Přejít na obsah


Dobrý den, jmenuji se...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#201 vafo

vafo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 srpen 2012 - 10:51:04

Ahoj špatný nápad to není já zrovna hledám kam bych umístil dotaz tak ho dám TU
jinak jsem František--- a do temné komory po delší pauze zase hodlám vstoupit teď zrovna dokončuji nátěry a malování instalaci přístroju v místnosti kde budu mít malý fotoateliér a fotokomoru-
A dotaz
Je tu někdo z okolí Dvora Králového --společné focení a předávání zkušeností-- obojího pohlaví
pište na
hochval@mkinet.cz

Dík Valeš.
  • 0

#202 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 26 srpen 2012 - 15:36:43

Ahoj, jmenuju se Michal Hantl a jsem z Ostravy.
Od prosince 2011 fotím na digitál a po návštěvě kamrlíku pana Vavříka jsem se zamiloval a pořídil jsem si Kiev 88.

Na digitál i analog zatím fotím různě, co se mi líbí a pak se znažím zjistit, co se mi na mých fotkách líbí a co ne.

Občas se v Ostravě účastním fotoprocházek a focení je pro mě koníček.

Nedávno jsem dofotil svůj první svitek a chci si zkusit ho vyvolat.
Proto jsem se vlastně registroval, abych poprosil o radu a nezvoral to :)
  • 0

#203 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:58:02

Tak Tě zdravím z Rožnova p.R.,ať se daří,Kamrlík je nej obchod v Ostravě! Hodně štěstí s klasikou-návody tady určitě najdeš...Zdraví Tě Mamiyák z Rožnova!
  • 0

#204 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:04:27

Dobrý večer.Jmenuji se Boleslav Balicki a jsem z Havířova na Temnou chodím již nějaký ten pátek,řekl bych jen tak na "čumendu".Doufám,že letos mi konečně čas dovolí přetransportovat otcův Magnifax II a zkusit foto z čb kinofilmu.Na vyvolávání si zatím sám netroufnu ačkoli jsme s otcem kdysi doma dělali celý proces.Pro materiál a rozumy hodlám více navštěvovat Kamrlík pana Vavříka.
  • 0

#205 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 srpen 2012 - 19:25:31

vítej a držím palce.
  • 0

#206 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 listopad 2012 - 21:12:39

Ahojte, volam sa Juraj a dnes som vyvolal svoj prvy CB film :-P Musim sa pochvalit. K foteniu som sa dostal cca pred 10rokmi.Bol to prvy tikital kompakt na take tie dokumentacne fotky tipu tu som bol. Pouzivany sporadicky. Potom to dlho trvalo a zistil som ze ma to taha k zrkadlovke a hrat sa s hlbkou ostrosti a podobne. K analogu som sa dostal oklukou ale som tu :cool: Prva zrkadlovka bola kinofilmova canon eos 1000, foto robene v labe+scan, potom prisla era tikitalu, ale nejako to nebolo ono, vzdy mi tam nieco chybalo. No tikital este mam :cool: . Teraz fotim na Lubitela 166b a nedavno som sa dostal k Flexarete IV, film uz zalozeny.
Dalsie plany -pozitivny proces.
Este sa chcem podakovat kolegovi z tohto fora feromarcin - vdaka za rady.
Zabudol by som, pochadzam z Presova.
  • 4

#207 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 listopad 2012 - 21:33:38

Ahoj, to je bezva že přijde někdo nový...
  • 0

#208 struans

struans

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 listopad 2012 - 21:36:26

Ahoj, to je bezva že přijde někdo nový...

dakujem
  • 0

#209 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 25 listopad 2012 - 00:22:48

Struans, Ďakujem, rád poradím, pokiaľ viem, ako, ale zároveň sa chcem poďakovať tunajším kolegom, ktorí majú väčšie a dlhšie skúsenosti za to, že sme sa tu všetci veľa naučili.

Ako tak pozerám, tak ja som sa ešte nepredstavil tiež :D

Volám sa Fero a bývam pri Prešove. Fotografovanie bolo u nás dedičné - fotografoval otec, môj starší brat a vo veku asi 11 - 12 rokov som začal aj ja. Dodnes si pamätám nákup dvoch Fomapanov 100 za 60 Sk do Pioniera, ktorý som našiel kdesi doma. Neskôr som si kúpil kompakt od Minolty, lebo na zrkadlovku som rozhodne nemal. Fotografie som od začiatku spracúval sám a musím priznať, že výsledky boli veľmi kolísavé. Jednak napriek fotografickej rodine si na moje pokusy nikto nenašiel čas a jednak zvyčajne som nakupoval preexpírovaný materiál, pretože na nový nebolo peňazí. Stále to však bola doba, keď univerzálna vývojka stála 20 korún a Fomatol P na 2,5 litra stál asi 40. Po niekoľkých rokoch som musel fotografovanie hlavne z nedostatku času obmedziť. Okolo roku 2003 som si však kúpil svoj prvý (a posledný) digitál. V podstate šlo o webovú kameru, do ktorej sa zmestilo 26 snímkov vo "vysokej" kvalite 1,3 Mpx... Prirodzene sa mi výsledky nepáčili a na určité obdobie som na fotografiu aj zanevrel. Od začiatku ma však lákal veľký sen - vyvolať si vlastnoručne farebnú fotografiu. Mal som preštudované množstvo literatúry, ale žiaden obchod vtedy nemal záujem dodávať farebný papier a chémiu, hoci napr. KODAK v tom čase predával aj formátovaný papier už vo formáte 13x18. Obchodníci sa báli o zisk. Dnes aj dnes sa to stáva a je to trochu komické, keď sa chcete dohodnúť kúpiť jednu rolu papiera z minilabu a šéf sa začne vyhovárať na emulzné čísla, dokonca v Košiciach jeden predavač začal afektovať, či som normálny kúpiť rolu na 3000 fotiek. Napriek tomu som nakoniec všetok materiál a vybavenie dal dokopy a mohol si tak splniť svoj sen.
Medzitým som zohnal aj veľmi slušnú zrkadlovku Minolta Dynax 505 a starý dobrý Flexaret V. Skôr sa však považujem za laboranta, ako za fotografa. Chemickým postupom a predpisom sa totiž dá naučiť, ale byť fotografom, to si už vyžaduje osobnosť ;)
  • 0

#210 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 březen 2013 - 08:46:22

Dobrý den, jmenuji se Petr Pokorný a jsem z Kladna. Fotografii se věnuji amatérsky od dětství. Prvním přístrojem, který jsem držel v ruce byla Corina z Druopty Praha. Důležitým mezníkem mého fotografického života se stal v r. 2002 nákup mého prvního DF. Z digitální fotografie jsem se už nevymanil a fotím tak stále. Zhruba před dvěma lety mě touha po experimentu zatáhla zpět do temné komory a já nějak zjistil, že ono čekání co z toho vlastně vyleze má taky něco do sebe. A tak si čas od času potmě hraju :cool:
  • 2

#211 JanP

JanP

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationSlaný
Reputace: 27

Publikováno 8 březen 2013 - 16:49:40

Buď zdráv, já jsem ze Slaného, tak to máme kousek :-)
  • 0

#212 DanZavorka

DanZavorka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2013 - 11:53:38

Ahoj (dobrý den mi zní jako na úřadu nebo ve společnosti, kde nemám s ostatními nic společného), jmenuji se Petr a je mi 35. Můj nick je Dan Závorka. Fotím 5 let, z toho 3 a půl intenzivně.
Digitálem. Poslední dva roky na sobě pozoruji zvláštní příznaky. V postprocesu fotky obohacuji škrábanci, prachem, zrnem a čímkoliv, co byť vzdáleně připomíná výsledek analogového focení.
Marně...Tchán, ač nelékař, mi naordinoval lék. Flexaret VI. Cca 18 měsíců se seznamujeme (tchána znám déle), ale první zasunutí se zatim bojím (ani tentokrát nepíši o tchánovi). Jsem rád, že jsem vás našel, ptát se budu až zjistím, že jsem odpovědi nenašel v příspěvcích již napsaných. Prozatím jsem si přišel pro kuráž k tomu, abych myšlenku... je to složitý, nezvládnu to, vypudil z hlavy. Díky, Dan :)
  • 1

#213 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 5 duben 2013 - 12:14:21

Podporuji tě alespoň duševně, nechť se daří dalšímu komorníkovi :)
  • 0

#214 mallp099

mallp099

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
  • Locationbrno
Reputace: 7

Publikováno 6 duben 2013 - 02:30:13

Hola Temnokomornikum..
maminka me učila, že když někam přijdu, mám hlasitě pozdravit abych nebyl za vola. Tedy za vola jsem - pravda je, že už tady nějaký den-noc docházím a okounim... a doteď jsem neměl jaksi důvod a odvahu či co..

Miloš, jsem z Brna, 29 roků jsem na světě a teprve dnes jsem vyvolal svůj první film - a rovnou dva - kino (focenej flexaretou VI po dědovi co mě 20 provokovala a já nevěděl jak na ni) i svitek ( focenej flexaretou Va po Pazderovi z Vodičkovy v Praze (G.A.S.) - původně jsem šel jen pro plastimatku když jsem měl ve čtrvtek cestu kolem, a kterou jsem stejně nakonec sehnal až dnes ráno na Mendláku v Brně).

K věci - zrovna jsem se vykutálel z kópelky pocákané chemijó, zpocené, málem v depresi z kinofilmu komplet zataženyho do kazety, kterou jsem po tmě horkotěžko rozdloubával kombinačkama a poté málem v ještě větší když jsem si polil telefon se stopkama vývojkou a nakonec ... hrozně spokojenej když jsem po tmě nasoukal jakože zkušební svitek (kterej jsem ale samozřejmě nejdřív nafotil) do cívky na první dobrou bez nácviku...

.. nebudu to prodlužovat - Pánové, Dámy.. je to tam..všecko! ... na obou filmech !

.. náhledy z negativů ( no ano - nuly a jedničky prozatím, zvětšovák dorazí příští víkend) vypadají parádně

takže TEĎ, teď už hledám jenom kalíšek a něco do něj ... ony jsou v životě lidském milníky, které si to zaslouží a dnešek byl a je jedním z nich.

dík zasloužilým temnokomorníkům a webu temnakomora.cz!!

kam se hrabe bitner, to se nedá srovnat.
  • 0

#215 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 6 duben 2013 - 12:40:24

Tak Tě tady vítám! Určitě to milník je a já si i po třicetijedna letech pamatuji ten svůj první film...po něm přišly stovky dalších,ale ten první byl první!
  • 0

#216 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 6 duben 2013 - 17:28:41

Pár měsíců jsem to tu nepravidelně "vokukoval", před měsícem se zaregistroval a dnes zjistil existenci vlákna kde se občas i nově příchozí představí.
Sic s jakýms zpožděním, leč přeci ..., mé jméno jest Vašek (přezdívka Rosi je letitá, odvozena z mého dlouhého příjmení), jsem 41 let stár, pocházím z Mostecka avšak již nějakým rokem žiji v Mladé Boleslavi.

S focením jsem začal někdy v pubertě, nějaký ten fotokrožek, černobílé Orwo materiály z východního reichu..., hezké vzpomínky, no, pak přišel konec, prostě jiné zájmy ... . K focení jsem vrátil když jsem zhruba před deseti lety začal cestovat pracovně. O svém volnu jsem chodil ulicemi v různých městech, státech a říkal si, jestli si někdy vzpomenu třeba na to či ono ..., pak přišel první digitál ..., druhý, ..., hm, proč s tak "dokonalým" strojem mám potřebu zaznamenávat nedokonalé a ještě to upravovat a dodávat snímku vinětaci, aberaci, kontrast ...., no, cesta to byla dlouhá, ale dnes můj digitál leží doma ve skříni zatím co dnes jsem na cestě mimo domov měl s sebou starou Flexaretu a Exu s materiálem, který mi zaručí zrno a jiné potřebné/chtěné "nedostatky" ..., těším se domů do komůrky k těm smradům, které jsou pro některé z nás jako magnet a těším se na ten výsledný okamžik, kdy mi oxidy stříbra ukáží svou pravou tvář :o)

(občas si i myslím, že závislost by byl také jeden z možných názvů vztahu jež k cvakání a temnokomornění chováme)

:o)

Dobré světlo všem


Vašek alias Rosi
  • 0

#217 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 7 duben 2013 - 05:31:39

Jo jo,Orwo NP15...to byly časy! A jak se to blbě schánělo! Můj drogista v obchodě Foto-Kino na malém městě mi nechával dva filmy měsíčně-dostal jich deset! Ale mě jako sedmnáctiletému novicovi to stačilo...fotokroužek n.p.Tesla Rožnov mi nic "výtvarného" nedal,jen se tam řešilo která vývojka,kde koupit barevný film,kdo kde sehnal novou Prakticu MTL5,kde sehnat výkřik doby-zoom objektiv atd,atd...Nějaké "výtvarno" se moc nepěstovalo,zato pořadník na fotokomoru ano! Dnes na to člověk jen s pobavením vzpomíná,ale moc se toho zase principielně nezměnilo-ve fotoklubech se vesměs mluví zase jen o zázračných sklech,výtečných snímačích apod...Ale to je jedno-kdo chce "dělat",prostě dělá! A všem novým komorníkům-DOBRÉ SVĚTLO!
  • 1

#218 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 7 duben 2013 - 21:21:30

... Dnes na to člověk jen s pobavením vzpomíná,ale moc se toho zase principielně nezměnilo-ve fotoklubech se vesměs mluví zase jen o zázračných sklech,výtečných snímačích apod...Ale to je jedno-kdo chce "dělat",prostě dělá! ...

Já na tom nic moc k pobavení (tedy alespoň na jaké mi to vyznělo) nevidím. Každý by se měl (se chce?) dopracovat k nějakému vlastnímu stylu a ten se rozhodně nemusí všem líbit. Čili co jiného rozebírat, než technickou stránku věci? Stran té "umělecké" se mi osvědčuje jediné obecně reprodukovatelné pravidlo: Kašlat na všechna pravidla! Dobrá (zajímavá) fotka nemusí přeci splňovat žádná pravidla...
Pardon za OT a dobré světlo všem.
  • 0

#219 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 8 duben 2013 - 12:20:52

V podstatě s tím musím souhlasit,za ta léta co se fotografií zabývám a každý kdo to potom dělá delší dobu,musí zákonitě dojít k podobnému závěru-pokud není primárně zaměřen na fotografování jako "jen" na technického koníčka...
  • 0

#220 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 11 červen 2013 - 12:46:13

Ahoj, jmenuji se Leoš Stehlík, a na TK jsem působil pod anonymní přezdívkou Snek. Fotografickým komunitám jsem mezi 10/2008 - 12/2013 věnoval podstatnou část svého života. Kromě pomoci formování podoby několika komunit, zásobovování fotografů fotomateriálem, jsem od března 2013 rozjel projekt internetového portálu Alternativa, Fotografie, Umění, Kreativita (afuk.cz), a společně s komunitou AFUKu, jejímž hlavním "personálním" zázemím je Bratislavská komora, uspořádal několik výstav v různých koutech ČR.

Od TK a komunit obecně, jsem si potřeboval odpočinout, i proto jsem odtud před půlrokem zmizel.

Jak si představuji své působení zde, nyní už pod vlastní identitou?. Není to žádný nový začátek, spíše pokračování po delší dovolené. Budu mlčícím pozorovatelem. Občas přihodím obrázek do galerie. Sem tam něco prohodím s osmičkáři. Tu a tam hodím do placu pozvánku na některou z akcí, kterou buď organizuji či spoluorganizuji. Sem tam se pokusím o vtip, bude-li čas a nálada.

Tož tak.
  • 5

#221 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 11 červen 2013 - 16:46:21

jéééé, aké milé vlákno :) - tak mám aj ja niečo o sebe?

Aktuálne meno: Eva Vlašičová, pomaly a snáď aj isto 37 r., dobre strelená matka 2 takmer pubertálnych detí, v práci úplne seriózne vedúca výroby v drevopriemysle (študovaný lesník ťažbár/cestár).
Na film som začala fotiť nie preto, že je to moderné, ale preto, že som proste prišla o digitál a objektív, ktorý mi zostal, pasoval na staré telo Canon 3000N. Navyše mi manžel prenechal značnú zásobu filmov, ktoré nestihol v čase rozkvetu klasickej fotografie minúť .... Postupne som sa dostala k ďalším kinofilmovým klasikám (Nikon F80, neskôr Nikon FM3a, Werra I C, Miranda ....). Prvé moje zväčšeniny vznikli vo fotokomore p. Horského v Prahe. Koncom minulého roka som konečne zavítala aj do bratislavskej komunity alchymistov v červenom svetle a dokonca som si zariadila aj vlastnú pivnicu ako fotokomoru.

V tvorbe sa zaoberám najmä skúmaním ľudskej duše, zamýšľam sa nad konaním žien i mužov - skúmam vzťahy a príčiny .... a najmä dokumentujem svoj život - keď že sa mi nechce písať telenovelu, robím to prostredníctvom fotografie. :)
___________________________________________________________________________
nevyliečiteľný optimista :)
  • 2

#222 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 červen 2013 - 22:09:59

Vitej zpet Leo,a vitej na temne Evlo.
Je to stejne fantazie ten internet,,Evla-Bratislava,Leos UK a ja v CND.
ale jeste vetsi fantazie je Temna!!!
  • 1

#223 koaloo

koaloo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha/HK/Zlín
Reputace: 14

Publikováno 11 červen 2013 - 23:29:35

holt to je ta globalizace a internacionalizmus...

úplná 1.temná internacijonála
  • 0

#224 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 12 červen 2013 - 16:19:55

Vítám Evu, zdravím šneka ... a navíc si čtu v Benátkách :-)
  • 1

#225 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 13 červen 2013 - 09:51:34

Vitej zpet Leo,a vitej na temne Evlo.
Je to stejne fantazie ten internet,,Evla-Bratislava,Leos UK a ja v CND.
ale jeste vetsi fantazie je Temna!!!


Diky Borku.
Mimochodem, nechceš tam do tvých končin přeposlat jedno číslo Analog Magu? Je to pěkné čtení. Vzal jsem pár kusů navíc.
  • 1

#226 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 13 červen 2013 - 18:17:45

Ahoj Leosi,diky za nabidku-prijimam,Resil jsem jak posilat prachy do Cech,ja to nezvladam.
Nevim jak.
Jinak jsem asi po desate cetl magazin Ceskoslovenska Fotografie,z lonska co jsem si privezl.Jinak lezim ve starych knihach co zde vzdy nakoupim za pakatel.
Vcera jsem zkousel Konicu na CRMP show a dnes brzo rano ty dva filmy vyvolal a jsem spokojenej,i s bjektivem 200mm,i s 50tkou.Tradicne mi dosel film.
Jo delas to dobre! akce v Chotebori i AFUK.drz se hochu
zdravim z CDN
napis kam ti mam poslat adresu
borek
  • 1

#227 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 13 červen 2013 - 19:26:23

Borku, rado se stalo, adresu mi posli nejlepe na mail photography@leostehlik.co.uk - zitra Ti casopis poslu.
Mej se krasne, Leos
  • 0

#228 Maxono

Maxono

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 červen 2013 - 23:52:49

Zdravim temnokomronikov.
Po precitani podmienok registracie sa chcem na par riadkoch predstavit. Pochadzam zo západného slovenska, z okolia TO. Momentalne som student na vysokej skole. K fotografii som sa dostal nahodou, jednoducho som to chcel skusit a uz ma to nepustilo. Myslienku fotenia na kino som v sebe nosil uz pomerne dlho, ale az minuly rok po Vianociach som dostal vcelku necakane do daru od starej mamy rangefinder Zorki 4K. Potom udalosti nabrali pomerne rychly spad. Kupil som si vybavenie do temnej, chemiu, filmy a prvym cielom bolo ziskat aspon nieco viditelne na negative. Samozrejme prve dva filmy boli zle nafotene (absencia expozimetra) a tak som vyvolal komplet ciste filmy, uplne priehladne bez naznaku obrazu. Nasledne som si kupil expozimeter Leningrad 4, skalibroval som ho s digitalnym kompaktom a odvtedy sa mi zacalo pomaly darit. Filmy po vyvolani podavali uspokojive obrazky. Od zaciatku prakticky az dodnes som fotil iba na Fomu 100, s ktorou som vcelku spokojny. Aj chcemiu pouzivam od Fomy. Casom som k Zorkimu prikupil Prakticu FX3 (srdcovka, velmi som chcel fotak kde sa da pozerat zhora priamo na matnicu) a dva Zenity (11 a TTL). Vsetky aparaty mam vyskusane a prakticky az nedavno som zacal zo zvacsovanim obrazkov na papier. Pouzivam RC Fomaspeed s ktorym som ako zaciatocnik spokojny. K fotakom som medzicasom prikupil Admirky A8IIa a 16 A1 Electric. Osmicka bola zatuhnuta s poskodenou zaistovacou pruzinou, ale dnes je uz opravena a prichystana na pouzivanie. Sestnastka je nekompletna, mam ju skor ako dlhodoby projekt.
Co sa tyka planov do buducnosti, rad by som si kupil Fed 5, aby Zorkimu ako jedinemu RF v zbierke nebolo smutno :-), dalej by som rad prikupil novsiu Prakticu L-rady (MTL, LTL, PLC...). Nasledne by som si rad splnil sen v podobe stredoformatu Pentacon Six.
Ohladom fotografickeho smeru ktorym idem, fotim dokumentarnu fotografiu. Paci sa mi na nej hlavne to, ze dnes su fotky ktore spravim pomerne obycajne a nezaujimave, ale o par rokov neskor budu zaujimave prave tym, ze zobrazuju bezny zivot, miesta a veci v danom case, ktory ide neustale dopredu. Jednoducho si predstavujem ze si raz budem pozerat svoje fotografie a bude na nich nieco mne blizke ale casom uz davno stratene alebo zabudnute.

Tolko o mne, dufam ze nebudem temnu iba vyzierat, ale ze do nej aj niecim prispejem.
  • 0

#229 koaloo

koaloo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha/HK/Zlín
Reputace: 14

Publikováno 30 červen 2013 - 00:00:29

Vítej nám...
  • 0

#230 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 2 červenec 2013 - 12:55:38

Maxono vítej!!! Krásné vyznání jsi "napísal"! Když já začínal s filmem v roce 1982 /kde že byl digitál!/ tak ani podobné servery jako je tento nebyl /kde že byly počítače.../ Prostě jsem si říkal-do komunálu už ten film neponesu a zkusím to sám-a bylo...Kniha Vyvolávám a zvětšuji sám musela stačit a stačila! No a postupem času jsem to nějak všechno vychytal metodou pokus-omyl...Přeji Ti hodně úspěchů na "filmovém poli",také bych věděl o "srdcovce" co se do toho "kouká zvrchu" a tou je Mamiya RB67,ale to už nechám na Tobě! V každém případě přeji spousty DOBRÉHO SVĚTLA! :rolleyes:
  • 0

#231 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 3 červenec 2013 - 19:11:13

Vitej na temny,pekna zpoved.Jak se nekdo drapkem chytne....
Drzim palce a dobre svetlo a nevratne momenty ze zivota na fotografii

  • 0

#232 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 4 červenec 2013 - 08:24:32

Ahoj špatný nápad to není já zrovna hledám kam bych umístil dotaz tak ho dám TU
jinak jsem František--- a do temné komory po delší pauze zase hodlám vstoupit teď zrovna dokončuji nátěry a malování instalaci přístroju v místnosti kde budu mít malý fotoateliér a fotokomoru-
A dotaz
Je tu někdo z okolí Dvora Králového --společné focení a předávání zkušeností-- obojího pohlaví
pište na
hochval@mkinet.cz

Dík Valeš.


Hlásí se Trutnov.
  • 0

#233 novice

novice

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 červenec 2013 - 17:50:42

zdravím z matičky Prahy :-) ještě mám křeč v ukazováčku z digitálového cvakaní, ale moje duše již hoří pro klasiku v červeném světle kouzlenou:-).jakštakš se prokousávám negativním procesem a dozařizuju koupelnu ve stylu retro temné komory.-)pokud se tu najde dobrý nezištný bez vedlejších oumyslů človíček co mne jako novicku zasvětí do pozitivního procesu v praxi budu neskonale vděčná v podobě dobrého krmě a pití.až po osobním setkání pochopíte, že tělem jistě neplatím:-)to jsem odevzdala Bohu fotografickému:-) jinak nejsem v žádném případě normální a nejraději si dělám prdel sama ze sebe...ale nemám ráda, když si dělá srandu někdo ze mne.-) tak snad se to taky naučím...myslím fotit:-)skromně přeji "dobré světlo" nejen sobě! sestra Katalina z řádu neřádu....
  • 1

#234 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 13 červenec 2013 - 19:15:07

zdravím z matičky Prahy :smile: ještě mám křeč v ukazováčku z digitálového cvakaní, ale moje duše již hoří pro klasiku v červeném světle kouzlenou:-).jakštakš se prokousávám negativním procesem a dozařizuju koupelnu ve stylu retro temné komory.-)pokud se tu najde dobrý nezištný bez vedlejších oumyslů človíček co mne jako novicku zasvětí do pozitivního procesu v praxi budu neskonale vděčná v podobě dobrého krmě a pití.až po osobním setkání pochopíte, že tělem jistě neplatím:-)to jsem odevzdala Bohu fotografickému:-) jinak nejsem v žádném případě normální a nejraději si dělám prdel sama ze sebe...ale nemám ráda, když si dělá srandu někdo ze mne.-) tak snad se to taky naučím...myslím fotit:-)skromně přeji "dobré světlo" nejen sobě! sestra Katalina z řádu neřádu....


Vítej, zdraví Tě "soused" z Mladé Boleslavi (toho dlouhodobě pryč .o)

Dobré světlo a výsledky ku spokojenosti páně (nebo paní) přeji ti ,o)

Vašek
  • 0

#235 novice

novice

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2013 - 07:11:24


zdravím z matičky Prahy :smile: ještě mám křeč v ukazováčku z digitálového cvakaní, ale moje duše již hoří pro klasiku v červeném světle kouzlenou:-).jakštakš se prokousávám negativním procesem a dozařizuju koupelnu ve stylu retro temné komory.-)pokud se tu najde dobrý nezištný bez vedlejších oumyslů človíček co mne jako novicku zasvětí do pozitivního procesu v praxi budu neskonale vděčná v podobě dobrého krmě a pití.až po osobním setkání pochopíte, že tělem jistě neplatím:-)to jsem odevzdala Bohu fotografickému:-) jinak nejsem v žádném případě normální a nejraději si dělám prdel sama ze sebe...ale nemám ráda, když si dělá srandu někdo ze mne.-) tak snad se to taky naučím...myslím fotit:-)skromně přeji "dobré světlo" nejen sobě! sestra Katalina z řádu neřádu....


Vítej, zdraví Tě "soused" z Mladé Boleslavi (toho dlouhodobě pryč .o)

Dobré světlo a výsledky ku spokojenosti páně (nebo paní) přeji ti ,o)

Vašek

Gruss gott:-)Vielen dank Václave:-)
  • 0

#236 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 15 červenec 2013 - 07:33:31

Oah... na entli jemand da aa boarisch konn! :) ...
  • 0

#237 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 15 červenec 2013 - 19:41:53



zdravím z matičky Prahy :smile: ještě mám křeč v ukazováčku z digitálového cvakaní, ale moje duše již hoří pro klasiku v červeném světle kouzlenou:-).jakštakš se prokousávám negativním procesem a dozařizuju koupelnu ve stylu retro temné komory.-)pokud se tu najde dobrý nezištný bez vedlejších oumyslů človíček co mne jako novicku zasvětí do pozitivního procesu v praxi budu neskonale vděčná v podobě dobrého krmě a pití.až po osobním setkání pochopíte, že tělem jistě neplatím:-)to jsem odevzdala Bohu fotografickému:-) jinak nejsem v žádném případě normální a nejraději si dělám prdel sama ze sebe...ale nemám ráda, když si dělá srandu někdo ze mne.-) tak snad se to taky naučím...myslím fotit:-)skromně přeji "dobré světlo" nejen sobě! sestra Katalina z řádu neřádu....


Vítej, zdraví Tě "soused" z Mladé Boleslavi (toho dlouhodobě pryč .o)

Dobré světlo a výsledky ku spokojenosti páně (nebo paní) přeji ti ,o)

Vašek

Gruss gott:-)Vielen dank Václave:-)


Gutes Licht für alle ,o)
  • 0

#238 Haaspeni

Haaspeni

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2013 - 19:25:00

Ahoj vsichni,
Rad bych se predstavil: zajimam se o vsechno, co souvisi s tematikou sf, s nikony, s pentaxy (6x7 i 35). Zdravim vsechny

  • 0

#239 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 září 2013 - 19:53:31

vítej v komunitě :-). Myslím že Pentax i Nikon tu mají poměrně silnou základnu, nicméně pro určitou skupinu je důležitější JAK fotíme spíš než ČǏM. Řadím se do obou skupin ;-).

P.S.: není nutné zakládat nové téma když tu jedno pro tento účel už je (navíc přišpendlený na začátku strány).
  • 0

#240 Echo

Echo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationMatička Stověžatá - Podhradí
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2013 - 18:24:01

Dobrého večera ve spolek!
Jmenuji se Zbyněk, jsem z Prahy a občas se tu budu na něco dotazovat :)
k fotce jsem poprvé přičichnul v půli osmdesátých let, čili kolem pěti let. Byl to sovětský, plastový fixfokus na svitkáč a ten film se dodnes válí někde u našich nevyvolaný. Pak dlouho pauza a po rozdělení republiky jsem si za nalezenou. kolkovanou pětistovku koupil kinofilmový fixfokus Aimex. Ten pak vystřídal Zenit E a po nástupu na SSŠRT Michael Pentacon six a Praktica MTL5. Škola byla za mnou a úspěšně ve mě potlačila touhu fotit na několik dalších let. Následovaly digitály Olympus UZ750 a po dalších pár letech Canon 450D. No, pixely jsou hezky rychlý, pohotový, na zdokumentování vesnickýho závodu na fichtlech ideální, ale je to nuda, takže občas použiju tu čtyřistapadesátku, ale většinou na věci, kde by to stačilo vzít telefonem a poslat na mail. Jednou se sešlo, že jsem měl nazbyt nějaké peníze a u Škody byla za přijatelnou cenu Yashica 124G a já si ji odnesl domu. Pak, zblbnut kamarádem jsem si vydražil Magnolu, od strýce dostal pár foťáků. mezi nimi Yasicu 35 Electic, Leicu IIIa Voightlander Bessa... Postavil jsem si 4 dírkovky a nesmim k Pazderovi, protože bych tam nechal poslední korunu. Ve výsledku moc nefotim, ale občas si rád hraju.

Tak mě tu máte a snad Vás nebudu pohoršovat :)
  • 0

#241 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 24 listopad 2013 - 20:48:54

Ahoj! V klídku, kluci jsou zde většinou v pohodě. Vlny občas dělaj čárky..
  • 0

#242 Rosi

Rosi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 221 příspěvků(y)
  • LocationStřední Čechy/Východní Čechy
Reputace: 104

Publikováno 24 listopad 2013 - 21:29:10

Zdarec, vítej ... .
  • 0

#243 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 24 listopad 2013 - 21:39:14

Vítej, tady jsou čudlíkáři vítáni :)
  • 0

#244 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 listopad 2013 - 22:28:13

Echo, vítej. Takhle mladej a už takhle odvážnej...
  • 0

#245 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:18:58

neznáme se, tudíž jsem nemohl být ten kamarád, který tě zblnul do Magnoly, ale doufám, že mu jednou poděkuješ :-)

a někdy třeba při (nejen) pražském magnolení naviděnou.

mnoho zdaru a radosti z fotografování.
  • 0

#246 Echo

Echo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationMatička Stověžatá - Podhradí
Reputace: 0

Publikováno 24 listopad 2013 - 23:20:26

Děkuji za přivítání :)
  • 0

#247 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 25 listopad 2013 - 01:05:22

Tak vitej na Temny a mnoho krasnych fotografii
  • 0

#248 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 25 listopad 2013 - 14:51:57

Ahoj! V klídku, kluci jsou zde většinou v pohodě. Vlny občas dělaj čárky..

Aj baby tuná sú v pohode :) - vitaj :)
  • 0

#249 Babke

Babke

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 18

Publikováno 10 únor 2014 - 12:26:07

Dobrý den vespolek, už nějakou dobu se tady potuluju, už jsem napsal i pár příspěvků, ale přeci by bylo slušnější se vám představit. Jmenuju se Ondra a jsem z Ostravska. K focení mě inspiroval můj děda, od něj jsem v šesti letech dostal svého prvního "broučka" - takový ten pidifoťák s plastovou čočkou, co se převíjí kolečkem... Fotil jsem většinou na FotoStar, protože se mi ten název líbil. :cool:  Nedávno mi táta svěřil svoji zrcadlovku Carenu a tak jsem se jal focení na film, po několika letech zahálení v digitálním světě. Prvně jsem to zkoušel barevně, ale štvalo mě, že dneska moc není kde vybrat dobrý fotolab (koupil jsem si film Agfa a nechal si ho vyvolat v labu, kde mají napsáno, že Agfu dělají taky... Ale místo toho, aby to poslali do laboratoře, tak to vyvolali sami... na Fuji papír).

Tak jsem si řekl, že začnu od píky, pořídil si zvětšovák a navštívil Kamrlík pana Vavříka (jak tak koukám, tak se tady v Ostravě asi fakt máme, že ho máme), u něj koupil zbytek vybavení, nechal si poradit se vším možným a vyfotil jsem svůj první Fomapan. Jak to dopadlo se zvětšováním se ani chlubit nebudu, je to celkem děs, aspoň mám co zlepšovat. :mrgreen:

 

Takže... jenom Vám chci moc poděkovat za inspirativní čtení, a přesto, že jsem Vás nikdy neviděl, mám radost, že se můžu učit Vašimi zkušenostmi.

Snad jednou taky budu mít dost zkušeností (a odvahy), abych mohl temnokomornické umění poslat dál.

 

Babke


  • 1

#250 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 10 únor 2014 - 12:52:38

vítej a držím palce ať se daří už jen líp, musíš vytrvat ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních