Přejít na obsah


Fotka

Autorská fotografie, fotografování, vážněji braná témata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
267 odpovědí na toto téma

#101 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 červenec 2010 - 21:47:50

ano ano, plot znám z výstavy a už tam jsem ho obdivoval.
  • 0

#102 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 červenec 2010 - 08:45:07

Vložený obrázek
Jeden z mála záběrů, kdy se mi synátor nesápe po foťáku. :lol:) Mašinky ho zajímají víc.

Minolta Dynax, Fomapan 400, R09, 1:50, 11 minut, scan z papíru
  • 0

#103 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 červenec 2010 - 09:12:32

Jeden z mála záběrů, kdy se mi synátor nesápe po foťáku. :lol:) Mašinky ho zajímají víc.

Minolta Dynax, Fomapan 400, R09, 1:50, 11 minut, scan z papíru


tak tahle fotka se mi libí, pěkně vystižený výraz zájmu nebo údivu.
  • 0

#104 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2010 - 09:55:46

i mně se velmi líbí: bezprostřední, fotka plná emocí a zaujetí v okamžiku, kompozičně bez vady.
  • 0

#105 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 červenec 2010 - 10:00:17

i mně se velmi líbí: bezprostřední, fotka plná emocí a zaujetí v okamžiku, kompozičně bez vady.

děkuji
  • 0

#106 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2010 - 10:34:37

děkuji


Nebudeme si tu děkovat a vzájemně se drbat na zádech, nejsme na Photoextractu :lol:
  • 0

#107 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 červenec 2010 - 10:47:03

Nešlo by manzělku více nadržet? (tak to zní hodně blbě) Je totiž hodně zřetelná a tahá mi oči od hlavního tématu, navíc má nešťastně zavřené oči.. Takže je to velmi rušivý element.

Toť můj osobní názor. Komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí.
  • 0

#108 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 červenec 2010 - 10:54:01

Vložený obrázek

tak a do mne:)
  • 0

#109 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 9 červenec 2010 - 10:54:46

Kolegové,jest zde někdo,kdo fotí také zátiší,cítím se mezi snímky portrétů nějaký osamocený,skoro až úchylný. Také mi zde scházejí snímky starých vazounů,zakladatelů a starších činovníků,rád bych se od nich něčeho naučil. U snímku "vchod do kostela" bych rád od vás,kolegové napříč úměleckým spektrem věděl,zda-li jsem se nezbláznil,když jsem tu trubku dole vybarvil žlutě :wink: . Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#110 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:01:52

[quote][quote name="Tilberien]
děkuji[/quote]

Nebudeme si tu děkovat a vzájemně se drbat na zádech, nejsme na Photoextractu :wink:[/quote]
Jen, že jsi mi při pátku hodně zvednul náladu.:)
  • 0

#111 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:06:15

berraneck: Barevne prijemne, ale vadi mi, ze nejsou ostri oba...oci mi utikaji na toho druheho a ten je neostry :wink:
  • 0

#112 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:14:54

U snímku "vchod do kostela" bych rád od vás,kolegové napříč úměleckým spektrem věděl,zda-li jsem se nezbláznil,když jsem tu trubku dole vybarvil žlutě :) .


Zbláznil. Už to nedělej! :wink:
  • 0

#113 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:21:14

nezbláznil,když jsem tu trubku dole vybarvil žlutě :) .

Necítím se hoden, to hodnotit :wink: , jen mě osobně ta trubka trošku ruší.
  • 0

#114 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:22:03

Toť můj osobní názor. Komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí.

taky názor :wink: :)
  • 0

#115 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:26:01

Nešlo by manzělku více nadržet? ... Takže je to velmi rušivý element.

Já jí to vyřídím :wink: :) :D
  • 0

#116 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:28:52

berraneck: Barevne prijemne, ale vadi mi, ze nejsou ostri oba...oci mi utikaji na toho druheho a ten je neostry :wink:

za sebe dopovím:
a ta neostrost mi odrazí pohled zpět na oči a papulu toho malého a na tu ruku na rameni, která mi říká, že tihle bráchové drží vždy pospolu. +++
  • 0

#117 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 červenec 2010 - 11:29:48

Nešlo by manzělku více nadržet? ... Takže je to velmi rušivý element.

Já jí to vyřídím :wink: :) :D


Však proč nevytrhnout věci z kontextu :) :(
  • 0

#118 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červenec 2010 - 15:25:08

berraneck & dva vopálený kluci... no.. já bych lidi z podhledu nefotil, většinou to nepůsobí dobře.

a sokolíkovy sochy... no. asi by bylo dobrý se nejprve rozhodnout, jestli zachytit efekt a nebo hmotu. páč takhle dohromady se to na tý fotce nepříjemně tluče... druhá fotka mi vyloženě nic neříká (kompoziční cvičení?) a vchod do kostela je teda ještě větší úlet. to holt nemůžu brát vážně .)
  • 0

#119 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 9 červenec 2010 - 16:11:25

Ahoj Lukáši Kožešníku, spolkl jsem hořkou pilulku,kterou si mi naservíroval :) ,fuj,to bylo nepříjemný na mou samolibost :wink: !
  • 0

#120 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 červenec 2010 - 16:25:20

No, hodně souhlasím s Lukášem. Ohledně soch určitě. Tu druhou, no nemyslím (IMHO) že je špatná. Možná to chtělo trošku zajímavější světlo. Ale jo, líbí.
No třetí mě přijde dost katastrofická. Normálně bych psal něco o selektivním odbarvení. Tady spíš opačně..... Jak je to obarveno? Přijde mi, že digitálně. Možná, že akvarel bych "zkousnul", ale stejně mě ta fotka přijde plochá.
  • 0

#121 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červenec 2010 - 16:42:12

já to nemyslim nijak zle a ani osobně a doufám, že to tak nevyznělo. dneska je těžký nafotit něco alespoň trochu novýho v oblasti podobnejch zátiší (všimnul jsem si, že už tady něco takovýho párkrát bylo) aby to nevypadalo jenom jako fotografická legrácka nebo kompoziční cvičení.
je potřeba mít dokonale dotahnutou tonalitu celku a asi je i potřeba mít něčim zajímavej objekt.
v cyklu The Masters of Photography od BBC měl hezký snímky studiovýho charakteru různejch přírodních předmětu Andreas Feininger, překvapivě hodně z těch fotek působilo poměrně moderně, svěže.
doporučuju shlédnout () !
  • 0

#122 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 9 červenec 2010 - 18:18:00

Klucí,moc vám děkuji za podměty,které mi pomáhají růst ! Ještě pár poznámek k té mé hrůze - trubce. Původní má vize ohledně tohohle snímku byla zachytit symbolicky jak hmotný bordel a starosti nám zatarasily cestu k duchovnu - to je ten vstup do kostela. Tu trubku jsem vybarvil žlutým fixem( :wink: ),abych tak podtrhl kýčovitou záplavu různých plastů,které nás obklopují,nic jiného jsem nekoloroval. Jak jsem ale zjistil,pojal jsem to asi pěkně blbě,když to vyvolalo takovou tsunami :) Budu faktiš přemýšlet,kde jsem udělal chybu a jak bych to mohl opravit - tedy jestli to půjde... Ještě jednou díky (a skuste mne alespoň jednou v budoucnu pochválit -dělá mi to móóóc dobře !) :D
  • 0

#123 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 9 červenec 2010 - 18:59:56

Sokolíku, ty zátiší jsou příjemný. Ale ten vchod do kostela je výborný. Ta žlutá trubka vytrhuje z letargie zašlých časů a vrhá nás do reality. Kde už není boha. Jen prázdné budovy kostelů. Církev která se již vyčerpala a nemá sílu být mravní oporou ... sama hříšná a tudíž neví kudy kam. "Nikdo" ji nenaslouchá. Lidé se klaní jeným bohům.
  • 0

#124 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 červenec 2010 - 06:43:00

Sokolík: Ta vybarvaná trubka mi příjde jako zajímavý nápad.Bez ní by mi fotka připadala dost všední.
  • 0

#125 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červenec 2010 - 08:31:18

nevidím tu žádný knajpstrýt, tak tady mám jednu ze svatebního odpoledne franty a věry
vím ta ruka, ale jinak mám ten obrázek celkem rád
Vložený obrázek
  • 0

#126 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 10 červenec 2010 - 09:40:14

Mě přijde moc milá :D. Nutíé člověka se trochu zamyslet :D, proč do toho paňáka leje tu minerálku, co jí na to asi tak vzápětí odpoví?

No a v neposlední řadě musím smeknout nad kvalitou provedení :D
  • 0

#127 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červenec 2010 - 09:50:24

...proč do toho paňáka leje tu minerálku, co jí na to asi tak vzápětí odpoví?

Girmy, možná bys měl nějaký čas strávit na východním slovensku s rusíny, abys věděl, co je velká vodka a malá vodka :D
  • 0

#128 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 10 červenec 2010 - 09:57:31

Aj, tak tě se projevil můj duh/neduh abstinentsví :D...
Největší průser je, že na konci srpna chci na UA a chci tak začít klábosit i s nějakejma místníma, asi se během tý doby budu muset naučit pít :D.

Já si dovolim dát zase něco malinko.

Vložený obrázek

Ještě mi zbejvaj nazvětšovat dvě fotky, aby byla série kompletní. Zbytek fotek http://girmy.rajce.i...Klasicka_fotka/
Je to focený panem400@1600, můj prní pokus o pushnutí. Ale stejně jsem někde nedkázal zkrotit ty přílišný kontrasty od světel led obrazovky a tmy. A koupaný je to v rodinalu 1+100, 2h po hodině čerstvá vývojka.
  • 0

#129 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 červenec 2010 - 10:01:31

.. proč do toho paňáka leje tu minerálku,
...

je to příprava na přípitek "pro fotografa" ovšem o ten okamžik ťuknutí mi nešlo, inicioval jsem to kvůli té "přípravě" kdy bylo nutné dát něco dohromady ze zbytků na stole a dvojice si mě nevšímala
  • 0

#130 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červenec 2010 - 11:32:11

Šneku? co ty tady? já myslel, že už dýcháš zdravý horský vzduch :D :D
  • 0

#131 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červenec 2010 - 11:46:10

v Praze mě to dnes neskonale sštve. Sbalím si bágl s foťákem a jedu na Znojem, jestlipak potkám nějakou z dávno známých tváří? :

Vložený obrázek
  • 0

#132 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 červenec 2010 - 11:48:12

Šneku? co ty tady? já myslel, že už dýcháš zdravý horský vzduch :D :D


Přesun směr hory nastane dnes v pozdním odpoledni. Teď ještě užívám zdravého vzduchu na Vysočině! :D
  • 0

#133 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 10 červenec 2010 - 12:21:23

Jo zapomněl jsem dodat, jen do mě :D. K těm fotkám z finále MS hokeje
  • 0

#134 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 červenec 2010 - 15:16:39

Sokolíku, ty zátiší jsou příjemný. Ale ten vchod do kostela je výborný. Ta žlutá trubka vytrhuje z letargie zašlých časů a vrhá nás do reality. Kde už není boha. Jen prázdné budovy kostelů. Církev která se již vyčerpala a nemá sílu být mravní oporou ... sama hříšná a tudíž neví kudy kam. "Nikdo" ji nenaslouchá. Lidé se klaní jeným bohům.


Sam tady obcas dost plkam, ale krom toho, ze to je jak prevzate z nejakych levicackych novin(coz jsou dneska vsechny), jak to souvisi s tematem prosim? Nechci vyvolavat konflikt nebo plnit vlakno, ktere ma zustat ciste, zbytecnostmi, jen se ptam. Vzdyt to je takove mluveni pro mluveni. Proste je to cizi prvek na docela peknem snimku, ale kdyz si vymyslime duvod, hned je to objevne. A ted se do mne pustte...
  • 0

#135 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 červenec 2010 - 15:22:32

Jinak k tomu vymysleni duvodu - sam miste porizeni nic nevim, ale mohl bych si doplnit: Snimek pripraveneho nacini pred vchodem do kostela pred rekonstrukci je krasnou alegorii dnesni cirkve, cirkve oslabene, sesle, ale bojujici a sebe zevnitr obnovujici.

A ted se vsichni zamyslete, jestli neco takoveho na tom snimku je. Ja si myslim, ze neni. Stejne jako tam neni to, co napsal sokolik. Snad jsem to napsal tak, ze me vsichni pochopi. A to neni pouze tento snimek. Ano, je pravda, ze kazdy muzeme a vlastne musime ve stejnem snimku videt neco jineho. Jen se snazme byt uprimni a duchaplni a vychazejme z toho, co na snimku je, ne z toho, co bychom tam chteli mit. Sam se obcas teto chby dopoustim, i proto na ni upozornuji. A plati to pro kazdy snimek.
  • 0

#136 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 červenec 2010 - 15:24:25

Opravuji se - co napsal David.
  • 0

#137 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 10 červenec 2010 - 16:21:19

(...) z nejakych levicackych novin(coz jsou dneska vsechny)


a to seš si jistej, jo?
ehm...


jinak je samozřejmě potěšující, že se snažíš "kritiku" udržet v mezích reality, nicméně i to, co se provádí tady, má do skutečný kritiky na hony daleko. a přitom subjektivita pohledu jednotlivejch komentujících má zkušenýmu autorovi možnost předat mnohem víc, než napůl slepá rádoby_kritika.

snad to nevyzní nijak urážlivě.
  • 0

#138 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 červenec 2010 - 16:34:56

Ma kritika nebyla napul slepa, byla slusna. Co si myslim jsem konecne rozvedl vice nez ty ve sve reakci. Uznavam, ze to byla vice obecna kritika jine kritiky a kritickych postupu pri hodnoceni snimku(s naprosto otevrenym priznanim, ze se stejnych chyb rovnez mnohdy dopoustim, ale uvedomuji si to a snazim se s tim neco delat). Vyznam subjektivity hodnoceni nezpochybnuji, ale je trba se snazit o trvale zapojeni rozumu.

Ovsem co se tyce nejake urazky - neurazil jsem se a doufam, ze jsem ja neurazil tebe. Vse jsem napsal s nejlepsimi umysly, sam stojim o to, aby kritika byla hodnotna, jestli se nekdy odvazim dat sem nejaky svuj vytvor. Snad si porozumime...
  • 0

#139 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 10 červenec 2010 - 16:56:42

mě spíš jde o to, že kritika, jakožto opravdu _kritika_, většinou znamená, že kritik bude určitou dobu věnovat studiu autorova díla jako celku (tzn. všeho dalšího, co už nafotil, publikoval), a potom bude posuzovat konkrétní fotku nejen z pohledu jejího izolovaného obsahu, porovnávat její formální/obsahovou stránku s jinými známými díly jiných autorů u nichž se již předpokládá, že mají nějakou kvalitu, ale i srovnávat tuto konkrétní fotku ve vztahu ke zbytku autorovi tvorby. ono se to nezdá, ale za kvalitní a opravdu fundovanou kritiku se těžce platí, a většinou svým rozsahem přesahuje i několik tiskopisných stran A4.

vše, co si tu sdělujeme navzájem, je prostě jenom rychlej úsudek založenej především na konfrontaci toho, co je nám předhozeno s tím, co jsem již dříve viděli.

p.s.: s tou šíleností a hledáním obsahu tam, kde není /či vznikl omylem a tedy nemá právo být považován za autorem zamýšlený obsah/ s tebou, samozřejmě souhlasím.
  • 0

#140 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 10 červenec 2010 - 17:37:31

Snimek pripraveneho nacini pred vchodem do kostela pred rekonstrukci je krasnou alegorii dnesni cirkve...


Ještě několik čistě technických poznámek bych k tomu mohl říci : tento bordel,který se,alespoň hodně přes rok válel před tím vchodem opravdu nebyl materiál připravený pro rekonstrukci,ale skutečná změť odpadu,který jsem ani nevyfotil v jeho celku,neb jsem si blbec nevzal sebou širokej objektiv. Ale jak jsem již doznal : musel jsem někde spáchat asi chybu,protože ta moje myšlenka,se kterou jsem k tomu motivu od začátku přistupoval - to mi prosím věřte,se z toho mojí vinnou nějak vypařila - já fakt nevím,protože se neumím podívat na své snímky dost kriticky,což je chyba,vím,proto jsem to sem šoupl,abych viděl reakce,které mi pomůžou jít dál.
Ploci,vypadá to,jak mi to můj oslí rozum říká,že si věřící,jestli ano,nebylo to myšleno proti věřícím,sám jsem jeden z nich,ale hoši pozor,jakmile se začínají probírat tyhle věci,včetně politiky,bejvá konflikt mezi lidmi už za rohem,pro někoho to můžou být hodně osobní,citlivý témata.
  • 0

#141 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 10 červenec 2010 - 19:14:26

Nuz uz dlhsi cas sledujem tuto diskusiu a az doteraz som si povedal ze sa nezapojim... Setril som si komentare k inym fotkam az kym sem budem nieco vesat sam.
Zaujimalo by ma co si myslite o jednom mojom zabere s dnesneho dna... Bohuzial este sa mi nepodarilo urobyt zvatseninu s ktorou by som bol ci i len trochu spokojny (dufam ze to raz pride!) a tak je mojou moznostou jedinou ako sa podelit s fotkami skenovanie negativu.
Tuna je ten zaber s dnesneho dna:
Vložený obrázek
Cosi mi na tom nesedi a velmi sa mi pozdava napad ze by som od niekoho s vas dostal kritikuna tento zaber...
Pridavam este 2 "portretiky" mojej mamy ked sa nam tu tak rozmohly:
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Kritika je tiez samozrejme vitana...
Vsetky 3 fotky su tak ako vysli zo skenera ziadne upravy...

Jirinol: Tvoje fotky sa mi pacili od momentu co som objavil tvoj flickr! Su podla mna osobite a takmer kazda s nich ma svoje kuzlo!
Jedna s mojich oblubenych je ta s tou (?)bezdomovkynou fotena na P4 tusim. Paci, paci!
Tilberien:Ten portret synatora je vyborny! Hned ako som ho videl som si povedal ze ta manzelka sa mi tam prave hodi. Bez tych zatvorenych oci a "bledosti" by to bolo prilis ciste.
Sokolik:Velmi sa mi pacia tvoje zatisia! Neviem ako to mam povedat ale asi najskor tak ze su uplne ine ako sa mi pacievaju a ake robym ale to ma na nich prave bavy...
Dakujem
S.
  • 0

#142 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 10 červenec 2010 - 19:30:02

v té první něco je, ostatní jsou prázdné a technická stránka naprosto hrozná... znovu a lépe:)
  • 0

#143 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 10 červenec 2010 - 22:18:02

Kritika....chlapci, víte jak je těžké kritizovat? Umět dělat dobrou kritiku je stejné umění jako dělat dobrou fotografii. Kdo to tady ruku, na srdce dopravdy umí....že nevystavuje v zahraničí :-)
Ti největší fotografové cítí, že nejsou fundovaní kritizovat. Ale nám to panečku jde :lol:

Jedno je jisté....když někomu stále vtloukáš do hlavy, že je blbec...blbcem se cítí.

Kritika by měla být povzbuzující, ukazovat cestu...ne ukazovat na koš kam vše patří. Měla by ukazovat východisko a poukazovat na dobré stránky. Většinou tak, že nedobré fotografie ani nezaslouží hodnocení.
Ale to je asi lepší při posezení a posuzování více prací autora najednou.

Takhle se to strhne ve virtuální rvačku :-D

Podle mě v mezích naší amatérské kritiky, nechceme-li na někom spáchat masakr ve vývoji, by jsme měli být zdrženlivý.
Nováčka různé názory zmatou a ten kdo si jde za svým, tak si svou cestu najde. A kdo na to nemá, tomu nepomůže ani svěcená voda.

Pro Plociho: byl jsem levičák...ortodoxní komunista, nadšený pionýr a vlažný svazák....ale nyní jsem umírněný pravičák :-(
  • 0

#144 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 10 červenec 2010 - 22:30:45

Jirinole, teda ty "Mexičanky" jsou báječné. To je akce, děj a super dokument. Doba tomu dala punc. Vidím, že si jedeš stále to své a děláš dobře. Dnešní reportáž se zdá nezajímavá...to vidíme na očích stále. Ale tady je vidět jak ty tvé fotografi zrají jako víno.
  • 0

#145 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 10 červenec 2010 - 22:35:37

Myslel jsem si, že Pavel zakládal tohle téma proto, abychom diskutovali o námětech, stylem, takhle bych to fotil já. Myslel jsem si , že sem taky dám nějakou fotku, ale po té co jsem jí protáhl skenerem- obyčejným a zkvil na 80 kB, nenašel jsem odvahu. Chápu prohlášení- nic mi to neříká, neoslovuje mne to, ale slova jako hrůza, ty sem nepatří. Mně se občas poštěstí, že musím fotit hrůzu, a to nikomu nepřeji. Bohužel Vám to tady nemůžu ukázat. Kritika by podle mně měla znít- hej kámo tohle šikmý světlo je hotová katastrofa. Koukni co ti to udělalo s tou bradou a vráskama na čele tvý paní. Zkus příště použít odraznou desku, aby jsi to zjemnil. No to jsem se ale rozkecal. Sorry.
  • 0

#146 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 červenec 2010 - 05:39:17

včera se mi povedlo konečně trochu slušně nazvětšovat jednu starší fotku (2009, Opava), ačkoli by to chtělo ještě vytáhnout kontrast na pár místech, kde se mi to tonálně slejvá... ale na to už nebyla nálada :-(

Vložený obrázek
sken celý zvětšeniny na 17,8 x 24,0 cm adox mcp 312

add panpriatel: bohužel mi to nějak nic neříká. u první fotky mi nějak námět sám o sobě nepřijde bejt dost silnej na to, aby stál za to ho fotit, zbytek mi nepřijde moc šikovně zabranej - mám z toho pocit nepříjemně těsnejch ořezů a příliš dlouhýho skla. u "rodinný" fotografie mi vyhovuje spíš dokumentárnější přístup. a nebo to pak chce mít velmi pečlivě připravenou, zkomponovanou a dokonale uhlazenou scénu. a pohlídat si světlo, aby na fotce nedělalo nějakou nechtěnou neplechu.
každopádně mamky se fotit musej, o tom žádná .)
// já sám si u hodně fotek i po čtvrt roce od vyfocení nebejvám vůbec jistej, jestli jsou ok a nebo patřej do koše, holt to chce časovej odstup //

add David: sem nějakej čas zastával silně neo-liberální názory, než mi došlo, že to tak dál nejde a systém by to pohřbilo...

add Jirinol a ženy na ulici... ten záběr má hned 2 zásadní formální nedostatky co se týká ořezu, zadruhý je to nějak šíleně kontrastní a zrnitý (což určitě nemuselo bejt), a navíc mi to celý přije nějak moc natlačený napravo, kde bych očekával více místa. nicméně - oceňuju, že se tam něco děje a nutí mě to docela dlouho uvažovat o tom, co se děje.

brlb .)
  • 0

#147 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 11 červenec 2010 - 10:16:37

Zde jedno kompoziční cvičení :-( ,k laskavému posouzení ctěného obecenstva fotografického ! Veškeré podněty velmi vítány ! Vložený obrázek
  • 0

#148 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 červenec 2010 - 10:54:55

berraneck:Aj napriek tomu ze si si nasiel cas na strucne zhrnutie by ma velmi potesilo keby si to aspon trosku rozviedol... Nechcem vyzerat ako uplny idiot ale velmi by ma potesilo keby si mi mohol povedat nieco viac k technickej stranke tychto fotografii.
Lukas_87: Dal som ich sem pre to ze sa mi vsetky 3 nejako nezdali a zaujimalo ma co si o nich myslite. V kazdom pripade dakujem za pripomienky!
S.
  • 0

#149 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:55:38

mě spíš jde o to, že kritika, jakožto opravdu _kritika_, většinou znamená, že kritik bude určitou dobu věnovat studiu autorova díla jako celku (tzn. všeho dalšího, co už nafotil, publikoval), a potom bude posuzovat konkrétní fotku nejen z pohledu jejího izolovaného obsahu, porovnávat její formální/obsahovou stránku s jinými známými díly jiných autorů u nichž se již předpokládá, že mají nějakou kvalitu, ale i srovnávat tuto konkrétní fotku ve vztahu ke zbytku autorovi tvorby. ono se to nezdá, ale za kvalitní a opravdu fundovanou kritiku se těžce platí, a většinou svým rozsahem přesahuje i několik tiskopisných stran A4.

vše, co si tu sdělujeme navzájem, je prostě jenom rychlej úsudek založenej především na konfrontaci toho, co je nám předhozeno s tím, co jsem již dříve viděli.

p.s.: s tou šíleností a hledáním obsahu tam, kde není /či vznikl omylem a tedy nemá právo být považován za autorem zamýšlený obsah/ s tebou, samozřejmě souhlasím.


V teto forme s tebou naprosto souhlasim. Proste jsme se na pocatku nepochopili...
  • 0

#150 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 červenec 2010 - 17:59:14

Snimek pripraveneho nacini pred vchodem do kostela pred rekonstrukci je krasnou alegorii dnesni cirkve...


Ještě několik čistě technických poznámek bych k tomu mohl říci : tento bordel,který se,alespoň hodně přes rok válel před tím vchodem opravdu nebyl materiál připravený pro rekonstrukci,ale skutečná změť odpadu,který jsem ani nevyfotil v jeho celku,neb jsem si blbec nevzal sebou širokej objektiv. Ale jak jsem již doznal : musel jsem někde spáchat asi chybu,protože ta moje myšlenka,se kterou jsem k tomu motivu od začátku přistupoval - to mi prosím věřte,se z toho mojí vinnou nějak vypařila - já fakt nevím,protože se neumím podívat na své snímky dost kriticky,což je chyba,vím,proto jsem to sem šoupl,abych viděl reakce,které mi pomůžou jít dál.
Ploci,vypadá to,jak mi to můj oslí rozum říká,že si věřící,jestli ano,nebylo to myšleno proti věřícím,sám jsem jeden z nich,ale hoši pozor,jakmile se začínají probírat tyhle věci,včetně politiky,bejvá konflikt mezi lidmi už za rohem,pro někoho to můžou být hodně osobní,citlivý témata.


V pohode, ja jsem si nic takoveho nemyslel. Proti tvemu snimku jsem vubec nic nemel, vlastne jsem na nej nemohl mit nazor, protoze jsem neznal situaci. Reagoval jsem na Davidovu poznamku, ktera byla ponekud mimo misu. Domnivam se ale, ze se nam snad nakonec podarilo klicici konflikt ukoncit prostym vysvetlenim, aniz by kvuli tomu nekdo nejak trpel, coz je potesujici :-(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních