Přejít na obsah


Fotka

Kamery - 8mm, super 8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
391 odpovědí na toto téma

#151 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 červenec 2009 - 15:31:50

Ja vim....v americe jsou takove super8 srazy porad. delaji se v tom souteze. u nas to bylo taky. ted se to asi snazi ozivit. verim muze to byt fajn ale me to nelaka. ja bes strihu ani ranu. netvrdim ze to pak stoji za nic ty filmy ale ja to proste nemam rad a proto se na ten festival neprihlasim (-:

tot jenom za me (-: kdo chce at si to jde skusit
  • 0

#152 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:04:36

koukam ze uz to nekomu docvaklo a ten pahyl na superosme opravil (-:
  • 0

#153 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:58:05

asi chodi na temnoukomoru.cz :D
  • 0

#154 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 červenec 2009 - 17:51:17

ja ji klidne od tebe odkoupim my to tu vyuzijem :D


Pokud bys měl zájem tak ti ji prodám.Mám uplně totožnou Qarcku DS8. Musim potvrdid že je to vynikajici mašinka. Na podzim (až dotočim vše co mám v plánu) bude k mání.
  • 0

#155 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 červenec 2009 - 22:02:59

Ahoj, lidi , rad bych vas o neco pozadal, shanim jednu vecicku a to celkem bezuspesne. Potreboval bych kazetu do kamery Admira Ledvinka na 9,5mm (pathe) . Nemate ji nekdo? nebo nevite o nekom na koho se obratit, kdo se o takovou staresinu zajima? Ted jedu na dovolenou (a bude se tocit a tocti ,samo ze na 8mm) ale az se vratim rad bych si zkusil filmovat na 9,5mm jen tak pro srandu. I kdyz sem nasel stranku kde prodavaji tento format, a taky pekne draho, asi si zkusim film udelat sam, myslim ze u vetsiho policka se nepresnosti tolik neprojevi nezli u 8mm .
Kdyztak mi piste na mail mbcorp@seznam.cz
>>diky vsem , ad ziji temnokneznici<<
  • 0

#156 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 30 červenec 2009 - 23:18:21

Brian - ne dekuji uz kameru mam DS8-M staci, jeste uvazuji o canonu 814Xl-s tot vse....
  • 0

#157 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 červenec 2009 - 00:01:35

Brian - ne dekuji uz kameru mam DS8-M staci, jeste uvazuji o canonu 814Xl-s tot vse....


rede, podivej se na 1014xl ... je o tridu vyse, resp. je to z Canonu top class v super 8 formatu.

pripadne... prodavam na ebayi Braun Nizo 801 Macro co jsem ti ukazoval (auto-b, fader, schneider-kreuznach variotar ...), coz je oproti obema canonkam (814 i 1014) jeste o tridu jinde (hlavne optikou) ...
  • 0

#158 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 31 červenec 2009 - 07:29:51

nekde na netu jsem cetl ze ta 814 je lepsi nez 1014 jako spise zajimavy clanecek.........

tudyk http://home.pacbell..../super8_25.html

Prodavas toho svojeho brauna ? toz to jo ...
  • 0

#159 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 červenec 2009 - 09:15:56

nekde na netu jsem cetl ze ta 814 je lepsi nez 1014 jako spise zajimavy clanecek.........

tudyk http://home.pacbell..../super8_25.html

Prodavas toho svojeho brauna ? toz to jo ...


něco na tom bude, nevím. Někdy je to i o pocitu z kamery a o to se teď chci podělit - ta moje Canonka 514ka, kterou máš teď doma, je oproti všem třem výše zmiňovanejm strojkům (814 / 1014 a Braun Nizo) podstatně horší kamera. Snad ve všem, včetně jejího černýho plastovýho vzezření.

Už od začátku ale k ní mám hodně citovej vztah. Krásně se mi s ní filmuje (až na ostření, to je odhad a sázka do loterie, v hledáčku nevidím nic...). Mám z ní výbornej pocit. Film z ní pak rozhodně není tak ostrej, jako z Niza 801čky, ale to podání, to je nádhera!

No prostě nakonec jsem dopadl tak, že v dobře 8 z 10 případů kdy jsem šel točit, vzal jsem si Canonku, a technicky dokonalej, v podání chladnej Braun Nizo zůstal doma ve skříni ... Tak jsem se tak nějak vcelku racionálně rozhodl, že Braun půjde z domu ...
  • 0

#160 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 31 červenec 2009 - 10:20:02

Jo sak to jsou spise takove zvlastni prvky (-:

Uvidime jak se postesti ale nechci mit zadnou co mi bude lezet doma...
  • 0

#161 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 srpen 2009 - 21:02:44

Tak se mi naskytla mozdnost zapujcit si tuto prekrasnou kameru Paillard Bolex H8 8mm , teda kez by mi tak rikala pane. A je na 30 metrové cívky!
Vložený obrázek
  • 0

#162 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2009 - 00:00:37

bolexka je krasnej strojek.

vzdycky jsem ale touzil po H16 ... tudiz 16mm :lol:
jednou, nekdy v budoucnu si ji poridim.
az filmarsky dospeju, neco se naucim a vymyslim si smysluplnej projekt, kterej by stalo za to natocit...
  • 0

#163 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 30 listopad 2009 - 18:56:00

Pravda, já se v tom vůbec nevyznám, ale narazil jsem na tuto - KODAK BROWNIE STANDARD 8 mm, od pohledu taky docela hezký
http://cgi.ebay.co.u...=item56378020d8

tak třeba by to někoho mohlo zaujmout.
  • 0

#164 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 listopad 2009 - 21:59:09

bolexka je krasnej strojek.

vzdycky jsem ale touzil po H16 ... tudiz 16mm :wink:
jednou, nekdy v budoucnu si ji poridim.
az filmarsky dospeju, neco se naucim a vymyslim si smysluplnej projekt, kterej by stalo za to natocit...


čoveče , jedna ženská prodávala H16 za 5000 Kč. A mám dojem že furt prodává.Ale nemá k tomu objektiv.
  • 0

#165 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 30 listopad 2009 - 22:01:07

Sileny stroj jen skoda ze je na standart 8mm.....


Snek - jo jo jedine Bolex H16 Supreme (-: takovy fajny rotacak
  • 0

#166 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 prosinec 2009 - 16:40:39

no ano hezky jsem si početl, jsou to krásné strojky, Admira, Beaulieu, Bolex... a na rozdíl od kdysi jsou pro mě dostupné. jenže jsem si je měl koupit před čtvrt stoletím.

Používám 2x8 a 16mm cívky s černobílým fomapanem R a sám si je vyvolávám, ale filmujete někdo barevně? Je ještě nějaký film ke koupi a vyvolá to někdo? Raději se neptám za kolik, ale chtěl bych to aspoň občas zkusit. Vložený obrázek
  • 0

#167 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 prosinec 2009 - 16:45:33

Barva barvicka.....je to opravdu parodie oproti cernobile.....klasicky proces E6...trilaznovka...rychlovka.......tetenal krabicka pro 5l ( 70 filmu ) vyjde na nejakych 40-50 liber ? je to tak sneku ?

kazdopadne filmy zezenes tady - od 8 az po 16mm (-:

http://www.wittner-k..._home/index.php

priste vice patrej po nasi super-osmo-sestnact-silene-sekci....
  • 0

#168 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 prosinec 2009 - 18:12:46

Děkuju za informaci. Kodak Ektachrome 16mm, myslel jsem jestli není ještě něco jiného. Kdysi jsem používal 16 mm Gevaert. Na 2x8, myslím, kromě Kodachrome nic nemá smysl a ten se už nedělá.

Ten člověk, toho jsem na netu našel ale on nemá obchod ani sklad je to jen překupník. Když už zpátečnicky fotím a filmuju na film, tak taky zpátečnicky kupuju v kamenných obchodech. Snad ještě něco najdu?

Ale asi zůstanu u toho Fomapanu R. přesto děkuji.
  • 0

#169 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2009 - 18:17:25

Děkuju za informaci. Kodak Ektachrome 16mm, myslel jsem jestli není ještě něco jiného. Kdysi jsem používal 16 mm Gevaert. Na 2x8, myslím, kromě Kodachrome nic nemá smysl a ten se už nedělá.

Ten člověk, toho jsem na netu našel ale on nemá obchod ani sklad je to jen překupník. Když už zpátečnicky fotím a filmuju na film, tak taky zpátečnicky kupuju v kamenných obchodech. Snad ještě něco najdu?

Ale asi zůstanu u toho Fomapanu R. přesto děkuji.


v 2x8 je jeste velvie50 a ektachrome 100D (krasnej)

viz zde
  • 0

#170 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2009 - 18:20:25

.....klasicky proces E6...trilaznovka...rychlovka.......tetenal krabicka pro 5l ( 70 filmu ) vyjde na nejakych 40-50 liber ? ...


je to tak. a kdyz si pro zacatek poridi 1L na 12 filmu ... tak to bude pro zacatek stacit.

L.
  • 0

#171 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 prosinec 2009 - 21:25:05

a co bude prosím se mnou... :)
bude ten sraz za účelem mý iniciace?
  • 0

#172 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 prosinec 2009 - 21:54:06

Samozrejme ..... jen to musime zase sloucit s nejakym srazem BS ne ?
  • 0

#173 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 prosinec 2009 - 00:43:48

a co bude prosím se mnou... :?
bude ten sraz za účelem mý iniciace?


tebe si vezmu do parady ja :)
nejlepe nekdy jeste pred Vanoci ... aby ses behem svatku mohl uz vyblbnout s kamerou doma, zachytit rodinnou atmosferu a tak ...
a nasledne abys byl teoreticky i prakticky pripravenej na filmove zachyceni pracujiciho lidu, kteryzto houzevnate v ramci dobrovolne akce Z vlastni silou opravuje lokomotivu, aby jeste v zime 2010 bylo mozno vydati se na trat a po krasach nasi republiky sirit analogovou osvetu a posilit mir mezi narody :D
  • 0

#174 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 prosinec 2009 - 10:17:49

paráda :) kdy mam nástup do učení? mam vzít svačinu pro sebe a pivo pro mistra a nebo se mně to vodečte ze školnýho?

včera sem na aukru projel tu půlicí řezačku na film :D a ruskou k tomu :?
  • 0

#175 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 prosinec 2009 - 11:06:40

Ja si myslim ze dobra svacinka a pivenko te zachrani od skolnyho (-:
  • 0

#176 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 prosinec 2009 - 11:09:07

řeknu mamince, aby mi nabalila nějaký extrabuřty :?
  • 0

#177 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 6 prosinec 2009 - 10:00:33

Zdravím všechny, na Aukru jsou k mání opět dva sešity o čs. kamerách 8 a 16 mm.
http://www.aukro.cz/...php?uid=3717086
  • 0

#178 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 prosinec 2009 - 10:06:50

Uz jsem se nato koukal je to zajimave (-: vzkutku zajimave (-:
  • 0

#179 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 prosinec 2009 - 14:04:24

obě knížečky mám a také všechny které dosud vyšky o čs. fotoaparátech. měly by vyjít ještě čs. 35 mm kamery, nevím jestli i projektory.

kupuju je u Škody, jsou drahé, ale pro zájemce o analog je to snad dočista povinná četba. :)
  • 0

#180 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 30 prosinec 2009 - 19:57:37

Měl bych jeden dotaz - v tomto threadu byla zmíněna "sovětská" rozebíratelná kazeta na plnění S8. Měl to už někdo reálně v ruce a máte nějakou zkušenost? Já to zkoušel hledat po internetu, nakonec jsem našel jedinou fotku, na Ebay jsem v nabídce nenašel žádnou. Ač jinak postSověti prodávají úplně všechno (teď chvíli neřešme ceny), tak po tomhle ani památka :)
Možná jen neumím hledat a neznám vhodná klíčová slova, ale...
  • 0

#181 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 30 prosinec 2009 - 21:17:58

Ja ji budu mit doma tak za tyden dva tak pak dam vedet .... i fotky
  • 0

#182 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 prosinec 2009 - 21:46:52

Měl bych jeden dotaz - v tomto threadu byla zmíněna "sovětská" rozebíratelná kazeta na plnění S8. Měl to už někdo reálně v ruce a máte nějakou zkušenost? Já to zkoušel hledat po internetu, nakonec jsem našel jedinou fotku, na Ebay jsem v nabídce nenašel žádnou. Ač jinak postSověti prodávají úplně všechno (teď chvíli neřešme ceny), tak po tomhle ani památka :)
Možná jen neumím hledat a neznám vhodná klíčová slova, ale...



já ty kazety mám už pár let a teď do toho cpu Fomu R 100.Jinak,když se nacvičí to plnění nejdřív se starým filmem na světle,tak pak po tmě to je alespoň pro mne hračka.Protože jsem si filmy volal sám , tak kazety na jedno použití jsem v komoře opatrně rozlepil,film vyvolal a kazetu znovu naplnil filmem.Teď zkouším ty kazety od kodaku,ty moc rozlepit nejdou. Ale řekl bych ,že práce s těmi ruskými kazetami je pohodlnější. Jinak rozebíratelné kazety nabízí Wittner kinotechnik.
  • 0

#183 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 30 prosinec 2009 - 22:16:55

já ty kazety mám už pár let a teď do toho cpu Fomu R 100.Jinak,když se nacvičí to plnění nejdřív se starým filmem na světle,tak pak po tmě to je alespoň pro mne hračka.Protože jsem si filmy volal sám , tak kazety na jedno použití jsem v komoře opatrně rozlepil,film vyvolal a kazetu znovu naplnil filmem.Teď zkouším ty kazety od kodaku,ty moc rozlepit nejdou. Ale řekl bych ,že práce s těmi ruskými kazetami je pohodlnější. Jinak rozebíratelné kazety nabízí Wittner kinotechnik.


Děkuji moc za odpověď. Už jsem to našel u Wittnera - nějak mě nenapadlo, že to bude u filmu v metráži: http://www.wittner-k...mm/s8_meter.php , hledal jsem nějaké "příslušenství".
Hm, já se fakt asi do experimentování s "osmičkou" zase po letech dám - jednou z věcí, která mě pořád odrazovala, byla komplikovanější dostupnost nějakého BW filmu pro "kazetovou" Super 8, ale takhle by to bylo vyřešeno, koukám že Witner má Fomu R100 i rovnou nařezanou na 8mm, takže by odpadlo i řezání z DS8 potmě - to vypadá slibně.
Budeš mě mít na svědomí :)
Jen škoda, že Wittner neumí civilizované metody objednání typu Paypal/kreditka, ale budiž...
  • 0

#184 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 30 prosinec 2009 - 22:21:00


Jen škoda, že Wittner neumí civilizované metody objednání typu Paypal/kreditka, ale budiž...


Ha - odvolávám - oni to opravdu nepíšou ve svých podmínkách, tam je jen bank transfer, ale když jsem cvičně klikl na order form, tak tam se Paypal objeví - možná to bude snažší, než bych čekal :)
  • 0

#185 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 31 prosinec 2009 - 01:49:29

já jsem si letos koupil jednu tu rozebíratelnou Kassemu kdesi z Ukrajiny. Byla snad nepoužitá (is krabičkou a rus.návodem).
ale bohužel mé zkušenosti s ní jsou zatím hodně zlé :)

založení filmu jsem si nacvičil na světle s nějakou starou agfou..
film jsem celý v kameře kazetou protočil, vše se zdálo ok.
ale pak jsem si koupil metráž foma, rozřízl, založil.. pár cm to točilo, pak se to seklo a konec.
zkoušel jsem to rozebrat snad 20x, film jsem v problematickém místě odstřihl, několikrát přeládoval.. vždy se to prostě šprajcne a nic s tím nenatočím. přitom film jde v těch vnitřních cívkách odmotávat/namotávat celkem volně.

třeba to časem rozchodím.
  • 0

#186 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 31 prosinec 2009 - 09:53:38

Ja ti pak zkusim pujcit tu moji
  • 0

#187 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 31 prosinec 2009 - 11:28:43

já jsem si letos koupil jednu tu rozebíratelnou Kassemu kdesi z Ukrajiny. Byla snad nepoužitá (is krabičkou a rus.návodem).
ale bohužel mé zkušenosti s ní jsou zatím hodně zlé :)

založení filmu jsem si nacvičil na světle s nějakou starou agfou..
film jsem celý v kameře kazetou protočil, vše se zdálo ok.
ale pak jsem si koupil metráž foma, rozřízl, založil.. pár cm to točilo, pak se to seklo a konec.
zkoušel jsem to rozebrat snad 20x, film jsem v problematickém místě odstřihl, několikrát přeládoval.. vždy se to prostě šprajcne a nic s tím nenatočím. přitom film jde v těch vnitřních cívkách odmotávat/namotávat celkem volně.

třeba to časem rozchodím.





Podobné problémy jsem měl taky v začátcích.
Musíš dodržet několik zásad.

1.DS8 film musí být rozříznut přesně na dvě stejné poloviny
/mám 3 řezačky a z toho 2 jsem musel seřídit/

2.snížit tlak na tu přítlačnou destičku kazety.
/sníží se odpor a film lehčeji proklouzne/

3.součásti té kazety/na té odvíjecí straně/ by měl být takový kroužek/šíře 8mm průměr asi 22mm/na ten se navine film,než se vloží do kazety.

Já jsem ty kazety měl z druhé ruky a bez těch kroužků a ten film se mi na té odvíjecí straně nějak utáhl na tom pevným středu a konec.

teď film rozříznu, namotám na kroužky,nabiju kazety a hotovo.
zdá se to složitý,ale chce to nacvičit se starým filmem.

pokud někdo budete kupovat kazetu u Wittner,tak vzít ten kroužek,možná je součásti kazety,to nevim.
  • 0

#188 mlok

mlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 leden 2010 - 13:59:36

Velmi pěkné instruktážní video převádějící plnění ruské kazety:
  • 0

#189 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 leden 2010 - 14:00:41

neco takeho jsem potreboval videt (-:
  • 0

#190 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 11:33:17

Zdravím,
přečetl jsem si knihu Amatérský film od A do Z, či nějak tak se jmenuje a řekl jsem si, že bych to mohl taky zkusit.
Prozatím jsem se rozhodl pro Admiru 8IIa, myslím, že je to pro začátek adekvátní volba.
Moje otázky zní:
Jaký do ní materiál? Chtěl bych použít Fomapan R 100. V Admiře se používá ten 2×8 nebo DS8?
Jak se do kamery zakládá? Na cívkách, nebo v nějaké kazetě?
Pokud v kazetě, zakoupím ho tak už ve Fomě, nebo ho do nějaké kazety musím převinout?
Po vyvolání se předpokládám musí po délce rozříznout. Dá se na totok nějaký bazmekteček koupit?
Dá se sehnat ještě negativní materiál, kdyby mě to chytlo a chtěl pro nějaký účel udělat více kopií?
Zatím by to stačilo, ale ono mě ještě něco napadne.
Za chvíli jdu do práce, takže na případné odpovědi budu reagovat až před půlnocí.
Děkuji předem.
  • 0

#191 moskva4

moskva4

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 leden 2010 - 19:01:22

Zdravím,
přečetl jsem si knihu Amatérský film od A do Z, či nějak tak se jmenuje a řekl jsem si, že bych to mohl taky zkusit.
Prozatím jsem se rozhodl pro Admiru 8IIa, myslím, že je to pro začátek adekvátní volba.
Moje otázky zní:
Jaký do ní materiál? Chtěl bych použít Fomapan R 100. V Admiře se používá ten 2×8 nebo DS8?
Jak se do kamery zakládá? Na cívkách, nebo v nějaké kazetě?
Pokud v kazetě, zakoupím ho tak už ve Fomě, nebo ho do nějaké kazety musím převinout?
Po vyvolání se předpokládám musí po délce rozříznout. Dá se na totok nějaký bazmekteček koupit?
Dá se sehnat ještě negativní materiál, kdyby mě to chytlo a chtěl pro nějaký účel udělat více kopií?
Zatím by to stačilo, ale ono mě ještě něco napadne.
Za chvíli jdu do práce, takže na případné odpovědi budu reagovat až před půlnocí.
Děkuji předem.

DS8
řezačku seženeš asi za 100Kč
  • 0

#192 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 14 leden 2010 - 19:26:07

DS8 materialu je hodne barevny, cernobily, inverzni....vsecko se da sehnat
  • 0

#193 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 14 leden 2010 - 20:44:56

Zdravím,
přečetl jsem si knihu Amatérský film od A do Z, či nějak tak se jmenuje a řekl jsem si, že bych to mohl taky zkusit.
Prozatím jsem se rozhodl pro Admiru 8IIa, myslím, že je to pro začátek adekvátní volba.
Moje otázky zní:
Jaký do ní materiál? Chtěl bych použít Fomapan R 100. V Admiře se používá ten 2×8 nebo DS8?
Jak se do kamery zakládá? Na cívkách, nebo v nějaké kazetě?
Pokud v kazetě, zakoupím ho tak už ve Fomě, nebo ho do nějaké kazety musím převinout?
Po vyvolání se předpokládám musí po délce rozříznout. Dá se na totok nějaký bazmekteček koupit?
Dá se sehnat ještě negativní materiál, kdyby mě to chytlo a chtěl pro nějaký účel udělat více kopií?
Zatím by to stačilo, ale ono mě ještě něco napadne.
Za chvíli jdu do práce, takže na případné odpovědi budu reagovat až před půlnocí.
Děkuji předem.



kamera je na 2x8mm film na cívce

zakládání filmu je uvnitř vyobrazeno,jednoduché

po vyvolání se podélně rozřízne
  • 0

#194 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 21:03:42

Vladivostoku, vitej!
Admiru mas na 2x8, pozor na to, cili Normal 8 nikoliv DS8.

To ale nevadi. V cernobilem provedeni u nas sezenes nejlepe Fomapan R100, z Nemecka (Wittner, Kahl Film) pak i barevnou inverzi.

Na rozriznuti filmu po vyvolani se da sehnat specialni rezacka (viz vlakno "co je potreba na zpracovani 8mm filmu") v sekci Milovnici osmicky zde na foru.

Preju dobre svetlo!
Snek
  • 0

#195 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 23:43:00

Takže abych to shrnul - Admira8IIa je na 2×8 Normal (ne DS8). Vkládá se klasicky na cívce (ne v kazetě).
Jak se pak ale otáčí za světla, abych mohl exponovat druhou stranu?
Jaký byste mi doporučili promítací přístroj? Když by mě to chytlo a postupoval bych, tak bych chtěl rovnou promítačku na dormal 8, DS8 i s možností zvuku, abych nemusel třeba zase kupovat další.
  • 0

#196 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2010 - 13:22:35

Jak se pak ale otáčí za světla, abych mohl exponovat druhou stranu?


Na přesně toto jsem se chtěl zeptat a s tím spojené zda se může do Admiry zakládat film normálně na světle, mám zlušenosti jen s 16mm Bolexkou a tam se zakládal na denním světle tak myslím že je to stejné, nebo ne?
  • 0

#197 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2010 - 13:46:37

Takže abych to shrnul - Admira8IIa je na 2×8 Normal (ne DS8). Vkládá se klasicky na cívce (ne v kazetě).
Jak se pak ale otáčí za světla, abych mohl exponovat druhou stranu?
Jaký byste mi doporučili promítací přístroj? Když by mě to chytlo a postupoval bych, tak bych chtěl rovnou promítačku na dormal 8, DS8 i s možností zvuku, abych nemusel třeba zase kupovat další.


ahoj, ano, otacis za svetla a funguje je takto. Ta civka s filmem je svetlotesna. Otacis film stejnym postupem jako pri zalozeni "prvni strany" filmu do kamery. Tj. az prvni stranu "vytocis" kameru na svetle (nejlepe ve stinu) otevres, navinutou civku s filmem otocis, presunes na misto civky pravzdne, navines jako pri zakladani, exponujes druhou stranu a je to.

Promitacka opet vlakno o vecek potrebnych k osmickareni - za sebe doporucuju Eumig 802 - 810d, Red protezuje Meos Duo. Ze zvukovych, opet bych se dival na osvedcene Eumigy, spatna nejsou ani Sankya, u tech ovsem pozor, aby umely oba formaty tj. Normal/Super8
  • 0

#198 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 leden 2010 - 13:50:01


Jak se pak ale otáčí za světla, abych mohl exponovat druhou stranu?


Na přesně toto jsem se chtěl zeptat a s tím spojené zda se může do Admiry zakládat film normálně na světle, mám zlušenosti jen s 16mm Bolexkou a tam se zakládal na denním světle tak myslím že je to stejné, nebo ne?




jo,je to stejné.... hlavně ne na slunci
  • 0

#199 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2010 - 13:50:29

jeste doplnim proc preferuju Eumigy - maj precizne a velmi chytre reseny posun filmu. Totez bych rekl i promitackach Meopta. Z vlastni zkusenosti si nevybavuji, kdy by mi promitacky z provenience techto dvou vyrobcu potrhaly film.

U tech Sankyi pozor. Draha filmu je velmi uzka, jakakoliv nepresnost pri rezani filmu 2x8/DS8 na polovinu znamena nebezpeci toho, ze se film v promitacce "zasekne". To v kombinaci s resenim posuvu "ozubenym" koleckem presne zapadajicim do perforace filmu (umisteno na konci posuvne drahy) znamena zcela jistojiste poskozeni filmu (opet vlastni zkusenost).
  • 0

#200 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2010 - 14:55:33

Tak to jo, tak bych to viděl na nějakýho toho Eumiga, hlavně musím vybrat takého, aby byl na Normal, Super i se zvukem. Proč?
No Normal kvůli Admiře. Pak jste mi tu úplně pomátli hlavu s Quarz, osobně se mi líbí DS-M, no a jak se znám, tak až trochu kinematograficky povyrostu, tak bych chtěl zkusit i něco se zvukem. Takže proto takovou nějakou univerzální promítačku.
Jinak ty cívky se dají určitě znovu naládovat, není-liž pravda?
Jenom nechápu, proč u nás neprodává FOMA metráž. To je jako s našima Škodovkama. Tady se vyrobí, ale když ji budu chtít lacino, tak abych pro ni zajel do Holandska.
No co se lepičky týče, tak jsem začal jednu dražit, tak uvidím.
Plátna jsem viděl na Fotoburza Praha. Asi perličkové, že?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních