Přejít na obsah


Fotka

Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
267 odpovědí na toto téma

#51 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 červenec 2010 - 18:38:50

mickael - jj byl to druhej film :-). Te´to je tak o 100% lepší :D. Už si aspoň dávám bacha na to, kde sušim, co dělám za vývojku, pryč s prachem....

Ale stejně se bude ještě hodně co učit:).
  • 0

#52 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 7 červenec 2010 - 18:39:09

Girmy: Ps: ty svetle pruhy co tam mas na fotkach jsou od zaschle postupne stekajici vody pres cely pas filmu, odstranis je opatrne mikrovlaknem :-)
  • 0

#53 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 červenec 2010 - 18:46:22

Priznam se, ze zatim mi zde predvedene portrety pripadaji nemastne, neslane :-) Neco jim chybi.

Nekde na pomezi "momentky" (nic proti ni, naopak) a aranzovaneho snimku. Ani ryba ani rak... A hlavne z modelu mam pocit ve stylu: "Tak uz to cvakni..."

Ja osobne mam rad environmentalni portrety. Tam uz treba ani tak nemusi vadit, ze objekt cuci do blba. Tady aspon si myslim, ze to az tak u nasledujicich snimku nevadi (?) Pozn. Cekam kritiku a nastavuji hrud.

Zde svarec - udernik



a zde chvilka odpocinku.


Jo, známe se, tak to napíšu jak cítím. První beru, chtělo to menší DOF, je jedno kam kouká. Možná bych volil jinou kompozici, ale je to na vkusu každého soudruha, že.
Promiň, druhá mě prostě přijde expozičně "dojebaná", ale hodně to může být scanem. Trošku mám problém s páskou (bo co to je), je šíleně výrazná. Asi bych maskoval.
No dobrá trošku se polepším, nechci dávat fotky vybrané pro výstvu, to už by tam nikdo nepřišel..... Jo je promě svátek, když se povede slušnej portrét, navíc nechci dávat fotky, co někdo něke viděl.....
  • 0

#54 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:10:08

Vida, konecne se trochu rozproudila debata :D

Girmy, mne ta neostrost ani nejak nevadi, spis me u prvni fotky vadi oci na stredove linii a u druhe, ze nevidim, ke komu pan hovori. V serii by to asi pro me asi bylo lepsi. Jako jeden clen debaty a druhy clen debaty.

Joo, to jsou vzdy zbozna prani po expozici :-)

Sam mam u tech svych fotek pocit, ze to nejak neni ono a na papire je neukazuju. Teda fotku s pneu jsem ukazoval. Expozicni dojebanost bych prosil lepe definovat. Vystrachal jsem papirovou fotku a pokusil se to upravit trochu podle ni. Lepsi?

Vložený obrázek
  • 0

#55 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:10:54

No ještě jedna..... PAN100, Rodinal 1+50, Zeiss 35/2.4@4......
Vložený obrázek
  • 0

#56 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:28:36

Vida, konecne se trochu rozproudila debata :D

Girmy, mne ta neostrost ani nejak nevadi, spis me u prvni fotky vadi oci na stredove linii a u druhe, ze nevidim, ke komu pan hovori. V serii by to asi pro me asi bylo lepsi. Jako jeden clen debaty a druhy clen debaty.

Joo, to jsou vzdy zbozna prani po expozici :-)

Sam mam u tech svych fotek pocit, ze to nejak neni ono a na papire je neukazuju. Teda fotku s pneu jsem ukazoval. Expozicni dojebanost bych prosil lepe definovat. Vystrachal jsem papirovou fotku a pokusil se to upravit trochu podle ni. Lepsi?


No jinak řečeno, moc šedý, chybí mě kontrast. Ale na papíře to bude vypadat hodně jinak. IMHO na Cčku to bude vypadat hodně slušně.
  • 0

#57 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:37:04

Vladiku, co jsou to environmentalni portrety? Ty tve fotky maji blizko k genrovym snimkum. Sice tve modely nevykonavaji zadnou zajimavou cinnost, ale kdyz se na ne vice divam, prijdou mi dik tomu tim zajimavejsi a neotrlejsi.
  • 0

#58 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:46:56

Mne proste a jednoduse portrety dlouhym sklem nesedi...pro me je to o nicem, neosobni (az snad takova ta snaha u osob co nejsou moc zvykli se nechat fotografovat je zastihnout z vetsi dalky tak aby si fotografa ani nevsimli...), pro me musi byt portret vic zblizka a musi byt zrejmy kontakt mezi fotografem a modelem...asi tak :-)


Kdyz ma nekdo rad deformaci, tak prosim. Pokud by se na me nekdo sapal s sirokacem na deset centimetru, vrazim mu cely fotak do hlavy. Nejsem portretista, neumim delat s lidmi, ale pokud se kontaktem roumi to, ze se na nekoho namacknu, tak prosim(taky to tak delavam, je si k tomu jako slusny obcan neberu aparat):D .

Jinak abych nerusil tema a vyjadril se ke snimku - je to docela hezky portret, mozna portretovana neni na fotografovani zvykla, protoze je zjevne napjata a ceka, az to zkonci, ale to nevadi. Az si zvykne, bude to dobre. Vidim tu naznaky, ze by se mohla pekne usmivat, toho by slo vyuzit. Libi se mi orez pod temi knofliky, zduraznuji strohost kabatu a tak i neco o vkusu a snad i povaze dane osoby, coz je pro (z meho hlediska divaka)portret dulezite.
  • 0

#59 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 červenec 2010 - 19:59:07

Girmy, Sokolík - móóć sa mi tolíbí.
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2010 - 21:05:42

Vladik: takto to i já vidím. Líbí se mi.
Girmy: pěkné, čoveče, pěkné! Ty nedostatky už napsal LukasJ, ale výraz super.
  • 0

#61 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 červenec 2010 - 21:16:00

Tak něco "normálnějšího". PAN100, Rodinal 1+50, Zeiss 85/1.8@1.8, soft filtr od Zeisse, scan negativu


85 (potažmo 120 u SF) je pro mě jen takový prodloužený záklaďák s možností většího odstupu, popř. menší DOF. pro mě osobně univerzální portrétní ohnisko (ať už na hlavy, půltěla, celotěla...).

tahle tvá fotka mi ale přijde jako moc úzký výřez. chybí tomu prostor. ono je možná lepší zkoušet komponovat na šířku. btw. tu 85/1.8 máš na B-baj. Praktica?

Taky si dovolim neco vlozit, konkretneji par fotografii z fotografovani sestriny nove tasky (sama si sije..)


hezké světlo, barvy.. i prostředí fajn, ale pani/taška (nechci psát objekt) je prostě na každé fotke tak nějak blbě zasazená.

vyvolávals sám (c41)?

Ja osobne mam rad environmentalni portrety. Tam uz treba ani tak nemusi vadit, ze objekt cuci do blba. Tady aspon si myslim, ze to az tak u nasledujicich snimku nevadi (?)


nemusí... ale mně tady vadí - na první. druhá tak nějak ok.

Prosím jen do mě, vím, že nejsem žádný super fotograf, tak snad mi poradíte co pro příště zlepšit :-).


Nj, je to sice technicky dost punk, ale pro mě to jsou prostě rodinné portréty, které si na nic nehrajou.
nevím, jak dlouho fotíš, ale jestli teprv tak nějak začínáš, tak máš moc hezky nakročeno. držím palce ;]


No ještě jedna..... PAN100, Rodinal 1+50, Zeiss 35/2.4@4......


Ta se mi moc nezdá. Tak max do albíčka :]
  • 0

#62 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 7 červenec 2010 - 21:23:41

Nevolal jsem sam, jsem s labem i cenou spokojeny, tak me nicmoc nenuti...tady je jich jeste vic pripadne:
http://img594.images.../9774/taska.jpg
  • 0

#63 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 červenec 2010 - 22:32:22

Tak vám nevím. Jestli se tedy mohu vyjádřit ( ale k tomu ostatně tohle vlákno je, tak proč vlastně ne), viděl bych to zatím asi takto :
1) No ještě jedna..... PAN100, Rodinal 1+50, Zeiss 35/2.4@4......
Autor mi snad promine, ale tohle mi připadá jako prototyp absolutní košovky. Motiv, nesvětlo, všechno.
2) Girmyho věci Prakticou
Sice obsahově spontánní a na nic si nehrající, nicméně TK je už opravdu fest mimo hranici akceptovatelnosti. Ono vytvořit spontánní záběr zase není až takový problém, jestliže nebudu při jeho vzniku brát v úvahu odpovídající ostření, kritické časy, a všechnu tu omáčku kolem. Jenže k tomu, abych vytvořil odpovídající záběr to brát v úvahu třeba většinou je a právě tato skutečnost dělá z fotografování mnohdy dost obtížnou, někdy až nerealizovatelnou záležitost. Kolikrát se naskytne nádherný motiv, moment, ale vzhledem k např. nízké hladině světla, příliš rychlému pohybu, příliš malému kontrastu atp. vím, že mačkat spoušť je zbytečné. Vím, že z toho stejně nic pořádného nebude a pouhá bezprostřednost snímek nezachrání. Nicméně z vystavených věcí mi (obsahově) asi nejpříjemnější.
3) Vladik
Jednička mi připadá světelně i obsahově jako hodně zbytečná fotografie, ta s pneumatikami je pro mne po obsahové stránce také dost cizí, nicméně tonální oddělení hlavního motivu od pozadí je vcelku příjemné, světelně docela jo.
4) LukasJ Tak něco "normálnějšího". PAN100, Rodinal 1+50, Zeiss 85/1.8@1.8, soft filtr od Zeisse, scan negativu
Hernajs, technicky mi to připadá jako nějaký drsný výřez z Heliosu zhotovený skrzevá nějaký Belar. Celkově mi to výrazem, kompozicí , kvalitou i tonalitou silně evokuje typickou amatérskou fotografii 70.-80. let.
Nezlobte se prosím, vyjadřuji se k tomu co vidím na svém monitoru, ale musím říct, že až tak slabé ukázky jsem tedy opravdu nečekal :( . A nemyslím to vůbec zle. Být digitálista a zavítat zde, nevím nevím, zda by mne zrovna tohle nějak přesvědčilo.
  • 0

#64 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 7 červenec 2010 - 23:22:32

I nejakou cernobilou pridam, at to nevypada ze jsem zanevrel na proces :( Je to fotografie ktera vznikla pri praci na mem souboru o sestre...nakonec v nem nebyla, ale me se porad necim libi :-o
Vložený obrázek
  • 0

#65 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 8 červenec 2010 - 02:08:52

kompoziční zvěrstvo, sorry
  • 0

#66 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 červenec 2010 - 06:30:42

Můžu poprosit o vyjádření k té mojí fotce z 1.7. - ta kachna v mlze. Děkuji a kritiku snesu :()
  • 0

#67 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 červenec 2010 - 08:17:24

Tilberiene, mě se to pocitově líbí, působí to klidně a trochu z toho jde chlad. Jen bych si to přál prokreslenější ve světlých partiích a zřejmě i méně kontrastní (tady by bylo lepší vidět jak to vypadá na papíře, takhle těžko soudit). Tomu křovíčku ve spodku by myslím pomohlo, kdyby bylo trochu více v hloubce ostrosti i na úkor vzdáleného pozadí - popravdě s tímhle se někdy sám dost peru a jen občas to trefím přesně tak, jak si předem představuji.
Pro mě je důležitý především pocit z fotografie a tady je přítomen.
  • 0

#68 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 červenec 2010 - 09:58:50

Pro mě je důležitý především pocit z fotografie a tady je přítomen.


Dík za tuhle větu.

Zákonem schválnosti je tohle poslední snímek z toho rána, už jsem končil, uklízím stativ a najednou přistála kachna na rybníku, tak jsem jsem měl foťák v ruce se stativem, ani jsem moc neostřil, jen zarámoval kompozici a cvak, na papíře jsem trošku tu spodní část vykryl a celkově je trošku světlejší.
  • 0

#69 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:17:20

Můžu poprosit o vyjádření k té mojí fotce z 1.7. - ta kachna v mlze. Děkuji a kritiku snesu :()


a) něco je špatně s voláním, exponováním nebo scanováním? podstatná část fotky je těžký výpal :[
B) tou velikostí jsi tady rozhodil formát toho threadu :[
c) když už je to tak obrovské, tak nechápu, jak se ti to povedlo zároveň zkomprimovat tak, že je to takové peklo :[

takže příště raději menší a bez komprese (nebo s minimální kompresí), než takováhle vypix tapeta.

třeba to může být i dobrá fotka, ale v PC jsi ji prostě úplně zabil.
  • 0

#70 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 červenec 2010 - 10:29:26

Můžu poprosit o vyjádření k té mojí fotce z 1.7. - ta kachna v mlze. Děkuji a kritiku snesu :))


a) něco je špatně s voláním, exponováním nebo scanováním? podstatná část fotky je těžký výpal :[
B) tou velikostí jsi tady rozhodil formát toho threadu :[
c) když už je to tak obrovské, tak nechápu, jak se ti to povedlo zároveň zkomprimovat tak, že je to takové peklo :[

takže příště raději menší a bez komprese (nebo s minimální kompresí), než takováhle vypix tapeta.

třeba to může být i dobrá fotka, ale v PC jsi ji prostě úplně zabil.

:( :-o Pardon, za tu velikost se omlouvám, hlídal jsem si těch 80 kB, ale už ne rozměr.
  • 0

#71 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 8 červenec 2010 - 13:30:09

I nejakou cernobilou pridam, at to nevypada ze jsem zanevrel na proces :) Je to fotografie ktera vznikla pri praci na mem souboru o sestre...nakonec v nem nebyla, ale me se porad necim libi 8-)


"Dovolíte, milý Eiffele..."

Vložený obrázek

Je to asi první fotka v tomhle vlákně, u které si může náhodně kolemjdoucí digitálista říct, že i na té klasické černobílé fotografii "něco je" ...odcloněná, malým čipem neořezaná, vinětující padesátka a do digitální podoby pěkně převedená tonalita černobílého filmu.
  • 0

#72 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 8 červenec 2010 - 13:52:00

Mickaeli, mě se ta fotografie líbí. Ten výraz, poza. Vypadá to, že se ti povedlo zachytit její charakteristiku. Zpracování se těžko posuzuje. Lepší na papíře. Ale to krásně rozmydlené pozadí a v něm vystupující individualita. Tady je příklad, že má smysl dělat rodinnou fotografii.
Když je dobře dělaná.
Kdyby jsi nasměroval aparát vedle do stromů, tak by si ji rodina se zájmem
za třebas dvacet let neprohlížela, ale takhle je to i dobrý dokument.
  • 0

#73 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 8 červenec 2010 - 14:01:09

Diky, o kompozici na stred jsem uvazoval, ale pak jsem fotoaparatem nakonec pohl takhle... 8-)

PS: je to petatricitkou :)
  • 0

#74 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červenec 2010 - 14:02:30

No 85ka je na M42.
No asi zkusím scanovat fotky, ne negativy.
mickael pěkný to je.......
  • 0

#75 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 červenec 2010 - 15:38:21

možná název, myšlenka, pojetí vlákna by mělo automaticky znamenat většinou skenovat hotové - autorem nazvětšované fotografie (pro č:)
nikoli negativy, protože čb negativ a papír se můžou dost lišit a také jak jsem levej na práci s myší, oskenovat slušnej pozitiv tak, aby mu to moc neublížilo není až tak těžký, tak to každej zvládne
:)
-
a nepíšu to proto, že nemám skenování filmu k dispozici 8-)
  • 0

#76 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:02:32

možná název, myšlenka, pojetí vlákna by mělo automaticky znamenat většinou skenovat hotové - autorem nazvětšované fotografie (pro č:)
nikoli negativy, protože čb negativ a papír se můžou dost lišit a také jak jsem levej na práci s myší, oskenovat slušnej pozitiv tak, aby mu to moc neublížilo není až tak těžký, tak to každej zvládne
:)
-
a nepíšu to proto, že nemám skenování filmu k dispozici 8-)


Jo souhlasím. Sice to většinou i umím dopatlat ve fotokrámu, nějak mě to nepřijde vhodný. Já scaner nemám, filmy nechávám skenovat, ale halt si ho koupím. Už třetí. Nebo to můžu vyzkoušet v práci na velkým copycentru. Stejně to je jen digi obrázek.
Na skenu negativu mám dost problémů, zrno leze ven jak sviň, kontrast ve světlech jde do prčic, ostrost v porovnání se zvětšeninou je o pár tříd horší.
  • 0

#77 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:05:00

zaujala mě trochu první fotka z tohoto vlákna, která je příjemná, a poslední Mickaelova - ovšem v první zveřejněné verzi. Pominu úplně úvahy o tom, zdali skenovat papír či negativ - obé se dá zvládnout velmi dobře a obé se též dá zmršit, ale o tom tato nástěnka vůbec není.
Tento zdravě sebevědomý pohled jasně charakterizuje hrdinu fotky, je to asi pěkný čípek (a mně tím sympatický) Tohle je ten správný "enviromentální" portrét podle mého gusta. Když jsem tu fotku uviděl poprvní, pomyslel jsem si "stoupnout na špičky a malinko se posunout vlevo a o fousek níž - dráždí mě ten upiclý opasek - buď bez něj, nebo jej do obrazu dostat i s přezkou - ovšem to bych musel vidět, jak by vypadaly obě verze. spíš asi řezat až pod lokty, a dostat postavičku ještě kousek blíž spodnímu pravému rohu - i světlo mi takto napovídá.
p.s.: k barevným Mickaelovým produktovkám - ve skládačce z linku se mi tam hodně líbí dva obrazy, ty mají šmrnc jak břitva. Jestlipak uhádne, které?
  • 0

#78 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:09:06

První ukázka je snímek focený obyčejnou čočkou pro brejle,druhá fotka je několik skládkových nálezů. Doufám,že kdyby sem nějaký chudáček digitálista čirou náhodou zabloudil,nebude naprosto zhnusen až k vrhnutí,z mých naprosto tonálně-kompozičně-obsahově zhovadilých fotek,který každý majitel digikompaktu běžně překoná o několik pater... Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#79 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:13:22

tak sokolíku - mně osobně se právě tyto zhovadilé fotky moc líbí :)
  • 0

#80 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:20:57

a tak sem taky něco lupnu - zatím je to jsen sken negativu bez úprav. Foceno na Fomu 400@400, R09new 1:25
na papír se dostane až v zimě, páč teď stavím domek v každá volné chvíli... Takže přibude nějaký ten dosvit středu atd..
Spíš by mě zajímal názor na kompozici a hlavně, jak to na vás působí...

Vložený obrázek
  • 0

#81 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:21:33

dovolím si vytáhnout jednu prostou z archivu, se zvědavostí na vaše názory:
Vložený obrázek
  • 0

#82 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:22:00

Sokolíku, ta druhá je nádherná :)... Připomíná mi nějaké čokoládové mistrovské dílo 8-)... Takové ty bonbónky ze soutěží :)... Hlavně jak ta prochízí dovnitř ten spirálovej stín, to je perfektní!!!
  • 0

#83 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:35:02

a tak sem taky něco lupnu - zatím je to jsen sken negativu bez úprav. Foceno na Fomu 400@400, R09new 1:25
na papír se dostane až v zimě, páč teď stavím domek v každá volné chvíli... Takže přibude nějaký ten dosvit středu atd..
Spíš by mě zajímal názor na kompozici a hlavně, jak to na vás působí...


No neber to osobně. Upřímně nemám rád přefocování soch. Expozičně je to dle scanu nepovedený. No kompozičně, no, nesedí mě to. Ale ať šoupám kam chci, nikdy mě to nesedí. Asi mě chbí nějaké pozadí, nějakáý kontext. Nevím, no.
  • 0

#84 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:41:17

Náhodou, mě ta od Toma zaujala, nevím, jestli to bylo záměrem ,ale podle tý kompo možná i jo... Na mě to přijde jako svatozář :).

Jirinol, přesně něco takovýho chci chytat na UA 8-), doufám, že se mi to povede zorganizovat :)... Jinak ještě k tý fotce, ty dva sloupy, kdyby tam nebyly, tak mi přijde že by to bylo podivně prázdný, zksuil sjem si zakrýt ten sloup vlevo a přijde mi, že tam prostě a jednoduše patří :D
  • 0

#85 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:43:43

a tak sem taky něco lupnu - zatím je to jsen sken negativu bez úprav. Foceno na Fomu 400@400, R09new 1:25
na papír se dostane až v zimě, páč teď stavím domek v každá volné chvíli... Takže přibude nějaký ten dosvit středu atd..
Spíš by mě zajímal názor na kompozici a hlavně, jak to na vás působí...


No neber to osobně. Upřímně nemám rád přefocování soch. Expozičně je to dle scanu nepovedený. No kompozičně, no, nesedí mě to. Ale ať šoupám kam chci, nikdy mě to nesedí. Asi mě chbí nějaké pozadí, nějakáý kontext. Nevím, no.


neberu to osobně¨- přeci od toho sem tu fotky dáváme ne :)
jak je vidět, tak co člověk, to názor - právě kvůli té "svatozáři" jsem to fotil
  • 0

#86 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:47:54

a což tahle... ta už je na papíře

Vložený obrázek
  • 0

#87 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:50:32

a tak sem taky něco lupnu - zatím je to jsen sken negativu bez úprav. Foceno na Fomu 400@400, R09new 1:25
na papír se dostane až v zimě, páč teď stavím domek v každá volné chvíli... Takže přibude nějaký ten dosvit středu atd..
Spíš by mě zajímal názor na kompozici a hlavně, jak to na vás působí...


No neber to osobně. Upřímně nemám rád přefocování soch. Expozičně je to dle scanu nepovedený. No kompozičně, no, nesedí mě to. Ale ať šoupám kam chci, nikdy mě to nesedí. Asi mě chbí nějaké pozadí, nějakáý kontext. Nevím, no.


neberu to osobně¨- přeci od toho sem tu fotky dáváme ne :)
jak je vidět, tak co člověk, to názor - právě kvůli té "svatozáři" jsem to fotil


Jo tisíc lidí, tisíc názorů. Mě osobně ta svatozář vadí, no, jeden názor z tisíce. Kompozičně mě tam "něco" chybí. Ale taky jen můj názor......
  • 0

#88 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 červenec 2010 - 16:58:41

a což tahle... ta už je na papíře


Mno, tahle mě dráždí spíš kompozičně. Ale to může být aj plus. Čím dál tím víc mě přijde, že to chce fakt vidět fotky.
  • 0

#89 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 červenec 2010 - 17:02:05

a což tahle... ta už je na papíře


Mno, tahle mě dráždí spíš kompozičně. Ale to může být aj plus. Čím dál tím víc mě přijde, že to chce fakt vidět fotky.


tak to můžeme napravit na sraze :)
  • 0

#90 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 17:30:55

Kdo uhádne, co to je?
Vložený obrázek

jsem zvědav. Ještě pošlu pár hádanek


u abstraktní fotografie se přeci neptáme na to, co to je. Ta fotografie je prostě taková a je to!!! :)
  • 0

#91 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 8 červenec 2010 - 17:35:38

dovolím si vytáhnout jednu prostou z archivu, se zvědavostí na vaše názory:
Vložený obrázek

Todle me vazne zaujalo, libi se mi to, ta atmosfera je tam! Pekne by ladila do serie...
  • 0

#92 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 8 červenec 2010 - 17:49:18

A ja si nemyslim, ze je pro posouzeni urcitych veci vzdy treba videt fotku "nazivo" na papire.
Tonalita je samozrejme problem. Malokdo z nas ma kalibrovany monitor. Stejne tak fotka utrpi kompresi atd. ale stejne si porad myslim, ze pro zakladni posouzeni ubohy sken, at uz negativu nebo pozitivu, staci. Problemy pri skenovani, respektive pri konecnem zpodobnovani na monitoru, mi prijdou u obojiho podobne.

Jizda na motorce se mi libi velmi. Vyborne je, ze se klucina kreni a kouka do objektivu.

U andela chapu zamer, ale nejak me to neoslovilo.

Shrabovak na seno (ci to je) mi prijde nejak moc "natesno", kompozicne mi to nesedi.


Kdyz ja stejne nejradsi fotim zviratka.


Vložený obrázek
  • 0

#93 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 8 červenec 2010 - 18:39:12

dobrá kočkofotka .)
  • 0

#94 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 19:44:00

Todle me vazne zaujalo, libi se mi to, ta atmosfera je tam! Pekne by ladila do serie...

:)
můžeš nahlédnout, k té atmosféře to možná něco napoví
  • 0

#95 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 červenec 2010 - 19:48:52

Moc zajímavá je ta s padlym plotem a stromem!
  • 0

#96 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 8 červenec 2010 - 20:41:52

2 Jirinol: to je poměrně dost koukatelný. sice je 20mm na tohle zrovna dost divoký ohniště a na většině fotek si perspektiva dělá absolutně cokoli, co se jí namane, ale s výjimkou tý na vejšku se na to dokonce i dá koukat. tonálně je to poměrně příjemný taky. vlastně mi to přijde jako zatim nejlepší fotky, co sem v tomhle vláknu viděl.
  • 0

#97 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 20:53:24

sice je 20mm na tohle zrovna dost divoký ohniště a na většině fotek si perspektiva dělá absolutně cokoli, co se jí namane, ale s výjimkou tý na vejšku se na to dokonce i dá koukat.

jsem moc rád, že co člověk, to vlastní názor, u každého poněkud odlišný.
p.s.
kdybych v době, kdy jsem to nacvakal, sdílel názory většiny, tak zrovna ta na výšku by nevisela ve výstavní kolekci jedné soutěže už v r.77, a neslyšel bych u ní dost ostré výměny názorů, jestli je fakt tak dobrá nebo tak špatná.
a kupodivu - ta s tím padlým stropem byla tehdy určena do koše, dnes se někomu líbí.
s ostatním souhlasím, nakonec: když se nepochválím sám, kdo to za mě udělá? :lol: :wink:
  • 0

#98 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 21:00:06

a ještě než znaven z roboty a vedra půjdu hají, tak vám předhodím ještě jeden pouliční portrét. Není zas tak moc starý, bylo to večer 17.listopadu, v den 20. výročí dne, který nám všem ve svém důsledku umožnil dnes čím fotit, na co fotit, a hlavně volně se pohybovat kde a kdy chceme a fotit co chceme.
I přesto jsou i dnes chvíle, které se za prachy koupit nedají....

Vložený obrázek

Pozn.: Odpusťte mi, prosím, poněkud patetický proslov v úvodu.
  • 0

#99 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 8 červenec 2010 - 21:28:31

Pro me z toho stejne celkem cni ten kluk na motorce. A kun se mi libi, ikdyz je rezany (ne?) a tim se mi od zbytku tak nejak odlisuje.
Kdyz ja mam rad fotky, kde je neco ziveho ve smyslu zvire, clovek, hmyzak..
A fotky na vysku ve formatu 3:2 jsou pro me malokdy zkousnutelne :wink: Ale ruku na srdce. Kazdy si obcas nejakou strihne :lol:
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 červenec 2010 - 21:40:48

Jirinol:
Ta serie na flickru se mi vazne libi. Moc pekne. :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních