na mamču, no neviem si vybrať. Ako zistím, ktorý robí robí čierny pruh napravo (ako Arca Swiss) alebo obrázok centruje a robí čierne pruhy po oboch stranách? Nechcem kúpiť somarinu, proste rada by som mala výsledný obrázok vycentrovaný. Vopred ďakujem :).


  • 0

#568 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 prosinec 2017 - 06:13:01

Já jsem koupil na svoji Mamču Polaroid záda přímo v Excellfoto Hradec Králové a ty dělají orámování viz foto...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#569 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 prosinec 2017 - 06:14:29

Je to originál Mamiya Polaroid back...


  • 0

#570 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 prosinec 2017 - 06:18:43

Je to originál Mamiya Polaroid back...

Pomaly zisťujem. Musí to mať P adaptér, aby to bolo vycentrované. Len neviem, či je rozdiel medzi pro, pro s a pro sd v upínaní. Lebo ak nie, kúpila by som Mamiya M80 Holder.

Ďakujem
  • 0

#571 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 12 prosinec 2017 - 16:40:15

Podle zpusobu uchyceni existovaly dve varianty holderu - stary Model 2 (a bylo jich vic, pravdepodobne i pro ruzne druhy instantnich filmu), ktery byl s uchycenim pro Mamiya Universal a na RB67 potreboval P adapter.

 

Pro verzi RB67 Pro-SD udelali nova zada - FP-701, ktera se nasazuji primo na telo (misto revolving adapteru). Ta zada jdou urcite pouzit i na Pro-S a predpokladam, ze i na Pro, ale to jsem nezkousel.

 

Arca Swiss, ktery mam ja, umoznuje exponovat jeden list filmu na dvakrat - udela dva prouzky na vysku vedel sebe a ma stejny typ pripojeni jako FP-701.

ALE vykaslal bych se na to. Ty filmy uz prakticky vyhynuly a nezda se, ze by byla sance, ze se nejaka varianta Type 100 filmu objevi od alternativnich vyrobcu v dohledne dobe. A i kdyby, tak lze cekat, ze ceny budou pripominat spise loupezne prepadeni.

Nadejne vypadajici projekt na univerzalni Instax Wide procesor, ktery by se dal adaptovat na radu existujicich Polaroid backu https://www.kickstar...-film-processor ma na Kickstarteru ctyri dny do konce a vybrano cca 20% pozadovane castky, takze je nepravdepodobne, ze by vzniknul.


  • 0

#572 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 12 prosinec 2017 - 18:50:12

Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie. Mamču mám rada. Niektoré zábery nemusia byť veľké ako plagát. Akurát že Instax má takú čočku akú má ....
Áno, filmy Impossible nie sú lacné, ale na mizinu kvôli nim neprídem. Človek minie na ďaleko drahšie zbytočnosti.
  • 0

#573 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 13 prosinec 2017 - 00:51:26

Ted si nejsem uplne jist, zda si rozumime. Ten Rezivot projekt byl jenom o tom, ze nabidne moznost jak jednoduse adaptovat Instax Wide do existujicich Polaroid backu pro ruzne stare fotaky. Tj. zadna "cocka aku ma Instax" by se vzniku fotky neucastnila.


  • 0

#574 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 13 prosinec 2017 - 07:06:03

To som pochopila. Ale nezodpovedá to mojim predstavám: pokaziť novú kameru na to, aby fungovala stará.
  • 0

#575 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 22 prosinec 2017 - 15:33:31

Polaroid back je doma. Takmer som sa tešila, že na Vianoce urobím prvý záber, pokiaľ som u predajcu nedostala otázku, aký film do toho chcem.
Vlastne mi je jedno, či farebný, alebo čb, či bude mať okraje biele, čierne, ružové. Ale rozmer alebo čo je teda dôležité? Čo mám kúpiť, aby to pasovalo?
  • 0

#576 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 22 prosinec 2017 - 15:46:55

no a to mas back na peel apart film ? napriklad Fuji FP100C ?


  • 0

#577 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:06:54

no a to mas back na peel apart film ? napriklad Fuji FP100C ?


Ako to zistím? Myslím, že áno, mám také isté, ako ukazujú na jútube.
  • 0

#578 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:22:05

tam oho ukazu :) ak je to nieco taketo http://www.instantop...lmloading24.jpg

tak nove nekupis :/ len zo zasob.


  • 0

#579 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 22 prosinec 2017 - 16:37:00

A project impossible by tam ísť nemohol?
  • 0

#580 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 22 prosinec 2017 - 20:06:32

Evla: Jak uz jsem psal driv - ty filmy prakticky vyhynuly.
Ceny proslych baleni na eBay zvolna rostou a zadny alternativni vyrobce zatim typ 100 nedela.

Project Impossible zadnou snahu vyrabet tento typ nenaznacil a kdyz jsem se jich na to ptal na Photokine na stanku, tak jsem dostal standardni umelohmotnou odpoved ala "nemuzeme to v budoucnu vyloucit, ale aktualne mame jine priority" (ale mluvil jsem s nejakym standardnim obchodnikem, ktery toho nemusel moc vedet).
Je mozne ze po tom svem letosnim kvetnovem nakupu zkusi ozivit sirsi sortiment Polaroid produktu, ale to bude pripadne videt az tak v polovine pristiho roku.
  • 0

#581 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 23 červen 2018 - 22:13:53

Zdravim vsechny kolegy, mam problem se kterym si nevim rady - poradite prosim? Vlastnim dost let Mamiyu RB67 Pro SD (a vse chodi jak ma)...jen jsem zjistil, ze u dlouhych expozic se mi na negativ (casto v oblasti nebe) kopiruje cislo z papirove podlozky filmu - v priloze foto negativu (konkretne leva cast nebe, obracene cislo 6).
Nejprve jsem myslel, ze jde o vadu filmu (ze strany vyrobce filmu), ale nepomohla jina filmova sada/set a nakonec ani jiny typ filmu (Kodak T-Max 100 a T-Max 400 - volano v Excelu od Fomy). Chyba se stale opakuje. U kratkych/beznych casu jsem problem nepozoroval.
A tak mne napadlo, zda-li jste se s touto -hypotetickou- zavadou za dobu Vasi praxe nekdo nesetkal, ci Vas nenapadne nejaky typ/reseni, nebo cim by to zkratka mohlo byt. Trochu se totiz bojim, jestli neni chyba ve fotoaparatu/kazete. Diky moc za kazdy typ.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#582 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 23 červen 2018 - 22:35:38

Zdravim vsechny kolegy, mam problem se kterym si nevim rady - poradite prosim? Vlastnim dost let Mamiyu RB67 Pro SD (a vse chodi jak ma)...jen jsem zjistil, ze u dlouhych expozic se mi na negativ (casto v oblasti nebe) kopiruje cislo z papirove podlozky filmu - v priloze foto negativu (konkretne leva cast nebe, obracene cislo 6).
Nejprve jsem myslel, ze jde o vadu filmu (ze strany vyrobce filmu), ale nepomohla jina filmova sada/set a nakonec ani jiny typ filmu (Kodak T-Max 100 a T-Max 400 - volano v Excelu od Fomy). Chyba se stale opakuje. U kratkych/beznych casu jsem problem nepozoroval.
A tak mne napadlo, zda-li jste se s touto -hypotetickou- zavadou za dobu Vasi praxe nekdo nesetkal, ci Vas nenapadne nejaky typ/reseni, nebo cim by to zkratka mohlo byt. Trochu se totiz bojim, jestli neni chyba ve fotoaparatu/kazete. Diky moc za kazdy typ.

 

 

Může to způsobovat odraz od reliéfu z tisku vnitřní strany krycího papíru. Při dlouhých expozicích prostě tím filmem trocha světla projde. (?)


  • 0

#583 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 23 červen 2018 - 22:49:34

Predne diky...a jak tomu mohu predejit? Nejak si to neumim predstavit.
  • 0

#584 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 23 červen 2018 - 23:02:27

Nebo si udělej ze 120 filmu takovou ,,220", ať tam nemáš papír ;)

https://www.sciencec...0film/index.htm


  • 0

#585 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 23 červen 2018 - 23:10:54

Ktoru sarzu mas?
  • 0

#586 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 24 červen 2018 - 06:51:42

Jeste by jsi mohl otestovat dlouhy cas s krytkou na objektivu. A hned na dalsi policko udelat snimek s dlouhym casem normalne jak jsi zvykly. Videl by jsi jestli to dela pri osvitu negativu nebo ne. Nejak se mi nezda ze by ti parazitni svetlo prosvitilo negativ i papir pod nim. To uz bych spis veril tomu, ze ti nateklo do kazety po nebo pred pretocenim filmu a prosviti ti to cislo z vnitrni strany. Ale to by ti udelalo vzdycky kdyz by jsi fotil dva zabery s dlouhym casem. Pujc si nekde jiny zada o udelej test zad. Jestli ti tam netece.
  • 0

#587 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 24 červen 2018 - 07:03:23

120 na 220 je zajimavy typ - nicmene, jsem spise proto najit chybu a odladit. V terenu uz casto neni prostor laborovat a prijde mi to dost piplacka, ale dobry.

Sarze??? To je to “tetovane” cislo na krabce? Pokud ano, pak 0152 001.

Ja mam z toho parazitniho svetla trochu taky strach - zkusim to s krytkou. Fajn napad!

Diky moc!!!
  • 0

#588 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 24 červen 2018 - 09:45:45

Ano cisla na obale. Kodak mal problem s otlacanim cisel z krycieho papiera. Viac info tu:
https://www.photo.ne...se-read.474523/
  • 0

#589 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 24 červen 2018 - 14:49:01

na zkoušení kazet jsem si nastříhal kousky fotografického papíru a v temné komoře je nandal kam šlo. pak kazetu zavřel, vylezl ven a dal kazetu na den dva za okno na jižní stranu. pak vyvolal a porovnaval s bílým okrajem u zvětšeniny na stejném papíře. nicméně, pokud vím, do sd zad zas tak moc téct ani nemůže, takže tam bych chybu asi nehledal


  • 1

#590 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 24 červen 2018 - 17:16:49

Ahoj a vsem diky za typy a rady...
...s nejvetsi pravdepodobnosti to vypada na chybne filmy - viz typ a odkaz od Duuriho - protoze jsem (bohuzel) presne dohledal “sva cisla” filmu v “poskozene skupine”.
Na jedne strane je to uleva - ze zada a kamera budou asi v pohode - na strane druhe mam asi pet baleni (po peti) filmu k nicemu. :-) Ale je treba to brat sportovne. ;-)
Mejte se fajn a jeste jednou DEKUJI!
  • 0

#591 back2trees

back2trees

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • Locationseverní Čechy
Reputace: 13

Publikováno 24 červen 2018 - 19:03:34

Udajne kdyz napises Kodaku tak poslou nove filmy, ale je to informace stara skoro 2 roky. Taky jsem koupil jedno baleni, ani jsem jim nepsal, vic nez penize me stval napis Kodak na fotkach.


  • 0

#592 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 24 červen 2018 - 19:12:55

Jo jo...je to presne tak, jak pises. O to vic je to neprijemne, jsem s tim odfotil Island a pak doma clovek zjisti tohle... Nicmene - alespon je duvod se tam vratit a zkusit to znovu - a lepe. :-DDD
  • 0

#593 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 24 červen 2018 - 20:13:21

presne tak da sa niekde dohladat kontakt  na niekoho v Kodak Alaris, ja som im pisal a za 3 dni som mal doma balik novych filmov..


  • 0

#594 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 24 červen 2018 - 20:55:34

Ja se snad necham zlakat...:-D
Diky
  • 0

#595 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 25 červen 2018 - 06:18:00

Tie vadne policka treba nazvacsovat a zachovat. O 200 rokov budu mat nevycislitelnu hodnotu!
  • 0

#596 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 25 červen 2018 - 07:30:58

...a teprve pak si je clovek nalezite uzije a doceni je! :-D
  • 0

#597 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 25 červen 2018 - 07:40:51

Jo jo...je to presne tak, jak pises. O to vic je to neprijemne, jsem s tim odfotil Island a pak doma clovek zjisti tohle... Nicmene - alespon je duvod se tam vratit a zkusit to znovu - a lepe. :-DDD

Ten Island to asi nebylo s Erbéčkem,nebo se pletu?


  • 0

#598 Rennie

Rennie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 32

Publikováno 25 červen 2018 - 08:10:31

Jo jo...Island byl s RB. Planoval jsem tam chvilku Wistu 4*5, ale po zralem zvazeni (aby mi ji tam vitr a dest nerozcupocal) jsem vzal RB, jako bytelnejsi “krasku”. :-)
  • 0

#599 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 3 leden 2020 - 12:34:37

Na pretesnenie /Mammiya RB67/-ake pásky používate?


  • 0

#600 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 3 leden 2020 - 13:07:31

https://www.ebay.co....t-/121960579137
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních