Přejít na obsah

Fotka

starý film

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

#151 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 450 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 195

Publikováno 17 květen 2021 - 08:31:05

Tak s tou senzibilizaciou ma to mrzí, už dlho som s tymíto filmami nerobil, tak som sa trochu prekecol, ale aj keď mám ešte kdesi v mrazaku niekoľko kaziet tohoto filmu, možno aj neotvorenú krabičku, radšej som robil s MA8, ktorú som dokonca vyvolával aj inverzne. Tak sorry.

• 0

#152 Ivanovicz

Ivanovicz

Nováček

• Předplatitel
  • 314 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 69

Publikováno 18 květen 2021 - 15:19:38

To tě Janko vůbce mrzet nemusí. Ale MA8 je tuším taky panchromatická, ne? V inverzi to muselo vypadat pěkně. DK 5 a snad i MA 8 mají čirou podložku, takže když neměly ještě ten závoj, daly se určitě krásně promítat.

Jinak jsem vzal DK 5 v neděli do terénu a něco nacvakal na citlivost 5 DIN. Vyvolal jsem to 6 minut 18,5°C Excelce. Vyšly negativy zhruba „standardní hustoty“, řekl bych, se slušně zvládnutými kontrasty. Závoj ještě trochu ustoupil oproti volání 6 minut 22 °C, ale přiměřeně klesla i citlivost. Díky tomu, že je filmová podložka čirá, základní závoj filmu je teď tmavý téměř jako u běžných dnešních filmů, kde je podložka probarvená - „kouřová“, takže jsou také trochu tmavší, i když závoj v emulzi není žádný.

Přikládám sken negativu. Přece jen jsou na něm nějaké vady - např. tmavší svislá linka při pravém okraji. Ta se táhne po celé délce filmu. Taky se mi film „podařilo“ poškrábat jako ještě nikdy v životě - bílá nepravidelná čára na obloze nad střechou. Asi je opravdu citlivější na podrápání, jak psal Janko.

Přiložený soubor  vodárna.jpg   71,94K   2 Počet stažení  Přiložený soubor  Vodárna výřez.jpg   70,24K   2 Počet stažení

• 2

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních