Přejít na obsah


Fotka

FOMA 100 PROF/nePROF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
285 odpovědí na toto téma

#1 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 březen 2007 - 18:45:29

Goro: no nevím...jak je to s těmi počty
ty uvádíš cenu fomapanu 100
já fomapanu prof. 100
Cena fomapanu prof. 100 je na nakoukni za 54 s DPH + ještě další podmínky pro maloobchodní prodej viz.
http://www.nakoukni....ault.asp?id=115

Ve fomaobchod je cena za fomapan prof. 100 s desetiprocentní slebou 54 s DPH


a vite nekdo jaky je rozdil mezi Fomapan 100 a Fomapan 100 Professional? Tedy krome krabicky ;o) Neprijde mi ze by Foma vyrabela dva jen lehce odlisne filmy...
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 18:56:04

vopakovaně sem byl ubezpečovanej samotnejma pracovníkama fomy, že náplň je úplně stejná :wink: . vyšel sem z týhle informace i při psaní školky, ale je pravda, že jinak než přes lidi z hradecký podnikový prodejny to vověřený nemam ...
zkusim se, když tak zeptat někoho přímo z výroby
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 21 březen 2007 - 19:22:23

Nevím, zda to ještě platí, ale dříve se jako "Professional" označoval u Fomy film, jehož ani jedna strana nebyla lesklá (obvykle strana s emulzí matná, druhá lesklá). Mělo to snad sloužit ke snadnější retuši...
V poslední době jsem exponoval několik filmu Foma 100 Prof. a je pravda, že obě strany jsou matné.
  • 0

#4 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 březen 2007 - 19:27:08

Četla jsem, že fomapan 100 se řeže z okraje pásu (tudíž je možné, že můžou být na exmulzi nějaké malé nedostatky) a fomapan prof. 100 je ze středu.
Jinak polejvaný jsou oba stejnou emulzí, tudíž by měly být z tohohle pohledu stejné.
Ale ověřený to samo nemám. Fomapan prof. 100 - kupuju tak nějak pro klid v duši :wink: .
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 19:57:11

vzpomínam si na scénu z jednoho filmu, kde byl hlavní hrdina zavřenej při svym pokusu vydělat si do místnosti plný krabic a brzdovejch destiček s pokynem balit. krabice měly tři potisky: brzdový destičky, brzdový destičky super a brzdový destičky super extra special. na dotaz, jak pozná který destičky patřej do kterejch krabic, se mu dostalo vodpovědi, že je to úplně jedno, že má jenom BALIT! 8)
  • 0

#6 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2007 - 13:51:27

Mě ujišťovala paní ve Fomě (vedle sedícího klasika), že opravdu verze profesionál je řezaná odprostředka, obyčejná na kraji. Kvůlivá lepší vyrovnanosti emulze. Taky to dělám pro klid v duši.
  • 0

#7 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 29 prosinec 2009 - 09:42:40

Asi před deseti lety jsem se na to ptal ve Fomě a paní mi řekla, že profesionál má užší výrobní tolerance. To by odpovídalo tomu řezání zprostředka.
  • 0

#8 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 prosinec 2009 - 22:14:00

tohle tema je deja-vu (a uz jsem to tu parkrat videl)

predposledni prispevek je 22.03.2007 01:03:27, s tim se tu to objevilo mezi novymi tematy a ted se tam prispelo dnes ci vcera...

Jak je toto mozne? ze se vlakno samo reinkarnovalo? (a nevidim to poprve) :lol:
  • 0

#9 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 29 prosinec 2009 - 22:31:43

tohle tema je deja-vu (a uz jsem to tu parkrat videl)

predposledni prispevek je 22.03.2007 01:03:27, s tim se tu to objevilo mezi novymi tematy a ted se tam prispelo dnes ci vcera...

Jak je toto mozne? ze se vlakno samo reinkarnovalo? (a nevidim to poprve) :lol:

k tomu se přiznávám, je to vyseklé ze smazaného vlákna v hromadných nákupech...
  • 0

#10 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 únor 2013 - 08:05:30

Přátelé a podporovatelé firmy FOMA, středoformátníci, můžete mi pomoci rozlousknout jednu záhadu?

Včera jsem vyvolával povícero svitků, mezi jinými dva Fomapany 100 z jednoho loňskoakčního trojpacku, a to v jednom tanku, jedné cívce, jedné vývojce ... nafoceny byly na stejný EI - 100, stejným aparátem, ve stejných podmínkách - slunečné léto - s odstupem jednoho týdne.

když jsem to po vyprání věšel, tak jsem si musel umýt oči...

Jeden film velmi silně krytý, velmi kontrastní, zjevně převolaný, bude se moc blbě zvětšovat, tak leda na prošlý Neobrom S a to metolovou vývojkou nezávojující, která je velmi měkká a milosrdná. Tenhle film je na okraji signován jako ULTRA 100. Jako jediný film z 8 svitků, co jsem včera volal, nemá dokonale vypranou antihalačku a ponechal si modré zabarvení (a přitom ze stejné vývojky se stejnou teplotou mi lezou dokonale odbarvené P3 surveillance filmy, což se nezadaří vždy a ve všem).

Druhý film z téhož fabrického trojpacku Fomapan 100 je jen slaboučko krytý, kresba měkkoučká, ale všude, i ve stínech prokreslených jako pavučinka v řídké ranní mlze, jen velmi slabé zčernání nejsilnějších světel jako druhá pavučinka v mlze o pár metrů blíž, podložka bezbarvá, a tento pás je signován jako LOMO C 800 !!!

Tož, dělají si z lidí ve Fomě prdel nebo co???

Ještě těch trojpacků mám v mrazáku zopár, jestli mě u každého filmu z toho čeká taková kovbojka, tak nevím, jak to budu snášet a jestli koupím kdy ještě cokoli s touhle značkou :shock:
  • 3

#11 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 13 únor 2013 - 08:20:00

Je třeba se nebát a vyštěkat jim boudu a oni ti to doufejme vymění. Obrázky ti už nikdo nevrátí, důvěra v háji. Viz vlákno Foma 200 ve svitku.
  • 0

#12 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 13 únor 2013 - 09:01:04

LOMO C 800 !!!

ber to jako výhru - lomo je přes dva a půl krát dražší než Foma 100 ;)
  • 2

#13 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 13 únor 2013 - 09:12:27

ano foma si u filmov potrpí na prekvapenia,ale aj u tri-x som narazil na zvláštnosť,ak sa mi to potvrdí dám vedieť.
  • 0

#14 lindys

lindys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 13 únor 2013 - 12:44:02

Prostě je třeba jim to hodit na hlavu, u Fomy celkem dobře fungují reklamace - vlastní zkušenost. Obrázky jsou ale pryč a chápu Tvé rozhořčení.
  • 0

#15 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 13 únor 2013 - 13:32:32

Není náhodou LOMO C 800 barevný negativ? :D
http://www.fotoskoda...00-iso120-3pack

já s trojpacky nemám problém. modrou antihalačku už nemám u žádné fomy, i bez předpírky se u všech vymyje (a barví vývojku dozelena)

na pásu mám na jedné straně ULTRA 100 a na druhé čísla 0 1 8 1
  • 0

#16 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 únor 2013 - 15:16:06

Není náhodou LOMO C 800 barevný negativ? :D
http://www.fotoskoda...00-iso120-3pack

já s trojpacky nemám problém. modrou antihalačku už nemám u žádné fomy, i bez předpírky se u všech vymyje (a barví vývojku dozelena)

na pásu mám na jedné straně ULTRA 100 a na druhé čísla 0 1 8 1


jo, ten ultra100 sedí. ten druhý je propašované cosi, asi mají ve Fomě záškodníka neboli diverzanta (podobně jako my, mladí brigádníci na nucených pracích v letech 71-72 v okurkárně Fruta, když jsme plnili 4kilové plechovky pro export do sajuzu, jsme tam velkou radostí nacpali kdeco - soused u pásu dokonce zašlápnutou krysu. :-D
  • 4

#17 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 13 únor 2013 - 16:04:30

jirinole sakra varuj dopředu, zaskočilo mi jídlo :-D
  • 0

#18 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 únor 2013 - 16:08:55

Je třeba se nebát a vyštěkat jim boudu a oni ti to doufejme vymění. Obrázky ti už nikdo nevrátí, důvěra v háji. Viz vlákno Foma 200 ve svitku.

tak to leda výměna za materiál od nějaké firmy, co v tom nemá takový bordel...
  • 0

#19 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 14 únor 2013 - 08:03:47

To je právě ta důvěra v háji. Jít fotit něco důležitého o čem nevěřím , že se dá opakovat, tak jí z foťáku vymotám ani nenapočítáš do tří.
  • 0

#20 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 14 únor 2013 - 18:36:27

okurkárně Fruta, když jsme plnili 4kilové plechovky pro export do sajuzu, jsme tam velkou radostí nacpali kdeco - soused u pásu dokonce zašlápnutou krysu. :grin:


Jéžišmarja :D Fruta byl krásný zdroj historek :D
  • 0

#21 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 únor 2013 - 18:52:28

Jéžišmarja :D Fruta byl krásný zdroj historek :D

jojo, zvláště když tam byly importované soudružky brigádnice z Kuby nebo Polska, že? jenže to ty nemůžeš pamatovat :-D
  • 0

#22 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 23 září 2013 - 08:31:15

Co já vím tak profi už delší dobu v nabídce nemaj.
  • 0

#23 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 září 2013 - 08:50:24

Profi jsem ted kupoval v srpnu u pana Brusky v BEFOTO, jinak je to uplne jedno - shit je to uplne stejny,
o vikendu jsem volal celkem 26 "profi"/neprofi a chyby materialu jsou na obou stejne - vypadana emulze, chlupy...

ale nema to na to trojbaleni jak psal jirinol vyse, tam jsem mel nektere filmy zamlzene a vypaleny kryci pas - fotakem to urcite nebylo - chybami se clovek uci :-)
  • 0

#24 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 23 září 2013 - 09:18:26

To může mít starší zásoby.Přímo foma jí v nabídce delší dobu nemá.
  • 0

#25 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 23 září 2013 - 09:45:34

ono je to jedno, jedina pomoc je prejit na jiny film :-)
  • 0

#26 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 23 září 2013 - 16:00:50

A já se chtěl k Fomě vrátit... :shock:
  • 0

#27 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 23 září 2013 - 20:08:26

Já teda se stovkovou fomou ve svitku mám celkem dobrý zkušenosti.
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 září 2013 - 20:47:02

A já se chtěl k Fomě vrátit... :shock:

foma je foma
musíš k těm filmům i paním v továrním skladu mít hlubokej citovej vztah, jinak si pořiď drahý zahraniční filmy za devizy, poněvadž se to vyplatí

tento týden si pojedu pro škatulku planů a vezmu s sebou dědu a jeho škodovku stopětadvacítku, to bude úplně kompletní zážitek (prožitek) pro všechny
  • 0

#29 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 23 září 2013 - 21:17:45


A já se chtěl k Fomě vrátit... :shock:

foma je foma
musíš k těm filmům i paním v továrním skladu mít hlubokej citovej vztah, jinak si pořiď drahý zahraniční filmy za devizy, poněvadž se to vyplatí

Já s tím válčím už od nepaměti. Nikdy to nebylo moc dobrý, vždy jsme se snažili sehnat něco jinýho (jo, už za bolševika), ale s několika lidmi jsem se shodl na tom, že nakonec mám některý z nejlepších záběrů právě na Fomapanu. Ne "proto", že jsou na Fomě, ale "přesto". Nicméně to znamená, že to většinou není zas úplná hrůza (jinak by nebyly vidět, nebo jen mizerně, jak psal Jirinol).
  • 0

#30 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 září 2013 - 22:36:46

Já teda nevím. Foma je dnes značka, která se úspěšně prodává po celém světě. A odnikud nezaznívá tak přísná kritika a stížnosti, jako odsud.
  • 2

#31 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 24 září 2013 - 06:49:41

Já teda nevím. Foma je dnes značka, která se úspěšně prodává po celém světě. A odnikud nezaznívá tak přísná kritika a stížnosti, jako odsud.

Mě je to taky divný, sám teda nemám s Fomou nějaký extra zkušenosti, ale jenom když si třeba najedu na bhphoto a hodnocení produktů, tak o Fomě se za mořem vůbec špatně nemluví. Samozřejmě, také tam někdo zmínil tuším vypadanou emulzi, ale daleko víc převažujou pozitivní ohlasy vychvalující zejména tonalitu (F100).
  • 0

#32 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 24 září 2013 - 06:53:41

Já sní taky nemám problémy.
  • 0

#33 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 září 2013 - 08:27:58

No na zahranicnich forech si na fomu take stezuji, sleduji tedy jen Large format a i tam se resi nevyrovnanost produkce produktu od Fomy, primarne tedy planfilmu.
Co bylo ale treba zarazejici byl pripad, kdy si nejaka skola objednala 12kilo fomacke emulze a Foma ji dodala v pikslach s pruhlednym vickem...nevim jestli je to diletantismus zamestnance nebo tim jak to tam funguje (po urgencich to ale vymenili - emulzi, ne vicka :-) )

JInak k tem problemum s fomou, ktere mam :
1) propsany kryci pas - cca 3 kusy filmu, cely film zniceny
2) vypada emulze, vetsinou zniceny konkretni snimek, vetsinou ten dulezity
3) chlupy na filmu, vetsinu na zacatku filmu
4) na konci filmu takove kolecko uprostred pasu, jednou na konci filmu, jednou cca 5cm pred koncem (ve snimku)

Samozrejme jsem svoje vytky napsal primo do Fomy, tak uvidim. Je to dobry film, ale mrzi me ty vykyvy v produkci (to neni jen u filmu, papiry jsou na tom uplne stejne).
  • 0

#34 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 24 září 2013 - 08:46:49

Já osobně mám za poslední rok(y) jedinou výtku, a to že mi v podstatě ve Flexaretě zasahuje tak milimetříčkem číslování svitku do políčka. HP5 to má menší, tam to nezasahuje. Jenže to těžko vyčítat jen Fomě, když ty špulky v tý Flexe maj takovou vůli.

Takže ta mě na F100 žádná stížnost, ani na svitek, ani na kino. F200 ve svitku, to je jiná kapitola (v kinu v poho), F400/120 tu mám jednu první na test, pak uvidím.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#35 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 září 2013 - 10:56:15

na konci filmu takove kolecko uprostred pasu, jednou na konci filmu, jednou cca 5cm pred koncem (ve snimku) -> :lol: to je tím, že na konci 12-tého snímku je ďoura v papíře, když se nechá krytka čísílek na přístroji odevřená (hlavně u 6x6), vypálí se to na film skrz ten papír z druhé strany filmu, já už si na to dávám pozor ale kdysi jsem také měl pár snímků s vypáleným sluníčkem... pravda je, že toto vůbec od Fomy nechápu, proč to tam mají takhle "blbě" udělané... :o :huh: :angry: jinak co jsem zkoušel, tak jsem nějak markantní rozdíl mezi 100prof/100class nezpozoroval, jde to spíše od várce, ale prý profi má být ze středu pásu, tak má mít vyrovnané vlastnosti a tloušťku emulze, proto "profi", prostě výběrový matroš...

Já zatím musím zaklepat, Foma je Foma, jedu na Fomu převážně a u mne bez větších problémů, akorát, že třeba ta F200 už není co bývala, protože již těžko ve výrobě shání tu a samou chemii co byla kdysi, tak musí trochu upravovat recepty pro emulzi a už to pak není prostě ono, není to ta pravá T200, mám ještě zbyteček pravé T200 z 2005 a to je matroš... Co jsem se ptal, ten Fomapan 200 má mít opravdu ploché krystaly, ale vzhledem k parametrům chemie to má jinačí vlastnosti jak původní T200, proto se někomu ta F200 prostě nedaří zpracovat, F100 a F400 mají klasické kubické krystaly, proto jsou na zpracování jednodušší... Jinak jsem sehnal F100/135 s potisknutými špulkami "made in Europe" (to nejsou ty co mají na špulce štítek nalepený) č.e.014115-9 z 2009 a to je matroš, odleželý, vyzrálý, bez chyb, parádní tonalita, krytí a citlivost, zrno na papíře není vůbec vidět... :blink: :lol: asi si koupím ještě jeden balík bo špulka za cca 40 vočí... to ten Ilfordpan za 39,- co jsem naposledy měl je proti tomu nějaký chudoemulzní... :D na závěr si neodpustím udělat trochu reklamy ;)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#36 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 září 2013 - 11:17:17

na konci filmu takove kolecko uprostred pasu, jednou na konci filmu, jednou cca 5cm pred koncem (ve snimku) -> :lol: to je tím, že na konci 12-tého snímku je ďoura v papíře, když se nechá krytka čísílek na přístroji odevřená (hlavně u 6x6), vypálí se to na film skrz ten papír z druhé strany filmu, já už si na to dávám pozor ale kdysi jsem také měl pár snímků s vypáleným sluníčkem... pravda je, že toto vůbec od Fomy nechápu, proč to tam mají takhle "blbě" udělané... :o :huh: :angry:


no jo, jenze to bych vypalene prave mit nemel - fotim s tim pouze v Kodaku Panoram, a vzdy cely film previnu, vzdycky bez vyjimky...
  • 0

#37 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 24 září 2013 - 11:28:16

Já mám taky podezření, že to tam je osvícené už z fabriky...
  • 0

#38 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 září 2013 - 12:09:39

Zvláštní, a nefouká ti tam světlo někudy? raději bych to prověřil... normálně to může být zakryté tím papírem, takže to třeba ani nezjistíš ale na tom místě, kde je ďoura se to prostě vypálí i na film... nezdá se mi tedy, že by to bylo od Fomy, tohle jsem ještě na žádném svitku vypálené neměl (krom těch pár snímků, které byli z Flexarety a za které si mohu sám... na kolika filmech z kolika si tento problém objevil?
  • 0

#39 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 24 září 2013 - 12:09:42

Mě se docela líbila 800 dokud jí vyráběli,taková hezká zrnitost to na ilfordu neuděláte :-P
  • 2

#40 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 září 2013 - 12:13:18

Zvláštní, a nefouká ti tam světlo někudy? raději bych to prověřil... normálně to může být zakryté tím papírem, takže to třeba ani nezjistíš ale na tom místě, kde je ďoura se to prostě vypálí i na film... nezdá se mi tedy, že by to bylo od Fomy, tohle jsem ještě na žádném svitku vypálené neměl (krom těch pár snímků, které byli z Flexarety a za které si mohu sám... na kolika filmech z kolika si tento problém objevil?


nefouka, mam to kompletne utesnene, proto me to prekvapilo, ale rikam - neni to na vsech, pouze na 2 filmech z rekneme cca 100kusu
  • 0

#41 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2013 - 12:15:55

Já tedy moc svitků ještě nenafotil, co ano, tak jen foma, ale o vypálení kolečka slyším poprvé. Já tedy nechci být nezdvořilý, ale ne za všechno zlo světa může nejaká fabrika... Kvůli podobným excesům jsem právě investoval do o něco lepší flexarety a mechanika mi zabraňuje napáchat tolik omylů...
  • 0

#42 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 24 září 2013 - 12:46:14

Vlcak: tak pokud je to takhle, sice přemýšlim, jak by se to dokázalo povést osvítit i jinak, nicméně to koletko je +- pokaždé ve stejné vzdálenosti, pokud je to dál od kraje, jinde než je papírová ďoura, tak se jedná o ještě větší záhadu, stejnou, jak by se podařilo film ve fomě osvítit jen v tom kolečku aniž by se osvítil z boku filmu nebo na plochu filmu :huh: nevím, ale spíše se mi to jeví jako chyba zákazníka... :ph34r:

Luboszz: bohužel Foma už T800 vyrábět nebude, ani jiné citlivější filmy, vůbec je to problém už takový film vyrábět a najít pro něj útočiště
  • 0

#43 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 24 září 2013 - 22:39:46

Moje báječná léta s Fomou :-P

Přiložený soubor (y)


  • 4

#44 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 24 září 2013 - 23:26:45

Koukal jsem na fomácký filmy z flexaret,tohle mě nedělá,od číslování k políčku mám malou mezeru.Co to máš za typ flexaret?
  • 1

#45 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 září 2013 - 09:36:25

Luboszzi, jen mimo téma - co jsi to prováděl s tím papírem úplně vlevo?

Jinak moje Flexaret V s fomou 100 má ty kolečka čísel skoro dotýkající se snímku, ale nezasahují do něj.
  • 0

#46 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 25 září 2013 - 12:33:02

Je to Flexaret IIa, ale o to nejde, prostě se to v té vůli sváží právě na blbou stranu. jen to tam trochu vypodložím a je vyřešeno. Fakt to není problém F100, ale té konkrétní jedné staré Flexarety.
  • 0

#47 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 25 září 2013 - 14:11:15

Panove, na vsechny tyhle neduhy existuje jedina spolehliva pomoc: pouzivat nejakej poradnej film a ne porad v blahove snaze usetrit ci dokonce v jeste blahovejsi snaze podporovat domaci podnik, davat znova duveru Fomapanu. Ja rikam: never more, nicht mehr, jamais plus, numquam!! Jednak neusetrite ani nahodou: na Fomu musite vsechno zalohovat, fotit aspon trikrat, aby jeden snimek byl spolehlive bez kazu. To je dvoj az trojnasobna spotreba, coz dorovnava cenovy rozdil. Za druhy uz clovek zacina fotit a ceka odnekud facku, ktera ovsem driv nebo pozdeji spolehlive prijde. Za treti staci trochu horsi svetlo - tedy mnohdy svetlo zajimavejsi, inspirativnejsi - a uz se nemuzete spolehnout, ze tam bude vsechno, co potrebujete. Nemluve o neuveritelny nachylnosti k vselijakejm mechanickejm problemum pri zpracovani. Mate zapotrebi se bat vo kazdej zaber a nikdy nevedet, co vyleze? A nebo chcete delat poradny fotky a ladit jen komposici a oko a ne uplne vsechno? Neni vam lito koupit si poradnej fotak, podle svejch predstav a ladit sestavu, shanet skla kdovikde a investovat do oprav neopravitelnejch kramu a potom do toho nacpete Fomapan? To je jak nalejt do Mercedesu volej z fritaku msto nafty a nebo si s zenou na vyroci svatby votevrit Hodoninsky slunce misto vina. Fomapan je vedle Kodaku nebo Ilfordu uplne nepouzitelnej a duveru uz mu nedam.
  • 0

#48 rumpal

rumpal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
  • LocationDubné - The city of Šlágr TV:)
Reputace: 1

Publikováno 25 září 2013 - 15:16:38

To Achernar:
Máš v tomhle zčásti pravdu, protože si myslím, že snaha ušetřit nebude to nejzásadnější proč FOMU jo. Jen pro porovnání cen jsem koukal na macodirect a cena za 1 ks Fomy 100 při odběru 10 ks+ vychází na nějakých 83,- Kč a Kodak T-max 100 vychází na 96,- (vše 135-36). V rozhodování proč Fomu jo určitě hraje roli to, že je to tuzemská firma a určitě taky to, že někdo z lidí má štěstí na matroš a tím pádem dává i dobré reference, které pak ovlivňujou ostatní, stajně tak jako ty špatné.
  • 0

#49 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 25 září 2013 - 15:18:37

jestli ty ses tisíckrát s fomou spálil, já zatím ne (tedy když nepočítám ty zkušební F200 ve svitku, ale tam jsem s tím počítal). žádnou facku nečekám, F100 mě nezklamal ani v horším světle, jeho podání se mi líbí a za jeho používáním nestojí snaha ušetřit. ale nebudu ti vířit ohnivou debatu, mám v lednici jednu deltu 100/120, takže až jí nafotím, tak si udělám obrázek. HP5 ve svitku i kinu už jsem mnohokrát použil, stejně jako TriX a Tmax, ale holt asi nejsem takovej Sudek/Adams, abych na "to své domácí focení" musel kupovat 4x dražší materiál.
  • 0

#50 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 září 2013 - 15:36:10

No tak jistě, porádný kvalitní film je lepší, ale co jsem se tak koukal, tady má spousta lidí flexaretu, což je foťák v dobrém stavu tak za tisícovku, na kinofilm často zenit v ceně talíře hovězího vývaru a kofoly. Narvat do toho kvalitní film je spíš jako jako lít do babety Shell W-power racing.

Navíc sem tam se film nepovede. No a co? Tak kdyby bylo potřeba, tak se to vyretušuje, nebo se s tím naučíme žít. Pokud budu dělat profi snímky, nebudu fotit foťákem v hodnotě tří filmů, na nějž vypršela záruka třicet let před tím, než jsem se narodil.

Nebo on tu někdo cpe fomu 200 na hranici expirace do Hasselbladu?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních