Přejít na obsah


Fotka

Proces E-6


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
209 odpovědí na toto téma

#51 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2009 - 10:08:24

Tak o vikendu se chystam konecne na E6 proces.
Mam svitky Astia 100F (nenasel jsem ale nikde prodluzovaci faktor pro Fuji v navodu, cili pocitam ze je to pro vsechny filmy uz stejne).

Mam 5litrove baleni, chci volat po 4ech filmech.
Jak to delate vy - rozdelate vsechno, nebo si z koncentratu odlejete pomernou cast a tu rozmichate? Ja to chci delat takto.

Po 4ech filmech, 3 cykly, tedy z jednoho litru 12 filmu.

Volat budu rotacne v Jobo CPE2
  • 0

#52 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 květen 2009 - 10:33:25

Pětilitry jsem namíchal rovnou celé, patnáctilitr jsem rozdělil na pětilitry (nemám 4 tak velké kanystry :lol: ). Volám podle návodu 3x z jedné dávky v tancích Jobo 1540 - tedy po 4 filmech (5l chemie = 60 filmů). Nepoužívám ovšem rotační volání, mám 4 tanky, překlápím dle návodu a ve tmě přendávám cívky.

Na rozdíl od návodu peru na závěr (před stabilizátorem) podstatně déle (cca 15-20 minut) - dokud z toho teče barevná voda (i tak se pak ještě stabilizátor obarví na růžovo). Filmy stahuji kleštěmi HAMA a žádné problémy se škrábanci jsem nikdy nezaznamenal.
  • 0

#53 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 květen 2009 - 10:36:04

DODATEK: u toho rotačního volání netuším, jak je to s vydatností/opakovaným použitím lázní. Mám dojem, že pro rotační volání se do tanků dává podstatně méně chemie (?).
  • 0

#54 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2009 - 10:56:06

JOBO ATL-2
píšu cca 400ml, ja som si zmeral ci vojde aj 1 liter, čo je maximum, a ten som aj tam /pumpou / nastavil.. a v pohode.

Len pri preklapacich tankoch a rotačných treba alebo je rozdiel : cievky sa nesmú pretáčat !!!

Regeneračné lazne / množstvo mililitrov / podla predpisu vyrobcu.

Pokial použiješ destilku, tá Ti vytiahne splodiny, t.j. ružovú.. :lol:) nie voda z vodovodu, tá nemá sací, savý efekt

Mam klieste JOBO, alebo ich na chvilu namočím raz začas v HCL-ke, kvoli vodnému kamenu, alebo ich dat do flasky s destilkou a troškou octu a ponorit, nemali by skriabat nikdy ! :-))
  • 0

#55 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 květen 2009 - 11:24:06

Predmacite nekdo diaky? Uvazoval jsem o tom protoze kdyz naliju do tanku chemii predepsane teploty tak mi to hodne klesne - nikdy nenahreju vyvojnici jak je potreba. A bohuzel pokazde jinak - minimalne vsak o 1 stupen. Chtel jsem to pred volanim dat do ohrate destilky a temperovat tak vyvojnici, ale na fotopruvodci nekdo zminoval ze se to nema delat protoze pak vznikaj na diaku neodstranitelne fleky. Ale nebyla to osobni zkusenost, jen se to nekde docetl. Zkousel jste to nekdo?
  • 0

#56 jira

jira

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2009 - 11:28:31

Predmacite nekdo diaky? Uvazoval jsem o tom protoze kdyz naliju do tanku chemii predepsane teploty tak mi to hodne klesne - nikdy nenahreju vyvojnici jak je potreba. A bohuzel pokazde jinak - minimalne vsak o 1 stupen. Chtel jsem to pred volanim dat do ohrate destilky a temperovat tak vyvojnici, ale na fotopruvodci nekdo zminoval ze se to nema delat protoze pak vznikaj na diaku neodstranitelne fleky. Ale nebyla to osobni zkusenost, jen se to nekde docetl. Zkousel jste to nekdo?


No podle jobo, by se mela vyvojnice nechat zahrat (tusim, ze uvadi 5 minut).
  • 0

#57 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 květen 2009 - 12:18:35

Ja ji honil i pul hodiny v tom jobackym procesoru, ale vzhledem k tomu ze voda se dotyka maximalne ctvrtiny povrchu a zbytek je stale ochlazovan vzduchem o pokojove teplote, tak to nemelo zadny podstatny vliv. Resenim by bylo nalit dovnitr destilku o teplote jakou ma prvni lazen.
  • 0

#58 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2009 - 12:20:57

cili rikate neprednamacet pri rotacnim volani, diky! urcite bych to jinak udelal.
  • 0

#59 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2009 - 13:25:07

Pada Vam v JOBE teplota ?
Urežte 20litrovu bandasku, alebo aj menšiu , nalejte tam vodu s teplotou zhodnou s vyvolaním a je to ! Ponorte JOBO drum. Neklesne vam nič ak si aj natemperujete ostatné roztoky v litrových flaskach a date do tej velkej bandasky.
Toto malo JOBO vyriešené nejakým CPP, alebo CPE... najdete na nete..
  • 0

#60 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 květen 2009 - 15:02:48

ivanhoe: o žádné regenerační lázně tady asi nepůjde - předpokládám, že vlčák má třílázňovou sestavu od Tetenalu (nebo Joba, což je nejspíš totéž; prodává se to i jako Fuji). Jde o to, že 1l té třílázňové chemie je na 12 filmů. Přičemž do překlápěcího tanku pro 4 filmy (např. Jobo 1540) se vejde akorát ten 1l - takže lze snadno dodržet předpis (3 x 4 filmy). Pokud ovšem použijeme třílázňovou sestavu pro rotační vyvolávání (kde se do tanku leje jen 400ml), tak jak potom to bude s vydatností?? Když použijeme lázně jen jednou, klesne vydatnost na 10 filmů / 1l a když opakovaně, jak to potom míchat???

Také jsem nepochopil radu "Pokial použiješ destilku, tá Ti vytiahne splodiny, t.j. ružovú.. ) nie voda z vodovodu, tá nemá sací, savý efekt". Dodané koncentráty ředím destilkou. Praní v destilce si nějak nedokážu představit. Když vyvolám v lázních z koncentrátů naředěných destilkou a potom peru vodou z vodovodu, tak ještě po 10 minutách intenzivního praní s pomocí Jobo kaskády teče z filmů růžová (nebo oranžová - podle typu filmu). A když to i po 15 minutách takového praní dám na předepsanou 1 minutu do stabilizátoru (namíchaného z destilky), tak se ten stabilizátor zbarví do růžova. Navíc i poté z kleší (kterými film stáhnu) teče růžová voda.
  • 0

#61 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 květen 2009 - 15:06:43

Ještě k tomu přednamáčení: když do tanku Jobo 1540 (který je dle výrobce 975ml (litr se tam v pohodě vejde) naleju první vývojku a cpu tam filmy bez přednamočení, tak při třetím kole je už hladina viditelně níže (prostě to ty suché filmy vysají - v dalších lázních už hladina neklesá). Nicméně stále je dost vysoko aby se 4 filmy bez potíži vyvolaly.

Nikdy jsem nepředmáčel a vyvolal takto 300 filmů za poslední 2 roky.
  • 0

#62 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2009 - 15:18:51

podle me by nemel byt problem i pri rotaci tam proste nalit 1litr, lazne se budou min vycerpavat a casy budu prodluzovat dle navodu..
  • 0

#63 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2009 - 15:52:50

jinak ja mam 1520 + 1530 cili pro 6 svitku 120, ale chci to delat po 4ks.
Cili tam dam na civku 2+1+1. Chemie by tam myslim melo byt pro rotaci cca 0,5 litru z hlavy plus minus, cili litr se tam vejde urcite protoze pro preklapeni tam je myslim cca 1200ml
  • 0

#64 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2009 - 16:14:51

Este k prednamačaniu :

Iba ak robite JOBO drum 3053 , 50x60cm.
čas tam na Ra-4 horký proces je 45 sek, vtedy snad by som volil.. ak sú časy cez 2 minúty niekde v procesoch, nemá význam asi prednamačanie..
  • 0

#65 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2009 - 16:20:22

FAbius :

myslim, že uplne bude stačit postup filtrovana voda 20min, dalej 2 lázne s destilkou, intenzívny pohyb tak minútka, v druhej smáčedlo a je to...

Odbočím : Fuji pranie v negativkových procesoroch je taká dost mútna voda, používajú sa tablety na bázi čpavku, a drží to roky. Ale aj tak by som si všetko po C-41 procese prepral doma.. Z toho sa Ti pustí ružová voda len ! xi
  • 0

#66 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 4 květen 2009 - 20:20:56

svitek už jsem volal a vše ok
ale teď mám na řadě super8 film, kde mi půl litru chemie zaplní jen polovinu tanku, resp. když ho mám nakloněný, tak půl cívky je ponořený a půl je venku. poradí mi někdo, jak to takhle amatérsky rotačně volat? prodloužit časy? jak rychle s tím točit (jak často o půl otáčky pootočit)?
  • 0

#67 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:48:46

ahoj kluci,
za pár snad už konečně mířím na dovolenou. očekávám pár okolo 15ti filmečků inverze.
rozhodle jsem se je vyvolat sám podle paladixu,- příp dotazy třeba ještě s vámi zkonzultuju :lol:
neměl byste někdo rozdělanou chemii na E-6 k odběru a poslání z velkého balení- samozřejmě finanční vyrovnání.
nebo nechystá se nějaký hromadný nákup a poté rozdělení?
přiznám se, že kolotoči posledních dní nemám tolik o tomhle na na temné přehled, kdyby to bylo ouplně off topic tak mně nekamenujte.
dík
  • 0

#68 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:57:33

ahoj kluci,
za pár snad už konečně mířím na dovolenou. očekávám pár okolo 15ti filmečků inverze.
rozhodle jsem se je vyvolat sám podle paladixu,- příp dotazy třeba ještě s vámi zkonzultuju :lol:
neměl byste někdo rozdělanou chemii na E-6 k odběru a poslání z velkého balení- samozřejmě finanční vyrovnání.
nebo nechystá se nějaký hromadný nákup a poté rozdělení?
přiznám se, že kolotoči posledních dní nemám tolik o tomhle na na temné přehled, kdyby to bylo ouplně off topic tak mně nekamenujte.
dík


Ahoj, ja budu delat cca 25ks kina v zari, cili ta 5litrova sada od tetenalu by nebyl spatna, klidne bych se podelil.
  • 0

#69 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:19:25

Někdy na podzim budu také vyvolávat, ale vidím to spíš na 15l balení. Tedy možná spíš dvě 15l balení. Takže bych možná mohl zajistit rozlévání pro více zájemců. Cena by byla patrně kolem 25 CZK / film.
  • 0

#70 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:32:44

Jako téměř ideální příležitost, jak zajistit distribuci po ČR bych viděl podzimní TK sraz. Otázka je, jestli to není pro některé zájemce pozdě.
  • 0

#71 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:34:04

Jako téměř ideální příležitost, jak zajistit distribuci po ČR bych viděl podzimní TK sraz. Otázka je, jestli to není pro některé zájemce pozdě.


pro me je to ouplne idealni.
Rad bych se s tebou podelil, pokud toho budes mit dostatek :lol:
  • 0

#72 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:42:21

Dostatek by nejspíš byl. Teď mám 181 filmů, takže do podzimu ještě něco málo dofotím. Ale 360 jich určitě mít nebudu :lol:

15l je na 180 filmů.

Takže předpokládám, že ze dvou sad 15l zbude nějakých 10-12l.

Dá se to koupit v Německu jako Jobo. Tetenal už asi 15l sady nevyrábí. V Light-Q se sice dají první dvě vývojky ještě koupit jako Tetenal, ale ustalovač už mají jen jako Jobo. Ono je to nejspíš všechno to stejné (???).

Stabilizátor mám ještě od posledně (k 15l sadám totiž z naprosto záhadného důvodu dávají stabilizátor na 100l).
  • 0

#73 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:49:00

Takže prosím všechny, kdo by na podzim měli zájem o chemii E-6, ať se přihlásí s přibližným požadovaným množstvím.

1l chemie = 12 filmů.
  • 0

#74 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:55:21

něco vezmu. jen musím spočítat co mám nasysleno v lednici...a pak dám objem. odhaduju to na takové 3 litry.

pokud by se to bralo z Germánie, platbu zařídím.
  • 0

#75 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:07:23

něco málo bych vzal, jak dlouho to vydrží? Nemám teď nafoceno do zásoby, ale to stihnu, podzim bude letos plodný:lol:)

Dva litry by se mi asi šikly...
  • 0

#76 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:14:26

Jak dlouho chemie E-6 vydrží netuším. Mám dojem, že někde jsem četl něco o týdnech u rozdělané a namíchané chemie. Jednou jsem to měl cca 2 měsíce bez Protectanu a nic se nestalo. Ale raději bych to už podruhé nezkoušel :lol: Měsíc koncentrátům v uzavřené láhvi ublížit nemůže.

Tím se ovšem dostáváme k alespoň přibližnému datu podzimního TK srazu (netuším, jestli se to tu už někde neřešilo).
  • 0

#77 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:18:44

Předběžný přibližný stav objednávek na baru:

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
jirif - 2l
Vlcak - 2l
zajda - 1l

Celkem se bude rozlévat 15l
  • 0

#78 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 červenec 2009 - 15:27:58

fajn, fabie díky, takhle je to úplně v pořádku.
počítej se mnou, zatím 1 l.
  • 0

#79 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 20 červenec 2009 - 20:56:19

prosil bych taky 1l, pokud by to bylo možné.


k trvanlivosti - já volal v rozředěných koncentrátech po 2-3 měsících a byl jsem spokojen.
tady je ukázka v E6 volané (možná i prošlé) provie push 100@200 v chemii po 2 měsících (2.svitek z 6ti (půl litru)):
http://fc09.devianta...by_Hypnogen.jpg bez barevných úprav v PC
i 3. použití zhruba po 3 měsících není rozhodně horší než E6 z labu. 4. film jsem bohužel krapet osvítil, takže nemůžu objektivně posoudit, jak chemie pracovala. Chystám se ještě na 5. a 6., ale už si od toho po těch 3,5 měsících moc neslibuju.

Skladoval jsem to v 0,5l pet lahvích s vytlačeným vzduchem při pokojové teplotě ve tmě. Ve FD se objevují kaly.

Stock skladuju v ledničce (nezastříknutý) a věřím, že bude normálně fungovat.
  • 0

#80 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 červenec 2009 - 20:59:24

Neni se ceho bat, v lednicce mi to vydrzelo skoro rok, pak uz jsem to spotreboval tak nevim co dal. A to jsem nezastrikal.
  • 0

#81 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:05:30

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
hypnogen - 1l
jirif - 2l
Vlcak - 2l
zajda - 1l
  • 0

#82 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:10:09

prosil bych taky 1l, pokud by to bylo možné.


k trvanlivosti - já volal v rozředěných koncentrátech po 2-3 měsících a byl jsem spokojen.
tady je ukázka v E6 volané (možná i prošlé) provie push 100@200 v chemii po 2 měsících (2.svitek z 6ti (půl litru)):
http://fc09.devianta...by_Hypnogen.jpg bez barevných úprav v PC
i 3. použití zhruba po 3 měsících není rozhodně horší než E6 z labu. 4. film jsem bohužel krapet osvítil, takže nemůžu objektivně posoudit, jak chemie pracovala. Chystám se ještě na 5. a 6., ale už si od toho po těch 3,5 měsících moc neslibuju.

Skladoval jsem to v 0,5l pet lahvích s vytlačeným vzduchem při pokojové teplotě ve tmě. Ve FD se objevují kaly.

Stock skladuju v ledničce (nezastříknutý) a věřím, že bude normálně fungovat.


pridej 1 minutu ve FD, cca 2 minuty ve CD a BX a muzes klidn jit i na 7 - 8 filmu. Pul roku to vydrzi. Zrovna vcera jsem machal Super8 z temneho expresu ve 3. mesice stare chemii, byl to 5. film a vysledek velmi OK.
  • 0

#83 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 červenec 2009 - 21:21:35

K té trvanlivosti a opakovatelnému použití chemie E-6: patrně se s tím dají dělat rozličné kousky, ale se snímky kvůli kterým jsem jel 2000 km někam do tramtárie to dělat nebudu.

...to prostě za těch pár korun nestojí. :)
  • 0

#84 Vizitka

Vizitka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2009 - 07:57:09

Namíchanou vývojku bych dlouho neskladoval ale čerstvá chemie má dostatečnou kapacitu i na 16 filmů z 1l.
  • 0

#85 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 červenec 2009 - 16:01:34

dneska jsem byl u p.Vavříka a prý by měl taky zájem, takže bych mu ještě taky přibral 1l.
  • 0

#86 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červenec 2009 - 16:21:08

Ahoj.
TAk formalín jserm neskoušel, ale když po poslední lázni filmy ještě vyperu a namočím v obyčejném fomafixu (asi polovina doporučené koncentrace) jsem bez fleků
  • 0

#87 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 22 červenec 2009 - 16:24:55

Ahoj.
TAk formalín jserm neskoušel, ale když po poslední lázni filmy ještě vyperu a namočím v obyčejném fomafixu (asi polovina doporučené koncentrace) jsem bez fleků


fomafixu, Rume? to jako ještě doustaluješ?
  • 0

#88 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 22 červenec 2009 - 16:39:37

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
hypnogen - 2l
jirif - 2l
Vlcak - 2l
zajda - 1l

...takže ještě zbývají volné dva litry. Ale vzhledem k tomu, že akce proběhne až za cca 3 měsíce, neviděl bych to jako problém :)
  • 0

#89 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 22 červenec 2009 - 19:59:06

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
hypnogen - 2l
jirif - 2l
Vlcak - 2l
zajda - 1l

...takže ještě zbývají volné dva litry. Ale vzhledem k tomu, že akce proběhne až za cca 3 měsíce, neviděl bych to jako problém :)


mohu poprositi radsi asi o 3 litry, mam zde jeste nejake svitky k volani, dekuji prevelice.
  • 0

#90 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červenec 2009 - 22:54:09

pindám nesmysly (přebytek darovaného rumu HavanaClub), ve fotonalu :):D:D
  • 0

#91 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Předplatitel
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 17 srpen 2009 - 08:44:14

Nazdar komorníci, pokud tedy ještě zbývá litr, vzal bych ho.

Dík

Tom
  • 0

#92 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 17 srpen 2009 - 11:17:11

Takže stávající stav objednávek na baru je:

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
hajekto - 1l
hypnogen - 2l
jirif - 2l
Vlcak - 3l
zajda - 1l

Nalévat se bude na podzimním srazu TK.
  • 0

#93 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 17 srpen 2009 - 23:06:57

Včera jsem ždímnul E6 chemii už na max:
6. svitek v 0,5l chemie, kterou jsem naředil přesně před 4 měsíci
.
5. film byl akorát super 8 (tam jsem si při slévání CD naředil vodou:/)
ten S8 jsem volal minulý týden a dle oka to vypadá ok

výsledek 6. svitku:

Vložený obrázek

nehledě na to, že se tam bratr tváří jak debil, tak už je znát nějaký maras na levém kraji filmu, který je po celé délce toho svitku.. prostě taková jakoby vignetace, čili signál vyčerpanosti chemie.. tipl bych FD.

tohle info je +- užitečné asi jen pro mladé nadšence a prasiče, kteří se nebojí ředit vyvíjecí koncentráty mlíkem namísto destilky.
seriózní fotografové, nechť chemii vylejou po 2dnech, příp. si pořídí nový canon 5D Mark II, který prý fotí taky věrně ;)
  • 0

#94 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 1 září 2009 - 20:48:10

Na flickru jsem nedávno zaznamenal informaci, že Tetenal zdražuje E6 a C41 kit. (resp. zdražil snad někdy na přelomu července/srpna, ale snad se ještě doprodávají zásoby za staré ceny). :(
víte o tom někdo něco?
  • 0

#95 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 1 září 2009 - 21:02:19

O zdražení nic nevím, ale hlavně Tetenal přestal dělat balení 15l :(
  • 0

#96 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 září 2009 - 21:06:55

Včera jsem ždímnul E6 chemii už na max ...


hypnogene... predevčírem jsme s REDem ždímli E6 chemii až ZA max ... pokud by ses dostal na sraz do Banské Stiavnice, ukážeme ti výsledek jednoho Supper 8 filmku...
  • 0

#97 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 1 říjen 2009 - 19:42:38

Jelikož sraz na Slovensku se kvapem blíží, zopakuji stav objednávek chemie E-6:

Fabius - 3l
Gorgi - 3l
hajekto - 1l
hypnogen - 2l
jirif - 2l
Vlcak - 3l
zajda - 1l

- kdyby mohli všichni uvedení potvrdit pomocí soukromé zprávy, tak bych to přijal s povděkem :D

Cena je 290 CZK za litr chemie (vychází to na cca 24 CZK/film). Jde o chemii Fuji, která má trochu jiné míchání barevné vývojky než Tetenal (Tetenal už to v 15l balení nevyrábí a 5l vyjde relativně draho).

Každý zájemce potřebuje 6 nádob na koncentráty (200ml koncentrátu na 1l roztoku, stabilizátor je 10ml koncentrátu na 1l roztoku) nebo 4 nádoby + destilku na výslednou namíchanou lázeň.

Odměrný válec vezmu vlastní.

V praxi to bude vypadat následovně:
1. První vývojka: 200ml koncentrátu + 800ml voda = 1l roztoku
2. Barevná vývojka: 200ml koncentrátu A + 200ml koncentrátu B + 600ml voda = 1l roztoku
3. Ustalovač/bělič: 200ml koncentrátu A + 200ml koncentrátu B + 600ml voda = 1l roztoku
4. stabilizátor: ředí se 1:100

Podle toho snadno zjistíte jaké nádoby si vzít.
  • 0

#98 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 říjen 2009 - 13:50:06

potvrzuji 2l
  • 0

#99 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 říjen 2009 - 16:23:36

Netusite nekdo cim se ovlivni barevny ton u E6? Volal jsem svitky ktere sly bezprostredne za sebou (pri foceni). Takze stejny motiv, expozice, stejne svetla atd. Jeden mi leti lehounce do zluta, druhy je perfektni. Nebyly volany spolu.
  • 0

#100 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 3 říjen 2009 - 19:51:23

Pokud vím, tak barevné ladění diapozitivu se ovlivňuje pomoví Ph barevné vývojky. Něco se o tom píše v návodu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních