Přejít na obsah


Fotka

Skenování negativů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
887 odpovědí na toto téma

#201 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 leden 2011 - 01:09:51

krilo: některé typy filmů se opravdu kroutí podstatně více než jiné. Typické je to pro diapozitivy Fuji. Provia/Astia/Velvia jsou těsně po vyvolání a uschnutí prohnuté jako luk. Naproti tomu diapozitivy Kodak jsou poměrně rovné. Paradoxně to může způsobit problémy při skenování na LS-9000 v držáku se skly, protože zatímco prohnutý film Fuji se zapře okraji o spodní díl držáku a střed se opře o horní (AN) sklo, tak Kodaky mají občas tendenci se teplem ve scanneru "vlnit" a tím pádem se někde opřou o spodní sklo (které logicky není AN) a vzniknou newtonovy kroužky :evil:

Pokud je film příliš dramaticky zkroucený, tak není špatné jej několik let lisovat v knize. Úplně se tím ale problém neodstraní :lol:
(nedělám si srandu - mám to ověřené)
Horší to bývá se starým archivním materiálem - ten někdy vzdoruje celkem tvrdošíjně.
Každopádně jediným skutečným řešením jsou držáky se skly (jedno lépe AN - i když to není absolutní podmínka).

milosm: pokud jde o kinofilm, tak se snažím skenovat celý pás filmu vcelku (pro LS-4000 i 5000 je naštěstí stejný podavač - na rozdíl od rámečkovaných diapozitivů, kde vyrobili pro LS-5000 nový). Skenováním celého filmu se problém nerovného filmu dost minimalizuje. A to ještě ten film napřed několik let leží srolovaný do ruličky cca 4-5cm v průměru.

Pokud skenuji na kinofilmových modelech pásek filmu 5-6 políček, tak u filmů které se mají tendenci prohýbat jsou ty krajní skoro vždy špatně - řeším to LS-9000 kde jsou skla. Masky mám vlastní.

Kinofilmový držák k Epsonu V750 Pro jsem snad nikdy ani nepoužil :wink:

ypres_bass: ano - to může znamenat jistou nepříjemnost. Já proto svoje snímky 6x7 stříhám do trezorků po dvou, jakkoliv šířka fólie by umožnila i pásek o třech - jenže pak bych to nedal do příslušného držáku :lol:
Ale pokud píší 6x12, tak se domnívám (aniž bych to ověřoval), že se tím myslí dva snímky 6x6 vedle sebe. Vezmi v úvahu, že políčko nemá 6cm, ale jen 55-56 mm.
O scannerech a typech je tu diskusí dost - jenže ono nic moc vymyslet nejde. A vzhledem k ceně použitých středoformátových Nikonů/Minolt ... prostě deskový scanner (a ten je i na plany). U negativů mohou být výsledky obstojné. Já dávám přednost Epsonu před Canonem. Diapozitivy jsou prostě problém.

spam82: dělám to podobně s tím rozdílem, že sklo nemám AN - jde to i bez něj (když víš jak).
  • 0

#202 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 10 leden 2011 - 01:36:13

to fabius:
existuje teda drziak pre ls-9000 zo sklom pre 135 format?
mam len ten zakladny na 12 policok
  • 0

#203 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 leden 2011 - 04:54:42

milosm: do držáku FH-869G jsem si vyrobil masky pro jednotlivá políčka i pro pásek filmu 35mm. Spodní díl ze silnějšího černého kartónu s přesně vyříznutými "okénky" a horní díl z tenkého černého papíru přidržuje film v potřebné poloze.

Předpokládám, že něco podobného by snad mělo jít udělat i pro ten FH-869GR.
  • 0

#204 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 leden 2011 - 06:32:54

pročítám nabídky skenrů a všude mi to nabízí že když svitek tak 6x12! to to musím nastřihat po políčku? protože 6x12 nemají ani dva svitky vedle slebe, tak mají o mezeru víc...


Tak zlé to zas není - tahle to má i V500, který momentálně užívám asi nejvíc. V praxi ale to "6x12" znamená, že dodaný držák má z nějakého záhadného důvodu "díru" jen cca 6x12, ač je transparentní jednotka daleko větší. Skenovat ale lze i klasický trezorkový proužek - on může pokračovat na obě strany od výřezu, jsou tam na to vybrání, takže si to jen musíš víckrát ručně posunout políčko po políčku.
  • 0

#205 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2011 - 19:02:24

a mozno trosku odveci otazka ale ...
neslo by nejako skenerom urcovat expoziciu pre jednotlive policka?
myslim tym nieco ako nahradit kontakt nejakymi relativnymi konstantami expozicie ... u kontaktu sa da celkom odhadom urcit expozicia, spravim si podla niektoreho zaberu pruzkovku a ostatne uz viem podla kontaktu odhadnut ...
pozeral som vo vuescane, ten nejake konstanty expozicie pocita, ale su to nejake hausnumera, z ktorych myslim nie je mozne nejakym prepoctom dostat faktor predlzenia alebo skratenia expozicneho casu snimku ...
a neviem, ci som vysvetlil o co mi ide, hadam sa to da pochopit ...
  • 0

#206 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 leden 2011 - 19:41:46

Problémový scanner od Reflecty je RPS 7200 Professional. Možná je to náhoda, možná soudruzi někde dělají chybu.
  • 0

#207 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2011 - 19:59:28

a mozno trosku odveci otazka ale ...
neslo by nejako skenerom urcovat expoziciu pre jednotlive policka?
myslim tym nieco ako nahradit kontakt nejakymi relativnymi konstantami expozicie ... u kontaktu sa da celkom odhadom urcit expozicia, spravim si podla niektoreho zaberu pruzkovku a ostatne uz viem podla kontaktu odhadnut ...
pozeral som vo vuescane, ten nejake konstanty expozicie pocita, ale su to nejake hausnumera, z ktorych myslim nie je mozne nejakym prepoctom dostat faktor predlzenia alebo skratenia expozicneho casu snimku ...
a neviem, ci som vysvetlil o co mi ide, hadam sa to da pochopit ...


este aby som objasnil, myslim urcovanie expozicie pri zvacsovani v komore
  • 0

#208 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 leden 2011 - 21:59:03

krilo: nejsem si jist, jestli jsem to správně pochopil - ale jestli chceš použít sken jako pomůcku pro určení expozičních podmínek fotografie v temné komoře v klasickém procesu, tak by to do jisté míry šlo, ale vyžadovalo by to každopádně sken bez úprav. Na takovém neupraveném skenu by pak šlo analyzovat histogram a podle toho určit expozici / gradaci. Přibližné vodítko lze získat prostým pohledem na tvar histogramu. Přesnější analýza ... no, nevím nakolik je to reálné. :(
  • 0

#209 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 10 leden 2011 - 22:26:38

to fabius:

jasne, uz som sa zorientoval. dakujem za tip
dalsie eura pre nikon.co.jp :()
  • 0

#210 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 leden 2011 - 22:31:31

krilo: nejsem si jist, jestli jsem to správně pochopil - ale jestli chceš použít sken jako pomůcku pro určení expozičních podmínek fotografie v temné komoře v klasickém procesu, tak by to do jisté míry šlo, ale vyžadovalo by to každopádně sken bez úprav. Na takovém neupraveném skenu by pak šlo analyzovat histogram a podle toho určit expozici / gradaci. Přibližné vodítko lze získat prostým pohledem na tvar histogramu. Přesnější analýza ... no, nevím nakolik je to reálné. :(


Jo, presne tak som to myslel.
Este sa skusim pohrat s vuescanom, ten totiz nejake hodnoty expozicie pri uzamknuti vypisuje, jednotlivym polickam. Zatial som ale neprisiel nato, ako to interpretovat a dostat sa k prepoctovemu mechanizmu. Funkciu lock exposure vo vuescane moc nechapem, zaskrtnem to policko, da mi moznost nastavovat rgb a infra, ale ako posuvam tak posuvam, nic sa nedeje ...
  • 0

#211 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 11 leden 2011 - 07:31:31

Funkciu lock exposure vo vuescane moc nechapem, zaskrtnem to policko, da mi moznost nastavovat rgb a infra, ale ako posuvam tak posuvam, nic sa nedeje ...

Nic se neděje právě proto, že je to "lock".
Funkce Lock exposure se používá tak, že nejprve změříš základní expozici - v podstatě hustotu závoje nebo tmavost podložky, tj. nejhlubší stíny na pozitivu - a pak skenuješ celý film bez dalšího měření. Urychluje to skenování (neprochází fází Preview) a používá se to zejména při dvoufázovém zpracování, kdy si filmy napřed naskenuješ do RAW a pak jednotlivá políčka upravuješ. Pokud je funkce vypnutá, skener pro každé políčko nejprve určí expozici (Preview) a pak skenuje (Scan). To je vhodnější v případě, kdy se jednotlivá políčka při skenování zároveň upravují.
Je to popsáno v manuálu.
  • 0

#212 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 12 leden 2011 - 01:25:12

tady nějaké informace k těm reflektám aka pacific image:

klück
  • 0

#213 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 13:27:56

Skusal som skenovat 25 rocne diaky na Minolte Elite 5400 a hadze mi to takuto divnu strukturu.


neviemte mi poradit cim to moze byt?



Vložený obrázek
  • 0

#214 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2011 - 13:33:43

strč ho do zvětšováku na velké zvětšení a podívej se na to lupou.
  • 0

#215 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 13:58:59

skusam. aj Duro hadal ze to moze byt chyba filmu.. mam to na viacerych diakoch, niekde vyraznejsie inde menej..
  • 0

#216 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 9 březen 2011 - 14:05:17

skenujes ich v povodnom zneni so sklom pod aj nad?
  • 0

#217 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 14:23:03

ziadne sklo. diaky boli v takych ochrannych plastovych 'obalkach' zasunute v ramceku. obalku som vyhodil a zasunul do ramceka len cisto film.
  • 0

#218 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 9 březen 2011 - 14:33:54

tak to bude vlastnost materialu
orwo?
mna cakaju tisicky takychto obrazkov tak sa tesim aj ja :wink:
  • 0

#219 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 březen 2011 - 14:44:50

hej je to tusim orwo...
  • 0

#220 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 březen 2011 - 16:40:53

povedal by som, že táto štruktúra vznikla práve tým, že filmy boli v tej fólii, nahromadila sa tam vlhkosť a emulzia sa zdeformovala, treba prípadne ešte skontrolovať premietnutím, pri väčšom zväčšení sa bude dať lepšie posúdiť, či je ten diak vadný, alebo je to chyba skanu, čo tiež môže byť, mal som problémy s Epsonom, akurát že bol v tom, že mi na Orwach hádzal farby ako sa mu chcelo, len nie správne
  • 0

#221 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2011 - 18:26:16

jestli diáky už byly promítané, může to být retikulace želatiny způsobená silným zahřátím v promítačce.
  • 0

#222 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 březen 2011 - 17:35:23

Ahojte neviem kde to hodiť ale chcel som sa s vami podeliť o to ako ja skenujem negatívy prakticky zadarmo. Je to však len náhladový skener podľa ktorého potom vyberám vhodnú zvacseninu. Kvalita sa však lýši od použitého digitálu a objektívu. Ja som použil len 400D s seťákom. Rozhodol som sa dačo aj z postupu práce nofotiť.

Takže v prvom rade som si vybral vhodnu krabicu do ktorej som urobil otvor pre kinofilmové políčko a lyže cez ktoré z boku bude film prechádzať.

Vložený obrázek

takisto aj otvor zozadu pre "softbox"
Vložený obrázek
tu je fotka obyčajnel lampy na ktoru som nasadil masku z kancelarskeho papiera aby rozptilyla svetlo.
Vložený obrázek
Potom som zobral obal z CD a orezávak aby som vyrezal z plastu kúsok o niečo vačší ako kinofilm.
Tu už je výsledné okno Vložený obrázek
Tu som ho prilepil, služi na to aby držal film rovný
Vložený obrázek
Tak a takto to asi nakoniec vyzeralo, určite to treba skenovať cez denne svetlo kvoli najnižšiemu šumu, foťak som si už len potom dal na statív, nastavil WBzaostril na film a fotil do RAW, fotku potom upravil v fotošrote a to je všetko.
Vložený obrázek


Práca trvala maximálne polhodinu a trebalo mi na to minimum, kvalita nie je bohviečo ale pre porovnanie a na net to stačí. Ospravedlnujem sa za kvalitu fotografí ale fotil som to v noci keď som to robil :)
  • 0

#223 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 březen 2011 - 20:07:59

ešte pridám ukážku:
Vložený obrázek
  • 0

#224 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 21 březen 2011 - 20:13:11

Super nápad Marku! Mám obyč scanner a přemýšlel jsem, jak bych jednou za čas oscannoval nějaký negativ. Fakt dík.
  • 0

#225 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 březen 2011 - 20:24:48

Super nápad Marku! Mám obyč scanner a přemýšlel jsem, jak bych jednou za čas oscannoval nějaký negativ. Fakt dík.


rado sa stalo, ja som to tiež len našiel na internete a tak len nápad posúvam ďalej. :lol:
  • 0

#226 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 21 březen 2011 - 20:29:04

Super nápad Marku! Mám obyč scanner a přemýšlel jsem, jak bych jednou za čas oscannoval nějaký negativ. Fakt dík.


rado sa stalo, ja som to tiež len našiel na internete a tak len nápad posúvam ďalej. :lol:


Ok, já využiju scanneru, ale udělám si se ten nástavec se světlem.
  • 0

#227 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 21 březen 2011 - 21:04:03

Mohu nabídnout Mnohem jednodušší způsob, dávající poměrně dosti kvalitní výsledky: používám zvětšovák Magnifax 2, namísto misky s objektivem tímhle otvorem shora prostrčím makropředsádku cca 8D, na které je našroubovaná gumová sluneční clona. K předsádce se potom zespodu našroubuje či nasadí digitál. Ideální jsou přístroje s výklopným displejem, nejlépe do boku aparátu. Používám nejraděj Canon Powershot A95, na který se nasazuje bajonetový tubus pro závitové příslušenství, Ale zkoušel jsem to i s Lumixem FZ 50, což je trochu méně šikovné. Pro film 24x36 i 6x6 je naprosto nejlepší používa do zvětšováku příslušné kovové rámky beze skel. Clonu nastavuju na 8 resp. 11, časyvycházejí větsinou kolem 1/250 - i když je hodně tmavý negativ, tak max. 1/60, čili takříkajíc z ruky. Díky té gumové sluneční cloně se dá vždy foťák patřičně napolohovat. Za 1 víkend jsem kdysi v pohodě naskenoval stovku 6x6 rollfilmů a to jsem u toho zdaleka neseděl od rána do večera. Takto jdou přefocovat i barevné negativy, pak samozřejmé upravit barvy v Photoshopu... Teďka si "užívám" v lázních, až budu doma, tak sem posléze event. přidám fotku téhlecté aparatury.
  • 0

#228 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 16 říjen 2011 - 11:48:24

Ahoj, mám dotázek,
v Lidlu (sic!) mají jakýsi skenr na filmy/diáky za 1000, neměl to někdo z Vás v ruce? Bral bych to jako náhledovačku pro odhalení např zavřených očí, nepřirozeně zkroucených rukou a přiblblých výrazů v obličeji, což by mi mohlo ušetřit nervy, čas a materiál při zvětšování. Myslíte, že na to bude Lídlstroj použitelný?
  • 0

#229 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 říjen 2011 - 17:03:32

8-) Na tohle bude dostatečně-dostatečnej!
  • 0

#230 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 20:01:34

ahoj, mám takový dotaz: je možný skenovat na Skener Canon CanoScan 8400F negativy bez toho adaptéru , který k němu je? skener je teď na aukru ale majitel nemá žádný příslušenství. dík.
  • 0

#231 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 3 leden 2012 - 20:27:59

ahoj, mám takový dotaz: je možný skenovat na Skener Canon CanoScan 8400F negativy bez toho adaptéru , který k němu je? skener je teď na aukru ale majitel nemá žádný příslušenství. dík.


mám 8800F, asi to bude stejný, a nejde. úplně rovný, nouzově, by šly, ale není to řešení.

určitě se někde dá sehnat náhradní (nejspíš to bude trochu pakárna), dokonce někde v americe prodávali tenhle rámeček se sklama, výstup by pak měl bejt lepší.
  • 0

#232 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 20:47:44

aha, to je zajímavé, měl jsem za to, že ty rámečky v plochém skeneru jsou jen obyč "držák" negativu který nemá na kvalitu skenu vliv.
  • 0

#233 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 20:51:07

Ahoj, mám dotázek,
v Lidlu (sic!) mají jakýsi skenr na filmy/diáky za 1000, neměl to někdo z Vás v ruce? Bral bych to jako náhledovačku pro odhalení např zavřených očí, nepřirozeně zkroucených rukou a přiblblých výrazů v obličeji, což by mi mohlo ušetřit nervy, čas a materiál při zvětšování. Myslíte, že na to bude Lídlstroj použitelný?


viděl jsem "skeny" z výše uvedeného přístroje a myslím, že když se negativ ofotí dogitálem tak je to velice podobné.
  • 0

#234 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 leden 2012 - 20:56:19

ahoj, mám takový dotaz: je možný skenovat na Skener Canon CanoScan 8400F negativy bez toho adaptéru , který k němu je? skener je teď na aukru ale majitel nemá žádný příslušenství. dík.


Nechci ti to slibovat na 100%, měl, možná ještě nám dvoje. Jestli je najdu, dám ti je.
  • 0

#235 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 21:27:42

ahoj, mám takový dotaz: je možný skenovat na Skener Canon CanoScan 8400F negativy bez toho adaptéru , který k němu je? skener je teď na aukru ale majitel nemá žádný příslušenství. dík.


Nechci ti to slibovat na 100%, měl, možná ještě nám dvoje. Jestli je najdu, dám ti je.


děkuji moc, ovšem ještě jsem na tom aukru nepřihodil. pořád váhám jesli si nemám pořídit Canon CanoScan 9000F . ale fakt dík. dám vědět. kdyby náhodou tak mám mejl : holbein@seznam.cz
  • 0

#236 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 leden 2012 - 22:26:18

Zítra večer ti napíšu, jestli jsem je našel. Raději bych si ale koupil nový skener. Když si ty peníze rozpočítáš na roky, kdy ti ten skener bude sloužit, tak to zase taková velká investice není.
  • 0

#237 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 22:34:35

ahoj, mám takový dotaz: je možný skenovat na Skener Canon CanoScan 8400F negativy bez toho adaptéru , který k němu je? skener je teď na aukru ale majitel nemá žádný příslušenství. dík.


Nechci ti to slibovat na 100%, měl, možná ještě nám dvoje. Jestli je najdu, dám ti je.


děkuji moc, ovšem ještě jsem na tom aukru nepřihodil. pořád váhám jesli si nemám pořídit Canon CanoScan 9000F . ale fakt dík. dám vědět. kdyby náhodou tak mám mejl : holbein@seznam.cz


mezi námi děvčaty: pokud fotíš kinofilm, raději hledej třeba například Minolta Dual Scan II nebo III, před pár dny tuším na aukru nebo kdesi byl prodán jeden za směšných 2200,- Kč. Na íbeji se občas taky objeví...
rozhodně lepší službu udělá než jakejkoli plochý skener, byť s přívlastkem "filmový".
ukázky, kecy kolem toho apod., tu kdesi taky jsou, tak se raději informuj předem, než šlápneš vedle. A mimochodem, v německém a anglickém jazyce je jeden web, kde jsou hodně poctivě udělané recenze a testy všech možných filmových skenerů, takže doporučuji k samostudiu.
  • 0

#238 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 leden 2012 - 22:37:47

Díval jsem se na Aukro na ten skener a on je i bez zdroje. U mého předešlého skeneru Canon F5600 mi zdroj přestal fungovat a co si tak pamatuju, tak originál nový byl hodně drahý (myslím něco kolem 1.800,- Kč) a i doba dodání byla dlouhá, tak jsem si raději koupil nový skener F8800. Dneska už je to možná jiné.
  • 0

#239 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 leden 2012 - 23:01:35

Díval jsem se na Aukro na ten skener a on je i bez zdroje. U mého předešlého skeneru Canon F5600 mi zdroj přestal fungovat a co si tak pamatuju, tak originál nový byl hodně drahý (myslím něco kolem 1.800,- Kč) a i doba dodání byla dlouhá, tak jsem si raději koupil nový skener F8800. Dneska už je to možná jiné.


např. v GM electronic se dá koupit zdroj řádově kolem 200K, k tomu koncovka za 10-15 a máš to... ale starej plochej skener bych nekupoval od neznámeného zdroje v žádném případě, nevíš, co má vše už za sebou, taky to může znamenat, že za pár týdnů budeš kupovat další.... u některých věcí na přesné funkci, čistotě a vůbec kvalitě záleží dost, skener mezi ně patří.
  • 0

#240 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 20:22:52

ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto skenerem?
  • 0

#241 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 20:23:50

Reflecta ProScan 7200
  • 0

#242 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:53:41

ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti s tímto skenerem?


bohužel vlastní zkušenost nemám, ale na 4 jiných skenerech jsem měl možnost si ověřit, že testy a review na portále dle následujícího odkazu nelžou.
test tebou dotazovaného skeneru je zde
  • 0

#243 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:56:29

dovětek: podle specifikace novějšího typu ProScan 7200 to vypadá, že je to jen oprášení , resp. inovace předchůdce RPS7200.
  • 0

#244 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2012 - 22:59:16

Pardon, zkopíroval jsem blbý link na RPS7200....
ProScan7200 je tady
  • 0

#245 Armando

Armando

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně
Reputace: 169

Publikováno 18 leden 2012 - 20:32:46

já používám CANON 9000F
http://www.canon.cz/...CanoScan_9000F/
chodí pod Windows i pod Mac OS. má skvělé rozlišení, snadné ovládání,výsledky parádní.
  • 0

#246 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 leden 2012 - 22:31:57

... má skvělé rozlišení, snadné ovládání,výsledky parádní.

to je dobře, že jsi s ním spokojen. Tak to má v životě být se vším :wink:
  • 0

#247 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 19 leden 2012 - 06:18:28

Také používám Canoscan 9000F a na to na co jej popužívám-náhradu za kontakty a archivaci negativů,je fakt skvělej a až "naddostatečnej"! :wink:
  • 0

#248 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2012 - 08:45:22

Také používám Canoscan 9000F a na to na co jej popužívám-náhradu za kontakty a archivaci negativů,je fakt skvělej a až "naddostatečnej"! :wink:


s tímhle souhlasím, porovnával jsem C4800F,8800F,9600F a 9000F a markantní rozdíly ve kvalitě skenu, zvláště v rozlišení, jsem neviděl, je to někde okolo 1700DPI u všech, u svitků OK, pro kinofilm a větší zvětšení už je docela kumšt to pak zpracovat, neb přeci jen ten obraz je "měkký" oproti skenerům, které umí kolem 2700-3800DPI a to ostře.
ovšem, pro náhledy pro web, prohlížení na monitoru, jsou tyhle ploché skenery dostatečné.
Jiná věc ovšem je, že dostat kresbu ze stínů na sytých diapozitivech několikanásobným průchodem je docela dlouhotrvající pyplačka.
  • 0

#249 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 leden 2012 - 09:49:32

Súhlasím zo všetkým, čo bolo vyššie napísané. Osobne mám Canoscan 8600, skenujem pri 2400dpi, a úplne to stačí na archív a náhľadové foto, v prípade nútnosti sa z toho daju vytlačiť aj fotky formátu 10x15. Človek má jednoduchý a rýchly prehľad o fotkách, ak si vytvorí určitý systém, tak nemá problém rýchle si nájsť potrebný záber a v prípade potreby si ho urobiť mokrou cestou ako fotku.
Píšem to preto, lebo si myslím, že kúpiť špecializovaný foto skener za desaťtisíce, a skenovať s ním len svoje fotografie pre archív a náhľady je zbytočný luxus. V prípade potreby skenu s veškým rozlíšením, existujú DTP štúdia, ktoré Vám to urobia, síce za nekresťanské peniaze (u nás jedno políčko cca 10EUR), ale v profi kvalite. A tento skener sa dá využiť aj na iné veci.
  • 0

#250 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2012 - 21:18:37

zjistil jsem, že by to chtělo skenovací program Silver fast. mám v tom však trochu zmatek. nevíte prosím, jaký NEJlevnější SF se dá použít na skenování s REFLECTA PROSCAN 7200 ? s textů na netu jsem pochopil .že nejlepší je asi ten Silver fast Ai ale ten stojí cca 6 000,- to je dost, pže sem koupil skener a už nemám na soft... dík za případný postřeh
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních