Přejít na obsah


Fotka

Mamiya RB67 Pro S - zkušenosti, rady


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
679 odpovědí na toto téma

#451 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 23 březen 2014 - 12:42:23

prodávám krásnou RB67, kdyby někdo sháněl... foto v bazárku


  • 0

#452 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 10 duben 2014 - 20:02:02

Tak mne dnes jeden poměrně věhlasný brněnský fotograf přesvědčoval, že výměnná otočná kazeta 6x8 a šiftování všech objetkivů existuje i v Mamiya provedení. Nejen u Fuji GX680. Prolezl jsem si to tady a o šiftování jsme nenašel nic kromě jediného objektivu (nikoli všechny). Věděl jsem, že otočná kazeta 6x8 existuje - pro Mamyiu ProS a RZ? - ale to shiftování všeho mi nějak neštymuje... Prosím - jak je to?


  • 0

#453 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 duben 2014 - 20:47:23

na shift existuje pouze 75mm sl. uzasny sklo ale da se nasadit jen na pro-sd na pro a pro-s ne!
6x8 existuje ale musis mit otocny adapter 6x8 nebo pro pro-sd. u pro-s jako bonus musis mit jeste takovou vlozku před adapter, myslim cislo 8.
a jde použít pouze na vysku. na sirku jsou zkosene okraje, leze tam vnitrni labyrint. a na matnici ten cm navic nevidis ;)
je to proste kompromis
  • 0

#454 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 10 duben 2014 - 21:04:11

Dík - takže jsem tušil správně, shift jen jediným speciálním objektivem. Nikoli se všemi objektivy.


  • 0

#455 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 10 duben 2014 - 21:17:16

Jen doplním, že pro RZ kazeta 6x8 nefunguje a to ani s pro-SD adaptérem. Díra ve foťáku prostě není tak velká.... 


  • 0

#456 crazy41

crazy41

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 17

Publikováno 13 duben 2014 - 02:24:33

Neviem ako je to na RB ale pre RZ sa robil tilt-shit adapter. Normalne objektivy s nim ale nejdu zaostrit na nekonecno preto mamiya vyrabala takzvane short barell objektivy ktore to pre svoju kratsiu dlzku dokazu a to konkretne dva: 75/4,5 L a 180/4,8 M L. K tym sa potom dodaval aj medzikruzok (spacer) aby sli pouzit aj bez adaptera. A este k tomu sa samozrejme robil uz spominany 75 shift ktory je velke tazke hovado :)


  • 0

#457 crazy41

crazy41

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 17

Publikováno 13 duben 2014 - 02:27:25

pardon mam tym chybu, je to 180/4,5 M L


  • 0

#458 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 13 duben 2014 - 10:23:37

Aha - že by toto?: http://www.ebay.com/...=item4ad2737f74

 

Čili shift na RZ, ale bez 6x8 - viz výše?


  • 0

#459 crazy41

crazy41

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationPrague
Reputace: 17

Publikováno 13 duben 2014 - 13:50:23

Ano to je ono, a 6x8 na RZ nejde


  • 0

#460 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 16 duben 2014 - 19:15:28

Pouzivate nekdo prosim expozimetr VOIGTLÄNDER VC Meter II nasazeny na RB67 v kombinaci s Gripem?
Zajimalo by me, jestli se tam vubec vejde a jak moc pripadne prekazi.
Diky
  • 0

#461 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 17 duben 2014 - 08:46:30

zalezi jaky grip mas, jeden z tech dvou ma sanky na blesk, pokud ho chces davad to sanek na kameru, tak bych to nedelal, protoze ti bude stinit objektiv a manipulace bude takova vselijaka.

Pokud ho jeste nemas - spis bych se porozhledl po Gossen Digisixu/Digiflash, ktery stoji zhruba stejne, a umi merit i dopadajici svetlo (a do sanek se da dat take).


  • 0

#462 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 17 duben 2014 - 10:14:33

Jezis ja jsem vul. Na tom gripu nahore sanky jsou a tim je problem vyresen. <g>


  • 0

#463 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 28 duben 2014 - 08:00:18

Pánové, je zde prosím někdo z Ostravska, který vlastní ke svému RBčku i hranol? Uvažuji totiž o něm vzhledem k použití zvětšovací očnice. Rád bych se také zeptal, zda někdo z vás používá ke svému hranolu i zvětšovací očnici a jak to vychází v porovnání s klasickou šachtou + v ní instalovanou lupou...


  • 0

#464 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 28 duben 2014 - 17:58:18

Pánové, je zde prosím někdo z Ostravska, který vlastní ke svému RBčku i hranol? Uvažuji totiž o něm vzhledem k použití zvětšovací očnice. Rád bych se také zeptal, zda někdo z vás používá ke svému hranolu i zvětšovací očnici a jak to vychází v porovnání s klasickou šachtou + v ní instalovanou lupou...


Ja pouzivam sachtu s lupou. Az na prevracene strany je to s lupou v pohode. Hranol mam taky a nepouzivam ho. Je dost tezkej a navic nosim bryle a tak mi lezi doma ve skrini. Kdyby jsi ho chtel mohl bych ti ho i prodat. Je fakt jako novej.
  • 0

#465 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 28 duben 2014 - 18:32:00

Jeste k tomu hranolu. Nevite nahodou nekdo jestli neni i merici hranol na RBcko 67?
  • 0

#466 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 28 duben 2014 - 18:54:12

http://www.cameraman...rism_finder.pdf


  • 0

#467 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 duben 2014 - 21:39:11

Jeste k tomu hranolu. Nevite nahodou nekdo jestli neni i merici hranol na RBcko 67?


ano, ale na co? pokud tahat takovou kravu (sam ji mam), tak si oba zasloužíte externi expozimetr.
  • 0

#468 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 5 květen 2014 - 19:48:49

Nezbavuje se prosím někdo náhodou Pro SDčkových zad (120 6x7) a zvětšovací očnice pro RB67 hranol?


  • 0

#469 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 27 květen 2014 - 09:50:39

Ahoj
Nemáte někdo náhodou doma záda na Mamiyi RB 67 na náhradní díly? Potřeboval bych ten plíšek co drží exponovaný film (cívku). Nebo nenapadá vás někoho jak by se dal nahradit?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#470 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 28 květen 2014 - 16:16:31

zkus zavolat panu kociánovi, má nejeden náhradní díl doma. pokud by se oprava vlekla a ty bys nutně potřeboval záda, tak se mi ozvi, můžu ti jedny pujčit


  • 0

#471 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 28 květen 2014 - 18:14:50

Díky nimrode, ale v práci jsem vyšmoulil takový řešení alá Flexaret. Takže by mohla být cívka s filmem utaženější. Ono se mi na filmu začal ukazovat dost silně osvětlenej pruh. Je to jakoby naskrz. Myslim si že jak vždycky vytahuju civku, tak si na ni máčknu a někudy mi tam nateče světlo. Ale pořád nevím, protože ten pruh je zezhora dolu stejně osvětlenej. Tyhle záda mě utrápí!
Pokusím se přidat ještě jeden snímek horní vnitřní části. Je tam spousta prázdných děr. Nevíte jestli tam náhodou něco neschází?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#472 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 28 květen 2014 - 18:24:37

hezky si to poladil, snad to bude i hezky fungovat :-) jinak prázdných děr tam mám stejně, takže chybu v tom nehledej


  • 0

#473 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 28 květen 2014 - 18:40:43

Diky za uklidnění. Ten horejšek je děravej jako ústa staré ženy! :-) Původní majitel jim dal asi celkem záhul. To těsnění zřejmě vyměnil za něco jinýho a já to tu teď doluju ven. Je to jako když molitan rozpusí aceton. Špiní to, lepí to, fuj je to! Akorát ještě nevím co tam naroubuju já. Vím že se to tu už řešilo. Ale takovou gumu nemám.
  • 0

#474 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 29 květen 2014 - 03:55:31

nene, to není "něco jinýho", to je originál těsnění...


  • 0

#475 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 29 květen 2014 - 05:52:02

nene, to není "něco jinýho", to je originál těsnění...

Svatá pravda, taky od toho mívám po odpolednech černé ruce. Já jsem koupil poměrně dost drahé sady těsnění od Jon Goodmana, ale zatím jen čistím stroj od toho svinstva, k lepení se dostanu později.


  • 0

#476 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 30 květen 2014 - 15:47:45

Sehnal jsem si náhradu, ale tloušťka je jen 0,5mm. Nevim sice jestli to bude stačit, ale asi to tam lípnu. Mám jednu Fomu 200 kterou na to obětuju a testnu to při tom největším sluníčku co bude.
Jinak Tomlibe použil jsem na čištění takovou fintu a dost dobře se to dělalo. Použil jsem odmašťovadlo a tenčí lepenkovou krabici. Určitě to jde líp než špejlí a nebo uchošťourem. A tutově nic nepoškrabeš. Přikládám fotku.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#477 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 30 květen 2014 - 20:29:26

Dík za informaci.

 

Jinak Tomlibe použil jsem na čištění takovou fintu a dost dobře se to dělalo. Použil jsem odmašťovadlo a tenčí lepenkovou krabici. Určitě to jde líp než špejlí a nebo uchošťourem. A tutově nic nepoškrabeš. Přikládám fotku.

 

Vrchní mazlavou vrstvu jsem odstranil pomocí IPA, ono by to šlo i bez něj. Ale teď se marně pokouším, odstranit tu poslední tenkou vrstvu, asi lepidla, z plechu a ta je velmi odolná. Po tvé zprávě jsem zajásal a sáhl po odmašťovadlu Triclean, podle smradu je to něco s trichlorem - a nic, mrcha drží. To tvoje odmašťovadlo je asi založeno na jiné látce. Zítra skočím koupit benzín a pak už fakt nevím.


  • 0

#478 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 červen 2014 - 05:12:15

já to čistil všechno lihem, jen na pár místech šlo lepidlo i s barvou, ale ta místa se stejně přelepí novým těsněním, tak to není ani vidět :-)


  • 0

#479 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 2 červen 2014 - 20:09:58

Ahoj
Nemáte někdo náhodou doma záda na Mamiyi RB 67 na náhradní díly? Potřeboval bych ten plíšek co drží exponovaný film (cívku). Nebo nenapadá vás někoho jak by se dal nahradit?

Jedny zada v nepouzitelnem stavu (vona staci chvilka nepozirnosti na ebay, ze jo) mam a rad je venuju.
Domluva spise via petr at fpl.cz - sem chodim jenom obcas.
  • 0

#480 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 11 červenec 2014 - 18:22:37

Zdravím pánové, 

chtěl bych se zeptat na jednu věc a to konkrétně na situaci kdy se na některé členy v objektivech dostane mazivo nebo olej. Delší dobu mi stály ve skříňce 2 objektivy 90 a 180 mm. Je možné že to mazivo tam bylo dříve ale já si ho nevšimnul. Při pohledu skrze objektivy je patrné že je na středních nebo zadních členech jemná clona jemně tmavého odstínu do hněda,  takřka průhlédná, jen kontura té plochy je vyrázanější  je to po celém obvodu a zasahuje maximálně 2mm od obvodu směrem ke středu čoček. Chtěl jsem se zeptat jestli to může ovlivňovat kvalitu negativu. Při nasazení na tělo, není ta clona nijak patrná na matnici. A druhá věc, která by mě zajímala je jak je možné že se tam ta clona vytvoří? Může to být špatným těsněním nebo něčím podobným? 

 

Předem díky za rady a informace.


  • 0

#481 Maxono

Maxono

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 červenec 2014 - 20:22:03

V prvom rade je potreba jasne určit, ci sa jedna o "prstenec" vzniknutý vzlínaním oleja, alebo je problém v coatingu. Ja mám na Secore C 90mm tiež asi 2mm prstenec, ktorý je tvorený neprítomnou coatingovou vrstvou. Inak to ale na kvalitu negatívu vplyv nemá.


  • 0

#482 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 15 srpen 2014 - 06:22:44

Zdravím vespolek,

měl bych další dotaz, začly mi netěsnit klasická záda verze Pro-S, tak jsem se rozhodl použít záda pro svitek 220, bude to asi dřívější typ, protože převíjení svitku v kazetě jde ztuha. Někde zde v diskuzi jsem našel, že je to snad tím že 120ový svitek má ještě krycí papír a 220ový ne. Uvažoval jsem jestli by se nedaly záda seřídit na těch ten 120ový svitek, ale pak mě napadlo jestli by k tomu nebylo i nějak nutno kontrolovat jestli je destička, která vede svitek, ve správné vzdálenosti od roviny ostrosti. Poku je tato úprava možná, má s ní někdo z Vás zkušenosti?

 

Předem díky za info.


  • 0

#483 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 15 srpen 2014 - 18:42:21

už asi rok jsem 220 záda nepoužil, ale odpor mají, co si matně pamatuju, cirka stejný jako 120, spíš bych hledal chybu v samotném mechanismu převíjení. obojí mám pro-s


  • 0

#484 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 4 leden 2015 - 11:08:30

Ahojte vespolek, jsem ztracen sháním si v klidu mamču C330 a jen tak zabloudím na tohle téma a všechno to přelouskám a tak podobně si to tak pomalu prolejzám a v tu ránu jsem v háji, neboť mě strašně začali lákat výměnná záda a polaroid kazeta a jak tak čtu že je toho všude mraky, tak zrovna když to chcu jáá tak nikde nic, aukro, bazoš, paladix prázdno, já se zblázním, já se znám já to nevydržím moc dlouho a jébaye se bojím bo to tam neumím, ale v Džaponsku mají rošťáci jedni. Tož jen tak nechtěl jsem založit nové téma a potřeboval jsem se vylít alespoň sem, tak mi to promiňte.


  • 0

#485 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 4 leden 2015 - 12:40:54

Ahojte vespolek, jsem ztracen sháním si v klidu mamču C330 a jen tak zabloudím na tohle téma a všechno to přelouskám a tak podobně si to tak pomalu prolejzám a v tu ránu jsem v háji, neboť mě strašně začali lákat výměnná záda a polaroid kazeta a jak tak čtu že je toho všude mraky, tak zrovna když to chcu jáá tak nikde nic, aukro, bazoš, paladix prázdno, já se zblázním, já se znám já to nevydržím moc dlouho a jébaye se bojím bo to tam neumím, ale v Džaponsku mají rošťáci jedni. Tož jen tak nechtěl jsem založit nové téma a potřeboval jsem se vylít alespoň sem, tak mi to promiňte.

Asi tě malinko zklamu s Polaroid zády. jen co jsem si je koupil já FujiFilm oznámil konec výroby FP-100 které se dávají do těhle zad. Škoda je stále prodává a už je to rok zpátky. Takže stále nevím jak to ve skutečnosti teda je. Ale pořád si myslím že až je nebudu moct používat předělám si je na wetplate :) ale to asi až časem a ještě kdo ví jestli. Ale beru to pořád jako možnost. Mamina na wet plate collodium .... nádhera


  • 0

#486 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 4 leden 2015 - 13:34:56

instantních filmů je myslím stále dost a tak by mi to chvilku radost udělalo, není to na cvakání dovolené přeci... prostě mít nabito a čekat a případně všudeokolový fuj svět překvapit  :mrgreen:


  • 0

#487 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 5 leden 2015 - 22:52:09

Prosím, mám nabídku (Romanovu Otce Času beru v potaz  jen jsem až 2. :-)) po telefonu. Mamča RB 67 Pro S s 65/4 KL, šachtou, měřícím hranolem, záda 120 220 a 6x8 motor, drátěná spoušť za 15000,- záda 6x8 tam jdou bez problému, tak usuzuji, z toho co jsem tu načetl, že se jedná o jeden z posledních modelů S před SD, do kapsy hluboko znáte to... je ta cena adekvátní? znám se a vím že u mě pracují emoce až to uvidím bude pozdě ptát se.... Díky moc za posouzení, berme že je vše pěkné a funkční. 


  • 0

#488 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 6 leden 2015 - 04:49:35

Cena je velmi adekvátní a "Káelko 65mm" je perfektní sklíčko!


  • 0

#489 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 6 leden 2015 - 07:20:17

Děkuji budu muset tedy splašit ještě pár korunek. Naštěstí to není nikde v inzerci  :mrgreen:


  • 0

#490 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 leden 2015 - 16:31:41

Prosím, mám nabídku (Romanovu Otce Času beru v potaz  jen jsem až 2. :smile:) po telefonu. Mamča RB 67 Pro S s 65/4 KL, šachtou, měřícím hranolem, záda 120 220 a 6x8 motor, drátěná spoušť za 15000,- záda 6x8 tam jdou bez problému, tak usuzuji, z toho co jsem tu načetl, že se jedná o jeden z posledních modelů S před SD, do kapsy hluboko znáte to... je ta cena adekvátní? znám se a vím že u mě pracují emoce až to uvidím bude pozdě ptát se.... Díky moc za posouzení, berme že je vše pěkné a funkční. 

 

Nez to koupis, tak si radsi over zda-li opravdu se zady 6x8 funguje (nasadit jde vzdy) protoze :

 

 Pro-S 6x8 neumi (zadna verze), je nutne mit nasledujici :

     - revolving back (otocna zada) s oznacnim 6x8 nebo pro verzi Pro-SD (ktera umi 6x8 nativne)

     - light baffle myslim cislo 8, je to takova distancni vlozka, opet pro 6x8

 

Pokud nema neco z toho, obrazek na 6x8 neda, zaroven pocitej s tim ze 6x8 da pouze ve vertikalni poloze, v horizontalni je to orizle

 

Pokud do budoucna pocitas se shiftem 75mm rovnou kup Pro-SD, protoze ma vetsi prumer a na Pro-S nelze nasadit.


  • 1

#491 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 6 leden 2015 - 21:11:27

Velmi cenna rada dekuji pan rikal ze to foti normalne ale nevim jak to vyypada tak me opije rohlikem no budu robit moooc hytry. Diky.
  • 0

#492 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 6 leden 2015 - 21:17:06

Velmi cenna rada dekuji pan rikal ze to foti normalne ale nevim jak to vyypada tak me opije rohlikem no budu robit moooc hytry. Diky.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#493 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 leden 2015 - 23:02:08

Ahoj pridal bych taky dotaz ohledne pro s. Jak polaroid zada koupit? Na ebay je toho docela dost ale nevim jestli me nebude chybet nejaka redukce atp. Prodavaji dle designu imho dva druhy www.ebay.de/itm/MAMIYA-RB67-Polaroid-Film-Back-Magazine-Holder-m80-Adapter-from-Japan-/331440126659?
A nebo
www.ebay.de/itm/Exc-Mamiya-RB67-Polaroid-Film-Back-Pack-Holder-226-/161539455984?pt=US_Film_Backs_Holders&hash=item259c807bf0
Zkratka co koupit a nemate nekdo neco prebytecnyho k prodeji ? Chtel bych to na ty dostupny fuji fp100c polaroidy. Jaka je pouzitelna cena tech zad?
  • 0

#494 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 7 leden 2015 - 23:16:55

Tak dnes se mi stal neuvěřitelný příběh a nejspíš pokud to dobře dopadne bude to mamča RZ 67 Pro II f origo kufru a nějaké to nádobíčko, ale nezakřiknout :-P


  • 0

#495 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 8 leden 2015 - 04:18:56

Ahoj pridal bych taky dotaz ohledne pro s. Jak polaroid zada koupit? ...

potřebuješ polaroid záda a p adaptér, přesně tak, jak to je v tom prvním odkazu. ten druhý má divný adaptér, nepřijde mi jako originál. ale ty ceny jsou úchylný! před pár lety se adaptér s pola zádama tady prodával za 1500,- celkem běžně, já prodal záda za litr a adaptér vyměnil za filtr od mamči


  • 0

#496 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 8 leden 2015 - 08:40:55

Tak je to RZ 67 bez pro II snad to nebude tak velký rozdíl a půjdou na to sehnat a bude umět 6x8? polaroid jde asi na všechno.. díky


  • 0

#497 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 8 leden 2015 - 09:06:05

kukuraj

Já mám přeně ty stejný, jako jsou ty druhý záda. Ty jdou na RB67 tak jak jsou. Ale ta cena je opravdu moc. Já je kupoval za 1100,- tady u nás. To raději počkej. Na Paladixu se sem tam něco objeví. 


  • 0

#498 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 leden 2015 - 10:03:52

ta druha jsou normalni zada, pouzivam je na Pro-SD (nevim zda-li jdou i na pro-s)

 

za 500Kc sla koupit na mamiya.cz ale uz je asi pryc...neco tam jeste maji i pro RZ

 

http://www.mamiya.cz...prodej-1205.pdf

 

ale je to dva roky stary cenik


  • 0

#499 kukuraj

kukuraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 leden 2015 - 12:31:25

Vlcak: no, na ten jsem prave koukal a je tam jen na RZ a 645 :(

Calon: a mas Pro S nebo Pro SD ?

 

Predpokladam, ze ten adapter ma vypadat jak moje kazeta, ze strany, kterou se dava na fotak. Jinak ty ceny me taky prijdou sileny :( Zacal jsem shanet te, tak nevim co bylo driv na paladixu, nicmene tak nejak jsem predpokladal, ze do 1500 to sezenu. Asi se zacina trend otacet a stary fotaky stoupat na cene ?


  • 0

#500 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 leden 2015 - 14:05:32

Tak je to RZ 67 bez pro II snad to nebude tak velký rozdíl a půjdou na to sehnat a bude umět 6x8? polaroid jde asi na všechno.. díky


rz myslim 6x8 neumi vubec..polaroid ano, ale stejne jako u rb je nutne mit na zreteli, ce tam krom obrazku bude cerna plocha...format polaroidu je vetsi nez 6x7
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních