Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#2251 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 listopad 2015 - 00:52:14

Ja kupujem v Scart s.r.o a pri kúpe 100ks je cena 18 EURO, ale tie Hamacke sa mi páčia viac, budem musieť napísať, koľko by stála doprava na Slovač.


  • 0

#2252 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 listopad 2015 - 00:57:34

Ešte malá poznámka: poradače na archivovanie filmov predáva Scart po cca 8 EURO vrátane krabice a je na 200 listov.

Sorry, nie som ich dílerom.


  • 0

#2253 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 listopad 2015 - 09:40:28

Sorry, podľa adresy (tej druhej) som si nevšimol, že píšem o tom istom ako Paulie


  • 0

#2254 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 036

Publikováno 2 prosinec 2015 - 00:47:22

Patrick Gainer (1927-2015)
  • 0

#2255 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 2 prosinec 2015 - 01:16:36

Tak to mě  taky  mrzí - ať má nahoře napořád na svých filmech věčně  jemné zrno s parádní ostrostí  :cry:


  • 0

#2256 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 2 prosinec 2015 - 07:13:38

To je mi líto,  odešel jeden z nestorů a průkopníků  v době,  která  jeho počínání již moc nepřála a nepřeje.  R.I.P.


  • 0

#2257 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 17 prosinec 2015 - 11:59:15

Já mám dnes vztek tak akorát sám na sebe. Podařilo se mi večer rozflákat o podlahu jedinnej přesnej teploměr co jsem měl po ruce. Takže budu muset jít narychlo nějakej křáp koupit. Někdo nějakou radu co u befota/etc/etc nestojí za starou bačkoru.
  • 0

#2258 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 17 prosinec 2015 - 13:38:07

a co laboratorní potřeby? doporučil bych www.p-lab.cz


  • 0

#2259 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 19 prosinec 2015 - 13:48:46

Teploměr z p-labu jsem nějakou dobu používal, ale nevyhovoval mi. Byl od nuly do sta a dílky kolem 20°C mi přišly hrozně na husto.

Koupil jsem teploměr od Patersona, co má stupnici jenom do třiceti ale stupínky skoro cenťák od sebe. Neskutečná pohoda :)

Břuska z béfota ho vede. má zrovna vyprodaný. Ale mají ho u Škody https://www.fotoskod...ovany-teplomer/
 

Já mám dnes vztek tak akorát sám na sebe. Podařilo se mi večer rozflákat o podlahu jedinnej přesnej teploměr co jsem měl po ruce. Takže budu muset jít narychlo nějakej křáp koupit. Někdo nějakou radu co u befota/etc/etc nestojí za starou bačkoru.


  • 0

#2260 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 prosinec 2015 - 20:00:29

Kolegové! Ač neobdivovatel digitální techniky, u teploměru jsem zavřel oči. "Spotřeboval" jsem už 3 digitální teploměry, nyní pracuji se čtvrtým. (Neptejte se mě, jak jsem je zlikvidoval, nepovím, musel bych se stydět) - všechny jednoduché kuchařské s přesností na 1/10 st. C. Samozřejmě jsem je porovnal s dvěma kalibrovanými rtuťovými teploměry rozdílné provenience, měřícími rovněž s přesností 1/10stC (z dob, kdy rtuť nebyla považována za smrtelně nebezpečnou i zatavená ve skle) a v rozmezí 15-40°C se nelišil ani jeden. Loni na podzim jsem před vyvoláváním měnil baterii (na displeji se začaly objevovat "mrtvolné skvrny") a byl jsem zvědav, zda se bude měření lišit při téměř vybité a čerstvé baterii (SR44). NELIŠILO SE ANI O DESETINKU!

Ne, že bych byl lakota, ale představa, že jednou ročně rozflákám skleněný teploměr... :-(  (Když ono to strašně láká - zamíchat - že?!)

P.S. Ty poslední dva rtuťové teploměry jsem koupil za 28,- Kčs a 110,- Kč.

P.P.S. Poptejte se po laboratořích, lékárnách, školách, vodárních laboratořích, OHESech, špitálech, a vím já kde ještě... Chemici obecně jsou křečci a opravdu málokdy co vyhodí. Ale stejně tak mají rádi moderní techniku a tak "historické" pomůcky obvykle končí v nějakém skladu v krabici s nápisem "Ještě se může hodit". Třeba budete mít štěstí.


  • 0

#2261 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 prosinec 2015 - 21:15:54

Pentaxista

 

vzhledem k tomu, že se podle přednášky v odkazu níže stává rtuťový teploměr ve zdravotnictví vzácností a zároveń etalonem přesnosti, předpokládám, že bude stejně opečováván i v jiných oborech. Proto střezmě a opečovávejme i ty své.

 

http://slideslive.co...telesne-teploty


  • 0

#2262 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 prosinec 2015 - 22:04:54

Teploměr z p-labu jsem nějakou dobu používal, ale nevyhovoval mi. Byl od nuly do sta a dílky kolem 20°C mi přišly hrozně na husto.
Koupil jsem teploměr od Patersona, co má stupnici jenom do třiceti ale stupínky skoro cenťák od sebe. Neskutečná pohoda :)
Břuska z béfota ho vede. má zrovna vyprodaný. Ale mají ho u Škody https://www.fotoskod...ovany-teplomer/
 

Ten mam taky a spokojenost. Muzu potvrdit, ze se namerene hodnoty odecitaji vyborne.
  • 0

#2263 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 prosinec 2015 - 11:34:22

23822137581_9753ab2757_b.jpg

 

23276422784_4640b01bcb_b.jpg


  • 0

#2264 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 22 prosinec 2015 - 12:00:46

23822137581_9753ab2757_b.jpg

 

 

Jestli je to převod z Magnifaxe 4, tak zkus kontaktovat zdejšího uživatele Blue (http://www.temnakomo...user/9874-blue/), nechával si je někde dělat a možná bude mít jeden nazbyt, případně by dal kontakt, kde to nechat vyrobit!


  • 0

#2265 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 prosinec 2015 - 12:10:05

děkuju, zkusím. je to 3a, zkoušel jsem napsat do meopty, ale přestože jsem naivní, nevěřím tomu. ale pár let nazpátek se tu řešily nějaký kondenzory na mg přímo ze skladu meopty, jestli mi paměť neklame... nicméně furt je otázka ceny, jestli má vůbec smysl ho spravovat, jestli nekoupit něco jiného ...a koukám, že mg4 je na tom stejně, takže by to chtělo něco zahraničního... :-/


  • 0

#2266 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 22 prosinec 2015 - 12:39:56

Nebo se vrátit k tyči z MG3 :)... Myslím, že tam je ten posuv řešený robustněji. 


  • 0

#2267 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 prosinec 2015 - 12:45:52

ale už zas ne přes hřeben... no uvidím


  • 0

#2268 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:00:39

Tie originálne koliečka snáď pochádzajú z NDR alebo čo. A to ich ani neni treba namáčať v káve..  :mrgreen:.

 

Ja som mal rozbité tie vätšie, tieto malé bohužial náhradne nemám. Pokial by si ich dokázal správne zmerať, prípadne nakresliť tak tunajší uživateľ Zee (zdravím!) by mohol byť nápomocný a vyrobiť ich. Skus mu napísať, jeho koliečka k plnej spokojnosti už zarezávajú v mojom Magnifaxe.

 

Ak by Zee z nejakého dôvodu nemohol v tejto veci pomôcť, tak snáď pomôže pán Valenta ( mi.valenta@email.cz - 608166878), pokial mu dodáš podklady.

 

V oboch prípadoch sú koliečka "vyrobené" na 3D tlačiarni.

 

referencia: http://www.temnakomo...ku/#entry505260


  • 0

#2269 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:12:51

Nebo se vrátit k tyči z MG3 :)... Myslím, že tam je ten posuv řešený robustněji. 

 Zdar Pavle!

 

niekde som videl Magnifax zavesený na tyči z Krokusu a to sa mi čéčé asi páčilo viac než ten záves zo starších oných...


  • 0

#2270 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:28:52

díky. zee má ode mě už také zprávu, ale jak jsem mu už psal, moc 3d tiskárně nevěřím, ale pokud by byla cena adekvátní, nebránil bych se jim

také znám lidi, kteří by mi je udělali, i z kovu, ale ta cena nebude úplně nízká. proto potřebuji nejdřív zjistit, co je k sehnání teď a za kolik, popřípadě za kolik by se dala sehnat alternativa k magnifaxu... ale jinak mám mg celkem rád, mám rád kondenzor, mám nastříhaný ilford multigrade filtry a nechci se ho moc zbavovat...


  • 0

#2271 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:47:32

Tie koliečka z 3D tisku určite nevydržia na veky, ale s pár kusmi v zálohe som nadobudol pocit, že môžem byť nejaký ten rok v kľude.


  • 0

#2272 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 prosinec 2015 - 14:48:19

jasně. jak říkám, záleží na ceně. jsem zvědav, až mi zee odpoví :-) děkuju


  • 0

#2273 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 prosinec 2015 - 07:35:51

taky mám jednu tyč (kolečka) bez zubů

pokud to rozjedeš, přidal bych se k objednávce


  • 0

#2274 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 23 prosinec 2015 - 12:00:34

Zdravím Magnifax mi naštěstí funguje dobře, jak bylo výše psáno bát se 3D tisku?? To se určitě nebojte, vždy je dobré si zjistit z jakého plastu se bude vyrábět, obyčejně je více možností

takový PA + skelná vlákna což není vyjímkou by mohl s přehledem nahradit originální plast dovíjaké kvality....

 

Tisknout lze i z Nerezu....to už by bylo asi hoodně naddimenzované a i cena by poskočila výše.


  • 0

#2275 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 prosinec 2015 - 13:13:05

3d tisku absolutně nerozumím, ale že bude možnost více druhů plastů je mi jasný. ale třeba zrovna na těch kovech je to prý dost znát, jak jsou výrobky málo kvalitní z 3d tiskárny o proti klasicky obráběnému kusu, byť je jinak materiál totožný. z toho usuzuji i horší kvalitu výrobku při použití 3d tisku o proti standardní výrobě


  • 0

#2276 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 23 prosinec 2015 - 19:37:26

3D tisk kovů a nekvalita???? NOOO tak to asi stěží.... to se opravdu musím zasmát... :mrgreen:  v letectví se této technologie využívá již delší čas ku spokojenosti všech parametrů.


  • 0

#2277 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 prosinec 2015 - 20:29:46

ok, může být, mám to z doslechu


  • 0

#2278 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 23 prosinec 2015 - 23:57:41

Já se 3D tiskem zabývám již nekolik let, a musím říct, že zde pokračuje vývoj/pokrok mílovými kroky vpřed. osobně jsem se se 3d tiskem dostal na přesnost 0.25mm.

Ku příkladu 3D tisknuté makro mezikroužky, nebo rychloupínací destičky. A nikdy nebyl problém s vůlemi.


  • 0

#2279 benes

benes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 3

Publikováno 24 prosinec 2015 - 00:01:11

Kolegové! Ač neobdivovatel digitální techniky, u teploměru jsem zavřel oči. "Spotřeboval" jsem už 3 digitální teploměry, nyní pracuji se čtvrtým. (Neptejte se mě, jak jsem je zlikvidoval, nepovím, musel bych se stydět) - všechny jednoduché kuchařské s přesností na 1/10 st. C. Samozřejmě jsem je porovnal s dvěma kalibrovanými rtuťovými teploměry rozdílné provenience, měřícími rovněž s přesností 1/10stC (z dob, kdy rtuť nebyla považována za smrtelně nebezpečnou i zatavená ve skle) a v rozmezí 15-40°C se nelišil ani jeden. Loni na podzim jsem před vyvoláváním měnil baterii (na displeji se začaly objevovat "mrtvolné skvrny") a byl jsem zvědav, zda se bude měření lišit při téměř vybité a čerstvé baterii (SR44). NELIŠILO SE ANI O DESETINKU!

Ne, že bych byl lakota, ale představa, že jednou ročně rozflákám skleněný teploměr... :sad:  (Když ono to strašně láká - zamíchat - že?!)

P.S. Ty poslední dva rtuťové teploměry jsem koupil za 28,- Kčs a 110,- Kč.

P.P.S. Poptejte se po laboratořích, lékárnách, školách, vodárních laboratořích, OHESech, špitálech, a vím já kde ještě... Chemici obecně jsou křečci a opravdu málokdy co vyhodí. Ale stejně tak mají rádi moderní techniku a tak "historické" pomůcky obvykle končí v nějakém skladu v krabici s nápisem "Ještě se může hodit". Třeba budete mít štěstí.

 

Díky :)

Napadlo mě se poptat kolegy co dělá s chemií a heuréka (tedy pardon Aukro) http://aukro.cz/labo...5874120572.html

Ty teploměry jsou sice dlouhé jako blázen ale spokojenost největší. :)


  • 0

#2280 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 prosinec 2015 - 01:07:29

taky mám jednu tyč (kolečka) bez zubů
pokud to rozjedeš, přidal bych se k objednávce

Mam Mgfx 3a a taky bych se pridal. Clovek nikdy nevi, kdy se to podela.
  • 0

#2281 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 24 prosinec 2015 - 05:04:50

Já se 3D tiskem zabývám již nekolik let, a musím říct, že zde pokračuje vývoj/pokrok mílovými kroky vpřed. osobně jsem se se 3d tiskem dostal na přesnost 0.25mm.

Ku příkladu 3D tisknuté makro mezikroužky, nebo rychloupínací destičky. A nikdy nebyl problém s vůlemi.

nešlo mi o přesnost, nýbrž o pevnost a tvrdost samotného materiálu, respektive výrobku z něj, v porovnání s běžnější metodou výroby. ale pokud tam znatelný rozdíl není, jedině dobře


  • 0

#2282 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 28 prosinec 2015 - 10:44:49

Při dnešní kontrole fotek ze včerejška jsem si všimla, že všechny mají ujeté okraje a to tak, že stejně. Nejprve mne napadlo, že jsem střevo, ale pak jsem koukla na rámeček a něco se mi nezdálo. Vzala jsem tedy úhelník, přiložila jej k rámečku a nestačila se divit. Rámeček má jeden roh křivý jako blázen a ještě k tomu je trochu do oblouku. Přitom nevypadá, že by jej někdo poškodil, asi to tak je už od výroby. Nechápu, jak jej takto někdo mohl pustit z továrny ven.

 

Takže mám teďka dva rámečky Meopta. Jeden je dřevěný, hezky těžký, s malým nejmenším okrajem, filcem na spodku a jemnou stupnicí, ale tak křivý, že se nedá používat. Druhý je plastový, lehký, s nožičkami na spodku, s hrubou stupnicí a nejmenším okrajem 5 mm, ale rovný. Bohužel základna každého je úplně jiná, takže nejde udělat ze dvou jeden.

 

A to je to, co mne mrzí až zlobí. Musím se tedy podívat po jiném rámečku. Nebo zvětšovat bez něj, stejně fotky bez okraje je hezčí. Jen nevím, jak se to dělá. Přes sklo?


  • 0

#2283 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 prosinec 2015 - 11:24:19

Nojo, Meopta. Ta tím byla pověstná. Ještě když švidrala posuvná "pravítka" tak se s tím dalo, ale jak je křivý pevný vingl...

Pod sklo určitě ne. Nejlepší je rovný papír Agfa MCP to bývala věc na takové zvětšování. U těch kroutivých jsem si přilepil "dorazy" z kartonu na třech stranách zamýšleného formátu a papír jimi justoval. 


  • 0

#2284 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 prosinec 2015 - 11:34:34

Při dnešní kontrole fotek ze včerejška jsem si všimla, že všechny mají ujeté okraje a to tak, že stejně. Nejprve mne napadlo, že jsem střevo, ale pak jsem koukla na rámeček a něco se mi nezdálo. Vzala jsem tedy úhelník, přiložila jej k rámečku a nestačila se divit. Rámeček má jeden roh křivý jako blázen a ještě k tomu je trochu do oblouku. Přitom nevypadá, že by jej někdo poškodil, asi to tak je už od výroby. Nechápu, jak jej takto někdo mohl pustit z továrny ven.

 

Takže mám teďka dva rámečky Meopta. Jeden je dřevěný, hezky těžký, s malým nejmenším okrajem, filcem na spodku a jemnou stupnicí, ale tak křivý, že se nedá používat. Druhý je plastový, lehký, s nožičkami na spodku, s hrubou stupnicí a nejmenším okrajem 5 mm, ale rovný. Bohužel základna každého je úplně jiná, takže nejde udělat ze dvou jeden.

 

A to je to, co mne mrzí až zlobí. Musím se tedy podívat po jiném rámečku. Nebo zvětšovat bez něj, stejně fotky bez okraje je hezčí. Jen nevím, jak se to dělá. Přes sklo?

Jaké používáš papíry? RC papíry stačí navlhčit z rubové strany a připlácnout k desce.

Jinak jak píše KIM výše. Rámy Meopta...:-D Kvalitní rámy jsou celkem pálka, ale vyplatí se. Značky Leitz, Dunco, Ahel Marge...


  • 0

#2285 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 28 prosinec 2015 - 11:40:16

 

A to je to, co mne mrzí až zlobí. Musím se tedy podívat po jiném rámečku. Nebo zvětšovat bez něj, stejně fotky bez okraje je hezčí. Jen nevím, jak se to dělá. Přes sklo?

kdysi bylo veliké téma "jednoúčelové rámy na zvětšování" dával jsem je před lety vypálit v jedné výrobně a v onom vlákně vidím i jeden obrázek ilustrační, jak to pokládám:

Přiložený soubor  ramecek.jpg   53,6K   4 Počet stažení

rámečky bývaly z obyč plechu, kvalita většinou dobrá, geometricky byly správné vždy

-

deska, na kterou pokládám fotopapír je plech o síle 4 mm, obyčejná ocel-drží na ní magnet

když mám kroutivý papír a nemám zvětšovací rámek, tak papír položím a jeho kraje připevním magnetickými pásky, tyto jsem vykuchával pravidelně z těsnění chladniček a mrazáků, jinak způsobů s různými páskami apod je povícero

nebo koupit špičkový a přesný rám od dobré firmy že ano...

-

rámečky - na téhle stránce jsou i nějaké fotografie pro ilustraci, 16. květen

http://www.temnakomo...etsovani/page-5

to bylo kil železa, tenkrát jsem měl čas se těmi objednávkami zabývat, pracoval jsem v elektroprodejně, kam moc zákazníků nechodilo


  • 0

#2286 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 28 prosinec 2015 - 11:59:32

Děkuji za všechny rady. Sklo tedy používat nebudu :) 

 

Ten "dřevěný" rámek má právě špatně svařený ten vingl, takže by to šlo opravit jedině v dílně pilníkem. Ten plastový trochu šmajdá s "pravítky" ale to se dá doladit a lepící páska hodně věcí zachrání.

 

Návod na jednoúčelový se mi líbí, třeba to půjde nějak doma udělat. Nebo ukecám někoho šikovnějšího  :lol:

 

Jinak zatím používám papír s RC podložkou a ty se trošku kroutí, ale nápad s tím navlhčením ne uchvátil, budu to muset zkusit jak to jen půjde. Čili až koupím ustalovač a už se nesmím dostat do situace, kdy mi dojde.


  • 0

#2287 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 28 prosinec 2015 - 12:02:50

https://www.google.c..._sm=93&ie=UTF-8

rámečky-stačí najít nějakou firmu poblíž bydliště a ochotného člověka v ní


  • 0

#2288 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2015 - 19:23:00

neviete po kade je potrebné navinúť zvitok fomapan 100 classic? po tú veľkú šípku v strede alebo ešte dalej? ...lebo mám kukátko iba na stred a prvé dva zvitky fomy 400 som pokazil ked som ich navinul iba po štart a pri vyvolávaní som až zbadal kde začína film. a po preskúmaní som zistil že čiarky čo označujú začiatok filmu sú iba na krajoch a s kukátkom na stred som ich iba odhadoval. a táto stovka je zas uplne inak označená tak nechcem zas na to prísť cestou pokazeného zvitku.


  • 0

#2289 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 prosinec 2015 - 19:32:39

No ta velká šipka přes šířku pásu je hlavně pro případ, kdy si natažení na první políčko hlídá zarážka ve foťáku, tobě s okýnkem je to fuk, prostě točíš, dokud nemáš číslo v okýnku...


  • 0

#2290 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2015 - 19:50:15

Ďakujem, spravím tak.


  • 0

#2291 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 769 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 prosinec 2015 - 20:58:38

neviete po kade je potrebné navinúť zvitok fomapan 100 classic? po tú veľkú šípku v strede alebo ešte dalej? ...lebo mám kukátko iba na stred a prvé dva zvitky fomy 400 som pokazil ked som ich navinul iba po štart a pri vyvolávaní som až zbadal kde začína film. a po preskúmaní som zistil že čiarky čo označujú začiatok filmu sú iba na krajoch a s kukátkom na stred som ich iba odhadoval. a táto stovka je zas uplne inak označená tak nechcem zas na to prísť cestou pokazeného zvitku.

Co máš za aparát? Jestli tomu dobře rozumím, máš červené okénko na kontrolu převíjení snímků. V tom případě založ film, zavři dvířka a navíjej tak dlouho, dokud se v okénku neobjeví číslice 1. Exponuj, pak 2, atd...Před každou číslicí se objevují čtverečky, které upozorní, že se už blíží další políčko, uvidíš sám.

Šipka start je pro aparáty, které převíjí automaticky na další políčko, tedy bez kontroly okénkem.


  • 0

#2292 Magor235

Magor235

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationBanská Štiavnica
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2015 - 21:06:23

mám kiev 88 a riadil som sa podla návodu na kievaholic.com a na obrázku boli tie dve čiarky tak som myslel že len po tade. Teraz ked som to čítal znovu po odpovedi od xyz255 tak je to tam vlastne napísane že po jednotku. ten obrázok ma zblbol a hladal som vodorovné čiarky.

filmloading12.jpg


  • 0

#2293 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 prosinec 2015 - 21:14:03

 

neviete po kade je potrebné navinúť zvitok fomapan 100 classic? po tú veľkú šípku v strede alebo ešte dalej? ...lebo mám kukátko iba na stred a prvé dva zvitky fomy 400 som pokazil ked som ich navinul iba po štart a pri vyvolávaní som až zbadal kde začína film. a po preskúmaní som zistil že čiarky čo označujú začiatok filmu sú iba na krajoch a s kukátkom na stred som ich iba odhadoval. a táto stovka je zas uplne inak označená tak nechcem zas na to prísť cestou pokazeného zvitku.

Co máš za aparát? Jestli tomu dobře rozumím, máš červené okénko na kontrolu převíjení snímků. V tom případě založ film, zavři dvířka a navíjej tak dlouho, dokud se v okénku neobjeví číslice 1. Exponuj, pak 2, atd...Před každou číslicí se objevují čtverečky, které upozorní, že se už blíží další políčko, uvidíš sám.

Šipka start je pro aparáty, které převíjí automaticky na další políčko, tedy bez kontroly okénkem.

 

Přesně tak, některej film tam má čtverečky, některej šipečky, ale to hlavní - čísla - mají všichni stejný :grin:


  • 1

#2294 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 6 leden 2016 - 22:47:32

...keď sa tak čerstvo preberajú škrabance, tak si dovolím upomenúť FOMA CZ, že za tie 10 ročia ich pôsobenia na trhu si nevedia urobiť poriadky v kvalite v technologickom procese výroby negatívu, a konečne zabezpečiť aby film bol bez skrabancov. čo som sa v poslednej dobe už aj ja osobne stretol na Fomapan 200. Príčinu v mojich foťákoch som vylučil, aj postup mojho dokovania metráže do kaziet taktiež vylúčený. Celý pás je poznačený prerušovaným jemným škrabancom na tom istom mieste.A sem tam sa mi zdá, že často sa stretávam so záhadnými väčšimi bielymi tečkami/fľakmi vo vrstve na skenovanej fotke. Prach viem ako vyzerá, ale tie tečnky, sa mi nezdajú, neviem, či to nie sú náhodou výpadky emulzie ... to som si nie istý.

 

Inak tie Fomapany by boli  v niektorých prípadoch celkom aj excelentné ak sa správne a vo vhodnej vývojke vyvolajú, AŽ NA TIE ZÁVAŽNÉ TECHNOLOGICKÉ CHYBY NA MATERIÁLY, ktoré sa sem tam vyskytnú v predaji.

 

Občas fotím na ILFORD,ACROS,KODAK, ale to sú ako zázračné materiály, ktorých sa aj prach tuším bojí, ako keby boli antistatické, ˇna nich mám vždy skenované fotky s minimálnymi rušivými vplyvmi. Na Fome sú vždy záhadné flaky,bodky, neviem čo ešte...

 

Len tolko, nech sa konečne uvedomia, za tú dobu si nevedia urobiť poriadky.

 

Ak som sa dotkol lichotivcov FOMA Filmov, tak sa ospravedlňujem. Ja osobne na ne fotím často, ale uvažujem na kúpe metráže ILFORDU, a nebudem sa znervozňovať. A Fomu budem mať len na testy aparátov.


  • 0

#2295 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2016 - 00:09:34

zlobit sa na fomu, ktera v podstate "na kolene" vyrabi material za babku je ....

.

a uprimne

 

.

na to nase domaci foceni staci i ...


  • 3

#2296 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2016 - 00:24:29

sklonte pokorne hlavu a poskozeny negativ berte jako

.

ze tohle ne ...


  • 1

#2297 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 7 leden 2016 - 17:56:29

Pokud zjistím, že nějaký materiál má vady tak jej používat nebudu. Nevím, zda se to týká také Fomy 2OO /12O  ale mnou dlouhodobě používaný film Fomapan 100/120 Professional,  žádné takové problémy nevykazuje. Ne, že bych nikdy neměl nějaký škrábanec, ale ty byly vždy mým vlastním zaviněním. Ne každý den má člověk dobrý horoskop :-P


  • 1

#2298 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 7 leden 2016 - 18:10:06

Pokud zjistím, že nějaký materiál má vady tak jej používat nebudu. Nevím, zda se to týká také Fomy 2OO /12O  ale mnou dlouhodobě používaný film Fomapan 100/120 Professional,  žádné takové problémy nevykazuje. Ne, že bych nikdy neměl nějaký škrábanec, ale ty byly vždy mým vlastním zaviněním. Ne každý den má člověk dobrý horoskop

Ako ste uviedli že používate F100/120 zvitok, tak na tom som ani ja nemal zatial žiadne neduhy.

 

Problém vidím len v tom kine /metráži. Či v kazetách to je to samé z tej istej výrobnej linky, či majú zvlášť linku na metráž a extra na plnenie kaziet, to už neviem.

Ale kino vykazuje dosť často problémy,či menšie alebo horšie...no samozrejme, že sa budem zaoberať zmenou značky filmu.

 

Keď uź riešime kvalitu, ako sú na tom metráže ROLLEI, prípadne MACO? Na macodirect.de sú pomerne slušné ceny, že by som skúsil aj tie spomenuté.Bez úvah ilford je v čistote jednička. Kodak metráž som zatial neregistroval, ale ten Rollei a MACO rád sa s nimi pohrám.

 

Evidujete u ROLLEI a MACO obdobné výrobné problémy? Či ich z toho Nemecka objednať alebo nie...


  • 0

#2299 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 leden 2016 - 18:15:38

Současné ceny BéFoto - Neslouží k propagaci, ale islustraci. Podobný rozptyl je u Škodů, ale začínáme na vyších cenách.

 

kinofilm 36 snímků:

Foma 100 - 77,-Kč, Fomapan 400 v akci - 75,-Kč, Ilford FP4 - 139,-Kč, Ilford HP5 - 145,-Kč

 

Ja myslím, že ani nemá cenu vypisovat porovnání ostatních filmů v kinofilmu nebo svitky a ploché filmy.

 

Poměr cena výkon, je určitě dostačující a ,že by ostatní byli jednou tak lepší se mi věřit nechce. Tak bych té fomě zas tolik nekřivdil. Buďme rádi, že ji máme!!!


  • 0

#2300 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 7 leden 2016 - 18:16:38

zlobit sa na fomu, ktera v podstate "na kolene" vyrabi material za babku je ....

.

a uprimne

 

.

na to nase domaci foceni staci i ...

Tohle jejich koleno, je už řádně revmatické pane kolego. Já si pamatuji "fomáckou kvalitu" ještě z doby, kdy i ostatní výrobci nabízeli za babku. Pokud člověk myslí své snažení vážně, věnuje mu čas, úsilí a peníze, není nejmenšího důvodu podřezávat si větev pod vlastním zadkem nákupy z vlastenectví.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních