Přejít na obsah


Fotka

Kamery - 8mm, super 8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
391 odpovědí na toto téma

#101 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2009 - 19:48:13

Děkuji za radu
Takže super8 promítačky maj standartně nastavených 18..?

A vy ste na supe osmičku natáčel nějaký film?
Jaké máte zkušenosti s tímto formátem a jakou kamerou točíte? :)
  • 0

#102 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 14 únor 2009 - 22:42:37

Ano vetsina ano, ale hodne z nich maji nastavitelne veci, od snimku za sekundu, pres ruzne spomalovani a podobne.........

K promitackam: Jestli zadnou nemate, tak hodne doporucuji MEOS DUO....kamarad ju ma a rikal, ze to je jedna z nejlepsich.......ma prave ruzne ty funkce na nastaveni prehravani apod....

ja do toho "vidim" spise z te filmove stranky........nez z promitani.....

se super8mm prave tocime jeden projekt, tak az bude hovoty klidne vam poslu nejaky material na ukazku....klidne i cely film......

mam tu QUARZ DS8-M, to je ta s vymenyma objektivama, ale taky mam tu QUARZ DS8-3 s tim ZOOMEM. Podle me jsou QUARZKY hodne dobre stroje a jde s tim tocit opravdu pekne.

Diskutoval jsem na tomhle foru hlavne o vyvolavani DS8 filmu.....jelikoz od 28. unora 2009 Foma prestava zpracovavat inverzni filmy.....tak nam nezbyva nic jineho nez si to volat doma.......

A jak jste na tom vy ? zacinate se s tim seznamovat ? nebo uz dlouho "bojujete" :)
  • 0

#103 Venca1327332585

Venca1327332585

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2009 - 10:53:50

No já se do toho pomalu dostávám a uvidim co z toho vyleze. Já mám taky tu DS8-3 se zoomem ale ještě sem s tim netocil ale už mám ten film...
Babička kdysi točila na admiru (ještě ji někde má) ale prý tam blbnul expozimetr a filmy byly věčně černé a pak si koupili tu Kvarcku. Tu už nepoužili protože filmy v Praze přestaly vyvolávat a vyrábet.
Jo a promítačku máme Meoptu..

Jo a filmy vyvolávaj ještě na www.fotomaterial.cz Je to v Praze Jungmanova ulice 28.
Mají to tam v položce SERVIS tak to tam zkusím poslat a uvidím... :)
  • 0

#104 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 únor 2009 - 11:03:06

Jo to jsem tusil, ze to jeste nekde budou volat....ale maji to drahe....jde mi tak nejak o to......ze kdyz budu tocit film treba na 10 civek, coz je fakt bezny prumer, tak mi staci si koupit jednu tu chemii za 450 kc a jsem vpohode ...... a tak kdybych to mel nekam posilat tak se nedoplatim, tak proto se to ucim doma sam....

jo a co se tyka tech expozimetru tak vzhledem ke stari kameram bych na neho uz moc ohled nebral......nejlepsi je si to merit.....ale musite to prvni hlavne vyskouset......na nekterych kamerach ty expozimetry fungujou jeste po tolika letech bezvadne.......

tak jsem zvedavy na vas vytvor :)
  • 0

#105 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 15 únor 2009 - 14:10:13

18 snímku je akorát. 24 je standart jak na 8mm ( do soutěží ), tak i na 16mm. Rozdíl mezi 18 a 24 je v tom, že 18 bude malinko blikat., což patří ke koloritu promítání.

24 se používala taky proto, že střídavý proud měl 48 herzů ( dnes má 50 ).
  • 0

#106 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 únor 2009 - 15:40:09

Tech 18 je fakt akorat...
  • 0

#107 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 15 únor 2009 - 17:03:00

Na palad. je kamera Lomo lantan č.a. 556436055
Myslím, že by mohla mnohému stačit. Tak se na ní mrkněte. ( nepoperte se o ní. Ta kemera ,jako jakákoliv ženská, za to nestojí. Příjdou další)
Otec
  • 0

#108 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 únor 2009 - 17:08:56

dik za TIP :lol: ALE JA JICH MAM UZ DOMA DOST 8-O
  • 0

#109 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 12:56:58

Jak je to u kamery quarz 2x8S-1M (DS8-M) s korekci paralaxi a s ostrenim, kdyz ma jen pruhledovy hledacek? U DS8-3 je asi videt, jak je zaostreno, kdosi psal, zoom ma pri jinem ohnisku, jine zaostreni...je to pravda. U S8 Chinonu jsem byl zvyklej zaostrit a pak to bylo ostry v celem rozsahu, coz byla vyhoda, protoze zaostrit u widw jde dost blbe, je to prd videt. Takze zaostris na tele a odzoomujes.
  • 0

#110 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2009 - 13:07:46

mno ta DS8-3 je jednoduchsi v tom ze tam co vidis je ostre ze :) ale s tim zoomem je to myslim pravda....moc s tou kamerkou nedelam....

mi se o hodne lepe dela s tou DS8-M...zda se mi ze ty skla i lepe kresli....

ostreni normalne meris nebo odhadujes....to mas jak u starsich fotoaparatu........verim ze jak tocis domaci video tak je problem merit.....ale kdyz chces tocit film.....nevidim tam problem.......

mno a paralaxa ? to je celkove v pohode......je to dany ze asik do 1 metru je to 1/2 velikosti a do 2 metru to je 1/3 velikosti.......vice mene jsem se nesetkal s nejakym problemem......

podle me je to vsechno o zvyku.....na co si zvyknes pak ani nevnimas
  • 0

#111 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 14:49:10

ted jsem se docetl, ze u DS8-M u wide predsadky a normalne se neostri, ze je to fix fokus a ze se ostri jen u tele ??
s tou paralaxou jsem to nepochopil "to je celkove v pohode......je to dany ze asik do 1 metru je to 1/2 velikosti a do 2 metru to je 1/3 velikosti" ??
taky bych si radej poridil DS8-M, uz jen proto jak vypada a pri nataceni zoomovat rozhodne nebudu potrebovat.
  • 0

#112 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 14:56:13

no a za tyto moje vsechny problemy muzete vy tady, kdyz jsem naposled tak cca v roce 1989-90 natocil posledni kazetu S8, jsem si myslel, ze uz to nikdy delat nebudu, jenze tehdy se daly normalne koupit kazety a filmy si nechat vyvolat a ted budu bojovat s volanim, no coz asi nejvetsi problem bude sehnat tank, jo a nejvic za to muze MAMIAK, ikdyz se toho neucastni, jak prohlasil, ze je to srandovni format a ze bezva bude pusobit i to, jak nekdo veze kolecka s hnojem,....kazdy rok porada svagr pro kamarady, jejich drahe polovicky a deti badmintonovy turnaj, samozrejme spojeny s popijenim piva, CB dokument jsem z toho uz nafotil, ale natocit to na osmicku.... :)
  • 0

#113 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2009 - 14:59:40

presne tak je tam fix focus

mno ze kdyz tocis neco co je daleko 1m tak ta paralaxa tvori asi polovinu celeho hledacku takze kdyz to chces zabrat musi horni okraj snimku koncit v pulce hledacku a kdyz je to do 2m tak zase 1/3 hledacku z vrchu nepujde videt....

jo jo super8mm je paradni formatek :)


a ty predsadky jsou fajn proste :? tele, wide a ten standart je to super
  • 0

#114 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 únor 2009 - 15:49:20

no ta paralaxa, zvlast u wide bude asi trochu problem, protoze vlastne nevidis co tocis, ze stativu fajn, na sceny co si nachystas, pak proste vytahnes trochu vic stredni tyc, ale z ruky blizke zabery.....asi je to o cviku
  • 0

#115 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2009 - 16:49:32

mno prave ze jsem se toho bal :) tocil jsem z ruky tak z 1 az 2 metru a dopadlo to vytecne...ale mozna to bylo jenom stesti :?

precejenom metr nebo dva je malo takze stejne s tim standartnim nebo tele objektivem tam uz ta paralaxa moc nema vliv, jelikoz ten tele treba ostri az od 1,5 metru pri male clone a pri nejvetsi 0,8 ale stejne aby se ti tam neco vlezlo musi byt ta kamera tak dobrych 5 metru
  • 0

#116 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 březen 2009 - 09:38:40

Chtěl by jsem upozornit, že do kamer Admira 8 se používala malá nabíjecí baterka, kterou již neseženete a do malého otvoru se dnešní nevejde.
Samozřejmě to prodejci neuvádí i když to vědí. Včera jsem jednomu psal, že je to umfér, takto prodávat kameru. To by jste nevěřili jak z jeho odpovědi vyplynulo, co má Čeština za množství sprostejch slov a to nepočítám ty přejatý.
  • 0

#117 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 9 březen 2009 - 10:23:07

To neni mozne ne ? Jsem si myslel ze seriozni prodejci davaji na rady zakazniku.........
  • 0

#118 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 9 březen 2009 - 14:05:09

Chtěl by jsem upozornit, že do kamer Admira 8 se používala malá nabíjecí baterka, kterou již neseženete

do kterych typů? A8L ..? nebo do expozimetru u A8G2 ???
  • 0

#119 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 11 březen 2009 - 18:27:49

tak leda to nejak udelat externe ne ? vzdyt domaci kutil si vzdycky nejak poradi :)
  • 0

#120 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2009 - 20:42:27

Chci si ve Fomě koupit film do AdmiryII. Nabízejí dva formáty, http://www.fomaobcho...t.asp?Level=135

1. FOMAPAN R 100 2x8 mm/10 bm
2. FOMAPAN R 100 DS 8 mm/10 bm

Ani po přečtení tohoto fora nevím ,který příjde do Admiry II. Vím, že je rozdíl v perforaci. Můžete mi někdo poradit ? :wink:
  • 0

#121 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 březen 2009 - 20:58:33

Fomapan R 100 2x8mm .
  • 0

#122 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 březen 2009 - 05:41:39

V perforaci a ve velikosti okenka....
  • 0

#123 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 březen 2009 - 07:02:38

Nojo. To je fakt. Zatím se přemlouvám, že mám koníčku dost, ale když jsem před rokem s filmováním zkončil, tak jsem si byl vědom, že když se někdo najde, kdo by filmoval, tak by jsem se ke koníčku vrátil. Pořád si však uvědomuji, že 10minut filmu do 1000 korun nepořídíš. Čas by jsem nepočítal. Jak říkáš, jde o koníček.


Já zas počítám jinak. Moje drahá polovička koupila před třemi roky "super digitální kameru" , stála 25 tisíc + nové PC na střih. půl roku po záruce se kamera odebrala do věčných lovišť. Zbylo asi 5 hodin záznamu. :wink:
10 minut 1000 korun ,to není špatná cena :?: :D
  • 0

#124 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 březen 2009 - 15:52:51

Na digitalnich kamerach se nevyplati setrit ..... jak znamo spotrebni elektronika 21 stoleti ma nizkou zivotnost :-) nedokazu si predstavit, ze by mi moje digitalni kamera mela vydrzet treba 41 let :D tak jako moje quarz ds8-m r.v. 1968 :D
  • 0

#125 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 9 duben 2009 - 11:00:06

Ahoj,
nie som sice 8kar, ale pri prechadzani inzeratov som objavil nieco, co sa moze niekomu hodit:
inzeraty na kamery

Zdravim,
D
  • 0

#126 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 duben 2009 - 12:34:18

Na digitalnich kamerach se nevyplati setrit ..... jak znamo spotrebni elektronika 21 stoleti ma nizkou zivotnost :) nedokazu si predstavit, ze by mi moje digitalni kamera mela vydrzet treba 41 let :) tak jako moje quarz ds8-m r.v. 1968 :)


průšvih je ještě trochu jinde, REDe. To co dneska natočíš jakokoliv digitální kamerou, nebo přesněji, elektronickou kamerou, kde je záznamový médium cokoliv jiného než film, tak za 40 let na ničem nepřehraješ. Buď nebude příslušná technika, nebo bude záznam v háji, pravděpodobně obojí.

Provizorní promítačku na film si v nejhorším případě... kdyby snad nebyla k mání... vyrobíš za víkend, výsledek bude tristní, ale záznam si prohlídneš.
  • 0

#127 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 10 duben 2009 - 08:32:36

Jo to je taky pravda furt maji tendenci vymyslat neco noveho aby lidi zase kupovali....
  • 0

#128 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 duben 2009 - 11:05:02

K tomuto jsem před lety došel také a proto si svoje digitální záíznamy schovávám aspon na digitálních páskách a nikoli třeba jen na DVD, jak určitě činí mnoho lidí, z toho mám fakt strach. Stejně tak fotek, které si někdo uloží na CD či flashku, atd... Nejlépe aspon printovat výběr na papír.
  • 0

#129 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 duben 2009 - 23:17:06

jojo, jednou sem se take pokousel vyrobit vlastni projektor na 8mm film a az na par drobnosti jako ze treba spolehlive likvidoval perforaci to i fungovalo, jen skoda ze sem to zkousel na filmu z maminy svadby.
  • 0

#130 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červen 2009 - 21:54:18

Pokud byste nekdo chteli dobrou, ale vopravdu dobrou Super 8 kameru, nekdo ji zrovna drazi na UK e-bayi (ne-e ja to fakt nejsem, nechci ji, kamer uz mam dost, navic podobneho Canona mam :oops: )

http://cgi.ebay.co.u...em=250437351326

Ocekavam, ze cena vystreli nekam ke 100 - 120 libram, (3000 - 3600,- Kc) coz je velmi dobrej kup, pripadne cokoliv pod je vybornej nakup.
  • 0

#131 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 červen 2009 - 22:08:48

šmarjá pano, to je ale částka, dolik mě nestály ani všechny kamery co mám dohromady, ale viděl sem teďka hezkou na Aukru i se zvukem. Docela by me zajimalo zda li pouzivaji zvuk optickej nebo magnetickej, treba ja mam vsechny zvukove osmicky jenom s optickym zaznamem
  • 0

#132 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červen 2009 - 23:16:41

no mozna se mejlim, zatim stoji 0.99 centu a 10 liber postovne, tj. rekneme 330,- Kc :oops:
  • 0

#133 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 11 červen 2009 - 05:59:22

...to je dělo, těch všelijakejch knoflíků, to by se to kroutilo :oops:
  • 0

#134 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 11 červen 2009 - 06:22:43

no, za takovych i 500,- by to bylo hezke. Uz vicekrat sem videl na ebay neco hezkeho, ale reknete mi jak se to da koupit, sem se zkousel zaregistrovat a nechtelo mi to schroupnout ceskou repobliku, a jak pak mam asi potom vyplnit svoji adresu, co chce kontakty v zahranici.
Pokud vi nekdo reseni ad da vedet
  • 0

#135 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 červen 2009 - 20:41:40

Tak sem se dneska konecne dockal, prisla mi moje vytouzena kamera Admira 8C od Suchánek Brno http://mbcorp.wz.cz/13.jpg .
A jen tak pro radost sem si koupil tuhle A8IIa 8-) ,ta take neni k zahozeni
http://mbcorp.wz.cz/12.jpg
  • 0

#136 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 červen 2009 - 21:00:23

Malo kdy se stane ze je kamera hned schopna behu, vetsinou je treba ji rozebrat ,vyndat kolecka , vymejt v benzinu ,namazat , a znovu slozit.
A tak pridavam este par fotek fozebranych kamer
http://mbcorp.rajce....zebrane_kamery/

hádanka: domeček plný koleček , co je to?



(přece kamera) 8-) :-) :-) :-) :-) :-)
  • 0

#137 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 červenec 2009 - 08:54:09

Pekne (-:
  • 0

#138 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 15 červenec 2009 - 03:00:46

Mám dotaz na některé místní znalce a kutily. Na své Leice Leicine Super Rt1 (kazetové) mívám ze začátku kazety takový problém, nevím jestli jste se s tím někdy někdo setkal, či jestli třeba víte co s tím, čím to může být: Několik prvních sekund, někdy i relativně více, se mi stává, že se frame asi nedobře stabilizuje a ve výsledku je pak takový rozmazaný, myslím si, že se asi nedobře zpočátku chytá drapák do perforace. Ale to je doměnka. Nevíte jak je u těch kazet zaručeno, aby se dostal drapák do perforace? Perforace přeci může být v různé poloze kazety. Nevíte někdo jaký druh poruchy to může být a jak to možno řešit?
  • 0

#139 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 červenec 2009 - 10:35:10

No nikdy sem nic na kazety nemel, ale stala se mi podobna vec kdyz sem delal experimenty s Quarzkou. Ta hridelka co je na ni nasazena odvijeci civka je otacena pres kluznou spojku, ale pokud to casem zatuhne ,jde tedy ztuha tak ma takova hridelka moc velkou silu a vytrhava film z trapaku. To ale platilo jen pri prvnich par meterech protoze pak se navinulo neco filmu a prumer civky se zvetsil, tudiz uz na film nepusobila takova tazna sila a zklidnil se. Zkus si pustit kameru na prazdno a podrz ten zobacek co odviji film v kazete, mel by jit snadno zastavit aniz by se viditelne projevilo zpomaleni kamery, vubec by nemel vyvijet velkou silu.
to je muj nazor. mozna se mýlím :wink: uvidíš
  • 0

#140 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 červenec 2009 - 10:39:06

Tak me este napadlo, by ste nekdy nekdo na Superosme?
http://superosma.org...hp?content_id=0
jake to tam je?,chtel bych to take zkusit...
  • 0

#141 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červenec 2009 - 15:00:29

...tak ma takova hridelka moc velkou silu a vytrhava film z trapaku...

Tohle by vysvětlilo, proč jsme kdysi z půjčené kvarcky získali část filmu jako natočenýho z gazíku za jízdy 8-O
  • 0

#142 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 červenec 2009 - 16:29:24

presne tak, proto uprednostnuji kamery,jedne nejmenovane ceskoslovenske znacky, ktere maji podavaci a odvadeci ozubene kolecko filmu 8-O
  • 0

#143 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:59:09

čoveče mbcorpe, taky mě to tak napadlo a jelikož to říkáš, tak asi na tom něco bude. Já jsem totiž právě s tím unašečem cívky manipuloval. Teď přeci jen jde dost ztuha zastavit. On totiž byl nějaký asi vadný, protože původně dle mého názoru film neposouval vůbec. Když jsem tu kameru koupil, tak se mi stalo, že se film nehnul a drapák si natrhl perforaci. Tak jsem si říkal, že to nějak blbne, přidal jsem tam nějakou podložku a více utáhnul, tak to asi zase zkusím nějak povolit.
  • 0

#144 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 červenec 2009 - 10:52:00

pánové jestli to budete digitalizovat tak doporučuju tech 24 a nebo násobek týhle rychlosti. třeba 12 nebo 48.pak v elektro podobě to usnadní spoustu věcí.
Jestli někdo budete objednávat matroš ze zahraníčí tak dejte vědět. Dík
  • 0

#145 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 červenec 2009 - 00:05:09

Tak sem se koukal co se da delat s tou moji quarzkou kdyz uz mi vypovedela sluzbu, no ze bych do ni prehodil veci z quarzky ds8-m?

Kdo najde 2 rozdily? (oba prototypi funkcni jak je vidite)
Vložený obrázek
  • 0

#146 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 červenec 2009 - 20:38:07

to je mazec :cry:
  • 0

#147 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 červenec 2009 - 01:15:38

Tak me este napadlo, by ste nekdy nekdo na Superosme?
http://superosma.org...hp?content_id=0
jake to tam je?,chtel bych to take zkusit...


Nechci vrtat, ale dát do pravidel, že film musí být nesestříhaný, je pitomost. Naprostá. A navíc - ač jsem nefilmař, pletou si na těch stránkách 2x8 a DS8... Ale jinak je to pěkné a chválihodné, že se něco takého ještě děje.
  • 0

#148 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 červenec 2009 - 05:39:00

Jo no maji to v pravidlech jedina civka zadny strih.....

Montaz (strihova skladba) to je teprve to co dela film filmem.

Jo a o te chyby jsem si hned vsimnul, uz jsem to psal i mcorbovi. Je to kravina ze DS8 a Super8 ma jinaci perforaci kdyz ds8 ( double super 8 ) (-:
  • 0

#149 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 červenec 2009 - 10:27:50

No, ten strih mi asi vadi nejvic, obcas proste cloveku neco ujede a je treba to sject znova. Ale jak je presvedcit aby pozmenili pravidla? Uvidim az tam budu, jestli tam budu. :cry:
  • 0

#150 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 červenec 2009 - 11:44:22

No, ten strih mi asi vadi nejvic, obcas proste cloveku neco ujede a je treba to sject znova. Ale jak je presvedcit aby pozmenili pravidla? Uvidim az tam budu, jestli tam budu. :cry:


Je to proste styl prace. Byl jsem na workshopu, kde techniku prace "vymysli si scenar, mej ho v hlave a podle toho premejslej a toc" ucili. Ma to neco do sebe a libilo se mi to. Berte proto podminku "nesestrihaneho" filmu na Superosme jako disciplinu samu pro sebe (ja osobne tomuto zanru fandim, ac ho sam nemam 100% zvladnuty).

Nutno podotknout, ze se zpravidla pouziva u velmi kratkych filmu, (jedna az dve Super 8 civky), nikdo po vas nechce bez strihu natocit hodinovej film! Sice to taky jde, ale byla by to regulerni magorina :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních