Přejít na obsah


Fotka

Kamery - 8mm, super 8


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
391 odpovědí na toto téma

#301 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 prosinec 2011 - 13:53:27

dej nějaký fotky...
  • 0

#302 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 prosinec 2011 - 14:32:29

Ta Cosina je vlastne Braun MZ864, len má sklopnu ručku, Braun ma pevnú.
Po jednom okienku sa s ňou filmuje drátenou spúšťou pripojenou do zdierky pod objektívom, u Brauna je označená 1/8.
  • 0

#303 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 19:24:51

Super, nad spouští je je šoupátko, kterým se spoušť blokuje a pak dvě z dířky s označením C a S, takže to bude jedna z nich. Obě mají stejný tvar i závit.
Takže teď ještě sehnat tu drátěnou spoušť :lol:
Informace s Braunem je dost zásadní, teď můžu aspoň hledat na dvou frontách info o kameře. Je to krásný stroj.
Takhle: Vložený obrázek
  • 0

#304 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 19:28:58

Takže je to ta spodní s označením S (fotka je mázlá)
  • 0

#305 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 19:37:04

hahá, tak jsem do toho píchal hřebíkem a valí to, ten druhý otvor C je jen dálkové ovládání pro klasickou spoušť.
Asi by to šlo vyrobit, ale je tam nějaký spešl závit. Metrické šroubky tam nejdou.
  • 0

#306 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 prosinec 2011 - 20:07:44

klasická drátěná spoušť,koupíš u Škody nebo na Aukru.
  • 0

#307 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 20:10:22

třeba tohle?
http://aukro.cz/drat...1975729233.html
  • 0

#308 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 prosinec 2011 - 20:14:14

jo,to je ona....
  • 0

#309 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 prosinec 2011 - 20:34:42

Díky
  • 0

#310 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 prosinec 2011 - 02:39:38

Ono tá drátená spúšť má závit do kónusu, preto tam neide normálny závit
  • 0

#311 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 prosinec 2011 - 14:04:54

Tak mám asi potíž s clonou, protože když se dívám skrz objekktiv a pohybuji se clonou, tak se uzavírá jakoby ze tří členů do takového trojúhelníkového patvaru, který navíc není stále uprostřed zorného pole. je to normální nebo je clona rozsekaná?
  • 0

#312 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 prosinec 2011 - 17:01:13

Clona u kamier, ktoré majú automatiku nie je klasicky kruhová, ale skladá sa z dvoch prti sebe sa pohybujúcich cloniek, ktoré maju taký výrez ako kvapka vody a tie sa potom prekrývajú a tvoria vlastnú clonu, takže to by malo byť v poriadku
  • 0

#313 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 prosinec 2011 - 07:52:45

Díky, je to tak, pak jsem vyšrouboval objektiv a díval se na to. Není tam klasická irisová clona.
Každopádně půl filmu v tahu při umělém osvětlení. Možná to bude tmavé, ale je to první pokus, no. :)
  • 0

#314 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 prosinec 2011 - 09:28:57

O aký film sa jedna? Ak ČB, tak sa to dá pri vyvolávaní napraviť, u farby žiaľ asi nie, teda u procesu E6, aspoň myslím, s tým nemám skúsenosti.
  • 0

#315 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 prosinec 2011 - 09:30:26

P.S. Ešte jeden dotaz, má to snáď vymeniteľný objektív, nikdy som to totiž neskúšal, ani som na to nemyslel.
  • 0

#316 Kůrkyn

Kůrkyn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 prosinec 2011 - 19:09:52

film mám kodak tri-x 7266. Vyvolat ho pak dám redovi, nemám na to vybavení ani zkušenosti.
Na objektivu žádný šroubek, tak jsem ho zkusil vyšroubovat a šlo to. Přitom jsme zjistil, že jedna čočka uvnitř je pěkně špinavá, takže ještě budu muset sebrat odvahu na tohle. Ale nejradši bych to dal někomu vybavenému, nedavno jsem čistil objektiv u Smeny 8 a stejně tam zůstaly viditelné částěčky prachu. Chce to fakt sterilní prostředí.
Jinak ta kamera je úžasná, hlavně zvuk má perfektní. Designově noblesa, měl jsem jí na takovej party a v konkurenci moderních přístrojů je to prostě kus poctivýho šperku.
  • 0

#317 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2012 - 14:03:06

Tak som to vyskúšal s tým mojím Braunom, a skutočne sa ten blok objektívu dá vyšrubovať. Bolo by zaujímavé skúsiť zistiť, či sa k tomu robili aj iné výmenné objektívy, alebo to bola len konštrukčná finta kvôli tomu, že objektív robil niekto iný (myslím si, že Kreuznach), a tým sa zjednodušila kompletácia kamery.
Skúšal som niečo pohľadať na internete, ale nič zaujímavé a nové som tam nenašiel.
  • 0

#318 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 11 březen 2012 - 14:48:27

Ahoj osmičkáři,
mám nabídku na Admiru od kamaráda, kterej to má po tchánovi, snad prej funkční. On se v těchto starých mašinkách vyzná ještě míň, než já a nemá tušení, co si za ni má říct. Já mám o cenách jen mlhavý tušení. Kolik mu mám nabídnout, abych ho neošidil? Taky přesně nevím, co je to za model. Za případné info o cenách předem děkuji.
Tomáš
  • 0

#319 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 11 březen 2012 - 14:56:37

já sem svoje 3 admiry koupil první za flaši vínka, druhou za 150 a třetí v ťipťop stavu za 400 - fungují všechny bezchybně - brácha s nimi natáčí animáče z modelíny...
  • 0

#320 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 březen 2012 - 20:41:55

Tých 500Kč by mohlo byť maximum, ale to musí byť kamera v excelentnom stave, samozrejme, ak sa nejedná o niektoru raritu, ako napr. A8EL, A8IIa s objektívmi o svetelnosti 1,9, alebo o niektorú zo Suchánkových prvých kamier.
  • 0

#321 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 březen 2012 - 15:04:56

Myslíš takovouhle Suchánkovu kameru :) ?
Nezlobte se prosím ale musel sem se pochlubit , co na ní říkáte ?
Kdo by chtěl vidět víc , tak na mém webu jsou fotky.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#322 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 14 březen 2012 - 15:20:54

Skoro tak pěkné jako Bolex :)
  • 0

#323 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 březen 2012 - 17:27:52

Myslíš takovouhle Suchánkovu kameru :smile: ?
Nezlobte se prosím ale musel sem se pochlubit , co na ní říkáte ?
Kdo by chtěl vidět víc , tak na mém webu jsou fotky.


Tak, tak, presne niečo takéto som mal na mysli
  • 0

#324 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 březen 2012 - 18:32:49

Bolexky jsou hezké a dobré kamery. Mají jenom jednu velkou vadu a to ....
chybí jím nápis "made in czechoslovakia"
Já si myslím že se za naše konstruktéry vůbec nemusíme stydět.
Vlevo je kamera Made in USA a v pravo made in Czechoslovakia , nezdají se vám podobné (tvar černého těla je shodný na 98%)? Zajímavé je že obě vyšli ve stejný rok. Akorát ta naše je na akumulátor a s reflexním hledáčkem zato páni z USA si vystačily ještě s pérkem.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#325 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 březen 2012 - 18:58:54

Bolexky jsou hezké a dobré kamery. Mají jenom jednu velkou vadu a to ....
chybí jím nápis "made in czechoslovakia"
Já si myslím že se za naše konstruktéry vůbec nemusíme stydět.
Vlevo je kamera Made in USA a v pravo made in Czechoslovakia , nezdají se vám podobné (tvar černého těla je shodný na 98%)? Zajímavé je že obě vyšli ve stejný rok. Akorát ta naše je na akumulátor a s reflexním hledáčkem zato páni z USA si vystačily ještě s pérkem.


Americké amatérske kamery boli vždy veľmi jednoduché, nakoľko takýto typ prístroja sa najviac predával. Americký konzument chcel jednoduchú a lacnú kameru, ako obrazový zápisnik. Je pravda, že Kodak razil cestu vo vývoji, ale dal len príklad a "vy si to rozvedte". Je len škoda, že štátne zriadenie u nás bolo aké bolo, a myslím si, že by to bolo vyzeralo ináč. Ale to je iná vec a mi to nevyriešime. Pán Suchánek vytýčil smer, Meopta v ňom dlhé roky pokračovala a kamerky z Meopty boli nádherné, len zaostali vo vývoji. A to je veľká škoda. Ale to je už len nostalgia.
  • 0

#326 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 březen 2012 - 20:14:03

Asi máš i pravdu , ale přeci jenom bylo i několik povedených strojů , akorát už hold doba tomu nepřála , no . Jaké by to asi bylo kdyby Suchánek zůstal u vesla ,ale i Meopta měla dobré nápady .
  • 0

#327 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 březen 2012 - 20:33:29

Asi máš i pravdu , ale přeci jenom bylo i několik povedených strojů , akorát už hold doba tomu nepřála , no . Jaké by to asi bylo kdyby Suchánek zůstal u vesla ,ale i Meopta měla dobré nápady .


Najkrajšia kamera Meopty, samozrejme z môjho pohľadu, je A8IIa, a cca 50% mojich filmov som natočil Admirou L1 Supra. Mám okrem dvoch alebo troch typov všetky, ktoré Meopta vyrábala, a dodnes ma tieto strojky dokážu priviesť do vytŕženia.
  • 0

#328 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 březen 2012 - 23:30:38

Mojím favoritem od Meopty je samosebou , jak už asi všichni víte , ADASTRA . Je to takový nesplněný sen , ale to vám povídám , kdybych se alespoň zmocnil její technické dokumentace tak si jí snad ze zoufalství postavím sám !
  • 0

#329 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 březen 2012 - 19:17:22

eAdastra je Adastra, pokiaľ viem, tak cca 20ks ako pokusná séria bolo vyrobených, takže je šanca niečo také niekedy získať, prajem ti to, ale "kde ty lanské snehy jsou?" Je to predsa len už viac ako päťdestiat rokov. Ja by som radšej bral Meoretu, teda na kazetovú Super 8, tu však bol vyrobený len prototyp. Alebo potom A8II S, teda kameru podobnú ako rada L, len na 30 metrové cievky DS8, alebo zase kameru Admira 16 2x8S, teda kameru DS8 na tridsať metrové cievky, ktorá vychádza z kamery Admira 16A1. U posledných dvoch kamier to boli len návrhy, či nápady a neviem, či bolo niečo ako prototypy vyrobené.
  • 0

#330 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 březen 2012 - 08:00:42

Já sem vypátral že Meorety byli tři, takže jistá šance tu taky bude.
Jinak asi tak dva měsíce zpět sem měl šanci koupit Adastru za pakatel, ale byl sem moc pomalej , takže sem utřel nos. Sice sem si to trochu vynahradil získáním toho Suchánkovýho prototypu , ale mít tu šanci tak to klidně za Adastru vyměním

http://8mm.wz.cz/dro...eta/meoreta.htm
  • 0

#331 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 březen 2012 - 20:06:10

Mojím favoritem od Meopty je samosebou , jak už asi všichni víte , ADASTRA . Je to takový nesplněný sen , ale to vám povídám , kdybych se alespoň zmocnil její technické dokumentace tak si jí snad ze zoufalství postavím sám !


Zaujimavá myšlienka, ktorá mi vnukla taky sranda nápad, čo tak prerobiť jednu 16 Admiru A na DS8. Ja žiaľ na to nemamá zariadenie, ani skúsenosti. Teoreticky by bolo potrebné prerobiť len dráhu s okienkom pre S8 a zmeniť polohu a veľkosť drapáka, ostatné by mohlo pasovať. Objektív použiť z G-čkovej, či L Admiry DS8, poprípade upraviť niečo iné.
  • 0

#332 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 březen 2012 - 20:09:23

P.S. Aj keď by bola taktiež veľká škoda zkántriť tu Admiru 16, ale ak by bola nejaka pošodená - neopraviteľná?
  • 0

#333 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 březen 2012 - 20:24:01

Jistě že by to šlo , vono se dá vyrobit úplně všechno , stačí jen trochu (trochu víc) nadšení . V posledních dvou letech se moje strojní zázemí poněkud zlepšilo a sem schopen vyrobit skoro jakoukoliv součástku do kamery teda krom ozubených kol protože nemám odvalovačku a oběktivu protože broušení skel raději nechám na Meoptě.
Jestli chceš pošli mi tu admiru a já se o to můžu pokusit
  • 0

#334 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 22 březen 2012 - 20:27:52

Jen se zeptám. Měl by jste někdo zájem o Krasnogorsk 16 ? Mě zde leží a pravděpodobně filmovat již nebudu.
  • 0

#335 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 březen 2012 - 20:32:48

Hele , kdyžtak mi napiš raději na email a domluvíme se na podrobnostech
ps:nechceš to raději na normal 8 ? Já sem tak trochu odpůrce Super8 .

(mbcorp@seznam.cz)
  • 0

#336 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 březen 2012 - 22:27:54

Hele , kdyžtak mi napiš raději na email a domluvíme se na podrobnostech
ps:nechceš to raději na normal 8 ? Já sem tak trochu odpůrce Super8 .

(mbcorp@seznam.cz)


Mrcorp, to bol len taky nápad, momentálne to neriešim, dokonca nemám ani tu Admiru A16, mám len A1. Čo sa týka formátu N8 kontra S8, tak ja som zase za S8. Vyrastal som na nej, a k N8 som sa dostal vlastne už ako celkom skúsený filmár ako retro, a urobil som si na tento formát niekoľko cievok.
Čo sa týka profi kopii, mám ich na tomto formáte niekoľko, hlavne asi všetkých No počkaj, a ešte sa určite niečo nájde. Chystám sa niečo z toho ponúknuť na výmenu, mám 2x.

Otecčasu, ja Krasnogorsk mám a vcelku veľmi dobrú, nevybehanú, takže momentálne nepotrebujem, takže nepomôžem.
  • 0

#337 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 27 březen 2012 - 17:35:06

Ahoj, tak se hlásím mezi "osmičkáře". Mám Admiru 8 E výrobní číslo 110466. Tuším, že se to krmí filmem 2x8 Normal.
Na posuvníku snímkové frekvence mám vyražena čísla 12 - 18 - 24 - 36 - 48. Zaráží mě, že manuál uvádí řadu 10 - 16 - 24 - 48 - 64.
A ještě jeden problémek - když jsem ju zkoušel natáhnout a spustit, vrčela. Po přinesení domů nevrčí, ba i ta spoušť chodí nějak ztuha :rolleyes: Jde to nějak opravit? Nebo lépe - Uměl by mi to někdo z vás opravit?
  • 0

#338 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 březen 2012 - 19:21:34

Jistě ,od toho sem tu já :rolleyes:

http://8mm.wz.cz/opravna.htm

, ale nevyplatí se spíš koupit novou ? A co takhle zkusit si to opravit sám , jedndušsí kamera už neexistuje , to dáš . Co to Přesně dělá ? Myslíš spoušť co je na boku T <=> N ? ta jde ztuha , nebo požíváš pistilovou. Péro je natažené , rychlost si dej na 18 (ono to stejně není přesně). Pokud furt nic no tak to asi zatuhlo ,chce to vymejt rozpouštědlem a znova namazat . Kameru rozebereš tak že nejprve povolíš klíček (aď se ti nerozsipou plíšky), pak sloupni nálepku na počitadle a povol dva šrouby pod ní. Dále odšroubuj spoušť a z druhej strany (zevnitř kamery tam kde je film ) jsou dva jasně viditelné šrouby , ty vytoč a můžeš sejmout víko. pak už uvidíš co dál. Pokud to buděš fakt mejt a mazat tak si odšroubuj oběktiv a postav ho někam daleko.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#339 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 31 březen 2012 - 09:40:00

Jistě ,od toho sem tu já :smile:

http://8mm.wz.cz/opravna.htm

, ale nevyplatí se spíš koupit novou ? A co takhle zkusit si to opravit sám , jedndušsí kamera už neexistuje , to dáš . Co to Přesně dělá ? Myslíš spoušť co je na boku T <=> N ? ta jde ztuha , nebo požíváš pistilovou. Péro je natažené , rychlost si dej na 18 (ono to stejně není přesně). Pokud furt nic no tak to asi zatuhlo ,chce to vymejt rozpouštědlem a znova namazat . Kameru rozebereš tak že nejprve povolíš klíček (aď se ti nerozsipou plíšky), pak sloupni nálepku na počitadle a povol dva šrouby pod ní. Dále odšroubuj spoušť a z druhej strany (zevnitř kamery tam kde je film ) jsou dva jasně viditelné šrouby , ty vytoč a můžeš sejmout víko. pak už uvidíš co dál. Pokud to buděš fakt mejt a mazat tak si odšroubuj oběktiv a postav ho někam daleko.


Díky, přesně tohle jsem potřeboval. Hlavně to, kde jsou šroubky pod polepem a taky vědět, co na mě může vyskočit.
Péro se točí, pokud uvolním kolečka od navíjení, takže jdu čistit a mazat... P. S. objektiv mám pro jistotu v jiné místnosti...
  • 0

#340 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 duben 2012 - 09:45:13

Mrcorp, sorry, že sa ozývam až dnes, ale bol som na dlhodobejšej návšteve v nemocnici. K tomu prerábaniu formátov sa možno ešte vrátime.
Mám však na Vás celkom iný dotaz. Mám kameru Canom DS8, žiaľ, človek, ktorý ju mal pred sebou asi potreboval skrutky a všetky z nej vymontoval, a pri tom samozrejme stratil aj všetko, čo bolo v komore, okrem filmovej dráhy. Mal by ste záujem, dať ju dokopy?
  • 0

#341 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 6 duben 2012 - 21:09:57

Ono se dá opravit lecos , otázkou je kolik toho chybí , výroba nových součástí je možná , ale velice nákladná . Pokud zůstal jenom skelet bez mechanismu bude to docela fuška . Co Přesně všechno chybí ? Můžu vidět foto abych měl odhad?
  • 0

#342 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 duben 2012 - 07:42:26

Ono se dá opravit lecos , otázkou je kolik toho chybí , výroba nových součástí je možná , ale velice nákladná . Pokud zůstal jenom skelet bez mechanismu bude to docela fuška . Co Přesně všechno chybí ? Můžu vidět foto abych měl odhad?


Do vnútra kamery som sa poriadne nepozeral, bol som veľmi sklamaný stavom, v ktorom mi prišla. Osky náhonu a ostatné tam ostalo, len tam nie je ani jedna prítlačka, ani koliesko na náhon, teda myslím tým to ozubené, ktoré naháňa film. Myslím si, že je toho až veľmi veľa.
Neviem, či sa to oplatí opravovať, hlavne, keď človek nemá podľa čoho. A ďalší problém, je tam dosť zložitá elektronika, a aj tá vyzerá byť v dosť dezolátnom stave, síce toto som neskúšal vôbec.
Celkovo som bol po kúpe kamery sklamaný a chcel som ju vrátiť, ale dozvedel som sa, že ju predávala manželka nejakého filmára amatéra, ktorá nemala ani potuchy o čo sa jedna. Nakoniec som sa rozhodol, že si ju nechám aspoň ako ukážku japonskej profi techniky.
  • 0

#343 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 duben 2012 - 12:54:03

Hoď sem foto a já ti povím víc. Možná to nebude zase tak horký , pokud tam opravdu chybí jen to co si popsal . Pokud mi jí pošleš tak to mohu zkusit.
  • 0

#344 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 duben 2012 - 13:25:42

Mrcorp, len včera som sa vrátil z nemocnice kvôli infarktu, a asi sa ma chytí zase. Predstav si, len tak pri obede si otvorím eBay.de, kamery, a ako prvá na mňa vyskočí Canon Zoom DS8, takmer som padol zo stoličky. A to nie je všetko, asi o stránku či dve ďalej je druhá. Problém je, že obaja predávajúci predávajú len v rámci nemecka. Ale aj tak som ti stiahol obrázok z jednej a odkaz htm (?) druhej.
200735995174.htm
Obrázok sa mi nepodarilo vložiť, ale je aj na tejto stránke. Chýbajú vlastne všetky kolieska a prítlačky, ktoré sú v komore.
  • 0

#345 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 duben 2012 - 13:34:05

Nejak to nechce isť asi som urobil nejaký kiks, preto posielam celú stránku:
http://www.ebay.de/s...6.c0.m270.l1313

a druhá:

http://www.ebay.de/i...=item2ebccc3526

Dúfam, že teraz to už nájdeš bez problému.
  • 0

#346 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 duben 2012 - 16:40:23

Takze pokud to spravne chapu , u kamery chybi vsechny oznacene casti ?
To bude asi trochu drazsi oprava ale slo by to. Otazkou je na kolik si tu kameru cenis.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  obr.jpg   32,78K   22 Počet stažení

  • 0

#347 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 duben 2012 - 19:11:15

Takze pokud to spravne chapu , u kamery chybi vsechny oznacene casti ?
To bude asi trochu drazsi oprava ale slo by to. Otazkou je na kolik si tu kameru cenis.


Presne tak, všetko toto chýba, takže ako si povedal, oprava by bola riadne mastná, aj s tým, že neviem či elektronika je v poriadku, elektronika totiž okrem pohonu ovláda aj clonu, takže "?". Keď som tak nad tým rozmýšľal, nechám to bežať, snáď sa ešte niekedy podarí zakúpiť kompletnú kameru, ako sú momentálne na eBayi. Teraz na to nemám ani peniaze, ani chuť.
Ináč vďaka za ochotu.
Ešte jedna poznámka, objavila sa tam aj jedna kamerka Admira A8IIa s objektívmi 1,9, to snáď by bolo tiež zaujímavé, u nás sa ich predalo len veľmi málo
  • 0

#348 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 duben 2012 - 20:09:17

Jojo , takovou kameru bych si nechal libit (tu A8IIa) , ale ja ne ebay kupovat neumim ani nemohu .
  • 0

#349 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 duben 2012 - 20:13:44

Jojo , takovou kameru bych si nechal libit (tu A8IIa) , ale ja ne ebay kupovat neumim ani nemohu .


Skús poprosiť ĎuraT, on pokiaľ viem na eBay.de bežne nokupuje
  • 0

#350 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 7 duben 2012 - 20:49:49

Kolegovia osmičkári :)
Rád pomôžem s nákupom, mbcorp ozvi sa mi prípadne na mail.Hlavné je, aby človek z Nemecka zasielal aj do našich končín (to sa dá ukecať, feedback mám dobrý) ale hlavnou podmienkou je platba Paypalom.

Po mojich nedávnych skúsenostiach (sokolvideo vie) - dostal som 4 Nizo kamery rozbité pri preprave :) - už peniaze na účet
neposielam (Uberweisung). Našťastie to dopadlo dobre, ale záruku som nemal, predajca sa zachoval férovo napriek tomu, že nemusel.

P.s. Mám teraz Beaulieu, a chystám sa s veľkou chuťou točiť, akurát (ako býva obvyklé) riešim náhradné napájanie (6xAA).
Osmičky sa nevzdám :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních